PDA

View Full Version : Omjer vojske

boško buha
13.12.08, 00:41
Evo za vas malo iskusnije, jedno pitanje. Imam 10 naselja, među njima imam jedan 9 cropp u kojem radim deff vojsku, i dva 15 croppa koji će mi služit za off. Jedan će biti glavni grad, i u njemu ću naštancat što više vojske, a ovaj drugi će služit ko potpora po potrebi.

A pitanje je koju vojsku da u kojem radim i u kojem omjeru. Znam da mi treba kombinacija konjice i imperijana (ili barem mislim da znam). Samo se još mislim dali da u glavnom radim impove i EI, ili Impove i EC, i u kojem omjer. Ili samo impove. A u ovom što će bit potpora samo EI za pljačku, ili samo IC za napad. Ili nešto sasvim deseto.
Dajte ljudi koji savjet, ne mogu odlučit:blink:

Karann
13.12.08, 00:47
to ti sve ovisi kakvu ti taktiku sam odlučiš, jer svak ima svoju i savk radi svje omjere tako da ...... al ja ti preporučujemo da što više off-a baziraš u jedan 15 cropp jer je za off bolje da je što više iz istog grada .... a radi imperijane, ce, ovnove i kate u npr ovom omjeru.... 5000 impera, 1000 ce, 300 ovnova i kata po želji:);):D

zele_m
13.12.08, 01:11
u 1 cropu 15 radi samo deff i pojačaj ga u oruzarnici
a u cropu 9 isto radi samo deff i isto kroz orutzarnicu ih dizi
a u drugom cropu 15 radi off i omjer 3:1 tj. 3 imperiana 1 equitis cesaries

sad ovisi jesi li deff tip ili off tip o tome ti ovisi koi ce ti biti glavni grad

andrija.91
13.12.08, 01:47
impere i cesare
najbolji omjer ako duze vreme stancas vojsku je 4:1
4 impera 1 cesaris
to ako imas manjka resa
inace ti je najbolje da gradis impere i cesare u vojarni i konjusarnici lvl 20 non stop
meni je recimo sad omjer negde 1:1.9 sto nije bas naajbolje za napad al u najkracem roku nastancam dosta vojske
2 sela baziraj na deff nije vazno koja apsolutno
u oruzarnici digni pretore u jednom na 20 a u drugom legionare i stancaj stancaj stancaj pretore i legice :)
nevazno je jer ih svejedno mozes bilo gde poslati da jedu
bolje je u cropovima al nema neke razlike
u off cropu
za gg izaberi onaj koji ima vise oaza sa hranom pa dizi lvl jedninicama u kovacnici
imperima cesarima ovnovima katama
u ovom poredku jer ti tako ide najkrace vreme razvijanja do najduzeg

Agent Zero
13.12.08, 04:08
rimljani su ti pješadijski narod,i u 15 croppu samo deri impove,a u drugom 15 croppu malo konjice i impova,ali opet da se konjice nađe i u 1. croppu.u 9 croppu samo pretorijane,malo legionara i malo konja,i to ti je to

bako
13.12.08, 08:47
omjer imperiana i ec bi ti trebao biti 2.5:1 ili 3:1

Lord S.
13.12.08, 10:18
radi u 15 kropu glavnom gradu pjesadiju i ecove u omjeru 2:1 kada se na to nadoda artiljerija i to opet bude napad pjesadije veci od napada konjice, ako ti je 2. 15 krop blizu ovom prvom koji ce biti glavni onda u glavnom radi vojsku kako sam vec rekao a ecove salji da se hrane u drugom kropu, za glavni grad uzmi 15 krop koji ima vise oaza hrane kraj sebe

Zeus_KING
15.12.08, 21:56
jao, slabi odgovori, osim lorda
ovako kao što su rekli crop sa više oaza uzmi za GG,
omjer vojske trebao bi biti po tvojoj želji, ali svakako treba neka ''normala''
od 4:1 do 2:1 , sve ovisi o tvojim potrebama, naravno ovisi dali pljačkaš i koliko napadaš, preporučam ti da napraviš 3 imperiani: 1 EI: 1 EC
to je moj prijedlog, imperatorisi su najbolja pljačkaška jedinica kod rimljana ;)