PDA

View Full Version : Trenutno stanje na serveru 5

Stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

MOD_Superhik
02.07.14, 09:07
Ovdje mozete raspravljati o trenutnom stanju na serveru, iznijeti neke novosti ili svoje mišljenje o nekim situacijama.

Diskusija mora teći u skladu sa općim pravilima foruma (http://forum.travian.com.hr/announcement.php?f=4) i općim pravilima igre (http://www.travian.com.hr/spielregeln.php), svako odstupanje od istih bit će kažnjeno.

Od posebne je važnosti točka 1.3 općih pravila foruma.

§1.3 Objavljivanje koordinata, imena sela i imena igrača u izvještajima bez dopuštenja svih uključenih strana je zabranjeno.

Moderator: Kwille (http://forum.travian.com.hr/member.php?59515-MOD_Kwille)

MOD_Superhik
02.07.14, 09:08
Romanus imperator mortuus est! Senatus super successio iurgator! Successorem sit, quis maximi auctoritatis exercet!
Rimski vladar je mrtav! Senat bira novog nasljednika! Nasljednik će biti onaj ko ostvari najveći utjecaj!

Radi toga otvaramo novi Travian ljetni specijal – "Drevna Europa".

http://i2.wp.com/blog.travian.com/wp-content/uploads/2014/07/SenatorsDramaT4.jpg?resize=660%2C371

Igra na ovom novom specijalnom ts5.travian.com.hr svijetu počinje 21. srpnja 2014. godine, a registracija će početi 18. srpnja 2014.

Predstavljamo Vam i velike izmjene koje Vas očekuju kako biste se što bolje pripremili za učešće na ovom specijalnom serveru:

Promijenjeni kraj igre: Nema više svjetskih čuda. Savez sa najviše pobjedničkih bodova pobjeđuje.
Nova karta: umesto standardne Travian karte napravili smo kartu koja prikazuje Europu sa dijelovima sjeverne Afrike i Bliskog istoka.
Drevni gradovi: Biti će 86 drevnih gradova od samog početka servera i oni će biti raspoređeni širom karte. U ovim drevnim gradovima Vas očekuju artefakti. Neće biti više pojavljivanja artefakta u središnjem dijelu igre!
Drevne gradove će braniti Rimljani, Gali ili Teutonci. Međutim oni nemaju vještačku inteligenciju tako da neće graditi polja, građevine ili obučavati vojsku ,ali će imati vojsku u obrani od samog početka.
Svakih 24 sata vlasnik drevnog grada moći će izabrati želi li koristiti moći artefakta ili proizvoditi pobjedničke bodove. Čak će i članovi saveza moći da iskoriste moći artefakta ako vlasnik izabere da koriste moći tijekom tih 24 sata.
Drevni gradovi mogu se samo osvojiti. Artefakt se ne može prebaciti u drugo selo i drevni grad ne može biti proglašen glavnim gradom igrača.
Ovdje možete vidjeti raspored artefakta. (http://blog.travian.com/2014/06/ancient-europe-focus-on-the-ancient-cities/)

Želimo Vam puno sreće i zabave u osvajanju novog specijalnog servera!

Srdačan pozdrav,
Vaš Travian tim

Hamco
02.07.14, 11:15
Ovo je pocetak kraja Traviana. :(

Kuduz
02.07.14, 11:48
Romanus imperator mortuus est! Senatus super successio iurgator! Successorem sit, quis maximi auctoritatis exercet!
Rimski vladar je mrtav! Senat bira novog nasljednika! Nasljednik će biti onaj ko ostvari najveći utjecaj!

Radi toga otvaramo novi Travian ljetni specijal – "Drevna Europa".

http://i2.wp.com/blog.travian.com/wp-content/uploads/2014/07/SenatorsDramaT4.jpg?resize=660%2C371

Igra na ovom novom specijalnom ts5.travian.com.hr svijetu počinje 21. srpnja 2014. godine, a registracija će početi 18. srpnja 2014.

Predstavljamo Vam i velike izmjene koje Vas očekuju kako biste se što bolje pripremili za učešće na ovom specijalnom serveru:

Promijenjeni kraj igre: Nema više svjetskih čuda. Savez sa najviše pobjedničkih bodova pobjeđuje.
Nova karta: umesto standardne Travian karte napravili smo kartu koja prikazuje Europu sa dijelovima sjeverne Afrike i Bliskog istoka.
Drevni gradovi: Biti će 86 drevnih gradova od samog početka servera i oni će biti raspoređeni širom karte. U ovim drevnim gradovima Vas očekuju artefakti. Neće biti više pojavljivanja artefakta u središnjem dijelu igre!
Drevne gradove će braniti Rimljani, Gali ili Teutonci. Međutim oni nemaju vještačku inteligenciju tako da neće graditi polja, građevine ili obučavati vojsku ,ali će imati vojsku u obrani od samog početka.
Svakih 24 sata vlasnik drevnog grada moći će izabrati želi li koristiti moći artefakta ili proizvoditi pobjedničke bodove. Čak će i članovi saveza moći da iskoriste moći artefakta ako vlasnik izabere da koriste moći tijekom tih 24 sata.
Drevni gradovi mogu se samo osvojiti. Artefakt se ne može prebaciti u drugo selo i drevni grad ne može biti proglašen glavnim gradom igrača.
Ovdje možete vidjeti raspored artefakta. (http://blog.travian.com/2014/06/ancient-europe-focus-on-the-ancient-cities/)

Želimo Vam puno sreće i zabave u osvajanju novog specijalnog servera!

Srdačan pozdrav,
Vaš Travian tim

jel ovo neka sala ?

pa ne mogu da vjerujem, promjena igre iz temelja...

i sta ce biti sa ovim starim serverima ocel postojati i dalje il sta ?

cccccccc lose

Mr Einstein4
02.07.14, 12:00
Aaaau to sam procitao na nekom blogu da ce doci i nisam vjerovao :brukica:

Superhik
02.07.14, 12:59
Piše u naslovu Travian ljetni specijal. Dakle ne prestaje sa postojanjem standardna verzija igre.

BTW dajte priliku ovome, jako je zanimljiva i dobro razrađena. Favorizira agresivniji tj. aktivniji način igre, simanje i "gljivarenje" nikako neće prolaziti na ovoj verziji. Još da je rađena na staroj T3 platformi mojoj sreći ne bi bilo kraja :)

Mima
02.07.14, 13:44
Piše u naslovu Travian ljetni specijal. Jel to znači da će trajati samo 3 ljetna mjeseca? Ili će se produžiti u nedogled kao rođendanski hr1.....

Mr Einstein4
02.07.14, 14:07
Piše u naslovu Travian ljetni specijal. Dakle ne prestaje sa postojanjem standardna verzija igre.

BTW dajte priliku ovome, jako je zanimljiva i dobro razrađena. Favorizira agresivniji tj. aktivniji način igre, simanje i "gljivarenje" nikako neće prolaziti na ovoj verziji. Još da je rađena na staroj T3 platformi mojoj sreći ne bi bilo kraja :)
Hik,je li možeš reći koliko dugo traje server? Kao speed ili kao obični?

Superhik
02.07.14, 15:43
Još se ne zna točno, tj. ima neka nagađanja ali ni sam nisam siguran pa neću s tim informacijama u javnost da ne bi bilo da sam lagao i sl. :)

grozd
02.07.14, 19:30
idemeeeeeee :fajter:

3per
02.07.14, 22:15
ovo me podsjeća na mod igre "Capture the flag" samo šta ovdje nema zastava već će bit mod "Capture the artefact".

nigdje nisam pročitao dal i dalje vrijede ove gluposti sa duplim potrošnjama i dnevnim nagradama ili je to izbačeno za ovu verziju

Superhik
02.07.14, 23:46
Dnevne nagrade postoje

Dupla potrošnja? Možda mi je kasno pa te nisam skužio

EDIT: ujutro sam pametniji :D
Noup, nema duple potrošnje jedinica

filipos998
03.07.14, 13:23
Dnevne nagrade postoje

Dupla potrošnja? Možda mi je kasno pa te nisam

Kako ga nisi skuzio, LOOOL :D

light101101
03.07.14, 20:02
bude tu dobro ostalo mi nest golda sa s1 pa da dodem potrosit :D

grozd
03.07.14, 20:18
ma jasno ..... najbolje da ostaviš, valja to potrošit hehe

filipos998
03.07.14, 20:50
Bas me zanima kakav ce to server biti :D

grozd
03.07.14, 21:38
napokon bu došla fajterska igra do izražaja :D .... tak vele kumice na placu

filipos998
03.07.14, 23:35
napokon bu došla fajterska igra do izražaja :D .... tak vele kumice na placu

Neka maknu izmicanja vojske, da vidiš tuluma, bilo bi bome krvavo :D

light101101
03.07.14, 23:41
Neka maknu izmicanja vojske, da vidiš tuluma, bilo bi bome krvavo :D

Onda dodi na com3 3,6 verzija i maknuto izmicanje zabava zagarantirana :D

filipos998
04.07.14, 01:02
Kadaaaa je to pocelo a da nisam ni vidioo :( Sada mi je prekasno :( Aaaa :bic:

Superhik
04.07.14, 08:01
Samo da se skupi dobar broj igrača i moglo bi biti zanimljivo :)

filipos998
04.07.14, 08:16
Pa da, malo za promjenu, gradnja WW je vec postala polako dosadna, ovo ce biti zanimljivije :)

Superhik
04.07.14, 10:04
Vidim da se dosta priča po skypu o ovoj verziji i moram ispraviti ljude. Ne ovo nije T5 verzija, nego samo posebno ljetno izdanje verzije T4. Dakle T5 bi se trebao pojaviti tek krajem godine.

filipos998
04.07.14, 10:49
Nadam se da cu naci dobru ekipu i imati vise srece nego na inx, odem na +/+ nema dobrog saveza, uopce nema, onda tri puta saljem naseljenike na croopove od 150% i sva tri puta netko prije mene sjedne, pa poludio sam, zvuci nevjerojatno ali istinito, koje sam srece, vjerovatno ce mi se to desiti i na HR5 -.-

Xxx1
04.07.14, 14:26
Nadam se da cu naci dobru ekipu i imati vise srece nego na inx, odem na +/+ nema dobrog saveza, uopce nema, onda tri puta saljem naseljenike na croopove od 150% i sva tri puta netko prije mene sjedne, pa poludio sam, zvuci nevjerojatno ali istinito, koje sam srece, vjerovatno ce mi se to desiti i na HR5 -.-

A ja na RUX napravim crop krajem drugog dana pocetak treceg prvi na serveru uzmem selo :) a na hr5 videcemo prvo cemo na rs3 videti kakav je uopste travian posto pocinje ranije 10.06.2014.

bole77
04.07.14, 16:29
Samo da se skupi dobar broj igrača i moglo bi biti zanimljivo :)

nekako je ovo doslo prerano nakon zavrsetka s1 :(

reni
04.07.14, 18:56
... ima još dana do 21.7.
ipak je ljetni server, taman da uhvatimo "špicu sezone" :)

Ropee
05.07.14, 01:14
Eh da nisam potrosio 40000kn na s1 zaigrao bih ovo.

filipos998
05.07.14, 01:18
Eh da nisam potrosio 40000kn na s1 zaigrao bih ovo.

Jedna nula viska ? :smart:

Dali netko zna dali ce biti normalan ili speed ? :D

light101101
05.07.14, 02:24

Nije nama su protivnici izracunali da ljudi iz naseg saveza potrose 40k kuna :D

filipos998
05.07.14, 06:45
Nije nama su protivnici izracunali da ljudi iz naseg saveza potrose 40k kuna :D

No normal :D Pacijenti...

Superhik
05.07.14, 10:01

Dali netko zna dali ce biti normalan ili speed ? :D

Trebao bi biti normalan

No normal :D Pacijenti...

Pobrkao si malo lončiće, PaCijenti su jedna sasvim druga ekipa :D :D :D

propuh
05.07.14, 10:05
hik daj ispitaj vrijeme trajanja servera vjerujem da je mnogima to bitno
jer ako je nesto brzopotezno kao speed mnogi se nece potruditi ni regati jer
ipak je ljeto i non stop visit na travu nema sanse

Superhik
05.07.14, 10:35
Da je speed server bilo bi posebno naglašeno. A i speed verziju ovog izdanja nismo imali prilike testirati (bar ne još)

Charlie...
06.07.14, 21:33
Možda ovo i privuće ljude...

Bloom_32
06.07.14, 22:08
a dobro doci cu i ja da vidim to cudo od igre :)

Charlie...
07.07.14, 00:47
a dobro doci cu i ja da vidim to cudo od igre :)

Blago nama:D

MOD_Superhik
07.07.14, 10:29
Izmjene

Umjesto standardne Travian karte imamo novu kartu koja prikazuje Europu sa dijelovima sjeverne Afrike i Bliskog istoka.

Više neće biti svjetskih čuda. Možete pobijediti samo sakupljajući pobjedničke bodove sa Vašim savezom. Savez sa najviše pobjedničkih bodova pobjeđuje.

Bonusi koje donose ured za trgovinu i viteška arena su duplirani.

Drevni gradovi i artefakti

Biti će 87 drevnih gradova koji će biti raspoređeni po karti od samog početka. U drevnim gradovima se nalaze artefakti. Ovoga puta se artefakti ne pojavljuju u središnjem dijelu igre! Drevne gradove će braniti Rimljani, Gali ili Teutonci. Međutim, oni neće imati vještačku inteligenciju tako da neće unapređivati resursna polja, građevine ili obučavati vojsku. Iako, od samog početka igre drevne gradove će čuvati određeni broj vojnika. Drevni gradovi mogu biti osvojeni ali ne mogu biti uništeni. Glavni drevni grad Rimljana, Gala i Teutonaca ne može biti napadnut ni osvojen. Artefakti se ne mogu prebaciti iz drevnog grada u neko drugo selo i drevni grad ne može biti proglašen za glavni grad nekog igrača.

Ukoliko igrač posjeduje više od jednog drevnog grada postoje određena pravila:
Najviše tri artefakta mogu biti aktivna, od kojih samo JEDAN može biti veliki ili posebni. To znači da možete imati aktivna tri mala artefakta ili dva mala i jedan veliki/posebni artefakt. Ako igrač posjeduje dva artefakta istog tipa onda će samo jedan od njih imati učinak ako su oba aktivirana u riznici. Obratite pažnju da posebni artefakti nisu uvijek artefakti koji djeluju na cijeli račun (npr. posebni ludi artefakt).

Artefakt nema učinak ukoliko ste izabrali da dobijate pobjedničke bodove ili niste kliknuli na dugme za izbor (prazan hod artefakta).

Svaki učinak traje 24 sata (prikazuje se odbrojavanje) i vlasnik drevnog grada odlučuje želi li koristiti moći artefakta ili će praviti pobjedničke bodove. U riznici drevnog grada postoje dva dugmeta jedno je za proizvodnju pobjedničkih bodova, a drugo za korištenje učinka artefakta. Nema opcije za „daljinsko“ aktiviranje tuđeg artefakta ali učinak artefakta može biti „kopiran“ u sela drugih članova saveza, to će biti poslije objašnjeno.

Ukoliko drugi igrač osvoji Vaš drevni grad dok je učinak aktivan on će se trenutno završiti bez obzira da li je učinak bio na cijeli račun ili samo na drevno selo.

Prilikom borbe u drevnim gradovima nema moralnog bonusa.

Savezi i „kopiranje“ učinka artefakta

Ukoliko ste u savezu u kojem i drugi igrači posjeduju drevne gradove postoji još jedno složeno pravilo:

Možete aktivirati tj. „kopirati“ učinak artefakta iz drevnog grada Vašeg suigrača. Da biste uradili ovo potrebno je kliknuti na odgovarajuće dugme koje će biti prikazano u rizici „običnog“ sela, što znači bilo koje selo osim drevnog grada. To znači da osim moći iz drevnog grada koji posjedujete možete uzeti i moći iz sela drugih igrača koji su dio Vašeg saveza. Potrebno je da riznica bude na odgovarajućoj razini kako biste mogli koristiti učinke:

Preduvjeti:

Riznica razina 10: možete koristiti učinke malih drevnih gradova koji pripadaju članovima Vašeg saveza.
Riznica stepen 20: možete koristiti učinke velikih ili posebnih drevnih gradova koji pripadaju članovima Vašeg saveza.

Možete vidjeti sve drevne gradove (i učinke) u riznici. Efekti drugih članova saveza mogu se koristiti samo ako je vlasnik tog drevnog grada aktivirao korištenje moći. Ukoliko je artefakt u stanju „mirovanja“ (igrač nije napravio izbor) ili je izabrana proizvodnja pobjedničkih bodova ostali članovi saveza ne mogu koristiti moći artefakta u svojim naseljima.
Igrač koji aktivira moći tuđeg artefakta mora biti svjestan da će to trajati samo onoliko koliko je preostalo u prikazanom brojaču ili čak i kraće ako netko drugi osvoji to drevno selo. Bez obzira na oblast djelovanja artefakta u drevnom selu kada taj učinak aktivira neki drugi član saveza on će se uvijek odnositi samo na selo iz kojeg ste aktivirali tu opciju. Ako je učinak aktiviran u jednom selu, u svim ostalim će opcija za aktivaciju biti deaktivirana.

Nema "krađe" učinka artefakta od drugih članova saveza: svaki član saveza može uzeti učinak artefakta za svoje selo sve dok imaju riznicu odgovarajuće razine. Može se dogoditi da npr. 10 članova saveza koriste isti učinak. Nema ograničenja u tom pogledu.

Članovi saveza

Brisanje računa: Ukoliko odlučite obrisati račun ne možete aktivirati drevne moći ili proizvoditi pobjedničke bodove za savez, ali možete koristiti moći artefakta Vaših suigrača.

Igrač napušta savez: Ukoliko želite napustiti savez možete to učiniti samo ako ne koristite drevne moći (Vaše ili Vaših suigrača). Drugim riječima: Ako imate aktivirane drevne moći ne možete napustiti savez.

Izbacivanje igrača iz saveza: Ako vođa saveza (onaj koji ima odgovarajuće opcije) želi izbaciti nekog igrača iz saveza on neće biti izbačen istog trenutka (kao što je do sada bilo) već će igrač biti izbačen 24 sata poslije.
Važno: prilikom izbacivanja SVAKOG igrača potrebno je pričekati 24 sata bez obzira da li su moći drevnog grada aktivirane ili ne.
Kada vođa saveza aktivira proces „izbacivanja igrača“, igrač koji će uskoro biti izbačen iz saveza ne može aktivirati svoje ni tuđe artefakte. Efekti koji su već aktivni će ostati aktivni do završetka odbrojavanja. Ukoliko igrač koji će uskoro biti izbačen želi aktivirati moći u svom drevnom gradu (prije nego što se proces izbacivanja završi) mora prvo sam napustiti savez.

"Artefakt lude" i specijalni uvjeti

Artefakt lude mijenja svoje moći i oblast djelovanja. Ovo se događa prilikom osvajanja drevnog grada od strane DRUGOG igrača ili kada se period od 24 sata nakon izbora korištenja moći artefakta ili proizvodnje pobjedničkih bodova završi. Drugim riječima: Učinak se mijenja u isto vrijeme kada igrač koji posjeduje taj drevni grad može ponovo da napravi izbor između korišćenja moći i proizvodnje pobjedničkih bodova.

DADOOZG
07.07.14, 20:07
Ala kakve gluposti...sta uradise od traviana uzas...

Superhik
07.07.14, 22:41
Ovo je čak i odlično, nema skrivanja, popanja, isprika da se čeka artefakti, pa planovi, pa ww, pa baba s kolačima, nema megakoalicija jer samo jedan savez dobiva bodove od artefakata itd itd. Ili jesi ili nisi :)

Xxx1
08.07.14, 00:54
Ovo je čak i odlično, nema skrivanja, popanja, isprika da se čeka artefakti, pa planovi, pa ww, pa baba s kolačima, nema megakoalicija jer samo jedan savez dobiva bodove od artefakata itd itd. Ili jesi ili nisi :)

Slazem se u potpuno sa tobom : )

DADOOZG
08.07.14, 07:00
Ak je tak,ide koji kvalitetan savez ? U kojem vrijedi klikat ?

erorr
09.07.14, 09:28
Ja pokrenio na travian com4 da vidim, iskreno moglo bi biti katastrofa.....

Prva stvar sto nema micanja artova, znaci ako ste dalje, zaboravite art, jer najvise izgleda imate ako vas stavi blizu, danas napravim riznicu pa vidim tocno koordinate sela, ali onako od oka, mapa je zaheb, jer se moze desiti da ste na otoku sa jos 10 igraca i oko vas more.... posto je normalan server za farmanje ce trebati 5 dana jahanja...tako da ce tu sreca u startu puno odlucivati, mozda i previse.....

reni
09.07.14, 12:51
Netočno da se "zaboravi art". Drevnih sela ima 80-90, dovoljno je da savez uzme "artefakt" da bi ga koristili svi suigrači kad igrač koji drži drevni grad uključi opciju korištenja artefakta.

Hamco
09.07.14, 14:12
Ovo je neka nova igrica koja pomalo lici na Travian. :cerek:

sbk83
09.07.14, 14:15
http://prntscr.com/40xokt

ovome je zanimljivo, laganini solo na svom otočiću :D

uglavnom...blam, tragedija, unistili ste travian :D

dogodine očekujem sve kontinente svijeta, uključujući antarktiku i vojsku pingvina

Superhik
09.07.14, 15:34
Nemate pojma :D

erorr
09.07.14, 15:40
Nemate pojma :D

Ako hoces ja ti dam da vidis to na com4 kako izgleda ako nisi vidio, posto je spori server, zamisli koliko treba jahanja do susjeda, recimo jedan "pravi" igrac dođe na otok, ono offer, pljackas, i rijesi tih "10" ako se sami ne pobrisu i sta onda igra sim city? dođe jednom na dan da vidi jel netko na njega poslao napad? nadam se da cu danas dici riznicu pa cu dati copy art sela koordinate,.....

Superhik
09.07.14, 16:30
Igram taj server već neko vrijeme, više od mjesec dana ;)

Arena je dobila dodatan bonus i trgovački ured daje dodatan bonus kako bi jedinice bile brže i kako bi se više resursa moglo prebaciti odjednom.

Što se tiče sim citya, baš me zanima kako misli netko sam sim cityem pobijediti uz ovakav promijenjeni cilj igre

grozd
09.07.14, 16:33
Hik veze ti oni nemaju ..... tko je njima kriv kaj su kliknuli na opciju otok hehe ... mislili su valjda simat .... nema toga više deca nema ...... evo ja još malo pa ulazim u Rim .... idemeeeeeeee

3per
09.07.14, 17:04
Ja pokrenio na travian com4 da vidim, iskreno moglo bi biti katastrofa.....

Prva stvar sto nema micanja artova, znaci ako ste dalje, zaboravite art, jer najvise izgleda imate ako vas stavi blizu, danas napravim riznicu pa vidim tocno koordinate sela, ali onako od oka, mapa je zaheb, jer se moze desiti da ste na otoku sa jos 10 igraca i oko vas more.... posto je normalan server za farmanje ce trebati 5 dana jahanja...tako da ce tu sreca u startu puno odlucivati, mozda i previse.....

jaooo kolika količina gluposti...
1.dali moraš igrat tamo gdje te server baci?
2.dali je bolje unaprijed znat da nema micanja arteva i dat važnosti deff igračima?
3.odi na kopno, napravi tamo GG a off selo na otoku pa pomalo pljačkaj i jačaj si off..
4.al ga možete baljezgat, najbolje bi bilo da vam art upadne sam od sebe u GG i da vam netreba deff i da su oko vas sve same farme da ih možete pljačkat i da vas ne napadaju i DA..POČNITE SE DEFFAT IGM-OVIMA SAMOSAŽALJENJA I NABIJANJA KRIVNJE NAPADAČU...e tada ste se opisali kao tipična farma :D

sbk83
09.07.14, 17:15
Igram taj server već neko vrijeme, više od mjesec dana ;)

ma kaj ti igraš mjesec dana,server jučer počeo

grozd
09.07.14, 17:16
ante hik igra vjerojatno testnu verziju ... ako sam ja dobro shvatio

3per
09.07.14, 17:20
ma kaj ti igraš mjesec dana,server jučer počeo

jedan kompanjon mi reko da isto to već duže igra...a na comu jučer počeo da....

sbk83
09.07.14, 17:21
ante hik igra vjerojatno testnu verziju ... ako sam ja dobro shvatio

aha, hik ima privilegije ovo ono...kužim,kužim :D

erorr
09.07.14, 17:24
jaooo kolika količina gluposti...
1.dali moraš igrat tamo gdje te server baci?
2.dali je bolje unaprijed znat da nema micanja arteva i dat važnosti deff igračima?
3.odi na kopno, napravi tamo GG a off selo na otoku pa pomalo pljačkaj i jačaj si off..
4.al ga možete baljezgat, najbolje bi bilo da vam art upadne sam od sebe u GG i da vam netreba deff i da su oko vas sve same farme da ih možete pljačkat i da vas ne napadaju i DA..POČNITE SE DEFFAT IGM-OVIMA SAMOSAŽALJENJA I NABIJANJA KRIVNJE NAPADAČU...e tada ste se opisali kao tipična farma :D

joj eto i sta da ti ja sada kazem? ajde neka te baci na otok, nemas koga farmati, sporije se razvijes, znaci sva dobra mjesta zauzeta, moras otici da nekazem di da si uzmes crop, dok si ti razvijes crop oko svakog arta 1 savez se naseli, i kako ces ga onda uzeti? slati off i odmah iza deff? da ga odmah nevrate? ili da po deff-u skotaju na koji ides? da si malo upuceniji vidio bi oaze na otocima i cropove pa ti radi off na otoku :) i da vidim da si ti faca od igraca :) sve znas.....

Hik kazes arena dobila bonus itd... kada cemo viditi taj info? nigdje se ne spominju te novosti, ajde gukni....

grozd
09.07.14, 17:30
a i vi bi sve hteli znati .... pa mora majstor ostavit dio tajni za sebe ...... kad krene server ima da nas pomete kao glinene taubeke hehe .... dok se mi snajdemo kak i kam za to vrijeme ode Hik po art :party:

reni
09.07.14, 17:30
Stavljene su izmjene prije 3 dana u svezi toga http://prntscr.com/40ze6a :)
samo se nadopunjavaju, od danas ima i raspored drevnih sela ...

erorr
09.07.14, 17:44
I da ono najvaznije pitanje art sela jesu li 15c, hahahahahhaha to nitko nije pitao..

grozd
09.07.14, 17:45
to je sve objašnjeno :D

3per
09.07.14, 17:46
joj eto i sta da ti ja sada kazem? ajde neka te baci na otok, nemas koga farmati, sporije se razvijes, znaci sva dobra mjesta zauzeta, moras otici da nekazem di da si uzmes crop, dok si ti razvijes crop oko svakog arta 1 savez se naseli, i kako ces ga onda uzeti? slati off i odmah iza deff? da ga odmah nevrate? ili da po deff-u skotaju na koji ides? da si malo upuceniji vidio bi oaze na otocima i cropove pa ti radi off na otoku :) i da vidim da si ti faca od igraca :) sve znas.....

Hik kazes arena dobila bonus itd... kada cemo viditi taj info? nigdje se ne spominju te novosti, ajde gukni....

pa imam acc na comu i negdje sam oko Palerma u Italiji..pa odi malo vidjet na kartu di to dođe i di mogu ić farmat...znam ekipu koja se seli po kvadrantima ko od šale a i ništa nije problem ako imaš složan savez da ti pogura GG...
reko si artevi...ima ih cca 85-86 na cijelom serveru ako se ne varam a samo 3 mogu biti aktivna po savezu što će reć da će svi imat alternativu i mogućnost korištenja arta osim ako niste totalni lapani...
nisam ja nikakva faca od igrača, samo volim igrat Travijan a ovo dolazi kao pravo osvježenje nakon podosta godina klikanja jedne te iste šprance Travijana...
mislim da je kao ideja puno zanimljivija nego ovo na što smo navikli...treba dat šansu...

PS da vidio sam stanje oaza ali i koliko sam nabo po okolini ima nešto više cropova nego inače

reni
09.07.14, 17:53
I da ono najvaznije pitanje art sela jesu li 15c, hahahahahhaha to nitko nije pitao..

a dakako svako sa +150% :D

grozd
09.07.14, 18:09
pa imam acc na comu i negdje sam oko Palerma u Italiji..pa odi malo vidjet na kartu di to dođe i di mogu ić farmat...znam ekipu koja se seli po kvadrantima ko od šale a i ništa nije problem ako imaš složan savez da ti pogura GG...
reko si artevi...ima ih cca 85-86 na cijelom serveru ako se ne varam a samo 3 mogu biti aktivna po savezu što će reć da će svi imat alternativu i mogućnost korištenja arta osim ako niste totalni lapani...
nisam ja nikakva faca od igrača, samo volim igrat Travijan a ovo dolazi kao pravo osvježenje nakon podosta godina klikanja jedne te iste šprance Travijana...
mislim da je kao ideja puno zanimljivija nego ovo na što smo navikli...treba dat šansu...

PS da vidio sam stanje oaza ali i koliko sam nabo po okolini ima nešto više cropova nego inače

apsolutno treba dati šansu ...... i sami znamo da glavnu rolu u svezi zanimljivosti servera igraju sami igrači ..... gunđalo se na slikovnicu pa nije tak loše ukoliko mi sami odigramo kak spada ... isto tak bu i ovaj hr5 ... i ako se rega 500 igrača možemo se slikat :)

erorr
09.07.14, 18:29
Ja nisam rekao da netreba dati sansu ili neznam sta vec, ja sam rekao da tu moras imati vise srece, jer lokacija ce tu igrati dosta u startu igre,jer ipak neznaju svi plivati.....a bome ima vode

DADOOZG
09.07.14, 18:32
.. i ako se rega 500 igrača možemo se slikat :)

oduvijek si bio optimista :)
regat će se tu i preko 500 ljudi,samo kaj bu na kraju ostalo kao i na svim hr serverima 35 ljudi sa svojih 235 acc....

uglavnom da imam vremena i volje možda bi čak ovo i probao igrati,za mene najveća prednost je ta kaj nema ww sela...znači ova verzija nije za razne saveze tipa tnt,nav,bipsići itd :D

Bloom_32
09.07.14, 19:15
Ja nisam rekao da netreba dati sansu ili neznam sta vec, ja sam rekao da tu moras imati vise srece, jer lokacija ce tu igrati dosta u startu igre,jer ipak neznaju svi plivati.....a bome ima vode
A sto nemozes birat na koje korde ces sa prvim ili te server sam baci ?

3per
09.07.14, 19:17
oduvijek si bio optimista :)
regat će se tu i preko 500 ljudi,samo kaj bu na kraju ostalo kao i na svim hr serverima 35 ljudi sa svojih 235 acc....

uglavnom da imam vremena i volje možda bi čak ovo i probao igrati,za mene najveća prednost je ta kaj nema ww sela...znači ova verzija nije za razne saveze tipa tnt,nav,bipsići itd :D

:d
ovo je ko stvorena verzija za PTSP
juriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiŠŠŠŠŠŠŠ ŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ

3per
09.07.14, 19:19
A sto nemozes birat na koje korde ces sa prvim ili te server sam baci ?

nema biranja....jbg sad... tamo gdje te server baci tamo moraš igrat :usisava:

Bloom_32
09.07.14, 19:27
nema biranja....jbg sad... tamo gdje te server baci tamo moraš igrat :usisava:

I to je dobro,vjerujem da ce server porazbacat svukud,bas onako kako treba :D

sbk83
09.07.14, 19:32
I to je dobro,vjerujem da ce server porazbacat svukud,bas onako kako treba :D

kak nema? pa ja sam mogao odabrati kvadrant

3per
09.07.14, 19:47

ma naravno da ima biranja..još kad bi čovjek mogo odabrat otok ili kopno ili još bolje vodenu nastambu ili brod i još ako te server baci u more pa daš malo golda i imaš odmah dodatne aktivnosti tipa diving, paraglider, banana, jet ski ili vožnja na vatrenom katapultu usred mora :dance:
čuda bi se dala napravit od ovog ljetnog specijala :D

Bloom_32
09.07.14, 19:50
:cerek:

Superhik
09.07.14, 23:22
a i vi bi sve hteli znati .... pa mora majstor ostavit dio tajni za sebe ...... kad krene server ima da nas pomete kao glinene taubeke hehe .... dok se mi snajdemo kak i kam za to vrijeme ode Hik po art :party:

Ima dosta caka i na razne načine se može pristupiti igri.

Ne znam tko je napisao za arteve ali mislim da ne postoji ograničenje o broju arteva aktivnih po savezu, svi mogu biti aktivni a kako će ih igrači i savez koristiti to ovisi o njima.

Koordinate naravno možeš birati, evo mene bacilo negdje u predjelu Paga a crop naselio oko granice Austrije i Slovenije :D

BTW ne držim tajne za sebe jer neću igrati ali zabavnije će vam biti sami otkrivati tajne i stvoriti svoju strategiju. Naravno na pravo pitanje dam i pravi odgovor pa mi se slobodno javite na skypu

P.S. Ante da povlašten sam i super cool :D

Charlie...
10.07.14, 23:04

Mene napravio kod Rijeke,na početku zaljeva:to victory:

Charlie...
11.07.14, 00:15
Naravno da se mogu koord.birati:S

DADOOZG
11.07.14, 06:06
Mislim da je ipak prekasno stavljena ova verzija...da je to odmah stavljeno nakon stare verzije vjerovatno bi bio puno veci odaziv...ja osobno cu otvoriti acc iz znatizelje,malo igrat bez golda i ugasiti nakon par dana...

filipos998
11.07.14, 12:13
Mislim da je ipak prekasno stavljena ova verzija...da je to odmah stavljeno nakon stare verzije vjerovatno bi bio puno veci odaziv...ja osobno cu otvoriti acc iz znatizelje,malo igrat bez golda i ugasiti nakon par dana...

Jedna farma vise :D

filipos998
11.07.14, 12:14
Ima dosta caka i na razne načine se može pristupiti igri.

Ne znam tko je napisao za arteve ali mislim da ne postoji ograničenje o broju arteva aktivnih po savezu, svi mogu biti aktivni a kako će ih igrači i savez koristiti to ovisi o njima.

Koordinate naravno možeš birati, evo mene bacilo negdje u predjelu Paga a crop naselio oko granice Austrije i Slovenije :D

BTW ne držim tajne za sebe jer neću igrati ali zabavnije će vam biti sami otkrivati tajne i stvoriti svoju strategiju. Naravno na pravo pitanje dam i pravi odgovor pa mi se slobodno javite na skypu

P.S. Ante da povlašten sam i super cool :D

Imam par pitanja, ako ti nije prob. da mi kazes nick na skypeu, ako nista drugo barem u PM, imam par pitanja :D

Superhik
11.07.14, 13:14

:)

filipos998
11.07.14, 18:19

:D Prihvati...

light101101
12.07.14, 23:05

Kome si dao guze :party:

cakani
12.07.14, 23:37
Na com.u lijepi broj acc.a se skupio !
Slažem se da će ovaj specijalni server donijeti više aktivnosti..češćih napada.
Nebude gomilanja offa, ...aktivnost igrača i dobra organiziranost saveza bit će odlučujuća.

Hamco
13.07.14, 00:11
Na com.u lijepi broj acc.a se skupio !
Slažem se da će ovaj specijalni server donijeti više aktivnosti..češćih napada.
Nebude gomilanja offa, ...aktivnost igrača i dobra organiziranost saveza bit će odlučujuća.

Ma to se skupilo toliko ljudi jer je to prvi server ovog tipa pa cisto da vide kakva je situacija,za 30 dana bice 50% manje naloga da ne govorim do kraja servera.Takodjer,sumnjam da ce se i kod nas prikupiti dovoljno igraca ipak ljetni serveri nisu toliko igrivi.

cakani
13.07.14, 02:36
Ma to se skupilo toliko ljudi jer je to prvi server ovog tipa pa cisto da vide kakva je situacija,za 30 dana bice 50% manje naloga da ne govorim do kraja servera.Takodjer,sumnjam da ce se i kod nas prikupiti dovoljno igraca ipak ljetni serveri nisu toliko igrivi.

Moram se nažalost složiti sa tobom..

grozd
13.07.14, 16:20
‎**1‬×‬‎ Club of the Clubswinger 8 27425 finished .... a ja mislio utržit barem 50k :cry:

p.s. ah, stigla kanta iz avanture .... dobrar je taj com nema kaj ..... darežljiviji od hr servera :P

sbk83
13.07.14, 19:39
grozd, de ressa pošalji :D

grozd
13.07.14, 20:53
ma kakvi resi .... kakav pop ..... u naaapaaaad :sjekiraš: ...... taman sad gospodarim na 3x3 ..... sve gazim :D

3per
15.07.14, 17:53
ma kakvi resi .... kakav pop ..... u naaapaaaad :sjekiraš: ...... taman sad gospodarim na 3x3 ..... sve gazim :D

evo malo bio na zagrijavanju na Ancient EU sa com servera i moram priznat da mi se dopalo i da ću sigurno doć sa par prijatelja...
dotad..lp

cakani
15.07.14, 23:17
evo malo bio na zagrijavanju na Ancient EU sa com servera i moram priznat da mi se dopalo i da ću sigurno doć sa par prijatelja...
dotad..lp

Lajk !
Napomena: Nije za one koji igraju sim city.

DADOOZG
16.07.14, 07:19
Lajk !
Napomena: Nije za one koji igraju sim city.

Znaci nije za 90% igraca sa hr servera :D

3per
16.07.14, 09:44
Znaci nije za 90% igraca sa hr servera :D

vidjet ćemo za koga je a za koga nije...
glupo je bilo šta unaprijed pričat...

Atomic Betty NCLS
16.07.14, 14:00
Broj arteva je ogranicen na 3 po accountu, a ne po savezu koliko sam razumela.

Bloom_32
16.07.14, 15:51
Broj arteva je ogranicen na 3 po accountu, a ne po savezu koliko sam razumela.

tak sam i ja skuzila,ali nemogu sva tri bit aktivna, valjda:blink:

grozd
16.07.14, 16:13
hmmm .... čini mi se da je najpametnije krenuti sa ekonomijom :D

straki
21.07.14, 00:51
ja se ubacio na .com tek da vidim kakav je,birao sam ++, bacio me u mađarsku il rumunjsku, al lako se odselim i to kod raba,paga,tamo negdje sam vidio nekog lika iz saveza "srbija", trebalo bi da ga brišem :D:usisava:

kacunar
21.07.14, 07:58
jel itko počeo igrati ovaj naš server? zasad ima 150 ljudi, znači za 10 dana će ih biti 100 :D

Mr Einstein4
21.07.14, 12:51
I krenulo je... :paladinko:

straki
21.07.14, 13:58
jeeeeeeee, bacilo me u istru kod labina :D8):lovju:

Mr Einstein4
21.07.14, 14:25
mene u italiju gurnulo :D šteta što nije sicilija,bio bih veći mafijozo

Ray Ban
21.07.14, 15:20
jeeeeeeee, bacilo me u istru kod labina :D8):lovju:

straki nije ti to baš labin gdje si ti

straki
21.07.14, 16:21
a jel pazin il tak nešto blizu??:cowboy:

straki
21.07.14, 16:25
ti si na korziki il sardiniji,ja sam bar uspio hr obalu pogoditi 8):lovju::lovju::party:

Ray Ban
21.07.14, 16:40
nije ni pazin,najbliže si lovranu

straki
21.07.14, 17:01
lovran??? ja mislim da je on na samoj obali uz more, ja sam malo dalje od mora, par km,tu bi na tom brdu bio labin,uz more je rabac, ja sam malo dalje od labina, fali na karti onaj zaljev kod plomina da bi mogli bit precizni, mogli su gps stavit u igru :tough::bic::lovju:8)

Ray Ban
21.07.14, 17:09
Pa je uz more ali si najbliži...labin je još dole oko 25-30 km dalje a lovran svega par km u lijevo

bole77
21.07.14, 22:03
i onda,,jel pocelo...oce bit kakvih poznatih saveza??

merki
22.07.14, 00:08
Možda :sjekiraš:

Rade1986
22.07.14, 01:55
Možda :sjekiraš:

nemoj tako merki, ja se skoro polomio uz riječke hridi na tvoje riječi, budi nam jasniji da 'ekipa' zna s kim ima posla :D

merki
22.07.14, 15:50
tu smo samo necemo jos otkrit polozaj :vampire:

The Thor
22.07.14, 16:50
dosli su neki Spartanci farmeri :to victory:

Haris
22.07.14, 17:11
slabi ste vi za mene :D

sbk83
22.07.14, 20:39
i onda,,jel pocelo...oce bit kakvih poznatih saveza??

barem su nav i ptsp tu :D

The King
22.07.14, 23:32
Ima i neki novi savez (NT) koje vodi stari igrac poznat po "sekundarcima" i po tome sto dva puta zaredom gubi najjaci server u hrvata :)

sbk83
23.07.14, 00:05
ahahahaha...show :D
kakvu nećete glupost izvalit :D

Pafke
23.07.14, 00:08
Jel igra SC ?

sbk83
23.07.14, 00:10
Jel igra SC ?

SC fan club :D

Pafke
23.07.14, 00:12
SC fan club :D

Znači igra ? :D

sbk83
23.07.14, 00:14
Znači igra ? :D

ne, nego si ti predsjednik SC fan cluba

Pafke
23.07.14, 00:16
ne, nego si ti predsjednik SC fan cluba

Nisam ja Azri je. :D

zimzeleni
23.07.14, 01:34
Ima i neki novi savez (NT) koje vodi stari igrac poznat po "sekundarcima" i po tome sto dva puta zaredom gubi najjaci server u hrvata :)

:dance:clown

Ropee
23.07.14, 04:35
Fora zgleda. :)

cakani
23.07.14, 12:53
Registrirano igrača: 1176
Aktivno igrača: 1172
Igrača na vezi: 208

- ajde barem je postotak igrača na vezi ok :D

tripko
23.07.14, 19:51
da jos 15 dana i to pude pola

The King
23.07.14, 19:59
Ma cim istekne zastita pocet ce krs i lom :pije kavu: ima tu blizu na mapi par kandidata :D igrat cemo se klikera sa njima :cerek:

Bloom_32
23.07.14, 21:33
Ma cim istekne zastita pocet ce krs i lom :pije kavu: ima tu blizu na mapi par kandidata :D igrat cemo se klikera sa njima :cerek:

I ti igras?

The King
23.07.14, 22:12
Pomalo :) Dualov acc, on igra, ja 5min dnevno dodjem, kliknem popa i dalje :cerek:

Pafke
23.07.14, 22:20
Ova karta je prva stvar koja valja od kad su počele ove nove verzije. :D

SC KILLER
24.07.14, 22:21
ahahahaha...show :D
kakvu nećete glupost izvalit :D

Jos jedan biser od liz liz saveza :D

straki
26.07.14, 16:19
zabavno je za sad, samo svi su produžili zaštitu:palčina:, nema druge nego slijediti primjer :cvjetic:

The King
26.07.14, 19:19
Svi su sada pod zastitom :) malo su zasrali sa tim produzivanjem zastite :pije kavu: nemas koga posteno opljackat :D

DADOOZG
26.07.14, 19:21
Pomalo :) Dualov acc, on igra, ja 5min dnevno dodjem, kliknem popa i dalje :cerek:

Svi su sada pod zastitom :) malo su zasrali sa tim produzivanjem zastite :pije kavu: nemas koga posteno opljackat :D

a kog bi ti jado pljačkao kad igraš samo pet minuta dnevno :)

The King
26.07.14, 21:32
Ja u 5 minuta stignem puno toga napravit :P

bezimeni
27.07.14, 01:51
Pa neće mu ni trebat više od 5 minuta.
TM2 CODENAME GHOST FARMER USKORO !!!!!

DADOOZG
27.07.14, 09:41
Ja u 5 minuta stignem puno toga napravit :P

jadna onda tvoja cura/žena :D :P

erorr
27.07.14, 21:31
I ajmo sada da cujem odgovor koliko ce trajati ovaj server..... jer ako ce trajati 1 godinu da odmah gasim, jer ovo ljetni mi malo smrdi, narocito jer je spori dok dođe level 3 za heroje bude proljece....

3per
27.07.14, 22:10
I ajmo sada da cujem odgovor koliko ce trajati ovaj server..... jer ako ce trajati 1 godinu da odmah gasim, jer ovo ljetni mi malo smrdi, narocito jer je spori dok dođe level 3 za heroje bude proljece....

navodno cca 200 dana...

n.cor
28.07.14, 13:33
navodno cca 200 dana...
da, i mene zanima to "navodno".....
ne znam od kuda to 200 dana , nisam nigdje pronašla
ako je kao "obični" spori server, T4,4, trebalo bi biti 350 dana
ali stvarno bi trebali službeno to objaviti, dal je kraj kad se skupi određeni broj bodova ( i koliko je to bodova) ili kad prođe određeni broj dana (koliko?)

Superhik
28.07.14, 13:59
Server traje 200 dana i računa se od dana kada server krene. Pobjednik je onaj savez koji tada ima najviše bodova.

DADOOZG
28.07.14, 14:33
sad se malo spojio preko frendovog računa.

prvi dojam katastrofa
drugi dojam smijeh

za neki "ratni" server već vidim prvu koaliciju koja je u ratu sa dva saveza koji ukupno zajedno broje OSAM članova :D

još jedan server za zaborav...

dobra ideja,ali totalno fulano vrijeme,možda da su to napravili za jesenski s1 možda bi bilo nekaj od toga,ali ovak ne hvala :)

edit moram staviti treći dojam-PLAKANJE OD SMIJEHA

Mislio sam da sam sve vidio u travianu,ali eto nisam....DARK i PTSP u savezništvu :cerek::cerek::cerek:

erorr
29.07.14, 09:15
sad se malo spojio preko frendovog računa.

prvi dojam katastrofa
drugi dojam smijeh

We sent out the first wave of keys for the #Travian #T5 alpha. But don't worry. There are more coming! We will send out more keys to those chosen within the next few days. Keep you fingers crossed.

evo samo za tebe onda :)

gamacid
29.07.14, 16:50
We sent out the first wave of keys for the #Travian #T5 alpha. But don't worry. There are more coming! We will send out more keys to those chosen within the next few days. Keep you fingers crossed.

evo samo za tebe onda :)

se moreju tu delati brodeki
da plovim po tom balatonu?

straki
29.07.14, 17:07
dajte ljudi , treba dat šansu i ovom serveru .. ima nas puunooo registriranih, kad vidim malu kartu i ono crveno je ojelo more, tak da nas zbilja ima jako puno

gamacid
29.07.14, 17:14
dajte ljudi , treba dat šansu i ovom serveru .. ima nas puunooo registriranih, kad vidim malu kartu i ono crveno je ojelo more, tak da nas zbilja ima jako puno

se daju delati brodovi ili ne?

DADOOZG
29.07.14, 18:01

mislim da jedino ti imaš tu mogućnost :)

Ray Ban
29.07.14, 18:10
da,ja naplačujem carine morskim trgovcima i pustolovima

grozd
29.07.14, 18:11
a kaj vas dva penzionera tu brundate :P ....... btw. na serveru svi između sebe u nekim savezništvima i nap-ovima i kaj ti ga ja znam ... jedna big family .... ahhh, gdje im je avanturistički duh

gamacid
29.07.14, 19:30
a kaj vas dva penzionera tu brundate :P ....... btw. na serveru svi između sebe u nekim savezništvima i nap-ovima i kaj ti ga ja znam ... jedna big family .... ahhh, gdje im je avanturistički duh

dojdi na server da te pobrundam
ke ke ke ke
dok napravim sajke i dravom se lepo spustim do tvog carstva zaskocim te iz busije

SC KILLER
29.07.14, 19:39
ke ke ke ke
dok napravim sajke i dravom se lepo spustim do tvog carstva zaskocim te iz busije
Opa deda bi zaskocio sa leđa :cerek: gay :D

grozd
29.07.14, 20:23
ke ke ke ke

a ti igraš big family :D

DADOOZG
29.07.14, 21:13
a ti igraš big family :D

Jok on sam protiv svih kao i uvijek :D

bezimeni
29.07.14, 22:25
Jok on sam protiv svih kao i uvijek :D

Ne on žica acc po serveru i to naravno juru zlikovskog
Pljačkaš tjedna
Ne. Igrač Resursi
1. jura zlikovski 187258
2. Hebac 150358
3. sad 149232
4. Smoke_And_Fly 145409
5. egarathion 144464
6. Typhoon 143833
7. korno 140648
8. aljeti azimi 136124
9. zodijak 130992
10. Economist 119246
1. jura zlikovski 187258

Pošiljatelj:
gamacid
Predmet
bez naslova
Poslano:
danas 16:36
Prijavi kao neželjenu poštu
bum ti ja dual

:D

gamacid
30.07.14, 08:52
Ne on žica acc po serveru i to naravno juru zlikovskog
Pljačkaš tjedna
Ne. Igrač Resursi
1. jura zlikovski 187258
2. Hebac 150358
3. sad 149232
4. Smoke_And_Fly 145409
5. egarathion 144464
6. Typhoon 143833
7. korno 140648
8. aljeti azimi 136124
9. zodijak 130992
10. Economist 119246
1. jura zlikovski 187258

Pošiljatelj:
gamacid
Predmet
bez naslova
Poslano:
danas 16:36
Prijavi kao neželjenu poštu
bum ti ja dual

ko je zical prosim lepo
kaj je zabranjeno zafrkavanje
ne bi on meni trosil golde na vojsku prosim te lepo
nisam ja tak bedast, gold sluzi za nabijanje popa

da pitam jos jednom
se daju brodovi delati?

gamacid
30.07.14, 09:11
Opa deda bi zaskocio sa leđa :cerek: gay :D

stani si pred spigel ipovuci dole te tange pa bus videl di ti je gay

tunto
30.07.14, 10:14

ova ti je dobra
di su nestali oni serveri sa bar 3 kile igrača
zato su sad ubacili more da se malo naguravamo po to malo kopna kaj ima a ne da se raštrkamo ko rakova djeca
:tough::tough::tough::tough:

The King
30.07.14, 12:50
Ma treba se selit u London :) ovaj Rim dosadan :pije kavu:

gamacid
30.07.14, 15:13
pa cekaj malo
kak to ide
nemam koga pljackat
pa svi imaju neku zastitu
kaj je to ?
daj nek neko pojasni pocetniku
otkud ovima bodovi
i zakaj ja nebrem pljackati

DADOOZG
30.07.14, 18:46
gama pa kaj ne čitaš in game poruke :)

Prevladavajući zadatak je uvijek preživjeti i rasti. Da bi počeli, jednostavno riješite zadatke koje ću vam dati. Zaštitite svoje resurse i sela od pohlepnih susjeda. U slučaju da se borite, možete pronaći dodatnu pomoć ovdje: Pomozite ja sam farma!

gamacid
30.07.14, 21:55
gama pa kaj ne čitaš in game poruke :)

Prevladavajući zadatak je uvijek preživjeti i rasti. Da bi počeli, jednostavno riješite zadatke koje ću vam dati. Zaštitite svoje resurse i sela od pohlepnih susjeda. U slučaju da se borite, možete pronaći dodatnu pomoć ovdje: Pomozite ja sam farma!

kakve poruke
kaj ti je
necu da mi neko ometa bunkeriranje
100 golda onome ko me prvi kata

i 200 golda onome ko mi prvi objasni kak se delaju brodovi

Ray Ban
30.07.14, 22:58
kakve poruke
kaj ti je
necu da mi neko ometa bunkeriranje
100 golda onome ko me prvi kata

i 200 golda onome ko mi prvi objasni kak se delaju brodovi
moraš napraviti selo na moru,nije to tako lagano
i duguješ mi 200 golda:D

straki
31.07.14, 00:17
evo, pisao sam multihunteru za brodove, u planu su male krstarice, 2 razarača, korveta i čak 3 nosača aviona...za početak mi nudi 2 nuklearne podmornice...i sva to mogu praviti sa drvima i željezom, netreba ni gline ni hrane, jelda je super..a vi tam gore, neidem ni na rim ni london, venecija mi je najbliže

Ray Ban
31.07.14, 00:33
evo, pisao sam multihunteru za brodove, u planu su male krstarice, 2 razarača, korveta i čak 3 nosača aviona...za početak mi nudi 2 nuklearne podmornice...i sva to mogu praviti sa drvima i željezom, netreba ni gline ni hrane, jelda je super..a vi tam gore, neidem ni na rim ni london, venecija mi je najbliže
i tebi duguje

straki
31.07.14, 00:39
ma duguje mi i golde i cijelu mornaricu :tough:

straki
31.07.14, 00:43
zaboravih napomenuti, bježite sa cijelog talijanskog poluotoka kod mene na hrvatsku obalu, kak sam čuo neće bit samo vezuv ovaj put nego i etna i 5-6 novih vulkana, cijela italija će potonut, a selite malo dalje od same obale zbog tsunamija

gamacid
31.07.14, 09:00
moraš napraviti selo na moru,nije to tako lagano
i duguješ mi 200 golda:D

polako ja probao napravit selo na moru
pise samo centriraj mapu
jel ti to meni meseca u vodi kazes
nema goldi dok ne objasnis postupak u cjelosti

DADOOZG
31.07.14, 10:52
Gama pa kaj ti nije niko rekao da na moru ti treba sest naseljenika :)

sbk83
31.07.14, 11:06
Ako sam dobro shvatio...svaki savez je sam za sebe što se tiče prikupljanja pobjednickih bodova, ali ne shvaćam zašto su već nakon 10 dana servera 4 najjača saveza na serveru u koaliciji...

gamacid
31.07.14, 11:34
Ako sam dobro shvatio...svaki savez je sam za sebe što se tiče prikupljanja pobjednickih bodova, ali ne shvaćam zašto su već nakon 10 dana servera 4 najjača saveza na serveru u koaliciji...

naculi su da dolazim na server pa su se usrali

SC KILLER
31.07.14, 11:41
naculi su da dolazim na server pa su se usrali
Kaj opet deff igras :D

straki
31.07.14, 12:05
ma svi su savezi povezani i to bez reda i kontrole, savezi sa -/-i sa -/+ sa mojim koji je na +/+ koalicija preko cijele karte i svih kvadranata

Ray Ban
31.07.14, 12:19
polako ja probao napravit selo na moru
pise samo centriraj mapu
jel ti to meni meseca u vodi kazes
nema goldi dok ne objasnis postupak u cjelosti
kao što sam rekao,nije to lako...mora biti pun mjesec;)

gamacid
31.07.14, 12:58
kao što sam rekao,nije to lako...mora biti pun mjesec;)

kad bude sljedeci pun mjesec
se zna mozda?

sbk83
31.07.14, 13:56
Savezi:
ses
sexovci
BoD
BoD-W
SSSR
NucleusJ
NucleusW
D.G.R.
SPS

sa kim ćete vi uopće ratovat? Pretjerali ste...

gamacid
31.07.14, 14:11
Savezi:
ses
sexovci
BoD
BoD-W
SSSR
NucleusJ
NucleusW
D.G.R.
SPS

svima objavljujem rat
samo da mi se brodici naprave
napadddddddddd

straki
31.07.14, 15:03
ja sam u sssr savezu, al ima oko mene dosta neativnih a derem o njima, samo malo daju jer i drugi deru iste :cry:

Pafke
31.07.14, 15:04
Savezi:
ses
sexovci
BoD
BoD-W
SSSR
NucleusJ
NucleusW
D.G.R.
SPS

PTSP protiv svih. :D

Ray Ban
31.07.14, 15:32
svima objavljujem rat
samo da mi se brodici naprave
napadddddddddd
nemoj nas,ja sam ti rekao za brodove...samo neznam kad će pun mjesec ali ja ću rađe avionima napadat

bole77
31.07.14, 15:52
Savezi:
ses
sexovci
BoD
BoD-W
SSSR
NucleusJ
NucleusW
D.G.R.
SPS

Ni valda da je Hik opet pogrijesio najavivsi da je ovaj server zamisljen ka fajterski server..kad ono tamo cetiri vodeca saveza (po popu) imaju saveznistvo..+ jos svi ovi ostali savezi su s njima :opala:

gamacid
31.07.14, 16:28
Ni valda da je Hik opet pogrijesio najavivsi da je ovaj server zamisljen ka fajterski server..kad ono tamo cetiri vodeca saveza (po popu) imaju saveznistvo..+ jos svi ovi ostali savezi su s njima :opala:

pa nije hik kriv kaj ste se svi skupa stisli ko p
napad
dajem vam jos tjedan dana fore:D
onda spasavaj se ko moze

je ko napravil brodove?

i uostalom mislim da hika treba katati

straki
31.07.14, 22:44
cropova puna istra, ja mojima dao korde nek se sele, eno ja uzeo 9 a vodeća cura u savezu jučer 15, venecija će bit naša

Rade1986
01.08.14, 00:43
cropova puna istra, ja mojima dao korde nek se sele, eno ja uzeo 9 a vodeća cura u savezu jučer 15, venecija će bit naša

Misliš Aquielia brate, nice plan moram priznati, samo me baš zanima kako će ta vaša velika +/+ i kusur koalicija dijeliti tj. skupiti bodove i isto tako efekte od arteva, nije nemoguće, ali imam već neki osjećaj kako će late game na ovome serveru izgledati...

I Hik, volio bi da nije tako, ali čini mi se da o ovome serveru trubaduri neće pjesme pjevati... čak ni naš najveći minstrel 'DADO' :D

PS. Gama ako nisi znao vojska osim kaj zna hodati, ona zna i plivati, a kate i ovnovi su većinom od drveta napravljeni tak da plutaju na vodi i prate struju :cerek:, tak da te prosim lepo barem 100 golda jer nekako mi se ovaj server čini skupim, a ipak se želim iskazati :D

dodatak: 'i uostalom mislim da Hika treba katati'

straki
01.08.14, 04:19
iskreno ni ja nerazumijem koaliciju svi sa svima, i to totalno, nisu samo +/+ sa nama u savezništvu nego i sa -/+, ko tu koga voza neznam, znam samo da ima dosta neaktivnih acceva na karti...a mislim da će kasnije bit puno promjena kad se stvari srede, to stanje koaliranja mi izgleda samo privremeno dok se nerazviju sela i vojska a onda tarabana :cowboy::fajter:

gamacid
01.08.14, 08:36
Misliš Aquielia brate, nice plan moram priznati, samo me baš zanima kako će ta vaša velika +/+ i kusur koalicija dijeliti tj. skupiti bodove i isto tako efekte od arteva, nije nemoguće, ali imam već neki osjećaj kako će late game na ovome serveru izgledati...

I Hik, volio bi da nije tako, ali čini mi se da o ovome serveru trubaduri neće pjesme pjevati... čak ni naš najveći minstrel 'DADO' :D

PS. Gama ako nisi znao vojska osim kaj zna hodati, ona zna i plivati, a kate i ovnovi su većinom od drveta napravljeni tak da plutaju na vodi i prate struju :cerek:, tak da te prosim lepo barem 100 golda jer nekako mi se ovaj server čini skupim, a ipak se želim iskazati :D

dodatak: 'i uostalom mislim da Hika treba katati'

mortik tvoji znaju

al moja bagra jucer isla do onog jezera, pol ih se ftopilo a ostalu polovicu zgrizle zmije i krokodili
tu gamad barbarsku ocito niko nije vucil plivati. mozda sam trebal uzeti rimljane ipak oni imaju toplice i onaj program deca ribe

da sam znal da ima tolko vode po mapi ne bi napravil tu gresku

Rade1986
01.08.14, 09:19
mortik tvoji znaju

al moja bagra jucer isla do onog jezera, pol ih se ftopilo a ostalu polovicu zgrizle zmije i krokodili
tu gamad barbarsku ocito niko nije vucil plivati. mozda sam trebal uzeti rimljane ipak oni imaju toplice i onaj program deca ribe

da sam znal da ima tolko vode po mapi ne bi napravil tu gresku

Ništa gama nemaš sreće ovaj server, ili restartaj, pa da tvoje kate opet tjedan dana čekamo ili se striktno drži kopna, nedo bog da ti tak umre vojska, plivajući (bolje rečeno tonući) po vodi... :D

Taman dotle se svi stignemo preseliti u britaniju ili neki drugi otok, da ostane dovoljno mjesta tvojima :cerek:

PS. straki nmvz, sretno u osvajanju tvoje venecije :)

gamacid
01.08.14, 10:31
Ništa gama nemaš sreće ovaj server, ili restartaj, pa da tvoje kate opet tjedan dana čekamo ili se striktno drži kopna, nedo bog da ti tak umre vojska, plivajući (bolje rečeno tonući) po vodi... :D

Taman dotle se svi stignemo preseliti u britaniju ili neki drugi otok, da ostane dovoljno mjesta tvojima :cerek:

PS. straki nmvz, sretno u osvajanju tvoje venecije :)

treba moje dodatno obuciti, nije ni bitno tolko plivanje. dosel sam do zakljucka da treba svakome dati kartu i kompas dok potone kaj se more orjentirati i kaj zna vu koju stranu da pocne po dnu hodati..............
nekak mi se cini da se ova moja gamad nije ftopila nek da bedaki neznaju vu koju stranu da krenu, sigurno negdi krugove vrte po dnu

straki
01.08.14, 16:59
"PS. straki nmvz, sretno u osvajanju tvoje venecije ".....hvala Rade na dobrim željama, zovem te na feštu kad osvojimo veneciju il kak se već zove taj " gradić "

DADOOZG
02.08.14, 08:08
Savezi:
ses
sexovci
BoD
BoD-W
SSSR
NucleusJ
NucleusW
D.G.R.
SPS

grozd
02.08.14, 09:38
gama si našel brodogradilište gdje buš brodove delal ..... mojima nisu potrebni brodovi jer sam ih naučil plivat ..... a u prvom selu imam izgrađen bazen umjesto konjušnice gdje marljivo vježbaju iz dana u dan kao da su uskoro OI :D

gamacid
02.08.14, 09:56
gama si našel brodogradilište gdje buš brodove delal ..... mojima nisu potrebni brodovi jer sam ih naučil plivat ..... a u prvom selu imam izgrađen bazen umjesto konjušnice gdje marljivo vježbaju iz dana u dan kao da su uskoro OI :D

Oformil sam JRT jurišni ronilacki TIM
napadddddddddd

Ray Ban
02.08.14, 10:28
Oformil sam JRT jurišni ronilacki TIM
napadddddddddd
nisi valjda??????

FlashNews
02.08.14, 13:32
Najnovije vijesti iz svijeta Travian-a

U redakciju svakodnevno stižu izvješća o tome da je ovo do sada najromantičniji server otkako Travian postoji, jer ljubav prosto cvjeta i pobjeđuje sve oko sebe, kao što se da vidjeti iz priloženog:

1649

a kao dokaz da smo ovdje sve više dio Europe, i prva zvanična Travian "gay" koalicija (čitajući opis saveza) korača hitrim koracima ka vrhu top-liste:

1650

Toliko do slijedećeg javljanja sa ovog neobičnog servera.

straki
02.08.14, 18:42
onaj SSSR se totalno raspada, neaktivaca hra, napravili 2-3 nova saveza...to vjerojatno čeka i ostale, preslagivanje i čiščenje
:usisava:

Pafke
03.08.14, 21:54
Kad NAV još ne koalira sa nikim odma se zna kakav je server. :D

kacunar
04.08.14, 00:02

pomalo, server je još mlad :D bit će na kraju savezništa kolko oćeš sa svih kordinata :)

Megan Fox
04.08.14, 00:06
A kakav bi bio? Zanimljiv!
Gdje su oni u koaliciji sa pola servera događa se da:
1. svi pričaju samo o NAV-u
3. onaj DADO ZG posjeduje svaki drugi post (no hard feelings Dado, to mi i je zanimljivo već godinama čitat)
4. sad će se javit i onaj SC KILLER , a za njim i sbk38
5. nisam zaboravila na redni broj 2. To nesmijem objaviti (pravlia foruma)

lp

Pafke
04.08.14, 01:15
4. sad će se javit i onaj SC KILLER , a za njim i sbk38

:cerek: :101010::goodpost:

Megan Fox
04.08.14, 01:30
Pafke, jesam zaboravila nekog?

Pafke
04.08.14, 01:31
Pafke, jesam zaboravila nekog?

Da, Rudija. :D

Megan Fox
04.08.14, 01:36
Da, Rudija. :D
e da onaj rudlavi...
on mi je nekad simpatičan...
dok ne uđe u rasprave sa DADO ZG, tko ima ... mah, nema veze, te sam postove preskakala uglavnom

PS isprike sbk-u
krivo sam napisala
nije 38 već 83

DADOOZG
04.08.14, 06:57
Ovakav server moze biti zanimljiv samo farmama :)
koliko cujem i vidim ozbiljnih igraca ima za nabrojati koliko i prstiju na rukama :)

Rade1986
04.08.14, 09:42
Ovakav server moze biti zanimljiv samo farmama :)
koliko cujem i vidim ozbiljnih igraca ima za nabrojati koliko i prstiju na rukama :)

'Tvoji' ozbiljniji igrači si valjda obnavljaju gold budžet za novi s1 :D

Šalu na stranu, evo ozbiljno pitanjce, koji ti je zadnji server da si ga odigrao, ali ozbiljno ne neko klikanje na 5 min kak se hvališ, već od početka pa do kraja, u kojem je to desetljeću bilo?

jer da jesi skužio bi osim kaj se igra promjenila (na tvoju žalost) da su došli i 'neki novi klinci' koji možda ne igraju tako 'legendarno fajtersko metuzalemski', ali po meni ipak igraju jako dobro i šta je najvažnije zabave se...

Oko servera, prošlo je tek 2 tjedna, mala je količina igrača, tako da ove megakoalicije i nisu tako mega, ali i ja bi volio da ih ne bude, vidjeti ćemo, vrijeme će pokazati svoje...

PS. Pitanje za Megan Fox, jeste li to vi svi u savezu ili samo pojedinci toliki zoofili :D

Hamco
04.08.14, 11:02
Kakav je ovo server,samo spamate a nijedan jedini log do sada nismo vidjeli. :P

Megan Fox
04.08.14, 11:51
PS. Pitanje za Megan Fox, jeste li to vi svi u savezu ili samo pojedinci toliki zoofili :D

Neki drže životinje u kavezu, nekima trče oko sela, neki ih ubijaju, a neki su i sami životinje pa nemogu biti zoofili.

tunto
04.08.14, 12:05
ja polako vidim da svi skupa meljete gomilu gluposti
na kraju servera nikakove koalicije nebudu nosile ništa jer se bodovi koalicije ne zbrajaju
princip igre je stvaranje mega saveza a ne mega koalicija
no previše veličina ima na serveru da bi igrali kod nekog u savezu ako to nije njihov savez :gamer s mišem::patkica:
i na kraju budu clown clown
ipak mi se čini da na kraju servera od žongliranja nebu nikaj ali to budemo vidli kako bude prolazilo vrijeme polako

ps
no moram priznati da je tema sa mornaricom zanimljiva čak sa razvojem servera bi se mogla i uvesti na ovoj vrsti karte dala bi neke dodatne zanimljivosti :bic::bic:
ronilačka oprema je ipak preterivanje :witch:

DADOOZG
04.08.14, 13:30
Kakav je ovo server,samo spamate a nijedan jedini log do sada nismo vidjeli. :P

Kakav log si lud i od ovako fajterski zamisljenog servera nasi klinci su uspijeli napraviti simciti :D

tema mornarica????i to je nekome zanimljivo??? Prestrasno...jos malo pa ce neko traziti i da se uvede novo pleme recimo mali zeleni iz svemira

gamacid
04.08.14, 14:28
Kakav log si lud i od ovako fajterski zamisljenog servera nasi klinci su uspijeli napraviti simciti :D

tema mornarica????i to je nekome zanimljivo??? Prestrasno...jos malo pa ce neko traziti i da se uvede novo pleme recimo mali zeleni iz svemira

kak mi je popljuval brodice
a s malim zelenima bi navek igral
zakaj ne
ionak neznam sa nicim od ovoga. ovi klinci su navalili na mene ko ludi
nebrem predahnut uopce
ne postuju starca ni malo

tunto
04.08.14, 15:37
pa kaj ni glupo da vojnici trće po vodi kaj isus a plivati neznaju nek lutaju negdje po dnu oceana
ak neko oče preko bare nek si naredi brodogradilište i nek gradi brodove
viš viš dobro bi došel jen nosač aviona :D da :witch: moru leteti

Bloom_32
04.08.14, 17:28
pa kaj ni glupo da vojnici trće po vodi kaj isus a plivati neznaju nek lutaju negdje po dnu oceana
ak neko oče preko bare nek si naredi brodogradilište i nek gradi brodove
viš viš dobro bi došel jen nosač aviona :D da :witch: moru leteti

ako se dobro razumijem vjestice mogu letjeti i bez nosaca aviona :cerek:

gamacid
04.08.14, 18:14
ako se dobro razumijem vjestice mogu letjeti i bez nosaca aviona :cerek:

ja sam videl susedu kak na usisavacu zuji okolo

Superhik
04.08.14, 19:53
nekima nije dovoljno što se sramote jer kopiraju ime jednog poznatog saveza na HR domeni sada još i u porukama imaju potpis "Proxima". Ajme sramote :D

TaraT
04.08.14, 20:39
nekima nije dovoljno što se sramote jer kopiraju ime jednog poznatog saveza na HR domeni sada još i u porukama imaju potpis "Proxima". Ajme sramote :D

nemas brige, nitko nije lud da se zove superhik

jer da jesi skužio bi osim kaj se igra promjenila (na tvoju žalost) da su došli i 'neki novi klinci' koji možda ne igraju tako 'legendarno fajtersko metuzalemski', ali po meni ipak igraju jako dobro i šta je najvažnije zabave se...

mi nismo na istoj domeni, jel da?
jer ovo ssto sam ja imao prilike vidjeti, ti novi klinci ne ratuju bas pretjerano
ti novi klinci do arteva skupe off 5+2 i s tim uzmu art
ti novi klinci ww uzimaju tako da pola saveznih offova posalju da se pozabijaju da bi ga mogli pocistiti
a ako se nadje par malo ozbiljnijih igraca, ww se kata u valovima

u biti, sad mi je jasno zasto je izbacen ww kao final stage igre, jer kako je krenulo, mogle bi se samo gledati zidine neosvojivih Cuda

gamacid
04.08.14, 20:45

mi nismo na istoj domeni, jel da?
jer ovo ssto sam ja imao prilike vidjeti, ti novi klinci ne ratuju bas pretjerano
ti novi klinci ww uzimaju tako da pola saveznih offova posalju da se pozabijaju da bi ga mogli pocistiti

u biti, sad mi je jasno zasto je izbacen ww kao final stage igre, jer kako je krenulo, mogle bi se samo gledati zidine neosvojivih Cuda

tak je fticurino reci im
davno su prosla vremena dok su se slikali doma offovi i onda busalo okolo

TaraT
04.08.14, 20:59
tak je fticurino reci im
davno su prosla vremena dok su se slikali doma offovi i onda busalo okolo

nisu ne, imam ja i sad jednog za poslikati
:P
i, kaj oces, da nisam slikao, ne bi ovi danasnji neki novi klinci nikad vidjeli kako treba izgledati offic

btw, dosao vidjeti drevnu europu, i bjezim od nje
vi svi nesto o moru pricate, ja zavrsio u planinama
ne znam dal na maloj karti ima 5 polja na kojima mozes graditi sela

gamacid
04.08.14, 21:53
nisu ne, imam ja i sad jednog za poslikati
i, kaj oces, da nisam slikao, ne bi ovi danasnji neki novi klinci nikad vidjeli kako treba izgledati offic

btw, dosao vidjeti drevnu europu, i bjezim od nje
vi svi nesto o moru pricate, ja zavrsio u planinama
ne znam dal na maloj karti ima 5 polja na kojima mozes graditi sela

kaj ne bi trebali takvi ftici biti na nekim klisurama
dobis prirodno staniste i jos se imas obraza buniti.
a imel bi i dobar zgovor. Ljudi moji off mi se zgubil u planinama nikak da banda najde izlaz van

The King
05.08.14, 00:17
ParaziT ce vam svima pokazat kak se osvaja Drevna Europa :cerek:

Njemu ne trebaju brodovi ni fticurine da zauzme se drevne gradove :pije kavu:

Megan Fox
05.08.14, 01:58
'Tvoji' ozbiljniji igrači si valjda obnavljaju gold budžet za novi s1 :D

Šalu na stranu, evo ozbiljno pitanjce, koji ti je zadnji server da si ga odigrao, ali ozbiljno ne neko klikanje na 5 min kak se hvališ, već od početka pa do kraja, u kojem je to desetljeću bilo?

:goodpost::goodpost::goodpost:

Stari, aj pusti nas "klince" da se igramo! Tvoja igra je out. Ne grade se više WW-i. Klikćeš 12 mjeseci pa se zabiješ. Ako si baš takav znalac kao što se hvališ, dođi nama "klincima" pokaži umijeće. Daj poslušaj Radu, dobro ti je rekao.

DADOOZG
05.08.14, 07:27

hahaha:postcount:

cokolinozder
05.08.14, 07:55
:goodpost::goodpost::goodpost:

Stari, aj pusti nas "klince" da se igramo! Tvoja igra je out. Ne grade se više WW-i. Klikćeš 12 mjeseci pa se zabiješ. Ako si baš takav znalac kao što se hvališ, dođi nama "klincima" pokaži umijeće. Daj poslušaj Radu, dobro ti je rekao.

dobro jutro isprika šta se miješam ali igrao sam na serverima gdje su bili sexovci, LVL, EO, nekakve verzije Dictata, i vjeruj mi još starcima niste ni do koljena...

The Thor
05.08.14, 09:10
ParaziT ce vam svima pokazat kak se osvaja Drevna Europa :cerek:

Njemu ne trebaju brodovi ni fticurine da zauzme se drevne gradove :pije kavu:

Tako da nagovara igrače da idu u njegov savez :cerek:

sbk83
05.08.14, 12:33
dobro jutro isprika šta se miješam ali igrao sam na serverima gdje su bili sexovci, LVL, EO, nekakve verzije Dictata, i vjeruj mi još starcima niste ni do koljena...

moram da se složim :D

TaraT
05.08.14, 13:05

a o kakvom to tocno umijecu pricamo?
o pocetnickoj zastiti koja traje i traje i traje
umijece u farmanju oaza
kb koji se dobivaju na poklon
o heroju kojeg dobijes u selu i koji je na samom pocetku ekvivalent par 10aka off jedinica
o nemogucnosti hvatanja offova bilo na spavanju, bilo na povratku
o max 4 vala kata u sekundi...itd, itd...
ou yeah

i dapace, igrajte se vi, nitko vama djecici to ne brani
ali, bilo bi lijepo da ste svjesni da su to samo bilijedi tragovi nekadasnje igre, da se travian nije razvio, nego prilagodio sve manjem broju sve neaktivnijih (pa cak i losijih) igraca

The Thor
05.08.14, 14:12
umijece u farmanju oaza
o heroju kojeg dobijes u selu i koji je na samom pocetku ekvivalent par 10aka off jedinica
ou yeah

ali, bilo bi lijepo da ste svjesni da su to samo bilijedi tragovi nekadasnje igre, da se travian nije razvio, nego prilagodio sve manjem broju sve neaktivnijih (pa cak i losijih) igraca
:goodpost::101010:

Ray Ban
05.08.14, 15:09
umijece u farmanju oaza
ou yeah

vremena se mijenjaju i nemožeš govoriti da se prije bolje igralo,svaka strana će uveličavati svoje vrijeme to je logično ali treba gledati realno da se sve manje ima vremena i da igra postaje dosadna ako se nemijenja ništa u njoj:)

sbk83
05.08.14, 15:12
vremena se mijenjaju i nemožeš govoriti da se prije bolje igralo,svaka strana će uveličavati svoje vrijeme to je logično ali treba gledati realno da se sve manje ima vremena i da igra postaje dosadna ako se nemijenja ništa u njoj:)

pa moze govorit da se prije bolje igralo, jer je to istina...eventualno se još dobro igra na s1...a svi ovi ostali "sporedni" serveru su smiješni, primjer je i ovaj s5

kacunar
05.08.14, 15:33
a čujte, vremena se mijenjaju, aj ko je od vas očekivao da će travian biti extra super hit igrica i nakon 10-ak godina postojanja? (malo manje, al ok :D ) sad dolaze djeca, i kad ta djeca narastu u odrasle, možda opet bude zanimljivo :) vjerujem da sad ima puno više mladih nego u 1,2,3 verzijama, jednostavno zato šta se sad traži da igrica ima dobar look :)

znam da ima puno manje igrača, ali tako je kako je, igrajmo dok travian postoji i nemojmo se žaliti na sve i svašta i govoriti kako je sve bilo bolje prije jer onda me stvarno podsjećate na sve penzionere svita :)

lp i mirno žaljenje
kac

Megan Fox
05.08.14, 15:41
umijece u farmanju oaza
ou yeah

Ovo možeš i ti koristiti. Nemaju "klinci" neku opciju koji i ti nemaš.
Ti si očigledno ogorčen na igru T4.4! Jer je potrebno malo više aktivnosti.
To što ti neznaš hvatati offove koji bježe, e to je nešto drugo. Ti to jednostavno neznaš

Ne, od tebe ćemo tražiti dozvolu!?

Opet o igri travian! Žali se Muelleru

The Thor
05.08.14, 15:45
Ako se ovako nastavi gunđati normalno da ce travian bit sranje :D

straki
05.08.14, 17:09
kome se igra "stari travian" eno vam na.com clasic pa igrajte.. ovaj hr5 je zanimljiv na svoj način, dobro malo za promijenu igrat malo drugačije

bole77
05.08.14, 17:51
.....Ovo možeš i ti koristiti. Nemaju "klinci" neku opciju koji i ti nemaš.
........

S ovim se moram slozit,,svima je isto,,kako meni,tako tebi,a tako je i pticurini...

Jako dobro znamo kako se prije slalo po 12 valova u sekundi,,jel tako..zahvaljujuci kojim pomagalima..i oni koji su se znali i htjeli sluzit skriptama bili su u velikoj prednosti nad onima koji tako nisu igrali..a ruku na srce i na ovoj verziji je to izvedivo (goldaj arenu)..nadalje ovdi nema da se druga sela rade vec nakon par dana (pojedinci),,jer se poradilo dosta toga da se na samom pocetku izbjegne uloga multica i na tome svaka cast travian teamu jer su izjednacili izglede svima,, i onima koji igraju posteno i onima koji tako ne igraju...
Najveci problem danasnjih servera (osim sto su mega igraci posli ca sa ove verzije jer su im ukinuta nedozvoljena pomagala(nazalost ne sva) na koja su se bili navikli i s kojima su bili u prednosti u odnosu na one koji se time nisu sluzili) su megakoalicije koje se stvaraju odma od pocetka..pa je zato igra mirnija...+ je ucinjeno dosta toga da se od igraca izvuce cim vise para na racun golda :brukica:
Nadalje pricas(mislim na tarat-a) o umijecu farmanja oaza..ko tebi brani da farmas igrace,a ne oaze(iako mozes i njih ako oces i mislis da je to isplativo)..opet se vracam na pocetak,,svima je isto pa ko se bolje snadje..osim sto se dosta toga poradilo na tome da se postroze kontrole a i kazne su drasticnije nego su bile prije...

kacunar
05.08.14, 18:14
S ovim se moram slozit,,svima je isto,,kako meni,tako tebi,a tako je i pticurini...

Jako dobro znamo kako se prije slalo po 12 valova u sekundi,,jel tako..zahvaljujuci kojim pomagalima..i oni koji su se znali i htjeli sluzit skriptama bili su u velikoj prednosti nad onima koji tako nisu igrali..a ruku na srce i na ovoj verziji je to izvedivo (goldaj arenu)..nadalje ovdi nema da se druga sela rade vec nakon par dana (pojedinci),,jer se poradilo dosta toga da se na samom pocetku izbjegne uloga multica i na tome svaka cast travian teamu jer su izjednacili izglede svima,, i onima koji igraju posteno i onima koji tako ne igraju...
Najveci problem danasnjih servera (osim sto su mega igraci posli ca sa ove verzije jer su im ukinuta nedozvoljena pomagala(nazalost ne sva) na koja su se bili navikli i s kojima su bili u prednosti u odnosu na one koji se time nisu sluzili) su megakoalicije koje se stvaraju odma od pocetka..pa je zato igra mirnija...+ je ucinjeno dosta toga da se od igraca izvuce cim vise para na racun golda :brukica:
Nadalje pricas(mislim na tarat-a) o umijecu farmanja oaza..ko tebi brani da farmas igrace,a ne oaze(iako mozes i njih ako oces i mislis da je to isplativo)..opet se vracam na pocetak,,svima je isto pa ko se bolje snadje..osim sto se dosta toga poradilo na tome da se postroze kontrole a i kazne su drasticnije nego su bile prije...

:goodpost:
mislim da je ovo najbolji post koji sam vidio na forumu vezan za raspravu između 3/4 verzije traviana...

TaraT
05.08.14, 18:20
Ovo možeš i ti koristiti. Nemaju "klinci" neku opciju koji i ti nemaš.
Ti si očigledno ogorčen na igru T4.4! Jer je potrebno malo više aktivnosti.
To što ti neznaš hvatati offove koji bježe, e to je nešto drugo. Ti to jednostavno neznaš

na t4 treba vise aktivnosti?
za ssto tocno?
igrala ti ikad 3.6
ocito ne, jer takvu glupost ne bi provalila

ssto se ogorcenosti tice, nimalo
cak mi pasu ove lagane t4 verzije, jer vise nemam volje za nesto aktivnije
medjutim to i dalje ne znaci da se novi serveri mogu mjeriti s ranijima

i kad ti to znas, ajde me molim te poduci, kako to ulovis off koji ima ukljuceno izmicanje (vjerojatno opet onaj biser o hvatanju offa iz bijega nakon 3 min, slanjem prvo fejka, pa napada)
ili off u povratku, kojem heroj nosi kartu, pa ti trebas procjeniti jel ta karta daje 30, 40 ili 50% brzine u povratku

tunto
05.08.14, 19:14
umijece u farmanju oaza
ou yeah

:goodpost: ovo ne treba više komentara

bole77
05.08.14, 19:16
za ssto tocno?
igrala ti ikad 3.6

i kad ti to znas, ajde me molim te poduci, kako to ulovis off koji ima ukljuceno izmicanje (vjerojatno opet onaj biser o hvatanju offa iz bijega nakon 3 min, slanjem prvo fejka, pa napada)
ili off u povratku, kojem heroj nosi kartu, pa ti trebas procjeniti jel ta karta daje 30, 40 ili 50% brzine u povratku

na onih par 3.6 servera koje sam ja igrao isto si imao opciju izmicanja,,al te to stajalo 2 golda (ovdi je to rijeseno gold klubom)..a bilo je puno vise fejkova(znas i sam zasto) pa te to znalo stajat podosta golda..a vjeruj mi na zadnjih dva s1 servera sam se nagledao podosta ulovljenih offova u povratku(posebno na pocetku igre)..ima ljudi koji imaju volje i znanja da izracunaju vrijeme potrebno da se off vrati doma,pa su ga i lovili doma..evo ti ziva Dada,,pa ga pitaj,,jel il nije njima na proslom s1 neko od ekipe sa ++ koalicije uspio ulovit off u povratku(druga je stvar kako je off koji je glumio lovca prosao,,jer je bilo dovoljno vremena pa se na acc navuklo dovoljno deffa)...

i da,,slazem se da je stara verzija trazila dosta vise aktivnosti..iz masu razloga...

TaraT
05.08.14, 19:55
da, na samom pocetku mozes, zato jer nemas karte, ili ako ima, ima samo jedna
medjutim, vec s pojavom itema lvl 2, ne postoji mogucnost racunanja, vec pogadjanja

da, iako osobno ne smatram izmicanjem 3.6 tekovinom, vec mi to spada u ove moderne varijante traviana, bilo je prisutno na 3.6
ipak, tamo si mogao fejkovima "izbiti" broj izmicanja, te u konacnici i uloviti off

ja se ipak nadam da ce me megan poduciti kako se to na t4 love offovi

Pafke
05.08.14, 20:04
za ssto tocno?
igrala ti ikad 3.6

A jbt kako da ljudi znaju iša a ne samo ulovit off kad se na svakom serveru složi megakoalicija. :S

tunto
05.08.14, 20:06
evo kak ja to vidim
ovde se skupilo dosta staraca da vide kakvo je to čudo od servera
skupilo se i dosta klinaca koji uglavnom igraju spid koji je bitno drugačiji od sporih servera
ovo je dosta zanimljiv server koji je čak i vremenski za rzinu dosta ograničen i na knap
pokažite znanje i jedni i drugi server je čisto takmičarski ali morate pokazati i neka znanja kojih do sad nije bilo
i ne stvarajte takovu famu od obične matematičke skripte kakve slikice ima
grafika ide sa razvojem tehnologije
mogučnosti su nove i različite i dobro je da se stalno mjenjaju radi prilagođavanja a ne da se uđe u kolotečinu i rutinu
a igra je manje zanimljiva jer je manji broj igrača u igri
e sad zakaj je to
pa tu bi mogli i sami malo potražiti odgovore
prvo vi starci kako ste se ponašali prema klincima kad su počeli igrati i učiti
kako ste ih naučili tako igraju
no ne samo kako ste ih naučili igrati nego i kako ste ih naučili se ponašati kaj je možda puno bitnije
tu vi morate ipak odnesti veliki dio odgovornosti
a vi klinci zbilja mislite da je umječe nakoga zahebati
naravno da je dok taj neko ko je zaheban niste vi

no i jedni i drugi imate sad priliku pokazati kaj znate u 200 dana
za spori server više nego napeto

za one koji su ovdje došli saditi :cvjetic: evo malo :daje cvijet::daje cvijet:

a mi ostali se bumo :tough::tough::tough::tough::tough::fajter:

tunto
05.08.14, 20:08
ja se ipak nadam da ce me megan poduciti kako se to na t4 love offovi

znanjem

Pafke
05.08.14, 20:13
e sad zakaj je to
no ne samo kako ste ih naučili igrati nego i kako ste ih naučili se ponašati kaj je možda puno bitnije

Baš to, da su starci bili vridni i učili klince kako da igraju sad bi klinci bili isti njihovi starci nekada. :D

I šta ima novoga na serveru, jel još ko sa kim uša u savezništvo ? :D

tunto
05.08.14, 20:23
Baš to, da su starci bili vridni i učili klince kako da igraju sad bi klinci bili isti njihovi starci nekada. :D

I šta ima novoga na serveru, jel još ko sa kim uša u savezništvo ? :D

da vidiš kad se počneju prekidati savezništva dok skuže igru
no polako tek je početak servera a ja samo gledam

Megan Fox
05.08.14, 20:43
:opala:

Nekad su igrali bolji igrači, jesam to dobro shvatila?
Igrao je nekad Pele za Brazil, danas igra Neymar. Tko je bolji od njih? 99,99% će reći da je to bio Pele.
Samo bi taj Pele danas bio jedan vrlo dobar igrač. Nikakva velika zvijezda.
Kad je on igrao, igrao se drugačiji nogomet, verzija 2.5
Danas ti je 4.4

evo kak ja to vidim
ovde se skupilo dosta staraca da vide kakvo je to čudo od servera
skupilo se i dosta klinaca koji uglavnom igraju spid koji je bitno drugačiji od sporih servera
ovo je dosta zanimljiv server koji je čak i vremenski za rzinu dosta ograničen i na knap
pokažite znanje i jedni i drugi server je čisto takmičarski ali morate pokazati i neka znanja kojih do sad nije bilo
i ne stvarajte takovu famu od obične matematičke skripte kakve slikice ima
grafika ide sa razvojem tehnologije
mogučnosti su nove i različite i dobro je da se stalno mjenjaju radi prilagođavanja a ne da se uđe u kolotečinu i rutinu
a igra je manje zanimljiva jer je manji broj igrača u igri
e sad zakaj je to
a vi klinci zbilja mislite da je umječe nakoga zahebati
naravno da je dok taj neko ko je zaheban niste vi

no i jedni i drugi imate sad priliku pokazati kaj znate u 200 dana
za spori server više nego napeto

za one koji su ovdje došli saditi :cvjetic: evo malo :daje cvijet::daje cvijet:

a mi ostali se bumo :tough::tough::tough::tough::tough::fajter:

dobar post

3per
05.08.14, 20:48
sve ću vas porokat pa si onda razmišljajte na kojoj verziji servera ste dobili pi*ki i dal je ta verzija za farme ili popere ili glavne aktere...

tunto
05.08.14, 20:56
sve ću vas porokat pa si onda razmišljajte na kojoj verziji servera ste dobili pi*ki i dal je ta verzija za farme ili popere ili glavne aktere...

a ti si glavni akter? :zeko:

Ray Ban
05.08.14, 20:57
:opala:

Nekad su igrali bolji igrači, jesam to dobro shvatila?
Igrao je nekad Pele za Brazil, danas igra Neymar. Tko je bolji od njih? 99,99% će reći da je to bio Pele.
Samo bi taj Pele danas bio jedan vrlo dobar igrač. Nikakva velika zvijezda.
Kad je on igrao, igrao se drugačiji nogomet, verzija 2.5
Danas ti je 4.4

dobar post
Nogomet je sada puno agresivniji,da Pele igra danas nebi niti 10 minuta izdržao odmah bi završio sa slomljenom kosti

Pafke
05.08.14, 20:57

Vidi odma se svi se u*rali i stali komentirat. :D

Pafke
05.08.14, 20:58

On je glavna farma. :D :D

FlashNews
05.08.14, 21:00
Najnovije vijesti iz svijeta Travian-a:

Na serveru ljubavi, sreće i cvijeća pojavili su se i šifrovani signali, nepoznati redakciji, upućeni još uvek pritajenim saveznicima, ali se buduća koalicija već nazire. U slučaju da je nisu svi saigrači i budući saveznici vidjeli, reakcija na lokaciju kuda ih šalje rukovodstvo saveza je snimljena od Vašeg vjernog reportera:
1651
Toliko za sada do slijedećeg izvješća.

3per
05.08.14, 21:07

ako želiš za tebe mogu bit i to :D

tunto
05.08.14, 21:12
ako želiš za tebe mogu bit i to :D

uvjek ja sem i onak farma ja samo gledam :D

3per
05.08.14, 21:20
On je glavna farma. :D :D

meni bar off umire proporcionalno sa minusom :P

3per
05.08.14, 21:21
uvjek ja sem i onak farma ja samo gledam :D

gledam i ja samo u monitor i ništa se puno ne nadelam dok gledam u monitor i travijan...

neki kažu da samo gledaju tak da neznam kak se toliko jako umore od gledanja..nije mi jasno

tunto
05.08.14, 21:24
meni bar off umire proporcionalno sa minusom :P

ja nemam sa tim brige od vojske imam samo heroja a skrovišta su veča od skladišta :opala:
ali ako ti treba dobar suport moremo nekaj dogovoriti