PDA

View Full Version : Pleme

Soky
29.12.08, 13:23
Koje vam je najbolje pleme u travianu??

Zvjer
29.12.08, 13:25
teuti

VITO12
29.12.08, 13:26
gali

Soky
29.12.08, 13:28
teuti i ako igram s rimljanima al oni su predobri...

Lord Voldemort
29.12.08, 13:28
Rimaljani:
Dobri su u obrani i u napadu
:):):):):):bad::bad::bad::bad:
pozz svima

Skywind
29.12.08, 13:31
igram dva servera, oba igram sa rimljanima...

ali ipak teuti!

kawasaki_ninja
29.12.08, 13:33
gali definitivno, moze bit obrana dobra a i napad moze bit dobar, i nisu jako skupi

sokol
29.12.08, 13:34
svakako teutonci:D:D

bako
29.12.08, 13:37
Teuton Power

unknown969
29.12.08, 13:44
igram s galima i s teutoncima, ali teutonci su dvaput bolji
:gorštak :kopljanik: :sjekira: :izvidnik: :paladin: :vitez: :ovan: :katapult: :poglavica:

varatinho2
29.12.08, 14:18
teutonci radi pljačke

Valkyrie
29.12.08, 14:25
rimljani radi brzog razvitka..

Denndai.R
29.12.08, 14:32
Da,rimljani jer se svarno najbrze i najlakse razviju....makar mi ni teutonci nisu losi....

Mali od lopate
29.12.08, 14:33
Teutonci :D

kawasaki_ninja
29.12.08, 14:33
ma hebali vas ti hebeni teuti, na kraju ce gali zavladat, pazite sta vam kazem..........gali su zakon........:tough:

Dark Psy1
29.12.08, 14:39
GALI,jaca obrana,dosta jak napad,brza pjesadija

BigG
29.12.08, 14:42
ovako...

NEMA NAJBOLJEG PLEMANA

ako ima puno igraća oko vas onda je najbolje biti teuton ( zbog pljački )
ako nema nikoga oko vas najbolje je biti rimljan ( zbog brzog razvijanja ) ( 2 zgrade odjednom )
ako ima malo ljudi onda je najbolje biti gal ( ako vas napadnu imate slolidnu vojsku za obrannu )

kako hrvatski travian serveri postaju popolurniji najbolje je biti teuton , za ova ostala 2 plemena se nemre reći niš loše ako su u ovim gore navede stanjima

a ima i ovakvih :bang::bang::bang::bang::bang::bang::bang:

kawasaki_ninja
29.12.08, 14:55
ovako...

NEMA NAJBOLJEG PLEMANA

ako ima puno igraća oko vas onda je najbolje biti teuton ( zbog pljački )
ako nema nikoga oko vas najbolje je biti rimljan ( zbog brzog razvijanja ) ( 2 zgrade odjednom )
ako ima malo ljudi onda je najbolje biti gal ( ako vas napadnu imate slolidnu vojsku za obrannu )

kako hrvatski travian serveri postaju popolurniji najbolje je biti teuton , za ova ostala 2 plemena se nemre reći niš loše ako su u ovim gore navede stanjima

a ima i ovakvih :bang::bang::bang::bang::bang::bang::bang:

tako je, svako pleme ima svoje prednosti i nedostatke, ali opet kad malo bolje pogledamo GALI imaju najmanje nedostataka (ne preskupe vojne jedinice) i najviše prednosti (najbrže vojne jedinice u igri, najbrži trgovci, jedini imaju zamke, imaju duplo skrovište, i sad da ne nabrajam ali su ove najbitnije) a mislim da to govori sve, ali opet sve ovisi o načinu igra i koji su vaši ciljevi

Nominativ
29.12.08, 14:58
Teutonac sam i sa njima mi uvjek najbolje ide.

Dr_Evil
29.12.08, 14:58
Da, s Galima se moze lijepo kombinirat, mozes def mozes off slozit...
Lijepo farmaju zbog brzine, ali se dosta mora pazit Gromova jer ih se osim na klubicima ne smije gubit, a to je mala debilana :D
Dok klubici rokas kog stignes jer se obnavljaju nevjerojatnom brzinom, odlicni na pocetku za pljacku...
Makar je sve ravnopravno slozeno i napravljeno...

kawasaki_ninja
29.12.08, 15:05
Da, s Galima se moze lijepo kombinirat, mozes def mozes off slozit...
Lijepo farmaju zbog brzine, ali se dosta mora pazit Gromova jer ih se osim na klubicima ne smije gubit, a to je mala debilana :D
Dok klubici rokas kog stignes jer se obnavljaju nevjerojatnom brzinom, odlicni na pocetku za pljacku...
Makar je sve ravnopravno slozeno i napravljeno...

je napočetku, ali kasnije dok se svi razviju imat ce rimljani imperatorise i ceasarise, gali gromove, heaudane, a sta ce teuti imat, KLUBIĆE...............teutoncima nemozes nista na pocetku ali kasnije ce sve doc na svoje mjesto :D:D:D:D

Soky
29.12.08, 15:08
kako kasnije dobije teutonske viteze,paladine... napravis 1000-2000 klubica i 40-60 teutonskih viteza i hrpu kopljanika i paladina i ko ti sta moze...

KILJO11
29.12.08, 15:08
rimljani:legionar:

kawasaki_ninja
29.12.08, 15:11
kako kasnije dobije teutonske viteze,paladine... napravis 1000-2000 klubica i 40-60 teutonskih viteza i hrpu kopljanika i paladina i ko ti sta moze...

a istina, ali ti moze ko sta itekako, samo treba to sve razvit.......a mi to sve brze razvimo:D

Matemtika
29.12.08, 15:11

1000-2000 klubiča ubije 500 gromova i onda imaš još jedno najmnaje 300 heudana i naravno oko 5000 mačevaoca i neče se biti lako braniti od toga dok gali imaju dride za obranu od pješadije i falange za obranu od konjice i da jas sam u roku od 2 tjedna imao oko 90 teatusovih nijedan teutonac nije više imao svoje klubiče svi su pocrkavali zato su gali najbolji i još imaju i zamke.

Dr_Evil
29.12.08, 15:12
a istina, ali ti moze ko sta itekako, samo treba to sve razvit.......a mi to sve brze razvimo:D

Znas sta ces razvit kad u 7x7 imas top Teuta zbog kojeg ces prvo morat imat 4 skrovista da mozes disat...a i nakon toga briga o svemu...

Matemtika
29.12.08, 15:14
dali ali pazi ti sada ovo zamke se brže razviju od klubiča i onda te on neče napadati nekih neznam koliko i dobiješ 30 teatusovih za to vrijeme i on je gotov.

Dr_Evil
29.12.08, 15:21
dali ali pazi ti sada ovo zamke se brže razviju od klubiča i onda te on neče napadati nekih neznam koliko i dobiješ 30 teatusovih za to vrijeme i on je gotov.

kak da ne...200 klubica imas za dva dana na speedu...

Nak1
29.12.08, 15:23
Gali su najbolji!!!!!
Al ovu anketu bi trebalo stavit samo za top 200 igrača...

Matematika: zamke su banana, s njima ne možeš ništa napravit...
moj savjet: skrovište na lvl 10 cuva 1300 ressa... To bi trebalo bit dosta za gromove jer te nitko neće napadat 0/24, pogotovo ako ti ništa ne ukrade 10 puta... A u slučaju da svejedno napada digneš još jedno skrovište, a to će ti oduzet još 10h... Nakon toga jadna li mu baba...
A ako ti lik baš sve opljačka, onda napraviš novi acc i drugu noć nakon gromova ubiješ sve živo i ne živo u njegovom selu...

kawasaki_ninja
29.12.08, 15:24
Znas sta ces razvit kad u 7x7 imas top Teuta zbog kojeg ces prvo morat imat 4 skrovista da mozes disat...a i nakon toga briga o svemu...

a cuj........posto sam gal imam duplo skroviste, a pametni gali ne cuvaju svoju vojsku kod kuce nego je salju u troopsave

Sephiroth
29.12.08, 15:27
Gali..najjednostavniji..jak deff,moš pljačkati s njima..ma sve.. off solidan..sve 5 po meni...ni teuti nisu loši, ali nemaju neki deff...

Mr.Barney
29.12.08, 15:37
Jebeš rimljane tvoje
Di imaju brzu izgradnju

Daj ajde vojska im treba 100 godina da se razvije
a to za zgrade pih
neznam di je neki rimljan u 10 top statistike

medžed
29.12.08, 15:39
ma GALI su najbolji (neka netko kaže njihove nedostatke jer po meni oni ih nemaju) ,"" GROM is the best kad govna treba mest ""
oni koji igraju sa drugim plemenima samo još nisu skužili koliko gali imaju prednosti na početku a i može se reći u sredini i na kraju igre , tako da su definitivno gali najbolji

Dr_Evil
29.12.08, 15:44
Mozda nedostatak jer vecina igraca ide sa falangama do TT, a falange su jako lose u off/pljackanju..
A ima i ona taktika sva polja na 5, al to opet moras pazit ko ce te napast ko ne...

kawasaki_ninja
29.12.08, 15:46
ma GALI su najbolji (neka netko kaže njihove nedostatke jer po meni oni ih nemaju) ,"" GROM is the best kad govna treba mest ""
oni koji igraju sa drugim plemenima samo još nisu skužili koliko gali imaju prednosti na početku a i može se reći u sredini i na kraju igre , tako da su definitivno gali najbolji

je, a nemozes sad rec bas da nemaju nedostataka, a ustvari ni nemaju, jer njihova vojska ustvari nije skupa, nego se pored teutonske sve cini skupo...............

medžed
29.12.08, 15:47
Mozda nedostatak jer vecina igraca ide sa falangama do TT, a falange su jako lose u off/pljackanju..
A ima i ona taktika sva polja na 5, al to opet moras pazit ko ce te napast ko ne...

zato jer su falange najbolja obrambena jedinica gala kad se malo izračuna makar troše više hrane onda , ali s njima se ide pljačkati samo nekativne igrače za koje s siguran da su neaktivni i da nemaju vojske ili zamke :D

Soky
29.12.08, 15:50
pa zato s galima na pocetku nemozes skoro nista osim napadat neaktivne igrace...a kad razviju TT i macelovce onda su bome jaki... ali ipak s teutima mozes odma farmat i aktivne i neaktivne igrace a kad se s njima razvijes isto mozes imat dobru vojsku...

Lord S.
29.12.08, 15:54
gali su dobri, solidan zid, jaka konjica, dupla skrovista, falange, najbrzi izvidjaci, zamke koje su korisne sve dok napadac ima preko 2k offa, jeftini naseljenici...

BigG
29.12.08, 16:02
isuse vidim da tu nije nitko ispod 1000 mjesta :D

teutonci ćim dođu na misiju gdje treba poslati 200 hrane pošalju i počnu raditi gorštake e sada ja kada igram popljačkam 100-200 ljudi ( na spidu 300-500 ponekada i više ) i npr osvojim 150 000 resa ( zna biti i 200 000 ) sa tim resima dižem po danu minimum 200 gorštaka i rese za bar 2 lvl-a

gali kao i rimljani to nemožeju

a za par dana napravim i paladine jer su i brži

tako se igra sa teutoncima naravno ako znate a ako neznate naućite evo vam savjet tražite iskusne igraće da vam pomognu . svako ko se javi pp pomognem :D

pitonist
29.12.08, 16:03

teutonci ćim dođu na misiju gdje treba poslati 200 hrane pošalju i počnu raditi gorštake e sada ja kada igram popljačkam 100-200 ljudi ( na spidu 300-500 ponekada i više ) i npr osvojim 150 000 resa ( zna biti i 200 000 ) sa tim resima dižem po danu minimum 200 gorštaka i rese za bar 2 lvl-a

ja sam ispod 1000 pa s3...teuti su mi najjači...

Dr_Evil
29.12.08, 16:05

E vidis, odma radis vojarnu i klubice prije 200 zita, ak imas NPC dobis tri klubica nakon par sati...
Paladini jer su brzi ? ok, brzi i vise nose...
Ali klubici se vise isplate od paladina...puno vise...

BigG
29.12.08, 16:06
ja sam ispod 1000 pa s3...teuti su mi najjači...

ako igraš ovak onda si sigurno među 200-300

BigG
29.12.08, 16:08
E vidis, odma radis vojarnu i klubice prije 200 zita, ak imas NPC dobis tri klubica nakon par sati...
Paladini jer su brzi ? ok, brzi i vise nose...
Ali klubici se vise isplate od paladina...puno vise...

ovisi

nakon 5 dana već treba imati 100 paladina i za obranu i za pljačkanje neaktivnih

Dr_Evil
29.12.08, 16:14
Joj, opet ja i matematika :D
1 paladin = 55 napad = 110 ressa nosi = 1005 ressa = 2 hrane
4 klubica = 160 napad = 240 ressa nosi = 1000 ressa = 4 hrane
A posto si na pcoetku top 10 pljackas, sila sa npc hrana nije problem...
A za obranu mozes cak i koplja uzet...
1 paladin = 100 deff pjesak = 40 deff konji = 1005 ressa = 2 hrane
3 koplja = 105 deff pjesak = 180 deff konji = 1020 ressa = 3 hrane
Opet dokaz da paladini ne valjaju :)
Pici odma po TV i hvataj klubice :D :D
Makar su paladini dobri za uhvatit klubice...
Al dodes do TV brzo...
I da, TOP 100 sam igrac...
Na idx sam TOP 10, Gal...

EmilCRO1
29.12.08, 16:16
Gali su najjaci ali volim teute mozda i vise

BigG
29.12.08, 16:22
Joj, opet ja i matematika :D
1 paladin = 55 napad = 110 ressa nosi = 1005 ressa = 2 hrane
4 klubica = 160 napad = 240 ressa nosi = 1000 ressa = 4 hrane
A posto si na pcoetku top 10 pljackas, sila sa npc hrana nije problem...
A za obranu mozes cak i koplja uzet...
1 paladin = 100 deff pjesak = 40 deff konji = 1005 ressa = 2 hrane
3 koplja = 105 deff pjesak = 180 deff konji = 1020 ressa = 3 hrane
Opet dokaz da paladini ne valjaju :)
Pici odma po TV i hvataj klubice :D :D
Makar su paladini dobri za uhvatit klubice...
Al dodes do TV brzo...
I da, TOP 100 sam igrac...
Na idx sam TOP 10, Gal...

ti nisi ćuo za hranu :D:D:D

uzmi ovaj podatak u obzir

1 paladin = 100 deff pjesak = 2 hrane
3 koplja = 105 deff pjesak = 3 hrane
u defu kod pješaka su skoro isti. a nisi uračunao brzini . nemaju svi konje :D:D:D

Dr_Evil
29.12.08, 16:23
Ali napisao sam da hrane ima i previse.. ;)
Dobro, ova teorija ne valja, al svejedno :D
Ali svatko tko ce ti hvatat klubice, ce ih lovit sa paladinima ili Gromovima...znaci koplja valjaju :D

BigG
29.12.08, 16:29
Ali napisao sam da hrane ima i previse.. ;)
Dobro, ova teorija ne valja, al svejedno :D
Ali svatko tko ce ti hvatat klubice, ce ih lovit sa paladinima ili Gromovima...znaci koplja valjaju :D

ovako radim ja sve ali ipak više igraća ima pješadiju naći moja teorija ostaje a tvoja pada :D:D:D

i kada uraćunaš faktor bezine mogu napraviti više pljačka a sa više pljačka više rese a sa više resa više vojske a sa više vojske više napada :D:D:D

i naravno više farma

Dr_Evil
29.12.08, 16:31
ovako radim ja sve ali ipak više igraća ima pješadiju naći moja teorija ostaje a tvoja pada :D:D:D

i kada uraćunaš faktor bezine mogu napraviti više pljačka a sa više pljačka više rese a sa više resa više vojske a sa više vojske više napada :D:D:D

i naravno više farma

RECIMO, ti si top 10 igrac...
Jedini napadi osim ovih par po 2,3 jedinice ce biti hvatanje klubica..a to ce biti samo sa konjima ( paladini,TT, Rimljani nece nis ni pokušavat)...
A koplja bi imala 150 vecu obranu od paladina...

BigG
29.12.08, 16:38
RECIMO, ti si top 10 igrac...
Jedini napadi osim ovih par po 2,3 jedinice ce biti hvatanje klubica..a to ce biti samo sa konjima ( paladini,TT, Rimljani nece nis ni pokušavat)...
A koplja bi imala 150 vecu obranu od paladina...

ali šta ti vrijedi obana protiv konja ako te napadne sa pješadijom ?

Dr_Evil
29.12.08, 16:39
ali šta ti vrijedi obana protiv konja ako te napadne sa pješadijom ?

Pa koplja ce i dalje imati obranu protiv pjesadije kao i paladini, tak da ti to ne drzi vodu...
A uz to vecina napada ce biti rucne falange pa ce se koplja visestruko ispravit...
OVER & OUT :D

BigG
29.12.08, 16:42
Pa koplja ce i dalje imati obranu protiv pjesadije kao i paladini, tak da ti to ne drzi vodu...
A uz to vecina napada ce biti rucne falange pa ce se koplja visestruko ispravit...
OVER & OUT :D

da ali troši i više hrane i sporija je . i tvoja teorija drži vodu u jednom pogledu ali i moja .

ajde neću se prepirati ljudi neka rade kako oče nije to na nama da im govorimo :D:D:D:D:D

ipak smo prijatelji do tada dok se ne nađemo na nakmom serveru

Dr_Evil
29.12.08, 16:50
da ali troši i više hrane i sporija je . i tvoja teorija drži vodu u jednom pogledu ali i moja .

ajde neću se prepirati ljudi neka rade kako oče nije to na nama da im govorimo :D:D:D:D:D

ipak smo prijatelji do tada dok se ne nađemo na nakmom serveru

Ovisi kak koristis koplja...
Ni ne moraju bit brza ako ih samo drzis doma, a ne u pljackama..
A hrana nije problem posto ima npc i stotine tisuca ressa opljackanih...

BigG
29.12.08, 16:56
Ovisi kak koristis koplja...
Ni ne moraju bit brza ako ih samo drzis doma, a ne u pljackama..
A hrana nije problem posto ima npc i stotine tisuca ressa opljackanih...

ja svu vojsku koristim na početu a u sredini i kraju koristim samo off

naravno kada imaš 3-4 crop 15 i 2-3 crop 9 hrana nije problem ali u početku na sve pazim:D:D:D:D:D:D:D

Gaelie
29.12.08, 21:30
meni gali pa nek neko kaže šta hoće dupla skladište teutonci neće pljačkat izvrsne obrambene jedinice i napadačke :)