PDA

View Full Version : Kako se obraniti?

Domesticus
17.09.07, 17:04
Bok,
Jedno pitanje. Kak se obraniti?
dali zidine spriječavaju pljačku odnosno koliko istih trebam imati da se mogu mirno braniti svoj m2.

hzg
17.09.07, 17:10
Braniti se mozes na puno nacina, zaboravi na zidine i na zamke(ako si gal) jer ti one bez vojske nista ne znace.

Najbolja obrana je da trosis rese i da ako te netko farma shvati da na tebe gubi vrijeme, mozes mu posltai i IGM.

Samo razvijaj ekonomiju i gradi potrebne zgrade, kada dodes do pop150-200 onda pocni raditi vojsku.

Ovo vrijedi samo ako si sada nedavno poceo!

Domesticus
17.09.07, 17:29
Znači zidine su tu samo forme radi?

geniux
17.09.07, 17:32
.
Evo dao sam si truda i pogledao situaciju okolo tebe. Vjerojatno imas problema s onim teutoncem pored sebe. :)
.
Savjet: dizi sklonista i resurse, i zapisuj si negdje kada istice zastita svim onim silnim naseljima oko tebe, tempiraj si vrijeme kad ces otprilike krenuti s vojskom, onda odradi par sati online da "nakotiš" vojsku, popljačas oko sebe sve sta mozes ( kreni u napad sa dva legionara, nije bed, samo prati dali su aktivni igraci )... i onda uzvrati napad, ako te teutonac muci. Gorštaci su banane u obrani, lakse ces ga smiriti ako ga napadnes :).
.
sta se tice zidina, one dizu postotak tvoje obrane, Detalje pogledaj na
http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=336&s=300

Ukratko

Domesticus
17.09.07, 17:46
.
Evo dao sam si truda i pogledao situaciju okolo tebe. Vjerojatno imas problema s onim teutoncem pored sebe. :)
Thnx
Ne nek s jednim teutoncem jako jako daleko od mene (bar za moje pojmove 18 polja dalje)...

Domesticus
17.09.07, 17:47
Pa ovaj zid jako malo poboljšava obranu.
Ja sam mislio da ako stavim zid da je obrana barem nekih 20% jača.

hzg
17.09.07, 18:08
Pa i je obrana jaca, na lvl6 je 19posto jaca, a a lvl20 81posto!

dickhead
19.09.07, 18:51
zidine ti jačaju obranu tvojih jedinica

SuperDrive
09.10.07, 16:11
zidine ti jačaju obranu tvojih jedinica

Ako nemas vojsku, napadac ce ti manje resa opljackati ako su ti zidine na vecem lv. Isprobano na njemckom serveru... ;)

Extremist
09.10.07, 16:25
Ovo nisam znao niti igdje piše. Deviant?

Deviant
09.10.07, 17:58
Ako nemas vojsku, napadac ce ti manje resa opljackati ako su ti zidine na vecem lv. Isprobano na njemckom serveru... ;)

nema logike...
ali pokusam pronaci nesto o tome

edit:
nasla nisam, sto ne znaci da ne postoji
ali opet... nema logike
zid je bonus u obliku postotka, nista drugo
nema kako ni zasto sprijeciti pljackanje resursa, u bilo kojem omjeru

zid dodaje svoj bonus obrane i rezidneciji/dvorcu sto se moze shvatiti kao neimanje vojske, ali i tad napadac moze izgubiti neke svoje jedinice i tako opljackati manje. drukcije objasnjenje nemam... ako netko drugi pronade nesto o ovome, cekam.

Joyus
12.10.07, 06:47
A moze li mi neko reci kako da sprecim da mi napadac rusi izvore resursa?

@hzg
I ja sam mislio da je najbolja odbrana pustiti da napadaju u prazno (hocu reci nisam podizao vojsku) ali je lik sada poceo da me napada izgleda katapultom i ako ovako nastavi porusice mi sve zgrade van zidina !!!

A bas sam se bio potrudio da ih izgradim !
Sta da radim? ima li neka odbrana (osim naravno da dizem vojsku na noge?!)

Pozdrav

Extremist
12.10.07, 08:32
Ako ne želiš podizat svoju vojsku - onda traži saveznu (pojačanja). Ništa bez vojske.

Joyus
12.10.07, 08:37
Hvala
Jos samo da nadjem savez :)

SuperDrive
12.10.07, 09:00
Ili pitaj nekog jaceg igraca u tvojoj okolini za pomoc da posalje vosjku, mozda ima i taj tvoj napadac neprijatelje koji ce rado uskocit u pomoc ;)

hzg
12.10.07, 10:28
Prvo posalji poruku napadacu da te prestane napadati, lijepo ga zamoli!
Ako te ne prestani napadati onda skupi sve ljude u okolici jer vjerojatno napada vise igraca, pa i njih pitaj, pa mozda mozete organizirati obranu kod nekoga i skrsiti ga!!

A na kraju price ovo je ratna igra, pa cete mozda i skrsiti i unistiti, ne mogu svi igrati do kraja servera :)
Moras se i s tim pomiriti!

Domesticus
12.10.07, 15:47
Ja sam se napakon uspio riješiti napadanja.
Sada me fala bogu više ne napadaju da mi kradu resurse...

Samo stajaća vojska je fest skupa, pa sam ja sada krenuo u pljačke.
Samo kaj sam se tu zeznul. U svojoj okolici neformalno sam se dogovorio sa svima da me ne napadaju, tako da sam sada u poziciji da ako nekog pljačakm onda moram otići po 1-2 sata daleko a za to vrijeme svi skuže da ih napadam i srede obranu a resurse potroše... :-(