PDA

View Full Version : Sheppard [*DM*] VS. Kerber [shabaniM] - stetu procenite sami!

tehnicar8
03.07.10, 12:26
evo narode,da podignemo malo tenziju na s2 . :D sheppard napada moj GG u kome ga ceka deff. svaka cast na offu odmah da naglasim!!! skidam kapu Shepp!!! hvala alijansi shabani za poslat deff! drago mi je sto ste se svi odazvali.

http://travian-reports.net/hr/report/1021274776c,1021339ccfb

izvolte narode pa komentarisite. bas me zanimaju misljenja. ko je bolje prosao? :cowboy::cowboy::cowboy:

tehnicar - Kerber

TaraT
03.07.10, 20:14
izvolte narode pa komentarisite. bas me zanimaju misljenja. ko je bolje prosao?

branitelj?!
jos da kate nisu bile pijane i da nisu rusile random, mozda bi i bio opravdan gubitak tolikog offa (ili je falio jos netko nakon probijanja?)
ovako, bas i ne vidim neku posebnu stetu, osim gubitka deffa, ali to je ili bi trebalo biti zanemarivo

iii,kad vec nece oni crveni:
- odobreno -
:D

overdose
03.07.10, 20:22
odličan off, ali lijep i deff
sve u svemu :101010::101010::101010:

skidam kapu napadaču na lijepom offu ali i branitelju na skupljenom deffu

Žile
03.07.10, 21:07
super off...:101010:
a i :welcome: nije loš
samo nekužim šta je sam svoje kate hvatao kad nema kate u prvom napadu???(ili hof nije stavljen u potpunosti) i ako je onoliki razmak bio to se sve moglo uhvatit
mislim da je branioc puno bolje prošao

respect na hof-u
ajde je napokon netko nešto ovjde stavio hvale vrijednoga

hate eng
03.07.10, 21:18
off je stvarno jak,ali mi nije jasno zasto je samo on isao...mislim da bi se akcija isplatila da je crop nuliran,ali to je moje misljenje ;)

Dj Pila
03.07.10, 21:30
dobar off svaka cast..a naravno deff isto nije los

tehnicar8
03.07.10, 23:00
super off...:101010:
a i :welcome: nije loš
samo nekužim šta je sam svoje kate hvatao kad nema kate u prvom napadu???(ili hof nije stavljen u potpunosti) i ako je onoliki razmak bio to se sve moglo uhvatit
mislim da je branioc puno bolje prošao

respect na hof-u
ajde je napokon netko nešto ovjde stavio hvale vrijednoga

moja losa procena. priznajem. racunao sam da je deff alijanse u puno boljem stanju i da nece probiti off tako da nisam hteo da se bakcem sa ubacivanjem deffa ispred kata. shepp mi je ostavio 3 sec vremena. mogli smo to efikasno da odradimo,al sta je tu je. :D obecavam,nece se ponoviti. :D

Stone Cold
03.07.10, 23:02
Lijep off, cestitke! :D

BestFreunde
03.07.10, 23:09
da li se meni cini ili se malo zaostravaju odnosi izmedju DM-a i shabana

a pitanje za napadaca
Zasto nisi u prvi napad stavio barem 1 katu da ne moras hvatati sekude poslije :blink:
vidim kasnio si 3s a to i nije bas malo

tehnicar8
03.07.10, 23:20
da li se meni cini ili se malo zaostravaju odnosi izmedju DM-a i shabana

a pitanje za napadaca
Zasto nisi u prvi napad stavio barem 1 katu da ne moras hvatati sekude poslije :blink:
vidim kasnio si 3s a to i nije bas malo

i mene je to zacudilo. ne bi ni znao sta radi nego sam nasao sajt i racunao vremena. izracunao sam da mu je arena na 15 lvl jer sam se zadesio tu kad su mi se pojavljivali crveni macevi. :D i prvi i drugi put kad je slao off sa ovcama. tako da sam ubacio vremena u kalkulator i shvatio sta je uradio. znao sam da je krenuo jer je fakovao support i to iz cropa gde mu ne stoji glavni off. a drugi crop je fakovao nepovezano i to crop koji ima 380 pop (sa tim offom to se ne isplati ni rusiti),tako da je bilo ocigledno sa tim informacijama koje sam imao da ide na GG.s obzirom da je deff krenuo cim su se pojavili napadi dobro je i prosao. moja losa procena sto se tice deffa....

shimzofremnik
04.07.10, 00:10
svaka cast na offu odlican nema zamjerke, ali stvarno lose upotrebljen
steta za branioca mislim da su bili u stanju da skupe vise deffa
btw, koliko je dugo putovao napad?

Žile
04.07.10, 01:48
moja losa procena. priznajem. racunao sam da je deff alijanse u puno boljem stanju i da nece probiti off tako da nisam hteo da se bakcem sa ubacivanjem deffa ispred kata. shepp mi je ostavio 3 sec vremena. mogli smo to efikasno da odradimo,al sta je tu je. :D obecavam,nece se ponoviti. :D

kiks...ali kad obećaješ da nećeš drugi put onda je oprošteno:dance:

Hefest
04.07.10, 01:50
Off strava u ovom stadiju igre,stvarno malo zbrljavito oko tih kata,ALI!!!!! možda je to i bila taktika napadača da zbuni protivnika sa takvim odabirom...neka nam on to sam kaže...Ali nerazumijem jednu stvar,zašto te je napao,osim naravno da je htio katati,ne vidim neki drugi razlog...moje neko vođenje hofa,stvarno lijepo za vidjeti na s2 nešto novo!!bravo za to!

tehnicar8
04.07.10, 03:36
Off strava u ovom stadiju igre,stvarno malo zbrljavito oko tih kata,ALI!!!!! možda je to i bila taktika napadača da zbuni protivnika sa takvim odabirom...neka nam on to sam kaže...Ali nerazumijem jednu stvar,zašto te je napao,osim naravno da je htio katati,ne vidim neki drugi razlog...moje neko vođenje hofa,stvarno lijepo za vidjeti na s2 nešto novo!!bravo za to!

dobro pitanje. :D evo zasto :

1. imam medaljicu za napadaca tjedna u prosloj nedelji. zaradio sam je na deffu DM saveza. smao sam njih napadao jer sam samo njima i okruzen. uzeo sam im 1.3 miliona ress za tu sedmicu i sve to sa 2k maceva (spori ko puzevi) i 500 gromova (u proseku od 350-700) . prvo su fakovali. valjda im prosla kruzna za fake napade. bilo je oko 100-150 fake napada samo na GG i da ne poverujete al NIKO od njih TAD nije poslao vezan fake SA KATOM. islo je nekih vezanih al sve sa falangama,sjekirama i ostalom pesadijom. :D cak ni ovna niko nije poslao. posle toga je shepp krenuo sam! ja kerbera igram mesec dana pa nisam ni znao da on ima tako jak off. kad sam rekao ko je poslao napade ovi moji se zaprepastili. :D salji deff.... dalje se prica vec zna... puni zitnice, prebacuj ress. bla bla bla... :D koliko sam razumeo shepparda on je isao na to da zakuca taj off... dopisivali smo se dok su isli napadi...

svaka cast na offu odlican nema zamjerke, ali stvarno lose upotrebljen
steta za branioca mislim da su bili u stanju da skupe vise deffa
btw, koliko je dugo putovao napad?

bili smo u stanju nego sam ja racunao da ce biti dovoljno 35-40k deffa da se zakuca u GG pa sam dovukao jos deffa u drugi crop zbog komsije dominika koji je dosadan ko stenica. :opala:

Sheppard
04.07.10, 05:52
Pozdrav ekipa....

Eto, da se čuje i od mene....

cilj, čisto jednostavan, zakucati off, a spletom okolnosti kolega Kerber mi naletio kao naručen...
malo sam pretjerao sa offom u ovom stadiju igre, bude vremena za bolesne offove kasnije...

Uglavnom, off je bio namjenjen da se puuuno ranije iskoristi na čišćenje -/-, ali eto, nije bio potreban,
.... ovo za kate, jooooj, ne pitajte, sve krenulo u sekundu, iz prve, no fejk na drugo selo sam zafrknuo i pri vraćanju 4. ili 5. vala refresha mi povratnu fejk katu, i direkt povučem krivi val, prvi full off val...
i što dobiješ na kraju, kate putuju same.... a sebe lupam po glavi što ne pričekam 2-3 minute pa mi se to ne bi dogodilo.... i...
pričekam 2h i kontam se da li ganjati isti sekund ili da "brljam"... i izgleda opet spletom okolnosti po mene sasvim solidno prođe...

Za onu drugu stvar, oko napada...
Nitko nije napadao iz DMa, i vezao se na napad, a komotno je barem 4-5 offera moglo iza,no definitivno je još rano za kvadrantne ratove pa nisam i njih uplitao... ima vremena za to...

Eto, trenutno, uživajte u ovome, no očekujem uskoro još finih offova i deffova...

što se tiče deffa, odličan je... no mala zamjerka po meni, nedostatak koplja i jedinica protiv konjice, inače... sve odlično odrađeno od strane shabana... i kolega sa Kerber acca. :pivo:
Od ovolikog brljanja i ja bi se izgubio ROTFL no kako velim, nije mi cilj bio "nuliranje" već reorganizacija unutar svojih sela... Ovi iskusniji znaju o čemu govorim, i čemu zakucavanje,...
a nisam jedan od onih koji čekaju kraj servera bez zafrkancije, i finih hofova...

Kaktusmedo
04.07.10, 07:59
gratz na lijepom hofiću :pece palacinke:

koky9999
04.07.10, 11:09
hhhmmmmmmmmmmmmm ta proizvodnja satne hrane vrijedi više nego taj off u ovom stadiju igre ali svaka čast na offu

L. Dacho
04.07.10, 11:25
Odlican OFF za ovaj dio igre SVAKA CAST :101010::101010::101010::101010::101010:

asterix9
04.07.10, 14:25
svaka cast clown na offu i deffu

Teyla
04.07.10, 21:00
lijep off, ;)

a i herojček je dobrano porastao, a drugih 18 poslao na vječna lovišta :fajter:

Moira
04.07.10, 21:59
off je krasan, ali ne mogu se ne zapitati kako 18 igrača skupi samo toliko deffa :D

u jednu ruku, čeka je pristojna, tu nema prigovora... ali ako se uzme u obzir da je 18 igrača slalo deff, slika o tome slabi pomalo :)

jer, ako se očekuje zabijanje šalješ uz heroja i maksimum deffa, zar ne?

overdose
04.07.10, 22:24
čeka je količinski dobra, ono šta fali, bar po meni, je pokoji livel oklopa i jači deff na konjicu,
u ovom slučaju bez obzira šta je teut bio pijan, konji su presudili

to je moje mišljenje

spiderman3
05.07.10, 01:05
evo narode,da podignemo malo tenziju na s2 . :D sheppard napada moj GG u kome ga ceka deff. svaka cast na offu odmah da naglasim!!! skidam kapu Shepp!!! hvala alijansi shabani za poslat deff! drago mi je sto ste se svi odazvali.

http://travian-reports.net/hr/report/1021274776c,1021339ccfb

izvolte narode pa komentarisite. bas me zanimaju misljenja. ko je bolje prosao? :cowboy::cowboy::cowboy:

tehnicar - Kerber

znači mišljenje :)
sheppard je definitivno napravio mrak posao,em htio se riješiti offa, em je napravio pokolj vrijedniji i u kasnijim stadijima servera, osim toga ...nije mu sav off otišao što mu tehnički daje odličnu poziciju za brzo stvaranje još veće armade u kratkom roku, pretpostavljam da je fino bio opterećen sa minusom....
ako več nije digao glavni grad na 15-16(farme) sad će moći to puno lakše napraviti i stvoriti predispozicije za dva offa.
s druge strane poznavajući situaciju unutar shabana mišljenja sam da je deffanje sela bilo izričito traljavo napravljeno.

Kao prvo mi smo svi znali informaciju kolko vojske je sheppard imao prije dva tjedna kružio je (hof) i moglo se lijepo izračunati kolki je mogući sheppardov maximum vojske koja može ići, kerber je lijepo zaključio da se ide na gg ali je deff podijelio bio na dva grada....i to je moment koji je uzeo danak svemu.

koja je svrha branjenja drugog grada koji se može dići za tjedan dana a kad se zna koliki off može naić, i to ide na gg
to je jedno od nepisanih osnovnih pravila, deff se ne dijeli, pogotovo u ovako jasnim situacijama....osim naravno ako je drugi grad off grad i ide se u preuzimanje, što ovdje naravno nije slučaj bio

što se tiče ubacivanja deffa na katte...kerber je sam rekao da mu se to više neće desiti, neka tako i bude jer te stvari se nikada ne prepuštaju slučaju:):):)

naravno lako je biti general poslije bitke, ne želim to biti ali ovo je dobra škola i za iskusne i one manje iskusne :)

greda696

tehnicar8
05.07.10, 11:35
znači mišljenje :)
sheppard je definitivno napravio mrak posao,em htio se riješiti offa, em je napravio pokolj vrijedniji i u kasnijim stadijima servera, osim toga ...nije mu sav off otišao što mu tehnički daje odličnu poziciju za brzo stvaranje još veće armade u kratkom roku, pretpostavljam da je fino bio opterećen sa minusom....
ako več nije digao glavni grad na 15-16(farme) sad će moći to puno lakše napraviti i stvoriti predispozicije za dva offa.
s druge strane poznavajući situaciju unutar shabana mišljenja sam da je deffanje sela bilo izričito traljavo napravljeno.

Kao prvo mi smo svi znali informaciju kolko vojske je sheppard imao prije dva tjedna kružio je (hof) i moglo se lijepo izračunati kolki je mogući sheppardov maximum vojske koja može ići, kerber je lijepo zaključio da se ide na gg ali je deff podijelio bio na dva grada....i to je moment koji je uzeo danak svemu.

koja je svrha branjenja drugog grada koji se može dići za tjedan dana a kad se zna koliki off može naić, i to ide na gg
to je jedno od nepisanih osnovnih pravila, deff se ne dijeli, pogotovo u ovako jasnim situacijama....osim naravno ako je drugi grad off grad i ide se u preuzimanje, što ovdje naravno nije slučaj bio

što se tiče ubacivanja deffa na katte...kerber je sam rekao da mu se to više neće desiti, neka tako i bude jer te stvari se nikada ne prepuštaju slučaju:):):)

naravno lako je biti general poslije bitke, ne želim to biti ali ovo je dobra škola i za iskusne i one manje iskusne :)

greda696

racunao sam mu maximum al u proracunu koji sam pravio je bilo vise koplja nego sto je doslo i vise legija nego sto je doslo i proracun je bio zasnovan na 10 i vecem lvl deffa sto izgleda nije bio slucaj ovde. zato takav ishod,a sto se tice deljenja deffa,delio sam ga za slucaj da se neko od komsija nadoveze pa da skata selo na 0 *drugi crop). trebalo bi mi dosta vremena da to popravim koje ja nemam a posto sam izracunao da bi ono bilo dosta deffa da se zakuca,niti sam ubacivao kate niti sam trazio vise deffa za GG nego sam jednom wingu rekao da svoj deff salje u drugi crop. to je jedina greska. :D

sto se tice shepparda,on je svoj posao obavio na pravi nacin. tj,dosta je zaradio sa ovim kako se vec ore reklo i u tome se slazem. s obrirom na njegov crop mislim da su mu farme i sad na 14-15 ako ne i na 15-16. kad su moje na 14,sto nebi njegove bile na vecem lvl...jedina zamerka kod njega je sto nije slao offf zajedno sa katama. mogao je jednostavno da ubaci 1 katu sa offom da uspori napad i resen problem. ovako mi je dao 3 sec da ubacim deff a ja to nisam iskoristio. sto se tice njegovog ucinka,odradio je 80% efikasno sve. bilo bi 100% da nije stavio kate da tuku na random....

tristan
05.07.10, 13:23
Sve u svemu, napadac ima srece podosta sto branitelji nisu culi za kovacnice ocito. Deffer koji bar u jednom grad nema oklope na 20 se moze pokrit usima, a da ne govorim da bi slucaj trebao biti lvl 20 oklopi u minimala 3 grada.
Ako neko pocne pricati bajke o tome kako je to skupo i nemoguce nek ide igrat tetris il ako bas inzistira ostati nek javi u kojem je savezu, sa takvim bi se htio tuc :D

Moira
05.07.10, 13:27
Sve u svemu, napadac ima srece podosta sto branitelji nisu culi za kovacnice ocito. Deffer koji bar u jednom grad nema oklope na 20 se moze pokrit usima, a da ne govorim da bi slucaj trebao biti lvl 20 oklopi u minimala 3 grada.
Ako neko pocne pricati bajke o tome kako je to skupo i nemoguce nek ide igrat tetris il ako bas inzistira ostati nek javi u kojem je savezu, sa takvim bi se htio tuc :D

ma da je deff bio na 20 ne bi ništa prošlo.

ali, defferu ne trebaju 3 sela sa oklopima na 20, treba postojati JEDNO deff selo, u kasnijoj fazi igre se doda još jedno kada možeš održavati u dva proizvodnju konstantno... jer heroj djeluje samo na deff iz sela iz kojeg je i sam poslan ;)

overdose
05.07.10, 13:54
ovisi o stilovima igre i kako želi deffer igrat
istina da heroj je vezan za selo i vojsku sela sa kojeg je poslan
ali ipak mislim da treba imati više deff specijaliziranih sela

netko kao ja
05.07.10, 14:05
ovisi o stilovima igre i kako želi deffer igrat
istina da heroj je vezan za selo i vojsku sela sa kojeg je poslan
ali ipak mislim da treba imati više deff specijaliziranih sela

istina, više sela = puno brža proizvodnja,

EtAm
05.07.10, 14:20
ma da je deff bio na 20 ne bi ništa prošlo.

ali, defferu ne trebaju 3 sela sa oklopima na 20, treba postojati JEDNO deff selo, u kasnijoj fazi igre se doda još jedno kada možeš održavati u dva proizvodnju konstantno... jer heroj djeluje samo na deff iz sela iz kojeg je i sam poslan ;)

nije deffer samo onaj koji ima najviše deffa(primjer rimljanin preti ne stižu nigdi ako napad ne putuje 30h) nego onaj koji isti može brzo nadoknaditi, a sa dva sela nemoš ništa nadoknaditi ako izgubiš sav deff. Zato defferi tribaju imati u šta više gradova razvijene vojarne i oklope

ariac
05.07.10, 17:24
jer heroj djeluje samo na deff iz sela iz kojeg je i sam poslan ;)

Odakle ta teza?
http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=3473

Def-Bonus:
Points put into this ability increase the defence value of the whole army by 0.2% per point (maximum of 20%) This bonus only applies if the hero is defending with the army. Other defending troops not under your control will remain unaffected by this bonus.

Mr Alcohol
05.07.10, 21:07
Ajde dosta rasprava o deffu, herojima i sličnim stvarima u HoF temi. Imate chat temu i tamo možete o tome. Komentirajte isključivo HoF!

Mr Alcohol

tehnicar8
07.07.10, 10:43
Ajde dosta rasprava o deffu, herojima i sličnim stvarima u HoF temi. Imate chat temu i tamo možete o tome. Komentirajte isključivo HoF!

Mr Alcohol

vi moderatori bas umete da pokvarite zabavu. :D ova rasprava od deffu je vezana za deff koji je bio kod mene (ocigledno) da je bilo vise kopljanika/legionara i da je slato vise deffa iz sela iz kojih je heroj bolje bi mnogo prosao... (hoff komentarisan) :D :andjeo: :P

VALENCIA
07.07.10, 19:48
nije lose