PDA

View Full Version : napad, što da radim?

vandamia
09.11.07, 12:47
e juce sam imala jedan napad ubijen mi je jedan jedini legionar:( danas opet imam napad od istog napadaca a jutros je s menom trgovao...i izgleda da dolazi po ono sto je zamjenio:)) pitanje: kad sam on line i vidim napad kaj mogu uciniti? moze li se kao u ogame dici flota negdje u zrak:)) ili kud da se sakrijem? ok imam skroviste resa, imam i neki zid ali ovaj je tetutonac...kaj ja mogu kao rimljanin osim sjesti i plakati:)) ? molim savjet

SuperDrive
09.11.07, 12:51
Mozes svoju "flotu " poslat u napad tako da izracunas da se vrate nakon sto napad na tebe zavrsi. Inace kompletan opis kako ne biti farma imas ovdje:

http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=995

Extremist
09.11.07, 13:38
Nije ništa nemoguće. Dakle ako imaš 3 skrovišta na levelu 10, oni od teutonaca štite po 2000 svih ressa ako si teut/rim ili 4000 ressa ako si gal.

Međutim, primjeti da zapravo kad tek počneš osnovna stvar su ti naseljenici. Dakle umjesto da gradiš 10-15 skrovišta na level 10 jer su naseljenici skupi, isplativije je izgradit ih 2-3, a ostalo ulagat u vojsku te pokrčit sve teutonske vojske blizu tebe osim ako nisu prejake (jer su neki igrači koji su počeli igrat preklani bacili po jedno ili dva neki čak i tri naselja na koordinate plus minu 100 kako bi mogli valjda zgadit igru onima koji tek počinju) - u tim slučajevima svakako pokušaj ostvarit nekakav barem privremeni NAP s tim igračima.

Znam, sad će doć newbie i reć da ti teutonci već imaju podosta kopljanika... Vjeruj mi možda jedan i ima - ali ostali nemaju.

Extremist
09.11.07, 16:03
Dok ne izgradiš glavnu zgradu na level 10 nema rušenja
Sva plemena imaju izvidnicu

hzg
09.11.07, 16:06
Equites Legati

Equites Legati je rimska izvidnička jedinica. Oni su poprilično brzi i mogu špijunirati vojsku i resurse.

Ukoliko u naselju koje izviđate nema niti jedne izvidničke jedinice tada Vaši Equites Legati ostaju neprimjećeni.

Za rusenje, glavnu na lvl 10, ili neka "dobra" dusa s katapultima pa ako pogodi slucajno.

Ovaj drugi nacin je rizican... :)

ostacro
09.11.07, 16:07
1.da nešto možeš srušit treba ti main building(glavna zgrada) lvl 10.
2.da rimljani(sva plemena) imaju izvidnicu- Equites Legati -rimljani
-Izvidnik-teutonci
-tragači-gali