PDA

View Full Version : Primjenjivanje bonusa napada i obrane

Extremist
07.11.07, 13:25
Ono što je definitivno svugdje napisano je da vojska bonus napad i bonus obranu definitivno skupi isključivo od heroja koji je poslan kao dio te vojske - od ostalih mežebitnih heroja koji se nalaze na istom mjestu ne dobije se ništa.

Drugo što je jasno je to da se na vojsku primjenjuju bonusi u napadu i obrani iz kovačnice/oružarnice naselja u kojem je vojska izrađena ma gdje ta vojska bila.

A zid? A rezidencija/palača? Kako to dvoje utječu na pojačanja i da li uopće utječu? Da li vojska u pojačanju uopće dobija bonus u obrani od tih građevina i ako jest, onda od kojih točno, od onih iz naselja gdje je vojska napravljena ili od onih u kojima je vojska trenutno stacionirana?

Black Revenger
07.11.07, 13:37
i recimo da imas bonus obrane od heroja 5%, od oklopa 10%, od zida 50% i recimo da si goldom aktiviral jos 10%, kako se sad onda to sve racuna?

Extremist
07.11.07, 13:51
Bonusi se ZBRAJAJU. Dakle u tvom slučaju to je 5+15+50+10=80%.

Ali mene zanima ovdje od kojeg točno zida i da li uopće ima tog bonusa od zida vojsci koja sjedi negdje kao pojačanje.

Deviant
07.11.07, 13:55
Ali mene zanima ovdje od kojeg točno zida i da li uopće ima tog bonusa od zida vojsci koja sjedi negdje kao pojačanje.

pitas pitanja na koja i sam znas odgovor. i to pitas ona logicna pitanja i u cudu se iscudujes.

ima li logike da pojacanje vojske u drugom naselju brani zid igraca koji je poslao pojacanje?
a mozda je vojska ostala izvan zida na nekoj tratini pa ih nista ne brani.

da, zaboravila sam nadodati jos jednu soluciju:

mozda je lider saveza natjerao sve svoje podanike da mu posalju svoje pojacanje zajedno sa svojim zidovima

Extremist
07.11.07, 14:02
Deviant nemoj se ljutiti, ali me ne bi čudilo da je neka druga logika s tim stvarima u ovoj igri. Zato što se kod osvajanja gube stvari koje ne pripadaju tvom plemenu, pa onda ako se briše zid koji ti je tu mogao davati veći bonus od zida tvog plemena, onda zašto bi tvoja vojska na pojačanju mogla koristiti takav isti zid kod nekog drugog igrača. :D

Deviant
07.11.07, 14:05
Zato što se kod osvajanja gube stvari koje ne pripadaju tvom plemenu, pa onda ako se briše zid koji ti je tu mogao davati veći bonus od zida tvog plemena, onda zašto bi tvoja vojska na pojačanju mogla koristiti takav isti zid kod nekog drugog igrača. :D

osvajanje i pojacanje nemaju veze jedno sa drugim

Extremist
07.11.07, 14:20
Dakle najbolja taktika prema tome bi bila:

1. Imati najmanje 3 naselja
2. U jednom praviti samo i isključivo izviđače
3. U drugom praviti samo i isključivo obrambene jedinice i u tom naselju imati oružarnicu i bacati resse u njena istraživanja puno više nego u kovačnicu
4. U trećem praviti samo i isključivo napadačke jedinice i u tom naselju imati kovačnicu i zapostaviti istraživanja u oružarnici
5. U svima naseljima podići zid na što veći level

Ili ne?

Extremist
07.11.07, 15:41
Cestitamo na otkrivanju tople vode. :)
Šta mogu. Nisam ja kriv što nitko neće da napiše. Tutorial. Napiši. Ti. Sada. E. Da. Točno. Vrijeme je.

Extremist
07.11.07, 15:54
Ja nisam altruist. Vise materijalist. Da me netko plati, napisao bih. Ovako... samo cu lajat. Dobili ste od mene dva grafik paka. Da svatko toliko pridonese bilo bi i tutorijala i manuala i na hrvatskom, a ne samo na finski i poljski. :)

Nemam para, a ingame nemam resursa. Dakle mogu ti dat samo sebe. Pošto sam u krevetu prva liga, bar tako kažu, valjda ćeš pristat. :p

Znaš šta. Nemoj mi tu sad s nekakvim izvlačenjem, ni za packove nisi dobio ništa osim moje gnjavaže da dođeš u moj savez, znaš o igri puno više od nas ostalih i zato si ti taj koji treba napisat nekakav tutorial. Primi se posla!
Šta? Moraš pazit na acc, ono u sekund kad se nešto završi da ide nešto drugo, dakle rekao si powergaming?
De mani se toga, stavi me za acc sittera, i počni pisat! :D

Madara
07.11.07, 22:25
newbie ajde molim te reci nick u igri!

u top 10 igraca si...
u top 5 saveza si....

al nikako te nemogu skuziti....:)

Black Revenger
08.11.07, 12:44
haha, prodajem newbijev ingame nick, aukcija pocinje sa po 10k resursa od svega! haha,
:D :D

evo ja sam recimo postal moderator jer nisam mogel gledat nekompetentne ljude koji su bili prije i htjel sam nest promjenit i pomoci da forumu bude bolji buduci da sam vec prije bil mod na najvecem hr forumu i osjecal sam se sposobnim.

dala bi se igra jos dosta unaprijedit, da se predevu stvari s engleskog, da se naprave vlastiti turtorijali, ali treba vremena i volje za to.

hzg
08.11.07, 13:16
Pa to mogu i igraci napraviti (tutorijale) pogotovo ovi iskusniji, ali zasto bi nesto radio kad nema koristi od toga ;)

A ja prodajem newbie-ev nick za 5k resa od svega :)

Extremist
08.11.07, 13:35
Ja newbieov ingame nick ne bih prodao ni za sve resurse koji se trenutno nalaze na serveru.

A vlastite tutorijale vjerojatno nećemo vidjeti prije nego se ovaj server resetira ili se otvori novi hr server.

hzg
08.11.07, 16:37
Ma neznam ja newbiev nick ;)

Past ce tutoriali, samo kad nekom bude dovoljno dosadno da ih napravi :)

A i trebalo bi ih napraviti prije pocetka nvog/starog servera... da ljudi nauce prije.

Samo zasto bi netko odavao neke korisne informacije i gubio prednost, ili napisao kako on radi pa da ga drugi kopiraju, da ovo s tutorialima je zaje...

Mozda neki opceniti tutorial (rimljani su moji...) :)

Extremist
08.11.07, 17:39
Ok, ti radi rimljane, ja ću gale jer ih igram. Inače upravo pišem jedan ultimate tutorial koji garantira ulazak u top200 igrača za samo mjesec dana igranja, a možda i manje, i vrijedi za sva tri plemena, očekuj ga tokom sutrašnjeg dana. ;)

I kakvo gubljenje prednosti, pa nije li zanimljivije igrat protiv jakih igrača nego protiv početnika?

dee78
08.11.07, 18:34
Vezano uz ovu temu, kakve bonuse u obrani nose jedinice sa sobom u oaze?
Sve koje su i u naselju iz kojeg se šalje vojska?

SuperDrive
08.11.07, 21:33
Bonus koji si istrazio u kovacnici i oruzarnici, dakle bonus napad + obrana i plus jos ako ih saljes sa herojem onda njegov bonus ako ti naravno heroj ima bonus napad odnosdno obranu. Ako sam nesto zaboravio, ispravite me.