PDA

View Full Version : Pitanja: Zamke

Stranice : [1] 2 3 4

Mijo
20.07.07, 00:48
Zamke

http://help.travian.com.hr/img/buildings/gid36.gif

Pri napadu na naselje određeni broj vojnika biti će uhvaćen u zamke i neće moći napasti naselje. Zamke su djelotvorne u odbijanju manjih napada no neće biti korisne u obrani od većih.
Oslobađanje vojnika iz zamki vrši se normalnim napadom, pri čemu barem jedna jedinica mora ostati živa kako bi oslobodila jedinice iz zamki.
Zamke mogu imati samo Gali.

Linkovi
Zamke (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=354)
FAQ: zamke (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=14952)

U ovoj temi možete postavljati pitanja koja se tiču zamki. Molimo vas da prije postavljanja pitanja pročitate linkove iznad.

--- originalni post ispod ---

Može li mi tko reći koliko su djelotvorne zamke. Naparavio sam zid ( ja sam gal) i uskoro mi ističe zaštita od 3 dana. Neznam da li da sad radim zamke.

:confused:

mariik
20.07.07, 01:56
pa ako imaš više zamki nego što napadač ima vojske onda su iznimno djelotvorne, ako imaš 5 puta manje zamki nego on vojnika, onda je ko da ih i nemaš...

Her Cindric
22.07.07, 15:05
di se rade procito sam tu na forumu neko je pito dali se isplate radit, a mene zanima di se radi i dali ih mogu gali radit

http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=14952

LINK NA TUTORIAL O ZAMKAMA

satho

Ervin_cRo
22.07.07, 18:17
Samo Gali mogu raditi zamke, a najvjerovatnije ih postavljaš izvan zidina

Iggyca
22.07.07, 22:20
Zamke mogu imati samo gali i rade se unutar zidina tako da izgradis zgradu kao i svaku ostalu samo sto je ova za zamke.

Her Cindric
22.07.07, 22:48
Zamke mogu imati samo gali i rade se unutar zidina tako da izgradis zgradu kao i svaku ostalu samo sto je ova za zamke.

skuzio sam vec pise zamke (neznam hocete li mi vjerovat al to trebate izgradit da bi radili zamke :) ) trebali su stavit neko jednostavnije ime za tu zgradu :)

meteje
23.07.07, 16:15
sta napraviti kad procitam da su mi 8 zamki puno kako da ih dobijem nazad ili da ubijem zatocenike???

Zeder
23.07.07, 16:24
Nemozes ih ubiti...

Mozes ih poslat natrag vlasniku ili ih zadrzati u zarobljenistvu i zatraziti od napadaca neku naknadu za njihovo pustanje..

meteje
23.07.07, 16:25
Nemozes ih ubiti...

Mozes ih poslat natrag vlasniku ili ih zadrzati u zarobljenistvu i zatraziti od napadaca neku naknadu za njihovo pustanje..

a kako da to napravim da ih zadrzim?:eek:

Naslov: netko napada tanjica
poslano: na 23.07.07 u 11:35:11 sati

Napadač netko iz naselja zerosen naselje
[Gorštak] [Kopljanik] [Borac sa sjekirom] [Izvidnik] [Paladin] [Teutonski vitez] [Ovan za probijanje] [Katapult] [Poglavica] [Naseljenik]
Vojska 22 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Gubitci 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Obavijesti Oslobodili ste 8 svojih vojnika.
Plijen 0 0 5 0

Branitelj tanja iz naselja tanjica
[Falanga] [Mačevalac] [Tragač] [Theutatesov grom] [Druid jahač] [Haeduan] [Ovan za probijanje] [Trebuše] [Starješina] [Naseljenik]
Vojska 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Gubitci 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Zeder
23.07.07, 16:30
a je*iga sad... vec ih je uzeo natrag...

ako ih zelis zadrzat napravi si nesto obrane... jos zamki... zid...

mariik
23.07.07, 16:33
pa on ih je već sam oslobodio....
inače kad vidiš da ti neko ko ima zarobljene vojnike u tebe šalje normalni napad (ne pljačku!!!) oslobodi vojnike, jer će ih on ionako sam oslobodit , ali ti ćeš bar dobit priliku zarobit još nekoliko njegovoh vojnika i spriječit ih da te napadnu...
i ne smiš postat tuđa imena na forumu promini to!!!

meteje
23.07.07, 16:39
joj sorry ali to mi je od cure acc na koji ja pazim

ajd mi molim te malo bolje objasnio kakop da ih zadrzim jer sad mi za 30-ak min dolaze neciji vojnici (pljacka) pa da ih odnmah uhvatim imam trenutno jednu falangu i jednu zamku:(

i napad me faking teutonac??'

Zeder
23.07.07, 16:42
Potrosi resurse... to je sve kaj ti mogu rec... a onda drugi put si napravi falange i zamke... i cranny bi ti dobro doso(skroviste resursa)...

meteje
23.07.07, 16:44
imam skroviste na level 2
jednu falangu i
jednu zamku

a ne kuzim kako su mi nestale ostale falange?

znaci li to sad da nemam nikakve sanse protiv lika koji me napada???

Zeder
23.07.07, 16:47
Napao te pljackom... i samo ti ih je nekoliko pobio... kuzis? pljacka i normalan napad... on je pljacko, pobro resse i zbrisu a u fajtu ti ih par pobio i par mu ih nestalo u zamkama... zamke nestanu nakon sto su jednom potrosene... moras ih ponovo napravit... huh :o

meteje
23.07.07, 17:19
evo sad mi pise ovako

trenutno imate 1 zamki i jedna je puna sta da radim sad sa tim vojnikom kako da ju ispraznim ne kuzim???

meteje
23.07.07, 20:32
bok imam jedno pitanje jos o zamkama

sad me je napao jedan leek i pobrao mi sve zamke sto sam imao cemu sluze te fakin zamke kad je odmah pisalo: Oslobodili ste 9 svojih vojnika. ako one nista ne vrijede mislim da je cemu ih onda kupovati???:(

Zeder
23.07.07, 22:52
Pogledaj na okupljaliste...

Zeder
23.07.07, 23:00
To se dogada kad te napadne s vojskom 2 put vecom od broja zamki... zamke se potrose a vojnici su oslobodeni...

mariik
23.07.07, 23:50
evo da i ja to probam objasnit malo bolje:D:D
dakle, neko te napada sa određenim brojem vojnika, a ti imaš recimo 10 zamki.
kad njegovi vojnici dođu do tvoga sela 10 njih(ili koliko god imaš zamki) će upast u dotične zamke, a ostali vojnici će nastavit napad...
ako je napadač posla pljačku, njegovi preostali vojnici će uletit u tvoje selo, zgrabit nešto resursa i bižat glavom bez obzira, a tvoji vojnici će ih probat zatuć prije nego pobignu, a oni se uopće ne obaziru na one zarobljene - rezultat je najčešće dio preživjelih vojnika na obe strane, zarobljenici ostaju u zamkama
ako je posla normalan napad, njegovi preostali vojnici upadaju u tvoje selo i bore se sa tvojim vojnicima dok jedna starna ne izgubi sve vojnike. preživjeli napadači (ako ih ima) nakon borbe uzimaju resursa koliko god mogu ponijeti (ili koliko god ima u skladištu i žitnici) i na odlasku oslobađaju zarobljenike...

mariik
24.07.07, 00:07
more bit samo jedan trapper, a ako napadneš sa 201 gorštakom i 200 ih završi zarobljeno, taj 1 jadnik nema šanse ni protiv seljaka, a kamoli protiv galskih falangi...

ostacro
24.07.07, 16:26
neki ljudi pošalju molbu da im ovi daju 1 hour resa,da im ovi puste natrag vojnike,mislim da je zabranjeno,ali mnogo ljudi to radi.

Jel neko može potvrditi da je to zabranjeno?

meteje
24.07.07, 18:30
imam 2 zamke i obe su pune na koji nacin da ih ispraznim tj sta da radim:confused:

Black Revenger
24.07.07, 20:28
za pocetak pitaj na postojecem topicu nekom a ne spamat bezveze.

e sad ih pusti van ili cekaj da si ih tip sam oslobodi.

Tomislavus
24.07.07, 20:29
imam 2 zamke i obe su pune na koji nacin da ih ispraznim tj sta da radim:confused:

posalji mu vojnike nazad u tvojem okupljalistu :rolleyes:

meteje
24.07.07, 22:42
posalji mu vojnike nazad u tvojem okupljalistu :rolleyes:

kako da to napravim

sorry za spamanje

ostacro
25.07.07, 15:36
odeš na okupljalište i onda tamo ima 1 link

Her Cindric
27.07.07, 02:42
odeš na okupljalište i onda tamo ima 1 link

Jel ih se moze kako izgladnit
ja sam uhvatio trojcu od nekog stranca i on je neka teska skrtica nece nis poslat u zamjenu

tam mi pise da uzdrzavanje kosta hrane kak ih mogu izgladnit, ja ih ne zelim hranit

Orionche
27.07.07, 05:34
Ti ih ni ne hraniš, već tip čije su jedinice. Nemoj ih puštat van. :)

Her Cindric
27.07.07, 11:09
A jel ih mogu kako koknut, ili probratiti na svoju stranu

Her Cindric
27.07.07, 13:59
kako pobit ljude u zamkama

sasa
27.07.07, 14:22
nislim da nemozes pobit vojnike u zamci

Her Cindric
27.07.07, 14:31
nislim da nemozes pobit vojnike u zamci

koja je onda svrha zamki, i dali meni pise kda me netko uhvati u zamke, jer mene je napo neki lik i uhvatio sam mu 3 falange, i htio sam ih koknut al valjda nemogu, Ja sam napravio 1 falangu i poslo na nekog lika koji ima 2 stanovnika i u izvjescu pise da lik nema nikakve vojske ja 1flangu i ja gubitci 1 jel to znaci da je moja falanga ostala kod njega u zatocenistvu?

Tomislavus
27.07.07, 15:02
samo gali imaju zamke, zamke samo love jedinice (jedinice zive)
mozes ih samo osloboditi, ili ti ih moze pustiti na slobodu sam branitelj
ako si imaou gubitke u napadu (ne zarobljenike), onda ih vise nama :)
svrha zamke je da eliminira napadaceve jedinice :)

Her Cindric
27.07.07, 15:13
samo gali imaju zamke, zamke samo love jedinice (jedinice zive)
mozes ih samo osloboditi, ili ti ih moze pustiti na slobodu sam branitelj
ako si imaou gubitke u napadu (ne zarobljenike), onda ih vise nama :)
svrha zamke je da eliminira napadaceve jedinice :)

lik kojeg sam napo isto je gal, al u izvjestaju nije pisalo da ima ikakvih vojnih jedinica

ostacro
27.07.07, 15:40
nemožeš napadat samo sa jednom jedinicom,to će uvijek rezultirat njegovom smrću.

Black Revenger
27.07.07, 17:02
nemres pobit ljude u zamkama, a da si cital malo forum znal bi to vec jer je bilo 555 temi o zamkama,

Her Cindric
27.07.07, 20:05
nemres pobit ljude u zamkama, a da si cital malo forum znal bi to vec jer je bilo 555 temi o zamkama, a jos i moderator pa opet nisi cital sve -.-

ok budem onda zakljuco sad ovu temu ak vam tolko smeta. Sam ne kuzim koji je onda smisao zamki. (dobit na vremenu?) Jer ja kad uhvatim te papke u zamke onda ih mogu sam pustiti?

shaggy
29.07.07, 11:22
neki ljudi pošalju molbu da im ovi daju 1 hour resa,da im ovi puste natrag vojnike,mislim da je zabranjeno,ali mnogo ljudi to radi.

Jel neko može potvrditi da je to zabranjeno?

nije zabranjeno,sve dok je u 1 sat proizvodnje moze to traziti

shaggy
29.07.07, 11:31
ok budem onda zakljuco sad ovu temu ak vam tolko smeta. Sam ne kuzim koji je onda smisao zamki. (dobit na vremenu?) Jer ja kad uhvatim te papke u zamke onda ih mogu sam pustiti?

pa moras kombinirati sa jedinicama,recimo,10 zamki i 5 obranioca protiv 13 napadaca,10 u zamkama ostaje,hmm,tko ce podijediti,hmmm....i jos onda ako si dovoljno jak mozes traziti resse za ove vojnike u zamkama,naravno unutar jednosatne proizvodnje

shaggy
29.07.07, 11:37
A jel ih mogu kako koknut, ili probratiti na svoju stranu

gle,pitao si ista pitanja,nemozes im nista nego ih pustit doma ili ih pustit tu da jedu njegovu hranu,nista vise,to je sve
lock,identicna tema,dan odgovor

Horny
31.07.07, 20:49
kako točno funkcioniraju zamke?

ako zarobim nečije vojnike i onda ih pustim oni idu nazad k onome tko me napao?
mogu ih kako srediti do kraja? ;)

edit. mislim da bi ovo trebalo premjestiti na Pitanja...hvala! :)

pukovnik
01.08.07, 13:02
Evo opljačkao sam jedno selo, i dva su mi ostala zatočena u zamkama, dali da sada pošaljem cijelu vojsku da ih oslobode ili je dosta poslati cca 40ak legionara samo...

http://img48.imageshack.us/img48/3115/zattiz7.png (http://imageshack.us)

dmi
01.08.07, 13:32
...prvo probaj poslati poruku da ti ih oslobodi - ponekad pali...

pukovnik
01.08.07, 13:35
...prvo probaj poslati poruku da ti ih oslobodi - ponekad pali...

ma jesam vec, ali je vjerovatno offline...vec dva dana...ili nezna kada mu je dosla nova poruka...

uglavnom, dali ako posaljem cca 100 raznih vojnika cu ih uspjeti osloboditi, ili ce mi ih jos vise pasti u te zamke

CroJin
01.08.07, 13:36
Ako on zbilja nema vojnika, pošalji 2-3 legionara u normalni napad, oni će ih osloboditi.
Svaki normalni napad u kojem tvoji vojnici prežive, oslobađa trupe, ali mora biti normalni napad, a ne pljačka.
No, ako ima još slobodnih zamki, vjerojatnost je da će osloboditi ove, a da će drugi upasti u zamke

pukovnik
01.08.07, 13:44
Ako on zbilja nema vojnika, pošalji 2-3 legionara u normalni napad, oni će ih osloboditi.
Svaki normalni napad u kojem tvoji vojnici prežive, oslobađa trupe, ali mora biti normalni napad, a ne pljačka.
No, ako ima još slobodnih zamki, vjerojatnost je da će osloboditi ove, a da će drugi upasti u zamke

uglavnom, misliš da bi bilo ok da pošaljem jedno cca 30 vojnika u pljačku i odmah zatim 20 ak u normalan napad ili obrnuto...

Black Revenger
01.08.07, 14:16
posalji 20 komada u napad i budu ti oslobođeni.

Black Revenger
03.08.07, 04:25
danas mi se desilo da mi tip uhvatil 65 vojnika u zamke.
i nekak bi mi bilo logicno da dok spijuniras onom drugom opijom, izvidi utvrdu il kak vec, da ti prikaze broj njegvih zamki a ne da pogubis cijelu vojsku pa te moraju ic spasavat :mad:

Her Cindric
09.08.07, 02:18
Prije se sjecam da u rekli da ako ti vojsku uhvat u zamke, ak ih imas vise neg sto je zamki da ovi ostali ih solobode na povratku iz pljacke.
E ja sam poslo preko 20 macevaoca i 5 falangi i ostalo mi je zatoceno 7 macevaoca i 3 falnage

Black Revenger
09.08.07, 03:57
ak posaljes pljacku nece ih oslobodit, ak posaljes napad onda ti vojska oslobađa svoje koji su zatoceni u zamkama na povratku. pisalo je to vec u onoj prosloj temi.

cazin
12.08.07, 01:33
Alo ljudi nikad ne dajete konkretan odgovor ne pravite se budale i ne pisite stalno iste stvari.nemres pobit ljude u zamkama, a da si cital malo forum znal bi to vec jer je bilo 555 temi o zamkama.

DA SI CITAL MALO NA FORUMU. Ej 200 postova sa zamkama ne mogu nikako naci sta trazim. Neka moderatori porade na tome molim vas dajte ljudima recite da se ne zezaju vec da daju odgovore kakvi se traze. :cool:

shaggy
12.08.07, 02:53
Alo ljudi nikad ne dajete konkretan odgovor ne pravite se budale i ne pisite stalno iste stvari.nemres pobit ljude u zamkama, a da si cital malo forum znal bi to vec jer je bilo 555 temi o zamkama.

DA SI CITAL MALO NA FORUMU. Ej 200 postova sa zamkama ne mogu nikako naci sta trazim. Neka moderatori porade na tome molim vas dajte ljudima recite da se ne zezaju vec da daju odgovore kakvi se traze. :cool:

u redu,kakve ti onda odgovore trazis,jer ja mislim da su svi dani,nemozes ubiti zarobljene,nikako,zamke lsuze za kombinaciju sa obrambenim jedinica inace nisu za nis,ako ne znas kombinirati radi skroviste ne zamke,ako saljes pljacku ne mozes osloboditi ljude iz zamki,mora biti puni napad,ima jos kakvo pitanje?

Black Revenger
12.08.07, 03:13

ovo su jedno 3-4 topica o zamkama spojena u 1 da bude sve na hrpi pa neki postovi nemaju smisla, recimo oni koji govore o drugim temama koje su sad spojene u jednu veliku.

ak ima jos kakvo pitanje oko zamki nek se tu postavi a ne otvarat drugi topic kak se prije radilo.

n4rf
17.08.07, 15:22
ako posaljem 2 izvidjaca,jednog da vidi resurse i vojsku a drugi utvrdu i oba se vrate zivi a spijunirao sam gala,jel to znaci da nema zamki ?:rolleyes:

Black Revenger
17.08.07, 15:56
ako posaljem 2 izvidjaca,jednog da vidi resurse i vojsku a drugi utvrdu i oba se vrate zivi a spijunirao sam gala,jel to znaci da nema zamki ?:rolleyes:
zamke nemres vidit spijuniranjem.
mada je moje misljenje da bi se to trebalo moci onom drugom opciju (izvidi utvrdu i vojsku~), ovak me strah napadat gala :D

Edit:
Spojeno sa starim topicom o zamkama.

n4rf
17.08.07, 22:32
ako npr spijuniram gala i izvidnica se vrati jel to znaci da on nema zamki ? ako posaljem npr. samo 1 equites legatija..jel zamke njega love ako ih ima ili ne ? i da li su one navedene u izvjescu ?

CroJin
17.08.07, 23:06
Ako i ima zamki, izvidnica ih neće pokazati, niti će se uloviti u zamke.

n4rf
17.08.07, 23:19
znaci jedino ih mogu otkriti da posaljem 2-3 vojnika ? i da li se pokaze onda broj zamki ili samo da su oni uhvaceni ?

dmi
17.08.07, 23:37
...hm - broj zamki ćeš jedino saznati kada ih napuniš... :)

dmi
18.08.07, 00:03
...'ajmo sad rekapitulacija zamki kod Gala...

- samo Gali mogu graditi zamke;
- da bi se sagradile zamke prvo treba izgraditi građevinu pod nazivom ZAMKA (blesav prijevod) - ista se gradi unutar naselja a ne na poljima sa resursima (znači drugi gumb u izborniku sa slikom sela);
- kada je ZAMKA (građevina) izgrađena - treba je otvoriti klikom i kada ste unutra - piše vam sljedeće:

Zamka razina 1

Zamka štiti Vaše naselje pomoću dobro skrivenih zamki. Vaši neprijatelji također u njima mogu ostati zatočeni pri napadu te više neće moći naškoditi Vašem naselju.
Trenutni maximalni broj zamki 10 Zamki
Maximalni broj zamki na razini 2 20 Zamki

Trenutno imate 0 zamki. 0 od ovih zamki je trenutno puno.

- ispod ovog teksta imate opciju izgradnji zamki i mogućnost povećanja lavela građevine ZAMKA;

MOGUĆNOSTI I POSLJEDICE

- u zamke se hvataju sve jedinice osim izvidnika
- kada su neke jedinice u zamkama postoje dvije mogućnosti:

Napadnuti tj. Gal ih može sam pustiti - u tom slućaju mu se besplatno popravi 50% zamki
Napadač može osloboditi svoje trupe ponovnim napadom (preporučujem normalni napad jer tada ne riskirate ponovno zarobljavanje ukoliko ima još praznih zamki) - u ovom slućaju se besplatno popravi 30% zamki

- izvidnik ne vidi zamke
- trupe u zamkama se ne mogu ubiti
- trupe u zamkama troše svoju hranu a ne od osobe od koje su zamke
- PREPORUKA: Vlasnik zarobljenih trupa može zamoliti ingame da mu vlasnik zamki pusti trupe i na taj način riješi oslobađanje bez napada...

Balou
18.08.07, 00:17
- trupe u zamkama troše svoju hranu a ne od osobe od koje su zamke
- PREPORUKA: Vlasnik zarobljenih trupa može zamoliti ingame da mu vlasnik zamki pusti trupe i na taj način riješi oslobađanje bez napada...

..hm?!..jesi siguran da troše svoju hranu ?

..a što se tiče puštanja ekipe iz zamki, mislim da to vrijedi samo ako je bio napad u pitanju, a ne pljačka...

..ili sam ja sada pobrkala lončiće???:confused:

Black Revenger
18.08.07, 00:24
..hm?!..jesi siguran da troše svoju hranu ?

..a što se tiče puštanja ekipe iz zamki, mislim da to vrijedi samo ako je bio napad u pitanju, a ne pljačka...

..ili sam ja sada pobrkala lončiće???:confused:
trose hranu od napadaca, a ne od onog cije su zamke.

on je napisal da napadac zamoli obranioca da mu pusti vojsku, a to se obicno rjesava tak da mu napadac posalje jednosatnu proizvodnju.
a ako ti napadas napadom normalnim, vojska ti sama oslobodi one koji su zarobljeni u zamkama (ak prezivi).

dmi
18.08.07, 00:39
...'ajmo probati prebaciti to u realan život - postavite zamke (radi ilustracije - one skopive za hvatanje krupne divljači) svugdje oko svog posjeda - uhvatite lopova i vi što - idete ga hraniti???
NEEEE...
Pustite ga da skapa od gladi ili neka mu donesu pajdaši klopu...

Isto je kao i sa oslobađanjem - da bi se netko oslobodio - trebaš napasti a ne ići opet pobrati kupine tj. pokrasti onoga tko ti je zarobio frendove...

Razlika je između normalnog napada i pljačke u tome da kod normalnog napada ideš uništiti i onda pobrati nešto usput dok kod pljačke ideš ukrasti a ne ubijati (iako se to desi kada te uhvate na djelu)...

Moja osobna filozofija je da ne idem napadati Gale sa iznad 35 stanovnika dok nemam najmanje 120 jedinica za napad (ako sam te sreče da je nabrijao ZAMKE do lavela 10)...

Gorstak
20.08.07, 13:16
kako da izbacim pustim oslobodim ili ubijem nekog iz zamke

sasa
20.08.07, 13:29
odes na okupljaliste i stisnes pusti i nemozes ubit vojnike koji su ti u zamci

marrac
29.08.07, 13:05
http://img526.imageshack.us/img526/2503/raspustivd3.png

napao sam igrača i vojska mi je pala u zamke eh na okupljalištu mi piše raspusti što to znači? te dali če moja vojska koja je tamo zatočena ikad biti puštena na slobodu?

xivan
29.08.07, 13:08
ako klikneš na raspusti ubit ćeš svoje vojnike,a ako ti on hoće vratit vojnike vrat će ih ili mu pošalji jednosatnu projizvodnju resulsa pa se dogovorite

ostacro
29.08.07, 15:53
dogovorite se,vjerovatno če ti poslati vojsku natrag.Uostalom svoju vojsku možeš vratiti tako što lika napadneš s opcijom Napad:normalno,a ne napad pljačka.

pisc99
30.08.07, 14:29
Nemojte me ubiti, ali zasto kad posaljem napad na tip vojnici mi se ulove u zamke.

Pa mislio sam da ako nema obranu i ako se posalje napad a ne pljacka da se vojnici oslobode.
Je moguce jer je to zato jer ima vise zamki nego ja posaljem vojnika, ili sto.

Uhvatio cijelu cetu prije, pa ispregovorao pustanje, i opet nasjeo na istu foru, hehehe. Nadam se da ce mi tip pustiti vojsku.

Zbog toga sam siguran da sam ovaj put pritisnuo napad a ne pljačku.

AlcOs
30.08.07, 15:51
ovo je zanimljivo pitanje i ja bi volio znat odgovor jel i meni se isto dogodilo kad sam poslo napad normalno. Sva sreca pa sam imo vise vojske nego sto je bilo zamki :)

ostacro
30.08.07, 17:01
zato što je lik imao više zamki nego vi vojske,jednostavna stvar.

pisc99
30.08.07, 17:35
ti si napao DUK-a :D i on ti zarobio 76 vojnika

75 i heroja da budem iskren.
Evo platio odstetu, cekad da mi pusti van logora.
Moji vojnici su POW, hehehe.

Ma citao cam prije neciji odgovora koji nije bas bio jasan, pa sam postupio prema njemu.
Nakon sto sam stvarno pazljivo procitao, skuzio sam da se vojska oslobodi ako i samo jedan ostane van zamke. Sto je logicko.

Ali prvobitno sam mislio da ako je napad i nema vojske da se oslobode bez obzira na bojr zamki.

Znaci evo ljudi, ako netko ima level 10 trappera, mora poslati min 102 vojnika.
Zeznuti su ti gali.

Ja sam svoju lekciju naucio na tezi nacin, kao i obicno u zivotu.

ostacro
30.08.07, 20:08
to se i meni dogodili kada su tek izašli trapperi,samo što mi je lik zarobio 40-tak vojnika,a ne 76.

Dado
30.08.07, 20:16
gdje treba otici da bi pustio neke vojnike iz zamke sto sam zarobio pise da su mi pune ali nigdje nepise da pustim vojnike :confused:

Aleks
30.08.07, 22:53
gdje treba otici da bi pustio neke vojnike iz zamke sto sam zarobio pise da su mi pune ali nigdje nepise da pustim vojnike :confused:

Otiđi na okupljalište, tamo imaš opciju da pustiš ekipu van. A mogao si postaviti pitanje gdje je već pisalo ZAMKE, a ne otvarati novu temu.

ostacro
30.08.07, 23:34
odeš na okupljalište i tamo ima neka opcija,ali bilo bi dobro da zatražiš njegovu jednosatnu produkciju.

warlock_sm
30.08.07, 23:35
ako imas i zamke i vojsku, da li prvo nadaceva vojska bude zarobljena pa se borba odvija izmedju slobodnih vojnika(ako ih ostane), ili se prvo odvija borba pa onda zarobljavanje?

hzg
31.08.07, 02:12
ako imas i zamke i vojsku, da li prvo nadaceva vojska bude zarobljena pa se borba odvija izmedju slobodnih vojnika(ako ih ostane), ili se prvo odvija borba pa onda zarobljavanje?

Prvo zarobis njegovu vojsku pa onda vodis borbu s ostatkom!

iva
10.09.07, 17:56
evo ovako: iman zamku lvl. 2, lika koji me redovito napada i problem... problem je taj šta lik sa svojon vojskon upada u moje zamke, u svih 15-20 zamki koje iman i uvik se sam oslobodi. tamo u onoj tablici sa informacijama o napadu piše da ima 15 zatočenikai onda dole na obavjestima piše da je oslobodija 15 vojnika... šta on može sam oslobodit svoje vojnike??? i naravno zamke mi uvik budu uništene... samo da znate, onako usput...
molin pomoč!!! :o :o

hzg
10.09.07, 18:01
ako ti imas 20 zamki, a on te napadne sa 25 vojnika njegovih 20 ostane zatoceno ali ovih 5 se bori i dalje. i ako ti nemas nis vojske on te opljacka i s tih 5 oslobodi svoje vojnike.

Kada bi ti ubio tih 5 vojnika onda bi ovih 20 ostalo u zamkama.

Zamke bez vojske ti i ne pomazu previse!

iva
10.09.07, 18:13
Kada bi ti ubio tih 5 vojnika onda bi ovih 20 ostalo u zamkama.

Zamke bez vojske ti i ne pomazu previse!

aha, a ako mene napada neko sa 60 vojnika a ja ih iman samo 5 i on meni ubije svih 5, a 20 vojnika mu ostanu u zamkama jel ih onda može oslobodit??? ovako nešto mi se več bilo desilo, lik onda svoje nije oslobodija, jel to ima ikakvog smisla? ja nista nekuzin :eek:

uwx
10.09.07, 18:34
aha, a ako mene napada neko sa 60 vojnika a ja ih iman samo 5 i on meni ubije svih 5, a 20 vojnika mu ostanu u zamkama jel ih onda može oslobodit??? ovako nešto mi se več bilo desilo, lik onda svoje nije oslobodija, jel to ima ikakvog smisla? ja nista nekuzin :eek:

taj put nije oslobodio zbog toga jer vjerojatno nije išao u napad nego u pljačku, a iz zamke možeš samo napadom oslobađati

geniux
10.09.07, 19:12
.
ja Gala napadam uvijek u dva naleta sa razmakom od 1 minute (ovisi o brzini kretanja vojske).. prvi idu u pljačku , a ovi drugi u napad, da pokupe ako je jos sta od resursa preostalo + oslobode eventualne zatocenike

warlock_sm
11.09.07, 11:20
.
ja Gala napadam uvijek u dva naleta sa razmakom od 1 minute (ovisi o brzini kretanja vojske).. prvi idu u pljačku , a ovi drugi u napad, da pokupe ako je jos sta od resursa preostalo + oslobode eventualne zatocenike

A sta radis ako ima dovoljno zamki i vojske da tiobe cete zarobi ili unisti, pa ti se nevrati nijedan vojnik.

dickhead
12.09.07, 23:10
pa da kažem problem

meni kada god poželim radit zamke kada kliknem sastrane na ovo

http://www.thefreeimagehosting.com/Uploads/Images/5456390975000travian.bmp (http://www.thefreeimagehosting.com/)

evo ovo mi neće kliknut odnosno kad god napišem bilo koji broj odmah mi se izbriše
i nekad nemogu stavit gradit

:mad::mad:

shaggy
13.09.07, 13:26
pa onda imas resursa samo za jednu covjece :D

dickhead
13.09.07, 23:08
a nije to kada ja kliknem to odmah mi se pojavi broj taj u onom kvadratiću ali odmah za sek se odmah promijeni u 0 i nestignem kliknut izgradi

kužiš sad???

pajo
14.09.07, 00:14
to i meni bude kada radin vojnike.....i onda samo stisnen na "treniraj" pa opet na onaj broj pa opet a treniraj i onda tek uspije.......

dickhead
14.09.07, 21:23
a neznam ni ja šta je ali ili napišem broj ili kčliknem onaj broj sastrane odmah mi se izbriše taj broj u kvadratiću ali sada znam kako pobijediti to : stavim miš na treniraj i napišem brzo broj weeeeeeee

ruma
30.09.07, 21:46
jedno pitanje kad mi u zamku upadne neki vojnik dali ga ja mogu ubit.

Jimi Hendrix
30.09.07, 21:49
ne, možeš ga jedino osloboditi ili čekati da ga se njegov vlasnik odrekne, tad je mrtav.

sb67
03.10.07, 15:23
Zanima me koliko neprijateljski vojnik troši hrane kada je ulovljen u zamku ?
Dali mi se više isplati pustiti ga ili ga držati zarobljenoga ?
Kako ja mogu svoje vojnike osloboditi ako su ulovljeni u zamku ?

Hvala na odgovoru :)

Jimi Hendrix
03.10.07, 15:49
tebi ništa, troši svom vlasniku.

gale napadaj direktnim napadom, ne pljačkom, pa ćeš ih odmah osoloboditi, ako je zamki manje nego tvojih vojnika. isto tako sad možeš poslati dian napad da oslobodiš ove već zarobljene.rekt

warlock_sm
03.10.07, 15:52
1.Kada imas protivnucku vojsku u zamkama ona trosi njegovu hranu, a ne tvoju.
2.0Najbolje je kontaktirati onog koji te je napao i ponuditi da mu pustis vojsku, ako ti posalje jednosatnu proizvodnju resursa.
3.Svoju vojsku mozes osloboditi tako sto posaljes jos vojske u napad(ne pljacku) na naselje u kojem je zarobljena, i to samo ako imas dosta vojske da popuni ostale zamke ako ih ima i da preostane dovljno vojske da pobedi odbranu.
Umesto tebe napad moze obaviti i neko iz tvog saveza.
Ili mozes ponuditi onom kod koga su zarobljeni da mu posaljes jednosatnu proizvodnju resursa, pa da ih on pusti(ako je jak to ti je najbolja varijanta).

ruma
08.10.07, 16:04
imam 3 vojnika u svojoj zamci od jednog drugog igraca pa me zanima dali ti vojnici trose njegovu hranu ili moju

Deviant
08.10.07, 16:07
njegovu hranu

Deviant
08.10.07, 20:08
navodno da nakon 3 dana počinju trošiti tvoju

ne. dok su u zamkama trose samo i jedino vlastitu hranu.

Extremist
08.10.07, 20:09
To je samo navodno. Ako ih želi natrag, nek plati. Ako ih želi oslobodit, kad njegova vojska krene i ne može se više vratit, onda pošalješ svoju na njega plus mu oslobodiš tada zarobljenike ti i nabrzinu obnoviš zamke - ima da lik poludi.

maxcro
08.10.07, 20:18
Da ne otvaram novu temu o zamkama,ako može postavio bi pitanje.Ako me neki lik konstantno napada,a ja u zamkama imam recimo 20 njegovih ljudi,u trenutku napada ako ih oslobodim,da ne radim nove zamke,da li će me ta vojska napasti(oslobođena)plus koje on šalje ili se vraćaju kući?

Deviant
08.10.07, 20:20
vracaju se kuci

Calko
09.10.07, 19:22
Primer: Napadnem lika i u zamkama mi ostane 20 vojnika. Da li neko drugi kada slucajno napadne tog istog lika moze osloboditi moje vojnike iz zamki, ili to moze uraditi samo saveznik?

Deviant
09.10.07, 19:57
Primer: Napadnem lika i u zamkama mi ostane 20 vojnika. Da li neko drugi kada slucajno napadne tog istog lika moze osloboditi moje vojnike iz zamki, ili to moze uraditi samo saveznik?

samo saveznik

Domesticus
10.10.07, 16:01
Bok,
kak te proklete zamke rade. Sada su mi zarobljeni ljudi i pojma nemam kaj da s njima napravim a izviđaći mi nikaj nisu rekli da postoje ikakve zamke.

Kak da sada oslobodim moje ljude a da mi opet za varše u zamci?

Domesticus
10.10.07, 16:14
Sada vidim da se oni mogu osloboditi samo ako se napravi pravi napad.

ali kaj da ja sada krenem u napad pa da mi se opet svi ljudi polove?

hzg
10.10.07, 16:22
Ako recimo tvoja zrtva ima 50 zamki i tebi je u pljacki ostalo 20 vojnika, sad moras u obican napad poslati minimalno 32 vojnika!
Ako posaljes manje od 30 onda ce i oni ostati u zamkama i nece nikog osloboditi, ako posaljes 51 onda ce ti 30 ostati u zamkama i to ce biti kao napad jednog vojnika, a on ce poginuti i opet nista.

Ako ima vise zamki onda moras poslati vise vojnika.

Ne mozes nikak saznati koliko netko ima zamki osim da ga napadnes s puno vojske, ali onda ih vise nema:)

Domesticus
10.10.07, 16:23
sada sam tek vidio ovaj topic.

Znači ako ja krenem u klasičan napad opet bude mi zatvoril sve jedinice?

dmi
10.10.07, 16:32
...ako u napad ide manje vojske od broja slobodnih zamki...

dmi
10.10.07, 16:35
...ima i dalje zamki samo manje...

Domesticus
10.10.07, 16:46
znači sada trebam natuči barem 100 vojnika i krenuti u sveopči juriš na njega.

Uff a to toliko košta... 100 vojnika barem 10 000 svakog resursa... Pa toliko ja nemrem proizvest za 100 godina...

hzg
10.10.07, 16:58
Maksimalan broj zamki ti je 200, a mozes mu poslati IGM pa ponuditi neku otkupninu za svoje vojnike (on ti ih pusti), ili mozes traziti nekog jaceg igraca da ti oslobodi vojsku!!!

Sugar
10.10.07, 17:10
Maksimalan broj zamki ti je 200, a mozes mu poslati IGM pa ponuditi neku otkupninu za svoje vojnike (on ti ih pusti), ili mozes traziti nekog jaceg igraca da ti oslobodi vojsku!!!

nemoze ti netko drugi oslobodit vojsku samo ti ako ga napadnes...kolko ja znam , A B...

e evo pitanje:

ako ja npr. imam 50 zarobljenih macevalaca i oni jedu 50 hrane...kome oni jedu tu hranu meni ili onome tko ih je zarobio?sta nije da meni jedu ?neznam pa pitam...

Sugar (-ö,ö.ö-)

hzg
10.10.07, 17:28
Moze ti ih netko drugi osloboditi, samo nisam 100% siguran ali mislim da mora biti iz tvog saveza, negdje sam procitao da ne mora, ali netko je tu na forumu napisao da mora.

Tvoji vojnici u tudim zamkama trose tvoju hranu!

Extremist
10.10.07, 17:33
hzg dobro si mu napisao - može ga oslobodit član njegovog saveza, ali nitko drugi.

Black Revenger
10.10.07, 18:12
sada sam tek vidio ovaj topic.

Znači ako ja krenem u klasičan napad opet bude mi zatvoril sve jedinice?
ne nuzno, dosta ti je da ti bude 1 prezivjeli vojnik izvan zamki pa on oslobodi sve druge.

Domesticus
10.10.07, 22:03
dovraga i bestraga gdje su mi vojnici.

Meni su zarobljeni ali sam onda kontaktirao tipa da ih otkupim kad ono brus -kaže da ih nema da su nestali. Pa gdje su nestali?

hzg
10.10.07, 22:16
nisu nestali, u zamkama su, pogledaj si u okupljalistu gdje su.

Domesticus
10.10.07, 22:20
U okupljalištu ništa ne piše.

Kao da su poubijani- kada zbrojim na krarti koliko mi građevine troše + vojske u gradu = ukupna potrošnja.

Znači kao da ih više ne financiram sa prehranom- ljude u zamci...

hzg
10.10.07, 22:31
Onda ti ih je branitelj ubio, koliko si poslao vojnika u napad i koliko ti ih se vratilo??
Jel ti pise u izvjestaju da su zarobljeni ili...

Domesticus
10.10.07, 22:48
31 - ni jedan se nije vratio.
Izvještaj kaže da su zarobljeni...

hzg
10.10.07, 22:59
Onda posalji poruku Multi Hunteru u igri.

ko_pas
10.10.07, 23:19
Imam jedno pitanje zarobio sam tipu 13 likova u zamke i sad me ponovno napada najvjerojatnije da oslobodi te iste vojnike, šta mi se bolje isplati (u međuvremenu sam napravio još 4 zamke) pustit vojnike i imat više slobodnih zamki u trnutku kad me napadne ili ostvit vojnike u zamkama?!

Hvala unaprijed!

Black Revenger
11.10.07, 14:32
Imam jedno pitanje zarobio sam tipu 13 likova u zamke i sad me ponovno napada najvjerojatnije da oslobodi te iste vojnike, šta mi se bolje isplati (u međuvremenu sam napravio još 4 zamke) pustit vojnike i imat više slobodnih zamki u trnutku kad me napadne ili ostvit vojnike u zamkama?!

Hvala unaprijed!

gradit skrovista, nemoj jos zamke, skrovista su ti sasvim dovoljna trenutno.

Calko
17.10.07, 03:36
Da li postoji neki redosled koji ce vojnici pre kojih biti uhvaceni u zamke?
Da li cu katapulte zarobiti pre konjanika i pesadije?

Trinket
17.10.07, 10:04
Mene zanima da li neko drugi (bilo tko osim ljudi iz allijance od lika koji me napao) može mene napasti dok su od prvog napadača vojnici u zamka, pa da njih oslobodi i zatim pobije.

Jel to moguće??

Extremist
17.10.07, 10:19
Calko ne postoji redoslijed (barem nije poznato da postoji).

Trinket - nije moguće.

Black Revenger
17.10.07, 16:30
Da li postoji neki redosled koji ce vojnici pre kojih biti uhvaceni u zamke?
Da li cu katapulte zarobiti pre konjanika i pesadije?
onih vojinka kojih je vise ti ce se vise pohvatat u zamke.

Caesar
21.10.07, 10:46
e bok. ja bih htio pitat, posto nisam nigdje nasao, dobivam li resurse natrag kad raspustim vojsku u zamkama?

tnx

Trinket
21.10.07, 12:07
Ne, već kad ih pustiš same ti se poprave. Ali ne sve već 50% njih.

Caesar
21.10.07, 12:47
ne mislim na to. ja sam napao gala i on mi zarobio vojnike. i sad kad ja te svoje vojnike raspustim, deleteam, unistim kak god hoces, jel ja dobivam natrag svoje resurse?

Extremist
21.10.07, 15:01
Ne dobivaš ništa natrag. Ili ih oslobodi ili se pozdravi s resursima.

Caesar
21.10.07, 18:09
a koliko bi otprilike igrac sa 70tak stanovnika mogo imat zamki ak smijem znat

AlHorezmi
21.10.07, 18:13
Ne previse, zamke nose po tri populacije, pa ako ima samo zamke moze imat oko 180 komada, al to bas i nije moguce. Vjerojatno je ulago i u resurse i neke druge stvari vaznije od zamki...

Extremist
21.10.07, 20:56
Ne previse, zamke nose po tri populacije, pa ako ima samo zamke moze imat oko 180 komada, al to bas i nije moguce. Vjerojatno je ulago i u resurse i neke druge stvari vaznije od zamki...
3 populacije? Ne. Prvi level je 4, sljedeća 5 su 2, pa onda idu sa 3 i kasnije sa 4. To se lijepo vidi i ovdje:
http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=354&s=300

Što se tiče koliko ima zamki...

Malo je vjerojatno, ali ne vjerujem da ima više od 20 zamki. Najpesimističnija procjena je 40 doduše - u tome bi sudjelovalo 10 populacije, a sumnjam da je netko lud ići na više od toga ako ima ukupno 70 populacije, a ako ga nitko ne napada. Međutim... Ako se radi o tipu kojega napadaju non-stop, uopće me ne bi čudilo da ima i tih 40.

ROMEL
23.10.07, 16:47
OVAK IMAM JEDNO PITANJCE. NEKI FRAJER ME NAPO, ZAROBIO SAM MU X VOJNIKA ALI NIGDI MI NIJE PISALO DA IH MOGU PUSTIT, I ONDA SU NAJEDANPUT SAMO NESTALI, A FRAJER ME NIJE VIŠE NAPADO DA BI IH OSLOBODIO! WTF:confused: E DA I DI IH SE TO TOČNO MOŽE OSLOBODIT? JA SAM MISLIL NA OKUPLJALIŠTU ALI TAM MI NIJE NIŠ PISALO PA MI NIJE JASNO?? HVALA

Deviant
23.10.07, 17:20
OVAK IMAM JEDNO PITANJCE. NEKI FRAJER ME NAPO, ZAROBIO SAM MU X VOJNIKA ALI NIGDI MI NIJE PISALO DA IH MOGU PUSTIT, I ONDA SU NAJEDANPUT SAMO NESTALI, A FRAJER ME NIJE VIŠE NAPADO DA BI IH OSLOBODIO! WTF:confused: E DA I DI IH SE TO TOČNO MOŽE OSLOBODIT? JA SAM MISLIL NA OKUPLJALIŠTU ALI TAM MI NIJE NIŠ PISALO PA MI NIJE JASNO?? HVALA
Vjerojatno ih je sam ubio, ili ne znajuci sto radi ili zato da mu ne trose hranu.

Ovo je vec druga opomena za pisanje sa upaljenim Caps Lock-om. Ako tako nastavis, nece biti dobro.

dimges
26.10.07, 13:58
u topicu zamke, napisano je da onaj ko zarobi vojnike ih ne hrani, medjutim i kod napadaca nema poruke o vojnicima koji se hrane..??

Extremist
26.10.07, 14:32
Kod napadača ne treba biti nikakva poruka o hrani. Primijeti da ako je tvoja jedinica u nečijoj zamki i dalje ti je potrošnja hrane ista kao prije.

maxcro
26.10.07, 20:57
Ja sam Gal i zamke su zakon,vojnike uhvaćene u zamkama hrani isključivo onaj čiji su vojnici,u početku ih se najviše isplati radit.Po mojem vojsku zarobljenu u zamkama nemoj besplatno pustit,traži neku naknadu.Tebe proizvodnja zamke košta 20 30 10 20,dok proizvodnja i najjeftinijeg vojnika košta barem duplo više.Dakle ne puštaj besplatno jer uvijek ćeš moći napraviti nove zamke.

hzg
26.10.07, 21:38
Da ali uvijek netko moze poslati vise vojnika nego sto ti imas zamki ;)

ultravires
03.11.07, 16:04
Dok napadač upadne u zamku, do kada je on tamo ako ga nitko ne oslobodi? Da li on nakon nekog vremena pogine u zamki (umre) ili je zauvjek te koliko resursa od "domačina" troši po zamki?
TNX

Black Revenger
03.11.07, 16:29
Dok napadač upadne u zamku, do kada je on tamo ako ga nitko ne oslobodi? Da li on nakon nekog vremena pogine u zamki (umre) ili je zauvjek te koliko resursa od "domačina" troši po zamki?
TNX
u zamci je dok ga ti ne pustis ili ih se ne oslobodi ili raspusti (disbanda). ako hoces mores ga ostavit zauvjek u zamci (ako ih on ili njegov saveznik ne oslobode). vojska u zamci ne trosi tvoju hranu nego hranu od vlasnika vojske.

evo, mislim da sam sve napisal da newbie nemre prigovorit :P

Calko
12.11.07, 13:37
Posle koliko vremena zarobljeni vojnici u zamkama umiru (ako uopste umiru) ?

hzg
12.11.07, 13:46
Vojnici ne umiru nikad u zamkama, tek ako ih vlasnik "raspusti" tj. ubije, ili ako vlasnik vojske nema dovoljno hrane pa mu vojska umire, vojnici u zmakama trose hranu od vlasnika vojske, i onaj u cijim su zamkama ih ne moze ubiti!

Crna Guja
19.11.07, 17:45
1.Jel postoji neko vrijeme nakon kojeg se vojnici iz zamki automatski puštaju?

2.Jel se zamke u kojima su već zatočeni vojnici mogu opet koristiti?

Extremist
19.11.07, 18:08
1. Ne. Mora biti pušten od strane igrača čije su zamke ili ga napadom može osloboditi vlasnik vojnika ili igrač koji je u savezu vlasnika vojnika. Raspuštanje vojnika u zamki od strane vlasnika vojnika je njegovo samouništenje.

2. Samo prazne zamke se mogu koristiti. Puštaj ili oslobađaj vojnike dakle. Kod puštanja se obnavlja 50% zamki besplatno, kod oslobađanja napadom obnavlja se samo 30% zamki besplatno. Kod raspuštanja vojnika 100% zauzetih zamki se obnavljaju besplatno.

Crna Guja
20.11.07, 00:11
Šta se dešava ako netko ima trupe u zamkama a gasi acc?

Extremist
20.11.07, 00:16
1. Vlasnik zamki gasi acc - čim se acc ugasi, nema zamki, vojska koja je bila u zamkama se oslobađa i vraća doma.

2. Vlasnik zarobljene vojske gasi acc, nema acca=nema vojske, dakle vojnici nestaju iz zamki u trenutku kad se acc ugasi.

Crna Guja
20.11.07, 22:25
Šta kad on ne prihvaća jednosatnu proizvodnju nego traži 1000 od svega jel on to smije ili šta?

Extremist
20.11.07, 22:32
Onda on traži da i ti i on prekršite pravila. Nemoj riskirat nego ga otpili. Naštancaj vojskurinu i sam oslobodi svoju vojsku, a njega pretvori u farmu jer traži od tebe da kršiš pravila.

Koliko vojske? On može imat najviše 200 zamki. Od toga oduzmi broj "zauzetih" zamki u kojima su tvoji vojnici.

I ne, ne znam što se događa ako je tvoja vojska u njegovim zamkama, a multihunter mu prilijepi ban zbog kršenja pravila igre - a znam da ćeš i to pitat sto posto. :D

Red dragon
21.11.07, 00:28
Na tvom mjestu prijavio bih ga multihunter

hzg
21.11.07, 01:49
Nije krsenje pravila ako zatrazi 1000 resa od tebe, i ti mu to mozes poslati kroz par dana.

§3 Slanje resursa
Svaki račun se treba igrati u vlastitu korist i i ne smije se koristiti kao podrška drugom računu. Ucjena slanja resursa iznad jednosatne proizvodnje ne smatra se korišću za račun.

A ako je igrac banan, mislim da samo trebas kontaktirati MH i on bi ti pustio vojsku iz zamki!

Black Revenger
21.11.07, 14:37
Šta kad on ne prihvaća jednosatnu proizvodnju nego traži 1000 od svega jel on to smije ili šta?

pa mores mu poslat na rate, kroz nekoliko dana, ko ti veli da mora doc odjednom ako ti nije tolka proizvodnja.

Extremist
21.11.07, 15:00
Ma kakve rate i par dana slanja, napadni lika ili nek ga napadne neko iz saveza sa 200+ vojnika! Točno je da je pasivna igra ponekad nužna, čak i poželjna, ali ako netko traži nenormalne cijene onda s takvim ne treba pregovarat nego ga iskrčit što prije. Još pogotovo ako ti je 10 gorštaka u zamkama, a on traži po 1000 svega. Ma da, baš, skuplje te dođe otkupnina od vojske.

gringo
26.11.07, 17:35
a kako da znam kolka je napadaceva jednosatna proizvodnja?

Extremist
26.11.07, 20:04
Nikako. Moraš mu vjerovati na riječ. Ne možeš ocijenit preko populacije, jer ako nema visoke levele resursa možda ima visoke levele ostalih zgrada.

konan
29.11.07, 23:55
imam zamke i kad me netko napadne nikada ne upadne u zamku.kako to?

Crna Guja
30.11.07, 00:02
Nemoguće.

Možda upadne nekoliko vojnika ali te on pobijedi i oslobodi ih.

Jesam možda u pravu?

Extremist
30.11.07, 00:03
Imaš zamke ili samo zgradu u kojoj se zamke grade?

Ajde na ovaj link:
http://s1.travian.com.hr/build.php?id=35

Meni tu u jednom naselju piše ovo:

Trenutni maximalni broj zamki 110 Zamki
Maximalni broj zamki na razini 12 120 Zamki

Trenutno imate 110 zamki. 0 od ovih zamki je trenutno puno.

A tebi?

konan
30.11.07, 00:04
moguće da je tako.svaki put mi je pokrao nešto resursa.

Crna Guja
30.11.07, 00:06
moguće da je tako.svaki put mi je pokrao nešto resursa.

Pogledaj, trebalo bi pisat u izvještaju da si ih zarobio pa on oslobodio.

gringo
30.11.07, 16:50
procitao sam negdje da se mogu katapulti i trebuse spremit u vlastite zamke.kako to napraviti?i dali se moze i tragac spremiti?

hzg
30.11.07, 16:53
Sve se moze spremiti u svoje zamke, moras imati dva grada za pocetak i u jednom ti je recimo naseljenik, kojeg ne zelis izgubiti, a u drugom imas zamke...

Moras imati minimalno jednu zamku i poslati svog naseljenika u napad na taj grad (samoga) i onda ce on biti zarobljen u toj zamci, i kad ga trebas samo ga pustis iz grada gdje je zarobljen!

surla
03.12.07, 12:24
Da li izvidnik može izviditi postojanje zamki i može li i on upasti u zamku i ostati zatočen?

Extremist
03.12.07, 15:05
Može upasti u zamku samo samo ako sudjeluje u napadu s drugim vrstama vojnika (nrp. ako baš zato i služi da popuni zamke jer je jeftin ili ako napadaš s gomilom izvidnika i nekom bezveznom jedinicom samoga sebe da bi pojačao XP obrambenom heroju, itd.). Ako samo izviđa, ne može upasti u zamku.

JahacApokalipse
04.12.07, 01:18
Vjerojatno je neki trik... ispricavam se ako je neko ima slicni problem, nisan ima volje citat sve do 14. strane.
Naime ja san pljacka nekog neaktivnog gala sa 10 zamki i zarobija mi je 10 vojnika. Poslin san opet isa u pljacku da ih spasin al naravno nisan (jer se pljackom navodno ne mogu spasiti). Onda san procita na forumu i posla jedinice u puni napad nakon cega je pisalo da san oslobodija 3 vojnika. Ni ta 3 vojnika nisu se vratila... Poslin san napa opet normalnim napadom i pise - oslobodili ste 0 svojih vojnika.
Poslin san zbrojia ukupnu potrosnju hrane i zakljucija san da su mojih 10 vojnika neeestaaliiii... Eto ako ste povatali...
Sican se da san nakon druge pljacke kliknija na nesto u okupljalistu, pa mozda je tu kvaka...?

Delphinidae
04.12.07, 01:50
Je tu je kvaka, kliknija si u okupljalistu na RASPUSTI VOJSKU i time si ih pobija... Ako ih mislis spasavat nemoj dirat to u okupljalistu, nego posalji obican napad ili se dogovori sa vlasnikon kako da ti ih pusti...

JahacApokalipse
04.12.07, 02:06
Tenkju, tenkju, mogu reci da mi je bilo zgodno za pritisnit pa san pritisnija:)
Isto mi nije jasno zasto je pisalo poslin u normalnom napadu: oslobodili ste 3 svojih vonika, pa onda 0.
Al to nije vise ni bitno...

Deviant
04.12.07, 03:08
nakon sto si oslobodio tri svoja vojnika, napadnuti igrac vise nije imao zamki i tvoji vojnici nisu imali gdje upasti
zato je u sljedecem napadu pisala nula.

Alric
09.12.07, 11:45
Jučer me tip išao pljačkati nakon čega mu je 20 vojnika ostalo u zamkama. Nakon toga sam izradio još deset zamki. Kad sam vidio da me ide opet napadati (kako bi oslobodio zarobljene vojnike) sam mu sam oslobodio vojnike, što je popravilo 10 zamki (20x50%) i ostavilo me ukupno na 20 zamki. Međutim kad je završio njegov drugi napad vidio sam da imam svega 6 zamki (20x30%).

Da li je ovo normalno ili je bug?

Extremist
09.12.07, 11:57
Normalno je:
http://s1.travian.com.hr/manual.php?typ=4&gid=36

Alric
09.12.07, 14:18
Hvala, no skužio sam i sam princip u međuvremenu - pri drugom napadu ih se njih 20 opet uhvatilo u zamke, a nakon napada su ih ostali oslobodili - sad vidim da ih nisam trebao puštati, lesson learned

Extremist
09.12.07, 15:00
Trebao si ih puštati, kako ne. Samo si isto tako trebao imati još više zamki. Pa mu stalno to raditi dok konačno ne shvati da na tebi troši previše vremena, a ne opljačka ništa dok bi kod drugih prošao puno bolje.
Vjerovao ti meni ili ne, ima onih i koji to ne shvate mjesecima. Zato ih ostali igrači prestignu.

hoorvat
10.12.07, 18:59
pozdrav...imam jedno pitanje...ako napadam gale koliko vojske trebam da mi nebi nista zarobio??? ali on nema vojske

Elleipsis
10.12.07, 19:07
pozdrav...imam jedno pitanje...ako napadam gale koliko vojske trebam da mi nebi nista zarobio??? ali on nema vojske
nema veze sta on nema vojske, on mozda ima zamke koje ce vam zarobit vojsku. Osim toga ako ima rezidenciju i zid znaci da ima povecanu obranu od koje tvoji vojnici mogu stradati...
...a naravno moze imati i prijatelja koji ce mu poslat pojacanje :D

Delphinidae
10.12.07, 19:08
Pa bar vojnika vise nego sto on ima zamki i da napadas normalnin napadnon...

Deviant
10.12.07, 21:40
Pa bar vojnika vise nego sto on ima zamki i da napadas normalnin napadnon...

'bar vojnika vise' bi znacilo da ga napada samo sa jednim vojnikom, dok su ostali u zamkama, a svi bismo trebali znati sto se dogada kad se napada sa jednom jedinicom

p.s. postovi premjesteni iz teme gdje im nije bilo mjesto

Pilot boy
10.12.07, 22:19
Ja sam Rimljanin ali me zanima nešto sa Galima.
Kada sa Galima izgradiš zamku, da li se mogu zatočeni vojnici koristiti kao vlastita vojska?

Dukycro
10.12.07, 22:36
NE,nema onda igrača koji nebi uzima gale da se to može, Besplatna vojska di ćeš bolje. ako te zamke zanimaju detaljnije pronjuškaj malo po forumu i vidit ćeš

eragon
12.12.07, 18:54
NAPO SAM NEKOG GALA SA 50 VOJNIKA -NAPAD NORMALNO I POVATO MI JE SVE NJIH!:mad: KAKO SAM SE NALJUTIO,A MALO PRIJE TOGA SAM PROČITAO NA FORUMU DA AKO NAPADAŠ NORMALNO NE MOGU TI ZAROBIT VOJNIKE

Delphinidae
12.12.07, 19:10
Kad napadas normalno MOZE ti ih zarobit sve ako ima vise zamki nego ti vojske, ali razlika kad napadas normalno je to da ako ti koji vojnik prezivi napad, onda vojska koja se vraca ti oslobađa one zarobljene.... a u pljacki nije tako, ostave ti ekipu u zamkama

White Duke
15.12.07, 19:39
Hvataju li se u zamke jedinice ili vojnici ponaosob?

Vjerojatno nisam ni svjesna koliko je pitanje glupo.

edit
A da.

Valjda vojnici posebno

Extremist
15.12.07, 19:47
S obzirom da se naseljenike ne može smatrati vojnicima...

U zamke se može uhvatiti sve što se u igri može poslati u napad.
Zamke hvataju jedan "napad", dakle ako si vež prije uhvatio 10 vojnika, pa opet 10 vojnika koji su poslani s istog naselja, na pregledu sadržaja zamki ćeš vidjeti dvaput po 10 vojnika, a ne 20.

platforma
24.12.07, 15:24
Maksimalan broj zamki ti je 200 A kad jednom izgradim tu "jednu" zamku do 20. razine (200 zamki), mogu li opet još jednu?

(Kao kad skrovišta izgradim do 10. razine pa opet mogu još jedno i tako sve skupa 3 komada.)

platforma
24.12.07, 15:27
Šta kad on ne prihvaća jednosatnu proizvodnju nego traži 1000 od svega jel on to smije ili šta? Jel to neko pravilo?

Za odštetu se traži jednosatna proizvodnja od svih resursa?

Potvrdu ili opovrg molim :)

Extremist
24.12.07, 15:50
Ti možeš za "odštetu" tražit što god želiš ako misliš da će lik na to pristat. Nema ograničenja nikakvog po tom pitanju, samo je bitno da se u svemu poštuju Pravila igre (http://www.travian.com.hr/spielregeln.php).

hzg
24.12.07, 15:55
A kad jednom izgradim tu "jednu" zamku do 20. razine (200 zamki), mogu li opet još jednu?

(Kao kad skrovišta izgradim do 10. razine pa opet mogu još jedno i tako sve skupa 3 komada.)

Ne, mozes imati samo jednu zgradu Zamki i u njoj 200 zamki u svakom gradu...

albundi
24.12.07, 17:31
jeli po pravilima da ti neko pošalje odštetu i ti mu nedaš vojsku?

hzg
24.12.07, 17:42
Je... nigdje se u pravilima ne spominje nikakva odsteta nisti nista, tako da je skoro sve dozvoljeno :D

Samo nitko ne voli prevarante i mogao bi brzo biti katapultiran ;)

faka123
26.12.07, 09:18
da li se mogu oslobadjati zatocenici i kako

Uopce nije bitno
26.12.07, 09:32
da li se mogu oslobadjati zatocenici i kako

mogu moras ponoviti napad ali normalan ne pljacka

ali u masu slucajeva ti ih covjek pusti jer mu se 50% zamki popravi besplatno

mane
26.12.07, 13:44
@ sancha... svakome igracu mozes poslati jednosatnu proizvodnju resa u jednom danu (24h) ali ako tvoj acc sluzi samo za to, mislim da ce to netko od odgovornih primjetiti..

a to se kosi sa pravilom o igranju racuna na svoju korist..

ako ides u napad i ti imas vise vojnika nego on zamki oni kad odlaze oslobode te vojnike u zamakam i nemaš problema

nyx
28.12.07, 14:45
Citat od Tomislavus: ...svrha zamke je da eliminira napadaceve jedinice

Ali ako ti zamke ulove napadače a ti ih kasnije ponovno pustiš to nema smisla.

Elleipsis
28.12.07, 14:58
Ali ako ti zamke ulove napadače a ti ih kasnije ponovno pustiš to nema smisla.
ima smisla... jer ako ih ne pustiš sam moguce je da ce ti neprijatelj šibnuti napad od 6000 necega i nema tih zamki koje ce ti onda pomoci... if you know what I'm saying :D

edo-1
29.12.07, 15:52
jedno pitanje na brzaka molio bih da brzo odgovorit:
Osoba A napada osobu B i njene trupe padaju u zamke
Dali može osoba C(koja nije u savezu s osobom A)oslobdit njegove trupe

Extremist
29.12.07, 15:56
Ne. Zarobljene jedinice običnim napadom može oslobodit samo njihov vlasnik ili vlasnikov saveznik.

jackass9
29.12.07, 20:11
oslobađaš ih sam sa sobom i sa svojim prijateljem sobom

alen
29.12.07, 21:40
ako imas vise vojske nego zamki onda nemas problema , zato sto u svaku zamku stane jedan vojnik.A ako imas manje vojske nego on zamki onda vojska ostaje zarobljena , a mozes je raspustit al se onda ne vrate tebi neg odu negdje

Pilot boy
30.12.07, 13:49
Samo gali mogu raditi zamke. Prvo napraviš zgradu trapper, u kojoj radiš po 10 zamki po lvl.
Nažalost zarobljeni vonjnici ne mogu se koristiti u vlastitom napadu!

Enobarbo
30.12.07, 18:47
kako to da izviđaći ne mogu otkriti zamke kod gala?

Deviant
30.12.07, 19:11
kako to da izviđaći ne mogu otkriti zamke kod gala?
zasto je nebo plavo?

tako je napravljena igra - ne vide se zamke
onda bi od njih bilo jos manje koristi

platforma
30.12.07, 19:21
A "Treniraj" kod zamki?

Deviant
30.12.07, 19:25
A "Treniraj" kod zamki?

to je isto kao i kod vojnika
kako treniras njih, tako trebas i zamke
sama zgrada Zamka je ustvari isto sto i Vojarna za vojnike

Erin Go Bragh
30.12.07, 19:35
Napiši koliko zamki želiš sagraditi sa strane u onu malu kućicu i onda stisteš treniraj.

Deviant
30.12.07, 19:37
Ništa se ne događa kad to kliknem. ???

broj u zagradama ti govori za koliko zamki imas dovoljno resursa
ili kliknes na tu zagradu za treniranje maksimalnog broja zamki
ili sam upises zeljenu kolicinu (naravno, ne vise od onog sto pise u zagradama)

mane
31.12.07, 12:44
mogu li katapuliti i ovnovi upast u zamke???

bela7
31.12.07, 12:45
mogu:vkata::ovan:

Warchief
04.01.08, 20:04
kad netko napada sa npr. 10 vojnika da li ce ako ja imam 10 zamki svi vojnici uhvatiti u zamke????????:confused:

zvonimir222
04.01.08, 20:17
kad netko napada sa npr. 10 vojnika da li ce ako ja imam 10 zamki svi vojnici uhvatiti u zamke????????:confused:

da svi ce upasti u zamke:)

Warchief
04.01.08, 22:42
a koliko kosta popravljanje 100 zamki ???

bela7
04.01.08, 22:51
košta ti

2000 drva/3000 gline/1000 željeza/2000 hrane

zadovoljan?

mesko
06.01.08, 19:48
ufatio sam u zamke 20 protivnickih vojnika... ne zelim ih osloboditi. sta jos mogu s njima? dali ih mogu preobratiti na svoju stranu?

bela7
06.01.08, 19:51
nemožeš ih prebaciti na svoju stranu.ako ih ne želiš pustiti onda ih ubili ili traži tog igrača odštetu.njegovu jednosatnu proizvodnju da ti pošalje.ali ako ih pustiš onda ti se besplatno popravlja 50% zamki,a ako ih ubiješ ili ih netko drugi oslobodi onda ti se popravlja 30% zamki.

AStaTiJe
06.01.08, 19:51
ufatio sam u zamke 20 protivnickih vojnika... ne zelim ih osloboditi. sta jos mogu s njima? dali ih mogu preobratiti na svoju stranu?

Da si pročitao naslove threadova prije nego si pisao ovo došao bi i do ->http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=353

EDIT:

ali ovako je jednostavnije :)
tko je vidio u današnje turbo-brzo doba gubiti vrijeme na čitanje bezveznih uputa :D
Vidjet ćemo kad dođu Extremist, Floosh ili neko drugi od moderatora šta će reći na to, vjerovatno će ti reć da se naučiš koristit tu opciju kad ti istekne BANN...

White Duke
06.01.08, 20:27
Kako mogo ubiti zatočenike

stadium arcadium
06.01.08, 20:32
al da neki prolistaju Travian FAQ nasli bi sve što ih zanima... a tu je i forum... malo prolistavanja različitih tema i kategorija sigurno bi rezultiralo manje ovakvih bezciljnih tema...

hrvo
09.01.08, 01:49
Da li mi može netko objasniti u čemu je funkcija zamki tj. 'stos'. Primjera radi: netko te napadne sa manjim brojem vojnika, ti se braniš sa 10-20, barem u početku (govorim naravno o samom startu igre kad imaš ukupno 100-ak ljudi koliko možeš izgraditi za tih 13 dana zaštite). Ti izgubiš svu svoju obranu, on izgubi 10-ak vojnika, i njegov ostatak vojnika ostane u zamci. Zatim zove nekog iz svog saveza da te napadne i na taj način oslobodi svoje vojnike. Da i pustim dobrovoljno njegove vojnike van iz zamki, opet mi je uništena polovica zamki. Uzmi u obzir da izrada jedne košta (20,30,10,20) na 20-ak zamki potroši se dosta resursa, a od toga nema nikakve koristi jer ne mogu mu ubiti niti jednog vojnika koji je u zamci. Znači ako ja nemam dovoljno vojske da se obranim, on u biti nema nikakvih gubitaka s obzirom da će poslati novi vojni val da oslobodi zatočenike. To je u početku stvarno frustrirajuće - netko te napadne, ostane u zamci, a ti mu ne možeš ništa i usto ti još pokupi resurse, a ja opet moram gradit nove zamke i trošit vlastite resurse za njihovu izgradnju, da bi ih opet samo polomio. Stoga opet da ponovim - da li mi može netko objasnit u čemu je 'kvaka' zamki? Ispada da je bolje uopće ih ne graditi.

Extremist
09.01.08, 02:08
Kad budeš imao naseljenike, katapulte i administratore, znat ćeš čemu služe zamke i ljubit ćeš ih više nego ijednu stvar u ovoj igri.

CroGladiatus
09.01.08, 13:42
Sama zgrada ZAMKI se napravi u naselju(to vam je kao neka zgrada), a onda nadogradjivanjem te zgrade na visi level se mogu praviti i vise zamki koje zarobljavaju protivnicke vojnike. Jedan level je 10 zamki za praviti vise.

Ja nisam Gal, a toliko znam o njima. Znate kako? Pročitao sam FAQ.

stadium arcadium
09.01.08, 13:45
Sama zgrada ZAMKI se napravi u naselju(to vam je kao neka zgrada), a onda nadogradjivanjem te zgrade na visi level se mogu praviti i vise zamki koje zarobljavaju protivnicke vojnike. Jedan level je 10 zamki za praviti vise.

Ja nisam Gal, a toliko znam o njima. Znate kako? Pročitao sam FAQ.

ovo ti je bilo jako mudro :D... a sad da još neki tako čitaju FAQ mozda ne bi ovako ljudi trebali iznosit svoja mišljenja u odnosu na FAQ...

Kety44
10.01.08, 12:37
na kojem nivou mi mora bit okupljaliste ako se zelim odreci(ubiti ih) svojih zarobljenika u tudjoj zamci?

hrvo
11.01.08, 02:34
Kad budeš imao naseljenike, katapulte i administratore, znat ćeš čemu služe zamke i ljubit ćeš ih više nego ijednu stvar u ovoj igri.

dok ja skupim resurse za naseljenike, katapulte i administratore, horde vojnika upitnog morala malo-malo mi ih uništavaju...

AStaTiJe
11.01.08, 14:41
na kojem nivou mi mora bit okupljaliste ako se zelim odreci(ubiti ih) svojih zarobljenika u tudjoj zamci?

na prvom, kao i za slanje u napad...

suzy-
12.01.08, 11:18
Kako da oslobodim svoje vojnike iz tuđe zamke?

albundi
12.01.08, 11:47
šalji napad na neprijatelja. ako ti preživi koji vojnik on će osloboditi sve ostale

nyx
13.01.08, 14:26
1. Ja sam bio postavio 10 zamki u svom naselju, a sada nakon što 10 dana nisam igrao vidio sam da me dosta ljudi napalo pa sam išo pogledati zamke i pisalo mi je da trenutno imam 0 zamki i da mi ih je 0 puno:( ---- ZAŠTO????????

:confused::(:confused:

2. Ako imam nekolko vojnika u zamkama kako ih mogu osloboditi i kako da popravim zamke???

Deathmaster
13.01.08, 14:30
1. zato što su ljudi napadali i padali u zamke i poslije oslobađali svoje trupe i tebi uništavali te iste zamke...
2. u Zamka(ona zgrada) klikneš da pustiš trupe(kolko ja znam), a zamke moraš ponovo napraviti kao što si i prvi puta, odnosno izgraditi nove...

anjet
14.01.08, 00:16
a zakaj je kao uobicajeno da se za oslobadjanje zarobljenika placa jedan sat proizvodnje kad popravak zamki kosta vise a i bogme je i proizvodnja nove vojske jos skuplja od jednog sata. misim da bi cijene trebala bit 50% koliko napadaca kosta da izgradi zarobljene vojnike, barem, i jos za pretrpljeni strah jedan sat porizvodnje :)

misim da bi bilo posteno da zarobljenici riknu nakon recimo 3 dana kaj se nis ne dogadja, jel ne vidim kak bi oni ostali zauvjek u zamci ako ih ja ne pustim i napadac ne oslobodi, stvarno tupavo. otkud im opce hrana u zamci, kak ju napadac uspjeva dopremati u moje naselje?!?

albundi
14.01.08, 10:06
zato jer se nemože slati više od 1 sata proizvodnj, i to nije pravilo, možeš ti tražit koliko očeš

ko da je važno to sa hranom, glavno da ih ti vojnici troše neprijatelju

anjet
15.01.08, 15:41
pa meni je vazno to sa hranom jer volim kad pravila imaju logike i uporište u stvarnosti. cak i bez obzira na to, pravila za zamke su totalno loša.
ako se pojavi samo jedan odgovor koji barem malo objašnjava apsurdnost zamki bas ce mi biti drago.

faka123
19.01.08, 13:40
kad netko ima zamke a ja ga izvidjam hoce li mi izvidjac upast u zamku

damir
19.01.08, 14:20
ne, samo vojska

AStaTiJe
20.01.08, 13:15
kad netko ima zamke a ja ga izvidjam hoce li mi izvidjac upast u zamku
:confused:Mislim da već 100 puta piše na ovom forumu da špijun koji je poslan u izviđanje NEMOŽE NIKAKO i NI UKOM SLUČAJU upasti u zamku.

Al' može ako ga pošalješ u napad damire...

CroGladiatus
20.01.08, 20:13
Samo Gali mogu imati zamke, nema veze s koje strane zida se one stavljaju, samo napravis zgradu po imenu Zamka u naselju, onaj drugi krug i onda kada napravis tu zgradu po levelu mozes napraviti 10 zamki, Naravno da se zamke isplate raditi, one su ti prednost gala.
Nemozes pobiti ljude zamkama, to moze samo onaj ciji su vojnici u zamkama.:close:

White Duke
21.01.08, 13:38
Nedavno sam počeo igrat ovu igru pa me zanima da li je moguće ako ja imam na primjer 150 zamki a protivnik pošalje 100 vojnika da će oni svi završiti u zamci

majmun
21.01.08, 14:01
hoće svi će bit u zamkama;)

yasha
25.01.08, 16:41
Sorry ak ovo već ima negdje, neda mi se kopat po ovih 21 stranica.

Koja je ovo finta sa jednosatnom proizvodnjom, Koja mi korist od toga.
Npr. lik mi uleti u naselje, zarobim mu vojsku, recimo da mu ih zarobim 50, jednosatna proizvodnja mu je 50 svega, a 25 zamki (50% je besplatono ak ih pustim) košta 500,750,250,500, koja je korist od jednosatne proizvodnje 50 50 50 50, kaj nemogu tražit za obnovu, a njegova vojska je sigurno skuplja od 500,750,250,500.

duby
27.01.08, 15:56
a ovo RASPUSTI je tako objašnjeno da najprije pretražiš cjeli forum od milion jedno te istih pitanja pa klikneš da vidiš kaj bude a ono sr.....! zašto te ne pita da potvrdiš ubijanje svojih vojnika,nego odmaz po glavi.
sama riječ raspusti nikako ne znači UBITI .neka napišu likvidiraj,ubij ili uništi:bad2:

Gasho
04.02.08, 22:48
Evo ovako... Recimo da na Gala pošalješ 5 vojnika od koji bi svaki opljačkao po 100 od svakog resursa. Ako od tih 5 vojnika 2 ostanu u zamkama i ako se sa Galom dogovoriš da ih pusti, hoće li oni ponijeti sa sobom ti 100 resursa ili vojnici koji upadnu u zamke ne uspiju opljačkat ništa?

mane
04.02.08, 22:52
ti koji upadnu u zamke ne opljačkaju nista

n00b
05.02.08, 10:44
to je ko da si mi ti neprijatelj i ponudim ti 100 ressursa zato sto tvoji vojnici nisu uspjeli mi nista ukrasti :D:lol2::lol2::bad2:

nobody
05.02.08, 11:46
ja igram s galima i neznam koje preduvjete trebam imat za zamke i kako se uopće rade

NeMirko
05.02.08, 12:17
ja igram s galima i neznam koje preduvjete trebam imat za zamke i kako se uopće rade

http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=100&highlight=zamke

Evo imas ovdje 11 stranica rasprave o zamkama pa citaj. Konkretan odgovor na tvoje pitanje je da moras napraviti zgradu koja se zove "zamka" i tamo radis zamke, 10 po levelu, treniras ih kao vojnike, a nije bitno gdje si postavio zgradu....

Ludonja
07.02.08, 14:15
Mene zanim aako srušim vlastite zamke oslobodi li se onda vojska iz njih ili pocrka???

TripleS
09.02.08, 23:28
e sad moram tu pisati jer je stara tema o zamkama zaključana

malo sam pogledao po forumu ali nisam našao ili sam propustio vidjeti

napao sam tipa normalnim napadom, uz nešto resa u izvještaju piše da sam oslobodio i par svojih vojnika. poanta je u tome što ti vojnici nisu bili moji već od nekog drugog napadača koji su ostali zarobljeni u selu. sad me zanima zašto ti vojnici nisu došli pod moju komandu jer su nazovimo to tako moji zarobljenici već su se vratili svojem vlasniku (bar tak pretpostavljam)?

ako netko zna o čemu je točno riječ molim da napiše

rope
09.02.08, 23:37
da,vratili su se pravom vlasniku,to tako funkcionira
npr. ako gal ima 10 zamki,ti kao napadač moraš imat barem jednog preživjelog nakon napada da u povratku oslobodi ove koji su upali u zamku
nemožeš ih ti porobit jednostavno zato jer to tako ne funkcionira

shaggy
09.02.08, 23:46
bili su od nekog iz tvog saveza...njemu su se vratili...

TripleS
10.02.08, 07:23
to mi je na s2 a nisam u niti jednom savezu, ali ako to tak funkcionira nemam više pitanja na tu temu, mada bi bilo zanimljivije da postaju moji ali eto...

hvala na odgovorima

warlock_sm
10.02.08, 12:04
to i jesu bili tvoji vojnici, ali ne od ranije, nego je u tom napadu prvo zarobljeno nesto tvojih vojnika(koliko je bilo zamki), pa su onda oni koji su ostali slobodni odradili napad, i onda oslobodili one koji su na pocetku bili zarobljeni i vratili su ti se svi zajedno.

Ozoman
10.02.08, 23:38
Mozda nema usku vezu s temom ali da ne otvaram novu:

Da li postoji u Travian RS (spasavanje resursa tokom noci - kao u OGame-u) ?
-mislim na princip, napad sa flotom ( vojnicima) a da imaju natovareni tovarni teret (ledja) sa metalom (hranom)?