PDA

View Full Version : Heroj - miljun postova sa jednoteistim stvarima o herojima

Stranice : [1] 2

Chain
13.07.07, 13:11
Pročitao sam nešto o herojima i da može svaki vojnik postati heroj pa se pitam dali bi bilo dobro odmah bilo kojeg vojnika pretvoriti u heroja ili čekati bolje jedinice?

mariik
13.07.07, 13:44
pa kad budeš moga odvojit dosta resursa za herojev dvorac, ili kako se već zove, moreš istrenirat jednog postojećeg vojnika za heroja, u biti čin napraviš herojev dvorac, kasnije je lako prominit heroja na jaču vrstu, a bilo koji heroj ti daje dosta prednosti

Rex Mundi
13.07.07, 22:54
Po meni je bolje pricekat jacu jedinicu, zato jer heroj ima pocetne statistike jednake jedinici od koje nastaje.
Isto tako, kako reče mariik, vrlo je jednostavno promijenit heroja, tako da mozes istrenirat prvo slabijeg, a kad istrazis naprednijeg, onda prvog poslat na oazu tako da ga ubijes.

mariik
14.07.07, 00:40
pa ako ne želiš doć u sukob sa nikim onda ga pošalješ na oazu, al sve šta je newbie raka je u redu :)

Black Revenger
14.07.07, 01:15
a koja je fora s tim oazama i sumama i ostalim takvim stvarima di ima zivina?

CroJin
14.07.07, 01:30
Daju ti bonus na produkciju, npr. ako je sve glina daje ti +25% na produkciju gline, ako je šuma i žito +25% na svako itd.

shaggy
14.07.07, 02:29
sve je vec receno vise manje,sada je kasno,sutra cu se potruditi negdje staviti i temu sa linkom na faq gdje su u principu odgovorena velika vecina pitanja,ali na engleskom naravno

Her Cindric
30.07.07, 15:36
Za kolko se poboljas oruzje ak u kovacnici istrazim mocnije oruzje? Isto tako za oruzarnicu.

I koje su prednosti heroja?

shaggy
30.07.07, 15:37
hmm,to sve mozes procitati i sam,a i ima previse za pisati,u kratko,1.5% je bonus po lvlu i na oruz i kovacnicu,a heroji,pa ono dobri su,kako ces ih koristiti,za napad ili obranu ovisi o tebi

Her Cindric
30.07.07, 15:45
hmm,to sve mozes procitati i sam,a i ima previse za pisati,u kratko,1.5% je bonus po lvlu i na oruz i kovacnicu,a heroji,pa ono dobri su,kako ces ih koristiti,za napad ili obranu ovisi o tebi

onda se to ne ispalti istrazivat barem ne jos u ovom stdiju igre

shaggy
30.07.07, 15:59
onda se to ne ispalti istrazivat barem ne jos u ovom stdiju igre

da,dok ne budes imao tisuce vojnika(iste vrste) ne isplati se

Her Cindric
31.07.07, 21:37
Jedno pitanje u vezi heroja. Napravio sam flanagu i preskupo mi ga uzdrzavat jel ga mogu nazad vratiti u obicnu falangu jer bi rade macevaoca onda treniro za heroja. Ili mi jedino preostaje posalt ovu falangu u smrt.

Her Cindric
31.07.07, 22:25
e da i kak ce mi heroj doc na vecu razinu?

Black Revenger
01.08.07, 13:25
e da i kak ce mi heroj doc na vecu razinu?
mora skupljat exp.

djubrex
01.08.07, 13:31
tj. mora ubijat

Ludonja
15.09.07, 14:28
Priprosti gal želi napast heroja,kako ga može sredit?
U ciljanom selu nema ostale vojske-i ne ja nemam heroja,
samo srce Hajdučko :)

ostacro
15.09.07, 14:56
a je teško napravit heroja,moraš imat samo dvorac heroja na lvl1 i bilo kojeg vojnika.

Napadneš ga sa masom vojske i lik je mrtav.

Ludonja
15.09.07, 15:44
Šta tako jednostavno?
..može i najjadiji falanga ga sredit ako se obući u dvorcu heroja?

Black Revenger
15.09.07, 16:13
Šta tako jednostavno?
..može i najjadiji falanga ga sredit ako se obući u dvorcu heroja?
bilo koji vojnik kojeg napravis moze postat heroj.
al bolje ti se isplati napravit neku jacu jedinicu za heroja.

Vampire
15.09.07, 17:06
Ako si gal ja i ti preporucio da izgradis swordfightera i napadnes ga sa herojem ali mu napad pojacaj sa svim bodovima koj dobijes.A uz heroja posalji oko 20 swordfightera.tako ces mu heoja 100% ubiti jedino ako mu heroj nije na lvl.10 u obrani.Onda ce ti svi covci crknut,ali sam siguran da ga nema jer to je ipak HR server.....

Ludonja
15.09.07, 17:19
ok-hvala very much:)

ostacro
15.09.07, 17:20
ma niti najbolji za sada nemaju lvl 10 heroja(ili se varam).
Ali obični falanga sam ga neće uspijet sredit.Trebat če mu pomoć još 10 vojnika min.zvisi koje vrste.

Dado
25.09.07, 15:05
Evo jedno pametno pitanje....da li itko zna koliko je zapravo heroj jak?trazio sam po uputama i nisam nasao...pa da li mi neko moze reci napad i obranu heroja kod gala:confused: za svaku jedinicu posebno

hzg
25.09.07, 15:15
E to pitanje ti se nemoze lako odgovoriti, savciji heroj ti je drukciji, ubijanjem vojnika s vojskom gdje je i tvoj heroj stjeces expireince bodove i onda mozes upgradati sto zelis, napad ili obranu (i to samo heroja ili cijelu vojske koja ce s njime ici u pratnju).

Za napadackog heroja ti je najbolje uzeti napadacku jedinicu, kod gala Haeduan, a za obranu obrambenu, kod gala Druid jahač.

A imas i FAQ na engleskom, i travian Wiki na http://travianwiki.uni.cc/index.php/Hero#Hero

Deviant
25.09.07, 15:16
poanta je da se heroju povecava napad koristeci bodove koje dobijes za svaku novu razinu
a razine povecavas ubijajuci neprijateljske jedinice ili zivotinje u oazama
na nultoj razini heroj ima napad one jedinice koju si uzeo kako bi napravio heroja
(prije nego iskoristis prvih 5 bodova)

Dado
25.09.07, 18:42
ok hvala svima na odgovorima :o

bjeli
03.10.07, 18:31
jel mogu napraviti novog heroja ako mi umre?

Black Revenger
03.10.07, 18:44
naravno, a mozes i ozivit tog koji je umro.

ruma
04.10.07, 14:05
kako cesto dobivam iskustvo da ponoljsam (-ö,ö.ö-)heroja.

pajo
04.10.07, 15:00
onoliko koliko se boris i koristis ga u borbi.....

ostacro
04.10.07, 16:27
Ne.
Moraš pobiti nečije vojnike(mogu biti i natarsi) pa dobivaš iskustvo.1 bod iskustva ti je=1 ubijen legionar ili gorštak ili štakor ili parac ili takvo nešto.

hzg
04.10.07, 16:33
Svaka jedinica ima svoju cijenu po satu (potrosnju hrane)

Svaki puta kada tvoj vojnik sudjeluje u borbi on dobije iskustva koliko je ukupna izgubljena potrosnja hrane na sat (tvoja i od protivnika)

recimo ako ubije 10 legionara dobijes 10 bodova, a ako ubjes 10 EC dobijes 40.

bad blue boys
04.10.07, 19:06
Kaj to iskustvo znači? Jel se bolje bori ili....?:naseljenik:je legeneda

pajo
04.10.07, 20:36
određenim brojem bodova, heroj se penje na vise levele sto omogucuje njegovo poboljsanje i razvoj napada, obrane itd.....

Marvex
05.10.07, 17:24
PS.Ti odredjujes oćeš li mu pojacati napad, obranu...

Rhasta
06.10.07, 10:55
iskustvo ti experience heroja....
teze dobijas exp kad si veci nivo...npr za 61 nivo treba da ubijes 20k vojnika a za prvi ubijes 100 eto ti nivoa...

Calko
11.10.07, 15:56
Kako da rasporedim bodove heroja (imam ih 5)?
Sta znace opcije regeneracija, bonus napad i bonus odbrana?
Mislio sam da regeneracija znaci besplatno obnavljanje, ali nije, pa me zanima koja je svrha regeneracije?
Nekako mi najlogicnije da sve bodove stavim u unapredjenje napada.

hzg
11.10.07, 16:04
1. Napad samog heroja - povecavas vrijednost napada svog heroja
2. Napad vojske - povecava ukupnu vrijednost vojske koju saljes s herojem do 20%
3. Obrana heroja - isto kao i prvo samo za obranu
4. Obrana vojske - isto kao trece samo za obranu
5. Regeneracija - regeneracija heroja po danu (npr 25, onda ti se heroj oporavlja 25 posto u 24 sata, malo vise od 1% po satu)

Deviant
11.10.07, 16:16
Kako da rasporedim bodove heroja (imam ih 5)?
mogu ti predloziti sljedecu taktiku:
2/3 u napad/obranu, a 1/3 u regeneraciju
znaci... za pocetak 3 boda u napad/obranu, a 2 u regeneraciju

Sta znace opcije regeneracija, bonus napad i bonus odbrana?
Mislio sam da regeneracija znaci besplatno obnavljanje, ali nije, pa me zanima koja je svrha regeneracije?

regeneracije zaista je besplatno obnavljanje
npr. posaljes heroja u bitku i on se vrati sa 80% pogodaka
ako imas regeneraciju na razini 2, a to je 10 bodova po danu, znaci da ce heroj opet imati 100% pogodaka tek nakon dva dana.

bonus-napad se pridaje vojsci s kojom heroj ide u bitku, a bonus-obrana vojsci s kojom heroj stoji u obrani. taj se bonus pokazuje korisnim tek pri stvarno velikoj vojsci.

Nekako mi najlogicnije da sve bodove stavim u unapredjenje napada.

kad bi regeneracija bila 0 (nula), heroj bi ubrzo dosao do 0% pogodaka i nikakve koristi vise od njega.

Cheops
11.10.07, 17:39
ovako, meni je trenutno heroj na 1. lvl-u i svih 5 bodova stavim u napad kad ga šaljem u isti, a kad se vrati ponovno raspodjelim bodove i dok se izležava u selu stavim svih 5 u regeneraciju. hoće se to moći i s većim lvlima?

Deviant
11.10.07, 17:47
ovako, meni je trenutno heroj na 1. lvl-u i svih 5 bodova stavim u napad kad ga šaljem u isti, a kad se vrati ponovno raspodjelim bodove i dok se izležava u selu stavim svih 5 u regeneraciju. hoće se to moći i s većim lvlima?

to mozes raditi samo na nultom levelu

Marvex
12.10.07, 14:42
Neznam, za vas.
Meni ne treba heroj jer sluzi za opsjedanje oaze a nemam smisla napadati oazu jer u njoj nemogu imati vojske, bar 200 jedinica.

Black Revenger
12.10.07, 18:18
Neznam, za vas.
Meni ne treba heroj jer sluzi za opsjedanje oaze a nemam smisla napadati oazu jer u njoj nemogu imati vojske, bar 200 jedinica.
e viš, meni heroj služi za klanje,
pa sad ko kak voli :D

whity
12.10.07, 20:41
Neznam, za vas.

pa jel neznaš da kad zauzmeš oazu dobiješ +25% određenog resursa????(-ö,ö.ö-)

Trinket
21.10.07, 11:13
Ovak, pročitao sam negdje da heroj dobiva 1 point iskustva za 1 ubijenog. Dakle ubije 100 dobije level.

Imam pitanje, heroj mi je prešao prvi level, ali sad mu otprilike treba za svaki exp point po 2 ubijena, tj. ubio sam npr. 16 vojnika a porasto mu je exp samo za 8.
Jel to neka greška ili sam ja krivo pročitao???:eek:

Extremist
21.10.07, 13:55
Nije greška. Zar ti uz iskustvo odnosno broj 8 nije znak %? A znak % znači što?

Trinket
21.10.07, 17:46
Aha, onda sam to bio krivo shvatio.

Hvala.

mystic
25.10.07, 10:10
zanima me da li je moguce imati vise od jednog heroja i kako?

Extremist
25.10.07, 10:26
Možeš napravit za imat "u rezervi" još dva, ali samo jedan ti može biti aktivan.

SuperDrive
25.10.07, 10:49
npr. ako si rimljanin. Oni su podjednako dobri za obranu i napad, pa mozes tako i imati jednog defenzivnog i ofenzivnog heroja. Recimo jedan nek ti bude imperian za napad a drugi pretorian za obranu. Dakle kad ti treba dobra obrana u selu, stavis si heroja pretoriana. Ako ti je bas onda heroj imperijan ziv (aktivan) onda ces ga morat ubit. Ali racuna s time da ponovno ozivljavanje heroja kosta puno resa i da trebas sacekat jedno vrijeme da ti se opet napravi tako da to sigurno nije taktika koju ces koristit svaki dan.

Extremist
25.10.07, 11:02
A ako si Gal, obavezno stavi Groma za heroja. Jer ga možeš brže od svih drugih šetat po naseljima plus ne usporava ti evenualne raide s ostalim gromovima i konačno kako idu leveli dođu ti njegove sposobnosti na otprilike isto kao da si stavio haeduana - a koji je sporiji.

Black Revenger
25.10.07, 14:03
ne slazem se bas s ovim prethodnim postovima,
za heroje treba uvijek stavljat najjace jedinice (haeduane, cesarija ili vitezove za napadacke ili pretorijane, druide ili paladine ak se ide na obranbenog heroja).

a inace najbolje vam je uzet Solomyra pa mu nabit spell power i knowlege i bacat Chain lightminge. ako imate implosion i to more posluzit jako dobro. jos je prporucljivo da imate expert earth magic i town portal i onda ste nezaustavljivi.

:D :D

Extremist
25.10.07, 14:27
BR, ali čekaj.

Prvo, što će ti uopće obrambeni heroj? Mislim ej... Za obranu imaš zid, jelda? Osim toga kako će taj obrambeni heroj dobivat levele? Mamljenjem susjeda da te napadaju? Ne, stvarno, uopće ne vidim svrhu u nekakvom obrambenom heroju.

Drugo pošto sam Gal pa ne mogu govorit o ostalim plemenima, moram pitat koju to prednost ima haeduan nad gromom? Inicijalnu obranu i napad?

Ajmo onda vidjeti:
Grom: 90 25 40
Haeduan: 140 50 165

Stvarno letimično reklo bi se, pa da, ako haeduanu pojačavaš napad i obranu, na kraju bude žešći od groma. Ali gledajmo širu sliku. Heroj NEĆE sam ići u napad. Ići će s vojskurinom. Dakle NEĆEMO pojačavat heroju napad i obranu do besvijesti, nego ćemo pojačavat šta do maksimuma? Pa bonus napad! Koji se odnosi na sve jedinice oko heroja.

Pa sad ako ćemo heroju stavit 5-10 jedinica u njegov napad, 5-10 jedinica u regeneraciju (mislim da više ni ne treba s obzirom da 10 regenerira heroja skroz za 24 sata, a taj heroj ni ne može miljardu puta dnevno napast), a ostalo filat u bonus napad... Nije li onda minorna razlika je li heroj grom ili haeduan?

I konačno ono što sam gore i spomenuo. Grom je najbrža jedinica na Travianu - dok on prijeđe 19, haeduan prijeđe "mizernih" 13 kockica. A može li se heroju ikako pojačat brzina? NE MOŽE. A zašto je heroju bitna brzina? Po meni ne da je bitna, nego najbitnija stvar koju heroj mora imat.

Ludonja
25.10.07, 15:49
Dobro..ma logike šta govoriš pod 1 uvjetom:

brzna je zaista važna,ali onda kad napadaš velikom vojskom,hoćeš li u napad slati samo gromove,bez haeduana..ili u krajnjem slučaju bez mačeva?
..a da ne spominjen katapulte ili ovnove za rušenje,a obrambenog heroja je uvjek dobro imat,na gomilu vojske,dobar zid,rezidenciju/dvorac utekako dobro pojačava obranu!

Extremist
25.10.07, 16:20
Ajmo mi ovako. Najefikasniji raider od svih jedinica u Travianu je koja jedinica? Dokazano i pokazano to je grom. Pa se postavlja drugo pitanje - tbog čega na hr Travianu u prvih 10 nije nijedan gal? Ja stvarno ne znam. Ne želim nikoga vrijeđat, ali jednostavno mi ne ide u glavu. Ispada da ljudi ne znaju igrat s galima, dok rimljane ili teutonce igraju bolje. Ili možda ofenzivnih gala na našem serveru ima premalo?

Je, kaže uvodni dio Traviana da su gali orjentirani na obranu. I to jest istina. Ali nije i cijela istina. Eno pogledaj u HoF-u Mistrala koji je gal što radi. Tamo koliko vidim ima najmanje obrane.

A to što naši gali nemaju po 100-200 gromova s kojima bi raidali okolo ko ludi, zar sam ja tome kriv?

marko1795
25.10.07, 16:24
a obrambenog heroja je uvjek dobro imat,na gomilu vojske,dobar zid,rezidenciju/dvorac utekako dobro pojačava obranu!

da ali za to ti i nije potreban obranbeni heroj nego samo gromu staviš bonus obrana...jer bonus je u postotku tako da je svejedno koji ga heroj ima uvijek je isto...ako griješim ispravite me

Extremist
25.10.07, 16:30
Ne griješiš, ali ko što sam napisao prije nije mi jasna svrha obrambenog heroja (barem prije nego se pojavi world wonder).

SuperDrive
25.10.07, 17:05
Meni opcenito nema smisla bonus na obranu ili napad jer dize samo za 0.2% po bodu. O tome je i deviant u ovom topicu pricala: http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=680&highlight=heroj

A kad se bodovi dodavaju na napad ili obranu samog heroja, onda se dobije jako puno, barem ja tako mislim, ali na kraju je svakome prepusteno kako ce on razvijati heroja ovisno o nacinu igranja i uporabi heroja.

Extremist
25.10.07, 17:17
Jest 0.2% po bodu, ali zapravo ako stavljaš svih 5 bodova što dobiješ za svaki level u bonus, to je 1% za svaki level heroja.

Grga Granata
29.10.07, 19:49
Evo jedan od napada
http://travilog.org.ua/hr/4893799/ffc7723c8a17796d3468a8d4df6ea1da

mozda nije nesto ali je heroj isao u ranu mirovinu

Trinket
06.11.07, 12:29
Negdje sam pročitao da u svakom naselju možeš imati jednog aktivnog heroja (ukupno 3, znači dva su mrtva i čekaju reinkarnaciju ako im se ukaže milost).
Dakle, to bi značilo da u dva sela mogu imati po jednog heroja u svakom.

Meni se događa situacija da u oba sela mi u dvorcu heroja stoji apsolutno isti momak i nemogu ga promijeniti u drugom selu?? Zašto??

Ili sam krivo shvatio?

hzg
06.11.07, 13:21
Svaki igrac moze imati samo jednog aktivnog heroja, bez obzira na broj naselja!
Ova dva su u stand by-u i ako ih zelis napraviti moras ovog aktivnog ubiti.

Trinket
07.11.07, 10:55
A kako onda osvajam oaze za druge provincije??
Jel ga moram poslati u tu provinciju pa iz nje napasti ili mogu napasti iz bilo koje provincije, a važno je jedino da u obližnjem naselju imam level 10 dvorac??

Extremist
07.11.07, 11:06
Moraš napasti oazu običnim napadom baš iz naselja kojem želiš pridružiti oazu. U tom naselju moraš imat barem level 10 dvorca heroja.

Heroja kad pošalješ u pojačanje u naselje u kojem postoji dvorac heroja, on otamo može napadati. Odnosno heroj je jedina jedinica koja se može prenijeti u bilo koje naselje. Zato iako drugi savjetuju najjaču jedinicu za heroja, ja savjetujem najBRŽU jedinicu.

Ako ne postoji dvorac heroja u naselju u koje si heroja poslao kao pojačanje, onda će heroj funkcionirati kao sve ostale jedinice koje možeš ili držati tu kao obranu ili povući natrag u naselje iz kojeg je heroj došao.

Black Revenger
07.11.07, 12:37
Zato iako drugi savjetuju najjaču jedinicu za heroja, ja savjetujem najBRŽU jedinicu.

nekuzim, zas bi trebal heroj biti najbrza jedinica? opce mi to s brzinom nema smisla. pa neces heroja stalno vozikat po naseljima, napravis negdi dvorac heroja lvl 10, ruknes oazu i vratis ga odakle napadas (di ti je glavna vojska).

puo isplativije je stavit najjacu jedinicu za heroja.

SuperDrive
07.11.07, 13:05
nekuzim, zas bi trebal heroj biti najbrza jedinica?

To ovisi o taktici koju igras. Isto tako netko gradi heroja obrambrenu jedinicu a netko ofenzivnu. U svakom slucaju ako ce se heroj stalno slat u napade sa ostalim jedinicama - coporativno- onda ionako nije bitna brzina jer se uvjek uzima brzina najsporije jedinice. Ali ako mislis heroja koristit za taktiku opisanu od extremista onda je svakako bitna brzina.

Extremist
07.11.07, 13:12
BR, pa nećeš valjda imat samo jedan vojni centar? I nećeš valjda imati najviše 5-6 naselja? I neće ti valjda sva naselja bit jako blizu jedno drugome?

Ok, svatko ima svoj stil igre, ja ne se namjeravam zaustaviti na 6 naselja niti namjeravam držati sva jaja u istoj košari na istoj strani mape, jel', sad sam jugozapadno, ali novi vojni centar sa satelitskim naseljima vrlo vjerojatno će ići barem 200 polja dalje od mene, a blizu slabijih članova saveza u kojem jesam. I planiram seljakati heroja vamo-tamo iz dana u dan non-stop. A na heroju ulažem isključivo u bonus napad. Ništa napad, ništa obrana, ništa bonus obrana. Jer heroj ionako uvijek umire posljednji.

Dakle, dugoročno gledano meni je porteban brzi heroj (Equites Imperatoris, TT). Ako ćeš ti sva naselja koncentrirati na jedno mjesto, onda ti definitivno treba heroj sa najvećim osnovnim napadom (Equites Caesaris, Haeduan). Samo što ja ne mislim igrat tu šemu.
Za teutonce razlika brzine je gotovo nepostojeća između paladina ili viteza tako da kod njih stvarno u svakom slučaju ide vitez, a ne pallie.

Black Revenger
07.11.07, 13:20
aj ok, nek ti bude, mada se meni bas ne sviđa takva taktika, ali o ukusima se ne raspravlja ;)

Extremist
07.11.07, 13:36
A čuj, pazi, ja ovu igru igram tek prvi put pa pokušavam iskombinirati najbolju/najbržu taktiku za razvoj bez muljaža tipa slanje jednosatnih resursa cijelog saveza samo jednom igraču koji ima populacije skoro ko svi oni skupa, kakve newb smatra odličnim igračima sa odličnom taktikom nadam se ironično jer se meni povraća na takve stvari.
Dakako da će s drugim stilom igre netko možda uzeti recimo najbolju obrambenu jedinicu.

Kod muljaža gornjeg tipa lik će imati sva tri tipa heroja i vojskom napravljenom od resursa za koje se nije trudio igrati nego ih zarađuje taktikom ulizivati/prijetiti/kakiti/cviliti/pravitisesvecem, lako će svoj trojici heroja nabiti maksimalne levele onih vještina koje mu trebaju šaljući ih na jadnike koji igraju bez lihvarenja jer zašto bi slao na oaze koje ne može katapultirati na nulu.

Black Revenger
07.11.07, 13:41
Kod muljaža gornjeg tipa lik će imati sva tri tipa heroja
e sada,
meni se cini da se bas i ne splati razvijat 3 heroja, jer bolje je imat jednog jakog ngo 3 osrednja, a i skupo je stalno mjenjat heroja, mislim da EC lvl 12 kosta po 30k svega odprilike da ga ozivis ako crkne. ono, nisam sigurn jel tih 30k tocno, al je skupo i neisplativo da ides stalno mjenjat heroje.

Extremist
07.11.07, 13:47
U muljaži gornjeg tipa ništa nije skupo. Vjeruj mi. Jer kad ne trošiš resurse koje si ti proizveo ili ti opljačkao, a samo ti stižu, onda te baš briga koliko ćeš puta namjerno ukokati svog heroja.

hzg
07.11.07, 14:38
S taktikom extremista o najbrzem heroju se ne slazem, jer mislim da nema smisla graditit naselja drugacije nego da budu na (relativno) maloj udaljenosti, jer ako napravis 5 gradova na SZ i 5gradova na JI koji su ti udaljeni nekih 15-ak sati, jedino sto se moze dogoditi da ti netko to sve skrsi, jer to je kao da igraju dva prosjecna igraca po pet naselja, a kad su svi blizu onda je to jedan pravi igrac s 10 naselje, to je moje misljenje!
Ne mozes ratovati na dvije strane!

Ovo s slanjem resa najjacem igracu... e to je vjerojatno strah koji taj igrac utjera slabijima, ali to je nesto gadno (izuzev veleposlanstva, da jedan igrac ne koci svoj razvoj zbog toga) mislim da bi puno korisnije kad bi jedan taj jaki igrac poslao 5-orici slabijih igraca, kojima bi to puno znacilo i koji bi se brze razvili na taj nacin, pa bi onda mogli zajedno biti jaci.

Mislim da ljudi ovdje igraju ne shvacajuci da nije vazno koliko je jak najjaci clan u savezu, nego koliko je taj savez jak kao savez.
To se treba uzeti i proizvodnja resa i snaga vojske i diplomacija (koju tako malo ljudi ovdje koristi na koristan nacin, a ja mislim da je diplomacija najjace oruzje u ovoj igri).

Ovo nije igra gdje ce jedan igrac pobjediti, vec grupa od 60-120 ili vise ljudi, jer samo tako ce netko doci do WW, a tu grupu ljudi (koji su stvarni ljudi, a to se ne smije zaboraviti) treba dobro voditi i dobro organizirati.
Svatko je drugaciji, i ovdje igraju djeca od 12-13 godina do ljudi koji su vec davno presli 30-u, a svi igraju travian zajedno, mislim da bi rijetki toliko ljudi mogli organizirati u RL, a ovdje je jos sve puno tez...

Extremist
07.11.07, 14:49
S taktikom extremista o najbrzem heroju se ne slazem, jer mislim da nema smisla graditit naselja drugacije nego da budu na (relativno) maloj udaljenosti, jer ako napravis 5 gradova na SZ i 5gradova na JI koji su ti udaljeni nekih 15-ak sati, jedino sto se moze dogoditi da ti netko to sve skrsi, jer to je kao da igraju dva prosjecna igraca po pet naselja, a kad su svi blizu onda je to jedan pravi igrac s 10 naselje, to je moje misljenje!
Ne mozes ratovati na dvije strane!

hzg, ali mogu!

Neki su savezi na serveru razbacani, neki su skoncentrirani na samo jedan dio mape, a na ovaj način možeš imat "polukontrolu" na više dijelova mape. Točnije, kod ovoga što ja mislim raditi definitivno dolazi do izražaja igra cijelog saveza, a ne pojedinca.

Kažeš jak igrač sa 10 naselja? Pa može li taj igrač sa 10 naselja skoncentriranih na jednom mjestu parirati ajmo reć 30-orici naizgled slabih igrača gdje svaki ima koncentraciju od 5 naselja pored tvojih 10? A recimo da svih 30 organiziraju napad isti dan isključivo i samo na tebe, a na tvoje saveznike šibnu miljardu fejk napada? Tko je tu onda stvarno jak?

hzg
07.11.07, 15:14
Da li onda bi trebao i tvoji igraci iz saveza pored onih tvojih prvih 5 naslje isto tako graditi i svoja nova naselja, tako da dodes na istu stvar.
a normalno da moras imati igrace iz saveza oko sebe, ali mislim da je bolje imati 5 igraca s 10 naselja na jednom dijelu mape nego 10 igraca s 5. (isti je broj naselja, 50)

Ovi 30 igraca nitko nije spominjao... mislis da bi tvojih 5 naselja na dvije razlicite strane imalo kakve sanse protiv 30 igraca s 3 naselja?

Extremist
07.11.07, 15:38
Mojih 5 naselja ne bi imalo šanse protiv 30 igrača sa 3 naselja.

Ali hzg ja sam u savezu koji je razbacan i nije skoncentriran na jednom dijelu karte. Ako ću se ja gradit samo tu gdje sam sad, čime ću igračima iz saveza koji su jako daleko od mene bit od ruke? S druge strane, da meni loše ide, čime bi i kako oni pomogli meni?

Točno je da tih 30 naselja nismo spominjali, ali eto, uzeo sam ih kao primjer, nisam stavio maksimalni broj članova saveza 60 nego eto nek bude srednji broj, a primjer je tu samo kao prilog zašto ja smatram da je bolji brzi heroj nego jaki.

I da nisam komentirao ono slanje ressa jakom igraču... Taj je igrač nakon što sam ovu sad njegovu "taktiku" javno počeo pljuvati po forumu raspustio savez i ušao u jedan od top10 saveza. E pa sad stvarno idem povratit.

hzg
07.11.07, 16:21
Zato mora biti diplomacija na visini, niti jedan savez (osim cho) nije po polazaju idealan, isto tako niti jedan savez iz tog razloga ne bi mogao sam nista napraviti, ali zato je tu diplomacija, koja je na ovom serveru samo jedan put bila u puno sjaju, spajanje TA i SMRT saveza!

Extremist
07.11.07, 16:22
Ne znam koji su savezi koje ti spominješ, ali ja kod saveza koncentriranih na jedno područje konkretno mislim na savez reBorn.

EDIT:
Ah, da, kod tebe su savezi iz top20, ja ipak proučavam saveze koji nisu u top20. Miliji su mi. ;)

hzg
07.11.07, 16:52
Na jednom serveru, postoje 4 saveza, koja su nastala iz jednog rasprsenog, koji imaju cilj na svakoj strani imati svoj jedan ogranaka, koji bi trazio nove clanove na toj strani i jos ih ojacao, ovako su to prosjecni savezi, s ne puno clanova, ali kada bi ih spojio u jedan savez dobio bi poprilicno snazan savez, koji bi sigurno bio medu top3 saveza!
I mogao bi bez problema parirati jednom rasprsenom savezu, samo sto su ovako jos jaci, i organiziraniji, mogu konstantno primati nove clanove!

Extremist
07.11.07, 17:29
hzg, odlična taktika, ali nemoguća na ovom serveru punom smicalica, muljaža i spletki plus već je prošlo previše vremena od početka igre.
To ćemo ti i ja nadam se napraviti na novom serveru ili kad se ovaj resetira. Nećemo zaboraviti ni newba. Ali tko će bit četvrti urotnik? ;)
Ja bi najradije uključio Deviant - ako se bude htjela povući iz mirovine. :D

Deviant
08.11.07, 00:49
Ja bi najradije uključio Deviant - ako se bude htjela povući iz mirovine. :D

ma procitao si da sam ja sim igrac :)
samo jednom kad krenem tesko me zaustaviti :D

tko zna... mozda se opet prikljucim kad pocne novi server... pa opet na svoju ruku odoljevati napadacima i savezima

sto se tice heroja... ja bih isto isla na jaceg, ne brzeg. slati heroja izmedu naselja udaljenih 200 polja nema koristi. tih 10-tak sati sto bi on jahao u samo jednom smjeru je gubljenje dragocjenog vremena.

rijeka_23
11.11.07, 15:06
e evo jos jedno pitanje
ako ti ubiju heroja dali gubis i oaze koje je on osvojio

Extremist
11.11.07, 15:12
Ne gubiš. Oaze zavise o naselju, ne o heroju, heroj je samo uvjet da se oaza dobije.

pisc99
29.11.07, 19:31
Ovako velis se da u svakom nasljeu mozes izgraditi Heroja, samo ako imas Dvorac Heroja.

E pa ja imam dva naselja sa Dvorcima Heroja, i imam iz prvog jednog Heroja.
U dugom selu, imam i Dvorac heroja (lv visi od jedan) i slobodne jedince u gradu, ali jednostavno ne mogu napraviti novog, nema mi nikakve opcije za to.

Plus kad u drugom selu pritisnem na dvorac Heroja, pokazuje mi statistiku Heroja iz prvog sela, iako on fizicki nije u drugom selu nego je smjesten u prvom.

Neki savjeti????

:confused::confused::confused:

Extremist
29.11.07, 19:41
Da bi mogao napravit novog heroja, postojećeg moraš ubit.

Deviant
29.11.07, 19:41
FAQ - Heroji (http://forum.travian.com.hr/showpost.php?p=9278&postcount=5)

mozes imati samo jednog aktivnog heroja bez obzira koliko dvoraca heroja imao

pisc99
29.11.07, 19:45
FAQ - Heroji (http://forum.travian.com.hr/showpost.php?p=9278&postcount=5)

mozes imati samo jednog aktivnog heroja bez obzira koliko dvoraca heroja imao

Aha, kaj sam ja onda nest opasno zabrijo.

Dukycro
29.11.07, 19:57
ima nešto šta piše u dvorcu hreroja. Piše Vaš heroj ima 27% pogodaka pa jeli bolje što su ti pogodci manji li što su veći?

Extremist
29.11.07, 20:03
Broj pogodaka je zapravo broj "hitpointa". Dakle bolje je imati što veći taj broj. Povećava se preko Regeneracije.

Shadow Dude
30.11.07, 20:13
moze li heroj umrijeti??

Dukycro
30.11.07, 20:17
Heroj može umrit ali ga možeš napravit opet u dvorcu heroja

bad blue boys
30.11.07, 20:19
ako ne umre, onda oslabi pa trebaš staviti bodove na regeneraciju

steko
30.11.07, 20:37
Po mom iskustvu ja mislim kad ga ozljede ili ubiju da ga u dvorcu heroja možeš oživti ili tako nešto

Shadow Dude
30.11.07, 20:59
pitam, jer se mene napala 24 gorstaka, a heroj je prezivio

bad blue boys
30.11.07, 21:21
onda si ozljeđen! piše ti: vaš heroj ima __% pogodaka. da popraviš to na 100% moraš staviti bodove na regeneraciju

jackass9
01.12.07, 10:15
url=http://cry.travianteam.com/]http://cry.travianteam.com/sig-3-hr-2-hr1_8606.gif[/url][/IMG].Razvij naprednije jedinice i treniraj heroja pa ti neće lako poginut niti se ozlijedit.

Shadow Dude
01.12.07, 10:24
moze se oreoj obnoviti (ustati iz mrtvih) (1h)
osobno iskustvo

Cheops
01.12.07, 11:01
koliko će koštati i koliko će vremenski trajati oživljavanje heroja ovisi o njegovom lvl-u, iliti po naški razini.

Delphinidae
01.12.07, 14:47
Sto vi mislite kako triba heroja razvijat? Imat jednog pa podjednako dizat obranu i napad, ili imat dva, jednome samo napad dizata drugome samo obranu i naravno prema tome koristiti jednog za napad drugog za obranu...

Extremist
01.12.07, 17:04
Već sam pisao i dalje ostajem pri tome što sam pisao.

Heroj ti mora biti najBRŽA jedinica. Dakle kod gala grom, kod rimljana ne znam kako se zove najbrža jedinica, a kod teutonaca je ipak razlika brzine minorna pa se njima isplati ipak najjača jedinica - vitez.

Kako ga unaprijeđivati - 10 u regeneraciju, 15 u napad, sve ostalo u bonus napad.

Deviant
01.12.07, 17:09
Heroj ti mora biti najBRŽA jedinica. Dakle kod gala grom, kod rimljana ne znam kako se zove najbrža jedinica, a kod teutonaca je ipak razlika brzine minorna pa se njima isplati ipak najjača jedinica - vitez.

Kako ga unaprijeđivati - 10 u regeneraciju, 15 u napad, sve ostalo u bonus napad.

prije nego se netko odluci na ovu taktiku, bilo bi dobro potraziti po forumu jos neke rasprave koje su se vodile oko ovoga

nema nikakvog moranja, na igracu je da odluci sto je najbolje za njega

alternativna taktika:
http://forum.travian.com.hr/showpost.php?p=9363&postcount=3

p.s. brzina heroja pri napadanju je jednaka brzini najsporije jedinice - cijela se vojska krece brzinom te najsporije jedinice

Extremist
01.12.07, 17:25
Ok, priznajem da sam odabrao pogrešnu riječ - "morati", ali nemam vremena Deviant za ponavljanje stalno istih stvari pa skraćujem.

Ali kad već odgovaram, za informaciju ljudima koji ne traže stare teme, ja sam jedini član foruma koji je javno iznio mišljenje da heroj mora biti najbrža, a ne najjača jedinica, te za to dao argumente kojih se i pridržavam u igri.

Delphinidae
02.12.07, 19:46
Imat cu jednog za napad jednog za obranu, oba dva EC... A sada me zanima mogu li ovo radit, posaljen iz jednog grada vojskurinu sa herojen i pokoljen sve zivotinje u oazi koja je bliza 2 naselju, onda kad se ekipa vrati doma posaljen heroja u taj drugi grad, pa iz njega posaljen napad SAMO herojen (napadackin) na ociscenu oazu i zauzmen je, jel to ok?

P.S.

Samo napisite ok nemojte me preusmjeravat na linkove pretrage jel san vec sve procita...

hzg
02.12.07, 19:49
je, to je OK... cak ne moras niti slati heroja, nego samo vojskurinu, ali onda neces dobiti exp za heroja :(

Red dragon
03.12.07, 19:34
trazio sam po forumu odgovor ali nisam uspio pa me onda zanima kako heroj dobiva bodove vjestina i sto znaci npr. Vaš heroj ima 96% pogodaka:)

Deviant
03.12.07, 19:42
Kad netko izjavi da je trazio po forumu odgovor na svoje pitanje i da ga nije nasao, a onda ja u 20 sekundi nadem odgovor na oba pitanja... stvarno nemam rijeci.

Delphinidae
05.12.07, 20:55
Recimo da iman 2 heroja :ec: na levelu 10 jedan obrambeni jedan napadacki. Zadnji aktivan je bija napadacki i on nesretnik pogine :kopljanik: i sada me zanima kada udjen u dvorac heroja pise npr. Dolphin razina 15 EC i tako jos jedan put ispod i sad koji je moj napadacki heroj od ta dva?

Extremist
05.12.07, 23:31
Mislim, ali nisam siguran, da kad je moj heroj poginuo da je pored njega pisalo i njegovo ime koje nije defaultno Extremist već sam mu stavio Vault Dweller tako da sam imao njih više, po imenu bih znao koji je koji.
Ako ti nitko ne odgovori sljedećih 24 sata jesam li u pravu, namjerno ću ga ubit pa ti postam jel to tako ili nije.

Cheops
05.12.07, 23:48
ex je u pravu, možeš im mijenjati ime pa ih raspoznati po tome

Delphinidae
05.12.07, 23:51
A jel ovisi lvl dvorca o brzini ozivljavanja heroja, moze li se skratit kako.. Jer ovo vrime kakvo je sada je stvarno previse...

Extremist
05.12.07, 23:58
Ne ovisi. Meni je bilo svejedno 8 sati za heroja level 4 i u dvorcu level 1 i level 10. S druge strane, heroj level 41 traži 70 sati za oživljavanje, pa sad...

Delphinidae
06.12.07, 03:04
Sto vi mislite kako triba heroja razvijat? Imat jednog pa podjednako dizat obranu i napad, ili imat dva, jednome samo napad dizata drugome samo obranu i naravno prema tome koristiti jednog za napad drugog za obranu...

Citiran sam sebe iz razloga...

Jer mislin da je najbolje imati jednog heroja za napad i obranu, jer teoretski heroj moze biti level 99, sto ce pri kraju igre svi imati a na levelu 99 heroju se do 100 poena moze dignit napad, obrana, bonus napad, bonus obrana i regeneracija, tj. sve na MAXIMUM, prema tome glupo je imat dva heroja jer sto ces sa bodovima kad heroju napucas napad i bonus napad nego stavljat u preostalo prazno mjesto, obranu i bonus obranu. I recimo jos sprema se rat tvog saveza, ti imas potpuno zdravog heroja napadaca a triba ti obrambeni koji je recimo usput level 50 i triba ti 3 dana da ga ozivis, pa sad dok jos ubijes svog heroja (napadacki level 40 npr. triba puuuuuno vojske ili da ga napadnes sam ali to je preeeeevise resersa bacat) pa prodje 3-4 dana a do tada pola saveza satrano... Zato mislin da je najbolje imat samo jednog heroja, i to najjacu jedinicu, jer 100 bodova u herojev napad i 20% u bonus napad je stvarno mocno ako imas :ec: . I bodove rasporedjivat na sljedeci nacin, sve bodove koje dobije heroj kada je branija nesto te kucas u obranu i bonus obranu, a sve bodove kada napadas sa njin kucas u napad i bonus napad, i naravno neke bodove iz napada i obrane u regeneraciju da se sto prije digne na 100 po danu... Zamisli heroja EC na nekon nabrijanome levelu koji onako iz djira ubije 2000 falangi sam http://www.soulsaver.hr/forums/html/emoticons/rotfl.gif i jos se regenerira za par sati... Strasno...

Delphinidae
06.12.07, 22:03
I kako se minja ime heroju, evo ubija san svog heroja al nemogu mu ime stavit u onome pregledu???

barfuss
07.12.07, 01:46
zasto ne mogu raspodjeliti bodove svom heroju?
napravila sam heroja i imam onih 5 bodova i sto god da odaberem (npr. napad +4 i regeneracija +1 i onda kliknem na "raspodjeli bodove vjestina") sve mi vrati na nulu i opet imam 5 bodova za raspodjelu... sto krivo radim i zasto mu ne mogu dati nikakve bodove??

hzg
07.12.07, 01:53
Pa kad stavis 4 u napad i 1 u regeneraciju to je to... kada je heroj lvl0 mozes mijenjati bodove u sto zelis... kasnije nema vise "raspodjele" bodova

barfuss
07.12.07, 02:19
Pa kad stavis 4 u napad i 1 u regeneraciju to je to... kada je heroj lvl0 mozes mijenjati bodove u sto zelis... kasnije nema vise "raspodjele" bodova

sve jasno sad...

bero
07.12.07, 13:13
Da li mogu izgraditi dvorac heroja u drugom naselju i onda ga srušiti u prvom.U drugom naselju još nemam istraženu niti jednu jedinicu.Naravno da ne izgubim heroja

Extremist
07.12.07, 13:17
Zašto bi ga rušio? U svakom naselju možeš imat dvorac heroja.

bero
07.12.07, 13:27
Zašto bi ga rušio? U svakom naselju možeš imat dvorac heroja.
Znam da mogu,ali mi fali mjesta za gradnju i oaze bi osvajao iz drugog naselja.Čini mi se da heroj nema neki poseban utjecaj na ishod borbe.

Delphinidae
07.12.07, 14:28
Znam da mogu,ali mi fali mjesta za gradnju i oaze bi osvajao iz drugog naselja.Čini mi se da heroj nema neki poseban utjecaj na ishod borbe.

Kako nema utjecaj na ishod borbe?! Na sto mislis? Naravno da ima utjecaj, i te kakav utjecaj, ako je heroj razvijen ima utjecaj o tome citaj tu Heroj (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=15&page=10) a ako nije napadaj sa njime, zauzimaj oaze i salji ga sa vojskon da mu dignes iskustvo.

bero
07.12.07, 15:29
Slao sam ga u napade,dizao nivo dvorca, raspoređivao bodove,.a on je i dalje 0 .lvl.Jedino mu je poraslo iskustvo.Zato sam mislio da je jedino dobar za osvajanje oaza

Extremist
07.12.07, 17:12
Moraš pobit dovoljno vojnih jedinica u tim napadima da bi mu iskustvo poraslo za viši level.

WW-p
07.12.07, 17:45
http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=450

pogledaj koliko treba kilova za pojedini lvl heroja

Extremist
10.12.07, 23:56
Mislim, ali nisam siguran, da kad je moj heroj poginuo da je pored njega pisalo i njegovo ime koje nije defaultno Extremist već sam mu stavio Vault Dweller tako da sam imao njih više, po imenu bih znao koji je koji.
Ako ti nitko ne odgovori sljedećih 24 sata jesam li u pravu, namjerno ću ga ubit pa ti postam jel to tako ili nije.

Iako je odgovoreno i iako nisam namjerno likvidirao vlastitog heroja, on je poginuo pa evo i slika za svaki slučaj, dakle vidi se da se može odabrati po imenu heroja:

http://img337.imageshack.us/img337/7963/clipboard01cj2.jpg

AStaTiJe
11.12.07, 13:58
Au, toliko se čeka a platiš ga ko ja cijelu armiju...

Extremist
11.12.07, 14:03
Kakvu armiju? Pa to je cijena nekakvih mizernih dvadesetak gromova. Sića! To naštancaš u roku keks. ;)

Delphinidae
11.12.07, 14:37
Moj je bija mrtav i nisan mu nigdi moga minjat ime, mozda tek kad se stvara se moze minjat?

Extremist
11.12.07, 14:49
Dok je živ (aktivan) definitivno mu možeš mijenjat ime. Dakle odeš u dvorac heroja i klikneš na njegovo ime. Pošto sam ja svoga oživio, evo slika, dakle tu bi kliknula gdje piše Vault Dweller za dobit opciju promjene imena heroja.
http://img220.imageshack.us/img220/9641/clipboard01wz8.jpg

Delphinidae
11.12.07, 14:54
thx ja gleda svugi samo ne di triba bah!

Black Revenger
12.12.07, 12:29
Au, toliko se čeka a platiš ga ko ja cijelu armiju...
vidjet ces kasnije kolko kosta dok krepa heroj lvl 15+ :D

vandamia
14.12.07, 12:51
cemu sluzi ta raspodjela vjestina? imam imperiana kao heroja...sto dobivam povecanjem regeneracije? cemu to sluzi?

Extremist
14.12.07, 12:58
Idi na Tema Heroj, strana 2 od njih 11, zadnji post (http://forum.travian.com.hr/showpost.php?p=9361&postcount=30).

Ta tema je malo prevelika... Čini mi se da ću večeras opet pisat...

vandamia
14.12.07, 16:05
Idi na Tema Heroj, strana 2 od njih 11, zadnji post (http://forum.travian.com.hr/showpost.php?p=9361&postcount=30).

Ta tema je malo prevelika... Čini mi se da ću večeras opet pisat...

a koliko je vazna ta renegeracija? jel da tu stavim najveci postotak ilirecimo na napad...koliko ce mu trebati ta regenaracija?

Deviant
14.12.07, 16:53
http://forum.travian.com.hr/showpost.php?p=9363&postcount=31

I nije me briga koliko je velika tema. Ako ja mogu traziti svoj post po toj temi, ne bi ni drugima trebalo biti tesko preci preko par stranica teme i pronaci ono sto ih zanima.

LOCK

evo jedan trik: Korisnicki panel / Uredi opcije / Opcije Prikaza Tema / Broj postova po stranici ---> Prikazi 40 postova po stranici

tako tema Heroji nece imati velikih 11 stranica nego samo 3 pa ce i trazenje biti olaksano jer se nece morati klikati svaki cas na sljedecu/prethodnu stranicu

space knight
14.12.07, 17:13
(-ö,ö.ö-)Heroj dakle(-ö,ö.ö-)
pa zanima me mogu li imati vise od jednog heroja odjednom?
i kad ce se razviti u iducu razinu
hvala(-ö,ö.ö-)

Deviant
14.12.07, 17:15
FAQ - Najčešća pitanja (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=860)
Heroji (http://forum.travian.com.hr/showpost.php?p=9268&postcount=5)

uskoro cu se poceti ljutiti ako ne krenete sa pretragom foruma i citanjem FAQ teme
a onda nece biti lijepo

tommo
19.12.07, 04:45
Poginuo mi je heroj po treći put...pretražio sam forum ali nisam našo odgovor da li se može oživjeti po četvrti put jer jednostavno ga nemam više gdje napravit,u njegovom dvorcu samo i dalje stoje njegovi pointi.Da li ga mogu ponovno napravit u nekom drugom naselju ili je gotovo za heroja općenito kad triput pogine,Hvala na odgovoru :)

Lord Mike
19.12.07, 10:30
lol....

kak nek ja izracunam npr. hroja kolko on moze pobit npr stakora ak ga nemogu stavit v simulator...
onda se on stavi tak ko npr 6 imperiana (ak je heroj imperian ) ili....

egZo
19.12.07, 10:41
nemos stavit njega jer nezna simulator koji je on lvl koliko gdje ima bodova i to

bar ja mislim da je zbog toga :D

SuperDrive
19.12.07, 10:51
u plus simulatoru mozes stavit bonus napada heroja ako ima. Inace, heroja mozes okvirno simulirat tako da pogledas koliki mu je napad pa uzmes par jedinica koji u zbroju imaju napad kao heroj. Jedino moras pripazit dal ti je heroj pjesadija ili konjica jer nemozes mijesat kruske i jabuke.

shaggy
19.12.07, 12:41
ti si 3 puta radio novog heroja,a niti jednom ga ozivio :P bilo kojeg od ta 3 ciji ti poeni pisu mozes ozivjet,samo sto je cijena veca malo

shaggy
19.12.07, 12:48
recimo da imas heroja sa 700 napadom,uzet cu imperina da lakse objasnim jer je u cijelim brojevima.dakle podijelis vrijednost napada heroja sa vrijednosti napada jedinice koji je tip,i u ovom slucaju dobijes 10.dakle kada simas uzmes da napadas sa 10 impova.ako ti nema punu energiju nego recimo 90%,broj koji si dobio(10)pomnozis sa 0.9(ili 90% ako netko ne prati) i dobijes koliku vrijednost tada ima.

sa bonusom za napad je situacija nesto drukcija,i malo nezgodnija,a u jednoj situaciji i nije.
jednostavno je kada heroj ide bez jedinica,bonus tada nema nikakvog efekta jer se on odnosi samo na jedinice koje idu uz heroja a ne na njega samog,isto kao bonus is kovacnice i oruzarnice.

a ako imate jedinice uz njega,i neznake kako bi sracunali bonus,jedno rjesenje je simanje bez bonusa,sto nije lose jer znate da cete izgubiti manje nego pise,drugo je da bonus koji heroj daje prebacite u bonus koji daje oruzarnica kad vec o napadu pricamo,recimo,heroj vam ima 3% bonus u napad,u simu onda stavite bonus oruzarnice,iliti lvl ako se ne varam 2,i to je to.

jedina jos moguca opcija je kada su vam jedinice na lvl 20,a mislim da nemozete vece lvle u sim stavit a trebali bi radi heroja,e onda morate ici onim da cete izgubiti nesto manje nego pise,ili ako pretpostavljate da i obranioc ima lvl 20 oklope onda svoje lvl oruzja na 0 stavite isto kao i njegove i samo dodate bonus heroja.

sad mi se sve cini zbrda zdola sto sam napisao,ali nadam se da ce nekom pomoc

tommo
19.12.07, 13:34
Čuj,postavio sam pitanje da li se heroj može oživjeti po četvrti put....znači da sam ga oživljavao do sad.U dvorcu mi sad stoje samo njegovi hitpointi bez mogućnosti da napravim novog ili aktiviram starog heroja. Neznam dali uopće postoji mogućnost kako da dođem do novog heroja bilo oživljenog ili novog..... :)

Extremist
19.12.07, 13:45
Heroj se može oživjeti beskonačno mnogo puta.

Lijepo te molim da napraviš screenshot stanja u svom dvorcu i staviš na forum.

Kako?
1. Na prozoru sa dvorcem pritisni PrintScreen na tipkovnici

2. U nekom vieweru/editoru (Paint, Irfanview) odaberi opciju Paste

3. Snimi tu sliku

4. Uploadaj sliku na http://imageshack.us

5. Link na sliku sa imageshacka postaj na forum

Delphinidae
19.12.07, 13:54
Onda ti je heroj ziv, ne znan sto drugo :D

tommo
19.12.07, 13:59
Evo i to,znači,sve mi je u dvorcu kao da postoji ali ga nigdje više nema....

http://i5.tinypic.com/6kj3cl5.jpg

Delphinidae
19.12.07, 14:01
Kao sto san reka gore a OPET cu ponovit, heroj ti je ziv, mozda gledas u krivome gradu, klikaj na okupljalista da ga nisi nekome posla i provjeri ostale gradove. Got it?

Extremist
19.12.07, 14:02
Delphinidae je u pravu - heroj ti je živ. Otvori sva okupljališta i pronađi gdje je, lako je moguće da je negdje u pojačanju.

tommo
19.12.07, 14:09
Ljudi,hvala vam svima na pomoći,bio je u zamci,stvarno sam ispao glup a imam danas već sedmo naselje :D .E bruke.....

SuperDrive
19.12.07, 15:13
Ovaj topic se trebao zvat potraga za herojem. :D Kakav ti je to kukavicki heroj koji se sakriva po zamkama :D

tommo
19.12.07, 15:27
Da,kukavica,al je ipak server kriv jer sam ga testirao poslavši ga na frenda koji se branio s 12 mačevaoca(gala) tak da vidimo dali če uspjet sve pobit a da nije baš nadrukan previše a u izvještaju je pisalo da je žrtva a ne zapornik(zatvorenik) a ja idiot nisam nit jednom pogledao u okupljalište....

bero
19.12.07, 15:31
1. Jel ima smisla ostaviti regeneraciju heroja na 0. 2.Ako razvijam heroja za napad da li kada je selo napadnuto , a ostane u selu raste iskustvo ili samo kad ga šaljem u napad. 3. Kada iskustvo dođe do 100% da li raste njegov nivo,ako ne kada raste njegov nivo( ne nivo dvorca) :confused::confused:

Extremist
19.12.07, 15:39
1. Nema. Jer takav heroj brzo rikne pa ga moraš non stop oživljavat i trošit resurse.

2. Iskustvo uvijek raste jer iskustvo ovisi o poginulim jedinicama, a ne o "vještinama" heroja.

3. Level heroja raste kad iskustvo dostigne 100%. Detalje koliko točno je tih 100% za svaki pojedini level imaš na help.travian.com

Lord Mike
20.12.07, 09:59
evo tu imas

Echecs
24.12.07, 15:06
jel se može imat više heroja?,ako se može napišite kako molim vas.

hzg
24.12.07, 15:08
Pretrazi forum, imas cijelu temu o herojima gdje je sve objasnjeno...

Mozes imati 3 heroja ukupno, ali samo jednog aktivnog(s kojim mozes napadati)... ova ostala dva su na godisnjem dok jedan radi :D

I onda ubijes jednoga pa ozivis drugoga. ovisi o potrebi!

Barbir
24.12.07, 16:08
ja san na tu temu odgovorija

albundi
24.12.07, 16:11
možeš imat 3 heroja

bero
27.12.07, 01:25
Imam Heroja u prvom naselju.Izgradio sam Dvorac heroja u drugom naselju.Neda mi mogućnost da tamo izgradim 2. Heroja.To je normalno ili nešto ne kužim.Zar ne mogu u svakom naselju imati heroja.Ima li smisla ako ne mogu,graditi Dvorac u svakom naselju.

albundi
27.12.07, 08:50
ovisi ti o levelu dvorca, koliko možeš izgraditi heroja.
a samo 1 heroj može biti aktivan

bero
27.12.07, 10:49
možeš imati najviše tri heroja, ali samo jedan može biti živ

Ima li onda smisla imati u svakom selu Dvorac heroja ili je dovoljno u jednom.

maxop
27.12.07, 11:04
Imo sam heroja i umro je...kako da ga ozivim...

blitz
27.12.07, 11:13
daš mu umjetno...usta na usta

shala, odi opet u dvorac heroja i tamo imaš opciju za oživljavanje ili podigni novog heroja

bela7
27.12.07, 11:50
ima smisla.kao 1.dvorac heroja ti treba kako bi osvojio neku oazu
kao 2.ako iz prvog naselja pošelješ heroja u drugo naselje kao pojačanje i imaš u drugom naselju dvorac heroja onda tog heroja možeš koristi za pljačke i napade

Pilot boy
30.12.07, 12:29
Jedan heroj može osvojiti oazu ako imaš dvorac heroja na lvl 10. Svaki vii lvl dvorca imaš više bodova koje raspodjeljuješ njegove bodove!:)(-ö,ö.ö-)

bero
30.12.07, 15:58
Jedan heroj može osvojiti oazu ako imaš dvorac heroja na lvl 10. Svaki vii lvl dvorca imaš više bodova koje raspodjeljuješ njegove bodove!:)(-ö,ö.ö-)
Očito nisi razumijo pitanje,a ovo što si rekao nije točno.Nivo heroja raste svaki put za jedan nivo kada iskustvo dostigne 100%

bero
31.12.07, 14:50
Imam heroja i nalazi se na 3 razini.Napad mu je 1080.Da li to znači da on sam može ubiti recimo 10 vojnika čija obrana zajedno ne prelazi 1000.

Extremist
31.12.07, 15:10
I uz koje nema heroj koji ima neku bonusobranu i kojima nije podignut bonus u oružarnici i koji sjede u naselju u kojem nema ni zida ni rezidencije?

Naravno da može.

hzg
31.12.07, 15:13
heroj umire ako izgubi 90% hitpointa...

znaci tvoj heroj bi mogao ubiti vojsku koja ima obranu protiv (vrsta heroja konjic/pjesadija) 0.9*1080=972 sve preko toga bi ubilo tvog heroja

Pilot boy
31.12.07, 16:40
Odi na simulator bitke. Ako nemaš aktiviran travian puls, onda:
Odi na upute, nađi vojnikove napade, i sada recimo. 10 legionara= 400 bodova u napadu.
Ako tvoj heroj ima 400 bodova u napadu, napiši u simulator kolko ima neprijatelj ako si izvidio i evo ti rezultata. Dobro tvoj nema 400 ali samo za primjer! :):):pretorian:

bero
31.12.07, 19:49
Hvala na odgovorima i sve najbolje želi vam savez 1.bojna;)

Ludonja
01.01.08, 17:51
Evo baš me zanima je li itko dostigao lv 100 sa herojem.
Ajmo malo natjecanje iz toga tko je jači:D
Dakle,zato,stoga:
herojčina razina 13 (Theutatesov grom)

bela7
01.01.08, 17:54
Neuništivi razina 1 (Imperian):D

evo,nedavno e stvoren,inače imam obrambenog na lv. 10,tako nešto:D

ostacro
01.01.08, 18:03
nitko nije rekao da moraš pazit koja ti je vrsta heroja pješak ili konjica.Pa eto...
PS: sve najbolje u 2008.g. i napravite mnogo katapulta.

Barbir
01.01.08, 18:20
heroj na 75

zezam se nije...nemam ja heroja

Deathmaster
01.01.08, 18:22
pogledaj koliko kilova treba za heroja na kojoj razini:

a sad pogledaj tko na serveru ima najviše kilova pa če ti bit jasno da je najači heroj na lvl 38

EDIT: gledaju se i kilovi u obrani

iliti u prijevodu, najjači heroj je trenutno na lvl 41
kolko ja znam..... :D

Shadowfax
01.01.08, 18:34
iliti u prijevodu, najjači heroj je trenutno na lvl 41
kolko ja znam..... :D

da i ja imam tu informaciju..... heroj dobiva ep i kad je u obrani pa nemora znacit da onaj koji je prvi u napadu ima i najjaceg heroja ... (ali ovaj puta je to i slucaj :D)

moj je lvl 21 (Equites Cesaris)

Pilot boy
01.01.08, 18:35
LVL 1, nemojte se smijat, molim vas!

FAT
01.01.08, 18:38
dali je pametno poslat heroja u napustenu dolinu i dali on tamo uopce dobije neko iskustvo za prec lvl i to , i kolko vojske poslati uz njega koja je uopce snaga sismisa i ostatka sumskih prijatelja?? usporedbe radi npr 80 stakora 5o sismisa i 50 pauka kolka vojska je potrebna za to

ak_47
01.01.08, 18:40
Pa idi na okupjaliste ikljuci simulator bitke i provjeravaj :D

FAT
01.01.08, 18:42
pa dobro al jos uvijek soji pitanje kolko je to pametno za lvl upanje heroja ??

maxcro
01.01.08, 18:55
Kad smo već kod heroja da ne otvaram novu temu, imam pitanje.Recimo imam heroja npr.falangu, i dam mu postotak na obranu 0,8%dali je to na sve jedinice u naselju ili samo za heroja?(znači tako i za napadačkog heroja za napad itd.)

bela7
01.01.08, 18:56
sve ti piše ovdje (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=1430):D

Deviant
01.01.08, 19:55
Vec postoji itekako velik topic o heroju. Potrazi odgovor tamo.

Black Revenger
01.01.08, 20:24
a je nije wrezanini napisao na forumu da je njegov lvl 38??
je, na onom hofu.

moj je lvl 26 zasad :D

edo-1
01.01.08, 20:39
moj je panzer tank na razini 1000000000000000000000000000

steko
01.01.08, 20:43
Ja imam heroja ali nije ni na jednoj razini

Iceman
01.01.08, 20:48
1. lvl (Equites Cesaris)

ah, šta ću kad ne napadam nikoga.....:(

Extremist
01.01.08, 21:11
Koliko koja beštija daje iskustva piše ti u temi o oazama u Tutorials podforumu.

Koliko je pametno... Procijeni sam.

Extremist
01.01.08, 21:14
Evo baš me zanima je li itko dostigao lv 100 sa herojem.
Nije.

Prije natara ni neće.

Ja sam
01.01.08, 21:24
lvl 6 Equites Caesaris,ali mu brzo mislim povecat za par razina

Shadowfax
01.01.08, 23:08
je, na onom hofu.

koji je datum tog hofa???

ludi gal
02.01.08, 09:48
shadowfax ti dobro kaze. kojeg je to datuma?
od tad je vec puno pobio. neki ljudi rade i napadaju,ne dizu pop

Extremist
02.01.08, 10:23
neki ljudi rade i napadaju,ne dizu pop
Neki ljudi rade i dižu pop, rede i pišu na forumu, rade i partijaju, rade i zarađuju, uglavnom rade, ali ne napadaju, a svejedno im heroju iz obrane poraste level. Ali rade. Da. Rade, evo, stvarno. Rade. Nije da ne rade.

ludi gal
02.01.08, 10:27
znam ali po meni je glupo dizat samo popbarem da ako ne vole napadat da dizu obranu,ali neki ni to.
samo pop im je vazna. po meni je to glupo jer travian nije igra za takve igrace

Extremist
02.01.08, 10:35
Da, ali shvaćaš ti da oni rade? :D

Inače budi realan, ne možeš dić pop do besvijesti. Ako stvarno samo gradiš zgrade i ništa drugo, u jednom trenutku prisiljen si istraživati/partijati/trenirati vojsku jer jednostavno više nemaš u što potrošit pametno resurse.

ludi gal
02.01.08, 10:50
dizu ali to je zalosno
kad se vidi kod igraca od 9k popa 3-4k vojske
ja koji imam malo pop imam vise od toga

uwx
02.01.08, 14:43
dizu ali to je zalosno
kad se vidi kod igraca od 9k popa 3-4k vojske
ja koji imam malo pop imam vise od toga
da, ali igrač sa 9k popa ima jaku ekonomiju i tu vojsku može udvostručiti za para dana

ludi gal
02.01.08, 15:13
istina ali taj igrac to i ne radi :)
ja koji imam 3 puta manje pop i manju ekonomiju imam jacu vojsku od toga

Ludonja
02.01.08, 18:04
može se exp dobit i na gostovanju:D,
tako da vam teze o statistikama u obrani i napadu nisu baš vjerodostojne

hzg
02.01.08, 18:43
Tocno, def pointi se pripisuju samo vlasniku grada u kojem je obrana...

mile
04.01.08, 14:43
kako se uopće nabrijava lvl heroja??

zvonimir222
04.01.08, 14:46
kako se uopće nabrijava lvl heroja??

sve pise:o

hrdavid
04.01.08, 18:20
pa kaj mi to vredi kad je na engleskom

hrdavid
04.01.08, 18:21
kak mogu promjenit vrstu heroja?

WW-p
04.01.08, 18:24
kak mogu promjenit vrstu heroja?

ubij ovoga pa onda napravi heroja od neke druge jedinice

shaggy
04.01.08, 18:35
pa kaj mi to vredi kad je na engleskom

pa procitas na enlgeskom...

vandamia
10.01.08, 01:26
npr. ako si rimljanin. Oni su podjednako dobri za obranu i napad, pa mozes tako i imati jednog defenzivnog i ofenzivnog heroja. Recimo jedan nek ti bude imperian za napad a drugi pretorian za obranu. Dakle kad ti treba dobra obrana u selu, stavis si heroja pretoriana. Ako ti je bas onda heroj imperijan ziv (aktivan) onda ces ga morat ubit. Ali racuna s time da ponovno ozivljavanje heroja kosta puno resa i da trebas sacekat jedno vrijeme da ti se opet napravi tako da to sigurno nije taktika koju ces koristit svaki dan.

bas citam o herojima i fino pise da se moze imati samo jedan...zaista me zbunjuju odgovori...
usput da pitam koliko puta jedan heroj moze ginuti? beskonacno ili? a onda se negdje kaze mozes imati samo 3 heroja...pa kak da ja to razumim i budem iole pametna...

AStaTiJe
10.01.08, 01:42
bas citam o herojima i fino pise da se moze imati samo jedan...zaista me zbunjuju odgovori...
usput da pitam koliko puta jedan heroj moze ginuti? beskonacno ili? a onda se negdje kaze mozes imati samo 3 heroja...pa kak da ja to razumim i budem iole pametna...

Možeš imati 3 kreirana ali samo jednog živog...

vodnjan
10.01.08, 06:52
mozes imati samo jednog heroja,i on ti je jedima vojna jedinica koju mozes slati u bilo koje svoje naselje a da mozes s njim napadati za razliku od ostalih jedinica koje mozas slati samo kao pojacanje svom naselju.. moze ti poginut beskonacno puta samo sto svako ozivljavanje kosta resursa a koliko to ovisi na kojem ti je lv.:D

mislav mali
10.01.08, 15:09
ako u drugom gradu napravim novi dvorac heroja , da li u tom gradu mogu radit jos jednog heroja

albundi
10.01.08, 15:11
možeš imati samo jednog aktivnog heroja.

kada heroja samog pošalješ u grad di ima taj dvorac heroja, možeš ga koristiti kao da si ga izgradio u tom gratu

CroGladiatus
10.01.08, 15:19
Mozes ima vise heroja, ali mozes imati samo jednog aktivnog heroja.

nOObcinaCRO
10.01.08, 16:25
Već sam pisao i dalje ostajem pri tome što sam pisao.

Pricas gluposti!
Heroj se uvijek radi od najjace jedinice

Extremist
10.01.08, 16:29
Jel?

Imaš zadatak.
Očekujem od tebe već danas tutorial o herojima. Tako da cijelu ovu temu prepunu beskorisnog spama konačno mogu pobrisat uključujući i ostale prastare teme o herojima.

marko1795
10.01.08, 16:33
slazem se s ex-om, heroj mora biti najbrza jedinica...
sta ti pomaze najjaca jedinica kad svejedno sam odredjujes kolika ce mu biti obrana, napad i bonusi.
a kad saljes npr. gromove u pljacku i imas heroja haeduana to je pusiona totalna jer ti samo usporava ostale ;)

hzg
10.01.08, 17:44
Kada ces napadati sigurno neces napadati samo sa gromovima, bit ce i macevalaca tamo, a onda ti je brzina uvjetovana njima...
ali ne kuzim se bas u gale previse..

nOObcinaCRO
10.01.08, 18:25
slazem se s ex-om, heroj mora biti najbrza jedinica...
sta ti pomaze najjaca jedinica kad svejedno sam odredjujes kolika ce mu biti obrana, napad i bonusi.
a kad saljes npr. gromove u pljacku i imas heroja haeduana to je pusiona totalna jer ti samo usporava ostale ;)

E Marko, moj Marko pa sad mi jos reci da ces rejdat s herojom.
Mislio sam da ste dosad vec nekaj naucili, ali vidim da nikaj s toga.

marko1795
10.01.08, 18:33
E Marko, moj Marko pa sad mi jos reci da ces rejdat s herojom.
Mislio sam da ste dosad vec nekaj naucili, ali vidim da nikaj s toga.

samo ti igraj svoju igru, ja cu svoju...

mislim postoje razne situacije u kojima ti moze zatrebati brzina vojske stoga psssst ;)

nOObcinaCRO
10.01.08, 18:35
Ja ovdje pricam o heroju :) i svaki veteran u Travianu zna od koje se jedinice radi najbolji heroj.

marko1795
10.01.08, 18:41
pa dobro, sve pet... ti si stari veteran traviana, meni je ovo faking prvi server i ja nemam pojma, ja sam noob, ja imam loseg heroja, tvoj heroj leti i sve pet...

svako ima pravo na svoje misljenje, moje misljenje je da treba biti najbrza jedinica, tvoje je da treba biti najjaca...
i da mi dovedes 500 ljudi koji su igrali 50 servera i da mi kazu da je najbolji heroj najjaca jedinica ja bi jos uvijek imao najbrzu jedinicu i uvijek cu ju imati...
eod za mene

Extremist
10.01.08, 20:17
Ja ovdje pricam o heroju :) i svaki veteran u Travianu zna od cega se radi najbolji heroj.

Ti si dobio zadatak. Spamovi i osobna mišljenja me ne interesiraju. Samo gole činjenice.
Izvoli, napiši.

steko
10.01.08, 20:25
E a od čega se radi najbolji heroj.

nOObcinaCRO
10.01.08, 20:32
Ti si dobio zadatak. Spamovi i osobna mišljenja me ne interesiraju. Samo gole činjenice.
Izvoli, napiši.

Rimljani EC
Gali Haeduan
Teutonci TK

Samo jedno pitanje?
Zasto 80% postova na ovome forumu ima rijec "spam"?
Umjesto da se raspravlja i odgovara na pitanja uvijek se pametuje jel to bio spam ili nije.
Zanimljivo ali toga nema nigdje samo na hr. travian forumu.

Extremist
10.01.08, 21:31
Zato jer spamaš umjesto da napišeš šta sam ti rekao.
Pa ne očekuješ valjda da pored tebe veterana punog znanja mi početnici pišemo tutorial o herojima?
Ja nestrpljivo čekam.

nOObcinaCRO
10.01.08, 21:47
Zato jer spamaš umjesto da napišeš šta sam ti rekao.
Pa ne očekuješ valjda da pored tebe veterana punog znanja mi početnici pišemo tutorial o herojima?
Ja nestrpljivo čekam.

Odgovor je bio kratak i jasan, a za tutorial si nadi sam ili uzmi si malo vremena
i simuliraj heroja:
http://help.travian.com/hero/index.php

Extremist
10.01.08, 23:32
Za tutorial imam vremena ko u priči - ali sam početnik. Hoću da ga veteran napravi. Ako veteran to ne može, onda će neko od početnika napravit tutorial. Ali onda veterani nemaju pravo nakon toga komentirat da nešto u njemu ne valja. Jer su prošli mjeseci, a mi taj obični tutorial o herojima nemamo.
Ono ima da bude cili fensi sa puno šminke i slika. :D

nanobot
11.01.08, 03:10
evo sto se rimljana tice po mom misljenju najbolje je prvog heroja napraviti od Imperiana (nije skupo), a onda kad dovoljno ojacate (tj. kad napravite finu kolicinu E. Imperatorisa) ubiti heroja Imperijana na neku oazu pa napraviti novog od Equitues Imperatorisa (to vam onda ostavlja jos mjesta da napravite jednom i E. Caesarisa ako budete htjeli)..

E. Imperatoris je najbrza jedinica, a opet dovoljno jaka da moze biti heroj...
s druge strane E. Ceasaris je malo sporiji, a nesto jaci, ali izradjuje ga se obicno tek nakon mjesec i pol do dva (a tako dugo biti bez heroja je dost bed)..
a i cesto idete u pljacke samo sa E. Imperatorisima (jer nose najvise resa!) i heroj E. Ceasaris bi ga samo usporavao...

a opet, u kasnijim fazama igre EI-a se moze ubiti na oazu i napraviti EC-a (ako netko bas zeli, naravno)...

znaci E. Imperatoris je moj izbor za rimljane... :)

AStaTiJe
11.01.08, 13:36
Ja sam Gal, imam groma za heroja jer farmam sa gromovima uglavnom a šaljem i heroja kad ima obrane pa skuplja polako bodove experiencea. Još sam početnik, jedno selo samo i tak to...kad budem imao 500-1.000 vojnika vjerovatno ću si napravit Haeduana jer će biti napada i sa ovnovima, katapultima i mačevaocima ali dotad ćemi heroj bit Grom jer je je Druid za mene defenzivna a ne ofenzivna jedinica dok su mačevi 3 puta sporiji od gromova, manji napad imaju a još i manji kapacitet imaju što mi je presudno...

WW-p
11.01.08, 17:27
mogu li kako vidit bodove koji su dodjeljeni heroju ako je on mrtav??
ili ga prvo trebam oživit da bi vidio napadački bonus i napad???:confused:

hrcok
15.01.08, 10:59
zanima me posto heroj sa svakim lvl trosi vise hrane dali on i tjekom pljacke ukrade vise resa nego obicna jedinica

hzg
15.01.08, 11:13
Heroj pri pljacki ne ukrade nista resursa.

Ali kasnije kada imas heroja na visem lvl-u
recimo da je napad heroja (kod rimljana EC) na 100 njegova vrijednost napada je

14975, kada to podijelis sa vrijednoscu napada jednog EC onda ti taj heroj vrijedi kao 83 EC-ova ili 332hrane po satu, a dodaje ti i bonus na vojsku, pa je jako tesko ocijeniti koliko si tamo hrane po satu ustedio, jer to ovisi o velicini vojske!

Ali malo sam vec off topic, uglavnom heroj ne moze ukrasti nista!

hrcok
15.01.08, 12:25
steta sto nista nenosi jer mi je heroj na 6 lvl. hvala na odgovoru

CroGladiatus
15.01.08, 13:36
Mislim da je to rijeseno.

AStaTiJe
15.01.08, 14:27
Mislim da je to rijeseno.

:spam1:

Ne čini ti se da pišeš u svakoj već odgovorenoj temu na forumu? Kad-tad će te zbog toga zbanirati. Da se vratim na temu, nisam znao da na višem levelu heroj konzumira više hrane. Koja je formula za izračun potrošnje hrane heroja?

Extremist
15.01.08, 14:34
Pa stvarno, evo tek sad vidim zapravo ovo:
http://forum.travian.com.hr/search.php?searchid=34741
Mislim, uz jako puno chatrooma na internetu, ne treba nam chatroom u apsolutno svakoj temi.
CroGladiatus, 5 dana hlađenja.

Heroju se ne mijenja potrošnja žita - uvijek je 6.

hzg
15.01.08, 15:41
Da heroju je uvijek potrosnja ista, ali njegova snaga je kao snaga 83EC (u ovom slucaju), znaci umjesto da imas 83EC koji trose 322 cropa po satu imas samo jednog heroja koji trosi 6.

Posto se sve vrti oko cropa, kasnije imas heroja full nabrijanog na napad 20% bonusa za vojsku i posaljes ga sa vojskom od 10.000 imperijana njegovih 20% ti dodaje kao da imas 12.000 imperijana a to je usteda od 2000cropa po satu ;) (PO SATU!!)

vandamia
16.01.08, 23:23
ako ga srusim jel gubim oaze koje sam osvojila s njim?

Delphinidae
17.01.08, 00:11
Think... Ako nemas dvorac kako mos imat oazu? Naravno da gubis...

vandamia
17.01.08, 01:02
a kako ovo objasnjavas iz uputa?

- Zauzeta oaza će ostati zauzeta čak i ako se dvorac heroja uništi ili mu se level smanji ispod 10 (katapultiranjem, kaznom ili rušenjem iz glavne zgrade). U tome slučaju nije moguće dobiti opciju Oaza sve dok se dvorac heroja ne izgradi ponovno na level 10. Oaza ostaje zauzeta i kad heroj koji ju je zauzeo pogine ili ga se izbriše.

jel to znaci ako ju ja sama srusim da ce ostati moja a? a poslije mogu opet dici DH kad mi zatreba...e to mi nije jasno...

osvojila sam je i kaj ce mi vise taj DH ? nemam namjeru dizati ga na lvl20...a heroja i DH imam u drugom naselju cini mi se nepotrebna???

nanobot
17.01.08, 01:59
ako srusis dvorac heroja onda mislim da vise iz tog naselja neces moci napadati s herojem... jer heroj je jedina jedinica s kojom mozes napadati kada ga posaljes kao pojacanje...

ako grijesim neka me netko ispravi..

Warchief
17.01.08, 11:38
najednom mi je nestao heroj (kao da je mrtav, a nisam bio u borbi) i nakon nekog vremena sam ga nasao u dvorcu i pise mi aktivacija desno od njega i crveni krizic?????
(resursi za aktivaciju su jako niski)

Razor57
17.01.08, 11:46
A jesi siguran da si ga uopće napravio?

madamare
17.01.08, 12:03
ako pritisneš crveni križić izbrisati ćeš si heroja, a ti resursi su ti za oživljavanje istog. a što se s njim desilo ne bih znala

hrcok
17.01.08, 12:09
da ti nije mozda hrana osla u minus pa je umro

Warchief
17.01.08, 12:58
ajme stvarno!!! U jednoj pljackici mi se nije vratio!!! Neznam kako to a bio je jak?!

nassu
17.01.08, 14:33
zna li itko kako imat više heroja!

Delphinidae
17.01.08, 14:37
Ne zna niko jer je nemoguce... Osim ako mislis na one neaktivne:narf:

nassu
17.01.08, 14:53
kako kad neki imaju više heroja!

Delphinidae
17.01.08, 15:02
Imaju vise ali mozda nisu aktivni?