PDA

View Full Version : Čuvari računa/Korisnici istog računala

Black Revenger
15.07.07, 14:36
dali se osoba koja je cuvar racuna smije ulogat s istog ipa?

tj. recimo rl frend i ja smo si cuvari racuna i on dodje k meni i jel se on smije ulogat kod mene? ili ga treba prijavit i pod korisnika istog racunala onda?

CroJin
15.07.07, 16:07
Mislim da se smije ulogirat s tvog kompa jedino ako imate različitu lozinku, i to samo na svoj account. No s obzirom da ste sitteri ne bi trebalo biti problema.

Black Revenger
15.07.07, 17:32
moze potrvda neke sluzbene osobe da nebi bananaka popusil :D

mariik
15.07.07, 18:48
pa ali ti je baš toliki problem stavit vas da igrate na istom kompu?
u biti ako se to dogodi jedanput-dvaput, u redu je, u biti ne smiš konstantno igrat 2 računa sa istog pca

shaggy
15.07.07, 19:03
moze potrvda neke sluzbene osobe da nebi bananaka popusil :D

hmm,ja nebi riskirao na tvome mjestu,najbolje sto ti mogu ponuditi je da posaljes multihunteru igm,i sve objasni tamo o cemu se radi.ali u principu za to mozete dobit bann.zato,sad u igru i igm multihunteru

Black Revenger
16.07.07, 15:26
a jel smijem ja imat istovremeno upaljen svoj acc i acc onog kome sam cuvar?

mariik
16.07.07, 17:30
pa ako koristiš jedan browser onda je to nemoguće, ako koristiš 2 zašto ne?

CroJin
16.07.07, 17:47
pa ako koristiš jedan browser onda je to nemoguće, ako koristiš 2 zašto ne?

Moguće je, firefox ima tabove

shaggy
16.07.07, 19:16
Moguće je, firefox ima tabove

naravno da nije moguce imati putem tabova jer automatski se i stari tab prebacuje na novi acc u koji udjes

i mislim da ti je najbolje da se javis multi-u i njega pitas,jer po meni bi mogao dobiti bann ako se logirate jednom kod tebe jednom kod njega oboica.pitaj multi-a,i mislim da ce ti rec da moras korisnik istog racunala stavit,ali sto ja znam:)

CroJin
16.07.07, 19:21
a jel smijem ja imat istovremeno upaljen svoj acc i acc onog kome sam cuvar?

naravno da nije moguce imati putem tabova jer automatski se i stari tab prebacuje na novi acc u koji udjes

i mislim da ti je najbolje da se javis multi-u i njega pitas,jer po meni bi mogao dobiti bann ako se logirate jednom kod tebe jednom kod njega oboica.pitaj multi-a,i mislim da ce ti rec da moras korisnik istog racunala stavit,ali sto ja znam:)

Moguće je, u jednom tabbu moj account, otvorim novi prazni tab, odem na travian, prijava, pa onda unesem podatke kao sitter, a cijelo vrijeme na drugom tabu se vrti moj account.
I onda i sittam i igram svoj account u isto vrijeme:D

mariik
16.07.07, 19:25
opet ti sa nekim svojim teorijama krodžine... ne more se i gotovo!!!
ako te baš zanima zašto reci i objasnit ću ti, sad mi se ne da baš pisat :D

Black Revenger
17.07.07, 16:14
malo sam isel provjerit ingame i evo:

Nije zabranjeno koristiti više browsera (internet preglednika).

shaggy
17.07.07, 23:39
malo sam isel provjerit ingame i evo:

i kakve to veze ima s ovim??poanta moja je da pitas da li moras staviti isti korisnik ili nemoras,to pitaj.

@cro,ne lupaj gluposti,cim se regas kao sitter i stari tab ti se azurira

Black Revenger
18.07.07, 01:44
i kakve to veze ima s ovim??poanta moja je da pitas da li moras staviti isti korisnik ili nemoras,to pitaj.

ma netreba mi opce za korisnika jer se sve more napravit preko cuvara tak da je ono prije nebitno.

shaggy
18.07.07, 12:16
ma netreba mi opce za korisnika jer se sve more napravit preko cuvara tak da je ono prije nebitno.

da,ali ne mozes puni napad preko sittera

shaggy
18.07.07, 14:54
bravo,aj jel mozes sanse neke za to sracunat;)

mariik
18.07.07, 16:25
Mozes u jednom specijalnom slucaju:
Ako ti i sitter slucajno imate isti password.
Bas se pitam sto bi se dogodilo u tom slucaju.

Igrac A ima pass B i igrac C ima isti pass B.
I onda A i C se medjusobno sittaju. Kako je pass tajan
ja ne mogu znat da netko ima isti kao i ja. Znaci ppstoji
rizik kad nekoga stavis za sitting, a ne znas mu pass.
A ako ga znas onda opet krsis pravila....
Eh.... totalno lose definirano. :(

onda bi vas obojicu banalo jer ste multiji:)(osim ako stavite da igrate na istom kompu...) događale se takve stvari prije...

mariik
18.07.07, 18:01
samo san tio reć da su neki ljudi prije bili banani zbog takvih stvari... dobro neki od njih i jesu bili multiji, al nisu prikršili nijedno pravilo(mislin na ono o slanju resursa i napadanju sela i sl.), tj banalo ih je samo zbog iste šifre... ustvari MHove uglavnom ne zanima razlog, banaju prije nego provjere...

shaggy
18.07.07, 19:36
Ovdje je problem sto se ne moze znati jel ovakav slucaj multi ili nije i odluka je donesena arbitrarno, a ne bazirano na dokazu.

Ako je vjerojatnost da dva usera imaju isti pass i da su jedan drugome sitteri bez da to znaju jednaka e (gdje je broj e definiran kao neizmjerno maleni broj veci od nule) onda nema ZNANJA ni dokaza, teoretskog, hladnog, matematickog i objektivnog vec se radi o SUBJEKTIVNOJ procjeni autoriteta. Znaci samo ako je vjerojatnost jednaka 0 onda je to cisti dokaz, a buduci da vjerojatnost jest veca od 0 u ovom slucaju onda nema zakljucka je li to slucajno ili namjerno nego govorimo o tzv. arbitrarnoj odluci.
Radim doktorat iz nedeterministickih sustava pa vjeruj mi da znam o cemu pricam. :)
Mozemo prodiskutirat i o teoriji kaosa u kontekstu (ne)determinizma takodjer, a u koju ovaj problem savrseno upada.
Stvar je sto pravila nisu dovoljno dobro definirana pa se zbog toga mora pribjegavati arbitrazi.

moze se doznati,bar irealno ako ste oboica online u isto vrijeme sa razlicitih IP-a,anravno,mozda si ti rekao prijatelju nekom da se samo tada spoji....