PDA

View Full Version : Kako poslati više napada istovremeno?

Anti Hrvat
17.03.09, 10:59
jel moze neko da mi da link za tutorijal gde pise kako da sa vise vojske napadnem istovremeno ?

:narf:

Solid Snake
17.03.09, 11:00
je li mislis da dodu dva napada u isto vrijeme?

For1SpecialGirl
17.03.09, 11:01
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=21131

Evo, ako mislis napadi u istoj sekundi sa katama.

asko
17.03.09, 11:01
ZA OPERU

Minimalno moguc razmak izmedju plemica u noble trainu

1) Skinete internet pretrazivac Opera.

2) Kada pokrenete operu idete na Tools-->Preferences
-idete na precice (shortcuts) i omogucite precice na jednu tipku (single key shortcuts).
-takodje morate otici na content i omoguciti java skripte.

3) ukucate: config u URL polje
-skrolujte misem do performansi i kliknite.
promjenite:
max connections server podesite na 16.
max connection total podesite na 64.
network buffer size podesite na 32.
ako zelite mozete takodje da ne ukljucite Reduce Max Persistent HTTP Connections iako to u ovom slucaju nije ucinjeno.

4) idete na View--> Images--> Cashed images.

Spremite se za slanje napada. Odete na selo koje planirate napasti. Ako vas mis ima srednji click (tockic) koristite njega kako bi otvorili opciju za slanje trupa u 4 razlicita tab-a. Idete od jednog taba do drugog i kucate broj trupa koje trebate poslati. Takodje pazite da vam sva 4 taba budu na prozoru za potvrdu slanja napad

ZA MOZILLA FIREFOX

test vashih moguchnosti (brzina pc-a, konekcija itd)
----------------------------------
1. Otvorite 30-tak tabova(ili onoliko koliko napada u trainu saljete)
2. U svakom tabu pripremite napad sa 1 jedinicom do tipke OK
3. U mozili pod File stavite na Work offline modus
4. Poklikate sve napade na OK - ne brinite shto je error tako treba bit
5. U mozili pod File iskljuchite Work offline modus
6. Desni klik na tab i kliknide Reload all tabs/resend all tabs - mozila che vam izbaciti poruku Resend - nakon ovog koraka je sve do vas da li chete klikati resend ili stisnuti enter nakon chega che mozila u JEDNOM koraku odraditi sve zadate komande tj 30 napada.

Nakon shto mozila odradi svoje, otvorite okupljalishte i pogledajte koliko napada ste USPJELI poslati u 1 sec. Milisekunde igraju ulogu ali vi se mozhete bazirati na one napada gdje je identichno vrijeme dolaska. Tako da ako imate, recimo 9 napada koji stizhu u 12:22:31 onda smatrajte da vash rachunar mozhe napraviti 9 napada u 1 sec.

I kada budete napadali mozhete bez problema slati sa 9 tabova. Nekad che se desiti recimo da prvih 5 napada dolazi u 12:22:31 a ostala 4 dolaze u 12:22:32 al nek vas ne brine, vjerovatno ste krenuli slati sa pola sekunde tj 1 sekunda i 500ms, al che svakako ti napadi biti u rasponu od 1000ms shto je 1 sekunda.

Dobro katanje je kad napadi katasima poslije chishchenja stizhu 1-2 sec, da se ne mozhe tempirati deff, tako da chistach onda treba tempirati malo prije vas (on shalje 1 napad) iz suprotnog razloga da vam neko ne uvali deff.

Shta sve utiche na to da bi ste poslali velik broj napada:
- brzina mozile / (igrajte se sa about:config )
- brzina vashe internet veze
- sama brzina vasheg PC-a (ja sam koristio IBM 300GL za testiranja i firefox 2 hehe)

Ako imate bruku addona, greasemonkeya, toolbara, dodataka u programima, antivirusa, popup blokera itd, iskljuchite sve dok shaljete napade. Dobro chete ubrzati rachunar. Chak mozhete pod View -> Page Style oznachiti No style PRIJE nego odradite Resend all tabs

Moj lichni rekord je 22 napada u 1sec a prvi pokushaj je bio 15 upravo na ovaj nachin.
Mislim da iskusniji znaju za ovo al chovjek se uchi dok je zhiv.

Anti Hrvat
17.03.09, 11:02
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=21131

Evo, ako mislis napadi u istoj sekundi sa katama.

da na to sam mislio :lol:

Solid Snake
17.03.09, 11:05

pa drugi put malo bolje pojasni temu :narf::narf:

Bavarian
17.03.09, 11:12
ZA OPERU

Minimalno moguc razmak izmedju plemica u noble trainu

1) Skinete internet pretrazivac Opera.

2) Kada pokrenete operu idete na Tools-->Preferences
-idete na precice (shortcuts) i omogucite precice na jednu tipku (single key shortcuts).
-takodje morate otici na content i omoguciti java skripte.

3) ukucate: config u URL polje
-skrolujte misem do performansi i kliknite.
promjenite:
max connections server podesite na 16.
max connection total podesite na 64.
network buffer size podesite na 32.
ako zelite mozete takodje da ne ukljucite Reduce Max Persistent HTTP Connections iako to u ovom slucaju nije ucinjeno.

4) idete na View--> Images--> Cashed images.

Spremite se za slanje napada. Odete na selo koje planirate napasti. Ako vas mis ima srednji click (tockic) koristite njega kako bi otvorili opciju za slanje trupa u 4 razlicita tab-a. Idete od jednog taba do drugog i kucate broj trupa koje trebate poslati. Takodje pazite da vam sva 4 taba budu na prozoru za potvrdu slanja napad

ZA MOZILLA FIREFOX

test vashih moguchnosti (brzina pc-a, konekcija itd)
1. Otvorite 30-tak tabova(ili onoliko koliko napada u trainu saljete)
2. U svakom tabu pripremite napad sa 1 jedinicom do tipke OK
3. U mozili pod File stavite na Work offline modus
4. Poklikate sve napade na OK - ne brinite shto je error tako treba bit
5. U mozili pod File iskljuchite Work offline modus
6. Desni klik na tab i kliknide Reload all tabs/resend all tabs - mozila che vam izbaciti poruku Resend - nakon ovog koraka je sve do vas da li chete klikati resend ili stisnuti enter nakon chega che mozila u JEDNOM koraku odraditi sve zadate komande tj 30 napada.

Nakon shto mozila odradi svoje, otvorite okupljalishte i pogledajte koliko napada ste USPJELI poslati u 1 sec. Milisekunde igraju ulogu ali vi se mozhete bazirati na one napada gdje je identichno vrijeme dolaska. Tako da ako imate, recimo 9 napada koji stizhu u 12:22:31 onda smatrajte da vash rachunar mozhe napraviti 9 napada u 1 sec.

I kada budete napadali mozhete bez problema slati sa 9 tabova. Nekad che se desiti recimo da prvih 5 napada dolazi u 12:22:31 a ostala 4 dolaze u 12:22:32 al nek vas ne brine, vjerovatno ste krenuli slati sa pola sekunde tj 1 sekunda i 500ms, al che svakako ti napadi biti u rasponu od 1000ms shto je 1 sekunda.

Dobro katanje je kad napadi katasima poslije chishchenja stizhu 1-2 sec, da se ne mozhe tempirati deff, tako da chistach onda treba tempirati malo prije vas (on shalje 1 napad) iz suprotnog razloga da vam neko ne uvali deff.

Shta sve utiche na to da bi ste poslali velik broj napada:
- brzina mozile / (igrajte se sa about:config )
- brzina vashe internet veze
- sama brzina vasheg PC-a (ja sam koristio IBM 300GL za testiranja i firefox 2 hehe)

Ako imate bruku addona, greasemonkeya, toolbara, dodataka u programima, antivirusa, popup blokera itd, iskljuchite sve dok shaljete napade. Dobro chete ubrzati rachunar. Chak mozhete pod View -> Page Style oznachiti No style PRIJE nego odradite Resend all tabs

Moj lichni rekord je 22 napada u 1sec a prvi pokushaj je bio 15 upravo na ovaj nachin.
Mislim da iskusniji znaju za ovo al chovjek se uchi dok je zhiv.

Zar nije jednostavnije otici na novi tab i to je to! :lol2: :lol2: :lol2: (ne vidim sta tu trebas skidati itd.)

Traži :lock: ako si dobio odgovor! :lol2:

For1SpecialGirl
17.03.09, 11:13

Nije ti bas ni nick ni avatar primjeren forumu.

Radojak
17.03.09, 11:26
zašto su tu bitne milisekunde

Jale13
17.03.09, 11:26
zašto su tu bitne milisekunde

Jer ti se može uskočit u napad :)

Radojak
17.03.09, 11:33
kolike su šanse da obrana uskoči u milisekundi.Matematičari molim vas izračunajte

The_Master
17.03.09, 11:35
ma nemože se u 1 sec uskočiti u napad

Radojak
17.03.09, 11:41
ja kada idem branit saveznika uvijek kasnim nekoliko minuta.

rudi8
17.03.09, 11:45
ja kada idem branit saveznika uvijek kasnim nekoliko minuta.
haha pa šta ga ideš branit šta će mu takva pomoć prije nego šalješ pojačanje pogledaj kolko mu treba da dođe. :p

Radojak
17.03.09, 11:48
nisam reka da sam posla vojsku reka sam da kasni vojska.Pogleda sam i vidia da kasni pa nisam ni posla

zany
17.03.09, 14:33
Na pitanje je odgovoreno. Ako autor ima jos koje vezano uz temu, klasicna procedura: neka mi posalje poruku da otvorim temu.

Lock