PDA

View Full Version : Multihunter na s2.com.hr

floosh
05.03.10, 16:48
Pozz svima

Evo, vidim lagano mi stizu neke kritike na multihuntera na tek započetom s2.com.hr serveru.

Cudno je samo što se ne kritizira njegov rad, niti njegova brzina , nego njegov "način" komunikacije.

S2.com.hr je ovde nekako poznat kao "uklet" server, kad god nešto ide po zlu, desilo se na s2.

Tako da sam sada bio vrlo pazljiv s odabirom multihuntera. Trenutnog multihuntera poznajem dugo, vrlo je poštena i korektna osoba te obavlja svoj posao uredno. Vec duze je multihunter, samo ne na .hr serverima.

Jedina, prema vama izgleda, mana mu je što priča na ekavici...ne mogu da vjerujem da je to toliki problem.

Iskreno, meni je drazi multihunter koji priča na ekavici, a da znam da svaki dan par puta očisti inbox, da dnevno banuje mnoge multi naloge, i da radi svoj posao korektno, da mogu biti siguran u njega da ne mulja, nego da imam multihuntera koji priča gramatički korektan hrvatski jezik a da dodje jednom u dva dana na server i ne radi ništa..

Mislim da nije fer od pojedinih igrača što multihuntera sude samo po tome odakle dolaze a ne po tome kako obavlja svoju funkciju.

Hvala na čitanju.

See ya. :opala:

Nedim el Fatih
05.03.10, 16:55
ma dobar je pricao sa njim vidim da je iskusan

Bedo
05.03.10, 16:58
Ako je Mh dobar i pošten,nema nikakve veze
što priča na ekavici.
Bar meni to ne smeta,a iskreno ne vidim zašto nekome bi...

Voodoo
05.03.10, 17:16
Ima ih više ovaj što se potpisuje kao MH medo on je uredu ali ovaj drugi je loooooš...

floosh
05.03.10, 17:34
Ima ih više ovaj što se potpisuje kao MH medo on je uredu ali ovaj drugi je loooooš...

e tu grijesis sada, samo medo je na s2 :)

Jelen
05.03.10, 17:42
e tu grijesis sada, samo medo je na s2 :)

haha
pa valjda je ovaj drugi looooos jer ga nema :D

Trilithon
05.03.10, 17:43
Mh je super. Nesmeta me to sto prica na ekavici nego kako radi posao. Lijepo je razgovaro samnom, nije bio neposten.

shido
05.03.10, 17:50
nek pise na spanjolski, samo nek negleda moj acc :101010:

:cerek::lol2:

ne shvatam kako nekom moze smetat sto neko pise na ekavici i sl...

bitno da se razumijemo i da mh dobro obavlja posao :pije kavu:

Toso
05.03.10, 18:03
hahaha jelene :lol2:

dudy
05.03.10, 19:08
Niko nemoze birat ni odakle je ni koje a ni di ce se rodit,tako da to su ciste gluparije nemaju pametnijeg posla pa se time bave..
Ako je nesto kod mha vazno,vazno je da posteno radi svoj posao i da ne vuce na niciju stranu..

Freiya
05.03.10, 20:02
MH koji se potpisuje? I to kao MH Medo? Hmmm...

Floosh, nisi li ti zajedno sa mnom (dok sam radila kao Head MH) zastupao tezu da se ne smije znati koji MH radi na kojem serveru? Gle kako se kriteriji preko noći promijene. Interesantno.....

A ovo Medo... Hmmm, nije li nadimak našeg game admina Medo? Koincidencija ili .... ? :) :) :)

Taki65
05.03.10, 20:33
§3.1
Sva komunikacija unutar igre mora se odvijati na hrvastkom jeziku i latiničnom pismu. Ovo se odnosi i na profile igrača i saveza. Izuzetak su igrači sa stranog govornog područja, koji će sa drugim igračima i osobljem Travian Teama komunicirati na engleskom jeziku.

Mislim da nebi ni njima bilo ugodno kad bi ja poceo na hrvatskom ili npr na čakavici.
:)

t-r-a-v-i-a-n
05.03.10, 22:28
§3.1
Sva komunikacija unutar igre mora se odvijati na hrvastkom jeziku i latiničnom pismu. Ovo se odnosi i na profile igrača i saveza. Izuzetak su igrači sa stranog govornog područja, koji će sa drugim igračima i osobljem Travian Teama komunicirati na engleskom jeziku.

Mislim da nebi ni njima bilo ugodno kad bi ja poceo na hrvatskom ili npr na čakavici.

Tako je.

quer
05.03.10, 23:51
važno je samo poštenje.. poz svima. Rac

Kalmah
06.03.10, 00:01
Nacin komunikacije nije toliko bitan koliko je postenje, dok ne budete varali i koristili skripte te multice necete imat posla sa MH-om, postenje na prvom mjestu da se jedan s2 odigra bez afera,
:pivo:

stigma
08.03.10, 07:54
Zašto svi spominju multice, pa zar oni nisu sada legalizirani sa novim setom pravila koji su nedavno izašli. Samo je sada upitna korisnost od imanja multica. Jednostavno te igra stavi za PT3 vezu, i nemožeš slat resorse, napadat, uzimat sela. Zar nisam u pravu?

E i meni osobno nesmeta ekavica, ali ipak i dok pišem ovaj post nastojim da što slicnije odgovara hrvatskom a ne recimo čakavici...

PuKo sam
12.03.10, 07:15
Mislim da bi pravilo o službenom jeziku na hr serveru trebalo izmjeniti - iako je u pitanju hr server, čak i u samoj ovoj Croejši postoji fajn broj constituivnih nacionalnosti i religija, da ne govorim još i o narječjima...

...te da bi svakako trebalo uvesti pravilo da svaki igrač - a tako i multihunter - može slobodno govoriti jezikom, narječjem, što god, koji mu je materinji.

Ukoliko postoji realna vjerojatnost da će određeni broj igrača teško razumjeti što taj multihunter pokušava reći - tada ne može biti multihunter, ali kad je u pitanju samo ekavica - to ne predstavlja bitan problem (posebno ako se uzme u obzir da se i u HR također u nekim djelovima govori čistom ekavicom)! :pivo:

Zirnitra
12.03.10, 10:42
Imali bismo problem. Jezici manjine su također: romski, češki, njemački, mađarski, talijanski

O narječima da i ne govorimo kakvih sve ima kod mene u zagorju koja ni sam ne razumijem, pa onda još ona u Istri i na otocima...

Hvala lijepa ali ne, bitno je biti razumljiv i maksimalno se služiti razumljivim riječnikom. Tako ćete sigurno prije shvatiti nešto napisano ekavicom iako je jezik manjine nego neki dijalekt ili jezik neke druge manjine.

Uostalom, večina postova ne odiše gramatičkom točnošću ni na ovom forumu pa ne pravimo problem oko toga.
Problem su samo vulgarizmi (spadaju pod neprimjeren riječnik) i uvrede na osobnom nivou (spadaju pod vrijeđanje) te nažalost nezaobilazani offtopic i SPAM.

mali perica
12.03.10, 11:49

Floosh, nisi li ti zajedno sa mnom (dok sam radila kao Head MH) zastupao tezu da se ne smije znati koji MH radi na kojem serveru? Gle kako se kriteriji preko noći promijene. Interesantno.....

A ovo Medo... Hmmm, nije li nadimak našeg game admina Medo? Koincidencija ili .... ? :) :) :)

Sve se moze kada to odgovara odredjenim osoba...ti si bila fenomenalna i moderatorica i MH...
Ja nisam nacionalista,Ali ako igram .hr server i trosim brdo novaca na istom onda zahtjevam da se i sluzbene osobe pridrzavaju pravila koja su oni postavili....

gabrielle
12.03.10, 11:54
Sve se moze kada to odgovara odredjenim osoba...ti si bila fenomenalna i moderatorica i MH...
Ja nisam nacionalista,Ali ako igram .hr server i trosim brdo novaca na istom onda zahtjevam da se i sluzbene osobe pridrzavaju pravila koja su oni postavili....

A da je drugacije, da MH pise strogo knjizevni, ali se ne javlja po par dana onda bi govorili stavite nekog, nema veze odakle je, samo da je aktivan i da radi....

Ovo je kao labirint bez izlaza, uvijek drugacije krenete.

Nedim el Fatih
12.03.10, 11:54

medo je takodjer bio admin na ba 3 imao je 4 accc meni je uzeo selo tako

mali perica
12.03.10, 12:01
medo je takodjer bio admin na ba 3 imao je 4 accc meni je uzeo selo tako

Joj ma sto pricas pa MH ne smije imati acc na serveeu :D

Gabrielle

Nemam ja nista protiv MH koji radi svoj posao,nepristan je,ne odaje nikom nikakve info i pse hrvatski

Ja osobno osim freiye i tose takvog MH nisam upoznao....

Zirnitra
12.03.10, 13:34
Ako staviš nekoga od naših...bilo ih je već gomila i iz cijele gomile se jedino freiya i toso izdvajaju kao nepristrani.
Što učiniti da vam nađemo MH koji neće imati privilegirani savez ili pojedince?

E sad, nije očito riješnje najbolje u situaciji kad Vam toliko smeta ekavica.

A što kažete da za MH uzmemo isključivo anglofosnke laponce? Jer teško da ćemo među njima naći nekog da govori hrvatski ,ali barem nebismo imali problema s pristranošću u njihovom radu.

mali perica
12.03.10, 14:29

Nisam znao da si postao game admin,svaka cast,cestitam...

Ja nisam rekao da ne treba biti netko van hrvatskog podrucja MH,dapace...vec da se i ta osoba moze prilagoditi nasem serveru....a stvar je floosha da bira ljude koji su nepristani i dobro rade svoj posao,neznam zasto freiya nije vise MH?.....

a ko kaze da isto tako sad ako je naprimjer MH iz Srbije nece igraci iz srbije biti automatski privilegirani....

nije vazno odakle si,nego kakav si....

cici-tweey
12.03.10, 16:52
važno je imati aktivnog multihuntera....i da kakav je

Mazi
12.03.10, 17:07
Joj ljudi vidi se da niste ni, vi moje komsije, niste izasli iz tog balkasnkog sindroma koliko god se trudili prikazati i dokazati da jeste.
Ja sam se rodio u Splitu i pricao sam veci deo mog zivota ijekavicom,smejali smo se kako Zagrepcani pricaju a verovatno su se i oni nama smejali kako mi pricamo.
Hrvatski jezik je doziveo mnogo promena,nisam znao na primer,da je frend ili frendica hrvatska rjec,jel to sme MH da napise i provuce posto se dosta cestko koristi kod mladih a ocigledno je engleska rijec?

Odbacite se tih nacionalistickih gluposti oko toga jel ima slovo vise ili manje u rijeci,niste vi imali loseg MH cini mi se cim vam tolike gluposti smetaju....

Anđeo s greškom
14.03.10, 22:10
§3.1

znam da nije moje da pisem ovakve stvari tu... ali osobno mislim da posto je ovo hrvatski server, MH kao sluzbena osoba bi trebala pisati na sluzbenom pismu.....

svaka cast svima na tome kakvi su ljudi i igaci, i svaka cast svacijem radu, ali ovo je hrvatski server i pozeljno je da sluzbene osobe koriste sluzbeni jezik

EDIT: pravila su tu da ih se drzimo a ne da ih zaobilazimo, jer nam sada tu to tako odgovora

Toso
14.03.10, 22:20
kakve su ovo gluposti?
zelite korumpirane nase il dobre koje razumijete 100% ?
ostavite svakakve gluposti i ponasajte se ko ljudi, neka najkvalificiraniji dobije posao, a ne netko radi nacionalnosti il pitaj boga cega

hzg
14.03.10, 23:34
Ako staviš nekoga od naših...bilo ih je već gomila i iz cijele gomile se jedino freiya i toso izdvajaju kao nepristrani.

E sad, nije očito riješnje najbolje u situaciji kad Vam toliko smeta ekavica.

A što kažete da za MH uzmemo isključivo anglofosnke laponce? Jer teško da ćemo među njima naći nekog da govori hrvatski ,ali barem nebismo imali problema s pristranošću u njihovom radu.

:lol2:

cossorre
15.03.10, 10:23
Joj ljudi vidi se da niste ni, vi moje komsije, niste izasli iz tog balkasnkog sindroma koliko god se trudili prikazati i dokazati da jeste.
Ja sam se rodio u Splitu i pricao sam veci deo mog zivota ijekavicom,smejali smo se kako Zagrepcani pricaju a verovatno su se i oni nama smejali kako mi pricamo.
Hrvatski jezik je doziveo mnogo promena,nisam znao na primer,da je frend ili frendica hrvatska rjec,jel to sme MH da napise i provuce posto se dosta cestko koristi kod mladih a ocigledno je engleska rijec?

Odbacite se tih nacionalistickih gluposti oko toga jel ima slovo vise ili manje u rijeci,niste vi imali loseg MH cini mi se cim vam tolike gluposti smetaju....

frand ili frendica je već pomalo usvojenica.
I ja mislim da bi se mh trebao izražavati na onom jeziku na kojem serveru radi, jer zašto nebi isto tako došao mh iz francuske i počeo odgovarat na francuskom. Pa šta on ipak radi za razliku od drugih:blink:

komodo
15.03.10, 11:37
frand ili frendica je već pomalo usvojenica.
I ja mislim da bi se mh trebao izražavati na onom jeziku na kojem serveru radi, jer zašto nebi isto tako došao mh iz francuske i počeo odgovarat na francuskom. Pa šta on ipak radi za razliku od drugih:blink:

Daj bre ljudi pa nemoj da ste baš toliki balkanci, nije vas sramota sve redom majke mi moje.

Daj igrajte igru umesto da lupate o Jeziku i Govornim područjuma jer smatram da se odlično kapiramo sem par reči koje su se godinama izmenile jer sam ja u osnovnoj učio Srpsko-Hrvatski ili Hrvatsko-Srpski i mislim da ove novije generacije sem što neumeju da farmaju sada sve svaljuju na nebitne stvari i ovakve gluposti.

dajte ako vam se igra igrajte jer ako tako nastavite samo će Hrvati igrati na HR serverima, smao Bosanci na BA i samo Srbi na RS pa da lepo u najavi floosh-a otpustimo i ugasimo sve servere pa da idmeo u tunguziju jer će njihovi MH-i na TG98 serveru morati da govore jezike i to posebno svaki:

Slovenački, Makedonski, Srpski, Bosanski, Hrvatski kao i Crnogorski.

Umesto da se radujete što ste poliglote svi, vi dramite dal je frend, friend, prikan, drugar, baja, šaban, šapke, ortak, buraz, tebra, bratinjo, fratelo ili je možda LEGENDA u pitanju.

tolerancija je vrh antinacionalizma pa pokušajte da se stavite u položaj igrača koji nisu iz HR recimo jer evo ugostili ste bar 100ljudi koji su prvi put se regali na HR da se poigraju sa vama pa sad gledajte što pre da ih izbedačite nebitnim stvarima umesto da se pokažete tamo na mapi i igrate igru umesto da spamate do besvesti i samo tražite probleme tamo gde ih nema.

:cvijece i proljece:

Zirnitra
15.03.10, 12:26
bravo komodo, to im i ja pričam.

s jedne strane je marketinška stvar može li travian games ispoštovati da je sve strogo prilagođeno hrvatskom tržištu, s druge način na koji se traže MH sugerira pristranost u radu.

MH ne dobivaju plaču, sve što dobe je virtualni gold i po tome nismo iznimka od traviana u drugim zemljama.
Očito je da igrači sami postaju multihunteri (uz obilne provjere travian teama). Da izbjegnu pristranost nijemci tako mogu "vrbovati" austrijance, englezi irce, šveđani norvežane, mi možemo srbe i bosance a da to ne stvara poteškoću u razumijevanju napisanog.
Mnogi veći problem je pristranost. Osobno zbog tog razloga nikad nebih mogao biti dobar MH.

Problem eventualno nastaje u pismu ako je na hrvatskom tržištu pisano ćirilicom, jer iskreno, dok je u srbiji svakom svejedno na kom je pismu pisano u hvatskoj dosta ljudi ne zna čitati ili vrlo teško čita ćirilicu.

Ali to je ono..ako im daš hrvatske MH nastane katastrofa zbog podijeljenih kazni na pristran način.
Ako im daš bosance ili srbe ne odgovara im pismo.

Zato i predlažem anglofonske laponce...ili još bolje meksičke ruse:blabla:

komodo
15.03.10, 16:04
ma jasna stvar druže, ne žale se aktivni ili Pro igrači ovde, žale se farme ili n00bs ali i njih treba ispoštovati takođe.

Što se tiče pisma, na RS smo igrali sa 2 momka u savezu Hrvati i zbog njih smo ovde ekipno se regali nas 70 otprilike da im pokažemo da umemo i mi da ispoštujemo i dođemo u goste i momci su obojica sa preko 25-30godina i zna se ko god je normalan i shvata sve ovo je samo igrica i treba igrati nju a ne SMS i forum kvizove i žaliti se na stvarno nebitne stvari, što se nerazumevanja tiče to je OK oko ćirilice ali sumnjam da igde MH piše ćirilicom ako je latinično pismo u igri ma koji god član Travian Team-a bio u pitanju i na kojoj poziciji radio jer tu stvarno nema logike ali ove fore sa slovima, da li je Č ili je Ć hehehe i meni smeta što nema žita u -/+ pa mi nije kriv Support Team niti floosh ili čak Nemci zbog toga pa ne kukamo nego ćuti, trpi i idi u -/- po žito(oni imaju solidno) hehehe

što bi rekla moja pokojna prababa Paraskeva "Ćoravoj babi i 1 oko smeta" tako da ipak je ovo Balkan i smao malo tolerancije i boljeg shvatanja same igre sa manje pristrasnosti naravno i biće sve to ok...

samo da je žita, za sve ostalo tu je Master Card

:plesem na kisi:

cossorre
15.03.10, 20:17
gle, ja samo znam da je srpski server na ćirilici. toliko o prilagodbi po poštovanju prema npr nama koji ćirilicu ne znamo

Lucy_
16.03.10, 01:18
gle, ja samo znam da je srpski server na ćirilici. toliko o prilagodbi po poštovanju prema npr nama koji ćirilicu ne znamo

nije jedini srpski server koji drži do svog pisma, tu je i grčki server, turski, bugarski...
tako da ne pričaj gluposti, svaki server je napravljen po svom pismu. ja osobno sam iz hr i nikada nisam učila ćirilicu ali ju znam čitati po pretpostavki par slova znam par ne i dođem do rješenja, a ti ako znaš igrati travian neće ti biti teška ćirilica jer pretpostaviš o čemu se radi.

_Slipknot_
16.03.10, 13:06
da ajde sad ce svi ponavljati...sam lockajte il bilo sta da ne dodje vise do spamma...

sta se tice ovog salzem se sa komodom i zirnitrom

gabrielle
16.03.10, 15:48
mislim da je u ovoj temi sve receno, culi smo razlicita misljenja i sad moze LOCK!