PDA

View Full Version : S&T, bolesna povijest

ariac
10.11.10, 23:33
Ehm, kao i na kraju proslog s2, dati cu relativno kratak i podjednako razumljiv osvrt na savez s kojim sam igrao kao i na saveznike, neprijatelje i voajere na +/+ koordinatama. Razlog pisanju svega ovoga je isti kao i prosli put: da upozorimo najmladje na opasnosti koje ih ocekuju kad odluce odigrati "jos samo jedan server".

Cemu sve to?
Pouceni iskustvom sa proslog s2 gdje smo igrali u velikom Dicktatu, ovaj server (u dogovoru s nekolicinom najblizih naivcina) je odluceno igrati u malom savezu koji ce se malo katati sa susjedima i uz malo srece biti skatan do polovine servera. Na pocetku smo trebali ici sa ZSMM, dapace mislim da je kolegica Dione i dala to ime, ali smo se u zadnjem trenutku predomislili i odlucili zaigrati sa izvjesnim 4fun-ovcem pod umjetnickim imenom Joe u savezu koji je promijenio nekoliko imena, a zadnje mu je ime bilo S&T. Prvo je ime bilo Clockwork Orange (zapamtite to ime, trebati ce kasnije zbog matematike).

Prolog
Pa kao i uvjek, poznanstava i opcenito miroljubiva priroda su nas zamalo unistile. Malo po malo sa 15 solidnih farmi smo narasli na 30-ak igraca. Kako? To mi je jos uvjek misterija jer sam se, poucen prijasnjim iskustvima, klonio vodstva. Znam da su primljeni u savez 2-3 igraca jer su bili super igraci na proslom serveru, 2-3 igraca jer ih znamo otprije i jos 2-3 jer ih zarko zelimo upoznati. Stvar se pocela razvijati u zeljenom smjeru, imali smo i farme i spijune. Sve kao pravi savez :)

Sto je poslo po zlu?
Poceli su nas malo katati i odlucio sam pomoci nasem vodstvu preuzevsi brigu o deffu. Sta tu moze biti problem? Malo posaljes MM, malo proucis napade i to je to. Neki nikada ne nauce :D. U medjuvremenu smo pronasli sebi slicne i odlucili sklopiti saveznistvo sa S.A.B.H i sa 2FUN4U. Napravili smo skype sobu, dogovorili se da ne primamo preostale farme u saveze i hrabro zaratili sa Old Time savezom. Respect smo gledali malo onako ... kao neke sumnjive likove sto se smucaju po rubu kvadranta i ne zele se druziti s nama.

I. cin
2fun4U je imao neke probleme unutar saveza (haiku drame) pa smo se odlucili udruziti s njima da bi bolje pratili sve to. Spojili smo se u savez pod imenom ... e hebiga, ne sjecam se ni ja vise. No dobro, netko je dovukao i izvjesne Lavice da nam budu wing iako nitko nije bas definirao sto to znaci biti wing pa je i tu nastalo brdo zabave na skype-u. Sve u duhu pravog saveza :)

Pauza
Medju najljepsim detaljima iz prvog cina moram izdvojiti:
1) kada su igraci mahom prelazili iz glavnog saveza u wing da se malo odmore
2) kada su se svi nasi offeri prvi put pozabijali u zdrpija na radost svih servera
3) kada su na azerbejdjanskom forumu stavljeni reporti zabijanja u zdrpija

II. cin
Raskol sa S.A.B.H.-om je nastao oko neke farme za koju su postojale osnovane sumnje da nije farma. Stenogram sa skype-a vodja saveza (skracena, anonimna verzija):
A: farma je!
B: nije farma!
C: tko?
B: raskidamo saveznistvo!

(samo zbog ovakvih konstruktivnih dijaloga se isplati biti u vodstvu)

III. cin
Sada smo na karti s jedne strane bili Old SABH i Old Time protiv nas (mislim da smo se u tom
trenutku zvali nekako) i SYN. Naravno, raskinuli smo sve odnose sa nasim wingom, nekoliko igraca je preslo u SYN, nekoliko je ratovalo sa neprijateljskim savezima, a vecina je balila na skype-u. U jednom trenutku smo se odlucili pozabijati u zdrpija. Potpuni uspjeh u toj akciji je bio nadmasen jedino sklapanjem tihog saveznistva sa respectom. Mayday nam se pridruzio jer im je bilo dosadno, a 2 najveca igraca su ugasila racune zbog RL-a. Preminovali smo se konacno u S&T (to je prethodni savez kada mu se oduzme guerilla, odnosno 2fun4u, Lavice i par farmi ~ Clockwork Orange s pocetka teksta). Ukratko, gazili su nas po planu i bili smo vrlo blizu konacnom cilju gasenja racuna. Nazalost, vodstvo se povuklo, a ja i nekolicina neiskusnih igraca smo u naletu euforije odlucili ne gasiti racune. Budale, na celu samnom. Jos se onaj nesretni respect umjesao i poceo katati u.s.b. (to je bivsi old sabh, kada mu se oduzme sabh). U vjecnoj potrazi za zabavom smo se dogovorili sa SYN-om da se posvadjamo na mrtvo ime, pricamo gadarije IGM i sirimo kompromitirajuce fotografije na skype-u. Naravno, Respectovci su bez pardona poceli katati SYN i sve nase nade su potonule.

Pauza
Medju najljepsim detaljima iz drugog i treceg cina moram izdvojiti:
1) FED
2) kada smo se po drugi put masovno pozabijali u zdrpija
3) kada je kineska lokalna radio postaja izvjestila o zabijanju u zdrpija
4) kada smo dali art stabilnost x5 PC-u jer smo se dogovorili za nediranje do 95 levela WW-a
5) kada nitko bas nije mogao utvrditi tko se tu s kim dogovorio i za koji server
6) kada sam otkrio da normabele mogu udrobiti u jogurt

Epilog
Respect je skatao s kim smo se god posvadjali u kvadrantu i morali smo u pomoc pozvati susjedni kvadrant. Nazalost, prekasno ... dosli su natari i dozivjeli smo kraj servera.

Pouka
ZSMM

dr.krafter
11.11.10, 07:27
:D

:cerek::cerek::cerek:

sve u svemu bilo nam je zanimljivo na početku :party:

Ariel
11.11.10, 14:18
I sad neki tvrde da je potpuno traviansko ispunjenje kad pošalješ pravi off u pravo vrijeme na pravu metu.

:D