PDA

View Full Version : Izvidnici - kako funkcioniraju?

mile
17.08.07, 18:22
jel kad izvidam..samo mi pokaze koliko ima rese i vojske..ili i resu okupi??

CroJin
17.08.07, 18:31
Samo pokaže, ništa izviđač ne pokupi

meteje
18.08.07, 09:14
na sta kiknuti pri izvidjanju napad,pojacanja ili napad pljacka?:confused:

pukovnik
18.08.07, 09:52
napad normalno ili pljacka (tada odaberes sto izvidati rese i vojsku ili utvrdu)...
ako stisnes pojacanje oni ce otici u to selo i sluziti kao pojacanje tom igracu i nece ti nista skautati....

poz :)

Rados7
21.08.07, 14:25
Koga sve moš poslat u izvidanje (za Rimljane)?

shaggy
21.08.07, 16:40
samo equites legati,prva konjica,neznam jesu li i kako preveli pa...

xivan
21.08.07, 16:53
a kako se izviđa uopće?

pukovnik
21.08.07, 19:03
kliknes na to selo, i onda pritisnes "salji vojsku" tada oznacis samo izvidnika/e i stisnes napad i izvidanje sto zelis, rese i vojsku ili zidine i vojsku....

Costanza
10.12.07, 13:40
Imam malo čudno pitanje, ali ima smisla.
Dakle, jedan član našeg saveza je poprilično neaktivan. Uglavnom služi za farmanje igračima. Katkad ze žure tko će prije, jer čovjek nema baš neku proizvodnju. E, sad bi mi poslali nešto vojske da đeđi tamo, kad on svoje nema. Čisto da se nešto zbiva. Ali bih prvo htio izviditi što on uopće ima (zid, rezidenciju). Napominjem da je on iz našeg saveza. Znam da ne smijemo napadati igrača iz svog saveza (niti želimo), da ga ne smijemo napadati 48 sati kad ga izbacimo iz saveza (niti hoćemo), da ga ne smijemo napadati 2 tjedna kada promjeni sittera (kojeg ni nema), ali ne znam da li ga smijemo izviđati (tip nije online da ga pitam). Mislim, ipak šaljem izvidnike u "normalan napad" da bih izviđao. Kršim li time kakvo pravilo?
Hvala.

hzg
10.12.07, 14:36
Imam malo čudno pitanje, ali ima smisla.
Dakle, jedan član našeg saveza je poprilično neaktivan. Uglavnom služi za farmanje igračima. Katkad ze žure tko će prije, jer čovjek nema baš neku proizvodnju. E, sad bi mi poslali nešto vojske da đeđi tamo, kad on svoje nema. Čisto da se nešto zbiva. Ali bih prvo htio izviditi što on uopće ima (zid, rezidenciju). Napominjem da je on iz našeg saveza. Znam da ne smijemo napadati igrača iz svog saveza (niti želimo), da ga ne smijemo napadati 48 sati kad ga izbacimo iz saveza (niti hoćemo), da ga ne smijemo napadati 2 tjedna kada promjeni sittera (kojeg ni nema), ali ne znam da li ga smijemo izviđati (tip nije online da ga pitam). Mislim, ipak šaljem izvidnike u "normalan napad" da bih izviđao. Kršim li time kakvo pravilo?
Hvala.

Ne smije ga napadati samo taj sitter dva tjedna nakon sto mu prestane biti sitter...

A mislim da mozes napasti da izvidite zid i rez tog acc-a, jel je ocito da ti kao napadac neces imati koristi, jedino ce taj igrac imati koristi sto cete mu vi poslati pojacanja...
Samo bilo bi dobro da znate stanje njegove zitnice i proizvodnje hrane, tako da vam vojska nebi pomrla...

Napadanje računa koji su sa Vašim spojeni putem čuvara ili opcije "Korisnici istog računala" nije dopušteno kad nema vidljive koristi za napadnute račune. Ovo se također odnosi na račune unutar istog saveza

Extremist
10.12.07, 14:40
Čekaj, ti želiš izviditi igrača zato da bi mu ako budeš zadovoljan izvještajem pomogao pojačanjima? Odnosno ti ga izviđaš zbog njegove koristi zapravo?
To nije protiv pravila.

Ali najiskrenije ja ne vidim tu nikakvu logiku. Taj igrač ako već nije našao sittera, najvjerojatnije ni neće. I vječno će ga netko napadat itd. Vaša pojačanja mogu imati kratkoročni efekt, ali na duge staze onaj tko ga sada pljačka kad-tad će skršiti vaša pojačanja jer taj igrač ne ide nikako naprijed i ne dopunjava ni žito za podršku većem broju pojačanja niti štanca svoju obrambenu vojsku.
Njemu se zapravo očito uopće ne igra. Izbacite ga iz saveza. Ne da vam nije od koristi nego vam i šteti.
Niti jedan savez koji štedi takve igrače nije prosperirao, a većina takvih saveza se odavno raspala. Da ne spominjem da ostali savezi koji prate razvoj svojih saveznika ili NAP-ovaca raskidaju sporazume kad vide da je savez konstantno pun neaktivaca, a time se izazove lančana reakcija pa sporazume raskidaju i oni koji ne prate situaciju.

Costanza
10.12.07, 15:14
Extremist, potpuno si u pravu. Nije izbačen iz saveza jer će onda izaći za njim i još 2 korektna igrača koji su mu frendovi (i koje je on doveo). Dugoročno, definitivno ne računamo na njega. Vidi se po aktivnosti da mu je ovo dosadilo. A, ono sa vojskom sam mislio čisto da malo uplašimo igrače koji su i manji od njega, ali ga farmaju. Vojske za napad nemamo, pa smo mislili bit lukavi i napravit sačekušu (kao, zaradit ćemo koji obrambeni bod). :o
Ali, hvala svima za odgovor o izviđanju. :)