PDA

View Full Version : koje je najbolje pleme

EVIL
26.12.08, 12:13
koje

Master-Locho
26.12.08, 12:14
teutonci!!!:bad::bad::bad:

KILJO11
26.12.08, 12:15
rimljani

darchy
Rimljani

simbad
koje
A svemirci!!!

TA JE TEMA BILA 1000 PUTA!!!

penzioneri
26.12.08, 12:16
teutonci:dobri su zbog toga jer imaju jeftinije vojne jedinice nego kod drugih plemena

gali:oni su dobri za deff vojsku to jest za obranu

rimljani:oni imaju najacu vojsku a i mogu graditi vise gradevina to jest 2 a ostala plemena o 1

NAJBOLJI SU TEUTI!!!!!!!!

Jacques1
26.12.08, 12:17
teutonci

zoki01
nema najboljeg plemena
svako pleme ima svoje prednosti i mane
sve zavisi o igraću

simbad
nema najboljeg plemena
sve zavisi o igraću
TO JE TOČNO!(NAPOKON)

Axe Effect
26.12.08, 12:18
ovisi o igraču ;)

probaj ovo:
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=19090

najbolje bi bilo da isprobaš sva 3 i vidiš koje ti najbolje leži...

meni gali najbolji :)

Wertox
26.12.08, 12:21
A vidim pocetnik,imas u FAQ-u pogodnosti,ali evo ja cu ti ovako predociti....

Rimljani -DEfinitvno najjaca pjesadija u igri,imaju najbolje specijalce,imperijani koji imaju najjaci napad,pretorijani najboljo obranu protiv pjesadije,i leguionare koju su najbolje uravnotezena jedinica u igri,ali su jako skupi i spore su im jedinice,pogodnost je ta sto mogu graditi 2 zgrade u isto vrijeme,jednu izvan(znaci polje resursa),a durgu unutar(zgrada ili zid) i imaju mocnu imperatorse,nose puno ressa,ali su skupi...

pise ti da su jedinica za pocetnike,ali nije,lagano ces postati farma....treba znanja za igrati s njim....

Gali-EVo ti najbolje jedinice u travianu hhh.najbolja i najbrza konjica,najbolja pljackaska jedinica(Grom) i zamke,te nesto najbolje:dupla skrovista,ako si tek poceo uzmi GAle,jer ces s njima najteze biti farma,na pocetku svi ih izbjegavaju,a i imas dupla skrovista,tako da uzmi njih...

Teutonici-najagresivnija jedinica u igri,imaju gorstaka,nesto skoro pa najbolje u travianu,.jeftini su imnogo nose,ali strasno slabi protiv konjice,kad pljackas s Teutima neprijatelj skriva samo 2/3 skrovista,imaju najjacu konjicu u igri(teutonski vitez),ali su slabi u brzini i obranu,narocito protiv pjesadije jer paladini su za ku***,kad igras s teutima moras konstanto napadati,tako da moras imati nesto iskustva i puno vremena za teute...

EVO nada se da sam ti pomogao...

pinin
ipak ima neke koristi od naseg programa:)

edo-1
gali ftw

Wertox
26.12.08, 12:22
Ma Gali rulez...

pinin
26.12.08, 12:23
Gali rulz (to kazem da me nak nebi napao na s4:D)

Wertox
26.12.08, 12:25
Gali rulz (to kazem da me nak nebi napao na s4:D)

Pinin kako ide na s4(nadam se da si GAl),danas krenuo u intezivno rusenje Nakovog rekorda...

Enter
26.12.08, 12:27
teutonci su meni naj

Wertox
26.12.08, 12:27
teutonci su meni naj

Ako imas nekakvo znanjei iskustvo,i vremena,najlakse uzet Teute

kawasaki_ninja
26.12.08, 12:31
nema najboljeg plemena
sve zavisi o igraću

a isuse, koje je najbolje plema za šta??!! bas kako je rekao zoki svako pleme ima svoje mane i prednosti..............ali, uvjek postoji ali..........ali ako mene pitas gali, imaju najvise prednosti a najmanje nedostataka.............gali naprjed, ostali stoj!!!!:tough:

Nominativ
26.12.08, 12:32
Što se mene tiče teutonci

borelee
26.12.08, 12:44
imaju najjacu konjicu u igri(teutonski vitez)

LOL, a Equites Caesaris??

Wertox
26.12.08, 12:48
LOL, a Equites Caesaris??

jedan EC kosta 4 zita po satu,TV kosta 3

ajmo sada na 12 zita uzdrzavanja stavit maximalan broj svake jedinice

12:4=3
12:3=4

znaci 4 TV-a i 3 EC-a

4*150=600

3*180=540

Capishi?

Mr.Barney
26.12.08, 12:53
Ovisi o tvom stilu igranja
Ako si ofanzivac uzimaš Teutonce ili Rimljane
Ako si taktičar Gale
Ako si Defender Rimljane

I nema tu najboljeg sada....

varatinho2
26.12.08, 13:00
teutonci su po meni najbolji

Deep Purple
26.12.08, 13:08
PROBAJ SVA TRI I NAĐI SE NA JEDNOM
sorry zbog caps locka

Mr. Bean
26.12.08, 13:26
kaj se tice ovog usporedivanja viteza i cezara haeduan je od njih 3 najbolji. pogledaj mu obranu i napad. haeduan u kombinaciji sa druidom je najjaca kambinacija obrane tak da su moj izbor gali jer kad ti uzimaju selo (samo primjer) s teutima nemozes nista jer im je obrana za k... a rimljane ni necu komentirat jer su preskupi.

Herr Flick
26.12.08, 13:56
kaj se tice ovog usporedivanja viteza i cezara haeduan je od njih 3 najbolji. pogledaj mu obranu i napad. haeduan u kombinaciji sa druidom je najjaca kambinacija obrane tak da su moj izbor gali jer kad ti uzimaju selo (samo primjer) s teutima nemozes nista jer im je obrana za k... a rimljane ni necu komentirat jer su preskupi.
heudani su za k...

Valkyrie
26.12.08, 13:57
ma to ti sve ovisi o igracu...ja vise volim igrat s rimljanima,neko sa galima....

U83RGAY
26.12.08, 14:08
ovisi o igraču ;)

probaj ovo:
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=19090

najbolje bi bilo da isprobaš sva 3 i vidiš koje ti najbolje leži...

meni gali najbolji :)

najbolji su germani oni imaju jeftinu vojsku a vrlo je jaka i brto se razvijaju imaju veće tržnice i sve to gali su za mir obranu a rimljani za poćetnika

Wertox
26.12.08, 14:16
heudani su za k...

sta brijes ti?

haudeani su janbolja konjica,jaaak napad,nevjerojatna obrana protiv konjice,oni i druideri i i jos nesto falangica i Gal sam svoju obranu organizira,sto se nemre reci za teuta...

Mr. Bean
26.12.08, 14:31
tocno tako haeduani su zakon i nebre im niko nista.

Mr. Bean
26.12.08, 14:40
evo ti malo pa si usporedi jedinice. http://www.traviantoolbox.com/usporedba_jedinica pogledaj npr. Theutatesov Grom napada 90 a kad ga dignes u kovacnici na 20 napadal bude jedno 120 a potrosnja hrane mu je samo 2 po satu pa ga onda probaj usporedit s vitezom. a Herr Flick kaj velis?

pinin
26.12.08, 15:43
jedan EC kosta 4 zita po satu,TV kosta 3

ajmo sada na 12 zita uzdrzavanja stavit maximalan broj svake jedinice

12:4=3
12:3=4

znaci 4 TV-a i 3 EC-a

4*150=600

3*180=540

Capishi?

da ako se gleda zito, u kasnijim fazama imas nekoliko 15 croopera pa ti to nis ne znaci, brobaj izracunat isto tako ali sa svakim ressom, bas me zanima:)

ja sam tak dokazao da bolju obranu imaju falange nego druidi + haeduani...

kawasaki_ninja
26.12.08, 15:56
da ako se gleda zito, u kasnijim fazama imas nekoliko 15 croopera pa ti to nis ne znaci, brobaj izracunat isto tako ali sa svakim ressom, bas me zanima:)

da, ta tvoja teorija mi je glavu spasila par puta i na njoj sam ti neizmjerno zahvalan, pinin je car :worship:

edit: evo nasao sam tu njegovu teoriju

Vjerojatno će svi reći da je najbolja def kombinacija druidi+haeduani, ali analizirajmo to malo, ja tvrdim da su falange bolje:

Ako zbrojimo sve resurse koje potrošimo na jednog druida i na jednog haeduana u jedan broj dobiti ćemo 3055 resursa(ne potrošimo jednaki broj resursa, ali kad izmenim o u NPC...)
Zbroj resursa koje potrošimo na jednu falangu je 315 resursa. Iz toga proizlazi da možemo iz cijene od jednog haeduana i druida dobiti 10 falangi (točnije 9.6).
Kada pomnožimo bodove obrane protiv konja i protiv pješaka od falange za 10 dobijemo: 400(pješaci) i 500(konji).
Kada zbrojimo vrjednosti obrane (pješaci, konji) od haeduana i druida dobijemo: 165(pješaci) i 220(konji)
Iz toga proizlazi da je bolja kombinacija samo falangi nego skupih haeduana i duida (400,500>165,220):worship:

Wertox
26.12.08, 16:40

Pa si ziher da bas nist ne znaci?Tv su i nesto jeftiniji i prije ih uvijek nabave Teuti nego sto Rimljani nabave IC-e,ali dobro,ja stojim kod svojeg,isto tako sam izracuno da su koplja najbolja anti-cavlary jedinica....

BigG
26.12.08, 16:42
ovako...

rimljani

ako znate igrati možete igrati sa svim jedinicama ali UZMITE RIMLJANE i uzmite 2-3 crop 15 i nemate problema . rimljani imaju odličnu obranu kao i napad ( naravno skupa je ali ako znate igrati nećete imati problema )

obrana : pretorijani
napad : imperationi ( konjica je jako skupa )

gali

ako ste off igrać uzmite samo mačevaoce a ako ste deff igrać uzmite samo falange i ništa drugo jer se već miljarde puta poazalo tko je najbolja obrana ( ni pod koju cjenu konjica sa njime idete u propast )

teutonci

ako ste off uzmite borce sa sjekirama
a ako ste deff kopljanike sa paladinima

preporučujem rimljane za iskusne a za one koje počinju je najbolji izbor gali

ako ste teuton morate imati na umu da vam je prva jedinica off ( gorštak ) i da ćete lagano postati farma

naravno ako korstite zlato nije bitno koja ste jedinca jer ako ga kupujete i trošte sigurno ćete napredovati

nadam se da sam vam pomogo :D:D:D

BigG

Wertox
26.12.08, 16:48
ovako...

rimljani

ako znate igrati možete igrati sa svim jedinicama ali UZMITE RIMLJANE i uzmite 2-3 crop 15 i nemate problema . rimljani imaju odličnu obranu kao i napad ( naravno skupa je ali ako znate igrati nećete imati problema )

gali

ako ste off igrać uzmite samo mačevaoce a ako ste deff igrać uzmite samo falange i ništa drugo jer se već miljarde puta poazalo tko je najbolja obrana ( ni pod koju cjenu konjica sa njime idete u propast )

teutonci

ako ste teuton morate imati na umu da vam je prva jedinica off ( gorštak ) i da ćete lagano postati farma

naravno ako korstite zlato nije bitno koja ste jedinca jer ako ga kupujete i trošte sigurno ćete napredovati

BigG

hahahahaha,lagano postat farma,e pa pljackaj ti druge sa sjajnim gorstacima,i na spedovima u roku od 2,maxmlano tri dana ti imas deff jedinice....i smanji font i boju malo...

BigG
26.12.08, 16:51
hahahahaha,lagano psotat farma,e pa pljackaj ti druge sa sjajnim gorstacima,i na spedovima u roku od 2,maxmlano tri dana ti imas deff jedinice....i smanji font i boju malo...

hahahahahahahahahahahaha

ako te netko napadne sa manje vojske odeju tvoji gorštaci npr rimljani te napadnu sa legionarima a ti imaš gorštake

hahahahahahhahahahahhahahahahhaha ćemu se ti smiješ

Wertox
26.12.08, 16:54
hahahahahahahahahahahaha

ako te netko napadne sa manje vojske odeju tvoji gorštaci npr rimljani te napadnu sa legionarima a ti imaš gorštake

hahahahahahhahahahahhahahahahhaha ćemu se ti smiješ

hahaha,pa naravno,ali ako ti farmas od pocetka ko lud,niko u okolici nece imati bas nesto ressa za neku vojsku,a gorstaci moraju stalno biti u pokretu,radit troop save,i zato se brzo mora radi obrana,pogtovo koplja zbog gromova...

BigG
26.12.08, 16:59
hahaha,pa naravno,ali ako ti farmas od pocetka ko lud,niko u okolici nece imati bas nesto ressa za neku vojsku,a gorstaci moraju stalno biti u pokretu,radit troop save,i zato se brzo mora radi obrana,pogtovo koplja zbog gromova...

hahahahhahaha

jer si ćuo za početničku zaštitu npr svaki od nas ima 10 vojnika ti 10 gor a ja 10 leg i ja napadam tebe ha ćuj baš mi se ne čini povoljno

i morali bi nas dovjica biti na jednom serveru jedan do drugoga da vidimo ko je jaći
mogo bi se kladiti da bi dobio :gun::gun::gun::gun::gun:

Wertox
26.12.08, 17:03
hahahahhahaha

jer si ćuo za početničku zaštitu npr svaki od nas ima 10 vojnika ti 10 gor a ja 10 leg i ja napadam tebe ha ćuj baš mi se ne čini povoljno

i morali bi nas dovjica biti na jednom serveru jedan do drugoga da vidimo ko je jaći
mogo bi se kladiti da bi dobio :gun::gun::gun::gun::gun:

A da imas pravo,gorstaci su za kur**,svi top pljackasi teuti pljackaju sa kopljima....

Prvi server koji se otvori javi pa da potvrdimo u ist vrijeme da budemo sto blize,ja cu bit teut a ti ako toliko volis budi rimljanin,pa cemo vidjeti kad ces mi sredit gorstake....ma budi i GAl ako hoces s njima je jos lakse...

BigG
26.12.08, 17:10
može javi se kada se resetira s2

Wertox
26.12.08, 17:11
može javi se kada se resetira s2

ma sta s2,sad ce se otvorit sigurno i sljedechi par dana i prije s2,na s2 idem s galima,hocu neki drugi da cim te stisnem da ga obrisem...

zaglavac
26.12.08, 17:12
A da imas pravo,gorstaci su za kur**,svi top pljackasi teuti pljackaju sa kopljima....

Prvi server koji se otvori javi pa da potvrdimo u ist vrijeme da budemo sto blize,ja cu bit teut a ti ako toliko volis budi rimljanin,pa cemo vidjeti kad ces mi sredit gorstake....ma budi i GAl ako hoces s njima je jos lakse...

ufff da iman vrimena s gustom bi prihvatia ovaj izazov iako nije upucen meni!
najmocniju vojsku imaju rimljani a uz to su i najbolje pleme ali to ipak ovisi od pojedinca do pojedinca

BigG
26.12.08, 17:17
ma sta s2,sad ce se otvorit sigurno i sljedechi par dana i prije s2,na s2 idem s galima,hocu neki drugi da cim te stisnem da ga obrisem...

prihvaćam samo s2 niš drugo

Erin Go Bragh
26.12.08, 17:40
dajte lock ovdje, sam spam i ništa više

Wertox
26.12.08, 18:11
ufff da iman vrimena s gustom bi prihvatia ovaj izazov iako nije upucen meni!
najmocniju vojsku imaju rimljani a uz to su i najbolje pleme ali to ipak ovisi od pojedinca do pojedinca

Nisam ja rekao nista protiv Rimljana da su slabi,i prije sam rekao da imaju najjaciu vojsku,samo sam mu htio dokazati da gorstaci nisu za kura*,naprotiv da su odlicni...

i da ako su stalno izvan sela niko im nista nemoze.....

btw:

Ja ti na s2 sam Gal,a ti sad trazis neke izlike da bi pobjegao iz izazova..:gun:

Mr.Barney
26.12.08, 18:43
ovako...

rimljani

gali

teutonci

BigG

Hahahah tebi ide Ban jer si koristio Crvenu boju a crvenu boju samo koriste admini , iako mi je sranjsko pravilo i preglupo, jebiga bokić, i p.s. uzmi Gromove bolji od mačeovaca sucker nauči igrat logički 95napad brza jedinica, isplati se , sa mećeovacima završavaš na dnu

E a preporučuje se to da za off ide Teutonac i dobre pljačke
Gal za Obranu i half napad
Rimljane, za one koji nemaju život

samo je 3 puta Rimljansko pleme pobijedilo u Europe......
CCC
a najviše je Tuetonaca

Mr. Bean
26.12.08, 21:48
tako je u potpunosti se slazem uzmi gromove oni su najbolji. dosta to govori da su najbrza jedinica u igri.

BigG
26.12.08, 22:03
mačevaoci se mogu koristiti sa gromovima ali su u kasnijoj fazi igre bolji

http://www.traviantoolbox.com/usporedba_jedinica

Wertox
26.12.08, 22:05
mačevaoci se mogu koristiti sa gromovima ali su u kasnijoj fazi igre bolji

http://www.traviantoolbox.com/usporedba_jedinica
mah,u kasnoj fazi i nesto nisam za gromove previse,oni na pocetku i u sredini,oni su pljackaska jedinica,ako os da se fajtas,salji haeudane i maceovalce...

Axe Effect
26.12.08, 22:06
ovako...

rimljani

gali

teutonci

BigG

loooool dao bog da upadneš u neku čeku u kojoj je obrana samo protiv pješadije....možda te to prosvijetli :bang:

off mora biti kombinacija pješadije i konjice :imperian::ec:

ova tema samo može ić u otpad, bilo je xxx takvih tema i ovi je upropastili svojim četanjem :narf:

Wertox
26.12.08, 22:07
tema osla u kriom smjeru,nek autor trazi lock i gotovo....

BigG
26.12.08, 22:17
loooool dao bog da upadneš u neku čeku u kojoj je obrana samo protiv pješadije....možda te to prosvijetli :bang:

off mora biti kombinacija pješadije i konjice :imperian::ec:

ova tema samo može ić u otpad, bilo je xxx takvih tema i ovi je upropastili svojim četanjem :narf:

:ec: je preskup a daje premalo

juraj
27.12.08, 11:44
:ec: je preskup a daje premalo

po meni su najbolji jer se brzo razviješ al ipak su skupi