PDA

View Full Version : Pitanja: tržnica, resursi, NPC

Stranice : [1] 2 3

Nightvision
19.07.07, 11:54
jucer ujutro mi je bila proizvodnja drvo 45,glina 45,zeljezo 45,poslje kad sam gledo mi se sve smanjilo na 36...........pa imam pitanje zasto mi se to smanjilo..................i zasto mi vise ne pise kad cu imat dovoljno resursa nego samo pise premalo resa?

CroJin
19.07.07, 11:57
Koristio si zlatnike da ti se poveća proizvodnja za 25%, sada je prošlo tjedan dana i isteklo je vrijeme korištenja tog bonusa.

Zeder
19.07.07, 11:59
I koristio si ih takoder za plus acc koji omogucava da vidis kad ces imat dovoljno ressa za neku zgradu...

VERNON
21.07.07, 23:29
ako recimo zelim kupit hrane,a dat zeljezo npc trgovcu kako da to ucinim?
nije mi bas jasna ta npc trgovina :confused:

mariik
22.07.07, 01:40
pa recimo da imaš 200 drveta, 200 gline 300 željeza i 100 hrane i oćeš pomoću npc trgovca zaminit 100 željeza za 100 hrane da imaš svega 200
dakle odeš tamo na npc trgovca i upisuješ u ona polja za svaki resurs koliko ga oćeš dok ti desno u zadnjem stupcu piše koliko ti je ostalo -> napišeš u svako polje 200 i klikneš link za zaminit i oduzme ti 3 zlatnika...

Her Cindric
22.07.07, 12:49
Jel se to mora sagradit na mjestima okolo grada ili unutar grada
npr. pilana jel se mora sagradit tam u sumi ili ju mogu sagradit u gradu blizu dvorca

Rex Mundi
22.07.07, 15:02
Pilanu i sl gradis iskljucivo unutar zidina, to ti daje bonus proizvodnji određenog resursa ( 5% po lvlu, max 25%)

meteje
27.07.07, 22:47
Trgovci 0/1

sta znaci ovo

kako napraviti trgovce jer kad hocu upisati kolicinu resa u ono polje nece mi upisati nista?:confused:

goki06
27.07.07, 22:49
Mislim da trebas nadograditi trznicu na veci lvl. pa ces dobit trgovce.

meteje
27.07.07, 22:50
mislis ili stvarno?
do kojeg bi levela trebao nadograditi da bi dobio barem jednog trgovca?

goki06
27.07.07, 22:53
Trznica lvl 2 = Trgovci 2/2
Tak je kod mene.

Rex Mundi
27.07.07, 23:46
Da ga nisi mozda posla negdi vec da odnese resurse? Triba bi se vratit nakon nekoga vrimena:p

goki06
28.07.07, 11:33
Ako si dao neku ponudu velika mogucnost da ti se trgovac vratio. :D

Black Revenger
28.07.07, 13:33
Trgovci 0/1

sta znaci ovo

kako napraviti trgovce jer kad hocu upisati kolicinu resa u ono polje nece mi upisati nista?:confused:
znaci da ti je trgovac na nekom zadatku.

shaggy
29.07.07, 11:33
Trgovci 0/1

sta znaci ovo

sigurno si postavio neku ponudu i on sada ceka

Village Druid
02.08.07, 22:28
Želim vas nešto pitati....
Kao novi član automatski sam dobio poruku "Dobrodošli u Travian", u kojoj mi piše da se na početku baziram na proizvodnju, resursa, što sam i napravio. Na pregledu naselja sam skoro sva moguća polja stavio na level 1 ili 2, i sada mi nedostaje resursa zbog toga. Molim pomoć, Hvala.

Aleks
02.08.07, 22:34
A ništa, sad moraš čekati dok ti se ne nakupe rese od proizvodnje.

malymedo
10.08.07, 11:37
E ovak. Pokušavam nadograditi rudnik na lvl1 (da, noob :) ) i apsolutno svih resursa imam dovoljno, proizvodnja hrane je +4 (rudniku su potrebna 3), ali mi ipak ne da graditi s objašnjenjem da imam manjak hrane i trebam sagraditi dodatna polja.

Cro
10.08.07, 12:07
moras sagradit farmu fali ti ljudi!

malymedo
10.08.07, 12:10
Moram priznat da mi to sad nema logike. Rudnik zahtjeva 3 čovjeka (hrane) a ja imam trenutno 4 slobodna. Ili ne vidim nešto što bih trebao vidjeti.

CroJin
10.08.07, 12:19
Radi sigurnosti da ne odeš u minus, dok ne sagradiš prvog vojnika, uvijek moraš imati proizvodnju od 3 hrane, tj. ako imaš 4 hrane, i ideš graditi rudnik opao bi sa 4 na 1, a igrica to ne dozvoljava. Sve ćeš moći graditi kada napraviš prvog vojnika.

shaggy
10.08.07, 12:43
Sve ćeš moći graditi kada napraviš prvog vojnika.

nije tocno,i kada imas vojnike mozes doci do minusa koji bi bez vojnika bio takav da sprijeci izgradnju gradjevine,i tada ce biti potrebna izgradnja farme

Torca_get
10.08.07, 21:05
A sta ako sam ja prijatelju iz saveza posla vojsku ka pojacanje. Da li ja tada mogu njemu slat hranu za uzdrzavanje te vojske da ne bi on isa u minus sa hranom?

mariik
12.08.07, 18:55
i još nešto šta vidin da dosta ljudi ne razumi:
ukupna jednosatna proizvodnja je zbroj proizvodnje svih resursa, tako da npr ako imate proizvodnju 100 100 100 200 morete poslat čak i 500 cropa ili bilo kojeg drugog resursa ili bilo koju kombinaciju, samo da je ukupni zbroj 500

cazin
12.08.07, 19:52
E to a reci sta znace ti zlatnici ? ???

shaggy
12.08.07, 23:53
i još nešto šta vidin da dosta ljudi ne razumi:
ukupna jednosatna proizvodnja je zbroj proizvodnje svih resursa, tako da npr ako imate proizvodnju 100 100 100 200 morete poslat čak i 500 cropa ili bilo kojeg drugog resursa ili bilo koju kombinaciju, samo da je ukupni zbroj 500

e ovo moram priznati da nisam siguran da je tako,ali raspitat cu se odmah

EDIT:evo pitao sam izvore svoje :Di kazu 200,i ja cu se toga drzati

shaggy
12.08.07, 23:57
to je dodatak igri,mozes ih kupiti kako bi si olaksao igru,tako travian zaradjuje

mariik
13.08.07, 15:46
a jebi ga kad su nam pravila drugačija nego na com serverima... ko zna od kad su ova u nas...

§3.1 General
In any 24 hour period, regular lopsided transfers with a specific other player may only equal one hour of resource production, including marketplace transactions. One hour of resource production is the gross sum of all resource productions of all villages without subtracting the upkeep for troops.

http://www.travian.com/spielregeln.php

shaggy
13.08.07, 16:36
e pa sad,ovisi o tome kako shvacas sumu,da li je suma samo tog resurrsa,ili svih,hmm,i neznam iskreno,mozda mi i izvori grijese,mozes li molim te poslati multi hunteru poruku i pitati ga sto je tocno od navedenog?

Mesmerized
21.08.07, 17:24
Jel moguće poslat nekome svoje resurse??

shaggy
21.08.07, 17:44
da,u trznici odi salji resurse

Marvex
21.08.07, 18:25
Procitaj u uputama koji su preduvjeti za trznicu,izgradi ju te napisi kolicinu resursa koje zelis poslati i napisi koordinate naselja kome zelis poslati resurse(ili upisi ime naselja)!

Marvex
21.08.07, 19:55
To ti je kao da si member, ali imas ogranicenu porciju prihoda:)

Mijo
06.09.07, 21:34
Mogu li ja svom drugom selu koje sam osnovao pomoću naseljenika poslati više ressa od jednosatne proizvodnje, a da se to ne smatra pushingom?

hzg
06.09.07, 21:42
Mozes! Pushing je samo onda kada to radis prema drugom igracu!

Skuky
08.09.07, 20:26
Novi sam u igri,al mi nekej ni jasno...
Zasto kad sam nov nemogu ili kad imam malo naselje nemogu slati 1000 resursa,nego -50?!
Hvala

ostacro
08.09.07, 20:44
pa jel tiimaš tih 1000 resursa,vjerojatno NE pa eto...
A jel imaš trgovinu na razini 2?

Marvex
08.09.07, 21:25
Nitko nemoze slati 1000 resa osim teutonaca.

Black Revenger
09.09.07, 00:16
Nitko nemoze slati 1000 resa osim teutonaca.
nadopuna: Nitko nemoze slati 1000 resa jednim trgovcem osim teutonaca.

Skuky
09.09.07, 17:05
ali ja vec jesam teutonac,sam kaj nemam trgovinu lvl 2

hzg
09.09.07, 22:03
Jesi siguran da imas dosta resa :)

Mozes slati 1000 resa ukupno s jednim trgovcem kao teutonac!

Nemozes poslati 1000 drva i 1000 gline nego samo 500 drva i 500 gline. Naprimjer!

xivan
09.09.07, 22:18
ne nego možeš slat samo jednosatnu proizvodnju

hzg
10.09.07, 00:26
ne nego možeš slat samo jednosatnu proizvodnju

Mozes ti slati koliko god hoces/mozes, ali nebi smio slati nista vise od jednosatne proizvodnje, osim hrane ako su tvoji vojnici pojacanje.

Aleks
10.09.07, 16:29
Ja saljem 100 puta vise od jednosatne proizvodnje. U svoje drugo selo. :)
Mislim da si malo fulao sto se ovdje htjelo pitat.

U svoje drugo selo možeš slati neograničene rese.

Ako nekom drugom igraču šalješ rese a ne radi se o hrani za pojačanje, tada nebi smio
slati više od jednosatne proizvodnje unutar 24 sata inaće se radi o pushingu.

Ako trguješ, tada svaki trgovac može nositi sveukupno 1000 resa.

ceso
11.09.07, 00:57
to je dodatak igri,mozes ih kupiti kako bi si olaksao igru,tako travian zaradjuje

E, a di piše koliko tih zlatnika imamo. Ja sam upravo obavio transakciju preko tog npc trgovca, a nisam nikakav member, pa me zanima koliko mi to mozemo koristit...

Ludonja
11.09.07, 01:10
livo ti piše!
klik na Travian Plus.
Tu imaš tablicu,a na vrhu piše koliko ti je preostalo zlata:cool:

sbucek
11.09.07, 13:36
Imap pitanje dali mi je netko mogao ubiti trgovca?
U tržnici mi piše ovako 1/5 s tim da imam 3 u povratku i niti jedan nije u ponudi, znaći da mi jedan fali.
Razina tržnice je 5. :confused:

shaggy
11.09.07, 13:49
jedna posiljka ti iznosi vise nego sto jedan tvoj trgovac moze nositi pa su onda u jednoj posiljci 2 trgovca ;)

Marvex
11.09.07, 16:34
Ne vjerujem...
To se i meni dogadjalo u pocetku pa sam shvatio da je to samo graficka greska!
A mozda Whooah ima pravo!
Ako si rimljanin mozes slati 500 resursa dok kao teutonac 1000!
Gali mogu slat i primat po jednom trgovcu 750.;)

Deviant
11.09.07, 19:18
Imap pitanje dali mi je netko mogao ubiti trgovca?
U tržnici mi piše ovako 1/5 s tim da imam 3 u povratku i niti jedan nije u ponudi, znaći da mi jedan fali.
Razina tržnice je 5. :confused:

bez brige, vratit ce se
i meni se slicno dogadalo jos kad je server znao pasti tu i tamo
mozda je ovo jos samo jedan mali kiks

bad blue boys
11.09.07, 21:46
jel mi moze neko obrazložit zašto mi se proizvodnja hrane ne povećava za 5% nakon što sam izgradio žitni mlin na razinu 1?

Deviant
11.09.07, 22:37
problem je u moci zapazanja, a ne u tome da se nesto nije promijenilo

kako bi bilo nepristojno pitati od mene koliko ti je proizvodnja hrane...
evo pa sam pogledaj

klikni na svoju jednu farmu i usporedi njen lvl i proizvodnju sa default vrijednostima u ovoj (http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=310) tablici

bad blue boys
11.09.07, 23:12
pa da racuno sam od svih farmi ukupnu proizvodnju i kad sam zbrojio ispalo je da mi se žotni mlin ne računa

Deviant
11.09.07, 23:52
pa da racuno sam od svih farmi ukupnu proizvodnju i kad sam zbrojio ispalo je da mi se žotni mlin ne računa

jel to znaci da me nisi poslusao i pogledao?
evo na sto ciljam...

npr. recimo da imas farme na 8 lvl
uzmimo sad jednu od njih

ona bi inace trebala proizvoditi 100 jedinica hrane po tablici koju sam ti dala
ali buduci da imas mlin koji ti dodaje 5%, ona bi proizvodila 105 jedinica hrane

i kad bi kliknuo na samu farmu, ne bi pisalo "Trenutna proizvodnja: 100 po satu"
vec "Trenutna proizvodnja: 105 po satu"

u slucaju da si brojao hranu klikajuci po farmama, naravno da nisi nista uocio jer se +5% vec pridodalo trenutnoj proizvodnji

zato lijepo napravi sto sam napisala u proslom postu pa ces vidjeti razliku

asterix&obelix
25.09.07, 14:24
Imam jedno pitanje jer sam nov. sto je, kako radi i sto trebam za npc trgovinu. i vidio sam nesto na plusu za npc trgovinu sto je to. pomagajte i to brzo

hzg
25.09.07, 14:37
Moras imati trznicu (skladiste i zitnicu), tak da bi mogao trgovati s NPC trgovcem.

NPC trgovinom mozes svoje resurse raspodijeliti kako god hoces, npr. ako imas 1550 1800 200 450 resursa preko NPC mozes raspodijeliti tak da imas svega po 1000!

asterix&obelix
25.09.07, 14:40
a gdje mi ide ostatak

Julije
25.09.07, 14:46
a gdje mi ide ostatak

Nema ostatka, sve se pravilno raspodijeli

hzg
25.09.07, 14:46
koji ostatak?

1550+1800+200+450=1000

i kada to razdjelis imas

1000+1000+1000+1000=4000

Nema ostatka niti viska niti icega, koliko imas toliko ces i dobiti na kraju, asmo drukcije raspodijeljeno!

asterix&obelix
25.09.07, 14:48
npr. drvo mi se pretvori u glinu itd da svega imam po 1000

hvala

Deviant
25.09.07, 14:49
mozes bilo kako raspodijeliti resurse
jedini je uvjet da ti ostatak u tablici bude jednak nuli

Gasho
25.09.07, 21:36
Ne znam kako vama ali meni su zbog ovakvih stvari Zlatnici drugo ime za cheat kodove. Ali ajde... Valjda autori znaju što rade. :(

hzg
25.09.07, 21:48
Ro ti je diskutabilno, da nema toga i da ljudi ne kupuju (mislim da je nas server zanemariv u odnosu na ostale) travian ne bi bio besplatan nego bi svi morali placati, a ovako ovi koji placaju omogucuju svim drugima da igraju besplatno, a ako si los i ako neznas igrati nemoze ti ni zlato pomoci!

A ako znas igrati zlato ti ne treba!

Deviant
25.09.07, 22:10
Ne znam kako vama ali meni su zbog ovakvih stvari Zlatnici drugo ime za cheat kodove. Ali ajde... Valjda autori znaju što rade. :(

da iza tih zlatnika ne stoje euri, drugim rijecima... da su besplatni tj. da postoji neki drugi nacin da ih se zaradi, vjerujem da bi ih svi koristili i nikome ne bi palo na pamet to prozivati cheatanjem. s obzirom na to... ovakve su mi primjedbe licemjerne.

Gasho
27.09.07, 16:44
da iza tih zlatnika ne stoje euri, drugim rijecima... da su besplatni tj. da postoji neki drugi nacin da ih se zaradi, vjerujem da bi ih svi koristili i nikome ne bi palo na pamet to prozivati cheatanjem. s obzirom na to... ovakve su mi primjedbe licemjerne.

Pretpostavka kao što je ova tvoja nije baš neki razlog da nekoga proglasiš licemjernim. Ne poznaješ me i ne znaš kako bi reagirao na slučaj koji si opisala. Uglavnom, komentar ti je deplasiran.

Extremist
27.09.07, 17:47
Pretpostavka kao što je ova tvoja nije baš neki razlog da nekoga proglasiš licemjernim. Ne poznaješ me i ne znaš kako bi reagirao na slučaj koji si opisala. Uglavnom, komentar ti je deplasiran.

Ma o kakvom deplasiranju ti pričaš čovječe?

1. Igra je besplatna.

2. Plaćaju se dodaci - ko u svim osalim takvim igrama. Dodaci koji ti mogu olakšat igru, koji dodaju šminku, ali ne znače da ćeš s njima bit bog i batina ili da ćeš dobit cheat kodove s kojima odjednom dobiješ 2478935637894 vojnika i isto toliko sela sa svim građevinama na levelima koje si poželio.

3. Od zarade se postavljaju/održavaju NOVI SERVERI. Koji su valjda po tebi - besplatni?

4. Ako ti se sve to skupa ne sviđa - a ti onda pronađi online igricu u kojoj plaćenih dodataka nema. I promijeni nick u Sizif.

A što se tiče eura... Izvoli otvorit Paypal account (od prije par mjeseci dostupan i za Hrvatsku) i posjeti razne stranice na kojima te sitne eure moš zaradit, npr. na mylot.com. Pa da te vidim onda.

Deviant
27.09.07, 17:59
Pretpostavka kao što je ova tvoja nije baš neki razlog da nekoga proglasiš licemjernim.

na tvoju pretpostavku o cheatu odgovorila sam svojom pretpostavkom i sad ti to smeta?
uskaces sam sebi u usta

Gasho
28.09.07, 09:13
na tvoju pretpostavku o cheatu odgovorila sam svojom pretpostavkom i sad ti to smeta?
uskaces sam sebi u usta

Moju pretpostavku o cheatu? Ajde još jednom pročitaj moju poruku.

Ja sam Zlatnike usporedio sa cheat kodovima jer mislim da to može onima koji plaćaju stvoriti prednost u igri, a da i nisu vještiji od onih koji igraju besplatno. Zašto tako mislim? Zato jer me teško netko može uvjeriti da dodaci od 25 % na resurse, 10 % na obranu i/ili napad, pa i NPC trgovina ne stvaraju nelojalnu prednost. A mislim da to nije bilo moguće uz Plus. Kužim da treba plaćati servere, kužim da treba plaćati ljude koji rade na Travianu, ja samo iznosim stav da to narušava čar igranja.

Anyway, ti odmah ideš protiv mog stava pretpostavkom da se ne bi bunio da se NPC trgovina može raditi besplatno i proglašavaš me licemjernim. I dalje mislim da ti je komentar deplasiran i totalno nepotreban. Kako onaj prvi, tako i ovaj na koji odgovaram.

Mislim da je ova poruka odgovorila i ovom tvom advokatu ispod.

Extremist
28.09.07, 16:17
Mislim da je ova poruka odgovorila i ovom tvom advokatu ispod.

Nisam ja ničiji advokat nego mi se gadi kad se nekoga vrijeđa neargumentirano sa odjeb stavom. 25% i 10% "nelojalne prednosti" koja traje 7 dana ti nije nikakav argument. Lijepo sam ti gore napisao kako možeš izvolit sam sebi pridodat tu "prednost" - ako ti uopće treba. Meni osobno ne treba i ne mislim da ne mogu držat korak s ljudima koji imaju tu "prednost". Očigledno ti to misliš. Možda bi ti trebalo više samopouzdanja.

Gasho
28.09.07, 22:09
Nisam ja ničiji advokat nego mi se gadi kad se nekoga vrijeđa neargumentirano sa odjeb stavom.

Vrijeđa? Tebi je riječ "deplasiran" uvreda? Možda si ti taj koji treba više samopouzdanja.

A što se argumenata tiče, mislim da sam ih naveo dovoljno u zadnjoj poruci. 25 % i 10 % mogu trajat i godinu dana, dok god plaćaš Zlatnike. Ti se ne slažeš da je to nelojalna prednost, ali ni nema potrebe da se svi u svemu slažemo. Što se mene tiče, ta rasprava je gotova.

Primus Avatar
29.09.07, 13:30
Vi ste svi sigurno filozofiju studirali, ova borba argumentima je od najfinije kvalitete :D

komentari kao: promjeni nick u Sizif.
ili
"deplasiran" uvreda? Možda si ti taj koji treba više samopouzdanja.

su krema balkanske inteligencije (bez zaje*ancije)

ja bi se tu složio s "ljevicom" da su dodatna placanja esencijalni dio ovakvih igra, jer nitijedan service provider neće placati da bi ti besplatno igrao predobru igru gdje je osiguran "fair-play".

Uostalom, mislim da osobe koje koriste dodatno plačanje nama drugima cine igru interesantnijiom i zahtjevnojom pa je pobjeda nad takvim protivnicima time slasnija. ;)

Deviant
29.09.07, 16:20
hajde mi objasnite odakle takvi stavovi prema tom zlatu i prema igracima koji ga koriste?
da li ih to cini idiotima?
ili mozda one druge koji ga ne koriste cini ista boljim ljudima?
oprostite na izrazima, ali kreten ostaje kreten, koristio on zlato ili ne

sjecam se, jos dok sam igrala silkroad, svih onih majmuna i vukova koje su igraci mogli dobiti kao pratnju za par eura. pa onda bonus strijela da ne bi morali svaki cas ici u gradove i kupovati nove zalihe.
da li im je to osiguravalo neku prednost?
potpuno nevazno
igrala sam svoju igru i tu i tamo pozeljela imati jednu od tih zivotinja za sebe
ali sad da ih prozivam zbog toga jer imaju love da ju trose... ma dajte

ah... ne isplati se tu oko toga raspravljati...
ljudi vole vidjeti samo ono sto im pase

Gasho
30.09.07, 10:29
hajde mi objasnite odakle takvi stavovi prema tom zlatu i prema igracima koji ga koriste?
da li ih to cini idiotima?
ili mozda one druge koji ga ne koriste cini ista boljim ljudima?
oprostite na izrazima, ali kreten ostaje kreten, koristio on zlato ili ne

ali sad da ih prozivam zbog toga jer imaju love da ju trose... ma dajte

ah... ne isplati se tu oko toga raspravljati...
ljudi vole vidjeti samo ono sto im pase

Slažem se s tobom. Ne prozivam one koji plaćaju, nego ideju Zlatnika. I da mi to jako smeta, ne bi ni počeo igrati.

Riskirajući da me neko popljuje, mislim da bi neki odmjereni banner (neki jednostavni u formi AdSensa) bio bolje rješenje. Ionako na ekranu tokom igre trećina svake web stranice zjapi prazna, a nekako mi se čini da bi na serveru poput ovoga to bilo i isplativije. Plus, svi bi imali jednake uvjete igranja. IMHO.

Deviant
30.09.07, 13:41
Riskirajući da me neko popljuje, mislim da bi neki odmjereni banner (neki jednostavni u formi AdSensa) bio bolje rješenje. Ionako na ekranu tokom igre trećina svake web stranice zjapi prazna, a nekako mi se čini da bi na serveru poput ovoga to bilo i isplativije. Plus, svi bi imali jednake uvjete igranja. IMHO.

a ja jedva docekala neku browser igru bez reklama :D
zato sam i pobjegla sa ogame-a jer su poceli svasta trpati na nju

tesko da bi bilo koji banner, pa cak i nekoliko njih, uspjelo pokriti onu zaradu koju im omogucava zlato

vidjela sam na .com forumu da su pokrenuli raspravu o non-gold serveru
medutim, autori su izricito rekli da to nece biti moguce
ocito bi im to bilo poput cerupanja zlatne koke

xivan
30.09.07, 14:07
a ja jedva docekala neku browser igru bez reklama :D
zato sam i pobjegla sa ogame-a jer su poceli svasta trpati na nju

tesko da bi bilo koji banner, pa cak i nekoliko njih, uspjelo pokriti onu zaradu koju im omogucava zlato

vidjela sam na .com forumu da su pokrenuli raspravu o non-gold serveru
medutim, autori su izricito rekli da to nece biti moguce
ocito bi im to bilo poput cerupanja zlatne koke

Da,gle stvarno sad si me podsjetila na travianu nema niti jedna reklama,pa od kud oni onda zarađuju???

Deviant
30.09.07, 14:10
Da,gle stvarno sad si me podsjetila na travianu nema niti jedna reklama,pa od kud oni onda zarađuju???

joj... a o cemu mi ovdje cijelo vrijeme pricamo? :)
zlato xivan... zlato...

xivan
30.09.07, 14:40
joj... a o cemu mi ovdje cijelo vrijeme pricamo? :)
zlato xivan... zlato...

ako me oći ne varaju tema se se zove NPC trgovina a ne na travianu nema reklama tako da...
Deviant sunce Deviant sunce

Deviant
30.09.07, 15:07
ako me oći ne varaju tema se se zove NPC trgovina a ne na travianu nema reklama tako da...
Deviant sunce Deviant sunce

znaci tako ti inace odgovaras na topice - procitas naslov teme, a ono sto drugi korisnici napisu... za to te nije nimalo briga?

procitaj malo o cemu smo pricali

Extremist
08.10.07, 15:31
Je li efikasnije nabijati level jednog izvora resursa recimo na 5, a da ostali od istog stoje na levelu 2 ili je bolje ići level po level i prijeći na novi tek kad se svi izravnaju?

Dakle na primjeru, je li isplativije ako imamo sve glinokope na levelu 2:
a) dogurati jedan na level 5 ili
b) gurati jedan po jedan na level 3, pa kad su svi na levelu 3 tek onda raditi jedan po jedan na level 4 itd.

Ovako odoka mi se čini da je opcija a) možda efikasnija, ali nisam siguran baš previše, doduše igrači koji se ne logiraju često na igru su ionako "prisiljeni" ići baš s opcijom a) da bi izbjegli pretjerano gomilanje resursa u skladište.

hzg
08.10.07, 15:42
Najbolja opcija je sve lvl imati ujednacene!
Jedino hranu podici na visi lvl (to moras tak i tak) i onda zitni mlin raditi, a kasnije na lvl10 pekaru!

Znaci sve imas ujednaceno i kada dodes do lvl 8 onda si dignes po jednu farmu od svakog resa na lvl10 i izgradis zgrade za dodatnih 25% bonusa!

Extremist
08.10.07, 15:59
Čekaj pustimo čas žito na stranu. Zašto? Evo...

Dakle registrirao sam se i zaštita mi traje x dana - trenutno nekih 8 dana. U tih 8 dana - pa što će mi pusto žito? Nije li u tih prvih par dana žito držati negdje na pola proizvodnje od gline i/ili drva. Možda čak i puno manje te kupovati hranu preko tržnice.

Drugo je pitanje baš kod žita zbog čega se mlin može raditi već na levelu 5 iako se svugdje preporuča tek na kasnijim levelima, al' ajd, opet, nije to ono što me zanima.

Ok, kad idemo kasnije raditi vojsku, žito će nam trebat u velikim količinama, ali zapravo me zanima najbolja taktika za glinu/drvo/željezo.

Rhasta
08.10.07, 23:02
@extremista

proizvodnju treba uskladiti sa tvojom rasom.
Jer za drugacije rase treba nekih resursa vise a nekih manje.
Pogledaj koju jedinicu hoces da pravis il vec sta pa napravi veci income za taj resurs.
Npr za rimljanske jedinice treba najvise irona pa nek ti iron bude najveci i tako...

Jaba-daba-du,
Rhasta

maxcro
25.10.07, 22:09
Koliko se puta smije napraviti trgovina resursa 1:2 sa igračima iz saveza?
Na tržnici?

hzg
25.10.07, 22:11
Koliko god hoces, samo nesmijete biti korisnici istog racunala niti sitteri!

ruma
26.10.07, 16:28
kako mi se povecava broj trgovaca? jel kad dignem trznicu na veci level ili kako?

Extremist
26.10.07, 16:36
Je, tržnica na veći level.

hzg
26.10.07, 16:37
Da s svakim lvl trznice ti se povacava broj trgovaca za 1, a kasnije kada izgrads tradeoffice onda ti nose vise resa!

maxcro
01.11.07, 20:01
Po novim pravilima vidim da je i razmjena na tržnici ograničena na 24 sata,da li se možda i omjer 1:2 promijenio?

Deviant
01.11.07, 22:32
Po novim pravilima vidim da je i razmjena na tržnici ograničena na 24 sata,da li se možda i omjer 1:2 promijenio?

Unutar 24 sata dopuštena je jednostrana pošiljka u iznosu jednosatne proizvodnje resursa, uključujući razmjenu na tržnici.

Ta 24 sata se ne odnose na razmjenu resursa na trznici jer trgovci stizu u eventualnim razmacima koji ovise o plemenima igraca koji sudjeluju u toj razmjeni. Takoder, omjer 1:2 je i dalje moguc.

Mozda da pokusam na primjeru objasniti ovaj dio pravila.

Igrac A i igrac B razmjenjuju 2000 drva za 1000 gline.
Razlika izmedu toga je 1000 jedinica resursa.
Jednosatna proizvodnja igraca A je 4000.
Ako igrac A unutar 24 sata od razmjene resursa na trznici zeli jednostrano poslati resurse igracu B, moze poslati svoju jednosatnu proizvodnju umanjenu za razliku sa trznice --> 4000 - 1000 = 3000 resursa.

maxcro
01.11.07, 22:55
Znači na tržnici se i dalje može trgovati u omijeru 1:2 (najvišem dozvoljenom) do besvijesti ilitiga koliko imaš resursi.Bio ili nebio u savezu,van saveza,kontra saveza,bez saveza i slično?

Nije mi jasno!Znači jednosatnu proizvodnju mogu poslati bilo kome a da mi on ne vrati?Nije po pravilima.

maxcro
01.11.07, 23:27
I kakve veze ima razmijena na tržnici sa jednostranim slanjem resursa???

Deviant
02.11.07, 00:12
Pravila jos uvijek ne spominju indirektni pushing pa pitam:

Igrac A salje igracu B, C, D i E svakome jednosatnu produkciju. Igraci B, C, D i E salju svi 1-satnu produkciju igracu F. Efektivno je A pushao igraca F. Pravila nista ne spominju. Je li ovo pushing? Po novim i kao 'kick ass' pravilima nije pushing. No da cujem nadlezne.

Igraci B, C, D i E bi i bez resursa igraca A mogli slati svoju jednosatnu proizvodnju igracu F. Kao i ostatak abecede. Odakle pak oni dobivaju resurse nema nikakve veze sa pravilima odobrenom kolicinom resursa koja je poslana igracu F.

nekako mi je zao sto svoj talent ne koristis za nesto pozitivnije nego da jos neupucenim igracima ovako javno dajes nove ideje kako pokusati zaobici pravila

@maxcro

bez ljutnje...
postoji nesto sto se zove "citanje sa razumijevanjem"
ako sam ne pokusas razumijeti pravila koja procitas, nema koristi da jos par ljudi dode tu i objasnjava jednu te istu stvar

Deviant
02.11.07, 02:18
Pitao sam pitanje, nikome nista nisam predlagao.

Dam ti za primjer jednu crnu anegdotu. Bila ona istinita ili ne, dobar je primjer.
Na sudenju jednom teroristu koji je pokusao srusiti World Trade Center postavivsi bombu u garazu zgrade, odvjetnik je u njegovu obranu rekao kako njegov cilj nije bio srusiti WTC, jer se to moze postici jedino ako se putnicki avion zaleti u WTC negdje pri polovini zgrade.
Mislis da je odvjetnik nekome nesto predlagao?

Gustav
03.11.07, 00:05
[QUOTE=newbie;10878]Super anegdota osim sto odvjetnik pojma nije imao o fizici.
Naime, polugu ucvrsenu na jednom kraju treba rusiti primjenom sile negdje oko 2/3, a ne na polovici. Mogu i izvod tocne pozicije ako bas treba.

QUOTE]

Zlatni presjek ... takoreći :) :D :D

vandamia
06.11.07, 11:37
kako povecati broj trgovaca?
nasla sam odgovor povecanjem trznice...ali...
povecela sam lvl trznice na 3 a imam i dalje 2 trgovca jel to u redu?

SuperDrive
06.11.07, 11:44
Kod rimljana bi trebalo bit 3 trgovca i mislim da je tako kod svih. A dali su kod tebe ta dva trgovca slobodna ili je to sveukupni broj. Jer ako pise da imas 2/3 trgovca onda znaci da imas neku ponudu na trzistu ili ti je jedan trgovac na putu.

Black Revenger
06.11.07, 14:43
svaki lvl trznice daje po 1 trgovca, max mores imat 20 trgovaca.

ovaj jedan trgovac ti je na nekom zadatku pa pise da imas 2, tj pise ti da imas 2/3.

vandamia
13.11.07, 02:34
kad nudim rese na trznici, pa odustanem, jel kaj gubim? negdje sam naisla kad gradis zgradu pa odustanes da se mnogo gubi...molim odgovor na oba pitanja...

hzg
13.11.07, 02:47
Predlazem da otvoris temu vandamia pitanja :)

1. Ne gubis rese kada odustanes od ponude na trznici

2. Gubis onoliko resursa kolika je razlika potrebna za nadogradnju s prethodnnog lvl-a zgrade ili jednostavnije da ti nacrtam

http://help.travian.com/images/misc/cancel_com.png

Marvex
13.11.07, 10:32
hzg, kad si vec tako dobre volje daj mi reci koliko u % ide u otpad resursa?

hzg
13.11.07, 12:46
Ne razumijem o kakvim postotcima pitas??

Black Revenger
13.11.07, 13:11
hzg, kad si vec tako dobre volje daj mi reci koliko u % ide u otpad resursa?
pogledaj si ovu sliku gore, sve ti je objasnjeno tam.

SuperDrive
13.11.07, 14:13
Aha, ja sam mislio da gubis resurese vremenski, dakle sto kasnije prekines tim vise izgubis.

@vandamia: evo ti matematicki. Imas zgradu koja je npr na lvl 8. Ta zgrada na lvl 8 kosta 2000 resa (bilo cega) a da ju stavis na lvl 9 kosta te 2300 resa. Ako pokrenes izgradnju i prekines, izgubis upravo tu razliku. U ovom mom primjeru dakle 300 resa. Neka me netko ispravi ako sam to krivo shvatio.

hzg
13.11.07, 15:34
tocno je superdrive, evo za glavnu zgradu...

imas je na lvl9 i za to ti je bilo potrebno

drvo 505
glina 290
zeljezo 430
hrana 145

sada si odlucila da nadogradis na lvl10, za to ti treba

drvo 645
glina 370
zeljezo 555
hrana 185

I sad si pokrenula gradnju, i odlucis odustati, vraca ti se trosak izgradnje na lvl9

drvo 505
glina 290
zeljezo 430
hrana 145

a gubis razlike lvl10-lvl9

drvo 140
glina 80
zeljezo 125
hrana 40

vandamia
18.11.07, 03:17
ako nekome saljem rese, mogu li prekinuti slanje prije nego mu stignu? ako moze jel se ista gubi? mogu li biti opljackani dok putuju?

Extremist
18.11.07, 05:22
Na sve je isti odgovor. Ne, ne i ne. Točka.

Ivan Pavao
19.11.07, 19:59
Kad izvidam resurse..
one koje mi pokaze su total broj u skladistu (skriveni i neskriveni)
ili samo oni neskriveni?

hzg
19.11.07, 20:01
Svi, i skriveni i ne skriveni!

vandamia
26.11.07, 01:08
ja sam zbunjena...slala sam rese u savez slabijim clanovima...i koliko ja vidim sve su mi vracene...sad ni nama nije jasno jesu li ih dobili ili nisu? a koliko ja vidim meni su se trgovci vratili s resama...zbunjena sam....u cemu je kvar?

dmi
26.11.07, 10:10
...možda nisu vračeni nego te možda zbunjuje izvještaj kada se trgovci vračaju pa piše stanje poslanih resursa (sive boje)...

vandamia
28.11.07, 17:59
razna plemena razne brzine zanima me jel se mogu ikako i cime trgovci rimljana dobiti neko ubrzanje? cime da ih podmitim da brze putuju?

SuperDrive
28.11.07, 18:57
Nikako. Svaka nacija ima svoje trgovce odredene brzine. Mozes jedino povecat broj trgovca povecanjem lvl trznice.

bela7
28.11.07, 19:01
Ured za trgovinu

U uredu za trgovinu unaprijeđujete kolica trgovaca tako da mogu prenositi veće koiličine resursa TE IH UPREŽE SA MOĆNIM KONJAŠIMA. Većom razinom ove zgrade, trgovci mogu nositi veće količine resursa.

Troškovi i vrijeme izgradnje za razinu 1:
Drvo1400 | Glina1330 | Željezo1200 | Hrana400 | Potrošnja hrane3 | 0:50:00

Preduvjeti:
Tržnica razina 20, Konjušnica razina 10

to piše u uputama,a ovo sam istako jer mislim da stime trgovci dobivaju na brzini samo nisam siguran.naka me netko ispravi ako sam u krivu.

SuperDrive
28.11.07, 19:04
Ne, povecava se samo kolicina resa koju trgovac moze nosit.

http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=378

Deviant
28.11.07, 19:07
povecanjem razina Trznice dobiva se veci broj trgovaca
povecanjem razina Ureda za trgovinu trgovci mogu nositi vise resursa
brzina uvijek ostaje ista

tommo
29.11.07, 18:35
Nemam više mjesta u naselju pa me zanima kad ako srušim pekaru,mlin,ciglanu da li onda gubim i onih 25% na resurse koje sam prethodno nadogradio?

Htio bih postaviti još jedno pitanje da sad ne otvaram sto topica. Pri obrani naselja da li se računa samo obrana ili i napad i obrnuto? Hvala unaprijed... :)

bela7
29.11.07, 18:39
Nemam više mjesta u naselju pa me zanima kad ako srušim pekaru,mlin,ciglanu da li onda gubim i onih 25% na resurse koje sam prethodno nadogradio?

nemoj rušiti ciglanu,pilanu,ljevaonicu željeza i pekaru jer kad ih srušiš onda gubiš 25% koji si dobio nadogradnjom tih zgrada na lv. 5,ako nemaš mjesta prvo se ruše skrovišta,zatim veleposlanstvo(samo ako imaš veleposlanstvo u drugom gradu) i tako dalje rušiš stvari koje ti nisu bitne a ciglana,pekara,pilana i ljevaonica željeza su ti jako važni.

WW-p
29.11.07, 21:06
nemoj rušiti ciglanu,pilanu,ljevaonicu željeza i pekaru jer kad ih srušiš onda gubiš 25% koji si dobio nadogradnjom tih zgrada na lv. 5,ako nemaš mjesta prvo se ruše skrovišta,zatim veleposlanstvo(samo ako imaš veleposlanstvo u drugom gradu) i tako dalje rušiš stvari koje ti nisu bitne a ciglana,pekara,pilana i ljevaonica željeza su ti jako važni.

nije točno, ako si u nekom savezu možeš srušit veleposlanstvo, tj NEMORAŠ IMAT VELEPOSLANSTVO UOPĆE IZGRAĐENO U NIJEDNOM SELU i nečeš izač iz saveza samo onda ako hočeš mjenjat savez moraš ponovno dić veleposlanstvo na lvl 1 u bilokojem selu:ovan:

kljusina
30.11.07, 01:45
Evo kako vidim vec neko vrijeme prateć tržište drvo je najtraženiji materijal i skoro ga nema na ponudi. Hrane ima ko pljeve. Gline i metala podosta. Mislim da bi ljudi trebali prilagodit cijene u skladu s tim. To znaci da drvo treba dobit na cijeni, a žito definitivno izgubit. Ja više ne kupujem ako stvar nije povoljna...

Molim komentare

Elleipsis
30.11.07, 01:53
Evo kako vidim vec neko vrijeme prateć tržište drvo je najtraženiji materijal i skoro ga nema na ponudi. Hrane ima ko pljeve. Gline i metala podosta. Mislim da bi ljudi trebali prilagodit cijene u skladu s tim. To znaci da drvo treba dobit na cijeni, a žito definitivno izgubit. Ja više ne kupujem ako stvar nije povoljna...

Molim komentare
ocito je da ti imas drva u izobilju pa na ovaj nacin pokusavas podignuti cijene na tržištu jer se same nisu formirale onako kako priželjkuješ
Kada tako postavimo stvari, sve sto si rekao moram uzeti sa ogromnom rezervom i nastaviti trampit kao i do sada. Cijene se formiraju na tržištu, a ne na forumu prema tome ljudima trenutno stanje odgovara i ne slažu se tobom... barem za sada :D

hzg
30.11.07, 01:55
Svatko ima potrebu za nekim resursom, a hrana je najrasirenija jer ljudi imaju cropere, a nemaju vojske, rimljanim treba previse zeljeza, galima mislim gline...

Tak da ti sve ovisi, ali kad dode kriza hrana ce biti najtrazenija i svi ce se klati za to, ima negdje posto od erabunj gdje se nudi 4k zeljeza za 1 hranu... :)

kljusina
30.11.07, 02:27
Pa bas zbog toga mislim da se treba raspravljati na forumu o cijenama, jer mene npr. zanima kako se cijene krecu u kojem stadiju igre, i sto treba kojoj rasi.

He a kad bi svi barem bili toliko lakovjerni da se daju nagovorit za cijene preko foruma...

I o cijenama treba raspravljat... to je bit ovog posta

hzg
30.11.07, 02:53
Nemas bas sto raspravljati, ti nudis, a ako netko treba uzet ce...
Mozda treba napraviti ispitivanje trzista i poceti oglasavati drvo, mozda bi se onda vise drva prodavalo, ili staviti drvo na akciju:D

Ja znam da rimljanima treba zeljeza jako puno i da u kasnijem stadiju igre je najvaznija hrana i toga ce faliti svima...

Galima je glina najvaznija, a onda valjda Teutonci trebaju drva...

Marvex
30.11.07, 19:50
Neznam...Iz svega ovoga zakljucujem da ti katkad treba drva i da si slabiji igrac.Inace, hrana je za sad i za uvijek najtrazeniji materijal jer prosjecno dobri igraci imaju veliku vojsku a hrane ima u izobilju na trznici;)Ima i pametnih koji nabildaju ekonomiju hrane pa nemaju problema s tim te je ponude na trznici.Mislim da to nebi trebao biti nikakav problem;)

Costanza
05.12.07, 15:04
Molio bih nekoga da mi objasni osnovni princip trgovine. Pitanje izgleda bedasto, ali stvarno je čudno kako se odvija trgovina. Žao mi je da nisam bolje pazio na detalje. Primjer: "Odem" na tržnicu, kliknem "kupovina" i dobivam ponude za kupnju. Izaberem jednu kod koje piše: "trajanje 0:15:00". Jasno mi je da kod različitih plemena trgovci nemaju istu brzinu. Zanima me da li prvo kreću moji trgovci, a trgovci iz odabrane lokacije kreću tek kada moji stignu? Zar ne kreću istovremeno? A, i kada sam već dobio resurse druge strane, moram čekati svoje trgovce da se vrate? Ja sam Gal. Znači da su moji trgovci u najgorem slučaju jednako brzi kao i trgovci druge strane. Znači, da su krenuli istovremeno sa trgovcima iz drugog naselja, trebali bi stići bar kad i oni. Da li to znači da se moji trgovci počinju vraćati tek kada se ovi drugi vrate? :confused:
Koliko je zapravo trajala ta trgovina? Moram priznati da to činim obično kad odlazim offline i nemam predodžbu o stvarnom vremenu u kojem se to sve odvijalo.
Stvarno ne kužim :confused:
Jesam li ja pobrkao lončiće? :(

SuperDrive
05.12.07, 15:10
trgovci krecu u isto vrijeme sa oba dvije strane i kad dodu do druge strane, utovar/istovar se odvija u istom trenu i odmah se vracaju. Do razlike u vremenu dolazi jer nemaju sva plemena isto brze trgovce.

Costanza
05.12.07, 15:13
Ispričavam se. Koristio sam "pretragu foruma" i tražio "tržnica" , pa mi se činilo da je ovo pravo mjesto za postaviti pitanje. Nisam vidio da je tema "Žalbe", a ne "Pitanja". Molim, ako treba prebaciti post u drugi topic, moderatora da to učini (ili tko to radi). Žao mi je zbog zabune. :(

bero
05.12.07, 15:54
Koliko resursa smijem poslati u svoje drugo naselje?Da li koliko hoču ili najviše jednosatnu proizvodnju. 2. koliko mogu poslati igračima koji su u mom savezu. 3.Kaj ako izađu iz saveza,jl moraju vratiti rese.

bela7
05.12.07, 15:57
1.možeš poslati koliko god hočeš
2.možeš ima poslati svoju jednosatnu proizvodnju
3.ne trebaju ti vratiti resurse,jedino ako oni žele,ali ne postoji pravilo da ti moraju vratiti

Delphinidae
05.12.07, 15:57
Koliko resursa smijem poslati u svoje drugo naselje?Da li koliko hoču ili najviše jednosatnu proizvodnju. 2. koliko mogu poslati igračima koji su u mom savezu. 3.Kaj ako izađu iz saveza,jl moraju vratiti rese.

0. Vec je odgovoreno na ovo
1. Koliko god te volja.
2. Samo jednosatnu proizvodnju
3. Ako izadju iz saveza a ti si in posla resse? Pa nasili ih da ti vrate :D ne moraju oni nista.

nonamenofame
11.12.07, 16:01
Zanima me jedna stvar kad imam npr dva grada i svaki grad ima odredjenu proizvodnju da li se to zbraja ili npr moram iz jednog grada slati resurse u drugi da bi nesto sagradio

bero
11.12.07, 16:10
Sa resursima iz prvog grada pomažeš izgradnju drugog.Tako da iz jednoga šalješ u drugi pomoču trgovaca.Pa tako dalje za treči ,četvrti...

jobilibi
16.12.07, 14:12
:De ljudi jer netko zna dali meni za primanje resursa od kolege iz saveza treba trznica ili nesto slicno

bela7
16.12.07, 14:14
Da bi tebi netko poslao resurse,tebi netrba tržnica niti ništa slično,ali onaj tko ti šalje mora imat tržnicu.Tako isto i ti da bi nekome poslao resurse treba ti tržnica

bero
22.12.07, 13:29
1.Kada šaljem resurse unutar saveza mogu poslati jednosatnu proizvodnju tog naselja ili sva tri kada se zbroje.2. Ako je proizvodnja 1000/1000/1000/1000 mogu li poslati 4000 samo jednog resursa ili točno po satu proizvodnje.Molim odgovor osobe koja zna.

Barbir
22.12.07, 13:32
možeš poslat jednosatnu proizvodnju

ako ti je proizvodnja 100/100/100/100 možeš poslat 100 od svakoga ressa

__________________________________________________ ____-
ingame nick:marki

jackass9
22.12.07, 14:23
Netočno.
Ako ti je proizvodnja npr. 100,100,100,100,možeš poslati koliko hoćeš svakog resursa samo da zbroj poslanog bude 400.
npr .možeš poslati 399 hrane i 1 željeza.
tvoj je izbor što ćeš slati...
http://cry.travianteam.com/sig-3-hr-2-hr1_8606.gif

Warchief
22.12.07, 21:49
kako povecati broj ljudi na trznici??

Dukycro
22.12.07, 21:51
pa dižeš razinu tržnice

phantom3000
25.12.07, 13:28
molim pomoč nov sam u travianu bili mi mogli malo razjasnit:confused:meni se :confused:resursi presporo rade pomoč gdje sam pogriješijo:confused:ne ide mi skoro ništa osobito hrana pomozite molim vas:)

bela7
25.12.07, 13:46
ovako imaš vani polja resursa ta polja resursa nadograđuješ na veće levele,sa večim levelom dobivaš više tog resursa po satu.imaš 4 vrste resursa,drvo,glina,željezo i hrana.imaš svega po 4 rudnika osim hrane koje imaš 6 polja.hrane ti treba više jer sa skoro večinom zgrada dobivaš ljude i oni troše hranu isto kao i vojska,pa ti se tako proizvodnja hrane samanjuje.u unutrašnjosti naselja gradiš zgrade koje ti služe za gradnju vjske ili nadogradnju vojske ili neke su za ubrzanje vojske.ali to sve skoro poslje gradiš.za sad su ti u početku najvažnija zgrada koja se zove skrovište resursa ona ti služi kako bi sakrio svoje resurse od neprijateljske vojske.od ostalih zgrada u početku če ti trebato skladište i žitnica koji ti služe za pohranjivanje proizvedanih resursa.evo to bi ti bilo to u kratko ako te još nešto zanima pitaj.ako sam nešto krivo napisao neka me netko ispravi.

phantom3000
25.12.07, 17:52
ovako imaš vani polja resursa ta polja resursa nadograđuješ na veće levele,sa večim levelom dobivaš više tog resursa po satu.imaš 4 vrste resursa,drvo,glina,željezo i hrana.imaš svega po 4 rudnika osim hrane koje imaš 6 polja.hrane ti treba više jer sa skoro večinom zgrada dobivaš ljude i oni troše hranu isto kao i vojska,pa ti se tako proizvodnja hrane samanjuje.u unutrašnjosti naselja gradiš zgrade koje ti služe za gradnju vjske ili nadogradnju vojske ili neke su za ubrzanje vojske.ali to sve skoro poslje gradiš.za sad su ti u početku najvažnija zgrada koja se zove skrovište resursa ona ti služi kako bi sakrio svoje resurse od neprijateljske vojske.od ostalih zgrada u početku če ti trebato skladište i žitnica koji ti služe za pohranjivanje proizvedanih resursa.evo to bi ti bilo to u kratko ako te još nešto zanima pitaj.ako sam nešto krivo napisao neka me netko ispravi.Hvala ali ako ti kažem da sam u stisci sam svim postoji li neki način da se izvučem jer sam u startu pogriješijo radio sam zgrade a sad sam u krastavcu sa resursima:confused:

Elleipsis
25.12.07, 17:59
Hvala ali ako ti kažem da sam u stisci sam svim postoji li neki način da se izvučem jer sam u startu pogriješijo radio sam zgrade a sad sam u krastavcu sa resursima:confused:
mi te moramo nauciti da sam lovis ribu, a ne da je mi lovimo umjesto tebe :D:p
iz tog razloga pogledaj prvo ovaj link (http://www.travian.com.hr/anleitung.php?s=3) pa kad si to zapamtiJo fino procitaj ovaj link (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=861) :)

p.s. kad sa glavnom zgradom dosegnes lvl 10 moci ces srusit sve sto si pogriješiJo

hzg
25.12.07, 18:05
ako si bezveze gradio zgrade, procitaj malo upute i pocni ispocetka...

brainlessone
25.12.07, 22:05
molim pomoč nov sam u travianu bili mi mogli malo razjasnit:confused:meni se :confused:resursi presporo rade pomoč gdje sam pogriješijo:confused:ne ide mi skoro ništa osobito hrana pomozite molim vas:)

nisi nigdje pogrjesio travian je spora igrica,za nju treba vremena

Fistfvck
30.12.07, 23:04
Koliko gubim resa kad prekinem raditi glinokop lvl3?
Molim brzi odgovor! Pa možete obrisat topic. Hvala.

Extremist
30.12.07, 23:09
Idi na:
http://help.travian.com

Tamo vidiš koliko koji level čega košta, pa cijenu levela 2 oduzmi od cijene levela 3. I to ti je to. Jel dovoljno hitno? Aj pozz. :D

netrijezni
30.12.07, 23:10
nemam pojma vjerovatno 20%:D:D:D

hzg
31.12.07, 00:12
http://help.travian.com/images/misc/cancel_com.png

Tocno ovoliko :D lakse je kad je nacrtano :D

maxcro
31.12.07, 20:54
Kaj znači na tržnici ono idi dvaput?Nisam nikada to koristio a i kada to stisnem ništa mi se ne promijeni,igram dosta dugo ali to nisam proakto!(kako se veli učiš cijeli život a umreš glup)

majmun
31.12.07, 21:07
Valjda da ideš davput u isti grad sa istim resursima to je i meni komplicirano:confused:

Pilot boy
31.12.07, 21:24
Ja isto mislim da je majmun u pravu!

warlock_sm
31.12.07, 21:53
Tacnije receno ako iskoristis tu opciju, kad obave ono sto bi i bez opcije i vrate se nazad, ako imas jos toliko resa koliko si poslao, oni jos jednom ponesu na isto mesto na koje su i prvi put, ali ako nemas toliko resursa nece otici drugi put.

mafijakijac
03.01.08, 13:25
dali mi se kad nadogradujem trznicu povecava brzina trgovca tj. da u kracem vremenu dode do nekog naselja

zvonimir222
03.01.08, 13:26
dali mi se kad nadogradujem trznicu povecava brzina trgovca tj. da u kracem vremenu dode do nekog naselja

ne povecava se brzina trgovaca, nego se povecava broj trgovaca

bela7
03.01.08, 13:27
NE.nadogradnjom tržnice ti se povečava broj trgovaca.a kada tržnicu nadogradiš do lv. 20 onda možeš izgraditi ured za tregovinu koji ti povečavaš količinu koju trgovci mogu nositi.trgovce ne možeš nikako ubrzati.

p.s.
sad če neki reći da se mogu ubrzati artifaktima

mislav mali
03.01.08, 13:27
ne povecava se brzina trgovaca, nego se povecava broj trgovaca

sto vise imas trgovaca mozes nositi vise resursa

jackass9
03.01.08, 15:36
brzina trgovaca razlikuje se po plemenima i napisana je u uputama.Može se povećati ako imaš ured za trgovinu...

bela7
03.01.08, 15:41
brzina trgovaca se nemože povečati.može se povečati samo količina tereta kojeg nose.a ne brzina.:mad::mad::mad::mad:

Extremist
03.01.08, 15:44
Ured za trgovinu povećava KAPACITET (količinu resursa koju trgovac može nositi), koliki postotak vidi na http://help.travian.com

Brzina i osnovni kapacitet trgovaca:
rimski - 16 polja po satu / 500 resursa
galski - 24 polja po satu / 750 resursa
teutonski - 12 polja po satu / 1000 resursa

Arena (tako me svi uvjeravaju, ja nemam tu zgradu pa da mogu provjeriti) ne utječe na brzinu trgovaca. Odnosno ništa u ovoj igri ne utječe na brzinu trgovaca. Ništa.

bili51
05.01.08, 06:57
Evo nesto za one koji vole nulu 0
Naravno da sam novi kad pitam ali mozda budem stari
Zanima me ako meni igrac posalje resurse vece od njegove jednosatne priozvodnje a ja njemu vratim kad oni dodju kod mene istu ili priblizno istu kolicinu da li smo mi prekrsili pravilo o jednosatnoj prizvodnji tj. slanju resursa jer mi smo u biti obavili trgovinu iako mozda fiktivnu jer njegovi resursi bi do mene putovali otprilike 10 sati i nazad jos toliko
i bili bi sigurni ;mislim da nema pljacke na putu . Pokusavao sam vidjeti u pravilima ali ih ne mogu otvoriti a pretrazi bas i nisam nasao nista ovakvo

primjer 1
igrac 123
salje
drvo 123
glina 456
Fe 789
hrana 89
igrac 456
vraca
drvo 321
glina 456
Fe 589
hrana 90

primjer 2

igrac 123
salje
drvo 1000
igrac 321
vraca
Fe 1000

primjer 3

igrac 123
salje

drvo 1000
igrac 321

vraca drvo 999

napomena sva je "trgovina" veca od jednosatne proizvodnje

lord Kvaka
05.01.08, 11:46
ko bi mene zbudil da u 6 ujutro idem tak nesto pisat?... neznam kaj bi mu napravil... al mu nebi bilo dobro.

bili51
05.01.08, 13:28
daj decki ja sam zamolio odgovor ako i nisam molim ga i sad a ne vase komentare na moje spavanje vidio bi vas da imate malu bebu koja place
ajde sad ozbiljno molim odgovor

jackass9
05.01.08, 14:11
pusti ih...
nemožeš prekršit pravilo.
moraš mu reći da ti pošalje do jednosatne proizvodnje da ne bi bilo problema...

jackass9
05.01.08, 14:13
pitaj nadležne to bi bilo bolje da ti slučajno nisam krivo rekao al mislim da je tako...

AStaTiJe
05.01.08, 14:16
koliko vidim onda je sve u redu, jer zabranjeno je slati više od jednosatne proizvodnje bez nadoknade a ti njemu šalješ približnu količinu drugog resursa pa je to najobičnija trgovina, a ono sa razmakom od par sati, to je za očekivati jer nemaju sve nacije istu brzinu kod trgovaca...

bili51
06.01.08, 09:29
evo u pravilima pise samo ovo

§3.1 Općenito
Unutar 24 sata dopuštena je jednostrana pošiljka u iznosu jednosatne proizvodnje resursa, uključujući razmjenu na tržnici. Jednosatna proizvodnja obuhvaća ukupnu proizvodnju svih resursa u svim naseljima bez oduzimanja troškova uzdržavanja vojske.
Veličina računa nije važna. Ukoliko branitelj treba dodatnu količinu hrane za uzdržavanje vojnih jedinica pristiglih kao pojačanje, tada ga se smije opskrbiti sa onom količinom hrane koja će pokriti uzdržavanje u sljedeća 24 sata.

i nije bas odgovor na pitanje koje sam postavio
ima li netko tko mi zna rastumaciti

bili51
06.01.08, 17:40
odlicno!!!!!! nitko ne zna odgovor jako dobro i vi igrate ovu igru po 7 mjeseci a osnovnu mogucnost cuvanja resursa koji su najvaznija stvar u biti niste pokusali

znaci da li se resursi mogu pljackati dok su na putu ?
ako ne mogu onda na putu moze biti i preko bezbroj miliona resursa koji ne mogu biti opljackani
ako nije povrijedjeno pravilo o jednosatnoj priozvodnji i slanju
jer u biti to ne bi bila trgovina nego ajmo to tako nazvati dinamicko cuvanje resursa

znam jednog covjeka koji gleda nogomet svaki dan a ne zna njegova pravila jer ga nije briga

nije sramota ne znati nego misliti da ZNAS

White Duke
06.01.08, 20:15
kada ja ponudim resurse da li se oni meni vračaju natrag ako ih nitko ne uzme i ako da koliko vremena su resursi u ponudi.

Pilot boy
06.01.08, 20:19
Resursi su u ponudi dok ne klikneš na x kraj tvoje ponude ili ako netko prihvati ponudu :):):)

Niki_1987
06.01.08, 21:57
a možeš li slati resurse nekome tko još nema tržnicu?

stadium arcadium
06.01.08, 22:04
NARAVNO DA DA... ali ti on ne može vratit....

vandamia
07.01.08, 01:08
a za koliko im se povecava kapacitet? jel se isplati radi ured za trgovinu?

hzg
07.01.08, 01:10
sa svakim lvl-om za 10% na lvl20 je 200%

Znaci na kraju tvoji trgovci nose 3 puta vise nego bez ureda za trgovinu...

isplativost??? pa vjerojatno se isplati, ali ne do kraja tj. lvl20...

Kiki
10.01.08, 19:44
Ja imam naselje još od početka tj. prvo naselje i dva još ovak sastrane.

I prvom i drugom ima rezidenciju 10 i mogu radit rudnik 11 lv. u prvom naselju.

Moje pitanje je:

Što ako dignem rudnike na recimo 13(pošto vjerojatno mogu){U prvom naselju} i onda recimo u 3 napravim dvorac dali če mi se u prvom naselju zbrisat rudnici ili če samo daljnje dizanje biti ''zamrznuto'':confused::confused:

bela7
10.01.08, 19:45
rudnici če ti se izbrisati,tk. past če na razinu 10:(

CroGladiatus
10.01.08, 22:09
Ja mislim da ce ti pasti na razinu 10

albundi
10.01.08, 22:12
samo u glavnom gradu možeš graditi rudnike iznad 10, u ostalim gradovima do 10

mane
10.01.08, 23:47
a el ja moram gradit u nekom dvorac ili mogu u svima rezidenciju??

nOObcinaCRO
11.01.08, 00:11
Ako ne zelis ne moras radit dvorac uopce, a glavni grad ce ti ostat onaj prvi.

brainformat
13.01.08, 06:18
da ne otvaram novi topic...
Upravo sam prihvatio trgovinu s one tablice (za koju mislim da je FAAAAAANtastična stvar!!!!!) i sad sam htio ponuditi nešto svog željeza, ali kaže mi "premalo trgovaca"
znači li to da ja ne mogu staviti ponudu na burzu ako su mi trgovci vani?

posljedično -> ako imam ponudu na burzi, ne mogu slati trgovce u neki drugi posao?
(uz to - jedno glupo pitanje, nemojte se ljutiti, jer stvarno nigdje nisam potražio - kako napraviti još trgovaca)

i na kraju, da li za slanje rasursa između mojih sela trebaju trgovci?

Pilot boy
13.01.08, 11:19
Upravo sam prihvatio trgovinu s one tablice (za koju mislim da je FAAAAAANtastična stvar!!!!!) i sad sam htio ponuditi nešto svog željeza, ali kaže mi "premalo trgovaca"
znači li to da ja ne mogu staviti ponudu na burzu ako su mi trgovci vani?

posljedično -> ako imam ponudu na burzi, ne mogu slati trgovce u neki drugi posao?
(uz to - jedno glupo pitanje, nemojte se ljutiti, jer stvarno nigdje nisam potražio - kako napraviti još trgovaca)

Pa gle, ako imaš dovoljno trgovaca možeš slati od jednom kolko očeš npr: grad 1: drvo 100, glina 100, željezo 100, hrana 100- za to ti treba 1 trgovac, pošalješ ga.
2 grad: drvo 200, glina 200, željezo 200, hrana 500- za to trebaš 2 trgovca ako si teutonac, pošalješ. Ove dvije ponude možeš poslat ako imaš 3 trgovca, ako nemaš nadogradi tržnicu!!!

Trebaju ti trgovci za bilo kakvo slanje resa, drugim igračima, svojim naseljima, svejedno!

AStaTiJe
13.01.08, 12:59

Svakim dizanjem levela marketa dobivaš po još jednog trgovca a trgovci ti prevoze resurse i između tvojih naselja, ne "teleportiraju" ti se resursi sami od sebe nego ih ti vrijedni ljudi nose naokolo...

NeMirko
18.01.08, 12:09
Pozdrav svima,

evo imam jedno pitanje za koje ne znam je li bug ili sto...

Koji su preduvjeti za Trznicu? Koliko sam mogao naci treba mi samo Gl. Zgrada lvl 3 koju i imam, ali ipak ne mogu napraviti trznicu? Je li mozda stvar u tome da se Trznica moze napraviti samo na nekom posebnom mjestu kao i Okupljaliste ili je ovo neki bug?? :confused:

madamare
18.01.08, 12:11
za tržnicu ti je potrebno Glavna zgrada razina 3, Skladište razina 1, Žitnica razina 1.

Lady
21.01.08, 10:30
Molim vas malu pomoc,

ukoliko mi je trznica na lvl 1, imam 1 trgovca, moze nositi 500 res. to znam, ali me muci VRIJEME, u opciji mi stoji 2 sata??? Sto to znaci, a sto je opcija maximum???

UKoliko dam ponudu, da nudim 200 zeljeza i trazim 200 drva, je li to ok??

Da li bi se onda i ja trebala naci na listi trgovanja??

Hvala,

albundi
21.01.08, 19:51
Ako mi neko posalje npr. 4000 resursa a ja imam skladiste od 3000 kapaciteta šta će biti sa ostatkom?

Da li će se vratiti ostatak koji mi nije stao u skladište ili će nestati?

hzg
21.01.08, 19:56
nestat ce, propasti, pokvarit ce se, istrunuti, sto god, neces ih moci koristiti nikada vise...

bogi3
21.01.08, 20:25
trgovina 1:1 je najpravednija,mozes ti ici i do omjera 1:2 pa vidi hoce li tko pristati na razmjenu..:D
a onih maksimalno 2 sata znaci da kad kliknes na kupnju resursa izlista ti ponude po redu,tj.one koje su ti najblize pa nadalje.. dakle,sa strane bi trebalo pisati koliko tom trgovcu treba da dodje do tebe

nassu
21.01.08, 20:33
Molim vas malu pomoc,

ukoliko mi je trznica na lvl 1, imam 1 trgovca, moze nositi 500 res. to znam, ali me muci VRIJEME, u opciji mi stoji 2 sata??? Sto to znaci, a sto je opcija maximum???

UKoliko dam ponudu, da nudim 200 zeljeza i trazim 200 drva, je li to ok??

Da li bi se onda i ja trebala naci na listi trgovanja??

Hvala,

ja mislim da ti je to kojom brzinom šalješ trgovce nisam siguran!

ludddd avatar!

Ivana
22.01.08, 14:37
trgovina 1:1 je najpravednija,mozes ti ici i do omjera 1:2 pa vidi hoce li tko pristati na razmjenu..:D

Ako ti stavljas ponudu mozes i veci omjer. Npr. nudis 5000 zeljeza za 23 drveta. Naravno, to ti nije u interesu, ali je moguce. Ne znam da li pise u pravilima ali ako ne pise, to je nacin da nekom iz saveza saljes neograniceno mnogo resursa a da ne dotices pravilo o 1h proizvodnji.

Npr. ponudis 10 000 drva za 350 zeljeza. To je ponuda na pijaci koja je u skladu sa pravilima i ako oznacis opciju da trgujes samo izmedju svog saveza i javis svima iz saveza da je ne prihvataju vec samo jedna odredjena osoba-sve ce biti legalno...

hzg
22.01.08, 14:40
nece, pravilima je najveci dopusteni omjer 2:1 jedii izuzetak su sitteri i korisnici istog racunala!

Lady
22.01.08, 14:49
da, da istina, omjer moze biti max. 1/2.

A kaj sa sitterom??

hzg
22.01.08, 14:53
Јednostrano slanje resursa igračima koјi koriste isto računalo, koјi čuvaјu račun ili koјi su čuvani, јe zabranjeno.
Razmjena resursa mora biti obavljena u omjeru 1:1 i transfer resursa mora biti okončan unutar 48 sati. Iznimka kod ovog pravila je slanje hrane za uzdržavanje vlastite vojske koja je poslana kao pojačanje u drugo naselje. Takvi transferi resursa trebali bi se smatrati rijetkim iznimkama i moraju prestati 3 dana od prve isporuke hrane.

http://www.travian.com.hr/spielregeln.php

hzg
22.01.08, 17:14
jep, jep.. jedino "pravilo" koje te ogranicava na trznici je ono da ne mozes ponuditi vise od omjera 1:2 - ovo ti igra sama ne dopusta, isto kao i slanje puno resa na pocetku igre...

ali mozes vise od 2:1, krivo procitah onaj post:bad: ali i tu trebas paziti na pravilo o jednosatnoj proizvodnji...

Ivana
22.01.08, 19:07
Nigde ne pise da to ima ikakve veze sa 1h proizvodnjom. Da li se ovde uopste razlikuju pojmovi slanje, razmena i trgovina?

1)Slanje resursa-ja nekom posaljem 300 gline a on meni nista
2)Razmena, trampa-Ja nekom posaljem 300 gline a on meni 300 drveta
3)Trgovina-ja nekom posaljem 300 gline a on meni 200 drveta

Ovde u pravilima nigde nije regulisano ovo pod 3 osim sto je ograniceno da kad nudis resurse da mozes traziti najvise 2 puta od onog sto nudis, ali nigde nije regulisano da ne smes trazit mnogostruko manje od onog sto nudis. Posto to nije regulisano onda je dozvoljeno. Ako multihanteri nisu mislili na to onda je to njihov problem. Ja ne vidim u tom slucaju nijedno prekrseno pravilo od onih koja postoje. Zbog toga te ne mogu banovati ni kazniti jer ne mogu kaznjavat retroaktivno vec samo nakon sto donesu neko pravilo.

Shinobi
23.01.08, 23:48
Neznam, jel netko postavio to pitanje, ili ne ali stvarni mi se neda trazit.
Pa ako netko moze reci koliko levela rudnik ima?

root
23.01.08, 23:58
http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=318

nobody
27.01.08, 22:53
Zanima me da li se resursi stvarno pune po satu jel se meni nekad pune a nekad ne i to koda nije po satu

zoki91_os
27.01.08, 23:39
ma to po satu podijeli ti se na 60 pa onda izračuna minute i još 60 pa sekunde. recimo ako ti je proizvodnja 360 po satu svakih 10 sekundi ti se poveća.

sof
28.01.08, 17:30
kada saljem resurse da li mogu zbrojiti cijelu jednosatu proizvodnju svih resursa i u toj kolicini poslati samo jedan resurs???
npr: d:100, g:100, z:100, h:100,
i da onda posaljem 400 hrane.
jel to legalno?

miki88
28.01.08, 17:45
mozes no i ukljuci koliko ukupno hrane proizvodis a ne koliko ti se stvara po satu

yasha
28.01.08, 19:25
Da ne otvaram novu temu...
Zašto se nemože slat resursa kolko se hoće? Jedno je kad si neko cijelo vrijeme šalje resurse na drugi acc, a drugo kad pošalješ nekome iz saveza 1000 gline jer mu treba, pa će vratit kad može ili ti on pošalje 1000 hrane za to.

Extremist
29.01.08, 08:58
Zato jer je protiv pravila.
Pročitaj pravila. Ponašaj se po pravilima. Igraj po pravilima. Da nema pravila onda bi ti:

1. Napravio 10 multiaccova
2. Slao sve na dva acca i naseljavao
3. S jednoga poosvajao sva naselja od drugoga jer smatraš da je dogovoreno preuzimanje ok

Dakle prekršio bi čak 3 pravila. Poštuj pravila igre ili nađu drugu u kojoj pravila nema.

Prasožder
29.01.08, 13:56
Pozdrav,

Osnovao sam drugi grad po redu.

Da li tom drugom gradu smijem slati resurse neograničeno ili vrijedi pravilo jednosatne proizvodnje ?

Hvala !!!

Barbir
29.01.08, 14:14
ja mislim da smiš slat resse neograničeno

Extremist
29.01.08, 14:53
Ti kao vlasnik naselja imaš pravo s tim naseljem raditi što god te volja. I graditi ga i rušiti ga i napadati i pljačkati pa čak i osvajati. Nema ograničenja koliko resursa možeš poslati sam sebi. Jedino što ne smiješ sa svojim naseljem uraditi je dogovoriti njegovu predaju drugom igraču.

Silent Knight
29.01.08, 19:13
Imam jedan problem imam polja hrane na razvijenosti 4 i 5 a pokazuje mi proizvodnju nula na 131 stanovnika. PPPPPOOOOOMMMMMOOOOOOCCCCCCCC

Matejm
29.01.08, 19:20
jel imaš vojsku
ako imaš vojska ti oduzima proizvodnju hrane
a i zgrade ti oduzimaju proizvodnju

KAKA13
29.01.08, 19:59
DIGNI NEKOLIKO PUTA FARMU I OPET ĆEŠ DOBIVAT BAR MALO:narf:

Najbolji
29.01.08, 20:36
možda je kupovao zlato

vodnjan
29.01.08, 20:40
zanima me ako rusim ured za trgovinu dali gubim bonuse kod trgovaca sto sam ih dobio od ureda?
ispricavam se ako je bilo ali nisam uspio naci

Barbir
29.01.08, 20:44
ja mislim da gubiš

zvonimir222
29.01.08, 20:50
rusenjem ureda za trgovinu gube se bonusi na trgovcima

MisoKovac
05.02.08, 16:27
hey ljudi ..gledam po trznici to su sve neke ponude kak se kome hoce...dal postoje neki standardizirani omjeri koje upotrebljava vecina ?

miki88
05.02.08, 16:48
smijes trazit najvise u omjeru 1:2, a standarda nema:close::spam2:

root
05.02.08, 19:43
http://travian.com.hr/spielregeln.php

Lorenco2
09.02.08, 14:03
Pretrazivao sam postove, teme, Travian FAQ, ... citao objasnjenje "Pomoću NPC trgovca možete razdijeliti resurse u Vašem skladištu na način koji želite." i na pretragama nisam uspio naci nista a toooliko sam glup da ne kuzim :bad2: da li to znaci da mogu, recimo od 2000 gline "uzeti" 100 i dodati na, recimo, drvo koje je, npr. 100 pa cu imati 200 drva a 1900 gline. Naime, imam dosta gline ali mi fali drva :D. Gradim nesto pa me frka isprobavati ... Ako je glupo pitanje, sorry.

shaggy
09.02.08, 14:07
da,to je princip ali ti svako koristenje toga skida 3 zlata,sad ti procijeni:)

TROOPER
09.02.08, 14:08
dobro si shvatio... trgovac radi upravo to, samo...
ima kvaka...
svaka transakcija kod trgovca košta te 3 zlata :D
ako imaš zlata, možeš to isprobavati, ali bolje nemoj...iskoristi zlato da povećaš proizvodnju onoga što ti najviše treba... naravno, ovo je samo savjet, ti radi kako misliš da ti je bolje

Lorenco2
09.02.08, 14:11
Ljudi, hvala na savjetu i odgovoru. Upravo sam nasao u ovom podforumu post od Devianta: Važno: FAQ - Najčešća pitanja - update 14.10.07.. Jedino mi je cudno da mi pretraga foruma nije nista nasla kad sam upisao NPC :bad2:??

nobody
10.02.08, 19:24
ja neznam zasto ljudi stave npr. ovako nudi 100 drva a trazi 150 gline
pa sta resursi nemaju jednaku vrijednost?

flashlight
10.02.08, 19:34
jedna od najčudnijih tema dosad
to ti je isto kao da pitaš zašt kruh košta 6 kn a ne 8

lord Kvaka
10.02.08, 21:06
tema uopce nije cudna, i sam sam htio tak nest pitati... cudni su oni koji stave takve ponude i ocekuju da ce to neko prihvatiti. istina je, da se dogodi da takve ponude i prihvati neko, al to se dogodi rijetko koji puta, ak su igracu ti resi neophodni pa mu je tak svejedno kolko morao dati zauzvrat... :lol2: bole me jegodice!!!

basilius
10.02.08, 22:01
prihvate se i lošije ponude ako ti je potrebno da nešto učiniš odmah. to vam je sve zakon ponude i potražnje. na speed serverima gotovo da ne postoje osobe koje traže hranu. da nema ograničenja po kojem se može maksimalno tražiti dvostruko, vjerujem da bi hrana otišla u bescjenje, barem dok se ne stvore vojske od 10000+

nobody
11.02.08, 21:09
mislim stvarno
netko ponudi manje da bi dobio vise
koda ja tebi dam 5 kn a ti meni 10

Timberjack
11.02.08, 22:13
ja neznam zasto ljudi stave npr. ovako nudi 100 drva a trazi 150 gline
pa sta resursi nemaju jednaku vrijednost?

Misliš da je Hrvatska u ratu oružje kupovala po tržišnoj cijeni, malo sutra. Pa zašto ne bi ti platio skuplje onoga čega nemaš.

Ovdje vlada zakon ponude i potražnje, čista ekonomija.

yasha
11.02.08, 22:29
Evo ovako, ja imam viška resursa, ja mogu stavi što oću, i sad ja stavim 500 nečeg za 600 nečeg (to je super omjer) i sad ti (ili neko drugi) treba očajno odmah da resurse on će to uzet jer nema vremana ko ja za čekanje.... A i nemaju resursi istu vrijednost, npr neko ko ima 50 stanovnika bez vojske imat će hrane i ona će biti bez cijene, a npr gal treba puno gline pa će ona biti puno skuplja....

Kova
12.02.08, 12:17
Mislio sam da mogu saveat resurse tako da posaljem trgovce pa ih vratim, no ne mogu vratiti trgovce, saljem poprilicno resursa "ne"prijatelju, sto mogu napraviti ?

hzg
12.02.08, 12:26
Nista!

Mozes poslati poruku "ne" prijatelju da ti ih vrati!!

Ukoliko ih je vise od tvoje satne proizvodnje, MH moze kazniti za pushing!!

Najbolje je da objasnis situaciju i da si se zeznuo, i zamolis da ti vrati resurse, ako je normalan igrac vratit ce ti!!!

No moram te upozoriti da postoji i druga vrsta :D

Kova
12.02.08, 13:24
Hvala na savjetu, to sam i napravio i nema odgovora, ništa, napadat cu dok si ne vratim, no ocu li i tada biti kaznjen za pushing ? Stvarno nisam namjerno poslao, dokaz je da sam tog igraca i prije napadao, a i napadat cu i dalje !

Poslao sam vise od 3 dana proizvodnje, eh, nisam znao da ne mogu vratiti nazad ..

Mogao sam za probu poslati 1 resurs, a ne 2000, ..

Ja cu napadati dok ne vratim, a molim moderatore, admine i dr. da me ne optuze za pusnihg, jer eto nisam stvarno znao da ne mogu vratiti trgovce ... I nije mi jasno zasto ih ne mogu vratiti, ako ih posaljem bez da sam postigao dogovor, dakle samoinicijativno ... bez ponude i potraznje ..

Hvala jos jednom.

Ps ako nije problem mislim da vidio na forumu, no sto ako on ne moze primiti toliko resursa vrati li se meni visak, ili je to baceno ? Dakle recimo da ima za 1200, a dobije 1500 istog tog materijala ? Hvala.

hzg
12.02.08, 13:30
Moderator te nece za nista optuziti, ja sam ti samo rekao sto se moze dogoditi! ukoliko raidas tog igraca, mislim da neces imati problema sa Multihunterima!!

Ukoliko je njegovo skladiste 1200 i imao je unutra 400 resa, i ti si mu jos poslao 1500, 700 resa je propalo!!

Znaci sve sto je iznad kapaciteta skladista je propalo!

Prasožder
18.02.08, 12:36
pozdrav,

Nakon sto sam digo trznicu na lvl 20, sagradio sam ured za trgovinu.
Da li sada mogu poceti rusiti i srusiti trznicu do kraja kako bih si oslobodio polje il ne smijem.

hvala !!

shaggy
18.02.08, 12:55
lol ne,trznica ti daje broj trgovaca,ured ti samo poboljsava kvalitetu(koliko mogu nositi)trgovaca...dakle ovisi o trznici

jole
20.02.08, 14:23
Šta znači kada vidimo da istraženo naselje ima npr. po 1700 resursa na raspolaganju, da li je to višak iznad skrovišta resursa ili ukupno koliko ima???

Hvala

-minotaur-
20.02.08, 15:46
koliko ukupno ima

jole
20.02.08, 16:48
koliko ukupno ima

piše npr. po 1700 od svakog, dakle 6800...

shaggy
20.02.08, 16:53
ma covjece,koliko pise toliko ima u naselju,ako pise 1700 svega,onda ima 1700 svega,kakve veze ima zbroj tih ressa?

brkoslavgrad
20.02.08, 21:56
imam hranu na (-6) kako to?????nemrem nis sagradit ????????upomoc!!!!!!!!!!!!

Stelios
20.02.08, 21:59
odi na tržnicu i prodaj nešto za hranu. ako nemaš tržnicu, žicaj. ako ni to ne pomaže.... ha jbg

yasha
20.02.08, 23:30
imam hranu na (-6) kako to?????nemrem nis sagradit ????????upomoc!!!!!!!!!!!!

daj pročitaj forum malo.....to sigurno piše već negdje.
inače trebaš gradi resurse stalno u nekom omjeru (gali trebaju imat 4:5:3:2.5) hrana ti pada s populacijom i vojskom pa onda stalno gradi farme.

Vanq
24.02.08, 02:10
Znači ovo me pitala cura što ima selo pokraj mene nakon što sam je malo opljačkao:

1. -kao da li bi moglo da ja njoj sljedeći put kad je pljačkam uzmem željeza, a dam joj hrane.... kaže to se može i bez tržnice i da je ona to radila na s1

2. - da li se može izvaditi resurse iz skrovišta ?

izgleda mi blesavo, ali jel moguće raditi to dvoje... ?

Extremist
24.02.08, 02:20
1. Ne možeš ti njoj dat hranu bez da imaš tržnicu.

2. Samo ako ih igrač stavi kao ponudu na tržnicu.

onakojazna
24.02.08, 11:20
pa mOžete si slat resurse (prek tržnice),,,
tO je vjerOjatnO i mislila,,,
a štO se tiče resursa u skrOvištu, tOme nemOš ništa (tj nemOgu ti ih Opljačkat, al ti ih mOš slat dO mile vOlje tj dO nule ;D) ,,,
samO srušit skrOvište,,,

Vanq
27.02.08, 01:18
zanima me za čeg služi ova kvačica kod ponude za "max. vrijeme transporta" ?
što bude kada se to uključi ?

i što ovo znači kod NPC "razdjeljivanje resursa" ?
to mi izgleda kao nespretan prijevod :/ ako može netko samo da mi ukratko objasni kako to funkcionira ? :confused:

hvala

Extremist
27.02.08, 01:52
max. vrijeme ako označiš - tvoju ponudu vide smo oni do kojih tvoji trgovci mogu stići za X sati koji je po defaultu 2 (sata), a ti možeš promijeniti na 3, 4, itd. kako ti paše.

NPC trgovac traži 3 golda da bi ti postojeće resurse konvertirao u druge po tvojoj želji, ali sve u omjeru 1:1.

Vanq
27.02.08, 02:16
aha, a ako ne napravim ponudu koja u potpunosti odgovara stanju u resursima, onda mi vrijedi omjer 1/2 ?

jer, kad napravim pravu ponudu na razini 0 ostatka onda mi piše
"Razdijeli resurse za (2/2)", ne znam da li ovo 2/2 označava omjer ili kao drugi korak ili.. ?

robofish
27.02.08, 02:18
Označava ti drugi korak.

Sty
27.02.08, 11:29
zasto mi je proizvodnja resursa limitirana na 1000 i preko toga nece?

shaggy
27.02.08, 11:35
a da probaš povećati kapacitet skladišta?? :p

a da ti nisi glup? :p
nikad ne moze biti na 1000 skladiste,a on pita za proizvodnju,ne spremanje ressa...
--------------------------
@autor
proizvodnja ti ne moze ici vise,osim u glavnom gradu,ali zato mozes naseliti nova naselja da povecas proizvodnju,to je jednostavno tako odredjeno u igri