PDA

View Full Version : novo naselje - kako ga napraviti?

Domac
29.08.07, 18:34
Bok svima!

zanima me kako recimo na mapi "zauzmem" novo polje, tj. izgradim naselje tamo...
fala

Black Revenger
29.08.07, 19:07
trebas 3 naseljenika, a za njih trebas dvorac ili rezidenciju lvl 10.

ostacro
29.08.07, 20:56
možeš isto tako napadat nekog sa senatorom i preuzeti mu selo.a zašto nisi tražio forum,FAQ itd...?

Vampire
29.08.07, 21:18
Kao sto ti je reko trebas 3 naseljenika za NAPRAVITI selo(a ne senatora ostacro).I najbolje ti je da razvijas produkciju tako ces brze dobiti settlere;);)

ostacro
29.08.07, 23:35
jes ti čito malo,ja sam reko isto tako možeš.to je samo za kao primjer,glavni izvor dugih gradova u početku su setteleri,ali kasnije,najlakše je napast nekog lika i zauzet mu selo u 5 napada.

AlcOs
29.08.07, 23:36
Da dodam samo da trebaš i skupit 2000 kulturalnih bodova prije nego možeš sagradit novo naselja ;)

fishleg
30.08.07, 00:44
Da dodam samo da trebaš i skupit 2000 kulturalnih bodova prije nego možeš sagradit novo naselja ;)

sta je to:confused:

Domac
30.08.07, 08:50
kaj su ti bodovi i di to vidim?
a znaci,ako ja sad u svom naselju izgradim dvorac,imat cu mogucnost gradit setlere,napravim ih tri i napravim novo naselje ili..?!
sto si spomenuo produkciju, ja gledam na to ovako...sa dva naselja cu paralelno gradit ekonomiju i brze se razvit...kaj ne?

ostacro
30.08.07, 11:30
moraš imat 2000 kulturnih bodova,odeš na rezidenciju/dvorac i tamo ti piše kolko imaš kulturnih bodova.
sa 2000,kad očeš 3 selo dođe na 4000 i tako se duplo povečava.kul bodove možeš dobivati tako da gradiš na veći lvl dvorac/rezidenciju,ili da napraviš partyje. ;)
bolje nemoj gradit dvorac na prvom selu,bolje čuvaj za 15 cropperna sela.zato što ti onda če postat 15c selo glavni grad i nitko ga neče moć osvojit,a ima i drugih prednosti.

Black Revenger
30.08.07, 13:46
naravno da ima ak se utvrdi da širenje netočnih informacija bilo namjerno (ali mislim da to nije u ovom slucaju).

Rados7
08.10.07, 12:16
E ovako, zanima me, kad se napravi novo naselje, jel se trebaju vojnici u akademiji ponovno razvijat, ili samo treba izgradit vojarnu do određenog nivoa?

hzg
08.10.07, 13:59
U svakom selu moras skroz ispocetka razvijati sve vojnike!

Rados7
08.10.07, 16:19
E hvala jos nesto, uzeo sam drugo naselje, da bi uzeo trece mogu sagradit rezidenciju u ovom novom do 10 lvl. ili dvorac do 15 moram dizat?

I zadnje, zezno sam se slucajno sto sam prvi uzeo ko glavni grad, mogu srusit dvorac u njemu i sagradit rezidenciju, a u ovom drugom (novom) dvorac? Sta ce mi tada trebat za treće naselje, s obzirom da cu imat dva naselja, a rezidenciju i dvorac na 1. lvl?

hzg
08.10.07, 18:19
Mozes izgaditi rez do lvl10 u novom da bi napravio jos jedno!

Mozes srusiti dvorac, i onda ga izgraditi u novom naselju (mislim da moras do lvl 10 da ga mozes promijeniti u glavni).

A za novo naselje ti opet treba ili dvorac ili rez do lv10!

Cheops
08.10.07, 20:44
a je li mudro uzeti za drugo naselje odmah polje s 19 cropa, ili se ipak odlučiti za standardno polje?

Extremist
08.10.07, 20:48
Nije mudro - za nabrijavanje levela u tome naselju trebaju ti resursi iz najmanje 2 sela. Nek ti 9/15cropper bude radije treće naselje.

E da, kakva su ono prepucavanja da se neko prijetio, a sad je pokunjen u nekoj temi? ;):D

Costanza
03.12.07, 23:32
Žao mi je, žao mi je, jako mi je žao. Sad vidim temu koja je bila aktualna prije 2 mjeseca, a želim nešto pitati. Ipak sam ja ovdje novi i zelen. Molim dobre ljude da mi odgovore. Kada (jednom u budućnosti) napravim toliko željeno 2. naselje, kakva su pravila po pitanju podrške tom (novom) naselju? Smijem li mu slati vojsku za obranu i hranu za vojsku duže od 3 dana (mislim da je takav neki rok u pravilima Traviana)? Smijem li mu slati resursa koliko god hoću/mogu da ga brže izgradim (zbog pravila o slanju resursa u iznosu jednosatne proizvodnje unutar 24 sata i pravila o "pushingu")? Postoje li pravila koja ograničavaju u bilo kom pogledu pomoć jednog mog naselja drugom mom naselju? :confused:
Unaprijed hvala na pomoći.

Extremist
03.12.07, 23:37
Ti svome naselju smiješ slati što god želiš i koliko god želiš, smiješ ga i napadati i pojačavati pa čak i osvojiti! Nema apsolutno nikakvih ograničenja za vlastito naselje.