PDA

View Full Version : puni napad ili pljačka

budhaix
14.07.07, 13:23
Molio bih da mi netko objasni razliku izmedju ta 2 napada u praksi.

Hvala :)

shaggy
14.07.07, 13:26
puni napad ti je borba dok jedna strana potpuno nije porazena,a pljacka ti je kada napadaci zapravo idu po resurse i nije im toliko do ubijanja protivnika pa moze biti gubitaka na obje strane ali niti jedna ne mora izgubiti sve vojnike,dok kod punog napada mora

npr,ti imas 10 clubova a obranioc 5 falangi

ti napadas pljackom,tebi umru recimo 3 vojnika,njemu 4 ti nosis resurse s ostalih 7 a njemu 1 ostaje ziv(to je bezveze sad pisano,neznam koji bi bio pravi ishod)
ti napadas punim napadom,tvojih 4 umire,njegovi svi,ti nosis resurse sa ostalih 6,on nema vise vojnika(isto kao gore napomena)
p.s.da bi galima unistili zamke morate napadati s punim napadom,takodjer da bi katapulti i senatori/poglavice djelovali isto mora biti puni napad

jel ok objasnjenje?

budhaix
14.07.07, 13:49
Super, jasno mi je :)

Valnjes
14.07.07, 13:52
Koliko sam ja skužio,teutonci su najslabiji,u svemu... :(

CroJin
14.07.07, 13:54
Jeftini su, pa imaju snagu u brojevima:D

mariik
14.07.07, 14:25
teutonci su najbolji u obrani protiv konjanika i imaju najjačeg konjanika kad se gleda odnos napad/potrpšnja hrane

mariik
14.07.07, 15:03
Oho, ima ovdje jos njubija, nisam jedini. Evo za nadobudne njubije malo brojkica, pametni ce shvatit, glupima ionako nije namjenjeno. :)

dobro rečeno:)

Mad Max
14.07.07, 21:34
Ma ja mislim da je bolje poslati puni napad nego pljačku....pa nek mu sve uništim ili nek poginem....pukovnik ili pokojnik :D

mariik
14.07.07, 21:58
u pravu si mad maxe, danas je zadnji dan da ja šaljen pljačke, od sutra samo normalni napadi:D
inače ako šaljete normalan napad na prazno selo treba vam najmanje 3 gorštaka, 7 legionara ili 13 falangi da bi vam svii priživili...

CroJin
14.07.07, 22:29
u pravu si mad maxe, danas je zadnji dan da ja šaljen pljačke, od sutra samo normalni napadi:D
inače ako šaljete normalan napad na prazno selo treba vam najmanje 3 gorštaka, 7 legionara ili 13 falangi da bi vam svii priživili...
A od kud ti ta informacija ako smijem znati, zato što meni zvuči kao sran*e?

Chain
14.07.07, 23:44
Ja mislim da je to istina jer sam poslao jednog legionara u napad n aprazno selo i on poginuo!? Da ga nisu one zvijeri iz oasisa napale:D

zoki2007
14.07.07, 23:48
A od kud ti ta informacija ako smijem znati, zato što meni zvuči kao sran*e?

ja sam mislil da si ti malo iskusniji...bar tak slovis. ta informacija je tocna.

mariik
14.07.07, 23:56
dobro, nisan 100% siguran jesu li to minimalne brojke, al za falange je sigurno 13, za legionare možda i 6, nisan siguran, a možda je dovoljno i samo 2 gorštaka, al ja to sad neću isprobavat:)
1 vojnik bilo koje vrste ne more priživit ni pljačku,(seljaci ga zatuku:D)
uglavnom triba vam 2 gorštaka ili 2 legionara ili 3 falange (možda i 2, nisan nikad proba) u pljački na prazno selo da van niko ne pogine

Black Revenger
15.07.07, 00:07
uglavnom triba vam 2 gorštaka ili 2 legionara ili 3 falange (možda i 2, nisan nikad proba) u pljački na prazno selo da van niko ne pogine
ovo je korisno znat ^^

ono, nebi ni ocekival da mores zgubit vojnika u napadnu na prazno selo o,0

CroJin
15.07.07, 00:34
ja sam mislil da si ti malo iskusniji...bar tak slovis. ta informacija je tocna.

dobro, nisan 100% siguran jesu li to minimalne brojke, al za falange je sigurno 13, za legionare možda i 6, nisan siguran, a možda je dovoljno i samo 2 gorštaka, al ja to sad neću isprobavat:)

Ajde se malo igraj u Simulatoru bitke pa ces vidit tocne brojke.
Stavi za stanovnistvo obrane 2 i onda provjeravaj brojke koje je covjek rekao ako vec ne vjerujes.
2 gorstaka su Teutoncima dosta, jedan je premalo.

Krive su brojke, istina je da 1 auto-krepa, no 2 prežive, prežive i 2 falange i 2 gorštaka, a za legionare neznam, no 2 vojnika bilo koje vrste osim "scout-a" su minimum. "Scout"-ova može biti i jedan. Imajte na umu da ove brojke vrijede jedino kada obrambeni igrač NEMA obrane. I da vrijede i za pljačku i za normalni napad.

mariik
15.07.07, 02:11
Krive su brojke, istina je da 1 auto-krepa, no 2 prežive, prežive i 2 falange i 2 gorštaka, a za legionare neznam, no 2 vojnika bilo koje vrste osim "scout-a" su minimum. "Scout"-ova može biti i jedan. Imajte na umu da ove brojke vrijede jedino kada obrambeni igrač NEMA obrane. I da vrijede i za pljačku i za normalni napad.

opet se tebi ne da dokazat, 2 falange ne mogu priživit napad
evo ti i dokaz, napad na selo bez palače i bez zida:
http://i10.tinypic.com/4kwr89j.png
ista bi stvar bila sa legionarima, ono šta san ja reka je točno, možda i mogu priživit i sa dikojim vojnikom manje, al ako pošaljete 3 gorštaka/ 7 legionara / 13 falangi na nebranjeno selo onda će sigurno svi priživit

mariik
15.07.07, 02:41
Gorstaka su 2, oba dolaze doma iz nebranjenog sela.

ako ti tako kažeš:) ja još nisan proba... onda bi moglo bit i da je 6 legionara a ne 7...

CroJin
15.07.07, 02:51
ista bi stvar bila sa legionarima, ono šta san ja reka je točno, možda i mogu priživit i sa dikojim vojnikom manje, al ako pošaljete 3 gorštaka/ 7 legionara / 13 falangi na nebranjeno selo onda će sigurno svi priživit

Dobro, ja samo znam da sam napadao sa 2-3 falange na s1 i sa 2 gorštaka na 23 i da su uvijek preživjeli sve napade, no nemogu se boriti protiv slikanih dokaza, pa je valjda istina.
Ja sam stalno mislio da je 2 vojnika minimum.

mariik
15.07.07, 02:54
da napomenem da je meni jednom kad san posla 9 TTa u normalni napad jedan poginuo :(

CroJin
15.07.07, 02:59
da napomenem da je meni jednom kad san posla 9 TTa u normalni napad jedan poginuo :(

Jeli onda moguće da je to povremeni bug na serverima?

shaggy
15.07.07, 04:58
Jeli onda moguće da je to povremeni bug na serverima?

ne,nego je branitelj imao ili zid ili rezidenciju ili palacu ili kombinaciju od gore navedenog

i za napad je dovoljan isti broj legionara i gorstaka jer im je vrijednost napada ista,dakle 2(ako imate slicnu kolicinu populacije,a falangi vise,dakle 3

tako sam igrao oduvijek i uvijek bilo tocno

CroJin
15.07.07, 11:46
Znači zid ili palače znače da moraš imati malo veći minimum i da se mogu izgubiti trupe?
To ću zapamtiti, to nisam znao.

shaggy
15.07.07, 11:53
Znači zid ili palače znače da moraš imati malo veći minimum i da se mogu izgubiti trupe?
To ću zapamtiti, to nisam znao.

naravno,jer palaca i rezidencija daju neku osnovnu vrijednost obrane,npr recimo 40,i ako ima zid to se lagano dize.mislim da nigdje ne pise koliko obrane daju rezidencija i palaca ali sigurno je da je tako jer ih morate ukucati u najtocnije simulatore borbe za tocan ishod.

uostalom,oni koji ne vjeruju kada cete imati 2 sela napadnite sami sebe i probajte,1 vojnik vam tada bas i nece puno znaciti

mariik
15.07.07, 13:39
je al 9 TTa ima ukupni napad 810 a taj tip kojeg san napa je ima oko 50 populacije... ne virujen da je triba poginit iako san ima 20 puta veću populaciju...

shaggy
15.07.07, 13:52
trebao je trebao,sigurno je to tocno.pa meni se desavalo da mi umire tt i kada sam sa preko 20 napadao,dosta poena da rezidencija,mislim za pocetak i male brojeve vojnika

mariik
15.07.07, 14:17
ako napadaš selo koje ima zid priko lv. 10 uvik će ti jedan vojnik poginit, moreš ih poslat i 1000, uvik ima jedna pijana budala koja se zalipi u zid :D :D ;)

shaggy
15.07.07, 14:33
ma ni bilo zida,al je bila rezidencija lvl 10,i krepavaju tt-i i krepavaju

Fred Flinstone
22.07.08, 18:42
Ja mislim da je to istina jer sam poslao jednog legionara u napad n aprazno selo i on poginuo!? Da ga nisu one zvijeri iz oasisa napale:D

... pa ubiju ga stanovnici. ako nema vojske u braniteljevom selu ne znači da nema nikog živog. i sejlaci su opasni (imaju vile ilopate, i krampove):lol2::lol2:

Albatross
22.07.08, 18:54
wtf? Di si ovo iskopao? O ĐK. Ban 2 tjedna.

Matejm
22.07.08, 19:12
+ MOLIM LOCK DA SE NE SPAMA VISE!