PDA

View Full Version : Statistika hr servera

mgaby
27.07.13, 23:25
S obzirom da mi je prilično dosadno pozabavila sam se malo pregledom trenutnog stanja na hr serverima, u igri i na forumu.

s1 - upravo završio : Registrirano igrača: 1167
Aktivno igrača: 1010 (završna statistika)
- vjerojatno najposjećeniji hr server nakon dugo vremena
- PDF zaključan i zaključen na 778. stranici

s2 - 180 dana - 842 registrirana accounta
- PDF - cijelih 6 stranica :brukica:

s3 - 106 dana - 1323 registrirana accounta
- PDF - cijelih 8 stranica

s4 - 17 dana - 1745 registriranih accounta
- PDF - 14 stranica

s5 - završen prije dugo vremena - koliko se sjećam završio ga je mizeran broj accounta
- PDF - zaključen sa 48 stranica

s6 - završen nedavno - zaista ne znam sa koliko accounta
- PDF - zaključen sa 105 stranica

hrx - 43 dana - 5027 accounta (koliko čujem ogroman broj bananih :D )
- PDF - 48 stranica

Zaključak moj osobni, a vjerujem i velikog broja ostalih igrača:
- hrx - posebna kategorija - uvijek posjećen i potreban
- ostali serveri - pre preveliki broj servera donio je opću raspršenost i ogroman pad kvalitete igre - neki klikaju tek toliko - neki se uče, ali teško da će nešto naučiti bez toga da gledaju i sudjeluju u igri kvalitetnih i iskusnih igrača i saveza
- moje osobno mišljenje je da su 2 ili 3 servera i više nego dovoljna
- o verzijama je već dovoljno rečeno - ja sam stara garda i ovi crtići sa svim svojim glupostima me nisu nimalo privukli u želji da igram

ArchAngeL
28.07.13, 11:34
Slazem se u potpunosti sa napisanim.
Gledam s4 sad kad ga igram i dođe mi da placem od broja regovanih.
s1 i s2 te speed su vise nego dovoljni sve ostalo pogasit.
Sto se tice verzije igre isto volio bi kad bi .hr domena imala jedan server sa starom verzijom igre ali mislim da je to neostvarivo.
Sve u svemu ne samo da je kvaliteta na serverima opala nego i kvantiteta sto nikako nije dobro.Opet na kraju da dodam cini mi se da od ovoga svega nista nece biti i da ce stvari ostat kakve jesu jer vidim da one koji mogu nesto promijenit nije briga uopce i da im se svidja status quo.

Hamco
28.07.13, 13:36
Vise servera ---> vise se kupuje gold ---> veca zarada za travian games
Cisto sumnjam da ce se ista promijenit,jedino mogu napravit jos jedan server i to u ovoj najnovijoj verziji gdje na svakom cosku imas link za zlato :D

kacunar
28.07.13, 13:38
Cisto sumnjam da ce se ista promijenit,jedino mogu napravit jos jedan server i to u ovoj najnovijoj verziji gdje na svakom cosku imas link za zlato :D

i bi tako... :lol2:

ArchAngeL
28.07.13, 13:43

Hmmm ne znam bi li se slozio sa time.Da uzmem npr. s4 sada.Trenutacno registriranih oko 1700.Od tih 1700 kladim se da ih je 1000 farme najmanje.Od ostalih 700 mislim da je max 200 aktivnih.A opet od tih 200 mislim da ih barem pola igra kostantno sa goldom i kupuje ga dok se ostali oslanjaju na aukcije i razmjenu srebra za zlato.Ako je Travian Games-u svrha da im 100 max ljudi kupuje zlato na serveru onda lagano propadaju :D

Hamco
28.07.13, 14:03
Hmmm ne znam bi li se slozio sa time.Da uzmem npr. s4 sada.Trenutacno registriranih oko 1700.Od tih 1700 kladim se da ih je 1000 farme najmanje.Od ostalih 700 mislim da je max 200 aktivnih.A opet od tih 200 mislim da ih barem pola igra kostantno sa goldom i kupuje ga dok se ostali oslanjaju na aukcije i razmjenu srebra za zlato.Ako je Travian Games-u svrha da im 100 max ljudi kupuje zlato na serveru onda lagano propadaju :D

Vise servera,automatski vise golda-naucno dokazano :D
Vise ce se gold kupovat na 7 nekvalitetnih,nego na 3 kvalitetna servera.To je 100% tako,znaju ba oni sta rade,ne mozes ti njih nadmudrit :D

Superhik
28.07.13, 18:53
Količinu servera ne znam što uvjetuje ali sam siguran da travian tim ovdje ne odlučuje o tome. Isto tako možemo biti sigurni da starije verzije traviana se neće pojavljivati više uopče osim možda rijetko na COM domeni

kacunar
28.07.13, 19:34
Količinu servera ne znam što uvjetuje ali sam siguran da travian tim ovdje ne odlučuje o tome. Isto tako možemo biti sigurni da starije verzije traviana se neće pojavljivati više uopče osim možda rijetko na COM domeni

točno tako, za par mjeseci travian classic će biti T 4 verzija :brukica: šta se dogodilo onom travianu kojeg se isplatilo igrati...

mgaby
28.07.13, 20:41

A probajte im predočiti brojke, ovo nema smisla više (Nijemcima mislim). Žalosno je gledati ovo sad stanje.

Ime_je_nebitno
28.07.13, 21:58
A probajte im predočiti brojke, ovo nema smisla više (Nijemcima mislim). Žalosno je gledati ovo sad stanje.

Ne pomazu tu ni brojke... Evo uzmimo za primjer jedan od proslih hrx-ova.. Obiljezio ga rat Ukot vs Hammers koalicija... Vecina ce da se slozi jedan od najboljih servera ikad odigranih na Balkanu... I server se zavrsava 01.01 ja msm restart je bio kroz 6 dana... Jedini razlog je tome bio broj kupljenog golda na tom serveru... Poznajem dva tri igraca koji su u prve tri sedmice potrosili po 5400 golda a o kasnijem toku da ne pricam...

Nije njima bitan broj igraca, bitna je samo zarada, ali danas se sve i temelji na tome... Jeste mizerno pogledati koje servere imamo na ba rs i hr domenama a igraca skoro pa nikako...

Neka nam daju balkanski speed, ne bi bilo jaceg servera nasiroko :D Ali nije im to u cilju, ukidati 3 speeda da se napravi jedan kvalitetan

Na kraju se mogu samo usaglasiti sa Hamcom :D

Superhik
28.07.13, 22:12

Znaju oni brojke vrlo dobro, to im je i posao da znaju i prate i brinu se oko toga

cakani
29.07.13, 12:41
Znaju oni brojke vrlo dobro, to im je i posao da znaju i prate i brinu se oko toga

Eto sve je tim postom rečeno..
A sa druge strane nitko ne mari za mišljenja igrača koji igraju, kako gore netko reče..očekujemo još koji server na hr domeni. :D

FaQ
29.07.13, 20:58
Hahaha, jedina preostala opcija je napraviti svoj travian server, oglasiti ga, pozvati igrace i zaigrati dobru staru verziju.. :fajter:

FaQ
01.08.13, 09:33
Reklamiranje drugih igrica je strogo zabranjeno.

Lp
Hik

§1.5 Objavljivanje reklamnih sadržaja je zabranjeno.

§1.6 Objavljivanje linkova prema sajtovima koji krše pravila §1.1 - §1.5 je zabranjeno.

§1.8 Oglašavanje i postavljanje linkova prema drugim browser igrama nije dozvoljeno (izuzetak su igre Travian Games-a).

mgaby
01.08.13, 14:29
Molim te i da lockaš temu ako se već ne može dobiti nikve konstruktivne komentare jer ne daj bože da ovi stalni pametnjakovići ne zas-eru svaku temu. (vidim da je i tema s rekordima isto tako postala meta). Hvala

Superhik
01.08.13, 17:32
Molim te i da lockaš temu ako se već ne može dobiti nikve konstruktivne komentare jer ne daj bože da ovi stalni pametnjakovići ne zas-eru svaku temu. (vidim da je i tema s rekordima isto tako postala meta). Hvala

temu ću ostaviti ako možda bude kakvih informacija ili nekome zatreba, a od pametnjakovića će se čistiti