PDA

View Full Version : Pojačanje

Psycho Dad
17.07.07, 15:21
Da li se moze slati pojacanje nekom drugom igracu bez obzira jesi li u savezu ili ne?
Koliko to pojacanje stoji u njegovom selu?

mariik
17.07.07, 15:26
moreš slat pojačanje kome god oćeš, pa čak i neprijatelju :D (isto vridi i za napad, moreš napast saveznika...)
pojačenja stoje u selu dok ih neko ne pošalje nazad ili dok ne poginu...

Psycho Dad
17.07.07, 15:38
E sad... dogodilo se nesto prilicno cudno... prilikom raida na igraca koji ima 22 stanovnika, naletih na njegovih 5!? legionara!?
Mislim da je gotovo nemoguce da netko ima tako slabu ekonomiju i vec 5 legionara... al dobro... uglavnom, volio bi da nadlezni GO provjeri to, jer moguce da netko i brani svoju farmu, eventualni multiacc... jel to tko moze provjeriti?

CroJin
17.07.07, 18:03
E sad... dogodilo se nesto prilicno cudno... prilikom raida na igraca koji ima 22 stanovnika, naletih na njegovih 5!? legionara!?
Mislim da je gotovo nemoguce da netko ima tako slabu ekonomiju i vec 5 legionara... al dobro... uglavnom, volio bi da nadlezni GO provjeri to, jer moguce da netko i brani svoju farmu, eventualni multiacc... jel to tko moze provjeriti?

To ti je dobra/loša stvar u vezi Traviana, čak i neko malo selo može imati vojsku, evo, pogledaj tko je prvi u napadu, cura ima selo od 21 pop. ali sve resurse ulaže u izgradnju vojske. Pa objektivno gledano ima najjaču vojsku na serveru.

Psycho Dad
17.07.07, 18:11
Al ovo je ipak preupitno... 5 legionara nije mala stvar i sa tako malom populacijom tesko da bi mogao to proizvesti, sumnjivo je, al ok... valjda to netko i provjerava...

Nego, kako se racuna tablica najjaceg napadaca? Pa nemoguce da je ubila toliko jedinica? Jel to stakore ubija ili?

Psycho Dad
17.07.07, 18:18
U blizini je samo jedan rimljanin koji bi mi mogao napraviti ninju... tako da ta teorija pada u vodu... jedino ako nije acc sitter ili multiaccer... :cool:

CroJin
17.07.07, 18:20
U blizini je samo jedan rimljanin koji bi mi mogao napraviti ninju... tako da ta teorija pada u vodu... jedino ako nije acc sitter ili multiaccer... :cool:

Meni zvuči ko da ti samo želiš da njega/nju ban-aju jer su ti trupe mrtve.
Newbie-eva teorija je sasvim solidna, a ako ne gradiš ništa, osim vojske i resursa, i rajdaš okolo, bez po frke možeš imat 5 legionara i sa 21 pop.

Psycho Dad
17.07.07, 18:36
Meni zvuči ko da ti samo želiš da njega/nju ban-aju jer su ti trupe mrtve.
Newbie-eva teorija je sasvim solidna, a ako ne gradiš ništa, osim vojske i resursa, i rajdaš okolo, bez po frke možeš imat 5 legionara i sa 21 pop.

Kao prvo, ne zelim da se ikoga bana bez razloga... to jesu li moje trupe mrtve ili ne, to je moj problem... samo se pitam postoji li ovdje kakav GO kao u ogameu...

I ne vrijedjaj...

5 legionara s populacijom 22 i nijednom farmom nadohvat par polja?... pa s tom gotovo nikakvom proizvodnjom dok dodjes do 2 legionara za minimalno farmanje treba uhuhu vremena... i onda, posto farma nije bas ni nadohvat ruke, trebas cijeli dan farmat za napravit jos jednog legionara... ili ti mozda znas nesto vise?

Ne znam... noob sam...

CroJin
17.07.07, 18:47
Kao prvo, ne zelim da se ikoga bana bez razloga... to jesu li moje trupe mrtve ili ne, to je moj problem... samo se pitam postoji li ovdje kakav GO kao u ogameu...

I ne vrijedjaj...

5 legionara s populacijom 22 i nijednom farmom nadohvat par polja?... pa s tom gotovo nikakvom proizvodnjom dok dodjes do 2 legionara za minimalno farmanje treba uhuhu vremena... i onda, posto farma nije bas ni nadohvat ruke, trebas cijeli dan farmat za napravit jos jednog legionara... ili ti mozda znas nesto vise?

Ne znam... noob sam...

Prvo: Ja ne vrjeđam, ja konstatiram:D

Drugo: Kad pogledaš kolko malo košta pojačanje polja sa lvl.0 na lvl.1, onda skužiš da netko bez po frke može u 6 dana kolko već traje naš server sagraditi 5 legija.

Treće: Ako pod GO misliš admin servera to ti je onda ovdje Multihunter, možeš ga naći na koordinatama 0|0

Četvrto: 2 legionara mogu nositi 80 resursa, ako napada 5 puta dnevno, to je onda 400 resursa, što je dovoljno za barem 1 ako ne i 2 legionara, onda još ti legionari dodaju svojh 40 resursa kaj mogu nositi i tako dobiješ zašto je farmanje predivna stvar.

Psycho Dad
17.07.07, 19:21
Hehehe...

Ako od populacije odbijes glavnu zgradu lvl3, okupljaliste te vojarnu koji ti trebaju da bi izgradio leginare, ostaje ti jako malo ekonomije... bilo koji resurs proizvodis cca 15-20 na sat max. Uzevsi u obzir koliko samo metala kostaju gore navedene zgrade, te da sam rudnik metala uzima 2 od populacije, te samim time tesko da je visok lvl, a i svaki legionar kosta 180 metala, nije tesko za izracunati da treba proci poprilicno vremena za prva dva legionara... o tom fantomskom farmanju necu ni pricati... u okolici sve puno jakih, razvijenih igraca, te je svaka farma vise nego vjerovatno konstatno prazna... a ti postavljas teoretske omjere pljacke... da... sve je to teoretski moguce, al u praksi?

Uglavnom, nesto je trulo u drzavi Danskoj, al nije ni bitno, valjda ima tko brine o tome... samo mi nije jasno zasto si ti advokat... sta ti krijes?

CroJin
17.07.07, 19:39
Ja sam advokat zato što su se neki opekli kad su mene napali, a onda su tvrdili da varam, evo kako ja znam nekog zapaliti kada se zaj*bava sa mojim savezom:
http://img239.imageshack.us/img239/1429/slatkaosvetabv2.png

Predivno zar ne, napokon imam hrane za još veću vojsku:D
Djeco, evo zašto trebate imati skrovište i ne napadati sve oko sebe, prvo izgubite vojsku, a onda vam se i ovo dogodi:D

Psycho Dad
17.07.07, 19:51
Ali to nema veze s temom... skuzio sam da si iskusan igrac i da nije prvi put kao meni da igras travian, i tim vise me cude tvoje izjave...

Teoretski je moguce to sta govoris, ali je u praksi jako klimavo... igrao sam ogame, i znam da ljudi varaju na sve moguce nacine... i znam ako si uspjesan da te optuze odmah da varas... ja sam samo pitao jel to tko provjerava, nista vise... i gotovo sam siguran da bi se "procesljavanjem" servera nasla hrpa varalica...

CroJin
17.07.07, 20:01
Ali to nema veze s temom... skuzio sam da si iskusan igrac i da nije prvi put kao meni da igras travian, i tim vise me cude tvoje izjave...

Teoretski je moguce to sta govoris, ali je u praksi jako klimavo... igrao sam ogame, i znam da ljudi varaju na sve moguce nacine... i znam ako si uspjesan da te optuze odmah da varas... ja sam samo pitao jel to tko provjerava, nista vise... i gotovo sam siguran da bi se "procesljavanjem" servera nasla hrpa varalica...

Multihunter ti je... pa moglo bi se reći čuvar servera, on ti može provjeriti tko vara.
A ako tražiš pravi dokaz o razvijanju vojske pogledaj Whooah-a lik je malen, ali je 11 po napadima:eek: kako razara okolo. Istina, on je teutonac no...

CroJin
17.07.07, 20:12
Nikako mi nije jasan ovaj koncept multihuntera ni kako on moze ZNATI da netko vara.
Naime, danas postoji milijun anonymous proxy servera i onion servera koji savrseno maskiraju originalni IP. Takodjer, kada se iskljuce cookie-i u browseru nema ni trackanja pomocu njih. (mislim na blokiranje i memorijskih, ne samo disk cookie-a). Mislim da MH u najbolju ruku moze VJEROVATI da netko vara (u smislu dva ili vise accounta) ako je taj netko dovoljno pametan da to odradi kako treba.
Glupe ce ionako uhvatit jer ne znaju. :)

Proxy i onion serveri- istina no i oni imaju svoju IP adresu, i ako MH vidi da se sa iste adrese ulogirava netko na više acc.-a onda ih može banat
cookies moraš imati uključen da bi se ulogirao(mislim), a i ako nemoraš, oni u svojoj bazi podataka imaju kada se tko i na koji acc. ulogirao.
A glupe uvijek uhvate

CroJin
17.07.07, 20:39
To sto oni imaju svoju IP adresu ne znaci nista. Ona je uvijek razlicita za dva razlicita accounta ciji requesti originalno krecu sa iste IP adrese:

Primjer: IP adresa A zeli dva puta na IP adresu D.
Prvi put ide preko proxyja B pa je put A - B - D, drugi put preko C pa je put A - C - D.
D koji gleda tko se otkuda logira vidi samo B i C, ne znajuci da je origin adresa A. :)
Onion serveri pak mogu svaki request slat s razlicite IP adrese tako da nema sanse da se ista ZNA. Moze se POGADJAT, PRETPOSTAVLJAT itd... ali ZNATI se ne moze.

E kužiš, tu je problem, jer ako je svaki put drukčija IP adresa, onda MH zna ( sa svog stajališta) da je to multi acc., dok korisnik proxy i onion servera zna (sa svog stajališta) da on nije multi acc.

mariik
17.07.07, 23:27
To ti je dobra/loša stvar u vezi Traviana, čak i neko malo selo može imati vojsku, evo, pogledaj tko je prvi u napadu, cura ima selo od 21 pop. ali sve resurse ulaže u izgradnju vojske. Pa objektivno gledano ima najjaču vojsku na serveru.

Al ovo je ipak preupitno... 5 legionara nije mala stvar i sa tako malom populacijom tesko da bi mogao to proizvesti, sumnjivo je, al ok... valjda to netko i provjerava...

Nego, kako se racuna tablica najjaceg napadaca? Pa nemoguce da je ubila toliko jedinica? Jel to stakore ubija ili?

je, ubila je toliko jedinica, zato jer joj nije problem naslipo napast nekog teutona sa 10-20 gorštaka i poubijati ih... jednostavno, cura ima hrabrosti, što nedostaje velikoj većini igrača. svaka joj čast što je to uspila...

mariik
17.07.07, 23:34
Hehehe...

Ako od populacije odbijes glavnu zgradu lvl3, okupljaliste te vojarnu koji ti trebaju da bi izgradio leginare, ostaje ti jako malo ekonomije... bilo koji resurs proizvodis cca 15-20 na sat max. Uzevsi u obzir koliko samo metala kostaju gore navedene zgrade, te da sam rudnik metala uzima 2 od populacije, te samim time tesko da je visok lvl, a i svaki legionar kosta 180 metala, nije tesko za izracunati da treba proci poprilicno vremena za prva dva legionara... o tom fantomskom farmanju necu ni pricati... u okolici sve puno jakih, razvijenih igraca, te je svaka farma vise nego vjerovatno konstatno prazna... a ti postavljas teoretske omjere pljacke... da... sve je to teoretski moguce, al u praksi?

Uglavnom, nesto je trulo u drzavi Danskoj, al nije ni bitno, valjda ima tko brine o tome... samo mi nije jasno zasto si ti advokat... sta ti krijes?

nisi uzeo u obzir NPC trgovce... ako radi samofarme koje do 5.levela daju 0 populacije, i minja žito pomoću zlata za ostale resurse, more vrlo lako uvik imat točan omjer resursa za raditi legionare... a populacija mu stangira... i još uključi +25% za žito... more tako imat puno veću proizvodnju nego neko sa 60 pop...

shaggy
17.07.07, 23:43
evo moj primjer,na slovenskom serveru,kao rimljanin sa 13 pop sam imao 10 legionara,onda tek ekonomiju isao raditi,dakle sve je legitimno siguran sam

Psycho Dad
17.07.07, 23:45
Vidis, u pravu si... i jos ako je maznuo doma kreditnu karticu, eto nam prvaka hrvatskog traviana... :rolleyes:

shaggy
17.07.07, 23:48
Vidis, u pravu si... i jos ako je maznuo doma kreditnu karticu, eto nam prvaka hrvatskog traviana... :rolleyes:

e nuzno,ja sam non gold igrac,jednostavno je,nabijes 3-4 legionara u zastiti i onda inaktivce mazes dok ih nemas 7-8 onda malo vece i tako,ide to kad se uigras malo

Psycho Dad
18.07.07, 00:01
Dobro... vidi se da imas iskustva... vjerovatno si i probao sa svim plemenima... tesko je ovako naslijepo znati... :rolleyes: A vidi se i da su slovenci prije nas imali server... odma su se odvojili...

mariik
18.07.07, 00:16
slovenski server je krenio ima jedno misec ipo dana... biće ovi iz BOSa skontali da neće osvojit svoj server, pa krenili u napad na naš :D
a odvojili su se jedino jer koriste zlato... u biti za jedno misec dana će u prvih 100 bit samo oni koji koriste zlato...

Psycho Dad
18.07.07, 00:38
Ako se nekome bacaju pare na igru, neka... :)

meteje
28.07.07, 19:20
slovenski server je krenio ima jedno misec ipo dana... biće ovi iz BOSa skontali da neće osvojit svoj server, pa krenili u napad na naš :D
a odvojili su se jedino jer koriste zlato... u biti za jedno misec dana će u prvih 100 bit samo oni koji koriste zlato...

a onda cemo i mi polako svi zajedno svim snagama potuci sve slovence koji sada tuku nas:p

lukaSSS
28.07.07, 20:59
nihče nima travian + z bos-a na hr serverju :rolleyes: