PDA

View Full Version : Važno: Balkanski server

CM Marko
09.08.11, 20:32
Zdravo igrači,

postoji mogućnost za otvaranje jednog Balkanskog servera koji bi obuhvatio igrače iz Hrvatske, Srbije i Bosne.

Zanima nas Vaše mišljenje o otvaranju takvog servera.

Nebismo voleli da se tema pretvori u raspravu oko verzije igre koja bi bila na serveru jer ni otvaranje samog servera nije sigurno, te Vas molimo da se držite teme.

PS. Kada budemo imali još informacija obavestićemo Vas.

Srdačan Pozdrav,
Vaš Admin Marko

Sharafciger (kifla brate)
09.08.11, 22:56
meni osobno je dosta "regiona" ...

mangup
09.08.11, 23:41
balkanski ? kaj balkan još postoji ?

Superhik
10.08.11, 00:01
@mangup: Ljudi ni ne znaju koliko su u krivu kada ovaj dio Europe nazivaju Balkanom govoreći u geografskom smislu ;)

Otvaranja još jednom servera na ove postojeće je besmislica, ljudi ako žele igrati na nekom rs, ba ili hr serveru registriraju se na njih. Na ovaj način bi se dalo da se još više razvodni igračka populacija na već dovoljno jadnim serverima :)

Toso
10.08.11, 02:04
Mislim da da, ali samo uz T3.6.

Znam da nije tema to, but, stvar je takva da zavrsava s1.hr, i dosta ekipe nakon ljeta zeli jedan pravi server igrati, i vecina bi cekala s5 da se resetira. Mislim da bi ovo bio dobar win, i da bi dosta jakih saveza doslo igrati.

Salahad Itmijan
10.08.11, 02:14
Nekima stvarno nije tolko bitno dal budu igrali s igračima iz Srbije i BIH kolko to dal bu T3.6 ili T4.
Radije bi igral na slabijem serveru al da je T3.6 nego na jačem al da je T4. A ovo bu ipak vjerojatno malo napučeniji, takve stvari privlače ljude.

S druge strane, veći je prioritet zatvaranje par servera..al vidim da se samo razmišlja o otvaranju novih..

hbudimir
10.08.11, 02:37
Mislim da je ideja odlicna, pod određenim uvjetima.

1.) Zatvaranje dijela servera na hr-u (ne znam kakvo je stanje u ostalim zemljama)
Bitno je ovo jer je ionako premalo igraca na previse servera. Ako se sada samo doda jos jedan server, situacija ce se jos vise pogorsat.
2.) Verzija 3,6
Znam da to nije tema al cu svejedno napomenut jer smatram da je jako bitno koja je verzija
3.) Vrijeme restarta negdje nakon ljeta (9. ili 10. mjesec)
Na taj nacin bi se privuklo dosta ljubitelja 3,6 verzije koji nebi u tom trenutku imali niti jedan aktivan server (osim s5 kojeg ionako jako malo ljudi igra)

adis_ade_top
10.08.11, 11:38

1.) Zatvaranje dijela servera na hr-u (ne znam kakvo je stanje u ostalim zemljama)
Bitno je ovo jer je ionako premalo igraca na previse servera. Ako se sada samo doda jos jedan server, situacija ce se jos vise pogorsat.
2.) Verzija 3,6
Znam da to nije tema al cu svejedno napomenut jer smatram da je jako bitno koja je verzija
Na taj nacin bi se privuklo dosta ljubitelja 3,6 verzije koji nebi u tom trenutku imali niti jedan aktivan server (osim s5 kojeg ionako jako malo ljudi igra)

slazem se
balkanski server je dobra ideja,ja mislim da ce vise igraca igrati ako bude speed(3.6) ili spori(T4),nego da bude obrnuto :D

i najbolje po meni je da server starta početkom januara(sijećnja)..

gabrek
10.08.11, 12:24
ako bi bio zajednički speed t3.6 onda definitivno da,a ako ne onda je meni svejedno jer ionako nisam neki ljubitelj sporih servera kao ni t4 verzija!!

Prime
10.08.11, 12:51
Po meni ok ideja,ali definitivo NE u 3.6 verziji nego t4(koji radi naravno),pogledajte samo kolko ljudi igra t4 a kolko staru verziju,cak i trenutno bugani t4.

CM Marko
10.08.11, 15:48
Vezi verzije igre, kao što sam napisao već ne zna se jer nije definitivno otvaranje takvog servera. Sve što vlasnike igre u ovom trenutku zanima jeste mišljenje o samom serveru.

Ono što se očekuje jeste dosta igrača a samim tim i dosta zabave i borbi.

Eliminator
10.08.11, 16:19
Bilo bi dobro otvoriti taj 'Balkanski server'. Ali bilo bi još bolje kad bi bila 2 brza servera i 2 spora, i tako da je jedan brzi verzija T3.6 i drugi verzija T4, isto tako sa sporima. Tako neka igrači odaberu koju će verziju igrati. I biti će više igrača onda i ja mislim da je to dobro.

dadozg
10.08.11, 16:53
pa čak sam i za...bilo bi zanimljivo vidjeti nacionalne saveze i fajtove...recimo ko ovaj košarkaški turnir koji je sad bio....

ali definitivno starija verzija jer ova nova verzija je prepuna dječjih bolesti....

ruzno pleme
10.08.11, 18:30
ja sam za, svejedno koja verzija, mislim da bi puno ljudi bilo zainteresirano za tako nesto :)
Prime t4 verziju igraju farme i klinci(mislim registriraju se jer su fora slikice i onda odustanu)

CM Marko
10.08.11, 19:55
Za nacionalne saveze ne mogu da kažem ništa ali što se tiče takvih igrača sigurno je da će se po koji pojaviti kao što ih i sada ima na serverima pomenute 3 zemlje. Ali takvi "igrači" obično završe igru pre zvaničnog kraja :) tako da su oni najmanji problem.

Možda nebi bilo loše prodiskutovati i o vremenu eventualnog početka.

Toso
10.08.11, 20:25
definitivno nakon kraja s1, koji ce biti jedini ongoing T3.6 server ovdje. ne znam za stanje na .ba i .rs, ali vjerujem da se priblizno da naci neki datum (listopad/studeni) kada bi mogao poceti. Znam za dosta saveza koji bi se vjerovatno prikljucili jer trenutno ne igraju nista radi ljeta.

baka u kanalu
11.08.11, 02:53
Za nacionalne saveze ne mogu da kažem ništa ali što se tiče takvih igrača sigurno je da će se po koji pojaviti kao što ih i sada ima na serverima pomenute 3 zemlje. Ali takvi "igrači" obično završe igru pre zvaničnog kraja :) tako da su oni najmanji problem.

Možda nebi bilo loše prodiskutovati i o vremenu eventualnog početka.

10.mj. je mislim idealan
jel imamo mogučnost dobiti turnirsku verziju?
aktiviranje takvog "balkanskog" servera ima cilj da se postigne optimalan broj igrača u igri pretpostavljam,sam ja mislim da i to bude kratkog vjeka...eto iznjet ću svoje mišljenje kak bi možda mogi povečati broj igrača. 1).nagrađivanjem igrača-ne samo prva mjesta...recimo prvih 5 u svim kategorijama( po mogučnosti da se def bodovi upisuju deferu-treba i njih za igru motivirati)..igrači koji se budu borili za nagrade,vjerujem budu pojačali potrošnju golda tako da će njemci u biti više zaraditi.
2).nagrađivanjem saveza koji digne ww na 100lvl...pobjednici bi igrali restart servera,nebi bilo megakoalicija igra bi bila zanimljivija
3).besplatnim +paketom(mislim na preglednost igre,ne na duple gradnje i 2xtrgovce)....zna se dogoditi da pojedinac ugasi ili ostavi ac jer nema trenutno golda
4). liberalniji forum,sa hoff temom...prepucavanje,vrijeđanja,naravno kažnjavati...mislim i na uvrede tipa farma ili nob
hof temu složiti tako da se vidi cijeli tjek rata među savezima,zajedno sa komentarima
5)jedan server koristiti za nove igrače jer oni nemogu opstati u igri.
tek nakon odigrane sezone,novi igrač bi mogao ići na više rangirani(nadam se turnirski) server.
osim što bi osigurali veči broj iskusnih igrača,ujedno bi smanjili broj multi aceva,jer svaki multić traži 4-6 mjeseci igranja edukacijskog servera.
znam da se sve mora bolje razraditi..al to je tvoj posao :P

tomo
11.08.11, 12:01
ideja je fenomenalna.. neda mi se ići dalje sa hr servera ,ali ovo bi bilo kao da ostanem a ne igram stalno s jedno te istim igračima...konačno nešto novo da se ovo učini zanimljivijim :))

teutanac
11.08.11, 18:14
Ideja nije loša ,dobro da ste i primjetili da je sve manji odaziv na servere, da nepričam o speed serverima,
primjer prošli hrx: 1500 registriranih 120 online dnevno, i na drugim nije nešto bolje sve je to nula kad se sjetim prvih baxova sa po 10-15k registriranih mape pune gro igrača,što aktivnih što neaktivnih preko 1000 online dnevno,,
Svaka država je dobila svoje servere pa su se ljudi podijelili razumljivo,,
Al sa osnivanjem jednog servera na neutralnom terenu kako bi se reklo, recimo "Balkanski server" kako vi kažete bi moglo proči.Speed server, zimski , turnir najačih aliansi na ovim prostorima, ako bi se svi odazvali bilo bi fajta i igre,stvorio bi se jak server ponovo sa 10-15k igrača ali uz reklame nekakve jer nečita svako forum.

bezimeni
11.08.11, 22:08
Svakako bih volio odigrat jedan takav balkanski server naravno u t 3.6 verziji ,no previše servera imamo da se smanji broj servera na 2 normalna i 1 speed sasvim dovoljno za hr,ba,rs domenu i naravno jedan balkanski, no da i on bude u t 3.6 x2 verziji pošto ova t4 još ne radi kako bi trebala.Ionako iskusni igraći mješaju servere igraju na svim domenama bez obzira dali je to hr ili ba ili rs.U svakom slučaju ovakav novitet bi doživio dobar odaziv....:gamer s mišem:

Admine svakako nastavi borbu za vlasnicima da se ta ideja i ostvari.

Tox
12.08.11, 03:19
Po meni ok ideja,ali definitivo NE u 3.6 verziji nego t4(koji radi naravno),pogledajte samo kolko ljudi igra t4 a kolko staru verziju,cak i trenutno bugani t4.

Zato jer je T4 još uvijek nov, i još uvijek ima 'veterana' koji su prije igrali travian pa odustali i sada su došli regali se na T4 da malo vide kakav je pa odigraju u isto vrijeme 2-3 servera da lakše prate malo kako to ide i nakupi se... Ali budimo realni zar nije većini draži onaj pravi travian, onaj jednostavni onaj bijeli a ne šareni, onaj koji ima jednostavne slike, onaj s kojim se ne treba hebat i koji radi ko batman :D
Ja sam počeo igrat browser igre prije cca. 2 i pol godine. Tada sam naletio na travian i bio je drugačiji od ostalih igri baš zato jer je bio jednostavan, nisam razumio k*** i toj igri ali imao sam rođaka koji mi je pojasnio sve i eto očarao me baš zato jer je bio drugčiji, jednostavniji grafički a puno kompliciraniji i zanimljiviji u borbi sam brojem jedinica koji nije ni prevelik ni premalen, sve super...

Čunga Lunga
12.08.11, 10:18
Odlicna ideja, ali samo verzija t 3.6

adis_ade_top
12.08.11, 10:59
T4 je super ali mu je grafika,mapa.... skroz bezveze

svejedno mi je koja je verzija(3.6 ili T4) samo da nema problema sa serverom

The Bryach
19.08.11, 16:45
edit

Superhik
19.08.11, 17:25
EDIT

zahvaljujem šta si se sam javio za ban, tvoja želja je ispunjena, ohladi do daljnjega

Lp
Hik

cakani
20.08.11, 14:32
odlična ideja od strane travian tima..
Ali..treba igrače motivirat sa nečim ..(nagrade)
što se tiće verzije možda bi bilo bolje sa 3.6 verzijom..
Vrijeme početka servera je najbolje staviti na jesen.:palčina:

enterr
20.08.11, 21:26
odlicna ideja,naravno vecina bi 3.6 verziju,samo da nije t4 po meni...i bilo bi dobro da kad svi RS,Bih,Cro serveri zavrse da ih pogase i da naprave ''balkanske servere''(npr 1 speed i 3 spora).Al dobro,necemo sad filozofirati :D

Superhik
21.08.11, 09:48
Neka mi molim Vas netko objasni šta dobroga se dobiva sa ostvaranjem još jednog servera uz ostanak postoječih?

TaraT
21.08.11, 14:43
definitivno da, ali samo u 3.6 verziji
nekima je verzija bitna, tako da bi i o tome trebalo razmisliti, jer koliko mi se cini, najvise za tako nesto je zainteresirana stara ekipa koja igra vec dugi niz godina i nije ljubitelj t4
ssto se dobije?
vise igraca na jednom mjestu, posebno onih kvalitetnih, jer budimo realni, puno ljudi se zasitilo, povuklo, odustalo, tako da na svim hr serverima zajedno ne moze se naci ekipe za 3 postena saveza

Superhik
21.08.11, 15:02
definitivno da, ali samo u 3.6 verziji
nekima je verzija bitna, tako da bi i o tome trebalo razmisliti, jer koliko mi se cini, najvise za tako nesto je zainteresirana stara ekipa koja igra vec dugi niz godina i nije ljubitelj t4
ssto se dobije?
vise igraca na jednom mjestu, posebno onih kvalitetnih, jer budimo realni, puno ljudi se zasitilo, povuklo, odustalo, tako da na svim hr serverima zajedno ne moze se naci ekipe za 3 postena saveza

Ako ostaju postojeći serveri zašto bi igrači išli na neki tamo server jer i sad da žele mogu se regat na ba ili rs server kao što i rade. Zar ne bi novi server razvodnio još više igračku populaciju? Jer ćim nekom se ne bi svidjelo kak se situacija razvija jednostavno ise prebacio na neki od 10 tak drugih hr, rs ili ba servera.

Toso
21.08.11, 16:40
ako bi dosli organizirano neki ljudi i ekipe, vjerujem da bi islo.

Zvjer
21.08.11, 18:01
Neka mi molim Vas netko objasni šta dobroga se dobiva sa ostvaranjem još jednog servera uz ostanak postoječih?
^^
Vidim da se okupila ekipica koja je uvijerena da je veličanstveno močna da osvoji server,pardon.Ta euforija če vas tući(ne sve većinu) jedno tjedan dana pa ćete svi zbrisat acceve?Po meni ideja je ok,ali kakve su idiotarije da se pričeka da se zaustave svi serveri pa da se to igra tih par servera?Ko god da je to reko moje pitanje je ima li ičega u toj glavi.Jer jednostavno onda zašto ne napravimo fino partizansku zastavicu umijesto zastavica hr,ba i rs?

TaraT
21.08.11, 22:18
Ako ostaju postojeći serveri zašto bi igrači išli na neki tamo server jer i sad da žele mogu se regat na ba ili rs server kao što i rade. Zar ne bi novi server razvodnio još više igračku populaciju? Jer ćim nekom se ne bi svidjelo kak se situacija razvija jednostavno ise prebacio na neki od 10 tak drugih hr, rs ili ba servera.

pa jednostavno, vjerujem da bi puno veci broj ljudi se registrirao na neki tako sluzbeni server
ovako tko i ode na rs ili ba, ili tko dodje ovdje, mislim da su to izolirane i manje grupice
da bi se s sluzbenim "balkanskim" serverom dobio puno veci odaziv ljudi te bi nacionalni serveri u tom slucaju cak mozda pali u drugi plan
takodjer, mislim da ne bi bilo brisanja ekipe s tog servera, jer bi se vecina ljudi dosla okusati i ogledati u najboljim mogucim sastavima
vjerujem (ili se bar nadam) da bi jedan mid, syn, pc ili bilo koji drugi savez bio prvi koji bi isao tamo, a da to nije ekipa koja se brise kad ne ide sve najidealnije

ludi ivan
22.08.11, 04:03
balkanski server ???? skroz nepotrebno i jako teško izvedivo, koja bi domena bila ? .org ili .eu ili com ??

sad ide restart hrx_a neka ga pokrenu kao t 3.6 ali negdje u 10 mjesecu i jamčim vam da bu bilo bar 10k igrača ionako svi sa ovih prostora igraju sve servere i ba i rs i hr tako da je totalno nepotrebno još i 4 nekakav balkanski speed. a ako i reklama bude dobra tj i najava moglo bi se dosta igrača i sa drugih govornih područja uključit samo da bude 3.6

kiler
22.08.11, 07:43
može balkanski server

zašto ne , da se malo oprobamo

samo me zanima tko će biti admin, mh i ostali službenici i kolka će biti njihova nepristranost

ne vjerujem toj ekipi i bojim se da bi uvijek oni prevagnuli na svoju stranu

Čovo
24.08.11, 13:14
Balkanski server nam uopće u ovom trenutku ne treba,bar ne za sada.
Zašto? Zato jer još uvijek imamo neiskorištenih mogućnosti i kapaciteta na HR domenama(samo treba mučniti glavom,skupiti se i sve dogovoriti).
Npr. s5 je živa katastrofa,startao je u nagorem mogućem trenutku za većinu najboljih travian hr. igrača i saveza.
Prijedlog;
Pošto vlasnik igre neće niti razmisliti a kamoli pristati da se t5 odmah ugasi predlažem da se otvori novi hr. server sa verzijom 3.6, na kojem bi se našli svi najbolji savezi svih hr. servera u poslijednje vrijeme(MID,HEG,vallhala,PC.....),svaki savez na jednom kvadrantu,i da vidimo onda čija mačka crnu vunu prede :).
Siguran sam da bi to bio najkvalitetniji hr. server ikada odigran u Hrvata.
Može to biti i samo jednogodišnji natjecateljsi server, a poslije njega bi se svi skupa zagrlili bez obzira na pobjednika i moguće razmirice otišli na taj, nazovimo, balkanski server.
Takav server ,ma kako se zvao trebao bi početi što prije ,ako je ikako moguće najkasnije za mjesec dana.

Salahad Itmijan
25.08.11, 20:04
pa jednostavno, vjerujem da bi puno veci broj ljudi se registrirao na neki tako sluzbeni server
ovako tko i ode na rs ili ba, ili tko dodje ovdje, mislim da su to izolirane i manje grupice
da bi se s sluzbenim "balkanskim" serverom dobio puno veci odaziv ljudi te bi nacionalni serveri u tom slucaju cak mozda pali u drugi plan
takodjer, mislim da ne bi bilo brisanja ekipe s tog servera, jer bi se vecina ljudi dosla okusati i ogledati u najboljim mogucim sastavima
vjerujem (ili se bar nadam) da bi jedan mid, syn, pc ili bilo koji drugi savez bio prvi koji bi isao tamo, a da to nije ekipa koja se brise kad ne ide sve najidealnije

Plus, bilo bi puno manje međusobnih poznanstva između suprotstavljenih strana. To u dobroj mjeri zna ubit igru...
Sigurno bi toga bilo i na regionalnom serveru, al ipak mislim da bi bilo puno više (dobrih i aktivnih) igrača koji se prvi put vide..
Pa nek se ratuje kak spada

Osim toga, veća je motivacija za dokazivanjem. Puno veća.
Očito je da se ne namjerava smanjiti broj servera na domenama, pa onda bar napravit jedan jaki regionalni.

cossorre
30.08.11, 10:22
pa nije vam to nlb liga, može i hr imat 2 severa a ne 5, i onaj olinjali t3.6
pa bi ta 2 bila sigurno kvalitetnija

Hefest
07.09.11, 12:12
Ma nije to ni toliko loša ideja,samo neke se stvari moraju promjeniti,predpostavljam da začetnik ove ideje želi dovući što veći broj igrača na server,kako bi to napravio definitivno mora pogasiti dosta servera neznam kako je na ba i rs stanje ali ovdje kod nas se moraju ugasiti 3 servera spora,tek onda regionalni,jer uvelike će se sve odraziti sa završecima nekih drugih servera,ekipa neće ići na neki drugi server dok igraju neki,recimo da je nakon s1 upaljenj s5 dosta igraća bi odma krenilo,ovako ja predviđam eksploziju s5 nakon restarta,kada bi kretao regionalni to isto ovisi koliko bi trajao jer su počeli skraćivati dosta servere,samo kraj definitivno nebi bio dobar da u samom jeku sezone se igra ww ili je pred ww.

shido
08.09.11, 21:24
Iako sam se povukao iz igre ovakav server bi vjerovatno odigrao :D

S tim da bude spori (moze 2x) i verzija t3.6 :)

Zita
11.09.11, 14:54
Mislim da bi otvaranje Balkanskog servera bila dobra ideja, ali T3.6 ver svakako i spori server. Igram T4.0 i to je puno bugova. Došlo je do toga da su vraćali server 24h unatrag jer nisu uspjevali riješiti problem. Kako je u međuvremenu bili i rušenja ww sa 95 na 0, samo zamislite koja se prašina digla kad je ww opet osvanuo na 95. S druge strane, treba smanjiti broj nacionalnih servera na 2 + speed. Otvorite Balkanski spori T3.6 server i savezi će doći.
Zita

Dzoni
12.09.11, 19:30
Pozdrav iz Srbije, ova ideja je veoma pozitivno ocenjena na nasem forumu a kako vidim takodje i na ba forumu, sigurno bi jedan takav server odigralo vise od 10k igraca. Kako nam je svima postalo dosadno vidim da zelite da pogasite domene pa ne verujem da bi se neko iz Srbije ili Bosne protivio tome :) rat je odavno zavrsen i verujem da bi i vi zeleli da odigrate takav server :) zao mi je samo sto 2 super moderatora ne zele takav server i menjaju misljenje ostalim ljudima. :/ Marko mislim da bi ti i Nikola trebalo da prosledite ovo Nemcima pa da oni otvore jedan takav server jer je ideja stvarno odlicna. :)

Superhik
12.09.11, 21:46
Predpostavljam da ovo za supermoderatore ide i mene jer sam komentirao ovu temu. Da se razumije nisam protiv takvog servera, ja sam protiv gomilanja bilo kakvih servera na ovako maloj populaciji igrača. Znači otvaranje novih servera ali uz zatvaranje nekih drugih :)

fiktorius
12.09.11, 22:46
Pozdrav iz Srbije, ova ideja je veoma pozitivno ocenjena na nasem forumu a kako vidim takodje i na ba forumu, sigurno bi jedan takav server odigralo vise od 10k igraca. Kako nam je svima postalo dosadno vidim da zelite da pogasite domene pa ne verujem da bi se neko iz Srbije ili Bosne protivio tome :) rat je odavno zavrsen i verujem da bi i vi zeleli da odigrate takav server :) zao mi je samo sto 2 super moderatora ne zele takav server i menjaju misljenje ostalim ljudima. :/ Marko mislim da bi ti i Nikola trebalo da prosledite ovo Nemcima pa da oni otvore jedan takav server jer je ideja stvarno odlicna. :)

opcenito mislim da ovo sa ratom itd. nebi trebalo mjesati uopce jer onda bi jos manje igraca bilo na sve 3 domene kad bi na to gledali
a otvaranje novog servera bez potunog ili djelomicnog gasenja ove 3 domene nece biti od velike koristi siguran sam jer u biti sto znaci otvaranje balkan servera pa i sad vise od 75% igraca igra na sve 3 domene speed a i spore serveretako da otvaranjem jos jednog ce se jos vise razvodeniti i ovo malo sta nas klika travian
i sad evo pratim stanje na baxu ( ja sam gasio zbog nekih nesporazuma heheal to nije ni bitno toliko)
u srijdu u pola 8 ujutro na baxu je bilo 2850 igraca i od onda svaki dan pratim broj igraca sad ih je trenutno 2539 igraca registriranih,311 igraca se ugasilo u nepunih 6 dana i ako tako nastave ovim tempom nece ih biti ni 1000 na kraju servera pa nek svabe dobro razmisle sto ce i kako napraviti jer ovo je iz servera u server sve slabije i jadnije

Salahad Itmijan
22.09.11, 20:41
btw. ja sam također za to da na BALKANSKI server pozovemo i Slovence, ako ništa drugo bar da wannabe germanima nabijemo komplekse.

HateFul
23.09.11, 01:34
1. ako se ne varam, ova ideja je stara već par ljeta i ak se do sada nije nešto slično napravilo, ne vjerujem ni da će ubuduće
2. nije potrebno gasiti nikakve servere radi toga jer ak čovjek oće igrat balkanski server onda će igrat bez obzira na ostalih 5, 10 ili 1000 servera; o tome koliko je to švabama isplativo ili ne, nek oni sami brinu
3. rat je iza nas, ali mentalno zaostalih pojedinaca koji će se pozivat na to uvijek ima i uvijek će ih biti
4. mislim da bi na takvom serveru najteži posao imali gospoda iz tima koji bi taj server držali pod kontrolom jer, istini za volju, najveće svađe i ratovi bi se vodile oko toga tko za koga radi; "ovo je sve prijevara, on je tvoj i radiš za njega" i slične teorije zavjere, kako to obično biva na našem prostoru

zaključak: na kraju tog servera ne bi se vodile rasprave o tome tko je koga nadjačao u igri, nego tko je za koga radio, a takav server nema smisla otvarat jer će nakon vatrenog krštenja biti zaboravljen i većina će se vratit svojim matičnim serverima :)

KajaKalimero
17.10.11, 19:48
slažem se i ja sa otvaranjem balkanskog serveraako je moguće na 3.6 verziji.

bezimeni
19.10.11, 23:45
Svi ste većinom za varijantu t 3.6 traviana a trenutno s5 server je jad i bijeda svi bježite na t4 pa za koga onda pokretat novi server,pa ajde pogasite acc na t 4 varijanti i bojkotirajte igru možda onda uvide vlasnici traviana koliko igraća je za taj t 4 zainteresirano. Po sadašnjem stanju ni ja nebi bio nimalo lud da pokrenem server u t 3.6 varijanti kad vidim da t4 ima daleko veči odaziv igraća.

Superhik
19.10.11, 23:49
S druge strane možeš gledat koji je trend popularnosti tog T4. Recimo jedan S4 t4 je imao prije ljeta 10500 igrača, a sada ima jedva 2400. Isto tako je i na drugim domenama. I dalje tvrdim da je T4 u ovom obliku promašaj i da će ga se ljudi jako brzo zasititi.

bezimeni
20.10.11, 00:53
Slažem se sa tobom superhik no ako smo ljubitelji ove igre mislim varijante t 3.6 onda to slabo pokazujemo eto primjer s5 server.Eto zar smo takvi ljubitelji traviana ili imamo samo takve igraće kojima je cilj kaćit medalje na acc i biti u top 100 po rejtingu i krenut igrom samo ako je to prvi dan nakon restarta.Svi smo mi bili početnici nekad pa nismo baš krenuli na poćetku servera i opet odigrali taj server učili kako se igra, pa zar je onda sramota krenut igrat server u polovici igre pa pokušat odigrati najbolje što umijemo do kraja servera .Žalosno je gledat stanje s5 servera (t 3.6 varijante) sami radimo protiv sebe htjeli bi server u varijanti t3.6 a ovaj koji imamo niti ne podržavamo kao igraći .
Moj prijedlog je ajmo oživit malo taj s5 server ako smo stvarni ljubitelji ove varijante t 3.6 pa možda i sami vlasnici traviana uvide da ima smisla ostavit varijantu t 3.6 na serverima.
Pozivam sve vas ljubitelje t 3.6 varijante da otvorite ako niste acc na s5 serveru i tim putem da pokušamo ostvarit opstanak servera u varijanti t 3.6

Eto moj mali doprinos toj borbi je otvoren acc prije 5 dana na s5 ,nik:babaroga

J.O.B.
22.10.11, 15:07
A kako cemo mi Hrvati, Bosanci, Srbi, Crnogorci razumjeti Albanski, Slovenski, Rumunjski, Grcki, Bugarski? Ja znam par jezika, znam prepoznati Slovenski i Cirilicu ali bogami ostale jezike ne znam. Da si predlozio ex-Yu server, onda bi imao moju podrsku ali Balkanski nikako ne, previse je tu jezika.

Rade
31.10.11, 00:15
A kako cemo mi Hrvati, Bosanci, Srbi, Crnogorci razumjeti Albanski, Slovenski, Rumunjski, Grcki, Bugarski? Ja znam par jezika, znam prepoznati Slovenski i Cirilicu ali bogami ostale jezike ne znam. Da si predlozio ex-Yu server, onda bi imao moju podrsku ali Balkanski nikako ne, previse je tu jezika.

English....;)
Resava sve. :)

baka u kanalu
31.10.11, 01:32
English....;)

ej si ti gledao rade u bunaru, :D..od pervana
trebao si vikati help,help..možda bi te spasio :D

medikamenat
17.12.11, 21:29
Nemam protiv T4 ništa protiv(ništa efikasno :) šalim se) , dapače i pokušao sam igrati, ali nikako mi ne sjeda.
Bilo ex-Yu ili neka "Balkanska opcija" ili kako već mislim da bi se zaljubljenicima ove igrice trebalo omogućiti da uživaju u klasičnoj 3.6 verziji.

Čovo
18.12.11, 21:49
Ja sam isto dajem svoj glas protiv t4.
Zašto?
Kada je počela t4 verzija rekli su, bit će to dobro za nas sve ,bit će više cura na travianu,igrat će se sa krpicama i oblačiti heroja.Ajde dobro rekoh ja,idem otvoriti acc i polako klikati.Al jest vraga ,onda sam tek vidio da nema ništa od oblačenja heroja ,sama golotinja.
Spremim ga ,lijepo obučem,ulickam i onda dođe siterica ili dualka i skine ga do gola a meni padne mrak na oči.Velim vam , ja svako jutro doživim stres.Hoću samo reći da je t4 postalo plodno tlo za sexističko ponašanje i izrabljivanje žena prema nama muškarcima.
Ako treba organizirati ćemo mirne prosvijede ,skupove i parade da se ukine ovo 'silovanje'.Izađimo na ulice i tražimo 'balkanski' server u 3.6 verziji, gdje će vladati ravnopravnost među spolovima,ljubav , međusobno uvažavanje i tolerancija.

S toga pitanje za adimina 'Mraka'.Do kuda se stiglo po riješavanju tog pitanja ,tj. ima li nade da
uskoro krene jedan takav server u verziji 3.6. Što čini po tom pitanju da usreći ovo svekoliko traviansko pučanstvo i daruje im jedan clasic balkanski server i tako nam uljepša ove Božićne i Novogodišnje praznike?

Hvala

CRO-hunter
05.01.12, 21:38
Ja sam isto dajem svoj glas protiv t4.
Zašto?
Kada je počela t4 verzija rekli su, bit će to dobro za nas sve ,bit će više cura na travianu,igrat će se sa krpicama i oblačiti heroja.Ajde dobro rekoh ja,idem otvoriti acc i polako klikati.Al jest vraga ,onda sam tek vidio da nema ništa od oblačenja heroja ,sama golotinja.
Spremim ga ,lijepo obučem,ulickam i onda dođe siterica ili dualka i skine ga do gola a meni padne mrak na oči.Velim vam , ja svako jutro doživim stres.Hoću samo reći da je t4 postalo plodno tlo za sexističko ponašanje i izrabljivanje žena prema nama muškarcima.
Ako treba organizirati ćemo mirne prosvijede ,skupove i parade da se ukine ovo 'silovanje'.Izađimo na ulice i tražimo 'balkanski' server u 3.6 verziji, gdje će vladati ravnopravnost među spolovima,ljubav , međusobno uvažavanje i tolerancija.

S toga pitanje za adimina 'Mraka'.Do kuda se stiglo po riješavanju tog pitanja ,tj. ima li nade da
uskoro krene jedan takav server u verziji 3.6. Što čini po tom pitanju da usreći ovo svekoliko traviansko pučanstvo i daruje im jedan clasic balkanski server i tako nam uljepša ove Božićne i Novogodišnje praznike?

Hvala

Ja ne znam o kakvoj ti golotinji pricas???
Kakvo "plodno tlo za sexističko ponašanje i izrabljivanje žena prema nama muškarcima"???
U ovoj igri nema niceg prostog, perverznog niti nema golotinje, jedino sto mozes vidjeti na heroju su gola prsa...
Sto se tice balkanskog servera, mislim da nije potreban jer na bosanskim serverima ima bosanaca, hercegovaca, hrvata i srba

Cražy
06.01.12, 18:46
Treba znat shvatiti zezanciju :staklenka:

Grego
06.01.12, 23:31
mislim da nije vazno koja je varzija, stvar je u tome da ima previse servara ljudi jednostavno pogase acc i krenu ispocetka na nekom drugom serv i tako u nedogled pogotovo u pocetku cim skucaju prvi veci off... server bi uspio samo pod uvijetom da se smanji broj servara u svim drzavama... :pije kavu:

CRO-hunter
07.01.12, 16:42
meni ovo ne zvuci kao zezancija... prije bi to protumacio kao borbu za pravdu i jednakost medu spolovima XD

maliplavi
04.03.12, 21:58
English....;)

ali onda to nije balkansi server :D

CM Marko
06.03.12, 11:12
Postoji i opcija promene jezika, pa svako može izabrati onaj koji mu najviše odgovara.

Eliminator
06.03.12, 13:57
Ali kako će se onda igrači razumjeti kad jedan pošalje drugom poruku? Trebala bi biti opcija u porukama ˝Prevoditelj˝ tako da se
igrači možu razumjeti. Ali tako bi bile greške u prijevodu. Čini mi se da bi trebali slati poruke na Engleski. Ili da ima u postavkama da sve prevede na taj odabrani jezik.

SniperFox
06.03.12, 20:08
Vrijedi probat ! Ali uvjet je da se barem 2 severa ugase ! Ne pratim tolik .ba i .rs pa neznam kakva je tamo situacija, ali kod nas je ocajno ... Ljudi gube volju...

Verzija : najbolja ona jednostava t3.6

A sta je sa mh?

sale6263
07.03.12, 09:52
previse servera,premalo igraca...ne vjerujem da ima puno igraca koji igraju sa goldom iz hrvatske,koji zele da im pristrani travian team kroji pravdu..nema slobode ni na forumu ni u igri..sve vise igraca odlazi na strane server,sto dokazuje da jezik nije uopce problem.cak njihovi modovi otvaraju chatove i hof teme na njihovom forumu samo za nas,sto je vrlo pohvalno,sto se mene tice igram nl servere zajedno sa 300-tinjak igraca iz hr.a vi uzivajte u vasim balkanskim pravilima i serverima :party:

shark
07.03.12, 09:55
previse servera,premalo igraca...ne vjerujem da ima puno igraca koji igraju sa goldom iz hrvatske,koji zele da im pristrani travian team kroji pravdu..nema slobode ni na forumu ni u igri..sve vise igraca odlazi na strane server,sto dokazuje da jezik nije uopce problem.cak njihovi modovi otvaraju chatove i hof teme na njihovom forumu samo za nas,sto je vrlo pohvalno,sto se mene tice igram nl servere zajedno sa 300-tinjak igraca iz hr.a vi uzivajte u vasim balkanskim pravilima i serverima :party:

istina ,slobode na forumu nema pa pogledajte s1 u tijedan dana nitko ništa nije napiso pola igrača otišlo van na strane servere igrat i da jezik uopče nije problem nego sloboda igrača u igri i na forumu ..Previše servera treba smanjit servere ,malo je ljudi ..

kR3s0
07.03.12, 11:02
istina ,slobode na forumu nema pa pogledajte s1 u tijedan dana nitko ništa nije napiso pola igrača otišlo van na strane servere igrat i da jezik uopče nije problem nego sloboda igrača u igri i na forumu ..Previše servera treba smanjit servere ,malo je ljudi ..
potpisujem...

Barinho
07.03.12, 11:54
Misljenje- za otvoriti balkanski server, bi trebalo ugasiti brdo servera da ostane jedan t3 i t4 verzija na svim serverima ba,hr i rs. s tim da bi se trebala dati sloboda igracima prije tvoje "vladavine" kao admina jer pola igraca ima frustracije od igranja pod "pravilima" i nepravde koja se dogada. mh previse ubijaju igru zbog zafrkancije obicne dijele ban i takve stvari, naravno podrzavam bananje kad netko nekome kaze sto ne valja ali tipa poruke "ja bi se poklopio usima da sam tako los" to nema smisla da se bana. drugo trebalo bi se na forumu dopustiti objavljivanje hof-ova i ostalih stvari jer forum je najzanimljiviji dio igre definitivno, jer nema nista bolje nego kad nekoga za..bes u ionda malo dizes tenzije po forumu da ih totalno dokrajcis :D i naravno trebala bi biti t3 verzija jer svi bolji igraci koji trose gold su vise skloniji toj verziji nego crtic verziji!

Tikky
15.03.12, 20:32
ja bi ugasio sve servere a ostavio bi samo speed,1,2 i classic i narvano napravio bi jedan balkanski speed,balkanski spori i balkanski classic

Salahad Itmijan
17.03.12, 16:03
Pretpostavljam da ima više napretka u sređivanju biračkih popisa nego ovog ?

Salahad Itmijan
20.03.12, 21:52
Yeah, to sam si otprilike i mislil :D

FlameSpirit
13.12.12, 12:24
Ideja je jako dobra. Ja bi da budu: Hr,Ba,Rs i Si. Jer i tako ima premalo igrača sve skupa s te 4 domene. Samo bi trebalo uvest neki meni za promjenu jezika. Moj odgovor: definitivno super ideja.

Edit: samo nemojte nakrcat sve puno serverima. 2-3 normalna i jedan speed,ostalo je uvrh glave.

Lauc
13.04.13, 23:41
slazem se...

INNA
11.06.13, 23:31
a jeste ludi, stvarno mislite da švabe kad bi to i dopustile, bi dali da to bude 3.6 haha al se ismijah pa osladili ljudi brk znas koja veča lova se zgrče na t4 a ne na 3.6 kojem je grafika kao da igras igricu na nokiji 3310 (rofl) staviti t4 verziju a ne ovu t4.2 ovo sto ste napravili stvarno vam nije trebalo verzija je toliko da tako kazem jadna da mogu cak da kazem da je bolja 3.6 :D
znaci frajer dodje prvi put da igra dobije 20 kaveza prije isteka zastite povata zivuljke nabije 40 popa do isteka nema ga onda do navecer na nalogu ja se zaletim sa 100 batina na njega i puknem ih bezveze i nemam zivaca da drmam da popravljam sve i obrisem se a mogao sam da spucam jos nekoliko stotina eura na gold i tu se pare gube ;) ideja apsolutno nije loša kao sto sam procitao sto rece jedan bio bi to server sa bosanskim savezima hrvatskim i srpskim znaci 10k igraca bi se sigurno okusalo i normalno gold bi tekao ko lud zarada bi bila dobra :) eto toliko od mene

Raspust Team
14.06.13, 11:40
Ideja je ok, samo nek bude 2x speed server, kao ovaj Tournament, bice zanimljivo, al nek bude 3.6 il 4.0, ovaj 4.2 je :brukica:

Tikky
19.06.13, 11:33
1.Zatvoriti sve Hrvatske,Srpske i Bosanske servere.
2.Napraviti jedan x3 i tri obicna.
To bi bila najbolja solucija ali sto god mi tu pricali svabe ce se nasmijati i zanemariti to kao da je njima stalo do tri zemlje koje su skupa manje od jednog njemackog grada.

Mr Einstein4
19.06.13, 11:45
Iskreno,ako bi trebao ovo biti balkanski server,trebali bi doći i Makedonci,i Crnogorci,i Kosovci... Ja mislim da bi nas previše bilo i da bi se taj server svako malo crashao zbog prenapučenosti i previše ljudi na vezi,rađe napravite takav server ali da bude beta i da ograničen broj igrača u regiji mogu ga testirati ili tako nešto...Ako se mene pita ja nisam ni za,a ni protiv toga...

Haris
19.06.13, 15:10
i da se forum zove sfrj xD

p.s. 3x bi bio jaci i od comx-a kad bi to tako uradili :D

Hamco
19.06.13, 15:20
p.s. 3x bi bio jaci i od comx-a kad bi to tako uradili :D

Bi al kad na vrbi rodi grozdje :P.Mozda bi bio al samo tebe kad bi stavili za MH :D

Tikky
19.06.13, 15:22
Ne bi se crasha.Ako bi se crasha napravio bi se jos jedan server.Pa i bolje da je jaci od comx.A forum bi se zvao Balkanski forum.

cakani
19.06.13, 17:05
Pa smiješno da je prošlo skoro 2 GODINE, a da ova tema još stoji..a MARKO ni da se javi..
Uglavnom ...kopiram mišljenje sa kojim se u potpunosti slažem..

10.08.11, 02:37
hbudimir
Moderator hbudimir's Avatar

Registriran
Mar 2010

2.) Verzija 3,6
Na taj nacin bi se privuklo dosta ljubitelja 3,6 verzije

FlameSpirit
25.07.13, 19:42
Update. :D

ArchAngeL
26.07.13, 01:16
Lijepa ideja ali sa kako vidim nema se zelje,ideje niti mogucnosti da se nesto takvo realizira.Ustvari mogucnosti mozda i ima ali zelje svakako ne.Kako moze tema ovako dugo stajati bez ikakvog oglasavanja Game Admina pa ako sa bilo cime onda barem sa negativnim odgovorom ako je stanje trenutno takvo da se ne moze.
Iskreno zalosno je prvo samo vidit .hr domenu u ovakvom stanju za ostale ne znam tek sam se vratio nakon poduze stanke.

Haris
27.07.13, 14:20
Lijepa ideja ali sa kako vidim nema se zelje,ideje niti mogucnosti da se nesto takvo realizira.Ustvari mogucnosti mozda i ima ali zelje svakako ne.Kako moze tema ovako dugo stajati bez ikakvog oglasavanja Game Admina pa ako sa bilo cime onda barem sa negativnim odgovorom ako je stanje trenutno takvo da se ne moze.
Iskreno zalosno je prvo samo vidit .hr domenu u ovakvom stanju za ostale ne znam tek sam se vratio nakon poduze stanke.

jbg npr da ima smao jedan balkanski speed(da nema bax,hrx,rsx) i jedan forum bilo bi super :D msm vise bi se psovali i to xD