PDA

View Full Version : Sto je rasprava, a sto spam na travijanskim podforumima?

orchidea
09.04.13, 10:32
Kopiram svoj post s teme na s1 podforumu, buduci da ce vjerojatno biti brzo obrisan:

(kopipejst posta)
------------------------------------------------------------
Naslov ove teme:

Trenutno stanje na serveru 1 ~ rasprave

Rasprava (imenica zenskog roda):
1) sustavno razmatranje nekog pitanja, spis u kojem se svestrano razmatra neka opseznija tema
2) pravn. rjesavanje spora na sudu; sudjenje; rociste
3) usmeno raspravljanje; debata; diskusija, razmatranje
--->prema: Vladimir Anic, Veliki rjecnik hrvatskoga jezika, Novi Liber, Zagreb, 2004.

Ovo cu kopirati i postati i negdje gdje ce se moci raspraviti (sic!) o pitanju pojma rasprave i spama, te razgranicavanju tih pojmova, kako bi se sprijecilo brisanje pristojnih, nevrijedjajucih, neprostackih postova koji se ipak krecu u okviru dogadjanja na serveru te AKTERA ovog servera, a koji doprinose cimbeniku zabave ove igre.

Da sad npr. orchidea (oliti moja malenkost) i Anita.mz krenu ovdje pisati postove o financijskoj krizi u Hrvata ili ritualu ispijanja caja, a npr. sbk i billy pocnu o trecoj HNL ligi i vremenu na Madagaskaru, vjerujem da bi se svi slozili da se radi o offtopicu i spamu.

Ali ako se zezancija, koja se tice aktera ove igre te sâme igre i na koju pristanu ocito obadvije strane, a nije vrijedjanje (mislim da se nitko nije pozalio u tom smislu na posljednje postove), omalovazavanje itd., pocinje sustavno uklanjati jer se, citiram, "ne odnosi direktno na server", onda se zahvaljujem na forumu i mogucnosti sudjelovanja u njemu. :)

-----------------------------------------------------
(kraj kopipejsta posta)

Je li ovdje (na ovom podforumu i/ili ovoj temi) dozvoljeno raspraviti (!) o tome koja je razlika izmedju rasprave vezane za dogadjanja na serveru i sve pratece oblike te rasprave i spama, te definicija spama u okviru travijanskih dogadjanja?

Ukoliko jest, eto molim svekoliko travijansko pucanstvo da iznese svoje misljenje, stovise mozda i povede raspravu o toj temi. :D

Ako npr. 50% igraca pozna igraca Zile (Zile, nadam se da se ne ljutis sto te uzimam za primjer, to su najnedavinij postovi koji su obrisani) s raznih okupljanja/skajpa/cegagod i netko ubaci moguce duhovitu doskocicu o frizuri tog igraca, pa se i on sam prikljuci tome, cime iskazuje da nije uvrijedjen navedenom doskocicom, i to poveze s reakcijom na odredjeno dogadjanje na serveru, zasto i kako je to onda spam??

Kao sto sam napisala u postu na s1 podforum (vidi kopipejst gore), nije nitko spominjao vremensku prognozu za Tasmaniju niti se povela diskusija o kreditima u svicarcima, pa da se radi o (ocitom) spamu.

Ovime ne zelim abolirati razna vrijedjanja koja upucuju pripadnici svih saveza te u tom smislu i dalje podrzavam najostrije kazne za takve eskapade necijih (bilocijih) frustracija!

Znaci, ako se dogodi neka akcija, i netko komentira to postom sadrzaja koji se veze na temu i doda: "Ajme,sad jos samo fali ocjena Milke Babovic za umjetnicki dojam i sljokice", onda je to spam??
Ili ako netko ostavi samo takav post?

Doista mislim da ne bismo trebali pretjerivati u brisanju postova koji nisu prijavljeni kao vrijedjanje ili koje sâmi moderatori uoce kao vrijedjanje i totalno banalno ocigledan spam.

Pa i Dnevnik Toncice Celjuske ce biti zabavniji od ovog foruma, ako se ode u takvu krajnost! :S

tunto
05.08.13, 17:24
mislim da ti je đabe pisati i ovdje

opčenito TT ekipa nezna šta je to forum ni koja je to razina diskusije
a kamoli da znaju kaj rječ forum znači

evo jučer sam probal super moderatoru objasniti kaj je to forum no obrisl je taj post i nikako da napiše kaj bi mi to trebali pisti u temi trenutno događanje na serveru xy

imam osječaj da imaju problema sa prevodom pravila sa njemačkog i engleskog kao i naša vlada
nadalje ponašaju se kao da nisu svijesni(a izgleda da i nisu) da naša država ima regulatora koji prati rad raznih foruma i kršenja prava diskutiranja diskutanta na javnim forumima
a ovo je javni forum
naravno svakome od nas je ovo samo igrica za gubljenje viška vremena pa se ne zamaramo još i time da pišemo regulatoru
no jednog dana se bude našla neka budala koja bude imala previše vremena pa se bude pozabavila i time
do tad mi klikamo i igramo se
ali da nebi ilo da samo prigovaram bez konkretnog prjedloga eto predložil im budem da ovaj forum pretvore u blog traviana pa pa da se mogu tako ponašati i u okviru zakonske regulative kao ljudi a ne kao ......

ArchAngeL
05.08.13, 18:33
Hmmmm veoma lijepo srocen post.Sadrzajan i potkrepljen cinjenicama.Svaka rijec je na svome mijestu.Slazem se da je problem u uocavanju razlike izmedju spama i postova koji cine trenutne rasprave zanimljivima(doskocice,zanimljivosti o igracima itd.).Sve to mora naravno biti u granicama normale tj.bez vrijedjanja i ruznog izrazavanja(kao sto je autor naveo da ga nije ni bilo te da su obe strane sudjelovale u raspravi bez da je iti jedna od njih se nasla uvrijedjena.Mislim iskreno da je ovako ponasanje i veliko distanciranje moderatora(cast iznimkama) dovelo,uz jos dosta drugih faktora,do izumiranja foruma i odbijanja koristenja korisnika istoga.Prva stvar od koje svaki moderator,super moderator,admin mora poći jest da je on/ona iskljucivo na toj funkciji da bih POMOGAO i bio na USLUZI korisniku foruma.Bez korisnika foruma forum team je bez "posla".Nazalost s vremenom i sve vecim "pomladjivanjem" teamova(nije namjenjeno kao uvreda mladjoj populaciji nego samo konstatacija da neke stvari jednostavno nisu za premlade i da se od njih na kraju krajeva ne ocekuje ozbiljan i odrastao stav,naravno cast iznimkama opet cu naglasit)doslo je do toga da mod sebe vidi kao neko "vise" bice od obicnog korisnika te na te iste korisnike,radi kojih na kraju krajeva ima posao,gleda "s visoka".
Nije to samo problem Travian foruma ima dosta i drugih foruma gdje se isto tako odnose prema korisnicima.Bio sam neko duze vrijeme u svemu tome sto se administracije foruma tice pa mislim da neke stvari mogu reci na ovu temu i da sam i tada vidio neke stvari koje se i dalje dogadjaju.
Otisao sam malo daleko ali sto se tice autorova posta u potpunosti se slazem i da bi se trebalo nesto promijenit po pitanju odnosa,ali onda cu se opet slozit sa pocetkom posta korisnika tunto i mislim da malo njih i zna razliku izmedju spama i normalne rasprave.

edit:
Mislim da ce jako brzo ti izbrisat temu jer su stavili da u Pdf Opcenito ide sve vezano za Travian OSIM pitanja dok si samu temu sa znakom ? postavio kao pitanje.I time ce jos jedna rasprava zavrsti kao i ostale.Brisanjem.
Nekoc je bilo mjesto za zalbe na ovom forumu :D

tunto
06.08.13, 14:40
Otisao sam malo daleko ali sto se tice autorova posta u potpunosti se slazem i da bi se trebalo nesto promijenit po pitanju odnosa,ali onda cu se opet slozit sa pocetkom posta korisnika tunto i mislim da malo njih i zna razliku izmedju spama i normalne rasprave.

edit:
Mislim da ce jako brzo ti izbrisat temu jer su stavili da u Pdf Opcenito ide sve vezano za Travian OSIM pitanja dok si samu temu sa znakom ? postavio kao pitanje.I time ce jos jedna rasprava zavrsti kao i ostale.Brisanjem.
Nekoc je bilo mjesto za zalbe na ovom forumu :D

vidim da je još netko se uključil u raspravu pa ju budem malo proširil ali prvo da se osvrnem na tvoju izjavu oko postavljanja teme
prvo 90 posto tema se postavlja sa pitanjem to jest sa upitnom rečenicom
jer otvaramo temu o nečemu kaj nas zanima pa je logično da i naslov teme bude postavljen kao upitna rečenica
a na kraju upitne rečenice obično ide upitnik :andjeo:

nadalje manje je bitna razlika razlikovati spam od rasprave jer je na ozbiljnim forumima vrlo tanka linija između toga točnije rečeno stari i iskusni forumaši vrlo uspješno kroz spam raspravljaju i ujedno zabavljaju diskutante

ovdje postoji problem što večina modova ni nezna šta je to forum
nezna njegovu bit ali i svrhu
u antičko doba forumi su bili na gradskim trgovima koji su dobili i naziv forum
šta se radilo na tim trgovima (forumima)
obično se iznosilo neslaganje sa politikom vođenja grada ili kraljevstva
forum u svom izvornom obliku je namjenjen kritici neke uprave bilo gradske bilo državne a u našem slučaju naše domene traviana
zbog čega je to tako?
nekada pristup gradskoj vječnici ili dvoru nije imao svatko a svi dobri vladari su željeli čuti što narod misli (jer narod je temelj svega; ako nema naroda nemaju kime upravljati ili vladati)
zato su sa dvora slali učene emisare(PLATON,ARISTOTEL...) da se sukobljavaju u mišljenjima na trgovima di su započinjali rasprave u koje su uključivali i narod da bi čuli njihovo mišljenje
to su bili prvi moderatori foruma
nisu ljudima zabranjivali govoriti nego su ih poticali da govore jer im je njihova informacija trebala
nerjetko je osim verbalnih sukoa dolazilo i do fizičkih oračuna neistomišljenika pa je na forum upučen i poslanik koji je pazio na red i micao(uz pomoć vojske) one koji su bili preglasni ili vrijeđali (današnji admin)
zato i na ovoj stranici postoji forum
da bi se čulo mišljenje igrača o igri

eto ispričal kratku šturu priću tek toliko da pokušam objasniti neke stvari no mislim da to ovdje nikoga ne zanima

no kako to danas izgleda na forumima
na večini foruma imamo moderatore koji svoje osobno neslaganje sa nekim rješavaju blokiranjem korisnika ili brisanjem postova kaj loše utječe na bilo koji forum
moderator treba biti netko tko želi raspravljati
netko tko je sposoban spamera usmjeriti u raspravu o temi
jer tko su spameri?
samo likovi kojima je malo dosadno i traže nekoga sa kime bi sukobljavali mišljenja
tu se pojavljuje moderator i usmjeruje ga u temu na kojoj se pdf nalazi
diskusijom ne brisanjem posta ili blokiranjem
sama riječ moderator govori koji mu je posao
moderator znači nešto moderirati, oblikovati, dotjerati,uobličiti dati mu izgled

mislim da je ovdje jedan drugi problem a to je nedostatak kadra
očito je da travian timu nedostaje kadra posebno onog kvalitetnog
prvo za forum treba vremena sve treba pročitati da bi se shvatila priča
drugo moderatori su ujedno i MH kaj uzima opet dodatno vrijeme
u konačnici ni jedan posao ne mogu napraviti kvalitetno
ako još k tome dodamo da je sad vrijeme godišnjih odmora razumljivo je kad hik samo briše postove jer jednostavno nema vremena voditi rasprave na cjelom forumu i raditi na još jednom serveru kao mh

malo sam se raspisal makar mogo bi još no da zaključim spam je vrlo rastezljiv pojam i može se tumčiti na više načina

prjedlog travian timu
podjelite si posao
pustite forum da funkcionira kao forum
neka ga moderiraju diskutanti
a vi se bavite igrom

Hamco
06.08.13, 19:39
Slazem se u tome da forumasi pisaju i van okvira teme ponekad (al pod uslovom da ne vrijedjaju nikog i tome slicno).Realno gledajuci kad bi se pridrzavali tema vezanih za server ne bi imali ni po dva posta dnevno,napravili bi pustinju od foruma.Da li je to nekome u cilju? Vjerujem da ne.Uostalom ako malo skrenes sa teme to NIJE spam.Nisam siguran koja je tacna definicija spama,al sigurno je da to nije spam.

P.S. Tunto,Sokrat je bio glavni "spamer" po forumima u anticko doba :D

tunto
06.08.13, 21:02
Slazem se u tome da forumasi pisaju i van okvira teme ponekad (al pod uslovom da ne vrijedjaju nikog i tome slicno).Realno gledajuci kad bi se pridrzavali tema vezanih za server ne bi imali ni po dva posta dnevno,napravili bi pustinju od foruma.Da li je to nekome u cilju? Vjerujem da ne.Uostalom ako malo skrenes sa teme to NIJE spam.Nisam siguran koja je tacna definicija spama,al sigurno je da to nije spam.

P.S. Tunto,Sokrat je bio glavni "spamer" po forumima u anticko doba :D

naravno da je
spam ne mora biti nužno zlo
kad diskusija zamre spam je dobar da ju opet pokrene
a sokratove govorničke sposonosti su bile poznate na veliko
namjerno ga nisam spomenul nadajuči se da bude netko drugi

pa ljudi forum je tu da se na njemu piše ponekad je to i spam
al kao što rekoh postoje metode kako se to rješava

Uostalom ako malo skrenes sa teme to NIJE spam.Nisam siguran koja je tacna definicija spama,al sigurno je da to nije spam.

-spam je uzastopno postanje jednog te istog posta ili samo smaljiča
namjenjen je cilju da razvodni raspravu te da ona postane nepregledna i nepovezana a krajnji cilj mu je uništiti temu ili pobuditi pažnju okoline

od spama puno gore je trolanje
-trol je osoba koja je došla na forum sa ciljem da posvađa ljude i često puta dovede čak i do neosnovane mržnje među diskitantima
trolanje je specifično jer je uvredljivo na granici dobrog ukusa i često puta se nemože odmah prepoznati kao trolanje nego ga se zamjenjuje sa spamom

imamo još i flejmanje ali to na ovom forumu nisam videl

Haris
07.08.13, 04:31
mogli ste malo manje teksta :blackeye:

rasprava je ono kad raspravljas o serveru

a spam kad napises spam :cerek:

tunto
11.08.13, 12:21
mogli ste malo manje teksta :blackeye:

rasprava je ono kad raspravljas o serveru

a spam kad napises spam :cerek:
haris moraš to ipak malo bolje objasniti
ovakav post kakovog si ti ostavil smatra se spamom
i je spam jer ništa ne objašnjava
znaš forum je rasprava kad s nekim diskutiraš na bazi činjenica i argumenata
a takove stvari trebaš navesti :D

i542
14.08.13, 21:04
*Thread Revival!*

Reference: Moderirao sam ovaj forum 2008. - 2009. (sačuvaj me bože). 2010. - 2011. administrirao sam Minecraft zajednicu od oko 300 - 400 ljudi. Trenutno sam global admin na serverima kojima dnevno prođe oko 4000 ljudi (po posljednjim statistikama) i djelomično sam odgovoran za brigu o klanu od 130 ljudi, što znači svakodnevno grtalicom prolaziti kroz prijave, bavljenje ljudima koji bi htjeli postati članovi, paziti da su svi relativno aktivni i pamtiti tko je slomio nogu pa ga neće biti tjedan dana a tko zabušava tri mjeseca i više ne želi biti član. Također moderiram hrvatski subreddit (http://reddit.com/r/croatia) koji broji oko 1700 pretplatnika (više s tehničke nego s moderatorske strane, mada se i to zna zalomit).

Dakle, iskustvo je tu, i nadam se da će me neki od moderatora/supermoderatora/možda čak i community manager ako se osjećam izrazito sretno poslušati. Na kraju, moj thread o uputama za nove moderatore je i dan-danas u mod kutku ;) Ako vam se ne sviđa post, molim vas da ga ne pobrišete nego da mi kažete di je zajeb pa ćemo riješit.

Problem s ovim forumima je sljedeći: nema članova. Dolaze dječica (ne po godinama) koji misle da je fora napisati "spamspamspam :desetsmajlića:" u spam temu i onda smo si kul. Nekoć davno tu su bile trač teme, diskusije o serveru, svaki dan dvadesetak postova o trenutnom stanju servera, a i najkraće "trenutno stanje servera" teme znale su brojati i oko 700 stranica.

2008. kad sam počeo "raditi" ovdje, nisam ni ja bio baš anđeo i sigurno je bilo puno drame oko mene (neozbiljnost, zajebancija itd. su često bili jači od mene), ali fazon je da je sve - funkcioniralo. Ozbiljniji igrači su furali po podforumima o serverima, multihunteri su odgovarali na upite koliko toliko, ljudi su se bavili fan artom (legendarna gabrielle i njena reforma fan art foruma), ljudi su pisali o Travianu u "novinama", pomagali su oko problema koji su često bili na razini "dimi mi se računar" (legendarni Valnjes koji je u 72 sata bannao bivšeg forum admina, riješio sve forumske probleme i na kraju bio i sam bannan svojim stavom "nema odmora dok traje obnova"), a najvećim šampionima smo dali thread gdje se mogu iživljavati kako ne bi zatrpavali ostatak foruma.

Znalo se i tada zalomiti da neki mod odvali opomenu, obriše post radi neslaganja ali najčešće se to događalo kada bi čovjek s kojime je isti razgovarao počeo lupati stvari tipa "jebem ti mamu četničku" i sl. Većinu stvari takvih je riješavao tadašnji vrlo profesionalni forum admin Shadowfax, i s njim shaggy. Moderatori su većinom bili iskusni Travian igrači koji su se nerijetko upuštali i sami u diskusije o server politici na kojima igraju, i postojalo je nepisano pravilo da moderator ne smije koristiti svoje ovlasti u temi u kojoj sudjeluje kao debatant, što je zaista odlična stvar (osim, naravno, u slučaju očitog spama).

Odlaskom floosha - medota :D - otišlo je i dosta ljudi, i polako je forum postao ono što je danas. Trenutni community manager je očistio potpuno cijeli dio koji nije relevantan za samu igru i time otjerao dosta ljudi koji su ubijali vrijeme između dva servera, ubio je kakvu takvu konverzaciju koja se tamo odvijala, a s time ljudi su manje dolazili na forum. Možda je to bio pokušaj da se privuče ozbiljnija publika ali ozbiljnija publika se počela osipati navalom određenih moderatora koji su tjerali samo svoje.

Problem u hr travianu nije da nema dovoljno igrača - njih ima taman, makar bismo mogli biti kraći jedan server i ne bi se ozbiljno osjetilo. Problem u hr travianu nije da komunikacija - kakva takva, pravopisno hendikepirana ali ipak nekakva - ne postoji, ona je tu. Problem je da ona nije potaknuta. Ozbiljni igrači ne vide smisla u pisanju po forumima jer već imaju svoje, neozbiljni igrači ne vide smisla u pisanju po forumima jer nema ozbiljnijih igrača, tračeva i sličnoga da se vidi kako igra diše.

Travian je jako zanimljiva igra kada se o njoj piše, raspravlja, nadmudruje protivnika. Forum igre je jedan od bitnijih elemenata ovdje, jer potiče tzv. meta-igru, i širi informacije. No s ovakvim forumima, u trenutnom stanju, nije moguće riješiti ništa.

Što bi se trebalo napraviti:
Maknite trenutnog community managera i postavite nekoga koji se, za razliku od sadašnjega, zaista bavi zajednicom, a ne primanjem love od Traviana za to što napiše tjednu obavijest. Dotjerajte prijevode, otvorite dodatne podforume za raspravu, potaknite ljude na forume putem ingame sistema (registrirajte se na forumu i ako ste aktivni nakon mjesec dana dobit ćete 10, 15, 25 golda - zašto ne?). Maknite trenutne moderatore i ponovno ih svih provucite kroz proces prijave - neka dokažu svoju zrelost, i gradualno nagrađujte aktivne korisnike forumskim privilegijama.

Toliko od mene, u nadi da mi post neće završiti u đubrilištu.

Superhik
14.08.13, 22:10
Vjerovatno bi mi trebalo dva sata da napišem sve kaj mislim na ovaj zadnji post i opet ne bi uspio sve razjasniti. Recimo da se djelomično slažem s prethodnim postom i kao najveći problem vidim promjenu strukture igrača koja je uzrokovana promjenom same igrice od ozbiljnijeg taktičkog i matematičkog izazova do slikovnice za sve uzraste da se klika dok se čita kuharica ili ispunjava križaljka.

Danas se rasprave svode na neke xy servere (živi se na staroj slavi), isfrustrirana podbadanja, vrijeđanje ili bezglavo spamanje. Kako sam na ovom forumu od 2007. pod prvim nickom i ne znam od kad pod ovim nickom cenzura nije ništa veća ili manja nego prije (razigrana bakterija nam je u jednoj noći znao obrisati i po 10 stranica), opomene su se dijelile šakom i kapom ali svejedno znali smo se ponašati kao sudionici foruma i stalno smo tražili neke konstruktivne rasprave oko igre, nadmudrivanje protivnika, ismijavanje loših akcija, pecanje za informacijama ili čak plasiranje dezinformacija. Danas toga nema jer korisnik to ne traži, nije mu interesantno jer igrica ne traži to od njih niti im daje neki osjećaj postignuća kao prije.

Iskusnijih igrača više nema, nova generacija igrača igra novu vrstu traviana koja je rađena da se s nogu klika usputno bez nekih pretjeranih odricanja i napora i samim time forum postaje višak

tunto
16.08.13, 15:04
@Superhik

počet ću odgovor jednim nazovi vicom

Nsiam vrjevoao da zpavrao mgou rzmajueti šot čtaim. Zaavljhuujći nobniečoj mćoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima nučainka, njie vžano kjoim su roedsljdoem npiasnaa slvoa u ričjei, jdieno je važno da se pvro i psljdeonje sovlo nlaaze na sovm mstjeu. Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote čtiati bez pobrelma. Ovo je zobg tgoa sto ljduksi mzoak ne čtia savko slvoo poebsno, već rčeiji poramrta kao clejniu. Oavj preomećaj je šljiavo nzavan "tipoglikemija". Kome su još vaanži grmaaitka i prapvois?

komunikacija nam je jako bitna
ovu šalu gore sa "tipiglikemijom" sam stavil samo kao primjer da nije važno šta je napisano nego da je važno šta se je htjelo reči sa time kaj je napisano
kada pročitam neki post često si postavljam pitanje "šta je pjesnik svojim upisom htio reči?"
isto tako evo zadnjih nekoliko tjedana si postavljam pitanje "šta vlasnik servera hoče postavljanjem ovakovog foruma kakav je danas?"
prvo ne želi da se na njemu piše
pa kakav je to forum na kojem se ne piše
ja pišem postove neko briše
zakaj?
pustite moje gluposti i sramotu da se slikaju naka svi vide kolko sm glup i bedast
forum i služi tome da bismo vidjeli kolko je ko pametan a kolko tko glup
na forumu procjenjujemo kolko ko ima domet u igri
kolko poznaje igru
kako će mo ga nadmudriti
forum je isto jedna vrsta borbe
ovdje se ratuje perom i ovdje se vidi kolko ko zna
ovdje nema pusha pa budemo naklikali off i deff
ovdje se vidi naše znanje
ovdje se vidi kolko je ko napuhan
i kad ga slučajno oćešeš zapaljenom cigaretom rasprsne se kao balon

@Superhik lagani osvrt na napisano

.... kao najveći problem vidim promjenu strukture igrača koja je uzrokovana promjenom same igrice od ozbiljnijeg taktičkog i matematičkog izazova do slikovnice za sve uzraste da se klika dok se čita kuharica ili ispunjava križaljka...

sorrry ali ti si moderator foruma i kroz njega prolaze ovakvi ili onakvi igrači različitih uzrasta i tvoje je da oblikuješ njihovo pisanje
vlasnik želi svojim olikovanjem igrice od jedne matematičke skripte do slikovnice privuči što više igrača da kupuju zlato od kojeg žive (a mislim da od tog zlata jedan dio ide i tebi,sad dali je to tebi dosta to je relativan pojam i svakako subjektivan)
sutra se može desiti da na ovome forumu pišeju samo klinci iz dječjeg vrtića i ti mora da se prilagodiš njima jer oni kupuju isto gold
ako se ne možeš sa time nositi povuci se
(sory malo bahato i grubo no percepcija je stvar doživljaja,evo ja sam tvoj upis ovako doživio,igrica ti se ne sviđa al eto nađe se koja kuna pa sam tu da ju pokupim):brukica:

Danas se rasprave svode na neke xy servere (živi se na staroj slavi), isfrustrirana podbadanja, vrijeđanje ili bezglavo spamanje.

kojoj staraj slavi koji xy serveri
pa svatko ostaje zapamčen po nečemu
ili je naklikal največi off pa ga se po tome sječamo
ili je nazidal ww pa ga i po tome pamtimo
slava traje jedan trenutak kad se to desi kasnije je samo povjest
pa moraju se ljudi podbadati to i je poanta foruma
nadmudrivanje
e sad kolko je to isfrustirano to ovisi o doživljaju pojedinaca
dva čitatelja upisa isti upis različito doživljajvaju
to ti je opet ona moja "što je pjesnik htio reči?"
sva vrijeđanja koja nisu na vjerskoj ili nacionalnoj osnovi su stvar tolerancije onoga kome su upučena
ako želim od nekog sugovornika izvuči neki odgovor moram mu uputiti i koju uvredu da bi dobil taj odgovor
dakle i to je stvar dobrog ukusa
psovanje je isto stvar dobrog ukusa
pa psovanje je naš folklor
u kljajičevom rječniku imaš objašnjenja za psovke šta znače
ne sviđa ti se rasprava nebudeš sudjeloval u njoj
pa odeš u birtiju ili restoran na pijaču ili klopu ljudi oko tebe su isfrustirni, vrijeđaju,psuju....
no vrlo rjetko se pojavljuje netko kao regulator između njih da ih izbaci van
sve je to svakodnevnica
i ovdje smo kao i na ulici ili birtiji samo sa različitih strana monitora
forum nije skup istomišljenika nego skup ljudi različitih razmišljanja i ponašanja samo u imaginarnom obliku
upravo nas naša različitost čini zanimljivima

... Kako sam na ovom forumu od 2007. pod prvim nickom i ne znam od kad pod ovim nickom cenzura nije ništa veća ili manja nego prije (razigrana bakterija nam je u jednoj noći znao obrisati i po 10 stranica), opomene su se dijelile šakom i kapom ali svejedno znali smo se ponašati kao sudionici foruma i stalno smo tražili neke konstruktivne rasprave oko igre, nadmudrivanje protivnika, ismijavanje loših akcija, pecanje za informacijama ili čak plasiranje dezinformacija....

eto tu si došao do one moje "šta je pjesnik htio reči?"
naravno da se na forumu dolazi do informacija
plasiraju dezinformacije
no da bi do toga došli moramo pisati a ako nam se brišu postovi onda od toga nema ništa
naravno da se tu nakupi i puno smeča ali kad prođe tjedan dana vratimo se malo pročitamo kaj je napisano i smeče jednostavno obrišemo
ali za nekih tjedan dana a ne odmah po upisu posta
dugo si na ovome forumu a vjerujem da imaš iskustva i sa drugih foruma pusti ljude da pišeju ne briši njihove gluposti
jer na kraju krajeva to su njihove budalaštine od kojih im se budu drugi smijali
jesi moderator
dobil si batinu i pendrek
al di si videl policajca koji na nogometnoj utakmici ide i pendriči navijače zato kaj su nekaj rekli
ili ih trpa u maricu i baca u krletku
ajde si zamisli tu situaciju
pa ko bi išo na utakmicu na kojoj ga budu pendrčili zato kaj jebe majku igraču koji je fulal prazan gol(jedino neki mazohista)
ako se neko nađe uvrijeđen nekim postom ili smatra da mu se prijeti ima opciju privatne poruke pošalje ti i ti to rješiš
nemože mod reagirati na svaku psovku rasprava se mora voditi
zato postoji forum
da raspravljamo
ali nemogu u svakoj rečenici ni pisati travian da bi se znalo da je riječ o igri
ma opčenito zakaj uopče brisati postove
ja u svojoj moderatorskoj karijeri sam obrisal 3 posta i dva cenzuriral na par desetaka milona postova
ako se netko želi sramotiti zakaj da ga ja sprečavam u tome
jer "rječi govore o onome ko ih izgovara a ne o onom o kome se govori"

.... Danas toga nema jer korisnik to ne traži, nije mu interesantno jer igrica ne traži to od njih niti im daje neki osjećaj postignuća kao prije.

Iskusnijih igrača više nema, nova generacija igrača igra novu vrstu traviana koja je rađena da se s nogu klika usputno bez nekih pretjeranih odricanja i napora i samim time forum postaje višak
ajde ti meni reci kaj je zanimljivo na pdf hrx
ništa
kaj je zanimljivo na serveru hrx
ništa
pa kak bi bilo zanimljivo kad ljudima nedaš da se fale svojim glupostima kojima bi se onda svi smijali
i mi i oni
i za kraj forum nikada nije bil višak niti bude
ljudi jednostavno imaju taj poriv u sebi da se nadmudruju i oni če to uvjek raditi samo če jedan forum zamjeniti drugim
tako je i ovdje situacija ljudi prelaze na druge igrice i druge forume zato kaj ih se ovdje počelo previše ograničavati u svemu
nitko ne želi biti u krletki

nks
na kraju uzmi si dva sata
uzmi pet i napiši kaj misliš ali shvati nisu ljudi pobjegli sa foruma zato kaj im se je neko se sjetil majke
nego zato kaj ste ih vi otjerali odavde
kad nekome orišeš post to je oduzimanje prava govora
a ako nekome nedaš govoriti kaj misli zakaj bi dolazil pisati ide tamo gdje mu nitko nebude brisal upise
index.hr je jedna od največih forumskih zajednica na svijetu svojevremeno je radil isto ovo risal postove i našo se u gabuli od par stotina tisuča postova dnevno pao je na par stotina dnevno
forum je javno mjesto i kad nekome nedaš govoriti na javnome mjestu on ode
sorry na malo kritičkom upisu ali moral sam jer samo pisanjem mogu promjeniti razmišljanja
šutnja je znak odobravanja

lp i uživaj

Superhik
16.08.13, 18:54
Postovi se brišu jer se ne pridržavaš pravila forum, kada su postovi u skladu s pravilima ne brišu se. Ima igrača koji su tu od pamtivijeka i malo im je postova obrisano dok ima onih koji misle da su posebni i ne diraju ih baš previše pravila i 90% njihovih postova se mora obrisati.

Ne nisam tu da usrećim nekoga, još manje da ga odgajam, to je stvar kućnog odgoja ne mene. Ja sam tu da provodim pravila foruma, održavam red i omogućim nesmetanu komunikaciju unutar pravila foruma za SVE korisnike, ne samo za "najglasnije" i "najvažnije".

Ne nećeš psovati na ovom forumu i nećeš vrijeđati druge korisnike bez obzira zašto to radiš jer to nije civilizirano ponašanje i nije dopušteno prema PRAVILIMA FORUMA.

Dopuštalo se da na taj način forum funkcionira, sloboda narodu recimo to tako. I onda su pojedinci bili toliko naporni, dosadni, nemogući, neugodni itd. itd. da je na svakom podforumu ostalo svega njih par. S razlogom su pravila tu i slobodno se mogu svi koristiti forumom dok god to koriste prema pravilima na koja su pristali.

Što se tiče PDFa HRX nikome ništa nije zabranjeno, apsolutno svi mogu staviti svoje reporte (na mjesto predviđeno za njih) i svi mogu komentirate te iste reporte. Nikada na ovom forumu se nisu reporti stavljali van teme predviđene za njih i nema potrebe da se to mijenja sad za ovaj HRX.

Kada netko napiše post koji nije po pravilima foruma a to bude spam, vrijeđanje, neprimjeren rječnik, objava privatnih informacija, neprimjeren sadržaj itd. itd. oduzima se drugim korisnicima puno više nego pravo za izražavanje tog korisnika kada mu se obriše post.

Više puta sam naveo u ovom postu PRAVILA FORUMA. I to s razlogom jer ona nisu nerazumna, nisu represivna ili napravljena s ciljem cenzure (primjer je sloboda objave reporte s imenima u dogovoru s moderatorima). Sve što traže od korisnika je ono što bi danas u društvu trebalo biti normalno a to je kulturna, civilizirana komunikacija. I ako se pokaže da je ona konstruktivna pa zažmiri se na neka pravila dok god se ne ide previše daleko.

I da od golda kojega igrači plaćaju ja nemam koristi, nemam plaću za to što radim, nisam ti da dobijem koju kunu kako bi ti rekao :)

tunto
16.08.13, 21:53
@Superhik

fala na informaciji da za svoj posao ne primate naknadu
usput rečeno bilo bi u redu da objavite sustav kako radite ipak bi to trebal biti javni podatak
al to je ipak druga tema

još uvjek smo na spamu
još nisi stavil definiciju kaj je to spam
ili se slažeš sa mojom definicijom?
gledaj ljudi moraju znati definicije pojmova kojih se onda svi morate pridržavati
ja sam recimo na ovome forumu videl više trolova nego spamera bar na pdf hrx

U internetskom nazivlju, izraz trol označava osobu koja dolazi na internetske zajednice kao što su internetski forum s jedinim ciljem da na njih šalje podrugljive, grube i uvredljive poruke kako bi namjerno dosađivala ostalim sudionicima, stvarala zavade, odnosno remetila tijek rasprave.

ali ko sam ja da dajem tumačenja
sorry ali brate pročitajte ta pravila polako sa razumjevanjem i onda ih tumačite
pažljivo čitati kao i uputstvo o upotrebi ljeka
eto dal sam si malo truda objasniti neke stvari no izgleda da nisi ništa proćital
izgleda da ne vidiš da na forumu nitko ne piše
a ako ne piše onda to nije forum

pa daj si pročitaj još jednom moj prijašnji post
pa na ovome forumu smo ostali samo nas dvoje pisati s tim kaj ti još i brišeš ono malo kaj se piše

evo pristojan sam držim se teme i nije mi jasno koji dio mojeg prethodnog upisa nisi razumel

pa ne uništavaju ovaj forum forumaši niti igricu igrači

uništava ju travian tim svojim samovoljnim ponašanjem i tumačenjem pravila kako se ko sjeti
evo osim tebe niko se ne usudi niti raspravljati o forumu koji više i nije forum
skidam kapu
braniš nečije teoreme iako neuspješno
i ja polako gubim volju
hebote ja imam skoro 50 godina miljone postova upisanih na raznim forumima i tu se s tobom raspravljam ko je stariji koka ili jaje
nije forum od travian tima nego od onih koji pišu na njemu
bez njihovog pisanja nema foruma nema travian tima
ako nema pisanja nema ni tebe
nemaš kaj brisat
ne trebaš
kapiraš
čovjeku možeš sve uzeti samo nemožeš njegovo dostojanstvo
kad mu uzmeš dostojanstvo onda više nije čovjek
čovjek koji ne brani svoje stavove nema dostojanstva

ps
niti sam ja najglasniji niti najvažniji niti mi treba foruma
ovo je bil samo pokušaj da malo pomognem svojim nebulozama u raspravama o igrici
nakon dvije i pol godine se regam ajde da i ja ostavim kakovu glupost ovdje i onda naletim na pametne kao da i sam nemam previše takove pameti

Superhik
17.08.13, 11:28
Svaki PDF ima zadanu temu tj. svoju namjenu i korisnici mogu diskutirati i sudjelovati u tom PDFu ako se pridržavaju te teme, suprotno bi bilo spam. Naravno da se ne treba strogo pridržavati toga da komunikacija bude ležernija ali isto tako ako se pretjeruje treba se reagirati, upozoriti korisnike na spam i ako treba brisati postove i sankcionirati ih.

Objasnio sam svoj stav zašto je malo korisnika na forumu + još neke sitnice koje je arch prethodno naveo s kojima se djelomično slažem. Nije samo ovaj travian forum slabije posječen neko prije, to je globalni problem (recimo to tako) isto kao i broj igrača na serverima. A ovo za samovoljno tumačenje pravila je čista glupost :)

Isto tako pravila foruma su jasna, jednostavna i vrijede za sve, na njih se pristaje registriranjem na forum i treba ih se pridržavati. I bez obzira bilo na forumu dva ili dvjesto dvadeset i dva korisnika nekog reda mora biti i ako su ista ova pravila vrijedila prije šest sedam godina za sve i svi su ih se pridržavali nema razloga da ne vrijede i sad jer su stvarno jednostavna i normalna.

ArchAngeL
17.08.13, 12:00
Svaki PDF ima zadanu temu tj. svoju namjenu i korisnici mogu diskutirati i sudjelovati u tom PDFu ako se pridržavaju te teme, suprotno bi bilo spam. Naravno da se ne treba strogo pridržavati toga da komunikacija bude ležernija ali isto tako ako se pretjeruje treba se reagirati, upozoriti korisnike na spam i ako treba brisati postove i sankcionirati ih.

Objasnio sam svoj stav zašto je malo korisnika na forumu + još neke sitnice koje je arch prethodno naveo s kojima se djelomično slažem. Nije samo ovaj travian forum slabije posječen neko prije, to je globalni problem (recimo to tako) isto kao i broj igrača na serverima. A ovo za samovoljno tumačenje pravila je čista glupost :)

Isto tako pravila foruma su jasna, jednostavna i vrijede za sve, na njih se pristaje registriranjem na forum i treba ih se pridržavati. I bez obzira bilo na forumu dva ili dvjesto dvadeset i dva korisnika nekog reda mora biti i ako su ista ova pravila vrijedila prije šest sedam godina za sve i svi su ih se pridržavali nema razloga da ne vrijede i sad jer su stvarno jednostavna i normalna.

Slazem se sa sankcioniranjem neprimjerenog rijecnika,spama itd. tu nema nikakvog prigovora hik znas to,ali nije problem u sankcioniranju nego u nacinu na koji se to izvodi.Ja znam da je vecini modova najlakse pobrisat postove i stavit prst u uho,ali to nije dobro nimalo.Freiya je najbolje jednom rekla da se veci efekt postigne educiranjem korisnika kod gresaka(editiranjem posta) nego samo brisanjem i pucanjem opomena za svaki "krivi" post.Mislim da koliko sam pratio da si trenutno jedan od rijetkih sto editira postove.

Superhik
17.08.13, 13:17
Ja radim onako kako su me učili HZG i Razigrana bakterija i smatram da je to najbolji i najkorektniji način rada. Kako drugi rade nažalost nije do mene niti ja mogu ikako utjecati na to nego administrator tj. Community Manater se mora brinuti o tome

ArchAngeL
17.08.13, 13:28
Ja radim onako kako su me učili HZG i Razigrana bakterija i smatram da je to najbolji i najkorektniji način rada. Kako drugi rade nažalost nije do mene niti ja mogu ikako utjecati na to nego administrator tj. Community Manater se mora brinuti o tome

Upravo si me vratio na moj dio o ovome forumu i onome koliko je stalo trenutnome adminu do njega.Nisam rekao da je do tebe hik kako oni rade ali posto si jedan od iskusnijih i najstarijih u teamu mogao bi kroz savjete i neke smjernice utjecat na njihov rad.Ipak imas reputaciju ovde ;).Sad je njihovo hoce li poslusat te ili ne sto dalje govori dovoljno o njima.

tunto
17.08.13, 13:49

samo kaj još uvjek nisi stavil definiciju kaj je to spam
postoji mogučnost da ni neznaš kaj je to spam
ako neznaš pitaj marka neka ti napiše odgovor pa ga ti samo zakelji
i svi sretni i zadovoljni
dakle molim te daj nam definiciju spama

naravno da si objasnio zašto nema igrača
ali isto tak sam i ja objasnio zašto nema igrača
to što si ti moderator ne daj veču težinu odgovoru niti znači da si ti u pravu
na kraju krajeva tvoje mišljenje zakaj nema forumaša nikog ni ne zanima jer si subjektivan
to ti daje sam tvoj položaj
možda bi nekoga zanimalo kad bi bil kritičan prema travian timu ovako ne
govoriš kako je travian tim u pravu kako desetak ljudi sve zna a ostalih par tisuča je glupo(slobodna interpretacija)
da vlasnika zanima tvoje mišljenje nebi otvaral forum

gle znam ponešto o nekim stvarima
to kaj se je marko umjesto adminom nazval nekakovim menađerom za komunikaciju ga ne radi večim biserom nego je
ovdje se otvorila jedna ozbiljna tema a on se ne uključuje u raspravu
forum je jedna zanimljiva stvar i svakaj se na njemu da napisati i u okvirima dozvoljenog
a kad pored toga se još radi i print-sken napisanoga svakaj je moguče
ponovno ti skidam kapu barem pokušavaš braniti nečije teoreme

pa pravila su jasna i razumljiva barem meni
i aš zbog toga mi nije jasno zakaj su mi obrisani postovi jer sam se pridržaval istih
a niko nije ponudil objašnjenje
ali ovde ne pričamo o meni i mojim postovima
nego o tome kako svatko tumači pravila onako kako mu paše

tunto
17.08.13, 13:51

hahaha
a jel se on kad javlja
ili samo govori ja sam gospodin bog i imaš pravo šutiti

ArchAngeL
17.08.13, 13:54
hahaha
a jel se on kad javlja
ili samo govori ja sam gospodin bog i imaš pravo šutiti

Javi se kako ne javi se svako malo kad je promocija zlata :)

tunto
17.08.13, 14:01
Javi se kako ne javi se svako malo kad je promocija zlata :)

ma daj
švabe su jedan server odigrali bez zlata
uglavnom to je priča koja kruži okolo odigrali server bez zlata i zavukli ga maksimalno

ma samo mi nije jasno kako se nitko ne usudi dati definiciju spama
ma u stvari jasno mi je ali od kud im uopče pravo da se tako ponašaju

Superhik
17.08.13, 17:54
samo kaj još uvjek nisi stavil definiciju kaj je to spam
postoji mogučnost da ni neznaš kaj je to spam
ako neznaš pitaj marka neka ti napiše odgovor pa ga ti samo zakelji
i svi sretni i zadovoljni
dakle molim te daj nam definiciju spama

naravno da si objasnio zašto nema igrača
ali isto tak sam i ja objasnio zašto nema igrača
to što si ti moderator ne daj veču težinu odgovoru niti znači da si ti u pravu
na kraju krajeva tvoje mišljenje zakaj nema forumaša nikog ni ne zanima jer si subjektivan
to ti daje sam tvoj položaj
možda bi nekoga zanimalo kad bi bil kritičan prema travian timu ovako ne
govoriš kako je travian tim u pravu kako desetak ljudi sve zna a ostalih par tisuča je glupo(slobodna interpretacija)
da vlasnika zanima tvoje mišljenje nebi otvaral forum

gle znam ponešto o nekim stvarima
to kaj se je marko umjesto adminom nazval nekakovim menađerom za komunikaciju ga ne radi večim biserom nego je
ovdje se otvorila jedna ozbiljna tema a on se ne uključuje u raspravu
forum je jedna zanimljiva stvar i svakaj se na njemu da napisati i u okvirima dozvoljenog
a kad pored toga se još radi i print-sken napisanoga svakaj je moguče
ponovno ti skidam kapu barem pokušavaš braniti nečije teoreme

pa pravila su jasna i razumljiva barem meni
i aš zbog toga mi nije jasno zakaj su mi obrisani postovi jer sam se pridržaval istih
a niko nije ponudil objašnjenje
ali ovde ne pričamo o meni i mojim postovima
nego o tome kako svatko tumači pravila onako kako mu paše

Da si se pridržavao pravila foruma postovi ti ne bi bili obrisani, tih istih pravila koje tvrdiš da savršeno razumiješ. A usput bi si mogao pročitati što je to spam da i to shvatiš jer preko nekoliko puta sam to napisao u svojim postovima i jedino šta dalje mogu je nacrtati ti da lakše shvatiš :)

tunto
20.08.13, 12:21
Da si se pridržavao pravila foruma postovi ti ne bi bili obrisani, tih istih pravila koje tvrdiš da savršeno razumiješ. A usput bi si mogao pročitati što je to spam da i to shvatiš jer preko nekoliko puta sam to napisao u svojim postovima i jedino šta dalje mogu je nacrtati ti da lakše shvatiš :)

nigdje nisi rekel kaj je to spam
a ako je to ono kaj sam ja pročital onda nemaš pojma

slobodno malo prosurfaš po netu

http://hr.wikipedia.org/wiki/Internetski_forum

evo tu ti sve piše
obrati pozornost na pravila ponašanja :D

Superhik
20.08.13, 12:45
Onda se ti pridržavaj pravil wikipedije na kojoj je u prosjeku 60% stvari netočno ili je točnost krajnje upitna. A ja ću se pridržavati jasnih i jednostavnih pravila foruma na kojemu sudjelujem (bio to ovaj ili neki drugi) i eto riješen problem :)

tunto
20.08.13, 13:00
Onda se ti pridržavaj pravil wikipedije na kojoj je u prosjeku 60% stvari netočno ili je točnost krajnje upitna. A ja ću se pridržavati jasnih i jednostavnih pravila foruma na kojemu sudjelujem (bio to ovaj ili neki drugi) i eto riješen problem :)

pa gledaj pored svih foruma jedino na ovome je spam nešto drugo nego na ostalima
onda dajte jasnu definiciju toga kaj je spam

spam je opčepoznat pojam i svuda ima isto značenje pa prema tome nemože ni ovaj forum biti izuzet oad opčepoznatih izraza

matija babić vlasnik index portala je posebni internetski frik veliki forumaš strašno bahat i arogantan
ali ti si ga dobrano nadmašil
ako svi forumi koriste ovo tumačenje za spam pa nije ovaj ništa posebno

ili je vama stvarno cilj da ljudi ovdje ne pišeju?

Superhik
20.08.13, 13:09
Čim ti navodiš Babića i Indexov forum kao neki argument, forum na kojemu svaka druga tema završava na svađi i psovanju između BBBa i Torcide, Srba i Hrvata, kršćana i muslimana, lijevih i desnih, crvenih i plavih, svaka daljnja rasprava je suvišna.

Hvala Bogu ovo nije Indexov forum niti će postati ništa slično tome bar dok ga ja moderiram jer ne želim da teme izgledaju tako da kada ih čitaš možeš osjetiti kako ti IQ pada kakve gluposti se pišu.

I za kraj definicija za spam je svugdje ali kako će ga koji forum tolerirati i provoditi nadzor na istim je odluka moderatora i administratora.

tunto
20.08.13, 13:25
Čim ti navodiš Babića i Indexov forum kao neki argument, forum na kojemu svaka druga tema završava na svađi i psovanju između BBBa i Torcide, Srba i Hrvata, kršćana i muslimana, lijevih i desnih, crvenih i plavih, svaka daljnja rasprava je suvišna.

Hvala Bogu ovo nije Indexov forum niti će postati ništa slično tome bar dok ga ja moderiram jer ne želim da teme izgledaju tako da kada ih čitaš možeš osjetiti kako ti IQ pada kakve gluposti se pišu.

I za kraj definicija za spam je svugdje ali kako će ga koji forum tolerirati i provoditi nadzor na istim je odluka moderatora i administratora.

još uvjek nitko od administracije ovog foruma nije dal definiciju kaj je to spam
pa u čemu je problem da se bojite dati definiciju kaj je to spam
primjera radi
ovako

-spam je......

ps
sviđo se tebi i meni index ili ne to je jedan od top 5 foruma na svijetu i ta činjenica govori sama za sebe
a to da je najjači forum u regiji isto govori za sebe

forum je u doslovnom prjevodu javna rječ
ti se bojiš svojih neistomišljenika?

i molim te pročitaj u kojem smislu sam spomenul babića

Haris
21.08.13, 11:56
jaooj hik postade ultras :$

po meni hik najbolje obavlja posao od modova a i kad je mh na neki srv ne moze sve aceve da mi pohvata :P a adminu da pisete 1god on ne odg :D
msm da je doslo vrijeme da hik bude adm

Superhik
21.08.13, 12:12
još uvjek nitko od administracije ovog foruma nije dal definiciju kaj je to spam
pa u čemu je problem da se bojite dati definiciju kaj je to spam
primjera radi
ovako

-spam je......

ps
sviđo se tebi i meni index ili ne to je jedan od top 5 foruma na svijetu i ta činjenica govori sama za sebe
a to da je najjači forum u regiji isto govori za sebe

forum je u doslovnom prjevodu javna rječ
ti se bojiš svojih neistomišljenika?

i molim te pročitaj u kojem smislu sam spomenul babića

Top pet foruma na Svijetu? Hijoj tragikomedije

Probaj shvatiti da kvantiteta nije isto što i kvaliteta. I u današnjem društvu pravilo je da ako ideš na populizam, žutilo i masovnost potpisao si drastičan pad kvalitete onoga što nudiš. Tako da opet kažem, hvala Bogu da ovo nije Indexov forum niti će ikada biti.

jaooj hik postade ultras :$

po meni hik najbolje obavlja posao od modova a i kad je mh na neki srv ne moze sve aceve da mi pohvata :P a adminu da pisete 1god on ne odg :D
msm da je doslo vrijeme da hik bude adm

Nitko nije savršen pa tako ni ja :D

Haris
21.08.13, 12:21

Probaj shvatiti da kvantiteta nije isto što i kvaliteta. I u današnjem društvu pravilo je da ako ideš na populizam, žutilo i masovnost potpisao si drastičan pad kvalitete onoga što nudiš. Tako da opet kažem, hvala Bogu da ovo nije Indexov forum niti će ikada biti.

Nitko nije savršen pa tako ni ja :D

da ali ti si jedinikoji je uspio da mi uhvati 3 acca
:D

tunto
21.08.13, 18:04

hik ajde mi reci kako ti uopče možeš biti moderator kad nisi skužil kaj sam napisal
i ktome još i super moderator
molim čitati sa razumjevanjem (a ti to ne radiš)i kao takav nisi mjerodavan da budeš moderator)
reko sam ti da si arogantniji i bahatiji od babića
tolko si se zapilil u svoju teoriju i misliš da če po onoj geblesovoj "laž koja se uporno ponavlja postati istina"
nego sad mi je pala jedna misao na pamet i mislim da budem o njoj otvoril temu
samo ju moram dobro postaviti

hik sjedi jedan

ps
i kad budemo dobili definiciju kaj je to spam

Haris
21.08.13, 19:43
hik ajde mi reci kako ti uopče možeš biti moderator kad nisi skužil kaj sam napisal
molim čitati sa razumjevanjem (a ti to ne radiš)i kao takav nisi mjerodavan da budeš moderator)
tolko si se zapilil u svoju teoriju i misliš da če po onoj geblesovoj "laž koja se uporno ponavlja postati istina"

hik sjedi jedan

ps

npr kad postas neki smajli u hrx rasprave to se moze da se tretira kao spam ili pises nes sa utakmice u hrx rasprave...znavi sve sto nije vezano za hrx se moze tretirati kao spam ali ovdje moderatori malo popuste malo zategnu sve zavisi kakvi smo mi :)

i542
21.08.13, 21:46

hik sjedi jedan

ps
Spam je neželjena pošta. Definirano.

SHik je svojim radom zaslužio biti globalni moderator, očito to ne dijele kao krumpire ovdje. I dok nisam veliki fan nekih njegovih metoda (neke stvari bih ipak napravio drugačije), ipak funkcioniraju...

Superhik
21.08.13, 23:52
Spam je neželjena pošta. Definirano.

SHik je svojim radom zaslužio biti globalni moderator, očito to ne dijele kao krumpire ovdje. I dok nisam veliki fan nekih njegovih metoda (neke stvari bih ipak napravio drugačije), ipak funkcioniraju...

Sve ideje, pokude, žalbe ili sugestije primam na PP i ozbiljno ih shvatim. Jer svjestan sam da sam čovjek i da griješim i da svaki dan do kraja života mogu nešto naučiti nevezano o kojem aspektu života se radi. Stoga slobodno mi se javiš na PP, zapravo apeliram na to :)