PDA

View Full Version : Minusi u igri

Cražy
01.12.12, 17:00
Neznam jel to do mene ili je greška u igri ali nemogu nigdje upisati minuse kad ukucavam koor bilo da na karti upisujem ili kad dodajem farme u farm listu,pogotovo me ovo smeta jer trenutno igram na -- koor:cry: zanima me dal još netko ima ove probleme i ako je greška u igri hoće li se to popravit

Isabella_Este
01.12.12, 17:26
Neznam jel to do mene ili je greška u igri ali nemogu nigdje upisati minuse kad ukucavam koor bilo da na karti upisujem ili kad dodajem farme u farm listu,pogotovo me ovo smeta jer trenutno igram na -- koor:cry: zanima me dal još netko ima ove probleme i ako je greška u igri hoće li se to popravit

ja imam isti problem, ali samo kad se logiram preko palemoona, kad idem preko chroma ili opere, sve funkcionira :)

DigiMix
09.12.12, 22:15
Pa evo kolega je imao isti problem tj i dalje ima :)

Naime on koristi laptop koji nema numericku tipkovnicu . Dakle on upisiju minus sa tipkom pored Shift-a i iz nekog razloga to na

mapi ne radi . A npr u porukuma funkcionira normalno .

Nije uopce problem do softwera na racunalu jer je to isprobano sa 100 razlicitih preglednika i verzija jave i flash playera :)

Ako se npr spoji vanjska usb tipkovnica onda radi normalno .

Bilo bi lijepo da se nesto napravi oko toga tako da korisnici laptopa bez numericke tipkovnice ne moraju kupovati dodatnu opremu
za utipkati j**** minus na mapi :)

Lp

th3c4u
15.12.12, 12:57
Ista stvar je i kod mene. Kao sto je kolega gore napomenuo, reinst. sam Firefox, Java, Flash Player... sve sto mi je palo na pamet da bi imalo veze s time ali ne pomaze.

Ne razumijem zasto s obzirom da je do nedavno najnormalnije radilo.

hbudimir
22.12.12, 19:08
Hmmm,... vjerovatno neka greska u kodu s kojim su htjeli sprijecit unosenje slova, pa na kraju sprijecili i unosenje minusa :)
Rjesenja:
Za one koji imaju ovaj problem na normalnoj tipkovnici (koja s desne strane ima numericki dio), ili koristenje onog minusa sto se nalazi uz taj numericki dio, ili pritisnete Alt + 45 (znaci pritisnete Alt i drzite, pritisnete broj 4, pa broj 5 i onda pustite tipku alt). To bi vam trebalo napravit znak -.
Za one koji koriste laptop
Jedna opcija je da radite isto sto je gore navedeno, samo uz tipku alt jos drzite pritisnutu i tipku Fn.
Ako kojim slucajem to ne radi, negdje na vasoj tipkovnici bi trebala postojat tipka na kojoj pise Num Lk (il nesto slicno, u svakom slucaju oznacavajuci Num Lock). To trebate ukljucit (najvjerovatnije se ukljucuje koristeci tipku Fn i navedenu tipku). Nakon toga i vi imate numericku tipkovnicu, i to na ovaj nacin:
brojevi 7, 8 i 9 predstavljaju 7, 8 i 9 na numerickoj tipkovnici
slova U, I i O prestavljaju 4, 5 i 6 na numerickoj tipkovnici
slova J, K i L prestavljaju 1, 2 i 3 na numerickoj tipkovnici
i slovo M predstavlja broj 0
Sad opet mozete koristit ono iz prvog primjera, znaci tipka alt i brojevi 4 i 5 (odnosno kod vas slova U i I).

I na kraju rjesenje koje je mozda najjednostavnije ali ce vam vjerovatno i najprije dosadit, otvorite notepad (ili bilo kakav drugi tekst editor u kojem mozete upisat taj znak minus (mozete direktno na travianu otvorit novu poruku)), tu upisete minus, oznacite ga, kopirate (desni klik, pa copy), u polje za pisanje koordinata i zalijepite (desni klik - paste)

Cražy
22.12.12, 19:26
javio mi je kolega i to funkcionira kod laptopa-stisne se tipka na kojoj piše fn i tipka sa slovom č u isto vrijeme.eto pa valjda će nekome pomoči