PDA

View Full Version : Teutonci premocni?

Psycho Dad
22.07.07, 21:41
Bas gledam, prvih 15 igraca, sve redom teutonci... znaci li to da igra nije izbalansirana ili je to "puka slucajnost" ? U prvih 20 igraca su se jedva uglavila 2 gala... dalje mi se nije dalo gledat...

WiCkED
23.07.07, 01:18
Je, i ja malo gledah cijene vojske za razlicita plemena, ko rimljan bi morao pishati zeljezo da ga imam dosta :)

Nadam se da se stvari popravljaju kako ce se nastaviti igra, jer teutonci u startu totalno rulaju...

mariik
23.07.07, 02:10
ustvari gali su najizbalansiranije pleme, imaju svoje adute na svakom polju, dok i rimljanima i teutoncima fali ponešto...

Cro
23.07.07, 10:02
terunioc imaju jaku vojsku na pocetku a kasnije ih sve vise gali i rimljani postiskuju!

mariik
23.07.07, 13:28
je al rimska konjica je loša, gali i teutonci imaju i napadačke i obrambene jedinice i iz pješadije i konjice, a rimljanima se isplati više-manje radit samo imperijane i pretorijane....

alen
31.12.07, 15:58
mislim da su tetuonci premocni u napadu jer su i jeftini i mogu nosit pun ***** resursa !
el nije tak???

hzg
31.12.07, 16:06
Ono je s pocetka igre... sad je omjer malo drugaciji

9:6 za rimljane u prvih 15... a gala nigdje :D

dr.ludi_dejo
31.12.07, 16:08
rimljani su moji fanowi (sam sam rimljanin)
brzo se razvijaju ako imas rese ...naj bolje je to sto mozes da gradis 2 gradevine od jednom u selu i u poljima....sta ce mi vise carska konjica je premocna tako da je konjica skroz OK imau jake odbranbene i napadacke jedinica pa makar to bili samo imperijani i praetoriani...

Pilot boy
31.12.07, 17:46
Da, ali poslije, kada se zgrade grade ohoho vremena. Rimljani imaju ogromnu prednost što mogu nadograditi i rese i središte grada!

Elleipsis
31.12.07, 18:53
gali su glupi zbog zamki, zamke su krš, jedino je dobro u pocetku kroviste resa, spore su falange

rimljani imaju ogromnu prednost sa te dve gradjevine gradit....
glupi gali, glupo pitanje... vidim šprancu, ne vidim argument

albundi
31.12.07, 20:12
gali su glupi zbog zamki, zamke su krš, jedino je dobro u pocetku kroviste resa, spore su falange

kod gala su zamke super...

zašto bi napadao sa falangama?

napraviš bolju vojsku i nema problema

Shadowfax
31.12.07, 20:49
Rimljani: ODLICNA pjesadija (imepriani najisplativije off jedinice u igri, pretoriani jebeno jaki u ubrani protiv istih tih imperiana :D)
LOSA konjica (Legati jedu 2 cropa, Imepratorisi prakticki neupotrebljivi, Cesarisi jedinice s najjacim napadom u igri (koliko ja znam) ali bolesno skupi i jedu 4!!!! cropa)

zbog pjesadije su mi oni najdraze pleme.. a i zbog toga kad imam 1000 cesarisa osjecam se ko BOG.. hihi... samo sto je hrana u - gadnom.. :D :D

mariik
31.12.07, 21:09
ma gali su najbolji,
falange su bolje od legionara, a lošije od kopljanika za obranu od konjice
mačevaoci su u napadu bolji od sikira, a lošiji od imperijana
druidi su bolji od paladina, a lošiji od pretorijana u obrani od pješadije
haeduani su u napadu bolji od cesarisa a lošiji od TVa
starješine su brže nego senatori i poglavice...
drveni zid je trajniji nego gradske zidine i daje veći bonus nego zemljani zid... i još dosta toga...

i ne bi ja reka da su gali obrambeno pleme, po meni su oni pleme i za obranu i za napad (iako svi tvrde da su to rimljani...)

warlock_sm
31.12.07, 22:00
Potpuno se slazem. A dodao bih jos nesto, iako su haeduani za nijansu losiji od TV, mnogo su brzi i imaju bolju odbranu. A, ako se dobro secam negde sam bio procitao da se kod gala manje isplati kombinacija druida i haeduana od falangi za odbranu. To je mozda tacno, ali haeduane mozes koristit i za napad a falange nemozes (mozes ali ko i da nemozes), plus, kada se salju kao pojacanja u druga naselja mnooogooo brze stignu i vrate se nazad(ako prezive).

mariik
01.01.08, 16:31
istina, al ja ipak preferiram da mi haeduani ginu dok napadaju, a ne dok se brane... falange jesu sporije, al ih imaš gomilu, i kad ti ih i 1000 pogine i nije neki velik problem... a što se obrane tiče, za gale je najbolja kombinacija druida i falangi...

Extremist
01.01.08, 22:23
Pa ne mogu vjerovat da mariik ljubi gale! :D

Ovako, svako pleme ima svoje prednosti i mane, osobno ne mogu reć da su gali bolji od drugih. Jednostavno pleme koje igraš baš moraš znat igrat i prilagodit situaciji (čitaj: kvadratu 20x20).

Kako igram gale jednostavno ne mogu potvrdit da je kombo druidi+falange dobar. Međutim kombo druidi+haeduani koji služe isključivo za obranu saveza sa levelima 20 obrane... U tome grmu leži odgovor zašto savezi kao svoje članove vole gale. Taj kombo je brz i stiže na odredište na vrijeme da spriječi bilo kakve katapulte/ovnove/administratore.
Sam igrač koji je gal, jel, dovoljnu obranu za sebe samog ima s falangama.

Kako sitam i jednog rimljanina ne mogu ne primijetit da je rimljanima razvoj sela prva liga sa paralelnom gradnjom i mina i zgrada - dok mine ne izgrade sve na level 10. Netko je primijetio da jačina rimljana leži isključivo u pješadiji, definitivno se s ovim slažem. Ali i dalje mislim da rimski heroj ne smije bit pješak! I dakako, ne smije se napadati sa samom pješadijom.

Teutonce nisam "oćutio" pod rukom, ali ono što uvod u igru veli da ih je najteže igrat definitivno jest istina. Ispočetka će teutonac imat sigurno najveću ekspanziju s obzirom da ima jeftine jedinice i mogućnost čišćenja i neaktivaca kojima su skrovišta ajmo reć na 1200 na koliko su i skladišta. Ali kako igra teče dalje, neaktivci nestaju, a susjedstvo se moralo ne moralo okreće protiv teutonaca. Ok, reć će netko, pa tu su kopljanici... Je, ti kopljanici mogu pomoć protiv konjice. Ali kad dođe rimska ili galska pješadija...
Ono što teutoncima fali je KVALITET. Dakako to se može nadoknaditi brojnošću vojnika, te svakako bonusima u oružarnici i bonusnapadom kod heroja. Nekako mi se čini da naši teutonci na serveru nemaju te dvije stvari nego samo štancaju jedinice. Zasad.

AStaTiJe
02.01.08, 14:10
Hehe, a ja stalno kršim jednog teutonca koji štanca same Gorštake umjesto da razvija kopljanike sa 3 puta manjom količinom Gromova i vraćaju mi se neokrznuti doma...

brainlessone
02.01.08, 14:15
mislim da su tetuonci premocni u napadu jer su i jeftini i mogu nosit pun ***** resursa !
el nije tak???

pa teutonci su agresivan i pljackaski narod

al gali su svejedno najbolji :D

AStaTiJe
02.01.08, 15:08
pa teutonci su agresivan i pljackaski narod

al gali su svejedno najbolji :D

Definitivno, toliko sam se u njih uživio da više nebi mogao igrati sa drugom rasom...

jackass9
02.01.08, 15:21
rimljani su odlični samo moraš znati kako se njima služiti

bela7
02.01.08, 15:25
da rimljani su po meni najbolji.igram po drugim serveri i sa galima i sa teutoncima.rimljani imaju podjenaku obranu i napad.velika prednost rimljana je to što mogu graditi zgrade i unutra i vani.

lukaoba
02.01.08, 17:52
da rimljani su po meni najbolji.igram po drugim serveri i sa galima i sa teutoncima.rimljani imaju podjenaku obranu i napad.velika prednost rimljana je to što mogu graditi zgrade i unutra i vani.

Ma , ta 2 linka su jedno te ista!!! A kada sam ih otvorio zastopo mi se komp!!!:mad::mad:

mariik
02.01.08, 18:21
Pa ne mogu vjerovat da mariik ljubi gale! :D
...

pa naravno da volin gale, u biti i ja san prvi put igra travian sa galima, i to bez ikakvog tutoriala i čitanja foruma i sl...
što se tiče kombinacije druidi+falange, i te kako je najbolja pošto 90% ljudi ima puno više pješadije nego konjice... a druidi rasturaju protiv pješadije, skoro ko i pretorijani, a 3 su puta brži:D:D
i kao što već rekoh, ja ne bi rado gubio haeduane u obrani, a vi kako vas volja...

p.s. extrmist, čestitan na položaju, nadan se da ćeš i dalje bit više-manje pošten, i da nećeš bez razloga brisat postove i zaključavat topice;)

mislav mali
04.01.08, 12:03
imate pravo teutonci su prejaki

mislav mali
04.01.08, 12:07
teutonska vojska je prejeftina. dok ja radim jednog legica oni imaju 2-3 gorštaka

bela7
04.01.08, 14:48
da ali taj tvoj legionar pojeda 2 gorštaka,a o inperijancima neću ni pitati.rimljani ti imaju najjaču pješadiju:imperian::legionar::pretorian::D