PDA

View Full Version : što znači pojačanje?

marrac
26.08.07, 13:04
evo ja pitam što znači pojačanje i kad je najbolje da se iskoristi

hzg
26.08.07, 13:27
Tesok da mozes iskoristiti pjacanje, prije da ga mozes zatraziti.

Recimo ti su u nekom savezu, a napada te neki jaci igrac od kojega se ti nikako nemozes sam obraniti sa svojim vojnicima.
Tada zatrazis pojacanje od nekog iz saveza i on ti posalju, moze i vise njih pojacanje tj. svoje vojnike, kada stignu oni se bore na tvojoj strani, s tvojim vojnicima protiv neprijatelja.

Jedino kod pojacanja ti uzdrzavas svu vojsku koja je dosla u tvoje naselje.

ostacro
26.08.07, 21:24
dobro je koristiti i kada gradiš settelere(za gradnju novih sela) ili za istraživanje nove tehnologije(katapulta i senatora).Isto tako kada imaš senatora koji zauzima druga sela pametno je štititi selo u kojem se senator nalazi(kao is setteleri).

pisc99
26.08.07, 22:56
Jedino kod pojacanja ti uzdrzavas svu vojsku koja je dosla u tvoje naselje.

Ali ti zato, sukladno sa pravilima, ti ljudi smiju poslati hranu za uzdrzavanje vojske. Tako da je jedina tvoj briga da tvoje pojacanje dode u tvoje selo prije napadacke vojske.

ninci
28.08.07, 08:48
Joj kak sam sad zbunjena....jedno naselje me napadalo svakodnevno po 3-4 puta dnevno...a sad mi piše da me je pojačao??!??! To je neka zabuna ili??? ili nečija dobra volja??? :))) ili pojačati nekoga isto je kao i poslati pojačanje nekome??
Sad uzdržavam nekakvu zvjezdićicu.... :))

hzg
28.08.07, 09:08
Taj koji te napao se zabunio, to se cesto dogada. Umjesto NAPAD : PLJACKA ostavio je NAPAD POJACANJE. Kada vidi da mu se nisu vratili vojnici on ce ih pozvati natrag doma iz tvog sela.

Ali mozda te netko drugi napadne pa ces onda toga drugoga otjerati, a i ovaj koji ti je poslao pojacanje mozda odustane od tebe.

DedaMraz
02.11.07, 05:33
Mali upgrade pitanja...

Ukoliko sam cuvar racuna, smijem li sam sebi poslati vojsku cuvanoga kao pojacanje te sukladno tome njegovu hranu kao hranu za te iste trupe? Koliko sam primjetio taj dio u pravilima nije reguliran niti eksplicitno zabranjen i ovo bi, prema onoj staroj narodnoj, sasvim lijepo moglo proci prema principu: ukoliko nije zabranjeno - dozvoljeno je?

Black Revenger
02.11.07, 11:40
smijes, al najvise na 3 dana.

Black Revenger
02.11.07, 12:19
Hranu za tri dana ili pojacanja na tri dana?!?!?!
jao cjepidlake, mogel si ti nadopunit -.-
vojsku max 3 dana, a hranu sve dok je vojska kod tebe.

Deviant
02.11.07, 15:34
Јednostrano slanje resursa igračima koјi koriste isto računalo, koјi čuvaјu račun ili koјi su čuvani, јe zabranjeno.
Razmjena resursa mora biti obavljena u omjeru 1:1 i transfer resursa mora biti okončan unutar 48 sati. Iznimka kod ovog pravila je slanje hrane za uzdržavanje vlastite vojske koja je poslana kao pojačanje u drugo naselje. Takvi transferi resursa trebali bi se smatrati rijetkim iznimkama i moraju prestati 3 dana od prve isporuke hrane.

Tri dana se odnose na hranu, ne na vojsku. Vojska se i nakon toga moze zadrzati u pojacanju, uz alternativni nacin uzdrzavanja (koji nacin, sami izaberite).

Koliko sam primjetio taj dio u pravilima nije reguliran niti eksplicitno zabranjen i ovo bi, prema onoj staroj narodnoj, sasvim lijepo moglo proci prema principu: ukoliko nije zabranjeno - dozvoljeno je?

Kao sto vidis, reguliran je. Zato prije nego igrac pomisli da je nesto dozvoljeno jer nije zabranjeno, trebao bi bolje procitati pravila. I imati na umu da postoji velika vjerojatnost da ono sto stvarno nije navedeno JE zabranjeno.

Black Revenger
02.11.07, 15:42
ah, moj bad :(

Black Revenger
02.11.07, 21:58
Ne mogu vjerovat da se super-moderatori na forumu nisu potrudili procitat pravila. :(
Pojacanja mogu visit koliko hoce. :)
a citali jesu samo kaj su krivo skuzili :D

Extremist
02.11.07, 22:46
Kako misliš da se ne bi usudio. Ja recimo pitam svašta nešto, ali nekad ne dobijam odgovore.

Evo recimo najnovije pitanje. Igrač je odlučio prestati igrati, stavio je account na brisanje i poslao svu svoju vojsku nekome kao pojačanje. Što će se s tom vojskom dogodit kad mu se account ugasi? Znam da neću dobit odgovor sto posto. Srećom u savezu u kojem jesam jedan je igrač stvarno stavio acc na brisanje i stvarno poslao drugom igraču pojačanje. Pa ću napisat što se dogodilo kad se acc ugasi.

Deviant
02.11.07, 22:55
A mene cak 'spotalo' kad sam pitao za pojasnjenje... pa ti sad budi pametan sto i kako. :(
Covjek se vise ne usudi ni pitati sto mu nije jasno.

ti si jedino kriv sto znas sloziti recenicu pa izgleda kao tutorial za cheat :D
drugi pitaju nesto ala meni-bratic-nesto-tu-tamo-radio-da-li-se-to-smije pa ne zvuci tako strasno

Igrač je odlučio prestati igrati, stavio je account na brisanje i poslao svu svoju vojsku nekome kao pojačanje. Što će se s tom vojskom dogodit kad mu se account ugasi?

Nema racuna, nema vojske. :)

Extremist
02.11.07, 23:16
Newbie, pa zašto bi to bilo zabranjeno?

Ali ovako nešto sigurno jest zabranjeno:

Asocijalni ekstrovertirani pervertit nekrofilskih sklonosti osoba C je postao neaktivan.

Osobe A i B su međusobno sitteri jedan drugome, ali nemaju veze s osobom C osim što osoba A zna da je C neaktivan (isti su savez). Osoba A šalje jednostrano resse na naselje osobe C, a u isto vrijeme našteli napad osobe B na osobu C koja će te resse popljačkat.

Extremist
02.11.07, 23:31
Upravo tako. Trebam li postat stvarne nickove koji su mislili da će im to proći? ;)
Mada striktno po pravilima to nije varanje, pa ipak nismo djeca.

Deviant
03.11.07, 01:49
Ajde da pokusam kao homo domesticus vulgaris:

Poslovnome partneru A i totalnome anonimusu B, asocijalni ekstrovertirani pervertit nekrofilskih sklonosti, sitter jest. Nazovimo ga osoba C. Smije li racun A (neovisno o tome salje li igrac ili sitter) slati racunu B jednostrano 1-satnu produkciju?

Ako igrac A salje igracu B, bez uplitanja igraca C, nema problema. Ali ako igrac C namjerno iskoristi racun igraca A kako bi poslao resurse igracu B, bez znanja igraca A, onda je problem.

Osobe A i B su međusobno sitteri jedan drugome, ali nemaju veze s osobom C osim što osoba A zna da je C neaktivan (isti su savez). Osoba A šalje jednostrano resse na naselje osobe C, a u isto vrijeme našteli napad osobe B na osobu C koja će te resse popljačkat.

To bas i nije osim. To je iskoristavanje neaktivnog saveznika, o cemu je jos nedavno bilo rijeci, a onda je napokon i definirano.

I sve to dobro zvuci u teoriji, ali kad Multihunter radi svoj posao, on ne vidi necije razloge za takve i onakve postupke. Ponekad su sablone ocite, a ponekad je pitanje najsitnijeg detalja koji otkriva igrace koji ne mogu i/ili ne zele igrati na miru, bez da izvode bijesne gliste po serveru.