PDA

View Full Version : Gali i farmanje, što je najefikasnije

Hemera
13.08.07, 16:18
Igram sa galima. Imam lvl.3. zamki, zid lvl.2. i lvl.9 skrovište resa. Zamki izgradim negdje 20-tak. Zbilja me ne napadaju, vjerojato jer sam gal, pa pretpostavljaju (tako barem ja), da imam visok lvl. skrovište resa, što je i istina. :D

Kad i napadnu, ništa mi ne uzmu, osim što mi skrše neke zamke, no i njihovi vojnici ostanu u nekima, oslobodim ih i dobijem 50% off na izgradnju...anyhow...
Pokušala sam i pljačkati, no to me ne ide. Uzmem tako mizerno malo, da se zbilja ne isplati, zato sad brijem rudnike, i dižem dobro osiguranje, pa kad skupim dovoljno idem u izgradnju vojske.

Sve uvjete za istražit TT i Druide imam...pa i to počinje uskoro. :D

Nešto sporije me ide, no opet kako se posloži. E, da i mešetarim na tržnici. :D

Eto, ovo je moj način igre. :cool:

Ludonja
12.09.07, 02:22
gali-kad vam ističe zaštita napravit obrambeni zid i pokoju zamku ;)
ne treba vam odma vojska,jer je to bacanje resursa.
Važnije je podignut proizvodnju,a tržnicu svakako preporučujem!!
Ukoliko ste češće online nije potrebno širit skladište i žitnicu previše...
..pazite koga napadate,znam da je gušt isprovat haha..
..ali promatrajte igrača neko vrijeme,,ako populacija stagnira par dana-udri!!:)
isto tako morate znati,da ako mu populacija stagnira a ima je oko 100-200..
a vi napadate sa 10 falanga-da se nećete lipo provest baš,,,:p
..steknite prijatelje u susjsdstvu..
..zato i služe poruke...

bumplek
25.12.07, 22:00
evo ja sam otprilike na populaciji od 50, uskoro mi ističe "zaštita", da li bi bilo pametno sada krenut malo u vojsku ulagat?

i da li da se baziram na falangama il da krenem na ove jače ( lvl. 3 vojarna )

tnx. pozdrav

ak se mislis somo branit za pocetak radi falange nemoj ni probat nekog napast s falangom jer su one uzasno slabe u napadu.

AStaTiJe
26.12.07, 16:10
ak se mislis somo branit za pocetak radi falange nemoj ni probat nekog napast s falangom jer su one uzasno slabe u napadu.

Točno tako, za farmanje imaš gromove, najbrža jedinica u igri su a i nose najviše plijena od svih Galskih jedinica!

Echecs
26.12.07, 23:17
za napad tu su swordi:D:D:D

AStaTiJe
27.12.07, 00:36
za napad tu su swordi:D:D:D

Mačevaoci se kreću 6 polja po satu a gromovi 19 - dakle brži su i od izvidničkih jedinica a nose duplo više plijena iz pljačke. Dakle, kad bi napadao jednu točku sa obadvje jedinice, grom bi već drugi put napao dok bi se mačevaoc tek vratio i to sa pola onoga šta može grom ponijeti...

bela7
27.12.07, 00:38
da za pljačku ali usporedi ih za napad normalno;)

Extremist
27.12.07, 01:01
Gromovima nije namjena uništavanje tuđe velike vojske nego strogo pljačka. Nakon što se nekome "riješi" vojska jeftinim mačevima (ako), počneš stalno šibati gromove i pljačkati ko lud. Ne znam zašto svi misle da gala treba igrati maksimalno defanzivno i štancati samo falange i mačeve.

Johnny
30.12.07, 16:42
Ovak... Ja sam zapoceo s Galima vec nekih 10-ak dana igram, i sad radim vojsku paralelno sa zgradama i resursima. Al nemrem nikak doc do toga da radim vojsku a da nisu falange. Nemrem izgradit nikakvu zgradu di bi mogo dobivat konjanike il nekog drugog... Jel mi moze to neko malo pojasnit,s cim to ima veze? Sa razvijenoscu glavne zgrade il trebam napravit Zamku da bi mogao dalje gradit, jedino mi je jos to ostalo za izgradnju...:confused:

White Duke
30.12.07, 17:04
Ovak... Ja sam zapoceo s Galima vec nekih 10-ak dana igram, i sad radim vojsku paralelno sa zgradama i resursima. Al nemrem nikak doc do toga da radim vojsku a da nisu falange. Nemrem izgradit nikakvu zgradu di bi mogo dobivat konjanike il nekog drugog... Jel mi moze to neko malo pojasnit,s cim to ima veze? Sa razvijenoscu glavne zgrade il trebam napravit Zamku da bi mogao dalje gradit, jedino mi je jos to ostalo za izgradnju...:confused:

Mačevalac-akademija 1,kovačnica 1
Theutatesov grom-akademija 5,konjušnica 3
Druid jahač-akademija 5,konjušnica 5
Da skrati odeš na upute i tamo ti sve lijepo piše

platforma
30.12.07, 17:26
Zašto graditi falange i mačeovace kad se heduani i druidi jahači najviše isplate?

Deviant
30.12.07, 17:37
Zašto graditi falange i mačeovace kad se heduani i druidi jahači najviše isplate?

falange jer su isplativije za obranu u odnosu na kombinaciju haeduani + druidi
(http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=795)
a macevaoce jer se neces boriti samo sa konjicom

Johnny
03.01.08, 12:49
Ovak,za macevalaca mi pise kak trebam akademiju i kovacnicu na razini 1 i ja sam to napravio, al ga i dalje ne mogu trenirat...Zakaj??

bela7
03.01.08, 12:52
zato kaj ga trebaš istražiti u akademiji. koristi pretragu (http://forum.travian.com.hr/search.php) jer na ovo pitanje je več sto put odgovoreno

Lord S.
05.02.08, 18:42
ljudi slusajte mene, za napad koristite gromove ili macevalce i ovnove, ova druga kombinacija je dobra za obican napad...

Security
05.02.08, 19:37
koja druga kombinacija i jeli bi bilo najbolje farmat teute zbog njihove slabe obrane

ostacro
05.02.08, 20:44
na početku teuti možda imaju slabu obranu:Gorštak:gorštak 20 protiv pješadije 5 protiv konjice,ali kasnije:kopljanik:kopljanik: 60 protiv konjice(najbolja pješadija protiv konjice) paladin :paladin: 100 protiv pješadije.
Da na početku je najbolje farmat teute.

hzg
05.02.08, 20:51
istina, ali teuti ako znaju mogu jako brzo doci do paladina, a tad bas i nisu dobri za farmanje!!!!

TOVAREZ
05.02.08, 21:21
Teutusovi gromovi ne mogu ponjeti puno resursa,ali su jaki ipak meni su najdraži haeudani..

Lord S.
05.02.08, 21:54
@ security druga kombinacija - macevalci i ovnovi:lol:

Extremist
05.02.08, 22:59
Teutusovi gromovi ne mogu ponjeti puno resursa,ali su jaki ipak meni su najdraži haeudani..

Stvarno? Ma nemoj mi reć... Pa zbog čega su onda proglašeni na stranim serverima za najefikasniju raidersku jedinicu? Da nije zbog crteža groma kojim su prikazani u igri? Ili je to urbana legenda koja se prepričava sa servera na server?

Lord S.
05.02.08, 23:21

Cuj, ako ti gromovi nose malo resursa, mozda bi trebao poslat naseljenike u pljacku skupa s pjesadijom i haeduanima:lol2: