PDA

View Full Version : Manjak hrane: nadogradite farmu

džonni
11.07.07, 20:59
mmzakaj mi kaže>
Manjak hrane: nadogradite farmu a imam je:
[Potrošnja hrane] 18/21

i zašt kaže ovo:.
Trenutno ne možete započeti gradnju niti jedne zgrade.

Mnoge zgrade zahtijevaju ispunjenje posebnih uvjeta
prije nego li mogu biti izgrađene.
Možete ih provjeriti u uputama.

a još hrpu zgrada koje nemaju preduvjete nisam izgradio..

:confused:

Black Revenger
11.07.07, 21:06
a kaj s onim free resursima kaj dobis dok sagradis nes?
recimo sagradil sam farmu, drvosjecu, rudnik i glinu na 1 i dobil sam neke resurse, pisalo je da mi dodje u 2 navrata a dobil sam samo jednom?

igram s rimljanom.

shaggy
11.07.07, 21:06
1.moras uvijek imat proizvodnju hrane vecu od +3 da mozes radit gradjevine,to je sigurnosna mjera da ne ostanes bez zita
2.koje to nisi izgradio?

shaggy
11.07.07, 21:07
recimo sagradil sam farmu, drvosjecu, rudnik i glinu na 1 i dobil sam neke resurse, pisalo je da mi dodje u 2 navrata a dobil sam samo jednom?

igram s rimljanom.

nakon 24 sata dodje druga porcija;)

CroJin
11.07.07, 21:07
mmzakaj mi kaže>
Quote:
Manjak hrane: nadogradite farmu
a imam je:
Quote:
[Potrošnja hrane] 18/21

i zašt kaže ovo:.
Quote:
Trenutno ne možete započeti gradnju niti jedne zgrade.

Mnoge zgrade zahtijevaju ispunjenje posebnih uvjeta
prije nego li mogu biti izgrađene.
Možete ih provjeriti u uputama.
a još hrpu zgrada koje nemaju preduvjete nisam izgradio..

Dakle , prvo pitanje, to je preventiva ( jer ti hrana može pasti u - pa gubiš hranu svaki sat)
A drugo, recimo da bi napravio tržnicu trebaš imati glavnu zgradu na lvl.3, žitnicu i spremište, ti vjerojatno nisi dovoljno unaprijedio glavnu zgradu pa ti javlja da nemaš sve potrebne građevine.
Da bi unaprijedio neku zgradu samo klikni na nju i videjt češ gumb "nadogradi na razinu..."

goki06
11.07.07, 21:14
"Za gratis test, pretisnite ovdje. "

Dakle to mogu koristiti a da ne platim one premium pakete??

shaggy
11.07.07, 21:15
da,al ne isplati ti se sada na pocetku

CroJin
11.07.07, 21:17
Jedino ti se isplati instant build kad ti treba 20+ sati da nešto izgradiš a moraš to hitno imati

džonni
11.07.07, 21:19
1.moras uvijek imat proizvodnju hrane vecu od +3 da mozes radit gradjevine,to je sigurnosna mjera da ne ostanes bez zita
2.koje to nisi izgradio?

oke.. 1. mi jasno!

al evo nemogu okupljalište sagradit!
piše bez uvjeta al u središtu naselja... a nemogu!

shaggy
11.07.07, 21:20
treba ti glavna zgrada lvl 3,jel imas to?;)

džonni
11.07.07, 21:27
a jel.. :rolleyes: ups, nemam...

shaggy
11.07.07, 21:34
eto:)zato odes lijevo na upute pa na gradjevinu koju oces i dolje ti pise kaj ti treba

Black Revenger
11.07.07, 21:41
al cete starat nas nobove vi profesionalci :P

CroJin
11.07.07, 21:42
al cete starat nas nobove vi profesionalci :P

To nikad neznaš, možda nas napadne netko, a mi moroni nismo spremni i BUM!! umjesto 500 stanovnika imamo 10

shaggy
11.07.07, 21:44
relativno je,jer ovo nije kao ogame,ovdje i slabiji moze sj**** veceg ako zna,u ogameu nemoze osim ako je veci glup:D
mene osobno je na s1 .com slozio sa zemljom rank1 igrac iz rank 1 saveza jer sam njegovim kolegama koji su bili veci od mene(njih 2-3)cijele vojske skreso,hehe:Dsamo praksa,i da momci,obicno vam je prvi server katastrofa,svi vas farmaju,nose resse,ali to je iskustvo za sljedeci pa nemojte odustat,tako sam ja to katapultiranje shvatio i eto me sad na s3.com u top 200 osnivac top 10 saveza:)samo isustvo i igra

džonni
11.07.07, 21:45
eto:)zato odes lijevo na upute pa na gradjevinu koju oces i dolje ti pise kaj ti treba

pa da zato i pitam jer tamo piše>>
Preduvjeti:
prazno

triola
11.07.07, 21:45
Dakle , prvo pitanje, to je preventiva ( jer ti hrana može pasti u - pa gubiš hranu svaki sat)
A drugo, recimo da bi napravio tržnicu trebaš imati glavnu zgradu na lvl.3, žitnicu i spremište, ti vjerojatno nisi dovoljno unaprijedio glavnu zgradu pa ti javlja da nemaš sve potrebne građevine.
Da bi unaprijedio neku zgradu samo klikni na nju i videjt češ gumb "nadogradi na razinu..."

co to maleš???

shaggy
11.07.07, 21:50
a nisu stavili onda jos sve,jbg,novo je sve,nemojte ocekivat odmah sve,bit ce bit,samo da se ljudi prikljuci,jer obicno je 10k igraca relativno malo na serveru u pocetku,kasnije se broj krese ko u ogameu,odustajanje,kasnije unistenja

Iggyca
11.07.07, 21:53
nakon 24 sata dodje druga porcija;)

Igram s galima i svakih 6 sati dolazi druga porcija iz "inozemstva".

shaggy
11.07.07, 21:54
Igram s galima i svakih 6 sati dolazi druga porcija iz "inozemstva".
ono je pitao rimljanin;)gali dobivaju 3 ali svakih 6 sati:)

EDIT:valjda,nisam tocno siguran za njih jer nisam s njima igrao odkad je to uvedeno,s rimljanima jesam

Iggyca
11.07.07, 21:58
Tocno je, gali dobivaju 3 puta i to svakih 6 sati.

džonni
11.07.07, 21:59
e a jel ovdje dopušteno registriranje stranih igrača?

vidim neke internacionalne saveze pa :confused:

shaggy
11.07.07, 22:24
pa zasto ne?odnosno ja sam apsolutno za jer nema sanse da bi server bio dovoljno aktivan da samo hrvati igraju,premalo ljudi jbg

CroJin
11.07.07, 22:38
Već ima 405 igrača, raste server, nema šta

pukovnik
11.07.07, 22:41
Već ima 405 igrača, raste server, nema šta

ajde, hoce li biti kakav Clan sami Hrvati vise??

CroJin
11.07.07, 22:49
Ja ga planiram organizirati, ako se ne pridružim nekom drugom do tad.;)
Ali SAMO hrvati.

Rex Mundi
12.07.07, 09:06
treba ti glavna zgrada lvl 3,jel imas to?;)

Stari, ovo je bila najcesca greska na travian.com serverima. Ne postoje predispozicije za okupljalište, već se može napravit na određenom mistu. Da skratin raspravu, evo ti link http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=220&s=200

džonni
12.07.07, 09:52
to te ja pitam... fala rex!

kažu središte... al ipak malo je sastrane :D

mariik
12.07.07, 11:17
ma opet ako nemaš glavnu zgradu lv3 ne moreš ništa korisno napravit, okupljalište bez vojarne ničemu ne služi

džonni
12.07.07, 12:02
ma nije problem, još malo ress dić...
još 1 lvl glavne, i sutra okupljalište i vojarnu...

mariik
12.07.07, 12:30
ja ih davno napravio i počeo radit vojsku već... ko će čekat subotu i 10 sati da se more napadat... nadan se da ću imat zeru slobodnog vrimena tada:)

džonni
12.07.07, 13:14
lepo bome... nadan se da mi nisi blizu :rolleyes:

Iggyca
12.07.07, 13:17
jedan savjet za ove koji se boje. Samo izgradite skloniste resursa i nema brige. Jeftino je a jako korisno.

CroJin
12.07.07, 13:17
Meni su najbolji ovi na vrhu liste, dofurali si sve ress-ove na lvl1 pa imaju 28 pop. i onda sagradili žitnicu i skladište i sad imaju 31 pop. prije ću ja imati vojsu nego što si oni sve unaprijede, kaj im treba za vojarnu:p

Iggyca
12.07.07, 13:24
da i sta ti to vrijedi ako neces bildati ekonomiju. S cime ces izgraditi vojsku i zgrade? Ja vec imam neke rese i na 2 levelu. I vise proizvodim ressa i prije cu se moci razviti. Neki totalno krivo rade. Vise ce proizvesti moj rudnik nego sto ces ti nekome uzeti. Nezaboravi da jedinice imaju ograniceno koliko mogu nositi tereta a to je malo. Jos skloniste sakrije resurse, ostatak ce biti potrosen. A i gali ce ti zarobiti vojsku kasnije.

CroJin
12.07.07, 13:41
da i sta ti to vrijedi ako neces bildati ekonomiju. S cime ces izgraditi vojsku i zgrade? Ja vec imam neke rese i na 2 levelu. I vise proizvodim ressa i prije cu se moci razviti. Neki totalno krivo rade. Vise ce proizvesti moj rudnik nego sto ces ti nekome uzeti. Nezaboravi da jedinice imaju ograniceno koliko mogu nositi tereta a to je malo. Jos skloniste sakrije resurse, ostatak ce biti potrosen. A i gali ce ti zarobiti vojsku kasnije.

Evo, ti proizvodiš recimo 30 po satu od svega osim hrane koja ti je 5 po satu, može?
Ja proizvodim 20 po satu i 3 od hrane i imam 2 gorštaka.
Ti nikog ne napadaš.
Ja sam našao armu udaljenu 10 minuta, ta dva gorštaka svakim napadom oduzmu 30 resursa. Ja onda ukupno po satu proizvodim 20(početnih) + 90(3 napada u satu *30 resursa)
Ja po satu proizvodim 110 resursa, a ti i dalje samo 30 vidiš kolika je razlika ako imaš vojsku?

mariik
12.07.07, 13:49
ja sa 15 populacije iman proizvodnju 14, 11, 8, 10,
ajmo reć da ću do subote imat barem 10 gorštaka, pa ako buden ima sriće da buden prvi koji napadne nekoga sa 2 populacije dobit ću u prvom napadu ukupno 600 resursa, pa sad ti nadmaši to:)

Iggyca
12.07.07, 14:45
...Ja proizvodim 20 po satu i 3 od hrane i imam 2 gorštaka.
Ti nikog ne napadaš.
Ja sam našao armu udaljenu 10 minuta, ta...

Napadat cu i ja ali necu odmah bas u prvim danima. Dotle cu ja razviti skloniste pa se kod mene nece bas moci nesto uzeti. To je bila poanta.

mariik
12.07.07, 15:22
Napadat cu i ja ali necu odmah bas u prvim danima. Dotle cu ja razviti skloniste pa se kod mene nece bas moci nesto uzeti. To je bila poanta.

vidit ćemo u subotu :D:cool::rolleyes::eek:

CroJin
12.07.07, 16:04
Sjeti se samo nečega iggyce : Od Teutonaca se ne sakriva baš puno toga:D

shaggy
12.07.07, 16:56
ja cu sa istekom zastite oko 9 "GORSTAKA":D imat,i samo da neki 2 pop panjic bude blizu:Du sljedecih pola h cu dic ekonomiju na onoliko koliko ima najbolji ekonom na serveru:)

Chain
12.07.07, 17:10
Iggyca ima pravo vi nemate pojma:D

shaggy
12.07.07, 17:23
Iggyca ima pravo vi nemate pojma:D

vidit ces tko ce brze rast;)

Chain
12.07.07, 17:26
A jbg kad je igrica morala doći u najgore vrijeme (na ljeto-treba ići radit)!

shaggy
12.07.07, 17:28
a jbg:Dznam ja da se najbolje igra dok je skola:Ddok testovi ne dodju,hh:D

Chain
12.07.07, 17:33
Ma ja završio srednjak i sad ganjam neki faks ali baš nešto mi i neide:(

Black Revenger
12.07.07, 17:47
a kak mogu nekog spijunirat da vidim kaj ima od obrane da mi ne stuce moju vojsku ak krenem pljackat?

Chain
12.07.07, 17:53
Mislim da imaš skauta kojeg možeš malo poslje izgraditi.

Rex Mundi
12.07.07, 19:28
ja sa 15 populacije iman proizvodnju 14, 11, 8, 10,
ajmo reć da ću do subote imat barem 10 gorštaka, pa ako buden ima sriće da buden prvi koji napadne nekoga sa 2 populacije dobit ću u prvom napadu ukupno 600 resursa, pa sad ti nadmaši to:)

Zaboravljas da oni sa 2 populacije imaju newbie protection (3 dana) :P

CroJin
12.07.07, 19:38
Zaboravljas da oni sa 2 populacije imaju newbie protection (3 dana) :P
A ti zaboravljaš da su mnogi samo napravili i aktivirali account, tako da ga imaju kade se vrate s godišnjeg, ima ih dosta koji su počeli u srijedu, a u subotu če na njih početi lov;)

mariik
12.07.07, 21:19
ma baš me briga koliko ko ima populacije, glavno da nema priko 5 falangi ili legionara, meni sve odgovara:)
a i iman jednog od 2 populacije kojem zaštita pristaje u subotu u 10:02 nedaleko od mene:) za lagani početak

Chain
12.07.07, 23:16
ma baš me briga koliko ko ima populacije, glavno da nema priko 5 falangi ili legionara, meni sve odgovara:)
a i iman jednog od 2 populacije kojem zaštita pristaje u subotu u 10:02 nedaleko od mene:) za lagani početak
I ja baš pikiram na jednoga, čini se da se samo registrirao... Samo da petak navečer ne bude ubitačan:D

shaggy
13.07.07, 00:27
hehe,nasao i ja

CroJin
13.07.07, 00:35
Ja svog nisam ni morao tražiti, točno mi je tamo:D

shaggy
13.07.07, 00:44

igram s rimljanom.

nakon 24 sata od prve meni se cini

p.s.imas odgovor vec ovdje meni se cini:)pogledaj malo

CroJin
13.07.07, 14:02
Trenutačno se ne može skinut ni od kud, dok barem dok neko od nas marljivih duša ne napravi hrvatski grafički pack

Iggyca
13.07.07, 21:44
Pogledaj odgovor iznad svoga. P.S. Jos nije stavljeno. Kada bude bit ce vidljivo tamo.

CroJin
14.07.07, 01:19
Map.sql nema veze sa GP-om, nego sa kartama.
A GP nemamo jer je za to potrebno dosta kodiranja, a server je mlad:)

mariik
14.07.07, 01:38
za gp ne triba ni malo kodiranja, triba skinit samo nekoliko(ustvari gomilu) slika i 2-3 css i js datoteke

shaggy
14.07.07, 03:27
za gp ne triba ni malo kodiranja, triba skinit samo nekoliko(ustvari gomilu) slika i 2-3 css i js datoteke

djelomicno tocno,sve osim js u biti,ako se ne varam,ali svaki server zahtjeva drukcije js fileove(ili skupine,tipa .com .us .uk rade na istom,ali ostali ne)tako da pretpostavljam da ce biti moguce kada netko to sredi,i i skreno jedva cekam:)

Iggyca
14.07.07, 12:34

Ipak sam ja bio u pravu. Bolja je moja taktika s ekonomijom. Svi oni sa 2 populacije su nestali s mape (imao sam ih 3 oko grada) znaci nista od prebrzog pocetka i dobre zarade. iggyca je bio u pravu (pozdrav onom tko je bio napisao taj post da sam u pravu). Ne preostaje nego aktivne napadati.

shaggy
14.07.07, 12:37
Ipak sam ja bio u pravu. Bolja je moja taktika s ekonomijom. Svi oni sa 2 populacije su nestali s mape (imao sam ih 3 oko grada) znaci nista od prebrzog pocetka i dobre zarade. iggyca je bio u pravu (pozdrav onom tko je bio napisao taj post da sam u pravu). Ne preostaje nego aktivne napadati.

hehehe:Dto ti mislis

Plijen 137 143 143 57

krenulo je:D:D

sad si ti sracunaj kolko sam ja sati tvoje proizvodnje u tom napadu pokosio:D

Iggyca
14.07.07, 12:53
a svaka cast. Sigurno je bio aktivni igrac? Jer su inaktivci otisli sa 2 pop.

shaggy
14.07.07, 13:05
jok:Dcentriraj kartu na moje selo u igri i vidit ces da ih ima;)

Iggyca
14.07.07, 14:37
Onda su bas kod mene otisli inaktivci.

mariik
14.07.07, 14:57
kod mene isto :( a ništa sad, moran napadat ove aktivne, već san dobio i prve prijeteće poruke :D

Black Revenger
14.07.07, 15:53
kolko puta na dan smijes nekog napast?

Iggyca
14.07.07, 16:07
On je mislio koliko na dan puta mozes napasti istog igraca a da ne dobijes nikakvu kaznu. Tj. ono pravilo ako te netko napadne vise od x puta onda ga mozes prijaviti za kako se to vec zove.

Black Revenger
14.07.07, 17:15
On je mislio koliko na dan puta mozes napasti istog igraca a da ne dobijes nikakvu kaznu. Tj. ono pravilo ako te netko napadne vise od x puta onda ga mozes prijaviti za kako se to vec zove.
e to sam pital.

CroJin
14.07.07, 17:20
http://www.travian.com.hr/spielregeln.php

To su pravila igre, ja nemogu naći ništa o broju dopuštenih napada, osim pravila o osvajanju sela i sl.

mariik
14.07.07, 19:20
al postoji takvo pravilo? nisan čuo za to...
ma napadaj koliko god oćeš, ili bolje rečeno koliko god moreš:)

Mad Max
14.07.07, 21:41
Za okupljalište ne treba main building aka glavna zgrada na level 3

Black Revenger
14.07.07, 23:31
al postoji takvo pravilo? nisan čuo za to...
ma napadaj koliko god oćeš, ili bolje rečeno koliko god moreš:)
je onda te netko more cijli dan terorizirat ak hoce :(

Black Revenger
15.07.07, 00:05
Ne moze ako si dovoljno pametan.

mislim teoretski se more ic izivljavat, a to kaj nebude nis opljackal njegov problem.

AStaTiJe
09.12.07, 19:58
A jel se šta dobije dizanjem okupljališta na više nivoe???

zvonimir222
09.12.07, 20:07

dobiješ atomsku bombu! http://www.soulsaver.hr/forums/html/emoticons/rotfl.gif

..... ako izgradiš okupljalište na 10 razinu onda moš odabrat cilj koji želiš gađati katapultima, na 20 levelu ti katapulti mogu gađati dva cilja od jedamput

Elleipsis
09.12.07, 20:08

ovisno o lvl na kojem ti je okupljaliste mozes (ukoliko koristis katapult) tocno birati metu.
ako ti je okupljaliste na lvl 1 onda mozes samo nasumično napadat
sto ti je veci level to ti se otvaraju nove mogucnosti targetiranja. tako ces na lvl 10 moci gađat sve osim skrovišta, zamke i kamenozidarije.
kad ti okupljaliste bude na lvl 20 i budes imao najmanje 20 katapulta moci ces birati 2 mete

Extremist
09.12.07, 20:14
Thread resurrection?! Hahaha

----
Dakle u uputama koje se nalaze s lijeve strane i piše zelenim slovima "UPUTE" lijepo piše za arenu:
Arena (http://s1.travian.com.hr/manual.php?typ=4&gid=14):
Preduvjeti:
Okupljalište razina 15
----

----
U istim tim uputama za katapulte piše ovo:
Većom razinom okupljališta postižete veću točnost samog katapulta i veći izbor u biranju ciljeva. Sa okupljalištem razine 10 možete odabrati bilo koju zgradu kao metu osim skrovišta resursa, kamenozidarije i zamki.

Istina, ne piše da sa razinom 20 tvoji katapulti mogu gađati dva cilja.
----

----
I konačno isto u tim uputama lijepo piše za administratore (starješina, poglavica, naseljenik):
Preduvjeti:
Okupljalište razina 5 (teutonci) ili 10 (rimljani, gali), Akademija razina 20

Elleipsis
09.12.07, 20:20
heheh...neka je thread resurrection! to znaci da je akcija "search before posting" urodila plodom i barem se koriste vec postojece teme prikladne tematike :p

i odlicna dopuna nasih odgovora na AStaTiJe-vo pitanje...:D

Extremist
09.12.07, 20:23
Istina, samo što ste vi bili brži dok sam uspio sve kopipejstat da mi "neki lik" opet ne naprđiva kako mi je odgovor nepotpun i neprecizan... :D

AStaTiJe
09.12.07, 23:30
heheh...neka je thread resurrection! to znaci da je akcija "search before posting" urodila plodom i barem se koriste vec postojece teme prikladne tematike :p

i odlicna dopuna nasih odgovora na AStaTiJe-vo pitanje...:D

Točno, koristio sam opciju traži pa sam prošao kroz par threadova al tek nakon postavljenog pitanja sam dobio potpuni odgovor, al bar nisam bezze otvarao novi thread ko neki njubovi koji otvore 3 threada u roku od 4 minute od aktivacije akaunta.:)
Jel bolje?

Elleipsis
09.12.07, 23:33
Točno, koristio sam opciju traži pa sam prošao kroz par threadova al tek nakon postavljenog pitanja sam dobio potpuni odgovor, al bar nisam bezze otvarao novi thread ko neki njubovi koji otvore 3 threada u roku od 4 minute od aktivacije akaunta.:)

izvrsno, pohvalno...jos kad bi ti boja tih slova bila malo humanija :D