PDA

View Full Version : Ubacivanje vojske izmedju valova napada

Argonath
11.12.08, 21:27
Ajd nek netko procita razgovor dolje, pa mi kaze ispravan odgovor. Ja stvarno sad vise neznam :D

[21:22:19] Argonath says: sve moze sjesti u sekundu
[21:22:19] (lizal) says: manja je sansa ak saljes u 5 ili pol 6 da ce vidjet
[21:22:20] Argonath says: :)
[21:22:24] Argonath says: onda nema beda :):)
[21:22:30] (lizal) says: i on moze ubacit u sekundu
[21:22:34] Argonath says: nemoze
[21:22:34] (lizal) says: zadnji put jest
[21:22:37] (lizal) says: moze
[21:22:45] Argonath says: nemoze miljun posto
[21:22:49] (lizal) says: moze
[21:22:53] Argonath says: ako su svi recimo u 9:00:00
[21:22:53] (lizal) says: iza tvog prvog vala
[21:22:58] Argonath says: nema teoretske sanse da ubaci
[21:23:06] (lizal) says: moze izmedju prvog i drugog tvog vala
[21:23:16] Argonath says: pa kako ce kad nema nista izmedju?
[21:23:27] Argonath says: sekunda je najmanja jedinica vremena
[21:23:33] (lizal) says: kad on salje onda prvo sto posalje u istoj sekundi sjesti izmedju prvog i drugog tvog vala
[21:23:41] Argonath says: ma posto oklada?
[21:23:42] (lizal) says: drugo sto posalje izmedju drugog i treceg
[21:23:44] (lizal) says: it
[21:23:47] Argonath says: jebes mi mater ako moze
[21:23:53] (lizal) says: rekli su mi da s emoze ubacivat u sekundi

Skywind
11.12.08, 21:32
a koje je pitanje???:blink:

Tosho
11.12.08, 21:34
ti vjerujes lizalu hahahah :D

Alan
Ako su 3-4 napada u istoj sekundi,NEMOZE se ubacit vojska u istoj sec,da je sec razmaka,moglo bi se...

Argonath

pa dal se moze ubacit deff izmedju valova ako su valovi svi u sekundi :s
pa mislio sam da je razumljivo kaj je pitanje :s

Ako su 3-4 napada u istoj sekundi,NEMOZE se ubacit vojska u istoj sec,da je sec razmaka,moglo bi se...
eto vidis lizi :)

ti vjerujes lizalu hahahah :D

...a postam na forum? hmm :)

Pandora

pitanje je moze li napad poslati izmedju dvije sekunde znaci nopr izmedju 02:01:01 i 02:01:02 ak sam dorro shvatila ^^

Argonath
11.12.08, 21:36
pitanje je moze li napad poslati izmedju dvije sekunde znaci nopr izmedju 02:01:01 i 02:01:02 ak sam dorro shvatila ^^

nisi dobro shvatila...

Skywind
11.12.08, 21:38
nisi dobro shvatila...

onda pojasni malo bolje! ni ja ni ona nismo shvatili!

Argonath
11.12.08, 21:39
onda pojasni malo bolje! ni ja ni ona nismo shvatili!

problem je u tome sto ni odprilike neznas o cemu pricam, tak da nemres znat odgovor...zaboravi...

Karann
11.12.08, 21:46
evo ovako ja mislim da je moguće ubacit ako su svi napadi u istoj sec ali je to onda lutrija i nije sigurno prije kojeg če napada doč taj deff jer je moguće da dođe isperd prvog a isto tako je moguće da on doće na zadnji val napada ..... ovo ja govorim nažalost iz iskustva, ako sam ja dobro shvatio šta vas zanima:):D;)

usora7
11.12.08, 21:50
moze moze..
meni se prije tri dana dogodilo da sam poslo 5 senatora u istu sek.. dva su mi prosla a izmedju tri mi je sjela obrana i pisalo mi nijedan se vas vojnik nije vratio..

zaglavac
11.12.08, 21:54
evo samo da se pohvalim da san ja za razliku od nekih skuzia o cemu se radi i sto je pitanje!!! :D jeeee..... :narf:

ok, sad ozbiljno, mislim da se nemoze ubaciti def između valova kad su napadi u istoj sekundi.da napadi stizu u sekundu razlike bi moglo ali ovako tesko iako san vec dosta puta cua da ljudi govore kako im je uspilo :confused:

EDIT---> evi i usora7 to tvrdi! :lol: mozda je ipak moguce iako ja i dalje mislim da nije

usora7
11.12.08, 21:56
EDIT---> evi i usora7 to tvrdi! :lol: mozda je ipak moguce iako ja i dalje mislim da nije

stavio bi hofove ali vise nemam..
dvojica prosla a trojica su********

Argonath
11.12.08, 21:59
usora kolko si ziher u to kaj pricas?
inace, znam da sjedaju napadi onim redom kojim su i poslani...tak da si mozda slao ova 3 senatora dosta vremena poslije prva 2, pa je netko poslao deff u tom vremenu kad nije bilo tvog slanja...to je i logicno i moguce...
a mene zanima ako su vec napadi svi poslani, te svi sjedaju u sekundi istoj, dali onda se moze ubacit?

pinin
11.12.08, 22:02
hmm, tesko piranje, pitajte floosha:D

ovisi, koja je razlika izmedu vremena kada si poslo prvi i drugi val, jer ako su usitu sekundu poslani (ista brzina jedinica9 mislim da je nemoguce, a ako je jedan val sporiji, onda mislim da se moze ubacit po principu: ono sto se prvo posla prvo i dolazi...

EDIT. et dok sam ja zakljucivao 10 min ti si posto-.-

Dr_Evil
11.12.08, 22:03
hmmm u istoj sekundi ?
Jakoo tesko :)
A mislim da sekunda nije najmanja jedinica vremena ovdje jer nikak onda ne bi bilo logike u takeoverima u istoj sekundi :]

usora7
11.12.08, 22:05
usora kolko si ziher u to kaj pricas?
inace, znam da sjedaju napadi onim redom kojim su i poslani...tak da si mozda slao ova 3 senatora dosta vremena poslije prva 2, pa je netko poslao deff u tom vremenu kad nije bilo tvog slanja...to je i logicno i moguce...
a mene zanima ako su vec napadi svi poslani, te svi sjedaju u sekundi istoj, dali onda se moze ubacit?

slusaj me..
prvo su mi sjeli kate i cistaci..
iza njih 5 senatora,sekundu posle.. svi u istu sekundu..
iz pet razlicitih sela,5 sati sam visio za kompom!!!
tvrdim da je tocno!!!

dva senatora su mi skinuli odanost,neznam sada tocno.. a ostala tri je docekala obrana i pisalo mi je da se niti jedan moj vojnik nije vratio..
pa valjda znam o cemu pricam..
100% provjerno,nazalost:(

Argonath
11.12.08, 22:06
hmm, tesko piranje, pitajte floosha:D

ovisi, koja je razlika izmedu vremena kada si poslo prvi i drugi val, jer ako su usitu sekundu poslani (ista brzina jedinica9 mislim da je nemoguce, a ako je jedan val sporiji, onda mislim da se moze ubacit po principu: ono sto se prvo posla prvo i dolazi...

upravo to...

hmmm u istoj sekundi ?
Jakoo tesko :)
A mislim da sekunda nije najmanja jedinica vremena ovdje jer nikak onda ne bi bilo logike u takeoverima u istoj sekundi :]

sekunda je najmanja jedinica vremena, to je sigurno...mislim da je jednom davno hzg to pricao...//di je on sad?grrr :D//

pinin
11.12.08, 22:06
slusaj me..
prvo su mi sjeli kate i cistaci..
iza njih 5 senatora,sekundu posle.. svi u istu sekundu..
iz pet razlicitih sela,5 sati sam visio za kompom!!!
tvrdim da je tocno!!!

dva senatora su mi skinuli odanost,neznam sada tocno.. a ostala tri je docekala obrana i pisalo mi je da se niti jedan moj vojnik nije vratio..
pa valjda znam o cemu pricam..
100% provjerno,nazalost:(

lol, reko si da su poslani iz različitih sela, naci jedno je poslano prije, a drugo poslje, njega zanima kad se salje u istu sekundu...

Joseph_IM95
11.12.08, 22:07
to sve ovisi o njegovoj sreci o sreci branitelja ali zna se desit po meni je moguce a evo jedna moja zgoda
ja sam jednog lika napao i on meni hvata vojsku i lik potrefi istu sec u toj sec sam ja uspio vojsku maket tak da je i to moguce

usora7
11.12.08, 22:10
lol, reko si da su poslani iz različitih sela, naci jedno je poslano prije, a drugo poslje, njega zanima kad se salje u istu sekundu...

odakle mi 5 senatora u jednom selu:narf:

Argonath
11.12.08, 22:12
odakle mi 5 senatora u jednom selu:narf:

a lol, ne kuzis sad ni ti vise...ajd ok, forget about it...

Nominativ
11.12.08, 22:14
Istina u travianu je sekunda najmanja jedinica vremena,ALI!!!!
ako ti šaljes recimo iz jednog sela 5 napada i radis ono sa promjenom taba Ctrl+Tab mozes nakilikat da budu u secundi,ali pogledaj malo bolje i vidjet ces da peti napad malo ipak kasni za prvim jako sitno ali je,isto tako kada ti šaljes iz vise sela, mozda u onom petom selu napravis to sitno kašnjenje a onaj ko ubacuje deff ne..a pošto branitelj vidi napade kada dolaze vidi i tvoje sitno kašnjenje i tako ti ubacuje deff ;) tako da je moguce , eto mislim da sam dobro napiso,a mozda ija grijesim.mozda si ti i kliknio kada treba ali sve ti baca lag pa tako i travian ponekad;)

usora7
11.12.08, 22:15
a lol, ne kuzis sad ni ti vise...ajd ok, forget about it...

onda sry na zajebu il ako sam te zbunio.. al mozes tocno znat na sta sam ja mislioo,mozda sam ti malo pomogo
sry

Argonath
11.12.08, 22:34
Istina u travianu je sekunda najmanja jedinica vremena,ALI!!!!
ako ti šaljes recimo iz jednog sela 5 napada i radis ono sa promjenom taba Ctrl+Tab mozes nakilikat da budu u secundi,ali pogledaj malo bolje i vidjet ces da peti napad malo ipak kasni za prvim jako sitno ali je,isto tako kada ti šaljes iz vise sela, mozda u onom petom selu napravis to sitno kašnjenje a onaj ko ubacuje deff ne..a pošto branitelj vidi napade kada dolaze vidi i tvoje sitno kašnjenje i tako ti ubacuje deff ;) tako da je moguce , eto mislim da sam dobro napiso,a mozda ija grijesim.mozda si ti i kliknio kada treba ali sve ti baca lag pa tako i travian ponekad;)

o cemu ti? necu fulat napade, svi idu u sekundu...

onda sry na zajebu il ako sam te zbunio.. al mozes tocno znat na sta sam ja mislioo,mozda sam ti malo pomogo
sry

nis, hvala na trudu...

tomi90
11.12.08, 22:41
neznam kaj se imate 3 strane txt-a svadit ak je pilot boy ili ko vec odgovoril (no mozda niste shvatili)
prvi dolazi onaj napad koji je prvi poslan (onaj koji je najdalje)
ajde recimo da ide 2 napada. jedan sa udaljenosti od 5 a jedan sa udaljenosti 7 polja. prvo dolazi ovaj sa udaljenosti 7 polja a onda ovaj sa 5. oba dva naravno u istoj sekundi.
i ako netko posalje pojacanje sa udaljenosti od 6 polja, onda ce taj doci između...
i sve to naravno u istoj sekundi.... ako sam u krivu molim da me netko ispravi!

paul
11.12.08, 22:46
neznam kaj se imate 3 strane txt-a svadit ak je pilot boy ili ko vec odgovoril (no mozda niste shvatili)
ajde recimo da ide 2 napada. jedan sa udaljenosti od 5 a jedan sa udaljenosti 7 polja. prvo dolazi ovaj sa udaljenosti 7 polja a onda ovaj sa 5. oba dva naravno u istoj sekundi.
i ako netko posalje pojacanje sa udaljenosti od 6 polja, onda ce taj doci između...
da ali sta ako oba napada posaljes iz ISTOG NASELJA, u ISTU SEKUNDU? ;)

Argonath
11.12.08, 22:48

pa nisi u krivu, ali rekao si sve kaj znam i kaj sam u nekom od prijasnjih postova napisao...

pinin
11.12.08, 22:50
ja sam to reko-.-

da ali sta ako oba napada posaljes iz ISTOG NASELJA, u ISTU SEKUNDU? ;)
mislim da se ne moze...ili dode prije ili poslje...

tomi90
11.12.08, 22:53
pa ista je sekunda, ali nije milisekunda...
zato ti i pise gore recimo. izracun u 56 ms...

borelee
11.12.08, 23:08
Kad smo kod toga, kako uspiješ poslat iz istog sela dva napada u baš istoj sekundi ako trebaš odabrat dva puta vojsku i dva puta koordinate ili naziv?

WW-p
11.12.08, 23:18
argo njubaro , pa kako nisi znaoo da se NEMOŽE ubacit deff ako su napadi u istoj sec:gun:

paul
11.12.08, 23:23
Kad smo kod toga, kako uspiješ poslat iz istog sela dva napada u baš istoj sekundi ako trebaš odabrat dva puta vojsku i dva puta koordinate ili naziv?
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=16530

aircanada
11.12.08, 23:28

da manje spamas, procitao bi njegov post, i dao bi odgovor da je to nemoguce...
Dakle, ako su 2 sela jednako udaljena od cilja, nemoguce je poslat napad sa jednakom najsporijom jedinicom da dodju u istu sekundu!
Odnosno, ono sta morate ucinit da bi to pokusali izvest traje ipak malo vise od 1 sekunde. Na zalost..

borelee
11.12.08, 23:30

U redu, dva ćeš uspijet, ali da za pet napada ne prođe jedna sekunda, teško vjerojatno, pa da i klikaš ko superman

aircanada
11.12.08, 23:34
U redu, dva ćeš uspijet, ali da za pet napada ne prođe jedna sekunda, teško vjerojatno, pa da i klikaš ko superman

moj najveci uspjeh je 4 napada u istoj sekundi. vjerujem da se moze i bolje.

Cevapi
11.12.08, 23:44
moj najveci uspjeh je 4 napada u istoj sekundi. vjerujem da se moze i bolje.

9 :)
da saljem sa laptopa islo bi i 10

Mr.Pink
12.12.08, 03:38
Evo da se i ja malo ubacim...jbg nisam opce vidio sto ste zakljucili,neda mi se citat...Ugl...Deff se MOŽE ubacit između napada...E sad to se najcešce radi kad se skida senator...npr. imate selo A i selo B, u selo A vam stiže napad sa senatorom npr u 00.00.00. Predpostavimo da ide kliner-kate-senator...što je cinit...Iz sela B ubacite pojačanja da stignu isto kad i napad...znaci u 00.00.00. kliner prolazi ali pojačanja stižu desetinku sekunde poslije i skidaju kate i senatora...
Kao primjer evo jedan link kako je to u praksi...necete puno vidjet al tako je skinut na taj nacin senator...

Ispricavam se na jbg ako sam skužio krivo sto ste pisali i ako sam nakenjko gluposti...nemojte me odma napast... :)

http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=17496

Argonath
12.12.08, 05:56
argo njubaro , pa kako nisi znaoo da se NEMOŽE ubacit deff ako su napadi u istoj sec:gun:

pa da si procitao razgovor vidio bi da sam znao, i da samo provjeravam...
a i znas kako kazu, bolje pitat pa ispast budala na 10 minuta, nego sutjet pa ostat budala cijeli zivot :)

zoser
12.12.08, 13:52
NE može se slat pojačanje da uleti između valova napada koji dolaze u istoj sekundi...

Pojačanje će doći u istu sekundu kad i napad, al nakon vala napada u toj sekundi

Primjer 1

1 sec: 12:00:00 - 4 napada (vala) u sec
2 sec: 12:00:01 - 4 napada (vala) u drugoj sec

Pojačanje dolazi u 12:00:00, te na to sjeda napad koji dolazi u 12:00:01...jer je poslan nakon što je poslan napad
Da pošaljete iz 100 različitih gradova 500 napada i svi da sjedaju u 12:00:00, vaše pojačanje poslano u 12:00:00, opet će sjest zadnje, ukoliko je vaše pojačanje zadnje poslano...svi napadi koji su poslani nakon što se vi kliknuli povlačenje, sjest će na vašu obranu...jer su POSLANI nakon vas....

Primjer 2

Slanje više vojski u istoj sec iz više gradova...recimo osvajanje...

3 grada

1.grad - ćišćenje sjeda u 12:00:00 (prvi poslani napad)
2.grad - podrška sjeda u 12:00:00 (drugi poslani napad)
3.grad - osvajanje sjeda u 12:00:00 (treći poslani napad)

Primjer 3

Kad imate minus u gradu u kojem držite čeku, prvo počinje umirati vojska od igrača koji je zadnji došao u čeku...

Znači napadi se nižu po kronologiji slanja...prvi uvjek sjeda prvi, zadnji uvijek zadnji...

Da na travian vrijeme računa (da server računa vrijeme) u stotinkama, onda bi bila drugačija priča...al to nije slučaj, nego je ovo gore...

beyond :rulez: :D:D