PDA

View Full Version : paypal

murak
16.09.07, 22:20
dali je neko kupovao zlato i za koliko vremena ga je dobio na racun?

hzg
16.09.07, 22:42
Ja ga nisam kupovao, ali mislim da sam procitao negdje na .com forumu da ga dobijes odmah!

xivan
17.09.07, 12:11
ja ga pokušavam neko vrijeme kupit ali nejde

hzg
17.09.07, 12:19
Pa koliko vidim zlato se moze kupiti paypalom, moneybookersom i kreditnom karticom.
Cime ti zelis platiti??

xivan
17.09.07, 12:55
paypalom ..

hzg
17.09.07, 14:41
Pa prvo moras otici na paypal stranicu i tamo se registrirati, upises sve svoje podatke i moras isto tako imati kreditnu karticu s koje ces platiti. Onda stisnes na paypal opciju placanja i ne moras upisivati broj svoje kartice i ostalo nego samo svoju email adresu i svoju sifru, tak da ti je to malo sigurnije nego da placas direktno kreditnom karticom!

Deviant
17.09.07, 14:43
moze i debitnom karticom sto drzim da je sigurnije od kreditne jer se moze trositi samo do iznosa koji je na racunu

dickhead
17.09.07, 15:03
eh blago vama vi barem možete plačat ja još nemam kreditnu karticu lool

pisc99
18.09.07, 11:24
Ja kupio, ako koristi paypal, dobis odmah nakon sto pritines naplati.

Ako koristis kreditnu karticu, ne znam za ostale nacine placanja

murak
18.09.07, 20:53
dali je sigurno dati broj kartice na net?

murak
18.09.07, 21:00
naravno preko paypala

pisc99
18.09.07, 22:54
Netko veli da je netko veli da nije, imas 1000 misljenja.
Od najparnoidnijih do onih koji ga hvale sve u 16, paypal mislim

Moje je da jos nisam imao problema, a posto koristim kreditnu puno, jer radim vani, gledam stanje na racunu cesto i u godinu i pol koristenja nisam uocio nikakve nepravilnosti.

Deviant
18.09.07, 23:02
dali je sigurno dati broj kartice na net?

zato sam i spomenula debitne kartice.

razlika izmedu debitne i kreditne je ta sto ti za kreditnu dolazi racun koji moras platiti, dok ti sa debitne odmah oduzima novac koji imas na racunu, ni manje ni vise.

nije tesko otvoriti devizni racun u nekoj od banaka i uzeti visu electron, samo treba paziti da debitna kartica te banke na poledini ima kod za online placanje.
kad trebas nesto platiti, polozis odredeni iznos na racun i odmah ga potrosis.
bez straha da ti netko nabije racun.

murak
18.09.07, 23:05
to sa debitnom tj. deviznom electron je dobra stvar kako mi se cini bolje nego kreditnom karticom

hzg
18.09.07, 23:19
e sada nisam siguran ali mislim da ti kod nas samo par banaka izdaje debitnu karticu s kojom mozes preko neta placati!

murak
18.09.07, 23:22
mozda znas koje

Deviant
18.09.07, 23:23
e sada nisam siguran ali mislim da ti kod nas samo par banaka izdaje debitnu karticu s kojom mozes preko neta placati!

jedna od njih je pbz
ne sjecam se koja jos, ali ima ih

e da... ako pitate ljude koji rade u bankama da li se moze njihovom karticom placati preko neta i oni vam kazu "ne"... nemojte im odmah povjerovati. tako je barem kod mene bio slucaj pa sam morala zvati na sve strane da provjerim da li je moguce. taj kod koji je potreban za placanje se zove CVV kod i imaju ga novije debitne kartice.

murak
18.09.07, 23:26
bas cu se raspitat

Marvex
22.09.07, 11:22
Meni se cini da se vama neda dici sa stolice i otici do banke;)

pisc99
22.09.07, 12:21
Pa nije bas tako Marvex.
Eto ja radim u inozemstvu vec preko godine dana i kreditna kartica mi je jedini izvor love.
Zato i mogu tvrditi da u ovih godinu dana nisam primjetio ama bas nikakve anomalije na svom racunu.

Ali da je debitna sigurnija od kreditne je.
I tocno je da jos puno banaka nemaju debitne kartice sa onim kodom na poledini, jer nazalost nase banke su dosta iza svijeta kad se tice karticnog poslovanja.

Naravno, ako netko zeli debitnu karticu samo za Travian, onda si Marvex u pravu, ljudi pa odeite do banke i uplatite tih usranih par eura, nego gnjaviti se sa karticama.
Ili daj lovu nekome koga znas da ima karticu.

hzg
22.09.07, 13:27
a gle i odlazak u banku ti nije bas najjednostavije (najjeftinije) rjesenje, ako uplacujes preko banke direkt, mislim da moras imati poseban nalog i jos ti uzmu proviziju od nekih 50kn, tak da na uplatu od cca150kn ti das 200.

Nemora biti da je to tako sada ili s travianom, ja znam kada sam ja prije jedno godinu i pol htio tak neke pare na net da su bile ove cifre.

I onaj western union izbjegavajte (to su pravi lopovi) :)

pisc99
22.09.07, 14:16
a gle i odlazak u banku ti nije bas najjednostavije (najjeftinije) rjesenje, ako uplacujes preko banke direkt, mislim da moras imati poseban nalog i jos ti uzmu proviziju od nekih 50kn, tak da na uplatu od cca150kn ti das 200.

Nemora biti da je to tako sada ili s travianom, ja znam kada sam ja prije jedno godinu i pol htio tak neke pare na net da su bile ove cifre.

50 kuna kaj stvarno, e to nisam znao.
Ako je stvarno tako, onda kvrgu, mislim 50 kuna na 70kuna uplatu pa to je uzas.
A nista onda reci nekome da ti uplati.
Katastrofa.

hzg
22.09.07, 15:06
E ja ti nisam siguran dali ti je to jos uvijek tako, ja sam prije godinu i pol htio uplatiti neku lovu (ne na travian) i onda su bile takve provizije, onda sam dobil mastercard i sve probleme sam rijesio brzo. Tak da ja nisam uplacivao preko banke, to sam saznao ovak na netu od ljudi i to, tak da ti to sve mozda nije istina!

Ali i sad sam vidio, nema bas neke svrhe ici u banku, jedino u banci uplatiti na paypal ili MB i onda platiti travianu, jer ne vidim nigdje da mozes njima direkt uplatiti???

Deviant
22.09.07, 16:03
samo da napomenem da na paypalu prihvacaju i debitnu karticu

Misko
16.12.07, 16:33
moze li mi netko objasniti kako mogu kupiti zlato, imam visu electron(devizni racun) od zagrebacke banke i nikada nisam placao karticama pa neznam postupak.
Dali se uzima neka provizija?
Trenutno nemam nista na racunu ali to odem u banku i uplatim na devizni racun, zar ne?
Ponudena su mi tri nacina placanja, koji od njh meni treba?
:ec:

Hvala

hzg
16.12.07, 19:34
Pogledaj na poledini kartice ako imas "neka" 3 broja (CVV) onda mozes placati preko neta, ako nemas onda nista...

ronaldo900
16.12.07, 19:47
Pogledaj na poledini kartice ako imas "neka" 3 broja (CVV) onda mozes placati preko neta, ako nemas onda nista...

ja sam ih utipko i platio saceko evo vec 3. dan i nista nema zlata, pare skinute
cini se da su me pokrali!!
kaj da radim????

Elleipsis
16.12.07, 19:56
ja sam ih utipko i platio saceko evo vec 3. dan i nista nema zlata, pare skinute
cini se da su me pokrali!!
kaj da radim????
javi se na plus@travian.com.hr

veco7
27.12.07, 22:25
ljudi bok,mozda imam problem a mozda sam i blesav. znam da 100 puta odgovarate na ovakve pa evo onda i 101.

:legionar: imam maestro i viza electron (sa 7 ne tri broja tamo di se potpisujem jel) jel ikako moguce da sad ja to uspijem uplatit?

i ako nije mi moze neko.

i kaj ovo pricaju o odlasku u banku? kaj se moze i tako???????????????????:D

hzg
27.12.07, 23:39
ne mozes sa tom karticom preko neta uplatiti :(

moze ti netko koga poznajes i kome vjerujes (i on tebi) uplatiti, ti njemu u banku, on tebi kao sitter kupi zlato...

Elleipsis
28.12.07, 00:32
ljudi bok,mozda imam problem a mozda sam i blesav. znam da 100 puta odgovarate na ovakve pa evo onda i 101.

:legionar: imam maestro i viza electron (sa 7 ne tri broja tamo di se potpisujem jel) jel ikako moguce da sad ja to uspijem uplatit?

i ako nije mi moze neko.

i kaj ovo pricaju o odlasku u banku? kaj se moze i tako???????????????????:D
ta visa electron istina ima 7 znamenaka napisana na poleđini na način XXXX YYY (ima razmak)... e pa ta zadnja YYY tri broja su kljucna tri broja koja te traze za verifikaciju racuna...

i bez brige mozes placati putem vise electron (ukoliko imas dovoljno love na racunu :D)

veco7
28.12.07, 09:25

kaj mu to znaci?