PDA

View Full Version : RESTART Hr1 ???

cakani
12.10.12, 15:55
Jel' to greška da Hr1 počinje prije Hr3.. Pa kako to može biti ?
:tough:

sbk83
12.10.12, 16:39
Molio bi admina da odgovori na pitanje kako to da se s1 restartao prije s3 i da li imate uopće u planu restart s3 servera
hvala

kova741
13.10.12, 00:17
Molio bi admina da odgovori na pitanje
hvala

za tako nešta treba imati POPRILIČNO strpljenja ili je možda problem što si ga krivo oslovio sad je community manager a ne admin :)

CM Marko
13.10.12, 00:31
Nije u pitanju nikakva greška, tu informaciju sam dobio od vlasnika igre i prosleđena je igračima.

tenk
13.10.12, 01:15
Nije u pitanju nikakva greška, tu informaciju sam dobio od vlasnika igre i prosleđena je igračima.

I kad bi onda otprilike trebal hr3 startat ako se zna?

cakani
13.10.12, 10:02
Hm.. gos. Marko to nezna, jer on nezna ništa više nego mi..kako mu gospoda njemci narede tako on tu tipka na forum.
E sad bi mogao malo tipkat sa njemcima kaj bude sa hr3??? !!

Uglavnom nebi me začudilo da hr3 počne kako T3.6, ali tek nakon što ovi pacijenti si dignu ww na 100 (hr4).

Uglavnom hr3 nebu još počeo po takvom sigurno cca 3 mjeseca ,ako će počet kao T4.:brukica

Superhik
13.10.12, 10:18
Ne vidim u čemu je problem koji server počinje ako je JEDINA razlika u samom nazivu servera, dok je verzija igre, brzina igre i sve ostalo identično

orchidea
13.10.12, 10:25
Ni meni isto nije jasno kako i zasto je ovo sad ispalo te se slazem s cakanim da to onda mozda znaci da ce s3 poceti kao t3.6, ali mi ni tu nema logike.
Zasto bi klasik serveri uopce morali mijenjati domene, zasto ne bi s4 uvijek ostao klasik, a ostali idu kao t4. Kao da neki klasik mora odmah pocet nakon sto se onaj prethodni zavrsi.

K tome, i dalje imamo previse servera, naravno da svi mi ovisnici klikamo i po s5 i/ili s6 i vjerojatno da se otvori s7 i tamo bi vjerojatno bilo klikanja :D, ali po meni interes za restartom s3 kod kako cujem raznih saveza i s drugih servera pokazuje da zapravo ekipa zeli jedan solidan server umjesto puno malih.
To naravno ne znaci da ekipe nece onda krenut na s1 sad umjesto cekat s3, ali da je zbunjujuce, pa i jest.

Uglavnom, cekamo sad da vidimo rasplet odnosno kad sto krece pa cemo vidjeti.

orchidea
13.10.12, 10:29
Ne vidim u čemu je problem koji server počinje ako je JEDINA razlika u samom nazivu servera, dok je verzija igre, brzina igre i sve ostalo identično

Pretpostavljam da se radi o tome da se na odredjenim serverima okupljaju odredjeni savezi i da neki igraci igraju u jednom savezu na jednom serveru, a u drugom savezu na drugom serveru :D

Iako su sad za ovaj restart s3 kako sam cula mnogi i sa drugih servera rekli da ce se skupit i igrat tu, tako da to onda u osnovi je svejedno, ali opet mozda nekima to nesto znaci zbog saveza kojima pripadaju itd.

Anita.mz
13.10.12, 10:32
Pa stvar je u tome da su savezi često vezani za određeni server, kao npr. THE za S1, PC za s4..., i u tome što je s1 tek završio i nisu uopće dobili pauzu dok mi sa S3 već dugo čekamo restart... Ali ok, možda bi i bilo dobro da dođu sad na S1 ljudi sa oba servera, moglo bi biti zanimljivo.

Superhik
13.10.12, 10:36
Pa stvar je u tome da su savezi često vezani za određeni server, kao npr. THE za S1, PC za s4..., i u tome što je s1 tek završio i nisu uopće dobili pauzu dok mi sa S3 već dugo čekamo restart... Ali ok, možda bi i bilo dobro da dođu sad na S1 ljudi sa oba servera, moglo bi biti zanimljivo.

Pa upravo tako, izmješat malo karte, nove situacije, novi savezi i ratovi, server može biti samo interesantniji, nikako dosadan i monoton

BTW PCovaca imaš i na s6 a bili i na s1, idu svugdje gdje je zabavno bez obzira da li će dobit po lampi ili će biti neki faktor, to je i bit ove igre zar ne :)

B.A.N.
13.10.12, 10:41
Neki ljudi uključujući i mene igraju samo s3 i s4, znači ako nema restarta jedina opcija je potražiti zabavu na nekom stranom serveru :P

Superhik
13.10.12, 10:53
Neki ljudi uključujući i mene igraju samo s3 i s4, znači ako nema restarta jedina opcija je potražiti zabavu na nekom stranom serveru :P

Onda sretno na nekom stranom serveru :)

cakani
13.10.12, 12:05
Vjerojatno sam među večinom koji su čekali restart hr3 servera.
Otvorio sam temu jer sam mislio da je " neko" krivo upisao brojku 1,jer je logično kako kaže Anita da se prvo restarta hr3.
Uglavnom meni kao i večini drugima je želja da odigramo server sa puno kvalitetnih acc_a..(čitaj... SAVEZA) !!
Mislim reć da neka server bude brojčan..ali ipak da bude ponajviše kvalitetan, nažalost više mi nije bitno jel to hr3 il neki drugi...samo da bude zanimljiv i sve samo ne monoton i dosadan.

Ja znam da nam njemci diktiraju količinu servera...al kak ne kuže da ljudi nema..točnije ne žele igrat te jadne servere di se skupi 1k acc_a.
- Nadam se da će igrači, ekipe igrat hr1, te da bude zanimljiv.. jer nažalost nas koji financiramo tu igru se nikad ništa ne pita.
HVALA VAM NA TOME

orchidea
13.10.12, 12:19
...samo da bude zanimljiv i sve samo ne monoton i dosadan.

Ja znam da nam njemci diktiraju količinu servera...al kak ne kuže da ljudi nema..točnije ne žele igrat te jadne servere di se skupi 1k acc_a.

... jer nažalost nas koji financiramo tu igru se nikad ništa ne pita.
HVALA VAM NA TOME

vjerujem da se s ovime mogu svi sloziti. :)

:goodpost:

CM Marko
13.10.12, 12:36
I kad bi onda otprilike trebal hr3 startat ako se zna?
Trenutno nemam takvu informaciju, čim je budem dobio bićete obavešteni i što se tiče verzije igre kao i samog početka servera.

cakani
13.10.12, 12:57
Trenutno nemam takvu informaciju, čim je budem dobio bićete obavešteni i što se tiče verzije igre kao i samog početka servera.

Ma sve u redu Marko..zna se da bude za 3 mjeseca ako bude T4 verzija...ili za cca 1-2 mjeseca ako bude T3.6

bole77
13.10.12, 16:48

Ovako,,razlika je u tome sto su pojedini igraci,,savezi i tome slicno vezani za pojedine servere...da ih nebrajam..a uostalom ti bi to ka stari igrac i moderator morao znat...Tako da me ovo tvoje pitanje i vise nego cudi...

Mozda vama trav teamu smeta to sto je prosli s3 bio i vise nego dobar,,a sasvim vam sigurno smeta to sto je server bio posten bez mrlja i prljavih igrica...a bio je posten zato sto na njemu nisu igrala raznorazna spadala koja trav team podrzava...:brukica:

Superhik
13.10.12, 17:26
Vidiš s druge strane mene čudi kao dugododišnjeg igrača koji je igrao s1, s2, s3 i s4 servere na HR domeni da netko može tako uskogrudno gledati i biti vezan za samo jedan server. Dakle ako ekipa je planirala ići na s3 sada i ako ga je čekala i pripremila se koja je razlika da ta ista ekipa ode na s1? Ista ekipa kao na s3, ista verzija igre. A ako se pojave neki savezi koji su vezani za s1 u tome ne vidim problem nego pozitivnu stvar, da se malo promijeni monotonija servera a ne igrati stalno protiv istih saveza, istih protivnika, koji koriste uvijek iste taktike koje znate.

keke
13.10.12, 17:52
Pa upravo tako, izmješat malo karte, nove situacije, novi savezi i ratovi, server može biti samo interesantniji, nikako dosadan i monoton

kova741
13.10.12, 17:56
Vidiš s druge strane mene čudi kao dugododišnjeg igrača koji je igrao s1, s2, s3 i s4 servere na HR domeni da netko može tako uskogrudno gledati i biti vezan za samo jedan server. Dakle ako ekipa je planirala ići na s3 sada i ako ga je čekala i pripremila se koja je razlika da ta ista ekipa ode na s1? Ista ekipa kao na s3, ista verzija igre. A ako se pojave neki savezi koji su vezani za s1 u tome ne vidim problem nego pozitivnu stvar, da se malo promijeni monotonija servera a ne igrati stalno protiv istih saveza, istih protivnika, koji koriste uvijek iste taktike koje znate.

to bi sve bilo ok i točno da u hrvatskoj nema sve skupa (ajmo malo pretjerati) 1000igrača koji u velikoj većini slučajeva na s1 igraju s ekipom A na s3 s ekipom B na s5 s ekipom C(brojevi servera su uzeti nasumično da nebi bilo uvrijeđenih)

bole77
13.10.12, 18:02
to bi sve bilo ok i točno da u hrvatskoj nema sve skupa (ajmo malo pretjerati) 1000igrača koji u velikoj većini slučajeva na s1 igraju s ekipom A na s3 s ekipom B na s5 s ekipom C(brojevi servera su uzeti nasumično da nebi bilo uvrijeđenih)

Evo Hik,,ovdje ti je sve lijepo objasnjeno...na s1 ako igram,,igram sa istom ekipom...dok na s3 igram sa ekipom s kojom na s1 ratujem...ne samo ja,,nego vecina nas tako igra...izmjesani smo po raznim savezima sto sve zavisi od servera na kojem se nadjemo...tako da ovo sto ti hoces je za vecinu neizvedivo...
A obzirom da se manje vise znamo i poznamo,,onda uglavnom dobijemo fer i postenu borbu..sto je prosli s3 i potvrdio...pa ko koga zezne i skata... ruznih rijeci nema :pivo:

orchidea
13.10.12, 18:32

Keke, i ja se u nacelu slazem s time, tako sam i pisala u svojim postovima :)

Meni osobno jedini je server na kojem nikad nisam igrala ovaj najnoviji s6, sve ostale sam barem jednom prosla i srela super ekipe za igranje i druzenje.

Ali s druge strane, neki mi igraci striktno ne zele ici na s1 zbog ovih ili onih razloga, zatim ih imam koji ne znaju sto bi onda sad tocno, jer su npr. na ovom sad s3 bili kod nas a prosli s3 smo isto bili u istom savezu (sasvim drugi savez nego na posljednjem s3), a na s1 u nekom drugom savezu (i ja sam igrala s1 nekad davno, dok jos nisam forumirala). I treca stvar s kojom sam se susrela je da neki igraci, koji su igrali s1, jos nisu imali dovoljnu pauzu te isto nisu sigurni bi li sad zapoceli ili ne bi (ovo posljednje se doduse mene manje tice, ali opcenito napominjem sto dopire do mene).

K tome mislim da bi se sve ovo sto je Hik napisao, i s cime se i ja slazem, i tako i tako ostvarilo i na tom restartanom s3 jer pouzdano znam za nekoliko saveza koji ili nisu uopce nikad igrali na s3 ili dugo nisu igrali na s3, a koji su najavili da ce doci igrati.

Naravno da ne smijemo sve preusko gledati i da svaki pojedinac za sebe treba donijeti odluku :) Samo sam predstavila trenutnu situaciju s kojom mi sad imamo posla :)

EDIT: vidim da sam ostarila, spora sam pa moj komentar ulijece kao posljednji od tri manje vise ista

keke
13.10.12, 19:01
Ma sve to stoji, ali baš to o čemu vas par pričate je dovelo do dosadnih servera.
Mudrovala sam i ja do nedavno... oko saveza, oko ovog ili onog...
Kako mi je davno jedan drag igrač rekao "ne izvodi, svi su savezi isti", i jesu... nakon čitava 3, uvjereli se i ja.
Igrat će oni kojima se igra, jer kako kaže hik, igrica je ista.
Ako ne vučemo prošle servere, svađice, zamjerke.... može biti baš zanimljivo.

Ropee
13.10.12, 19:21

Zato sto su na s1 savezi ipak malo ozbiljniji nego na s3.

cakani
13.10.12, 20:07
Zato sto su na s1 savezi ipak malo ozbiljniji nego na s3.

Ropee..nemoj molim te sad rastezat ovu temu, ..kvalitetu činimo mi IGRAČI, nevezano jel tu kvalitetniji hr1 ..hr3 ili hr đblj...
Pa ja sigurno neću sad čekat još 3 mjeseca da se restarta hr3, pogotovo ako se pokaže hr1 kvalitetan..Znači ekipa ak ide idem i ja. Svako ima pravo na izbor..
Hoće li netko sa ekipom čekat hr3, ili igrat sa dogovorenim savezom hr1, ovisi o njihovom dogovoru..

Ropee
13.10.12, 20:10
Ma kazem za neke koji traze izgovore, realno ko ce se na +/- nosit sa THE ili na +/+ sa NAV i PTSP.

Superhik
13.10.12, 20:12
Ma sve to stoji, ali baš to o čemu vas par pričate je dovelo do dosadnih servera.
Mudrovala sam i ja do nedavno... oko saveza, oko ovog ili onog...
Kako mi je davno jedan drag igrač rekao "ne izvodi, svi su savezi isti", i jesu... nakon čitava 3, uvjereli se i ja.
Igrat će oni kojima se igra, jer kako kaže hik, igrica je ista.
Ako ne vučemo prošle servere, svađice, zamjerke.... može biti baš zanimljivo.

Amen ;)

Da mi odmah ne skočite za vrat. Razumijem ja vaša stajališta, i razumijem da kada bi mijenjali servere bi igrali kontra ekipe s kojom ste si dobri. Osobno na to ne gledam kao izdaju nego izazov, sve je na čisto na samom startu servera pa da vidimo kako tko diše kada se gledate preko nišana i onda još zafrkancija RL ili na skype na tu temu :)

Primjera radi na jednom serveru sam katao proxa, dok na drugom mu organizirao savez, pa na s1 i s3 napadao svakakve saveza a sad na NL igram s tim nekim igračima u MiDu. Svijet je selo malo pa tako i travian (pogotovo kod nas). Uživajte u igri, ne komplicirajte si život ;)

Ropee
13.10.12, 22:18
Samo se nadam da ekipa koja inace igra s1 ne odluci pauzu napravit jer server pocinje prerano. :(

CM Marko
13.10.12, 22:40
Da me ulazimo u to ko sa kim igra na s1, ko sa kim igra na s2 itd itd... Svakako bi bilo dosta interesantnije da se ekipa malo pomeša, ne samo savezi već i igrači unutar saveza. Tada bi bilo i "malo" špijuniranja ali bi svakako učinilo igru zanimljivijom.

Takođe i registracija, kada bi svaki igrač postavio nasumično svoje koordinate iga bi postala još zanimljivija jer bi morao da se udruži sa igračima u okolini koji (dobar deo) neće biti saigrač iz saveza sa bivših servera (naravno pod uslovom da se i nova sela grade oko postojećeg).

U svakom slučaju tema je početak s1/3 servera, sobzirom da je to rešeno možemo promeniti naslov pa da se priča nastavi u drugom pravcu tj. kao neki dogovor za budući server...

Cražy
13.10.12, 23:49
Ma kazem za neke koji traze izgovore, realno ko ce se na +/- nosit sa THE ili na +/+ sa NAV i PTSP.

daleko su nav i the od onog što su bili. koliko znam the ni neće doći u nikakvom značajnom broju nego samo grupica koja će igrat za gušt. već prošli s1 se u svim 'starim' savezima jako osula ekipa ili ni nisu došli.što se tiče s3 ili s1-dođite sa s3 na s1 i da napravimo pravi server sa 3-4k igrača.vi si skype sobu nazovite s3 ako vam je tako lakše i idemo se fajtat

Jinx
13.10.12, 23:55
što se tiče s3 ili s1-dođite sa s3 na s1 i da napravimo pravi server sa 3-4k igrača.vi si skype sobu nazovite s3 ako vam je tako lakše i idemo se fajtat

kova741
14.10.12, 01:00
Da me ulazimo u to ko sa kim igra na s1, ko sa kim igra na s2 itd itd... Svakako bi bilo dosta interesantnije da se ekipa malo pomeša, ne samo savezi već i igrači unutar saveza. Tada bi bilo i "malo" špijuniranja ali bi svakako učinilo igru zanimljivijom.

Takođe i registracija, kada bi svaki igrač postavio nasumično svoje koordinate iga bi postala još zanimljivija jer bi morao da se udruži sa igračima u okolini koji (dobar deo) neće biti saigrač iz saveza sa bivših servera (naravno pod uslovom da se i nova sela grade oko postojećeg).

U svakom slučaju tema je početak s1/3 servera, sobzirom da je to rešeno možemo promeniti naslov pa da se priča nastavi u drugom pravcu tj. kao neki dogovor za budući server...

O Bože

A da prije svakog servera napravimo izvlačenje(imena iz šešira) di će koji igrač igrat možda i po nositeljima pa da izvlačimo tako da ekipe budu podjednake to bi sigurno još igru učinilo zanimljivijom

mgaby
14.10.12, 01:05
Evo Hik,,ovdje ti je sve lijepo objasnjeno...na s1 ako igram,,igram sa istom ekipom...dok na s3 igram sa ekipom s kojom na s1 ratujem...ne samo ja,,nego vecina nas tako igra...izmjesani smo po raznim savezima sto sve zavisi od servera na kojem se nadjemo...tako da ovo sto ti hoces je za vecinu neizvedivo...
A obzirom da se manje vise znamo i poznamo,,onda uglavnom dobijemo fer i postenu borbu..sto je prosli s3 i potvrdio...pa ko koga zezne i skata... ruznih rijeci nema :pivo:

Ne radi se ni o čemu drugom nego ovom. Ako dogovoriš ekipu za s3 koju čine igrači koji na s1 igraju u nekom savezu, a na s3 bi igrali recimo s nama, onda nikako ne može biti svejedno koji je server. Jer igrači tog istog saveza sa s1 će biti protivnici na s3.

Amen ;)

Da mi odmah ne skočite za vrat. Razumijem ja vaša stajališta, i razumijem da kada bi mijenjali servere bi igrali kontra ekipe s kojom ste si dobri. Osobno na to ne gledam kao izdaju nego izazov, sve je na čisto na samom startu servera pa da vidimo kako tko diše kada se gledate preko nišana i onda još zafrkancija RL ili na skype na tu temu :)

Eto vidiš da razumiješ. Problem je što se ekipa skupljala baš za to da igra na s3 u RAZLIČITIM savezima.

meedo79
14.10.12, 01:32

Pozdrav svima!!!

Teško se mogu složiti sa ovom konstatacijom....iskreno ne vidim razloga za miješanje ekipa..i sam prijedlog je smiješan...travian igramo pretežno zbog zabave,no nije ugodno igrati u savezu gdje ne znaš tko ti je od članova tko i tko je uopće na acc-u,svi smo svjedoci raznih prljavština,izdaja,špijanja i slično.....meni je cilj igrati ovu igru striktno sa ekipom koju poznajem i koja poznaje mene.....mislim da su multići,prodavanje acc-eva suparnicima,okretanje leđa suigračima,ne začinili nego upropastili igru.
Očito je da neki igrači nemaju RL pa ispucavaju svoje frustracije u igri.....neka im je sa srećom...ali ja znam sa kim igram i na koje koord idemo....a vjerujem da tako i ostali prijateljski i suparnički savezi,žele zaigrat kao ekipa koja se zna i koja nema natezanja oko špijanja i izdaja......
Što se tiče same registracije i naseljavanja,ovo je strateška igra,znači da svatko od nas taktizira na svoj način,a pošto sam JA taj koji troši hrpicu love mjesečno na gold,ja i odlučujem kako i s kim igram....isto kao i večina ozbiljnih igrača.... mislim da nitko nema previše volje zezat se sa igračima koje ne poznaje i bojat se poslat MM jer ne zna gdje će završit.....

Lp svima znanima i ne znanima!!!!

P.S. Ajmo se logat,zaigrat i priuštit si dosta zabave i lijepih HoF-ova

zoran fest
14.10.12, 07:03
koliko čujem, ako će se stvarno okupiti standardne ekipe sa s1 i s3 servera, onda bi to napokon mogao biti server koji će razbiti monotoniju i bipolarnost koja se već neko vrijeme vuče po hr serverima. Mnogo igrača otvori acc na svakom novom serveru, i odustane čim se restarta sljedeći novi. Previše je servera po meni. Tri spora i speed bi bila optimalna brojka.

grozd
14.10.12, 10:03
nije mi jasno zašto sada netko želi "napraviti" zabavan server ....... o zabavnosti servera odlučuju igrači a ne netko...... koliko će ovaj eksperiment donijeti dobroga to ćete vidjeti ....... samo nisam siguran da će Vam svi doći :na karte:

Gorenje
14.10.12, 21:11
Meni je dosadno..idem na s1..sve jedno je...

:tough::