PDA

View Full Version : Gold, rušenje, kulturalni bodovi

VEC
12.08.07, 21:59
Evo puno je pitanja ali bi molio vrijedne moderatore te profiće da odgovore na sva.....unaprijed tnx i sretno u RL........

1. molio bi da opisete kompletan postupak kupnje golda, od narucivanja te odlaska u banku jel ja imam tek 14 godina a stara mi je rekla da ako treba da mogu potrosit kakvih 100 kuna s kartice.....hvala unaprijed

2. u prijasnjem postu netko je spomenio rusenje zgrada a ja nikako da skuzim kako se to radi, pa molim vas da napise gdje se to dela i jel me kaj kosta......hvala unaprijed

3. dali trebuše te katapulti mogu stvarno rusit zgrade (ako mogu onda molim da napisete jel samo okolinu znaci farme, rudnike, glinokope, drvosjece ili samo unutarnje zgrade->spremista rese, rezidencije.........

4. dali se trebuse te katapulti mogu unistiti(gali) zamkama, pise da gadjaju(katapulti, trebuse) iz velike daljine pa me zanima......

5. imaju li skladiste resursa te zitnica ogranicenje gradnje poput skrovista resursa ili su beskonacni....

6. dali trebaju za osnivanje naselja oni kulturalni bodovi i gradska vijećnica ili to sam tako piše.....ako mi trebaju, kolko tih bodova treba za osnivanje novog naselja.....

ONAJ TKO PRVI ODGOVORI NA SVA PITANJA CASTIM GA RUNDOM KARLOVACKOG:D

pukovnik
12.08.07, 22:07
1. U banku netrebaš ići jel će ti uzeti proviziju za swift...
Najbolje si nadi nekoga s kreditnom karticom ili paypal acc da ti kupi.

2. Mozes rusiti ali tek kada glavnu zgradu izgradis do lvl-a 10, nekosta te nista i rusis lvl po lvl.

3. Mogu rušiti sve, ovisi sto napadac oznaci kao metu.

4. Nitko ti nece poslati sama oruđa u napad., ne

5. Do lvl-a 10, tj. ako ti je glavni grad možeš do razine 20.

6. Mislim da trebas 2000 bodova, i treba ti rezidencija ili dvorac lvl 10 te naseljenici.

CroJin
12.08.07, 22:12
Evo puno je pitanja ali bi molio vrijedne moderatore te profiće da odgovore na sva.....unaprijed tnx i sretno u RL........

1. molio bi da opisete kompletan postupak kupnje golda, od narucivanja te odlaska u banku jel ja imam tek 14 godina a stara mi je rekla da ako treba da mogu potrosit kakvih 100 kuna s kartice.....hvala unaprijed

2. u prijasnjem postu netko je spomenio rusenje zgrada a ja nikako da skuzim kako se to radi, pa molim vas da napise gdje se to dela i jel me kaj kosta......hvala unaprijed

3. dali trebuše te katapulti mogu stvarno rusit zgrade (ako mogu onda molim da napisete jel samo okolinu znaci farme, rudnike, glinokope, drvosjece ili samo unutarnje zgrade->spremista rese, rezidencije.........

4. dali se trebuse te katapulti mogu unistiti(gali) zamkama, pise da gadjaju(katapulti, trebuse) iz velike daljine pa me zanima......

5. imaju li skladiste resursa te zitnica ogranicenje gradnje poput skrovista resursa ili su beskonacni....

6. dali trebaju za osnivanje naselja oni kulturalni bodovi i gradska vijećnica ili to sam tako piše.....ako mi trebaju, kolko tih bodova treba za osnivanje novog naselja.....

ONAJ TKO PRVI ODGOVORI NA SVA PITANJA CASTIM GA RUNDOM KARLOVACKOG:D
1. Otiđi na paypal.com, i tamo se registriraj.
Onda, reci tvojoj staroj da promjeni tih 100 kuna u eure.
Nakon toga u pay palu prebaci te eure na svoj račun. ( To ti nemogu opisati jer nemam PayPal račun)
Pa odi u Travian, klikni na travian plus, pa na cijene, pa tamo izabereš kolko zlata hoćeš, pa klikneš dalje, pa izabereš paypal, sljediš upute i to ti je to.

2.Zgrade možeš rušiti kada izgradiš Glavnu zgradu na lvl.10, pa od tamo imaš opciju za rušenje zgrada.

3.Katapulti i trebušei mogu rušiti sve zgrade, s tim da sklonište resursa možeš pogoditi samo nasumice tj. nemožeš ciljati na njega, inače možeš ciljati na zgrade sa okupljalištem na lvl.10

4. Nisam siguran, no mislim da gali mogu ćopiti katapulte u zamke.

5.Žitnica i skladište se mogu graditi do 20 nivoa, i kada napraviš 20 nivo, možeš napraviti još više skladišta.

6.Da, za osnivanje/osvajanje prvog naselja trebaš 2000 kulturnih bodova.

Lagano sam ožednio ;)

VEC
12.08.07, 22:13
tnx obojci.....castim vas pivom...

pisc99
12.08.07, 22:48
Za Pay Pal ne trebas nista mjenjati u eure.
Otvoris racun i samo navedes broj kreditne kartice sa kojeg ce ti pay pal uzeti novac, konverzija u valutu koju koristis na kreditnoj kartici ce biti obavljena automatski.

Postupak je kompletno isti ko da provuces kreditnu karticu u bilo kojem ducanu. Naplata ti dolazi mjesec dana kasnije jer je to kreditna kartica.

Mislim da primaju samo Vizu American Expres i Mastercard kreditne kartice.

Naravno radi i na princip da mozes staviti neku svotu gore na koristenje. Sve jedno mama ce u izvjescu kojeg bi trebala dobivati vidjeti transakciju, pa se ne mora brinuti o tome.
U principu ti je svejedno, pitaj mamu sto njoj bolje odgovara.

Ostala pitanja su ti odgovorena.

pukovnik
12.08.07, 23:24
DA, tocno si sve rekao samo nisi skroz jos upucen...

Radi ti i kartica deviznog racuna (netreba biti kreditna) od Erste banke jel ona jedina ima cv broj....

Znaci, netrebas imati kreditnu, odes u erste banku otvoris devizni racun, na njega uplatis novce (pricekas karticu koji dan) i napravis s njom paypal acc....

To ti je pametnije, jel nikada se nezna, ovako koliko stavis na devizni toliko potrosis, ako ti neko zvekne preko neta broj kreditne mislim da ti mama vise nikada nece dati karticu...

pisc99
13.08.07, 08:45
MA to su gluposti.

Ja radim u inozmestvu i samo korsitim kreditnu karticu, za bilo sto.
Takoder vec imam paypal racun otkada se otvorio za Hrv.
Do sada nisam vidio nikakve nepravilnosti.

Ali naravno ako ces se tako osjecati ugodnijesamo naprijed . Samo ako imas 14 godina sve ovo i nije tako lako napraviti (otvoriti racun pa ovo pa ono)

Pozdrav iz Bahraina

pukovnik
13.08.07, 14:18
To je super što ti radis u inozemstvu ! Za razliku od tebe ja radim u Hrvatskoj a firma mi posluje stalno s inozemstvom !

Razlika je i u tome sto ti imas paypal acc cim je dosao u Hrvatsku, dok ja isti imam cim je dosao u susjednu nam Sloveniju !! (Kojoj US puno vise vjeruje nego nama, samim tim sto tebi nitko iz inozemstva nemoze poslati novce na paypal acc a meni na slovenski devizni racun (preko kojega mi je aktiviran paypal acc) moze !! )

Tako da ti mozes samo placati, a meni moze netko i uplatiti !!

Nisi imao nepravilnosti i to je super, kada odes u inozemstvu (gdje radis) na forume o paypal-u pogledaj jel imaju problema oni koji se vec duze koriste paypal-om...
Upravo radti toga preko 90% korisnika za paypal ne koristi kreditnu karticu, nego devizni racun (znaci koliko uplatis toliko i potrosis i nemoze te nitko baciti par tisuca kuna u minus kao na kreditnoj ! )

Zašto mora imati 14 god ?? O cemu ti to ??
Ode mu mama u Erste banku u Hrvatskoj, otvori devizni racun i da mu punomoc i zatrazi internet uslugu kontrole deviznog racuna, sto je u Erste banci 5 kn, u Zabi mora uzeti paket od 40ak kuna mjesecno !!! ,da bio dobio token, u PBZ i RBA isto tu negdje (moze imati i 9 godina da mu mama da punomoc)!!

I prilikom aktivacije ce mu paypal svakako slati ver. number koji odmah i prije vidi na net-u nego da ceka izvadak iz banke da mu dode na kucnu adresu !

I nemoj pricati da je komplicirano, upravo je puno jednostavnije nego si ti mozda sam sebi zagorcao zivot s kompliciranjem !

btw. paypal jos malo ide u povijest po svim svjetskim forumima daleko sigurnije placanje preko net-a su napravili Njemci s Clickandbuy acc !!

pozdrav iz Hrvatske :)

pukovnik
13.08.07, 14:33
Ehh, da zaboravio sam jos nesto,

primaju sve kreditne kartice koje imaju CV number....isto tako i kartice deviznog racuna s CV number-om (koje u Hrvatskoj ima jedino Erste banka)...

cya :D

pisc99
13.08.07, 14:53
Ok, ne moras me ubiti.
Samo sam dao svoje misljenje.
I ovako sam pod uzasnim stresom.