PDA

View Full Version : Pitanja: Oaze (napuštene doline)

Stranice : [1] 2 3 4 5 6

cel
15.07.07, 16:06
Oaze (napuštene doline)

Oaze su mjesta na karti koja vam osvajanjem donose bonus proizvodnju na resurse.

Osvajanje oaza
Oaze se osvajaju herojem (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=450). Kako biste osvojili oazu, dvorac heroja (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=344) mora biti na razini 10.

Branitelji oaze
Ako neka oaza nije osvojena, nju će braniti životinje (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=440&s=400). Što je manji broj životinja u oazi to će se one brže razmnožiti. Možete vidjeti koliko ima životinja u oazi bez izviđanja, jednostavnim klikom na oazu na karti.

http://i31.tinypic.com/j62wip.png

Linkovi
Oaze (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=556)
FAQ: napuštena dolina, oaza (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=1430)

U ovoj temi možete postavljati pitanja koja se tiču oaza. Molimo vas da prije postavljanja pitanja pročitate linkove iznad.

--- originalni post ispod ---

Dakle kliknem na neku napuštenu dolinu di obitavaju ajmo reći,3 divlje svinje,2 vuka,2 medvjeda. i sad mi nudi opciju istražiti dolinu. Dakle šta bi se dogodilo da pošaljem 2 legionara tamo? Zanima me heće li se "sukobiti" s životinjama? Kakav je ishod bitke? I zanima me još hoće li naći nešto resursa? Hvala

EDIT: vidjeh sada sličnu temu pa se ispričavam,ali svejedno nisam našao odgovor na moja konkretna pitanja:)

CroJin
15.07.07, 16:09
Tvoji legionari će umrijeti.:cool:
No inače imaš simulator borbe koji možeš naći u okupljalištu, pa tamo možeš mnogo lakše i brže provjeriti.
I da, ako ih pobijediš, za što ti treba mala-osrednja vojska dobiješ resurse

CroJin
15.07.07, 16:16
1. Sukobit ce se sa zivotinjama.
2. Ishod bitke mozes provjeriti koristeci Simulator bitke (http://s1.travian.com.hr/warsim.php). Zaginit ce dva legionara da nije normalno. :)
3. Da prezive, donijeli bi resurse. Svaka oaza cini mi se ima po 400 od svih resursa.
Cisto sumnjam da vec imas vojske da odjednom to isprazne.
Ovo je bar koliko sam ja dosad shvatio buduci sam novi ovdje pa tek probam. :)

Sve si točno rekao, no mislim da sam negdje vidio da što je veća obrana oaze to ima više resursa, i da i oaze kao i gradovi dobivaju resurse po satu i da se svakog dana ili tako nešto stvaraju čudovišta sve jača i jača proporcionalno količini resursa, te da su resursi neograničeni.

cel
15.07.07, 16:19
Znači,recimo u daljoj budućnosti kad ću imat vojsku,jel bi moglo biti isplativije onda poslati vojsku u oazu di su neograničeni resursi koji se akumuliraju nego nekoga napast?

CroJin
15.07.07, 16:22
To je samo teorija na koju sam naišo,i prema njoj se resursi sporo akumuliraju, tako da je 400 zapravo puno, pa ti se nebi isplatilo, jer su ist tako životinje nadnaravno snažne, i puno bi vojnika izgubio.

cel
15.07.07, 16:24
da,kasnije 400 resursa opće neće biti puno. sad bi lijevo jaje dao za to.

mariik
15.07.07, 20:36
ma krodžine opet ti neke svoje teorije iznosiš, oaze mogu imat maksimalno po 400 svakog resursa, bez obzira koliko je živina u njima i triba in za popizdit puno vrimena da se ponovo napune, ja san proba tako zarađivat na slo serveru i ne isplati se (osim ako baš oćeš nabit štagod iskustva heroju)

CroJin
15.07.07, 20:40
ma krodžine opet ti neke svoje teorije iznosiš, oaze mogu imat maksimalno po 400 svakog resursa, bez obzira koliko je živina u njima i triba in za popizdit puno vrimena da se ponovo napune, ja san proba tako zarađivat na slo serveru i ne isplati se (osim ako baš oćeš nabit štagod iskustva heroju)

Da nije bilo teorija ni ti nebi mogo sad pisat o mojim teorijama po forumu.;)
I ja sam mu reko da se ne isplati, pogotovo kad razmisliš šta jedan slon može učiniti:eek:

shaggy
15.07.07, 20:43

tocno,oaze imaju max 400 svega,ne neograniceno i bez obzira na zivotinje.tocno je da se zivotinje stalno stvaraju,mislim svaki tjedan ili svakih nekoliko dana,nisam siguran sto se toga tice.a sad nisam bas siguran koliko se cesto pune,znam da je ili na brzom ili na obicnom serveru bilo svaki sat,ali nisam siguran gdje od ta 2:)

mariik
15.07.07, 21:09
ma ja nisan moga ni nakon cilog dana uvatit po 400 svih resursa pa san odusta, a živine se kotile svako par sati...

kresimir
23.07.07, 16:06
Jel mi moze neko objasnit cemu sluze napustene doline i one zivotinje na njima

Zeder
23.07.07, 16:28
Kad dignes herojev dvorac na lvl 10 i imas heroja mozes ga poslat s vojskom u istrazivanje te oaze...

Nakon nekoliko napada tvoj heroj ce osvojiti oazu i ona ce pridonjeti proizvodnji resursa selu iz kojega je osvojena...

Mozes samo osvojit oazu koja je u krugu od 3 kocke oko tvog sela...

Tip resursa cija ce se proizvodnja povecati ovisi o tipu oaze(napustene doline)...

Ako ti jos nesto nije jasno ili ako hoces vidjet sve tipove oaza pogledaj tu: http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=556

Her Cindric
17.09.07, 21:23
Kad idem osvojit oazu. Jel mi se to onda broji kao da imam novo naselje (i dali mi trebaju oni kultruni bodovi za to).
Ili mi sam od tam dolazi posaljika sirovina ili kak vec?
Jel mi moze netko to bojasnit akk ide to s oazom?

Extremist
17.09.07, 21:43
Ne broji ti se kao novo naselje niti ti trebaju kulturni ili nekulturni bodovi, a uz to ništa se ne šalje "poštom" ili kakogod.

Samo ti pojača proizvodnju jednog ili dva resursa (ovisi o tipu oaze i vidiš po slici, npr. ako je smo zeleno to će ti povećat samo drvo, ako je miksano sivo i žuto, onda će ti povećat proizvodnju željeza i žita) za 25%.

E ovo je bitno, ne može bit bilo koja dva resursa kombinirano, nego ako ima dva resursa onda je jedan od ta dva uvijek žito.

Da ne pitaš i ovo - svako tvoje naselje može imat "podjarmljeno" maksimalno 3 oaze.

EDIT: Ma da dodam imaju i ove sa dvaput po žuto, dakle što povećavaju proizvodnju žita za 50%. Kako jedna takva izgleda evo ti imaš primjer na karti na koordinatama -91:-88

Deviant
17.09.07, 22:11
potreban ti je dvorac heroja
na 10 lvl-u mozes osvojiti jednu oazu; na 15 lvl-u dvije; na 20 lvl-u tri

da bi osvojio oazu moras je napadati nekoliko puta sa herojem
oaza se pripaja onom naselju iz kojeg je heroj poslan

oaze koje mozes pokoriti moraju biti u radijusu od tri polja od tvog sela
samo centriraj svoje selo na mapi i oaze koje vidis na tom dijelu mape mogu biti tvoje
(ne vrijedi ako imas plus racun jer njegovo koristenje povecava mapu)

bonus oaze se dodaje osnovnoj proizvodnji, ne onoj kojoj su vec pridodani drugi bonusi

Her Cindric
18.09.07, 15:34
Ne broji ti se kao novo naselje niti ti trebaju kulturni ili nekulturni bodovi, a uz to ništa se ne šalje "poštom" ili kakogod.

Samo ti pojača proizvodnju jednog ili dva resursa (ovisi o tipu oaze i vidiš po slici, npr. ako je smo zeleno to će ti povećat samo drvo, ako je miksano sivo i žuto, onda će ti povećat proizvodnju željeza i žita) za 25%.

E ovo je bitno, ne može bit bilo koja dva resursa kombinirano, nego ako ima dva resursa onda je jedan od ta dva uvijek žito.

Da ne pitaš i ovo - svako tvoje naselje može imat "podjarmljeno" maksimalno 3 oaze.

EDIT: Ma da dodam imaju i ove sa dvaput po žuto, dakle što povećavaju proizvodnju žita za 50%. Kako jedna takva izgleda evo ti imaš primjer na karti na koordinatama -91:-88

pretpostavaljam da prvo trebam pobit zivotinje prije neg sto to ostan e moja oaza

hzg
18.09.07, 16:13
Moras napasti oazu s vojskuom i herojem da bi postala tvoja. Ako je oaza od nekoga drugoga igraca onda ovisi koliko on ima svojih oaza ukupno!

Extremist
18.09.07, 18:27
pretpostavaljam da prvo trebam pobit zivotinje prije neg sto to ostan e moja oaza
Dobro pretpostavljaš - to sam već odgovorio u drugom threadu o oazama negdje ispod.

Ovo što je hzg napisao... Ako je oaza od nekog drugog igrača, mora se napasti s herojem onoliko puta koliko taj igrač ima oaza sveukupno da bi postala tvoja. Znači ako igrač ima 3 oaze, tvoj heroj mora jednu napast 3 puta da bi ju osvojio.

Deviant
18.09.07, 19:22
Ako je oaza od nekog drugog igrača, mora se napasti s herojem onoliko puta koliko taj igrač ima oaza sveukupno da bi postala tvoja. Znači ako igrač ima 3 oaze, tvoj heroj mora jednu napast 3 puta da bi ju osvojio.

nije bas tako

prvo treba unistiti svu obranu, a onda napadati sa herojem kako bi osvojio oazu
i to sljedeci broj put:
- ako igrac ima jednu, potrebno je napasti tri puta sa herojem
- ako igrac ima dvije oaze, dva puta
- ako igrac ima tri oaze, jednom

hzg
19.09.07, 00:45
Da deviant ti je tocno ovo napisala, ako je netko vec vlasnik oaze.

Deviant
19.09.07, 18:03
postoji faq,ovo pise u njemu

:D

sve svugdje pise
ali oni vole kad im se stvari stave pod nos
ovaj forum je pravi primjer izreke da je ponavljanje majka znanja
barem za nas koji pisu odgovore
ne znam bas za one koji postavljaju pitanja i citaju ih

hzg
19.09.07, 18:45
Pa lakse se registrirati na forum, postaviti pitanje, pa cekati da netko (krivo) odgovori, pa da netko ispravi, pa da malo Marvex i banda spamaju i onda na kraju dobijes odgovor za nekih 24 sata, nego otici na http://travianwiki.uni.cc/index.php/Main_Page ili na http://help.travian.com i pronaci odgovor za pet minuta :)

warlock_sm
24.09.07, 12:05
Imam i ja par pitanje u vezi oaza.

1. Kada imas osvojenu oazu i neko posalje vojku da je napadne, da li vidis da se vojska primice kao sto se vidi kada je vojska poslata na naselje?

2. Ako je neko napao moju oazu, da li dobijam izvestaj o tom napadu?

mariik
24.09.07, 13:12
Imam i ja par pitanje u vezi oaza.

1. Kada imas osvojenu oazu i neko posalje vojku da je napadne, da li vidis da se vojska primice kao sto se vidi kada je vojska poslata na naselje?

2. Ako je neko napao moju oazu, da li dobijam izvestaj o tom napadu?

1. da

2. da
:D:D

ruma
25.09.07, 15:28
jedno lako pitanje kako mogu osvojii napustenu dolinu da bude moja:rolleyes:

whity
25.09.07, 15:31
moraš imat dvorac heroja lvl 10

Deviant
25.09.07, 15:37
jedno lako pitanje kako mogu osvojii napustenu dolinu da bude moja:rolleyes:

napustena dolina sa sumom, glinom, rudnicima i zitom ili napustena dolina sa zivotinjama?

u svakom slucaju napravi i sebi i nama uslugu i pretrazi forum

hzg
25.09.07, 16:54
Posto mislim da zna (barem se nadam) da se ovo s zivotinjama zove oaza i da bi onda tak bilo postavljeno pitanje, onda ovako:

Napustena dolina se zauzima tako da napravis u svojem dvorcu/rezidenciji (mozes ih raditi tek na lvl10 zgrade)3 settlera (svaka rasa ima svoj naziv). I onda kad ih imas tri komada jos ti treba po 3x750 od svakog resursa tak da oni mogu krenuti na put i osnovati ti novo selo, ali to sve pise u FAQ-u.
FREAQUENTLY ASKED QUESTIONS
ČESTO POSTAVLJANA PITANJA (naglasak na CESTO,CESTO)

Ako si mislio na oazu onda zaboravi sve sto sam napsao i pocni polagano citati Upute, pa FAQ, jel ces jedino tako moci igrati kak spada!

veco7
30.09.07, 20:08
ovako.zanima me ako u jednom selu imam hero manison i zauzmem 3 oaze,jel mogu u drugom opet napravit h.m pa opet zauzet 3 oaze. znam da 2 heroja nemogu napravit. jel tak???

Deviant
30.09.07, 20:11
ovako.zanima me ako u jednom selu imam hero manison i zauzmem 3 oaze,jel mogu u drugom opet napravit h.m pa opet zauzet 3 oaze.

mozes
a heroja samo posaljes u ono naselje iz kojeg zelis zauzeti nove oaze

CroJin
30.09.07, 20:12
ovako.zanima me ako u jednom selu imam hero manison i zauzmem 3 oaze,jel mogu u drugom opet napravit h.m pa opet zauzet 3 oaze. znam da 2 heroja nemogu napravit. jel tak???

U svakom selu možeš imati hero mansion i u svakom selu možeš napraviti 3 heroja, jedino samo 1 heroj može biti aktivan u svakom selu, dakle u svakom selu možeš zauzeti 3 oaze.

warlock_sm
30.09.07, 22:56
U svakom selu možeš imati hero mansion i u svakom selu možeš napraviti 3 heroja, jedino samo 1 heroj može biti aktivan u svakom selu, dakle u svakom selu možeš zauzeti 3 oaze.

Ja sam cuo da mozes imati ukupno tri heroja, ali da ako napravis dvorac heroja u novom naselju mozes poslati heroja tamo i koristiti ga kao da je tamo istreniran.

veco7
30.09.07, 23:01
cekaj cekaj. znaci heroja kad posljem u neko selo s njim mogu i napadat od tamo?? jel sa ostalim trupama nemogu-oni su pojacanja. svako selo 1 heroj? jeste sigurni?znam da ih mogu imat ono kao za treniranje,ali ono bas da imam po jednog svuda?

Deviant
01.10.07, 00:07

isla sam traziti na sve strane da se uvjerim da necu krivo ispraviti :)

moze se imati samo tri heroja, u svim naseljima zajedno.

a sad nacin kako imati tri heroja... jer ni meni nije bilo potpuno jasno...
kad heroj pogine moguce ga je oziviti ili napraviti novog.
ako odlucimo napraviti novog i ako i taj novi pogine, opet mozemo napraviti novog.
i to je to.
imamo tri heroja.

na isti nacin biramo aktivnog heroja - "pogubimo" trenutno aktivnog i zamjenimo ga sa jednim od onih poginulih - neaktivnih.
kad ih se ozivljava, vjerujem da ih se moze ozivjeti u kojem god naselju pozelimo, uz uvjet da u tom naselju postoji dvorac heroja.

Jimi Hendrix
01.10.07, 00:36
cekaj cekaj. znaci heroja kad posljem u neko selo s njim mogu i napadat od tamo?? jel sa ostalim trupama nemogu-oni su pojacanja. svako selo 1 heroj? jeste sigurni?znam da ih mogu imat ono kao za treniranje,ali ono bas da imam po jednog svuda?

možeš imati samo jednog, u jednom selu. njega možeš poslati u drugo selo i onda s njime od tamo upravljati, ako imaš dvorac heroja.

ovo da možeš napraviti ne znači da ih možeš imati 3 istovremeno, već da možeš 3 puta novog pravit, od početka (recimo, ako si rimljanin, najprije si napraviš jednog od legionara, onda si kasnije napraviš jednog od pretorijanca, kad ti legionar pogine, jel, a kad ti pogine pretorijanac, napraviš si jednog od imperijanca. kad ti imperijanac pogine, ne možeš napraviti novog od equites caesarisaa, već samo ponoco napraviti jednog od ove trojice koje već imaš.

The Economist
01.10.07, 00:42
ne možeš napraviti novog od equites caesarisaa, već samo ponoco napraviti jednog od ove trojice koje već imaš.
Možeš, ako izbrišeš jednog od te trojice, na onaj crveni X uz njihovo ime.

veco7
02.10.07, 10:02
ok. ovako,imam h.m levl 10 i dvije zauzete oaze. mogu li sada gospodo napravit novi h.m levl 10 u selu do i imat zauzeto 4 oaze. i kako???

hzg
02.10.07, 10:41
Nemoras ni raditi HM u novom selu, samo posaljes herija u to selo i
onda njega posaljes u osvajanje oaze iz tog sela.

Svako selo ce ti imati dvije oaze!(to su 4) ali ce svako selo dobivati bonus samo iz dvije oaze koje su osvojena s herojem iz tog sela!

Jimi Hendrix
02.10.07, 11:16
Nemoras ni raditi HM u novom selu, samo posaljes herija u to selo i
onda njega posaljes u osvajanje oaze iz tog sela.

Svako selo ce ti imati dvije oaze!(to su 4) ali ce svako selo dobivati bonus samo iz dvije oaze koje su osvojena s herojem iz tog sela!

krivo. naravno da moraš dizati HM u svakom selu, ako želiš oaze zauzimati.

Black Revenger
02.10.07, 15:26
ok. ovako,imam h.m levl 10 i dvije zauzete oaze. mogu li sada gospodo napravit novi h.m levl 10 u selu do i imat zauzeto 4 oaze. i kako???
kak mores imat 2 zauzete oaze s dvorcem heroja lvl 10?? da bi imal 2 oaze zauzete iz istog naselja trebas dvorac heroja lvl 15.

a u drugom selu si napravis dvorac heroja lvl 10, posaljes heroja u pojacanje tam, pa odande pripojis oazu.

robofish
02.10.07, 15:56
kak mores imat 2 zauzete oaze s dvorcem heroja lvl 10?? da bi imal 2 oaze zauzete iz istog naselja trebas dvorac heroja lvl 15.

a u drugom selu si napravis dvorac heroja lvl 10, posaljes heroja u pojacanje tam, pa odande pripojis oazu.

To sam se i ja pitao.U travian FAQ piše da moraš imati lv.10 Hero Mansion za prvu oazu,lv.15 za drugu i lv.20 za treću.Osim ako se nešto nije promijenilo.

Calko
05.10.07, 16:40
Zanima me sta dobijam kada napadnem prirodu?
Da li je moguce opljackati neke rese kada pobijem sve zivotinjke?
Da li se pobijene zivotinje "oporavljaju", tj. da li ce ih biti na istim koordinatama i u sledecem napadu?

Black Revenger
05.10.07, 16:45
dobis po 400 od svacega,
resursi kao i zweri se stvaraju s vremenom.
a najcesce se oaze napadaju radi pripojenja ili vjezbanja heroja.

Calko
05.10.07, 18:10
Mislim da je Black Revenger mislio na pripojenje oaze (napustene doline), a ne heroja.
A mene zanima kako se dolina pripaja, jel dovoljno da pobedim zivotinje u bici?
Da li je mogu pripojiti i pobedom bez heroja?

Marvex
05.10.07, 18:20
Mislim da se dobiva sa herojem na svim sposobnostima level 100 ali nemoj me drzati za rijec.

Jimi Hendrix
05.10.07, 18:22
Mislim da je Black Revenger mislio na pripojenje oaze (napustene doline), a ne heroja.
A mene zanima kako se dolina pripaja, jel dovoljno da pobedim zivotinje u bici?
Da li je mogu pripojiti i pobedom bez heroja?

moraš imati herojev dvorac na desetom nivou, a onda napadneš dolinu, pokolješ zvjerad i tvoja je. heroj mora biti u napadu, dakako. sljedeću dolinu možeš zauzeti kad ti je herojev dvorac na 15. pa na 20 nivou.

Black Revenger
05.10.07, 18:30
Kako se pripaja heroj?
lijepo, prvo uzmes čovca, pa da postavis na konja i dobis konjanika pa tom konju pripojis zvijezdicu ((-ö,ö.ö-)) i evo ti heroja :P

Calko
06.10.07, 16:42
Sta se dobija zauzimanjem oaze, kakav je to bonus?
Da li neko moze da mi preotme zauzetu oazu i da li bonus od oaze zavisi od toga koliko u svakoj pojedinacnoj oazi ima zivotinjki, npr. vise zivotinja->veci bonus?

Deviant
06.10.07, 17:34
Sta se dobija zauzimanjem oaze, kakav je to bonus?
Da li neko moze da mi preotme zauzetu oazu i da li bonus od oaze zavisi od toga koliko u svakoj pojedinacnoj oazi ima zivotinjki, npr. vise zivotinja->veci bonus?

ne, zivotinje ne utjecu na velicinu bonusa
a moguci bonusi su 25% drva, 25% gline, 25% zeljeza, 25% hrane i 50% hrane
takoder postoje kombinacije 25% drva/gline/zeljeza i 25% hrane
ti bonusi se nadodaju na postojecu proizvodnju
i da, mogu ti drugi igraci preoteti oazu
ovdje (http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=556&s=500) mozes vidjeti slike svih postojecih oaza i saznati jos ponesto o njima

Calko
09.10.07, 18:55
Da li kod zauzimanja oaze moram napadati samo sa herojem ili mogu poslati celu vojsku ?
Da li ce oaza biti zauzeta kada svu vojsku posaljem u napad ?

Deviant
09.10.07, 19:07
Da li kod zauzimanja oaze moram napadati samo sa herojem ili mogu poslati celu vojsku ?
Da li ce oaza biti zauzeta kada svu vojsku posaljem u napad ?

da bi mogao zauzeti oazu, prvo je moras ocistiti od svih zivotinja u njoj. to ne mozes napraviti sa samim herojem jer ce poginuti. zato uvijek saljes vojsku dok ih sve ne pobijes. korisno je slati i heroja s vojskom jer ce tako dobiti bodove od ubijenih zivotinja.

nakon sto je oaza prazna, sasvim je svejedno hoces li poslati samog heroja da je zauzme ili ce s njim ici i vojska.

Calko
09.10.07, 19:13
da bi mogao zauzeti oazu, prvo je moras ocistiti od svih zivotinja u njoj. to ne mozes napraviti sa samim herojem jer ce poginuti. zato uvijek saljes vojsku dok ih sve ne pobijes. korisno je slati i heroja s vojskom jer ce tako dobiti bodove od ubijenih zivotinja.

nakon sto je oaza prazna, sasvim je svejedno hoces li poslati samog heroja da je zauzme ili ce s njim ici i vojska.

Zanima me ako u oazi ima nesto malo zivotinja, npr. 6 pacova, 4 pauka, 2 divlje svinje, da li je mogu odmah osvojiti kada svu vojsku posaljem u napad ili prvo da saljem vojsku pa iza vojske heroja?
Znaci, da li je oaza osvojena ako pri napadu pobijem sve zivotinje ili je moram jos jednom napasti?

Deviant
09.10.07, 19:55
Zanima me ako u oazi ima nesto malo zivotinja, npr. 6 pacova, 4 pauka, 2 divlje svinje, da li je mogu odmah osvojiti kada svu vojsku posaljem u napad ili prvo da saljem vojsku pa iza vojske heroja?
Znaci, da li je oaza osvojena ako pri napadu pobijem sve zivotinje ili je moram jos jednom napasti?

oaza mora biti prazna kako bi ju osvojio
prvo posalji vojsku da ubije preostale zivotinje, a onda nakon par sekundi posalji i heroja

Jimi Hendrix
09.10.07, 20:40
oaza mora biti prazna kako bi ju osvojio
prvo posalji vojsku da ubije preostale zivotinje, a onda nakon par sekundi posalji i heroja

netočno. možeš u istom napadu pobiti životinje i zauzeti oazu. dakako, ako imaš dosta vojnika.

Calko
09.10.07, 20:41
Hvala Deviant!
Zanima me jos jedno, da li se onih 25% povecanja proizvodnje nekog resursa odnosi samo na trenutnu proizvodnju, ili kako god dizem rudnike proizvodnja mi se povecava za 25%?
Npr. proizvodnja gline mi je 400/h, sa oazom ce biti +25%=500/h, e sad da li ce proizvodnja gline kada je dignem na 500/h biti 500+25% ili se tih 25% odnosi samo na onih predjasnjih 400/h koliko sam imao kada sam zauzeo oazu?

Jimi Hendrix
09.10.07, 20:52
povećanje se odnosi na kompletnu proizvodnju tog resursa. dakle, ako zauzmeš oazu kod proizvodnje 500, kad dođeš do 1000 (maksimum u neglavnom selu) bit će 1250.

floosh
10.10.07, 00:38
Ti ocito nisi nikad zauzeo oazu. :) Inace ne bi na forumu davao krive informacije.

Nije na cjelokupnu, nego na base proizvodnju. Tako da ako ima 4 x neki ress na levelu 10= 4 x 200 = 800 ressa/h base proizvodnje. Tome pridodas recimo 25% od ciglane, pilane, whatever to je jos 200 i 25% od oaze to je jos 200 pa je sve skupa maximalno 1200 u neglavnom selu. Hrana je malo drukcije jer je 6 polja hrane i imas 2 x 25% bonusa od zitnog mlina i pekare... ali sve to opet idu bonusi na base, ne na ukupnu proizvodnju.

Koliko puta sam to vec objašnjavao preko IGM :D Slabo nam matematika ide :)

Deviant
10.10.07, 00:54
Redo your math.... 1200 i tocka. Imam malo vise od jedne anektirane oaze pa uredno stoji 1200, a ne 1250. :) A ti si acc zbrisala pa ne mozes sad vidit... :P

vidim ja svoj acc... balzamiralo mi ga da se mogu diviti :D
zbunio me bonus koji se preko plusa dodaje na proizvodnju jer ide na ukupnu, a ne na base i onda ispadne 1250, a ne 1200 :)

Calko
10.10.07, 19:24
Malo ste dali pogresne informacije. Jel pogledajte ovo.

"Kako pokoriti oazu?

Oaze pokoravate pomoću heroja, tako što ih u više navrata napadnete za redom. Pokorena oaza biti će pridružena naselju iz koje ste i napali herojem. Imajte na umu kako se oaza treba nalaziti u smanjenoj karti oko samog naselja (centriraj svoje naselje!) kako bi mogla biti pokorena. Drugim riječima, ona treba biti u radijusu od 3 polja oko Vašeg naselja. Trebat će te Dvorac heroja razine 10, 15 ili 20 kako bi ste mogli pokoriti oazu. "

Znaci mora se napadati samo herojem i oaza treba biti u radijusu od 3 polja oko naselja!

Extremist
10.10.07, 20:17
Informacije nisu pogrešne nego je taj citat preskroman i ne kazuje sve detalje.

Oazu pokoravaš onda kad likvidiraš sve živo u njoj, a ako to nisu životinje već vojnici nekog drugog igrača vrijedi isto - pomlati sve što se kreće.

U napadu gdje se oaza potpuno očistila od gamadi, mora bit heroj uključen kako bi ju anektirali svom selu. Ako je vlasnik oaze neki igrač, onda hereoj mora napasti oazu neki određeni broj puta koji ja nikako da zapamtim pa da ne napišem krivo provjeri u FAQ-u - ovisi koliko taj igrač čija je oaza ima ukupno oaza (a može imat maksimalno 3).

I konačno, oaze se ne moraju pokoravat, mogu se i pljačkat, ali iz njih možeš ubrat maksimalno 400 resursa po pljački, pa kad vidiš kakvih tamo beštija može bit i koliko, pitanje je koliko je to isplativo. I ni ovo ne piše u tvom citatu.

Deviant
10.10.07, 20:20
I konačno, oaze se ne moraju pokoravat, mogu se i pljačkat, ali iz njih možeš ubrat maksimalno 400 resursa po pljački ...

plus sto se ti resursi jako sporo obnavljaju
da netko ne bi pomislio izvlaciti resurse iz neke ociscene oaze po nekoliko puta na dan :)

Valnjes
13.10.07, 15:17
Jel mogu pokoriti oazu koja nije u blizini od 3 polja od mene?

I još jedno pitanje:

NPR- pokorim oazu koja mi daje +50% hrane, i ako želim na njoj napraviti grad, šta će se desiti?
-Hoće li grad imati 9/1/1/1 polja?
-Hoće li ostati +50% hrane?

Extremist
13.10.07, 15:20
1. Ne možeš imat oazu koja je dalje od gabarita 3x3 od grada.

2. Ne možeš gradit grad na mjestu oaze - ona ti samo daje bonus gradu odakle si slao heroja.

Valnjes
14.10.07, 19:27
1. Ne možeš imat oazu koja je dalje od gabarita 3x3 od grada.

2. Ne možeš gradit grad na mjestu oaze - ona ti samo daje bonus gradu odakle si slao heroja.

Dakle:
1. Moram izgraditi grad kraj oaze?
2. Kako naći grad koji ima puno farmi? (9/3/3/3 ILI 12/2/2/2 ILI 15/1/1/1)

hzg
14.10.07, 19:38
1. kada stisnes na kartu, onda je tvoj grad u sredini, i sve oate koje vidis na karti(7x7) mozes zaiuzeti.

2. klikanjem na svako polje na karti, i postoje prazne doline samo s toliko hrane 9 i 15

Rados7
26.11.07, 17:40
E da ja pitam, mogu li poslat vojsku iz jednog naselja koji nije u radijusu 3 kvadrata (recimo 50 polja udaljeno) da unisti zivotinje u oazi i onda kad je prazna samo herojem iz obliznjeg naselja koji je u radijusu 3 polja uzmem oazu?

E i ko kaze da je naselja sa 2 oaze hrane tesko nac pa evo vam jedno 47/-98 za 2 minute sam ga naso.

Deviant
26.11.07, 17:44
E da ja pitam, mogu li poslat vojsku iz jednog naselja koji nije u radijusu 3 kvadrata (recimo 50 polja udaljeno) da unisti zivotinje u oazi i onda kad je prazna samo herojem iz obliznjeg naselja koji je u radijusu 3 polja uzmem oazu?

mozes i tako

Zuzihnioo
29.11.07, 12:05
jel netko zna mozda?? Dal su oaze fiksne od pocetka servera pa do kraja, ili se mozda pojavi tu i tamo neka nova??

Naime, frend rekao da misli da mu se na s7 pojavila al nije ziher, pa se nadam.

ostacro
29.11.07, 17:08
vjerujem da ne,znam da se prije na .com serverima od jednom pojavila 15 i 9 i 7(kada su još postojala) crooperna sela:confused: ,moguće je da se onda pojave i oaze,ps. to su bili travian v2,za travian v3 vjerojatno su izmjenili pa se više neće pojavljivati.

BBB,šta je ovo neki novi spamer,imali smo mi već par velikih spamera,nemoj i ti počinjati.

bela7
29.11.07, 17:12
Bilo bi dobro kada bi tako bilo i kada bi se pored moga sela stvorilia još koja oaza.Ali mislim da su oaze ovako stavljene i neće se više dodavati ili se možda seliti,mislim bilo bi glupo.

Delphinidae
04.12.07, 22:46
Ako napadan oazu koju san zauzeja sa gradon A, također vojskon iz grada A dali mi pljackaju resse iz oaze ili paradoksalno pljackaju onih 10%cinimise ressa iz grada odakle je vojska i oaza? Isto tako sto se desi ako svoju oazu koja pripada gradu A napadnen svojon vojskon iz grada B.

Extremist
04.12.07, 22:50
Slučaj napada vojske iz grada kojem je anektirana oaza - pljačkaju paradoksalno same sebe.

Slučaj napada vojske iz drugoga grada bez obzira čiji je grad pljačkaju uredno 10% resursa koja nisu pod skrovištima.

Jednom osvojena oaza ne regenerira ni zvijeri ni resurse.

newbie
05.12.07, 00:12
Jednom osvojena oaza ne regenerira ni zvijeri ni resurse.

Ocekivano netocno no vecina je takvih netocnih i/ili nepreciznih odgovora.
Jednom anektirana oaza kada se detacha sasvim lijepo regenerira i zvijeri i resurse.

Extremist
05.12.07, 01:00
Netočno nije. Uz to je i precizno. Čitaj s razumijevanjem. I prestani cjepidlačit ako već nećeš sam odgovorit kako treba.

"Detachment" ću pojasnit s obzirom da ćeš ti obrisat komentar ili nećeš ljudima ni napisati, to je ipak ispod tvoje razine...

Dakle ukoliko netko uništi ili osvoji tvoje naselje koje je prisvojilo oazu ili ti ugasiš account, ta se oaza više ne smatra osvojenom i počnu se ponovno kotit zvjeri, a resursi idu lagano do 400 svega do trenutka kad ju netko opet jednom ne osvoji.

nista mudro
05.12.07, 01:29
mislim da je newbie mislio na ono sto se dogodi kada u dvorcu heroja u selu kojem si pripojio neku oazu kliknes na "oaza" napisano zelenim slovima i odaberes crveni "x" ispred "zauzeta dolina"..
mozda se varam, ispricavam se ako je tako..

p.s. ajmo, kiss and make up vas dvojica

Extremist
05.12.07, 01:38
Moguće. Kvaka je što valjda samo on zna što on misli. Ja više ne znam. Šta bismo ovdje trebali postat da on ne komentira kako je ovako i onako? Sve o oazama? Tutorial? Ma da...

A evo mu onda i slika toga x-a s kojim se oaza otpiljuje kad neće da sam napiše jel misli na to ili na ovo drugo što sam napisao u prethodnom postu, a ja nemam prikačenih oaza koliko ima on niti osvajam naselja sa oazama ko što može on pa da sad dajem masu primjera ko što može on:

http://img476.imageshack.us/img476/1461/76510271sg5.jpg

Što se kissanja tiče, ja sam uvijek bio za. :D

Delphinidae
05.12.07, 02:00
Kakvi su to macevi kraj naziva zauzeta dolina? Toga na mome pregledu nema...

Extremist
05.12.07, 02:35
To ni ne treba bit na pregledu, ali ovo je jedina slika sa tri priključene oaze koju sam pronašao.

maxcro
08.12.07, 17:11
Imam zauzetu dolinu,zanima me dali nekako mogu napustiti tu dolinu da bih zauzeo drugu,a da nemoram dvorac heroja nadograđivati na 15?Znači jednu napuštam da bih zauzeo drugu sa dvorcem na 10.

WW-p
08.12.07, 17:12
odeš u dvorac heroja i piše ti :
Vaš heroj ima xxx% pogodaka
i pokorio je 1 oaza do sada.

klikneš na oaza i pokraj zauzeta dolina imaš crveni x s kojim možeš napustit oazu

LjubiteljDobreKapljice
22.12.07, 11:17
imam oazu +25
imam resove na 10=1000

a kak onda sveukupno 1200

25% od 1000 je 250

zar ne, il se ja varam????

WW-p
22.12.07, 12:16
ne jer postotak od oaze ide na početnu proizvodnju rudnika, svaki rudnik na lvl 10 ima proizvodnju 200 po satu, imaš 1000 jer si izgradio ciglanu na lvl 5 koja daje +25% na 800po satu i to je 800+200=1000 a 25% od 800 je 200..

znači proizvodnja 800+ ciglana 25%( 200)+ oaza 25%( 200)= 1200 po satu

Extremist
22.12.07, 17:35
Odnosno svi bonusi na neku osnovnu vrijednost u igri se ZBRAJAJU. Ne množe se.

hzg
22.12.07, 17:39
Plus bonus se dodaje na sveukupnu proizvodnju, znaci ako imas 4 rudnika + ciglanu = 1000 i jos uzmes plus25% onda ce ti biti proizvodnja 1250... znaci dodaje se na sve, kad bi se dodavalo samo na osnovnu proizvodnju onda bi bilo 1200...

Znaci plus se dodaje na ukupnu proizvodnju od svega...

bero
02.01.08, 17:00
Napao sam oazu u 13h i pobio 60%živina,oko 14h drugi put i ostalo je 6 živina.U 15h napadnem 3 put i dočeka me preko 50 živina.Kako je moguće.:mad::mad::mad:

Barbir
02.01.08, 17:11
rađaju se...

bero
02.01.08, 17:16
rađaju se...

Ovakav odgovor nitkome ne koristi osim ...Znam da se množe,ali ne takvom brzinom.lijepo piše na forumu da je obnova spora.Zato molim pametan odgovor onoga koji nešto zna,a ne skuplja što veći broj postova.:confused:

WW-p
02.01.08, 17:50
Ovakav odgovor nitkome ne koristi osim ...Znam da se množe,ali ne takvom brzinom.lijepo piše na forumu da je obnova spora.Zato molim pametan odgovor onoga koji nešto zna,a ne skuplja što veći broj postova.:confused:

ako ima još jedna oaza do nje onda je ta obnova životinja znatno brža

lukaoba
02.01.08, 17:50

Pa valjda si ih trebao unistiti sve prvi put? Fakat niti ja ne kuzim kako!!:confused::confused:

bero
02.01.08, 18:22
Bero, na kolko imaš dvorac heroja?(-ö,ö.ö-)

Da se preko noći rode da, ali za par sati!:confused::confused:

Naravno na 10lvl.

bero
02.01.08, 18:23
ako ima još jedna oaza do nje onda je ta obnova životinja znatno brža

Hvala bio si u pravu.Pored nje je još jedna oaza.To sutra sredjujem.Tnx.Još jednom

zlatko
03.01.08, 23:31
sta se moze nac kad saljen vojnika u napustenu dolinu jese moze nac zlato ili tako nesto -istrazi napustenu dolinu- na to mislin

flashlight
03.01.08, 23:35
koriszi pretragu prije nego pitaš ali evo ovo je super tutorial
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=1430

Matron
07.01.08, 15:03
Primjer.
Recimo da imam dva naselja. Prvo ima zauzetu oazu sa recimo glinom. Svi trgovci su na putu. Mogu li ja poslati vojsku iz drugog naselja u pljačkanje oaze, pridružene prvom naselju, da mi donesu glinu koja mi hitno treba. Nema veze koji resurs i koliko sela imam.
Da li se takav napad kažnjava i ako ne, da li će vojska donijeti traženi resurs, s obzirom da je moja i da je napad unutar saveza.

Unaprijed hvala

Pozdrav

mariik
07.01.08, 15:52
sebe moreš napadat kako te god volja, a kad napadneš bilo koju oazu, dobiješ 10% svakog resursa koji se nalaze u selu koje drži oazu(naravno ako ti vojska može ponijeti toliko...)

Extremist
07.01.08, 16:07
I ako ti resursi nisu pod skrovištem.

bero
08.01.08, 17:59
Ako otkažem osvojenu Oazu i krenem osvajati drugu da li moram dizati lvl dvorca na 15 lvl ili ne.:gorštak:gorštak:gorštak

zvonimir222
08.01.08, 18:02
Ako otkažem osvojenu Oazu i krenem osvajati drugu da li moram dizati lvl dvorca na 15 lvl ili ne.:gorštak:gorštak:gorštak

Nemoras dizati dvorac:o

bero
09.01.08, 15:14
Kada bi napao osvojenu oazu pljačkao bi rese iz te oaze ili iz naselja koje ju je osvojilo.Ako je iz naselja koje ju je osvojilo zašto izvidjać kod izviđanja daje podatke da ima malo resa, a selo je dupkom puno.

vandamia
09.01.08, 16:53
1.jel se moze nekome preoteti oaza ako si udaljen od njega vise od 3 polja ili su ista pravila i za osvajanje i za preotimanje?

2. vec su mi 2 heroja izginula...jel to znaci da mogu jos jednog napraviti i pozdraviti se s njima? imam opciju za aktivirati heroja, ali me zanima ako nekliknem na to oce mi oziviti ijedan od izginulih regeneracija mi je na 2

Delphinidae
09.01.08, 16:55
Onda nije nista drugo doli to da izvidjanje daje izvjestaj koliko ima ressa u oazi a ne u gradu. Jer glupo bi bilo da izvidis oazu da da dobijes izvjestaj od grada. Tada bi mora stavljat izvidnike i obranu u grad i (najvise3) oaze/e.

perica
09.01.08, 16:55
Evo ti link gdje je sve ljepo objašnjeno

Delphinidae
09.01.08, 16:59
Sve oaze koje vidis kada gledas grad iz kojeg mislis zauzimat oazu mores zauzeti ili preoteti ili sto vec.

A heroja mozes oziviti tako da kliknes na ono sto si sama rekla AKTIVIRAJ. I koristi pretragu ovo je sve bilo odgovoreno. Samo upisi oaza u pretragu (http://forum.travian.com.hr/search.php) i dobijes ovaj (http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=1430) rezultat.

ska
13.01.08, 17:26
Pozdrav svima!
Evo, igram se več nekih mjesec i po dana, a sve što nisam znao saznao sam na forumu koji je pun odgovora. Već bih mogao pisati tutorijale... :)
No, ipak imam jedno pitanje. Više nedoumica nego neznanje, a odgovor nisam uspio pronači. Možda sam previdio, ali jedne te iste postove sam čitao milijun puta i vjerojatno bih zapamtio...

Uglavnom, pitanje je vezano uz oaze...
Znamo da se mogu osvojit samo one koje su udaljene tri polja od naselja iz kojeg se osvaja.
A mene interesira pljačka oaze u vlasništvu drugih igrača, odnosno mogu li pljačkati bilo koju oazu ili se i u slučaju pljačke primjenjuje gore navedeno pravilo o udaljenosti od tri polja.
Pretpostavljam da ne jer se radi isključivo o pljački a ne osvajanju, no kako sam rekao, to je moja nedoumica...

Znači, ja bih malo pljačkao... i blizu i daleko... :)
Mogu li?

AStaTiJe
13.01.08, 17:30
Pozdrav svima!
Evo, igram se več nekih mjesec i po dana, a sve što nisam znao saznao sam na forumu koji je pun odgovora. Već bih mogao pisati tutorijale... :)
No, ipak imam jedno pitanje. Više nedoumica nego neznanje, a odgovor nisam uspio pronači. Možda sam previdio, ali jedne te iste postove sam čitao milijun puta i vjerojatno bih zapamtio...

Uglavnom, pitanje je vezano uz oaze...
Znamo da se mogu osvojit samo one koje su udaljene tri polja od naselja iz kojeg se osvaja.
A mene interesira pljačka oaze u vlasništvu drugih igrača, odnosno mogu li pljačkati bilo koju oazu ili se i u slučaju pljačke primjenjuje gore navedeno pravilo o udaljenosti od tri polja.
Pretpostavljam da ne jer se radi isključivo o pljački a ne osvajanju, no kako sam rekao, to je moja nedoumica...

Znači, ja bih malo pljačkao... i blizu i daleko... :)
Mogu li?

Možeš napasti bilo kolju oazu, ali samo one u 3 kocke možeš prisvojiti. Dakle, čak i da je nastanjena zvijerima ti ju možeš napasti a ako napadaš zauzetu oazu pljačkaš rese iz grada kojem pripada što ti 100% znaš kad si pročitao cijeli cijelcati forum.

ska
13.01.08, 17:36
THNX!

Znam što pljačkam od igrača koji ima oazu, samo sam pitao dali pravilo od tri polja udaljenosti vrijedi i za pljačku.
Nisam rekao da sam pročitao cijeli cjelcati forum, več glavne postove o oazama... :)
Uostalom, rekao sam da sam u nedoumici s obzirom na ono što sam pročitao...

AStaTiJe
13.01.08, 17:40
Mozes napasti oaze, ali one sa 3 kockice.

Mali, on može napasti bilokoju oazu al samo one u 3 kockice od njega može osvojit iz Dvorca heroja nivo 10.

:bad2:

dr.ludi_dejo
13.01.08, 18:46
Mozes napasti oaze, ali one sa 3 kockice.

.....zasto jednostavno, kada moze i komplikovano...
zasto normalno nekazes....

centriraj svoje naselje na maloj karti i one oaze koje vidis to mozes zauzeti....

:D

vodnjan
13.01.08, 18:48
mozes napasti,odnosno opljackati bilo koju oazu,bila ona necija ili ne. ako nije nicija opljackat ces po 400 resa od svakog, ukoliko je necija onda ces opljackat 10%njegovih resursa ali nisam 100% siguran za ovih 10%. pazi da u toj oazi moze biti i vojska pa da nebi naletio na zid

ska
16.01.08, 00:17
Kada idem pljačkati oazu nekog drugog igrača, mogu je opljačkati za 10% u deset minuta, odnosno onoliko posto koliko je prošlo minuta od mog posljednjeg napada na tu oazu, a najviše 10%. Jel tako? Je...
Taj postotak koji pljačkam se odnosi na resurse u selu koje je vlasnik napadnute oaze, odnosno mogu ukrasti najviše 10% resursa iz grada koji je vlasnik te oaze. Jel tako? Je...

E sad, nigdje ne piše izričito dali se to odnosi na sve postojeće resurse u tom gradu, ili samo na one koji nisu u skrovištu... Znate što želim pitati...
Ako su igraču svi resursi u skrovištu, hoću li ukrasti išta ili samo 10% OD resursa koji se nalaze van skrovišta? Ako ih ima izvan...

Malo je kasno pa nemojte zamjeriti što pišem zbunjujuće...:(

AStaTiJe
16.01.08, 12:36
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=1430 -sve piše,samo odscrolaj dolje malo. Našao pomoću opcije Pretraga

ska
16.01.08, 15:15
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=1430 -sve piše,samo odscrolaj dolje malo. Našao pomoću opcije Pretraga
ako si odskrolao još malo niže onda si mogao vidjeti i ovu rečenicu:

"***ovdje je nejasno dali skrovista funkcioniraju ili ne, ali se i to moze lako provjeriti!"

hzg
16.01.08, 15:23
da... svugdje se spominje da skrovista funkcioniraju, ali ja nisam to provjerio, pa iz toga razloga to pise, ali evo danas navecer cu to provjeriti na svojim gradovima na jednom serveru pa cu napisati, dodat cu i u onu temu...

yakumo
16.01.08, 18:00
a šta trebaš da osvojiš oaze?
Heroja ili naseljenika?:stupid::stupid:

zvonimir222
16.01.08, 18:28
za osvajanje oaze potreban je dvorac heroja i heroj

kauzi
31.01.08, 20:14
Pitanje: moguće da sam zablesio ali postoji li još neko ograničenje u svezi oaza?

imam dvorac heroja na lvl 10, heroja i vojsku ali nemogu osvojit oazu???
tj nemam mogućnost napada nego samo pljačke? zašto?

(i da oaza mi je u polju 3x3 i da nemam niti jednu oazu osvojenu od ovog naselja)

sorry ako je pitanje već odgovoreno...

bero
31.01.08, 20:37
Pitanje: moguće da sam zablesio ali postoji li još neko ograničenje u svezi oaza?

imam dvorac heroja na lvl 10, heroja i vojsku ali nemogu osvojit oazu???
tj nemam mogućnost napada nego samo pljačke? zašto?

(i da oaza mi je u polju 3x3 i da nemam niti jednu oazu osvojenu od ovog naselja)

sorry ako je pitanje već odgovoreno...

Zato jer moraš poslati nekoliko napada tj.pljački da bi osvojio oazu.Sa :mad:puno,puno vojske.

kauzi
31.01.08, 20:48
pa već sam osvaja oaze... nesijećam se baš da sam prvo slao u pljačku...mislim da je bilo da sam slao baš u napad
a dobro.. mora da sam zablesio...
thx...

faka123
02.02.08, 19:06
da li se moze osvojit necija oaza

Boky031
02.02.08, 19:24
Može
Ako imaš level 10 dvorac heroja i puno vojnika !:gorštak:kopljanik::sjekira::izvidnik:

bero
02.02.08, 19:43
Moraš prvo pobiti sve vojnike,ako ih ima u oazi.Nakon toga 4 napada sa herojem dok ne padne odanost oaze na 0%.Odanost oaze podiže (obnavlja)se vremenom tako da je najbolje sva 4 napada izvesti u jednom danu. :bad:Naravno dvorac heroja na 10lvl i oaza u 7x7

WW-p
02.02.08, 19:51
Moraš prvo pobiti sve vojnike,ako ih ima u oazi.Nakon toga 4 napada sa herojem dok ne padne odanost oaze na 0%.Odanost oaze podiže (obnavlja)se vremenom tako da je najbolje sva 4 napada izvesti u jednom danu. :bad:Naravno dvorac heroja na 10lvl i oaza u 7x7

krivo
ako želiš zauzet oazu ( on ima tom selu spojenu samo jednu) moraš napast NAJVIŠE 3 PUTA

MisoKovac
02.02.08, 20:09
kolko vojnika treba da se zauzme oaza koju nitko nije zauzel? one na koje kad kliknem pise 10 stakora 20 svinji 30 necega itd .. ? kak znam kolko mi treba vojnika za to ?

faka123
02.02.08, 20:11
pa ajde valjda na simulator bitki

Barbir
pa vidi u simulatoru

yasha
http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=440

Tu vidiš kak su jake te jedinice, hrana ti je kolko iskustva heroj dobije za svakog.
Moraš imat vojske a u pljačkama sve ubiješ, i naravno heroja lvl 10.

faka123
02.02.08, 20:13
ako osvojim oazu naprimjer s glinom plus 25% dali ce mi tih 25% biti u svim naseljima ili u onom s kojim sam osvojio

shaggy
02.02.08, 20:15

sljedeci puta za krivi odgovor dobis bann,ovo ti je opomena sada...

@autore,meni je dosta lagano pitanja na koja postoje odgovori,i lako ih je za nac,evo lijepo odes na link faq u mom sigu i tamo si sam nadjes odgovor...

gore dani je kriv...

AStaTiJe
02.02.08, 20:43
krivo
ako želiš zauzet oazu ( on ima tom selu spojenu samo jednu) moraš napast NAJVIŠE 3 PUTA

Točno. Isprobao na jednom liku do mene, još uvijek mu u profilu piše zauzeo oazu 28.1. iako ju je imao samo dok se meni nije digao DH sa 9 na 10. Nakon toga sam poslao vojsku s herojem 3 puta na gotovo nebranjenu oazu i za pola sata je bila moja...

WW-p
02.02.08, 21:00
http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=440

Tu vidiš kak su jake te jedinice, hrana ti je kolko iskustva heroj dobije za svakog.
Moraš imat vojske a u pljačkama sve ubiješ, i naravno heroja lvl 10.

OPAT KRIVO
moraš imat DVORAC HEROJA na lvl 10 a ne heroja

možeš par puta napadat oazu dok nepobiješ životinje ili nekoga zamoliš da ih pobije pa onda ti herojem osvojiš oazu

hzg
02.02.08, 21:04

i uzalud pisanje tutorijala u kojima skoro sve pise do detalja...

fakat dobijes volju za napisati neki tutorijal o necemu :D

arayan
04.02.08, 17:18
da li se oaza može osvojiti u jednom napadu?

Extremist
04.02.08, 17:28
Ako u nezauzetoj nema životinja ili ako tvoja vojska u toj jednoj PLJAČKI ubije sve životinje - onda može.
Ako se radi o napadu o već zauzetoj oazi, onda isto može pod određenim okolnostima (npr. ako ju igrač kojem pripada uopće ne brani).

Već vidim da će sljedeće pitanje bit zašto sam napisao pljački kod nezauzete...
Dobro ljudi čitate li vi teme koje imaju prefiks VAŽNO?

arayan
04.02.08, 18:34
Ako u nezauzetoj nema životinja ili ako tvoja vojska u toj jednoj PLJAČKI ubije sve životinje - onda može.
Ako se radi o napadu o već zauzetoj oazi, onda isto može pod određenim okolnostima (npr. ako ju igrač kojem pripada uopće ne brani).

Već vidim da će sljedeće pitanje bit zašto sam napisao pljački kod nezauzete...
Dobro ljudi čitate li vi teme koje imaju prefiks VAŽNO?

ne neću to pitati, nego nešto drugo...
npr. napadnem oazu s herojem 3 puta..ponestane mi vojske i dok ja stancam vojsku, dođe netko drugi i pobije beštije...čija je oaza?

hzg
04.02.08, 18:43
Njegova, ako mu je unutar 3 polja od grada iz kojeg napada!

dreadmaster
09.02.08, 22:31
ovako
nemojte mi govoriti da idem traziti slicne teme jer sam trazio i nigdje nisam naso odgovor

koliko smijem imati oaza na jednom naselju

tuljan
09.02.08, 22:36
a daaaj,kako nisi nasao odgovor??mozes imat 3 oaze po naselju..but za drugu moras imati dvorac heroja na 15,a za trecu dvorac heroja na 20(nisam pokusavo):lol:

hzg
09.02.08, 22:37

hoces ban sad ili dok procitas to o oazama, mozes mi javiti na PP koji od ova dva termina ti vise pase!!!

LOCK!

mikimaus456
10.02.08, 11:35
Ja imam prvo selo i uskoro namjeravam osnovati drugo.Hoću li za drugo selo uzeti selo sa 15 žitnih polja ili sa 9?Želio bih sa 15,ali tražim savjet nekog iskusnijeg...........

mikimaus456
10.02.08, 11:36
I da li ima tko savjet kako da ga gradim i to?

vodnjan
10.02.08, 11:43
moj savjet ti je da jos ne uzimas crop 15 jer ce ti trebati puno resa da bis ga gradio a jedno selo ti je malo za to.najbolje je napraviti bar dva naselja normalna pa onda ici na 15 crop ili sad uzmi sa 9 crop.ja sam tek nakon 3 sela uzeo crop 9 pa tek onda sa 15 jer zahtijeva puno trgovaca

basilius
10.02.08, 11:43
ma nipošto ne uzimati 15 cropper za drugo naselje. to možeš učiniti jedino u iznimnom slučaju da ti prvo naselje proizvodi +2000 svakog resursa. poanta je da selo izgrađeno na 15 cropperu, ne može uzdržavati svoju izgradnju bez pomoći naselja izgrađenih u uobičajenim dolinama. ako misliš naseljavati 15 cropper, trebaš imati barem 2 naselja koja proizvode svako barem po +1000 svih resursa. 9 cropper ti je bolja opcija, no i to naselje ćeš morati potpomagati više nego naselje izgrađeno u uobičajenoj dolini.

ostacro
10.02.08, 11:44
pa zašto odma 15 cropperno,to ti tek negdje 3 ili 4 selo treba postat,jedino ako u 1 imaš veoma razvijenu ekonomiju koja će moći iz tog 15 croopernog napravit još jedan grad veoma brzo

mikimaus456
10.02.08, 11:46
Što mislite o tome da uzmem sad sa 9 poljoprivrednih imanja,pa pored njega poslije napravim neko "normalno" selo i tek onda sa 15 ?

vodnjan
10.02.08, 11:51
mozes i tako.zapamti da samo u glavnom naselju mozes dizati rese preko 10lv.nemoj graditi dvorac u obicnom naselju vec ga pusti ca 9 crop ili 15 crop da ga mozes proglasiti glavnim.ja sam napravio gresku pa sad moram rusiti

root
10.02.08, 12:34
Ako si u prvom naselju polja za resurse razvio preko lev. 10 a uzmes selo za 15 hrane... i to selo proglasis za glavno (kako bi hranu mogo da gradis preko lev. 10) onda ce ti se u prvom selu sve srusiti na lev. 10 ;)

eragon
21.02.08, 19:36
Htio bih pitati može li se opljačkati oaza i ima li tko kakav battle reoprt o tome da vidim

shaggy
21.02.08, 19:48
definiraj pljackanje?mislis jel se opce moze poslat napad ili krast resse?

duby
21.02.08, 21:06
može se opljačkati ali moraš poubijati sve životinje i ukradeš max po 400 rese.

yasha
21.02.08, 22:15
može ali sasvim neisplativo. Ak imaš npr 100 gromova izgubiš ih 25 za 400 svih resursa, a može biti i gore.

eragon
21.02.08, 23:08
Kužim, al kad se razvijem mogu otić tamo poubijat životinje i pokrast resse:)

vodnjan
22.02.08, 12:12
nitko ti ne brani da pljackas oazu samo ti se nikako ne isplati s obzirom na gubitke i s obzirom na kolicinu resa koje ces ukrasti.

supruga
27.02.08, 09:53
Može li netko drugi pljačkati oazu ako sam ju ja prisvojila? Islatili mi se više raditi na tome da imam novo naselje ili prvo ako mogu pljačkam oazu?

Hvala i puse!!

nucleus
27.02.08, 14:41
Može li netko drugi pljačkati oazu ako sam ju ja prisvojila? Islatili mi se više raditi na tome da imam novo naselje ili prvo ako mogu pljačkam oazu?

Hvala i puse!!

NE ISPLATI SE PLJAČKAT OAZU!!! Gubitci su veliki a plijen 400/400/400/400. Ili ju zauzmi pa dobiš 25% na proizvodnju ili radije prvo digni drugi grad pa kasnije oazu kad ju budeš mogla braniti!:close:

yasha
27.02.08, 16:47
pa u veličini slučajeva izvan 50X50 polja od 0,0 (tamo su najjači) ti nitko ne osvaja oaze jer ti više treba da sagradiš dvorac heroja na lvl 10,15 ili 20 nego da sagradiš vojsku...

Genoland
02.03.08, 15:12
evo odkad sam poceo napadat napustene doline zanima me jedno pitanje, kako se brzo pune ressi u dolini, 400 od sveg u 24 sata ili kako, to nigdje nisam nasao odg pa pitam

dardevil09
02.03.08, 15:17
evo odkad sam poceo napadat napustene doline zanima me jedno pitanje, kako se brzo pune ressi u dolini, 400 od sveg u 24 sata ili kako, to nigdje nisam nasao odg pa pitam

pune se brzo onoliko koliko ima svega sada lock na ovo

Argonath
02.03.08, 15:22
pune se brzo onoliko koliko ima svega sada lock na ovo

a molim te ko si ti da lockas?

mislim da to kako se brzo pune ovisi o broju životinja...dakle vise zivotinja, vise ressa...a kolko cesto se zivadi stvaraju nebih znao...

Genoland
02.03.08, 15:26
ma sta je tebi, koji ti je k...., daj prestani pisat lock, koji kur... glumis moda, tu si na forumu 2 dana i vec seres na veliko, svugdje mi u temi napises lock, modovi oprostite na rjecniku, svaki put mi tlak digne, recite mu i vi vec jednom da usuti sa tim lock, molim odgovor od nekog iskusnijeg, oprostite na rijecnik, svaki puta mi veli lock

D_i_a_b_l_o
02.03.08, 15:31
TO ti ovisi o vrsti oaze i o tvojoj proizvodnji u gradu i poveca ti se proizvodnja za 25-50 % od normalne. LOCK LOCK LOCK :lol2::lol2::lol2:

Burić1
20.03.08, 21:35
Dali se može preuzet oaza nekog drugog igraća ili ne može ?

hzg
20.03.08, 21:36

becho
25.03.08, 17:10
Evo ovako napao sam oazu u kojoj je bilo brdo životinja i u 3-4 napada sam ih sve uspio potamaniti. Ali nisam bio u mogučnosti poslati pravi napad nego samo napad kao pljačka. I sad kad više nema životinja unutra opet je ne mogu zauzeti nego samo pljačkati. Kako da je zauzmem jer može netko pomoći?

Barbir
25.03.08, 17:12
zauzimaš je tako kad napadneš s herojom

Herojev dvorac mora bit na 10,15 ili 20 i ta oaza mora bit udaljena NAJVIŠE 3 kockice

becho
25.03.08, 17:14
da imam dvorac heroja na razini 10 i napadam s herojem i ostatkom vojske ali ne mogu poslati normalan napad nego samo pljačku. Kako ću je onda zauzeti?

Aprilia
Evo ovako napao sam oazu u kojoj je bilo brdo životinja i u 3-4 napada sam ih sve uspio potamaniti. Ali nisam bio u mogučnosti poslati pravi napad nego samo napad kao pljačka. I sad kad više nema životinja unutra opet je ne mogu zauzeti nego samo pljačkati. Kako da je zauzmem jer može netko pomoći?

moras napasti sa herojem... i moras imati dvorac heroja na razini 10,15 ili 20 i mora ti ta oaza biti udaljena od tebe 3 kockice! (ispravite me ako grijesim)

-=Acid_Burn=-
neznam,ali mene zanima 1 stvar
ovako,ako imam 2 naselja,koja su ralike puno polja,i u jednom od ta 2 imam dvorac heroja lvl 10,mogu li onda osvojiti oazu kod tog drugog naselja iako u njemu nemam dvorac heroja lvl 10 nego imam u ovom prvom?

znači,može li se osvajati oaze u blizini svih naselja ako imam samo u jednom naselju dvorac heroja lvl 10,ili da mogu kod svakog,moram u svakom imati dvorac heroja lvl 10

i,koliko polja najdalje se može osvojiti oaza,7 ili više,koliko?

hvala

Argonath
25.03.08, 17:18
prvo ---> nemozes
drugo ---> mora biti udaljena max 3 polja...znaci mora biti u 7x7 kockici na karti...

becho
25.03.08, 17:18
ne iz jednog naselja možeš osvajati samo one oaze koje su ti udaljene 3 kockice od tebe na karti.

Ali meni ovo drugo nije jasno jer mi je ponuđena opcija samo napad pljačka dok su mi pojačanje i napad normalno jednostavno nemoguće ne znam kako ali ne mogu ih odabrati.

MOže li netko od moderatora dati točan odgovor?...hvala

Argonath
25.03.08, 17:21
moras napast vise puta, dok sve ne pobijes...onda ju samo zauzmes...

becho
25.03.08, 17:25
napao sam 4 puta, unutra više nema životinja, ali opet ne mogu napasti drugačije da bi ju zauzeo nego samo pljačka.
Možda to ima nekakve veze sa herojem jer on možda mora biti potpuno zdrav?

Argonath
25.03.08, 17:29
nemora...posalji ga u pljacku i zauzet ce, ako nema vise zivotinja...ili ako ih ima malo, pa ih on pobije u tom napadu...

-=Acid_Burn=-
25.03.08, 18:53
a jedno polje je kad klikneš ne na ono da te pomakne za jednu kockicu veličine tvog naselja nego on kad te pomakne za cijelu onu VELIKU kocku,jel tako?

Vinkos
25.03.08, 19:02
jest

asfsgshj

Yenko
26.03.08, 00:28
!. Odaberi selo 2.
2. Klikni na mapu-> vidis koje oaze su u dometu sela2 (vidljive na mapi sa selom2 u centru, bez pomicanja mape).
3. Premjesti heroja u selo2.
4. Provjeri da li selo2 ima Dvorac Heroja na lvl 10.
5. Napadni oazu bilo kom armijom iz bilo kog grada, napad 'pljacka'.
6. Ponavljaj dok god ne pobijes sve ili skoro sve zivuljke.
7. Iz sela 2 posalji na istu oazu heroja (pozeljno skupa sa nesto vojske, jasno vojska mora biti napravljena u selu2)
8. 'Vas heroj je osvojio oazu'
9. Cudi se kako je sve u stvari bilo jednostavno.

y.

como7
29.03.08, 14:52
Dali je moguce da se broj onih zivina u oazi povecava

nije:spam1:

Barbir
29.03.08, 14:58
da.Živine se povećavaju=moguće je

como7
29.03.08, 14:59
jedna oaza sume blizu mene je jucer imala: 47 Divljih svinja 42 Vukova 23 Medvjeda, a sad ima 52,46,26.

Nidje veze

Croat
29.03.08, 15:02
to sam mislim negdi cito da ako u blizini ima vecih gradova da u oazi ima vise zivotinja i brze rastu

nobody
29.03.08, 15:02
zivine se razmnozavaju... ove slabije brze a jace sporije

becho
29.03.08, 15:08
Broj životinja se s vremenom povečava to je sigurno. Meni se jedno prilikom dogodilo to da sam ih sve potamanio a dvorac heroja na razini 10 mi je taman završavao za 10 min, kad je dvorac bio gotov broj životinja se povećao za desetak:narf:

netko
29.03.08, 15:16
pa da,istina povećavaju se.(mislim da je ova tema već bila)

hzg
29.03.08, 15:19
pokusajte pretraziti forum prije poszavljanja pitanja

U oazi koju nitko nije osvojio polako se množe razne životinje koje "brane" oazu ukoliko ju netko napadne, odnosno njihov broj sporo, ali stalno raste. Isto tako stalno, ali sporo, obnavljaju se resursi i to najviše do 400 od svakog resursa.

Brzina obnova zivotinja se povecava ako je vise gradova u njenoj okolini, isto tako ako ti gradovi imaju vecu populaciju zivotinje se brze obnavljaju!

Hitman74
29.03.08, 16:05
istina je da se povecavaju
meni je jednom bilo da ima 16 krokodila , 4 tigra i 12 paukova a drugi dan
16 ktokodila , 5 tigra i 14 paukova :lol2:

Yenko
29.03.08, 17:15
Da ste koristili pretragu, pronasli biste da se zivine u oazama povecavaju, i to, sto ih ima manji broj, brze se mnoze. Vjerojatno je to ucinjeno zato da oaze ne bi postale previse privlacne za farmanje ressa i farmanje exp heroja.

y.

como7
31.03.08, 11:34
Sta ce bit ako npr. osvojim 2 oaze šume
dali cu dobivati 50% vise drveta ili ako osvojim 4 oaze šume dali cu dobivati 100% vise

Znam da je amlo glupo pitanje ali.........:spam1::narf::stupid::lol2:

Matejm
31.03.08, 11:36
Ako sa herojem zauzmeš dvije oaze šume dobiti češ 50%,a 4 oaze nemožeš zauzeti možeš samo tri

como7
31.03.08, 11:39
znaci do 75% od svakog resursa maximalno mogu dobivat preko oaza

Matejm
31.03.08, 11:54
hrane možeš maksimalno 150% jer imaš oaze sa hranom sa 50%bonusa

como7
31.03.08, 12:02
aha

znaci vako:

DRVO:75%
GLINA:75%
ŽELJEZO:75%
HRANA:150%

HVALA TI PUNO MOZR LOCK

n00b
31.03.08, 13:03
aha

znaci vako:

DRVO:75%
GLINA:75%
ŽELJEZO:75%
HRANA:150%

HVALA TI PUNO MOZR LOCK

tocno;)
najbolje je onda da nades neki 15 cropper sa 3 oaze crop koje daju 50%cropa;) :)

M.Scofield
31.03.08, 13:50
Ne vjerujem da ćeš imat 3 oaze zato što treća oaza stoji more resursa i trebaš 2 skaldišta:stupid:

ostacro
31.03.08, 15:09
a za lvl 100 svjetsko čudo treba 4 velika skladišta,i 3 velike žitnice,ili možda više.
pa to svatko sa 5-6 naselja može napraviti,ako se malo potrudi i manje.(replay to M.Scofield)
I možeš samo jedan ress dobivat bonus do kraja ili 3 po malo ili 2.nemožeš sve imati bonuse

Argonath
31.03.08, 15:11
ma kasnije nije puno izdvojit 150000 svega (osim hrane) kolko kosta lvl 20, jer kad je recimo proizvodnja u 8-9 naselja na max to je 8-9k svega po satu (racunajuci da je cropper glavni grad, dakle proizvodnja ostalih ressa nije tolko velika) pa nije problem skupit...meni je recimo ovo bio problem kad sam imao 10 naselja:

Troškovi nadogradnje na razinu 17:
256190 | 329385 | 256190 | 73195 | 2 | 123:21:30

gfr
31.03.08, 15:16
ma kasnije nije puno izdvojit 150000 svega (osim hrane) kolko kosta lvl 20, jer kad je recimo proizvodnja u 8-9 naselja na max to je 8-9k svega po satu (racunajuci da je cropper glavni grad, dakle proizvodnja ostalih ressa nije tolko velika) pa nije problem skupit...meni je recimo ovo bio problem kad sam imao 10 naselja:

Troškovi nadogradnje na razinu 17:
256190 | 329385 | 256190 | 73195 | 2 | 123:21:30

to ćeš morat nadogradit da bi pobijedio igru a usput radi poglavice, starješine ili senatore (ovisi koje si pleme)
zato što stižu natari za jedan mjesec

Argonath
31.03.08, 15:18
to ćeš morat nadogradit da bi pobijedio igru a usput radi poglavice, starješine ili senatore (ovisi koje si pleme)

ne kuzim zasto bi mi to trebalo da pobjedim? ocito da neznas sta je cilj igre....

gfr
31.03.08, 15:23
ne kuzim zasto bi mi to trebalo da pobjedim? ocito da neznas sta je cilj igre....

cilj je nadogradit svjetsko čudo na razinu 100 i trebaš poglavicu (ili ostale) da osvojiš natare (za jedanmjesec).

Argonath
31.03.08, 15:30
cilj je nadogradit svjetsko čudo na razinu 100 i trebaš poglavicu (ili ostale) da osvojiš natare (za jedanmjesec).

da i zasto bi mi onda trebala farma na lvl 17, ili dvorac heroja ili neznam sta vec?

gfr
31.03.08, 15:34
da i zasto bi mi onda trebala farma na lvl 17, ili dvorac heroja ili neznam sta vec?

mislio sam da nadograđuješ skladište sorry

Argonath
31.03.08, 15:43
mislio sam da nadograđuješ skladište sorry

ma np, al kako skladiste lvl 17 moze kostat toliko....aj dosta samo spamamo...

como7
01.04.08, 13:46
Zanima me moze li se desit da neko naselje nema nijednu oazu oko sebe tj. da je nemoze zauzeti herojem

:lol::close::ec:

hzg
01.04.08, 13:48
moze... ako nema oaze sto ce zauzeti?

rocker
01.04.08, 15:39
jel ima određena daljina naselja i oaze (ako se oaza nalazi 10 polja dalje bili je ja mogao zauzeti)

paul
01.04.08, 15:40
kada upalis kartu samo one oaze koje vidis oko sebe bez da mices kartu... znaci samo 3 polja na svaku stranu...

gradistanac
02.04.08, 21:22
e ja imam jednu oazu i sad zelim drugu zauzet

jel trebam nadogradjivat dvorac heroja? i ak trebam na koliko?

i koliko polja moze bit udaljenost izmedju grada i oaze?

HVALA unaprijed

albundi
02.04.08, 21:25
samo u kocki okolo naselja (ako nemaš plus) možeš imati oaze

stenjko
02.04.08, 21:28
samo u kocki okolo naselja (ako nemaš plus) možeš imati oaze

opet isti link:http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=344
procitaj sve pise

Lock.

borneo
08.04.08, 02:59
Pregledao sam cijeli forum i piše da nekom mogu uzet oazu ako ju napadnem normalnim napadom 3 puta...ja sam igraču napao oazu već 4 puta u roku od 3h međutim nisam mu uspio uzet oazu iako imam dvorac heroja na 12 noviu a nemam niti jednu oazu uz taj grad i oaza se nalazi 5 polja od grada...
može pomoć kako osvojit tu oazu?

nobody
08.04.08, 03:17
Pregledao sam cijeli forum i piše da nekom mogu uzet oazu ako ju napadnem normalnim napadom 3 puta...ja sam igraču napao oazu već 4 puta u roku od 3h međutim nisam mu uspio uzet oazu iako imam dvorac heroja na 12 noviu a nemam niti jednu oazu uz taj grad i oaza se nalazi 5 polja od grada...
može pomoć kako osvojit tu oazu?

mora bit max. 3 polja

borneo
08.04.08, 03:21
3 polja??? pa piše da može biti 7 polja...pročitao u tutorialu...

nobody
08.04.08, 03:28
3 polja??? pa piše da može biti 7 polja...pročitao u tutorialu...

sve oaze koje vidis na karti kad je tvoje naselje iz kojeg bis osvajao u centru... ako je karta 7x7 onda su ti sve oaze u krugu od 3 polja dostupne

nobody
08.04.08, 03:32
sad me zanima jel kad aktiviram plus akaunt i povecam si kartu mogu li osvojit sve oaze koje su na povećanoj karti ili samo one koje su u 7x7

como7
08.04.08, 09:26
kad stisnes kartu gore u onom baru di su ti pregled naselja, središte naselja, KARTA samo one oaze koje vidis tad na karti mozes ih osvajati, a to ti znaci 3 kockice od tebe

treba ti i heroj

jasnije

Hrco15
08.04.08, 09:45
IMAM I JA JEDNO PITANJE U VEZI S OAZOM!!!Recimo mogu li ja napast oazu s svojim prvim naseljem i pobit sve živine i onda poslat heroja iz naselja u koji ju želim spojiz???

SuperDrive
08.04.08, 09:56
Oaze se samo mogu osvajat unutar 7x7 neovisno o plusu.

nobody
08.04.08, 21:36
a sta ce mi onda prosirenj karte

stenjko
08.04.08, 21:37
a sta ce mi onda prosirenj karte

da imas veci nadzor kada trazis nekoga uglavno vecini netreba:narf::narf:

Yenko
08.04.08, 21:59
Vidis skoro 4 puta vecu povrsinu mape. Korisno za napadati farme oko tebe. Samo otvoris mapu i - klik!

Ja je koristim od prvog dana i ne mogu bez nje.

A u vezi pitanja o oazi: pa razmisli malo sam: istekne ti plus racun, i sto onda? PUF! izgubis oazu jer je sad odjednom predaleko? Ma da.
y.

nobody
08.04.08, 23:45
da al da je ta opcija ukljucena nebi nestajale

hzg
09.04.08, 01:29
3. Ako ne znate odgovor na pitanje 110% nemojte odgovarati i bezveze spamati po temama, svakome se moze dogoditi da misli da je nesto tocno, pa ispadne krivo, ali oni koji to ucestalo ponavljaju, ili neka provjere FAQ ili neka se drze dalje od pdf-a "Pitanja"

drzite se pravila, pobrisani svi nepotrebni postovi

-hzg-

nobody
09.04.08, 01:36
IMAM I JA JEDNO PITANJE U VEZI S OAZOM!!!Recimo mogu li ja napast oazu s svojim prvim naseljem i pobit sve živine i onda poslat heroja iz naselja u koji ju želim spojiz???

mozes ako je ta oaza u 3 kvadrata okolo tog naselja iz kojeg si poslao heroja i naravno dvorac heroja ti u tom naselju mora biti na lvl 10

matija2142
13.04.08, 13:01
Gledao sam na forumu o oazama i imam jedno pitanje(nisam našao odgovor)
Ako ja u jednom naselju imam dvorac razinu 20 i tri oaze, da li ja mogu napraviti novo naselje i tamo sagraditi dvorac i opet zauzeti oaze?

pinin
13.04.08, 13:05
da, možeš,al mora bit u drugom naselju

_zoka_
13.04.08, 13:22
nee.maksimalno 3oaze mozes imati;)

stenjko
13.04.08, 13:30
nee.maksimalno 3oaze mozes imati;)

daj moilm te mozes imati 3 oaze po naselju,kako onda ja imam 7 oaza??
evo vam link o oazama paa procitajte da nebi vise bilo krivih odgovora:Travian faq (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=556)

jon
13.04.08, 21:17
imam dva naselja, jedno je unutar tri polja od oaze (to jedno je novije i slabije)

da li bi mogao iz novog naselja sa vojskom napast oazu i osvojit je (oslabio sam je napadima iz drugog, jaceg naselja)

problem je sto imam samo vojsku ali bez heroja

u drugom naselju imam heroja

ali mi je dvorac heroja level 2

sta trebam napraviti da osvojim oazu?
jel trebam nadogradit dvorac heroja na level 10?
jel mogu/moram poslat heroja u novo naselje iz kojeg bi napao oazu?
:bad2: ne znam sta da radim

edo-1
13.04.08, 21:19
u drugom naselju moras imat dvorac heroja 10 da je osvojis
i moras iamt heroja u istom koji ce je osvojit

petko11
13.04.08, 21:20
napravi dvorac heroja na lvl 10 i pošalji heroja u napad

Parmenid
14.04.08, 14:31
ako samo sa herojem (manje-više početnikom) napadnem oazu (pljačka) koja je ničija (unutar 3x3), ta oaza je puna životinjama, hoče li taj heroj preživit ????

napominjem da oazu pljačkam, a ne napadam

pinin
14.04.08, 14:32
pa simuliraj simulatorom ja sad neznam koliko ima životinja...ni koliko je jak heroj

maha
14.04.08, 14:34
nece...

heroj ti u plački ništa resursa ne uzima...

tak da nema smisla, a razlika izemđu napada i pljačke je u tome što kod napada se kolju dok jedni ne umru, a u plajčki se samo jedan val kolje

como7
14.04.08, 15:31
umrijet ce ti heroj

nesmijes nikoga samoga slati u boj

najmanje 2 jedinice

Parmenid
14.04.08, 15:31
pinin - u simulatoru nema heroja

maha - smisao bi bio da treniram heroja pljačkom na oazu ako on pri tome ne bi poginio (ako ide sam)

robofish
14.04.08, 15:40
Ako ode sam,crkne.(Osim ako ima jedna ili dvije životinje)
Ako ode sa 100 jedinica,smanjena je mogućnost da crkne.:lol:

Uostalom,rekao si da ti je heroj početnik,pa ćeš u simulatoru ubrojiti jedinicu više od te vrste koje je tvoj heroj.

maha
14.04.08, 16:26
ako zelis racunati stavi neku drugu jedinicu s približnim napadom kao heroj...

ako ga šalje u pljačku i ovih nema previše možda preživi

ako ima samo štakore i šišmiše....

probaj pa ćeš vidjeti

pinin
14.04.08, 16:30
Ako ode sam,crkne.(Osim ako ima jedna ili dvije životinje)
Ako ode sa 100 jedinica,smanjena je mogućnost da crkne.:lol:

Uostalom,rekao si da ti je heroj početnik,pa ćeš u simulatoru ubrojiti jedinicu više od te vrste koje je tvoj heroj.

imas pravo,krivo sam se izrazio, želio sam reč onaj herocreator na travian helpu

petko11
14.04.08, 19:29
kad se osvoji oaza piše

zauzeta oaza

igrač
stanovnici
savez

Sad mene interesira kako se dobivaju stanovnici u oazi?

Argonath
14.04.08, 19:32
nikako, oaza nemoze imat stanovnike...

petko11
14.04.08, 19:36
zašto onda to piše?

pinin
14.04.08, 19:41
neznam...da se zna da je to oaza,jer sva druga naselja imaju st.

Argonath
14.04.08, 19:41
zato jer takvi podatci pisu i za gradove, a gradovi imaju populaciju...

fix_rmage
14.04.08, 19:42
ja mislim da su ti to informacije o igraću koji posjeduje oazu

petko11
14.04.08, 19:58
može neki bolji odgovor

Brucoš
14.04.08, 21:15
ok, hvala
može lock

Nemoj lock, pa nitko nije odgovorio zašto to piše ...

little devil
14.04.08, 21:49
ne moguće je imat tu naseljenike tu žive životinje dok ih ne pobiješ to nije naselje

Nosferatur
14.04.08, 21:59
može neki bolji odgovor

Bolji odgovor nemozes dobiti nego od onog kaj je fix_rmage dao...
Jednostavno oaze ti imaju svrhu bonusa odredjenog resursa i niti u njoj mozes graditi..Posto nemozes graditi ne raste ti ni populacija...jedino kaj mozes je poslati pojacanje da ti je brani pri cemu ta vojska trosi hranu od grada iz kojeg si pokorio tu oazu
Zasto pise ime igraca i savez...pa jednostavno da se zna cija je oaza...nema tu neke filozofije..mogo si i sam zakljuciti

? ? ?
14.04.08, 22:15
umrijet ce ti heroj

nesmijes nikoga samoga slati u boj

najmanje 2 jedinice

o cemu ti pricas? heroja mozes poslati samog i nece umrijeti osim ako ga ne ubije vojska.
nije ono-ako ga posaljes samog kao obicnog vojnika da ce sigurno poginuti bez obzira na neprijateljevu vojsku...

ja sam sa svojim herojem pljackao slabije oaze da dobije exp (samo s njim sam napadao)

Yenko
14.04.08, 22:29
Heroj, ako je, kako kazes, manje-vise pocetnik, znaci da vjerojatno ima mali broj poena stavljen..bilo gdje, te tako ima i malu snagu napada. Prema broju koji pokazuje snagu napada, mozes priblizno izracunat koliko 'normalnih' jedinica odgovara snazi napada tvog heroja, npr, heroj ima snagu napada kao 5 legionara. Onda vidi sto mozes s tih 5 ili koliko vec legionara. Jako malo! Uz to, slab heroj ima i malo bodova u regeneraciji pa mu dugo treba dok povrati izgubljeno zdravlje, i jos je veca mogucnost da pogine. A zivotinje u oazama imaju posebno velike bonuse na obranu i napad.
Kasnije...mnogo kasnije, kad je heroj pristojnog nivoa, moze sam napadati doline i nabijati si svoj exp, ali kao pocetnik ne. Moras slat s njim vojnike. I jos nesto: dobro provjeri je li ta oaza u dometu sela nekog drugog igraca u blizini. Tvoje 'igre bez granica' sa herojem mu mogu doci bas taman za besplatno zauzimanje oaze!!

y.

Argonath
14.04.08, 22:36
Heroj ne umre ako se ga salje samog, osim ako ne nosi rane iz prijasnjih bitaka...ili ako je oaza ono full puna...

como7
14.04.08, 22:49
Npr ako imam samo 2 sela

jedno je ono početno a drugo je crop od 9 polja farme

ovo prvo selo mi je glavni grad sto znaci da mogu dizati farme do lvl 17

e sad je pitanje di ce biti veca proizvodnja na ovom cropu gdje je 9 polja farme na max lvl 10 ili u glavnom selu gdje je 6 polja na lvl 17

napomena:(imam zitni mlin na lvl 5,imam pekaru na lvl 5 i nemam nijednu oazu u ova naselja)

nadam se da shvaćate pitanje