PDA

View Full Version : Početnička zaštita

zrix
26.08.07, 07:53
1. Zanima me, u čemu je razlika između skladišta i skrovišta?
2. Može li iz skladišta neprijatelj opljačkati resurse?
3. Zašto je važna žitnica, da li i ona štiti od napada?

pukovnik
26.08.07, 08:34
1. Zanima me, u čemu je razlika između skladišta i skrovišta?
2. Može li iz skladišta neprijatelj opljačkati resurse?
3. Zašto je važna žitnica, da li i ona štiti od napada?

1. skladiste ti je bitno da u njemu drzis resurse (sve osim hrane) sto imas veci lvl skladista to ces vise moci spremiti resursa, u skrovistu drzis sakrivene resurse iz skladista i zitnice.

2. iz skladista i zitnice ti neprijatelj moze opljackati sve resurse ako nemas skrovista (na lvl 10 mozes sakriiti 1000 jedinica svakog resursa) i to ti nemoze opljackati nitko osim teutonaca, oni ce ti uvijek moci ukrasti 1/3 iz skrovista ako je puno.

3. zitnica je vazna kao i skladiste, sto veci lvl zitnice to vise hrane stane u nju. Ne, ona nestiti od napada.

ostacro
26.08.07, 10:09
da si malo gledao forum i FAQ na sva bi ti pitanja bila odgovorena.Ubuduće malo gledaj forum.2. pitanje pukovnik nije sve rekao.
Ako si gaul onda imaš za duplo uvećano skrovište resurasa.

Zadnja rječ zbog ovoga,dao bog da te rajdaju tok ne obrisao account.

Seljacina
26.08.07, 10:09
A mene zanima kako mogu frendu poslat nes resursa???

hzg
26.08.07, 10:21
@ Zrix
Evo malo da nadopunim.

1.Ako imas recimo skladiste lvl2 za 1700 resa (1700 za zeljezo,1700 za glinu i 1700 za drvo) , kada napunis do vrha npr glinu 1700/1700 tvoja jednosatna proizvodnja se baca jer nemas vise gdje pohraniti glinu pa ona propada.
U skrovistu skrivas svoje rese od drugih, npr gali lvl 10 imaju 2000 skrivenih resa (ali ne od svake vrste nego od) svih zajedno. recimo 500 drva, 700 gline, 400 hrane i 400 zeljeza. Kada izgradis jedno skroviste do lvl. 10 mozes izgraditi jos jedno pa joos jedno itd.

2.Neprijatelj ti pljacka sve osim onoga sto je skriveno u skrovistu. Gali ti imaju duplo vece skroviste od rimljana i teutonaca.

@ seljacina

Mozes mu poslati tak da i ti i on imate trznicu i onda kad stisnes na nju imas slanje resa. Upises koliko hoces i koordinate.

Pazi!!!

Ne smijes slati vise od jednosatne proizvodnje na dan. Osim ako imas kod njega svoju vojsku pa mu fali hrane za odrzavanje, onda smijes poslati "razumnu" kolicinu.

Ako ti je sitter ili ste korisnici istog racunala onda smijes raditi samo razmjenu 1:1.

Marvex
26.08.07, 10:59
Zrix je dobio odgovore na pitanja, a na redu je Seljacina:

pA ZAR NEMAS TRZNICU???????????
Trebas imati trznicu da bis nekom slao resurse!Procitaj preduvjete za trznicu u uputama...

hzg
26.08.07, 12:35
@ newbie

To nisam znao, dobro je svaki put nesto nauciti. Hvala na ispravku.

Seljacina
26.08.07, 18:27
Ma imam trznicu odavno uh imam i za gradit kopljanike i imam oruzarnicu!!!
Samo nisam tnao kako se salju resursi!!!

SonGoku
29.08.07, 20:45
evo pitanje....

Kako se ovdje radi FS

mislim , nema smisla da ostavim na planeti vojsku pa da mi ju netko pojede

AlcOs
29.08.07, 22:34
evo pitanje....

Kako se ovdje radi FS

hahahaha...za pocetak nije planeta nego selo. Ovdje su svi na istoj planeti :D

Nađeš si metu koja je dovoljno daleko i napadneš ju i vojska ti se vrati onda kad si naštimaš. Preporučljivo je da nađeš nekog inaktivnog tako da se nebi dogodilo da onom kog napadaš stignu pojačanja.

SonGoku
30.08.07, 00:45
hm a kako se inaktivni prepoznaju ...

ili ...

shta bi postigao ako posaljem full flotu s spijunazom na lika,, imali sanse da me skinu,, mislim, pa spijam ga :D

shaggy
30.08.07, 12:49
ne,ako iams samo jednog vojnika koji nije scout desit ce se napad

Black Revenger
30.08.07, 12:51
hm a kako se inaktivni prepoznaju ...

pa recimo gledas koj imaju manje od 20 stanovnika i pozeljno da nisu u savezu.

SonGoku
30.08.07, 15:09
thanx svima na info :D

SonGoku
01.09.07, 11:00
evo josh jedno pitanje ...
ne mogu naci opciju da posaljem kruznu unutar saveza...
aktivirana je itd..
samo gdje se nalazi opcija za poslati kruznu ?

thanx

shaggy
01.09.07, 13:03
odes write new msg i u polje primatelj upises [ally] a ne ime igraca i to je to

SonGoku
01.09.07, 15:06
odes write new msg i u polje primatelj upises [ally] a ne ime igraca i to je to

hvala, radi :D

Warmen
02.09.07, 16:13
Šta znaći ono u kutu di piše izračun u ??? ms?
objasnite:confused::confused::rolleyes:

Rinma
03.09.07, 09:27
gledao sam malo centar sela i gledao malo upute i primjetio sam da ima vise vrsti gradjevina nego sto ima polja u gradu.

dakle,to znaci da nemogu imati sve moguce gradjevine ili?

hzg
03.09.07, 09:39
Nemozes imati sve vrste gradevina u jednom selu.
Ali mozes imati vise istih zgrada npr. 3 skrovista, 5 zitnicca, 4 skladista itd.

suta
04.09.07, 23:47
svaki put kad mi se vrate vojnici, ono šteka i učitava pol sata

a imam ADSL

help!!!

Deviant
04.09.07, 23:55
svaki put kad mi se vrate vojnici, ono šteka i učitava pol sata

a imam ADSL

help!!!

nije do tebe, do servera je

Vaygr
05.09.07, 10:37
Pretrazio sam pola foruma i nigdje nisam naso odgovor na pitanje koja je razlika izmedju "obicnog napada" i "pljacke" (osim sto dok pljackam poberem rese)!!

PS
I ja se ispricavam ako ste na ovo pitanje 100 puta odgovarali jel ja zbilja nisam nigdje vidio odgovor na ovako nesto!!:D

Deviant
05.09.07, 11:06
kod obicnog napada je borba do smrti, sve dok jedna strana potpuno ne ostane bez vojske.
u slucaju da napadas gala, na kraju napada mozes osloboditi svoje vojnike iz klopki.

kod pljackanja nije borba do smrti. tvoji vojnici pokupe sto mogu i bjeze.
u tom slucaju, tvoji vojnici ostaju u galovim klopkama dok ih ne oslobodis obicnim napadom.

iznos resursa koji dobijes obicnim napadom i pljackom je isti.

Pretrazio sam pola foruma

p.s. sljedeci put pretrazi drugu polovicu foruma

Vaygr
05.09.07, 11:10
Puno hvala!!!

Sad vise nemoram pretrazivat drugu polovicu foruma!!!! :D

warlock_sm
05.09.07, 11:56
1.Ako imas recimo skladiste lvl2 za 1700 resa (1700 za zeljezo,1700 za glinu i 1700 za drvo) , kada napunis do vrha npr glinu 1700/1700 tvoja jednosatna proizvodnja se baca jer nemas vise gdje pohraniti glinu pa ona propada.
U skrovistu skrivas svoje rese od drugih, npr gali lvl 10 imaju 2000 skrivenih resa (ali ne od svake vrste nego od) svih zajedno. recimo 500 drva, 700 gline, 400 hrane i 400 zeljeza. Kada izgradis jedno skroviste do lvl. 10 mozes izgraditi jos jedno pa joos jedno itd.

Skroviste kod gala cuva po 2000 od svakog resursa znaci 2000 drva, 2000 gline, 2000 zeljeza i 2000 hrane, a ne ukupno 2000 resursa ( isto je i kod rimljana i teutonaca samo njihovo skroviste cuva po 1000 od svega ). Mislim, naravno, na skroviste razine 10, ako je manje razine cuvo po onoliko resursa od svake vrste koliko pise.

n4rf
05.09.07, 12:12
evo pitanje....

Kako se ovdje radi FS

najdes nekog inaktivnog,znaci da mu broj stanovnika ne raste par dana,nema vojsku i sto je dalje od tebe i posaljes ;)

warlock_sm
05.09.07, 15:48
najdes nekog inaktivnog,znaci da mu broj stanovnika ne raste par dana,nema vojsku i sto je dalje od tebe i posaljes ;)

bolje je da je blizu tebe jer ce trositi njegovu hranu. Naravano tada postoji rizik da se uloguje i da ti posalje nazad na samom pocetku. osimtoga ako je daleko od tebe kad ujutro ustanes, pa ih povuces nazad trebace im dosta vremena da dodju nazad da ih mozes koristiti.

Ludonja
07.09.07, 19:16
da si malo gledao forum i FAQ na sva bi ti pitanja bila odgovorena.Ubuduće malo gledaj forum.2. pitanje pukovnik nije sve rekao.
Ako si gaul onda imaš za duplo uvećano skrovište resurasa.

Zadnja rječ zbog ovoga,dao bog da te rajdaju tok ne obrisao account.

šta ovi slavončić samo gadi po forumu,pa pusti ljude na miru neka pitaju-nekim je lakše to nego listat FAQ.
Naporan si!
Stavi ban sam na sebe!
I piši da te se razumi.
Postoji i edit ako nisi zna smartiću!!!

Napišidlaka

suta
07.09.07, 22:17
jel ja svojima u savezu mogu slat resa kolko hoću, a da mi oni ne moraju niš vratit???

Black Revenger
08.09.07, 01:28
jel ja svojima u savezu mogu slat resa kolko hoću, a da mi oni ne moraju niš vratit???
smijes slat onolko kolko ti dođusta pravilo o pushingu:
http://www.travian.com.hr/spielregeln.php
§3 Slanje resursa & Pushing

xivan
08.09.07, 08:24
Jel mogu ja igrat bez da radim išta drugo osim akademije vojarne tržnice i vojnika

shaggy
08.09.07, 10:15
mozes ako si jako aktivan

Black Revenger
08.09.07, 17:03
Jel mogu ja igrat bez da radim išta drugo osim akademije vojarne tržnice i vojnika
a mozes ti igrat i gradit kaj hoces, al bas ti ne garantiram efikasnost onda :D