PDA

View Full Version : brže razvijanje

barce_2009
05.03.09, 19:13
sta mislite s kojim plemenom se je najlakse razvit?
jel treba pratit zadatke ili sam po svojoj procjeni radit naselje?
sta najprije treba napravit???(-ö,ö.ö-)(-ö,ö.ö-)

gogecijala
05.03.09, 19:15

Pa ako si pocetnik uzmi rimljane sa njima je najlakse i lako je igrati i radi zadatke!

barce_2009
05.03.09, 19:15
ja mislim da se je najlakse razvit s teutoncima.
i to tako da se usporedno rade drvosjeca,farma,glina,zeljezo i vojska.
znaci razivjem 1 farmu, pa vojnika koliko mogu...pa onda 1 drvosjecu, p opet vojnika itd.
sta vi mislite?

asko
05.03.09, 19:16

Zavisi kako znas igrati!

Ako nisi pro igrac ne igraj sa Rimljanima jer se sa njima najteze razvit najvise kosta vojska!

Moja preporuka su ti teuti jer su najbolja jedinica po meni a sada je na tebi da odlucis sa kojima ces igrati :)

gogecijala
05.03.09, 19:16
ja mislim da se je najlakse razvit s teutoncima.
i to tako da se usporedno rade drvosjeca,farma,glina,zeljezo i vojska.
znaci razivjem 1 farmu, pa vojnika koliko mogu...pa onda 1 drvosjecu, p opet vojnika itd.
sta vi mislite?

Zavisi koliko igras travian koliko si online teutonci zahtjevaju NAJVISE VREMENA za racunarom,tako da ako si pocetnik DEFINITIVNO RIMLJANI! i zadatci!

EDIT:

Rimska imperija je narod sa kojim početnici najlakše igraju u Travianu. Zbog visokog stepena društvenog i tehnološkog razvitka Rimljani su majstori u izgradnji i njenoj koordinaciji. Njihove jedinice su dio elite u Travianu.
Veoma su balansirani i korisni u napadima i isto tako u odbrani. Da bi zagarantovali ovu raznolikost Rimske jedinice se obučavaju veoma dugo i njihova obuka je skupa. Njihova pješadija je "živa legenda", ali njihova odbrana protiv neprijateljske konjice nije tako dobra kao kod drugih naroda.
Za početnike i one igrače koji ne znaju šta žele igrati, Rimljani su idealan izbor.

eto ti

mister11
05.03.09, 19:21
a gledaj, sve je relativno...teuti su dobri ali treba biti jako puno online zbog pljački i gorštaka koji moraju stalno putovati....rimljani su dosta zahtjevni u poetku jer je ekonomija mala i slabo se razvija vojska, ali kasnije imaju najjaču vojsku (napad - konjica, obrana - prete i nešto manje lega)...a što se mene tiče, idealno pleme su mi gali jer sam jako malo za kompom i njihova skladišta puno pomažu, a i vojska nije preskupa

rizibizi
05.03.09, 19:22
za razvijanje teuti

kalamarko
05.03.09, 19:31
ja sam teutonac i u 1 dan sam nabildao 25 pop! tuotonci su ti najbolji!:bad::bad::bad::bad::bad::bad::bad::bad:: bad::bad:

ALmiR SPicY
05.03.09, 19:32
Po meni naj TEUTONCI ali ako zelis igrati DEFF uzmi GALE
ali RIMLJANI za razvijanje :D:D

gogecijala
05.03.09, 19:33
ja sam teutonac i u 1 dan sam nabildao 25 pop! tuotonci su ti najbolji!:bad::bad::bad::bad::bad::bad::bad::bad:: bad::bad:

Pa ja sa rimljanima za jedan dan imam 100 populacije! kad pocne server...a ti 25 ! Eto ti dokaza!

domagoj duvnjak
05.03.09, 19:40

ja sam nabildo 35 :D

Hvar
05.03.09, 19:42

sa rimljanima oni mogu dvaput u isto vrime gradit

Orhan role
05.03.09, 19:46
sta radite vi.jeli polja dizete ili sta:gorštak

hzg
05.03.09, 19:52
nemas sa rimljanima 100 popa za jedan dan (prvi dan tvoje registracije)

Za najbrzi razvoj u pocetku servera, teuti, samo s njima moras pljackati stalno i biti puno online, ali u teuti su ti koji drze skoro sve prve pozicije na startu servera, kasnije se gali i rimljani izjednacavaju s njima kako server odmice...

tarinix
05.03.09, 19:52

ja sam nabildao 45 na normalnome serveru.

CezarIvanAnubis
05.03.09, 19:54
Gledaj to ovako:
Teutonci-Easy
Galy-Medium
Rimljani-Hard

Dr_Evil
05.03.09, 19:54
Gledaj to ovako:
Teutonci-Easy
Galy-Medium
Rimljani-Hard

Ništa nije ni easy ni hard ako ne znaš..
Sve ovisi o tome koliko si online, kakav tip igrača..

nexus
05.03.09, 19:58
ja sam nabildao 45 na normalnome serveru.

jesi mal nereko sta

CezarIvanAnubis
05.03.09, 19:58
Ništa nije ni easy ni hard ako ne znaš..
Sve ovisi o tome koliko si online, kakav tip igrača..

Ma...
Teutoncima je jeftina vojska pa se vrlo brzo razviješ kad pljačkaš.
Gali su dobri sa skrovištima 1-2x i rijetko ih napadaju.
Rimljane svi napadaju, ali ako se nađeš u dobroj okolini, gdje ćeš ti farmat, bit ćeš prvi!

2strong4you
05.03.09, 20:30
Najlakse je sa galima.NAbijes skloniste i boli te uvo.I rimljani su onako ali su i skupi.Sa teutom nema leba bez motike,ako ne znas da rejdas ne isplati se grati sa njima

gogecijala
05.03.09, 21:33
nemas sa rimljanima 100 popa za jedan dan (prvi dan tvoje registracije)

Za najbrzi razvoj u pocetku servera, teuti, samo s njima moras pljackati stalno i biti puno online, ali u teuti su ti koji drze skoro sve prve pozicije na startu servera, kasnije se gali i rimljani izjednacavaju s njima kako server odmice...

Pa da upravu si...samo sto je prvi dan zastita tako da nemozes pljackati i nemozes odnjeti nista resursa zato su rimljani najbolji jer mogu dizati i resurse i gradjevine u isto vrijeme i jos imas travian plus znaci 3 radnje odjednom i najvise stanovnika daju njihove gradjevine na pocetku!

vidi se da ovde na forumu 80% korisnika NEMA POJMA o travianu I JOS U UPUTSTVIMA PISE DA SU RIMLJANI ZA POCETNIKE!

2strong4you
05.03.09, 22:33
Sa travian + ne gradis ako si rimljanin 3 zgrade nego dve i jedna na chekanju.A sto se tice rimljana najvaznije jeste da podignes sklonista jer je vojska skupa i ne isplati se praviti je zato oni procvetavaju u sredinu servera i potpuno dolaze do izrazaja

Wet Look
05.03.09, 22:40
po meni je najveca glupost i neistina ovo da su rimljani za pocetnike,rimljani su iznimno tesko pleme i onaj koji s njima napravi neki vec uspjeh on sigurno zna igrati...

po meni,za pocetnike,koji niti nemaju extra puno vremena najbolji su gali....

iz razloga sto nemaj utoliko skupe trupe,a skroviste im je najvece...

2strong4you
05.03.09, 22:42
Slazem se.Treba znati sa rimljanima igrati...nije tako lako.Oni su vise za "sims siti"

hzg
05.03.09, 22:46
treba i sa galima znati igrati... treba sa svima znat...

tak je svejedno s kojim plemenom igras, sva tri plemena mozes igrati off od pocetka ili simcitati...

sokri
05.03.09, 22:53
svi početnici koji uzimaju teutonce završe kao farme jer neznaju igrat pa makar mogao biti puno puno online. A i ak uzmeš bilo koje pleme a početnik si opet postaneš farma, ali zato je najbolje uzeti gale jer imaju skroviše do 2000 i zamke pa je lakše prestat biti farma. Inače ljudi nauče igrat travian kad su farme jer dobe to neko iskustvo i znanje o igri.
P.S. gali najčešće osvajaju servere jer imaju najbolju obranu pa se dobro brane od natara.

POČETNICI UZMITE GALE.

Barbir
05.03.09, 22:59
Sad će se javit neki biser:A niste objasnili kakvi su natari pleme :narf:

Ja to gledam ovako...dok si pravi početnik neznaš još ništa...znači da nije istina da znaš sa galima a neznaš sa rimljanima ili nesto tako.Sve zavisi od tipa igranja.recimo ako si rijetko online dobro bit gal(Skrovišta,zamke,obrana)A Šta se tiče početničkih jedinica (klubići falange legionari)je najbolje bit rimljanin.Imaju osrednji napad i obranu(znači nije obavezno razvijanje pretorijana ako te napadne neko) nego samo štancaju tu vojsku,dok teutonci moraju razvijat kopljanike koji imaju samo 35 obrane protiv pjesaka a 60 protiv konja.Znači trebalo bi se i razvit još paladine koji koštaju puno.(Legionari imaju sličnu obranu za pješake kao kopljanici)

EDIT:Sokri,imaju dobru obranu,ali i natarska sela treba uzet :P Na kraju ispadne da su plemena jednaka.

sokri
05.03.09, 23:54
Sad će se javit neki biser:A niste objasnili kakvi su natari pleme :narf:

Ja to gledam ovako...dok si pravi početnik neznaš još ništa...znači da nije istina da znaš sa galima a neznaš sa rimljanima ili nesto tako.Sve zavisi od tipa igranja.recimo ako si rijetko online dobro bit gal(Skrovišta,zamke,obrana)A Šta se tiče početničkih jedinica (klubići falange legionari)je najbolje bit rimljanin.Imaju osrednji napad i obranu(znači nije obavezno razvijanje pretorijana ako te napadne neko) nego samo štancaju tu vojsku,dok teutonci moraju razvijat kopljanike koji imaju samo 35 obrane protiv pjesaka a 60 protiv konja.Znači trebalo bi se i razvit još paladine koji koštaju puno.(Legionari imaju sličnu obranu za pješake kao kopljanici)

EDIT:Sokri,imaju dobru obranu,ali i natarska sela treba uzet :P Na kraju ispadne da su plemena jednaka.

gali se lakše brane od natara, a galima nije neki veći problem uzet selo od teuta, pa imaju heduane i gromove

ALmiR SPicY
06.03.09, 07:16
Najbrze ce se razviti covjek koji ima GOLDA :D:D:D

gogecijala
06.03.09, 10:59
gali se lakše brane od natara, a galima nije neki veći problem uzet selo od teuta, pa imaju heduane i gromove

O BOZE...natari dolaze na kraj servera! a on je pocetnik i kao da ce on ratovati sa natarima a i do kraja servera ce nauciti da igra travian zato mu preporucujem rimljane jer je sanjima najlakse igrati ako ste pocetnik i lako se razvijate...

sokri
06.03.09, 11:19
O BOZE...natari dolaze na kraj servera! a on je pocetnik i kao da ce on ratovati sa natarima a i do kraja servera ce nauciti da igra travian zato mu preporucujem rimljane jer je sanjima najlakse igrati ako ste pocetnik i lako se razvijate...

znam ja da natari dolaze na kraju, jedino je kod rimljana bolje od gala je kaj mogu namjestiti odmah 2 gradnje, a gali imaju puno bolja skrovišta i imaju zamke. A kažem da početnici uvijek postan farme pa se najlakše izvuči kao gal.
Ma svi su oni jednaki. hehe

Flash
06.03.09, 12:46
s teutima je najbrže jedino ako ćeš pljaćkat druge a ako nećeš onda s rimljanima

veljko94
06.03.09, 20:11
Ja igram sa galima vec godinu dana na svim serverima i meni su gali najbolje pleme zato sto nisam puno aktivan a vecina igraca se plase gala.i zato mislim da je naj bolje uzeti gale.

barce_2009
06.03.09, 20:18
Ja igram sa galima vec godinu dana na svim serverima i meni su gali najbolje pleme zato sto nisam puno aktivan a vecina igraca se plase gala.i zato mislim da je naj bolje uzeti gale.

po mojem iskustvu(a nije baš veliko) ja se definitivno slažem sa tobom...meni su gali naj pleme a nakon njih teuti pa tek nakraju rimljani..nisu za ništa po mojoj procjeni

bula
06.03.09, 22:21

možda bi ti bilo najbolje sa teutoncima jer rimljanima treba puno vremena za razvitak.
:D:D

sokri
07.03.09, 11:46
meni su isto gali najbolji, nikad s njima nisam farma ili ako jesam onda prestanem biti, imaju predobre jedinice a to su gromovi, druidi i heduani, a što je najbolje imaju zamke i predobra skrovišta za početak servera.

UZMITE GALE.

Anti Hrvat
07.03.09, 14:55
gali rasturaju !!!!

Genoland
07.03.09, 15:30
ako imas volje zelje i vremana i ako barem malo znas bit ces uspjesan sa bilo kojim plemenom

veljko94
07.03.09, 15:40
gali imaju jake jedinice i to veoma pa pogledajte npr heduane nijedna druga jedinica ne moze se meriti sa njima pa cak i cezareva konjica

bat
08.03.09, 00:34
Rimljani su najači narod, ali moja preporuka su teutonci.Njihova vojska je najmanje kosta i nemaju disciplinu kao rimaljani i gali ali im je vojska zato sporija.

Jawaracing
08.03.09, 00:49
.po meni za najbolje razvijanje su ti teutonci..
jednostavno zato jer gostaci kostaju malo, mogu nosit dosta i brzi su..
..tako da su dobri za pljackanje na pocetku..
...a sad kasnije.. to je druga prica..ako znas igrat..

The Bryach
08.03.09, 02:38

ti si očito neki genije! kak si to napravio?