PDA

View Full Version : Server 4 - Problem

dadozg
30.04.11, 09:02
poštovani,

ovo više nema smisla,mislim da mi korisnici vaše usluge koju masno plačamo najblaže rečeno ovo ne zaslužujemo.

server s4 opet ne radi i to več 2,5 sata.....svaki dan je neki pad servera što jako utječe na našu igru koju ponavljam MASNO plačamo....

ja sam spreman prihvatiti stanku od par dana samo da se napravi da više nema pada servera jer vo više nema smisla....

hvala

Itachi
30.04.11, 09:26
U životu sam vidio više njemačkih informacijskih sustava i makar su u pravilu grafička sučelja ružna i izgledaju ko iz ''kamenog doba'' zajednička stvar im je bila pouzdanost u radu i jasna kontrola pristupa. Ovaj travian hvala bogu ima para, i za ovako loš rad mogu biti krive dvije stvari. Ili su vlasnici traviana namjerno nam podvalili loš proizvod ili padove izazivaju ''nestručni zahvati'' ekipe iz travian teama koji mogu ''čeprkati po bazi''. Ili me niti ne zanima kao što me nije zanimalo zašto ona kapča radi gluposti. Kad mi dosade s time biti će baj baj i sretan ja sretni oni izgleda.

dadozg
30.04.11, 09:35
ma mene samo zanima,sad svi nekaj prave kampanje oko zaštite potrošača,mi smo potrošači i to veliki,a dobijamo za uzvrat loš proizvod i lošu uslugu...nema nikakve isprike za to...neznam zakaj ni game admin se malo ne pobrine za nas luđake koji ovo igramo jer ipak se tu vrte RL novci i to veliki novci...recimo brat i ja smo do sad na s4 uplatili barem 15 paketa golda (mislim na velike pakete od 600 golda) što nije mala lova i imamo pravo da s eljutimo ako več tri sata ne možemo uči na igru koju plačamo...da je to prvi put rekao bi ajde ok,ali ovo je več učestalo...

Socius
30.04.11, 09:45
Igra je besplatna i nitko vas ne tjera da uplaćujete novac za zlato! Ako ste već uplatili novac, onda ste dobili zlato i to je to! :P

Kad se očekuje popravak hr4?

cakani
30.04.11, 10:00
ajde socius ne provociraj...
Slažem se sa dečkima da T4 stvarno neradi onako kako bi trebao.
I naravno da je možda trebalo sačekat da se isprave svi nedostaci T4, pa onda ga pokrenut'.
Kako nebi bili nezadovoljni, ..kad nešto masno plačaš a dobiješ kvarljivu robu...

dadozg
30.04.11, 10:00
Igra je besplatna i nitko vas ne tjera da uplaćujete novac za zlato! Ako ste već uplatili novac, onda ste dobili zlato i to je to! :P

Kad se očekuje popravak hr4?

jel ti to sebe ubjeđuješ da je igra besplatna? bez golda maltene nemaš nikakve šanse za igranje zato aj molim te ne bacaj bisere....igra se plaća i to se masno plaća,em sa slobodnim vremenom em sa RL novce...

i mene zanima kad če se popraviti s4 jer mi curi žito ;(

TiM_duh_13
30.04.11, 10:06
mene više zanima povrat novca koji je uložen u ovaj poluproizvod koji ne radi kako treba

vidi i stanje na S4

pozz i mirna gradnja

Socius
30.04.11, 10:07
..kad nešto masno plačaš a dobiješ kvarljivu robu...

Ma šta to ti masno plaćaš? Ja ne plaćam ništa i uživam u igri koja je besplatna :P Igra je sasvim ok i naravno je da kao i svaka i ova ima bugove koje treba ispraviti. Od kako igram travian uvijek je bilo nečega, tako da me to ne iznenađuje. :D

Socius
30.04.11, 10:09
mene više zanima povrat novca koji je uložen u ovaj poluproizvod koji ne radi kako treba

vidi i stanje na S4

pozz i mirna gradnja

povrat kojeg novca??? O čemu vi pričate?? Pa igra je besplatna!

TiM_duh_13
30.04.11, 10:11
ovo svakako nije besplatni server

bez zlata/srebra nemožeš skoro ništa

aukcije su skupe ali se isplate

"pristao" sam na tu igru

trošim eure da bih opstao

ali..

sa toliko problema u samoj igri nema smisla niti igrati

bosanski T4 radi bez greške

zašto hrvatski ima toliko bug-ova i rušenja???

Socius
30.04.11, 10:12
bez golda maltene nemaš nikakve šanse za igranje zato aj molim te ne bacaj bisere....igra se plaća i to se masno plaća,em sa slobodnim vremenom em sa RL novce...

Gold je za one koji ne znaju drugačije igrat travian, i ja bez golda sasvim dobro napredujem. Na početku kad sam tek počeo igrati, i ja sam uplaćivao jer nisam znao igrati, ali sam se naučio i ne koristim opciju gold. GOLD JE ZA POČETNIKE!!

TiM_duh_13
30.04.11, 10:14
povrat kojeg novca??? O čemu vi pričate?? Pa igra je besplatna!

pa nisam u top20 napadaća i heroj u prvih 30 samo od onog što sam dobio od igre

u to je uloženo min 100 eura

a nemogu igrati kako treba

i di ti je tu besplatna igra???

besplatano je samo skidanje igre

Socius
30.04.11, 10:16
jel ti to sebe ubjeđuješ da je igra besplatna? bez golda maltene nemaš nikakve šanse za igranje zato aj molim te ne bacaj bisere....igra se plaća i to se masno plaća,em sa slobodnim vremenom em sa RL novce...

Gold je za one koji ne znaju igrati travian, a bez golda se može itekako napredovat, samo moraš znat! :P Ko ne zna, taj plaća :D

Socius
30.04.11, 10:21
pa nisam u top20 napadaća i heroj u prvih 30 samo od onog što sam dobio od igre

u to je uloženo min 100 eura

a nemogu igrati kako treba

i di ti je tu besplatna igra???

besplatano je samo skidanje igre

L :D L Ti očito moraš plaćat da bi bio među najboljima, jer ne znaš drugačije igrat, ja ne moram.

Brain Killer
30.04.11, 10:21
Gold je za one koji ne znaju igrati travian, a bez golda se može itekako napredovat, samo moraš znat! :P Ko ne zna, taj plaća :D

Pa valjda ti sasvim dobro napreduješ ak te ne smeta da si farma :)

Socius
30.04.11, 10:24
Pa valjda ti sasvim dobro napreduješ ak te ne smeta da si farma :)

Još od 2009. mi nitko nije uspio uzeti jedan resurs, toliko o tome kolika sam farma. A tebi ako treba zlato da bi napredovao i igrao igru, samo kupuj! Folnlinder obožava takve igrače :D

Prime
30.04.11, 10:26
Ajde daj nick pa da provjerimo tu tvoju tezu da ti nitko nije uzeo res

TiM_duh_13
socius:

koji si na serveru??

na kojem ti je lvl heroj??

u jednome si u pravu

nisam morao uplaćivati zlato

ali prihvatio sam "njihova" pravila

da bih bio "u igri" uplatio sam zlato

a što sam dobio za uzvrat???

nemogu igrati kako treba jer stalno neki kvar ili bug

pa ako nisu u stanju osigurati kakvu takvu stabilnost neka vrate uloženi stvarni novac i ukinu server jer ovakva igra više nema smisla

Socius
Ajde daj nick pa da provjerimo tu tvoju tezu da ti nitko nije uzeo res

socius, kao i uvijek :D

cakani
30.04.11, 10:27
ej farmo...koliko te plačaju ovi iz travian tima ???
Ovdje ti nije mjesto...odi na farma forum !!:cerek:

Prime
30.04.11, 10:30
Farma.kako sam i mislio

Socius
30.04.11, 10:31
Farma.kako sam i mislio

Vidim usudio si se napasti :D

Prime
30.04.11, 10:33
i bih da mogu pokrenut hebeni server,ako si ti uspio evo da znas ko dolazi T.N.T.

Socius
30.04.11, 10:34
i bih da mogu pokrenut hebeni server,ako si ti uspio evo da znas ko dolazi T.N.T.

čekam te sa kavom :D

CM Marko
30.04.11, 10:46
Zbog problema sa mrežom neki serveri nisu bili dostupni na žalost među njima se našao i naš server 4 (kao što ste i primetili) ovim su zahvaćeni i neki turski, italijanski i ruski serveri...

Svim igračima se izvinjavamo na nastaloj neprijatnosti usled ne dostupnosti servera. Ukoliko dobijemo još neku informaciju u vezi nastalog problema obavestićemo sve igrače.

dadozg
30.04.11, 11:16
Marko,

Hvala na odgovoru,ali molim odgovor i na slijedeće pitanje:

kada če se moč igrati normalno na hr4 bez ikakvih problema? server puca bar jednom dnevno,ako odigramo jedan dan,a da ne pukne to je prava rijetkost.

Hvala

@socius

sve su ti rekli prime i brain-farma.

CM Marko
30.04.11, 11:35
Padovi servera svakako nisu namerno izazvani i ne mogu se predvideti (kako bi se na vreme sprečili) tako da na to pitanja neverujem da bilo ko može dati konkretan odgovor. Ono što može jeste da se na vreme reaguje i u što kraćem roku problem reši.

dadozg
30.04.11, 11:50
shvačam da nisu namjerno izazvani,ali moraš shvatiti da prošle verzije su imale možda jedno pucanje u deset mjeseci,a ovo malo malo pa puca što jako iritira ....jel možeš bar u ime svih nas kontaktirat vlasnike igre i reči da se ekipa buni jako,možeš im dat informaciju koliko je golda do sad potrošeno od početka s4 što je ja mislim jako puno za našu malu državu pod recesijom...

hvala

TiM_duh_13
30.04.11, 11:56
Padovi servera svakako nisu namerno izazvani i ne mogu se predvideti (kako bi se na vreme sprečili) tako da na to pitanja neverujem da bilo ko može dati konkretan odgovor. Ono što može jeste da se na vreme reaguje i u što kraćem roku problem reši.

mislim da ti padovi nisu samo uzrokovani problemima na serveru jer bi onda i ostali hr serveri padali

ovdje je, po meni, greška i u samom programu igre

nešto u samoj hr verziji T4 nije kako treba i valjda zato toliko "pada"

erorr
30.04.11, 12:18
Com10 koji je bio prvi T4 server nije se uopce rušio....zato sumljam je da je do verzije T4..... Ali cuj kod nas sve prolazi pa tako i ti kvarovi.... jedino odvjetnika i udri po travianu :)

CM Marko
30.04.11, 16:59
mislim da ti padovi nisu samo uzrokovani problemima na serveru jer bi onda i ostali hr serveri padali

ovdje je, po meni, greška i u samom programu igre

nešto u samoj hr verziji T4 nije kako treba i valjda zato toliko "pada"
Ne nalaze se svi Travian svetovi na jednom serveru već na više od 850 servera (prema informaciji sa zvaničnog sajta) tako da nisu svi T4 serveri povezani.

mgaby
30.04.11, 21:40
Com10 koji je bio prvi T4 server nije se uopce rušio....zato sumljam je da je do verzije T4..... Ali cuj kod nas sve prolazi pa tako i ti kvarovi.... jedino odvjetnika i udri po travianu :)

Otkud ti ideja da nije padao, pa bilo je barem 10 rollback-ova, a da ne pričamo o manjim pucanjima. Svi T4 su nestabilni i nije to problem samo na hr serveru nego na svima.

Horall
30.04.11, 22:58
Dobili ste odgovor admina, ovdje ide lokot. Pojednici imate sreće što nećete dobiti opomene za prepucavanje jer sam dobre volje večeras.

Lijep pozdrav, Horall