PDA

View Full Version : Pravila o trgovini

pisc99
21.09.07, 14:35
Znam da se ne smije slati vise od jednosatne proizvodnje, bla bla bla.

Ali sto se dogada ako stavmi vise u trznicu i netko u savezu to uzme.
Jer u trznici ima opcija "samo vlastit savezu".
Po meni je logicno da onda ne moram pazti na to pravilo o jednosatnoj proizvodnji ili?

Mozda sam u krivu.

hzg
21.09.07, 14:38
Pa mozes trgovati u omjeru najvecem 1:2, ali to je trgovina, a nesmijes poslati vise od jednostane proizvodnje svakog resa.

Znaci nemozes slati koliko hoces, a da nista ne dobijes.
To pravilo ima iznimku, ako netko jos koristi isto racunalo kao i ti onda smijes trgovati samo u omjeru 1:1, isto tako ako ti je netko sitter.

Mozes slati vise resa jedino ako je netko pod napadom, a ti imas tamo pojacanja pa da ti vojska nebi bila gladna:) mozes poslati vise od jednosatne proizvodnje (razumnu kolicinu).

dickhead
21.09.07, 14:53
a i meni je glupo što moram slati manje od jednosatne proizvedbe

pisc99
21.09.07, 15:07
Pa mozes trgovati u omjeru najvecem 1:2, ali to je trgovina, a nesmijes poslati vise od jednostane proizvodnje svakog resa.

Znaci nemozes slati koliko hoces, a da nista ne dobijes.
To pravilo ima iznimku, ako netko jos koristi isto racunalo kao i ti onda smijes trgovati samo u omjeru 1:1, isto tako ako ti je netko sitter.

Mozes slati vise resa jedino ako je netko pod napadom, a ti imas tamo pojacanja pa da ti vojska nebi bila gladna:) mozes poslati vise od jednosatne proizvodnje (razumnu kolicinu).

Razumijem sve ovo.
Ali ako je moja max jednosatna proizvodnja 1000, a ja recimo stavim 1500 neceg za 3000 neceg i netko u savezu to prihvati, tada ja u biti saljem njemu vise od svoje jednosatne proizvodnje.

To po tvojem nije slanje vec tergovina, i nije bitno sto sam stavio ivse od jednosatne proizvodnje, jel tako?

hzg
21.09.07, 15:16
Tako je, to je trgovina! Pise ti tu u pravilima igre http://www.travian.com.hr/spielregeln.php pod tockom 2, ovo sto ti zelis je trgovina, a kada samo ti saljes nekome onda ti je to "Jednostrano slanje resursa"

Deviant
21.09.07, 19:29
malo je zeznuto...
lako se iskoristi za jednostrano slanje resursa
samo se malo zamaskira
naravno, ako se nekome da zezati sa tim i tjerati trgovce da trckaraju amo tamo

Marvex
21.09.07, 19:38
Slazem se da je postavio dobro pitanje, ali odgovor je jednostavan.
Razočarao si me Rajko...Pa sta mislis da si BOS-ovci u savezu salju jednosatnu caku;)

hzg
21.09.07, 19:42
Sve ti to ovisi. Mozes slati vise resa, ali koliko je to isplativo, i podnosljivo, mozda u pocetku, ali kasnije kada igraci imaju proizvodnju resa od 1000 ili vise i kada 30-50 ljudi u savezu to posalje mislim da nema potrebe za vise.

A ako je to izmedu 2 igraca isto nema smisla jer uvijek jedan gubi!

Ali trznica je jedan od vaznijih faktora i jako korisna u ovoj igri, barem za one koji ju znaju iskoristiti :) ;):cool:

Deviant
21.09.07, 19:51
A ako je to izmedu 2 igraca isto nema smisla jer uvijek jedan gubi!

i tako netko nekome moze poslati puno vise od jednosatne proizvodnje
samo par puta razmjene resurse na trznici u omjeru 1:2

hzg
21.09.07, 19:54
Pa da ali onda jedan igrac zaraduje na stetu drugoga, a nitko nije bas tak lud. To vjerojatno rade s multiacc, ali onda je samo pitanje vremena kada ce ih MH zaloviti i banati iz igre, a brijem da se to za nekakvih 100-tinjak resa dnevno ne isplati, bolje to izraaidati negdje!

Ali istina to je moguce!

dickhead
21.09.07, 20:00
ajme meni nestignem sve čitat a i skoro ništa ne razumijem . može sažetak??

warlock_sm
23.09.07, 18:25
Pa da ali onda jedan igrac zaraduje na stetu drugoga, a nitko nije bas tak lud. To vjerojatno rade s multiacc, ali onda je samo pitanje vremena kada ce ih MH zaloviti i banati iz igre, a brijem da se to za nekakvih 100-tinjak resa dnevno ne isplati, bolje to izraaidati negdje!

Ali istina to je moguce!

Zasto mislis tako. Pa pogledaj samo ponude na trznicim, svi traze vise nego sto daju pa ako necega imas vise nego ti trenutno treba, a necegati fali menjaces, pa ce tako neko zaraditi na tebi. A ako vec neko zaradjuje na tebi zar nije bolje da to bude neki prijatelj.

hzg
23.09.07, 19:19
Da to je OK sto si ti napisao, ako neko ima 15 croper onda mu hrana ne treba pa ju moze dati u takvom omjeru, ali to njemu pase, ali da netko konstantno radi te stvari s obisnim selom taj se nema sanse razviti.
Unutar saveza je to OK kada zatreba, ali i onda postoje puno jednostavniji nacini da se to napravi.

streebor
26.09.07, 00:54
Pa pogledaj samo ponude na trznicim, svi traze vise nego sto daju

ispravak netocnog navoda: VECINA traze vise nesgo sto daju...ima ih koji mijenjaju 1:1, mislim da je car, kao i kod svake RL trgovine, pronaci najbolju pogodbu. plus sto moras uzeti u obzir vremensku distancu.

zrix
30.09.07, 12:51
zanima me, kada su ti resursi u ponudi u trgovini, nisu prikazani kao da ih imaš... mogu li oni biti opljačkani od napadača u tome trenutku kada su u ponudi na tržnici ili ne mogu?

robofish
30.09.07, 13:10
Mislim da mogu biti opljačkani,jer su meni zeznuli tako ponudu...

lvan
30.09.07, 13:12
Mislim da mogu biti opljačkani,jer su meni zeznuli tako ponudu...

u tome si u pravu kad god me netko napadne sve sto je bilo u ponudi prelazi normalno na resurse dakle mogu biti opljackani

pisc99
30.09.07, 13:50
u tome si u pravu kad god me netko napadne sve sto je bilo u ponudi prelazi normalno na resurse dakle mogu biti opljackani

Procitao sam negdje ne mogu naci gdje, da ti opljacaku ono u trznici, samo ako ne popune rezerve pljačakajuci ono sto je van tržnice.

Znaci prvo opljacakju iz skrovišta, i ako imaju jos mjesta uzmu i ono u trznici.
ako sam u krivu neka me netko ispravi

hzg
30.09.07, 22:03
pisc99 to je tocno, znaci kada vas netko napada pljackom onda vam prvo uzme sve rese koje imate doma a da nisu skriveni, zatim ako je teutonac jednu trecinu onoga sto je skriveno i na kraju ako mu ostane mjesta i ono sto ste savili u trznici na ponudu!

vandamia
16.11.07, 02:36
Tako je, to je trgovina! Pise ti tu u pravilima igre http://www.travian.com.hr/spielregeln.php pod tockom 2, ovo sto ti zelis je trgovina, a kada samo ti saljes nekome onda ti je to "Jednostrano slanje resursa"

1.meni ovo i dalje nije jasno...samo pisete o slanju ...ali smijem li ja na trznici ponuditi 100 gline za 500 hrane? ne za savez ne za nekoga vec pratim trziste...i ako je nestasica recimo gline, netko ce prihvatiti. ili samo moze 100 za 200 i finito?

2. recimo savezu fali 1000 zeljeza za izgradnju necega, i ja imam viska...a moja jednosatna proizvodnja je 80...mogu li ja toliko poslati savezu 1000 ili 5000 zeljeza ako ga imam?

Cheops
16.11.07, 02:47
1. na tržnici možeš ponuditi najveći omjer 1:2, šta tu nije jasno?!

2. možeš poslati dnevno jednosatnu proizvodnju, ili možeš poslati tih 1000, ali on ti mora vratiti u roku 48h najmanje 500 i onda ce se to smatrati kao trgovina u u omjeru 1:2

Deviant
16.11.07, 02:55
1.meni ovo i dalje nije jasno...samo pisete o slanju ...ali smijem li ja na trznici ponuditi 100 gline za 500 hrane? ne za savez ne za nekoga vec pratim trziste...i ako je nestasica recimo gline, netko ce prihvatiti. ili samo moze 100 za 200 i finito?

2. recimo savezu fali 1000 zeljeza za izgradnju necega, i ja imam viska...a moja jednosatna proizvodnja je 80...mogu li ja toliko poslati savezu 1000 ili 5000 zeljeza ako ga imam?

1. dalje od omjera 1:2 ne ide.

2.a dalje od jednosatne proizvodnje ne ide.

2.b jednosatna proizvodnja je zbroj proizvodnje drva, gline, zeljeza i hrane (u svim naseljima bez oduzimanja troškova uzdržavanja vojske). sa jednosatnom proizvodnjom od 80 jedinica nije moguce poslati 1000 ili 5000 resursa bilo kome, a da se to ne okarakterizira kao negativan pushing za racun koji bi slao te resurse. zasto? zato jer je naselje sa j.p. od 80 jedinica jos nedovoljno razvijeno da bi bilo kome slalo 1000 resursa za koje je potrebno cekati 12,5h kako bi se skupili, a da ne nasteti svom razvoju. Svaki račun se treba igrati u vlastitu korist i i ne smije se koristiti kao podrška drugom računu.

možeš poslati dnevno jednosatnu proizvodnju, ili možeš poslati tih 1000, ali on ti mora vratiti u roku 48h najmanje 500 i onda ce se to smatrati kao trgovina u u omjeru 1:2

Rok od 48 sati pri slanju resursa vrijedi jedino za Cuvare racuna / Korisnike istog racunala i na kraju tih 48 sati omjer mora biti 1:1.

vandamia
16.11.07, 03:28
1. dalje od omjera 1:2 ne ide.

2.a dalje od jednosatne proizvodnje ne ide.

2.b jednosatna proizvodnja je zbroj proizvodnje drva, gline, zeljeza i hrane (u svim naseljima bez oduzimanja troškova uzdržavanja vojske). sa jednosatnom proizvodnjom od 80 jedinica nije moguce poslati 1000 ili 5000 resursa bilo kome, a da se to ne okarakterizira kao negativan pushing za racun koji bi slao te resurse. zasto? zato jer je naselje sa j.p. od 80 jedinica jos nedovoljno razvijeno da bi bilo kome slalo 1000 resursa za koje je potrebno cekati 12,5h kako bi se skupili, a da ne nasteti svom razvoju. Svaki račun se treba igrati u vlastitu korist i i ne smije se koristiti kao podrška drugom računu.

Rok od 48 sati pri slanju resursa vrijedi jedino za Cuvare racuna / Korisnike istog racunala i na kraju tih 48 sati omjer mora biti 1:1.

isusek pa vi ima da poludite od pracenja tih transfera...
sad mi je jasno...zasad nemam vojsku nemam naselja pa ne znam kaj ce se sve tu racunati...nemam ni predstavu...vec sam mislila...savezu poslati visak zeljeza...jer im nisam slala nista do sada, pa sam mislila da mogu odjednom ono sto sam duzna furnuti kad prikupim...
UH...nije ovo igra za mene...daleko je od stvarnosti...od zivota ....thx za citate...i trud...

btw. primjere s ciframa sam lupala...bezveze....da mi bude jasnije...

Cheops
16.11.07, 11:09
deviant znači mi nemamo neki vremenski rok za završiti trgovinu? sve treba ići preko tržnice i razmjena resursa mora biti simultana?

Deviant
16.11.07, 12:13
deviant znači mi nemamo neki vremenski rok za završiti trgovinu? sve treba ići preko tržnice i razmjena resursa mora biti simultana?

ako se radi o jednosatnoj proizvodnji, rok za razmjenu nije ni potreban buduci da je to dopustena kolicina jednostrane posiljke. sve drugo se moze obavljati preko trznice gdje vremenski razmak transfera ovisi jedino o plemenima igraca.

racunajuci 'na prste' tko je kome koliko poslao i koliki su dugovi koji se moraju podmiriti... dovoljno je reci da se igraci znaju zapetljati i dovesti u situaciju kad vise ni sami ne znaju sto su kome, koliko i kad poslali. zato je razmjenu resursa najsigurnije obaviti preko trznice ne ostavljajuci nista za poslije.

dmi
16.11.07, 13:13
Pitanje...

Zanima kako se gleda na ovakav slučaj (fiktivno):

Recimo nekome treba žita a vama je jednosatna 1000 sveukupno i vi mu pošaljete jednosatnu te na tržnicu stavite recimo 3000 žita u zamjenu za 1500 željeza (omjer 2:1).

Znači nekome ste poslali jednosatnu i još razmjenili s njim preko tržnice resurse u omjeru koji je nepovoljniji za vas.

Da li je to dozvoljeno i ako je i recimo to traje danima (znači svaki dan ista priča) - da li je to prihvatljivo tj. da li se to sankcionira?

Zahvaljujem.

hzg
16.11.07, 14:17
Mislim da jednostano slanje i "razmjena" na trznici nemaju veze jedno s drugim, tako da se to moze!

A primjer radenja toga svaki dan, e to se dogodi recima s 15 croperom, imas jako puno vojske, i zbog toga ti je proizvidnja recimo na nekoj "normalnoj" razini, i napadas i napadas i naglo se zaletis negdje i izgubis svu vojsku, nakon toga ti proizvodnja naglo skoci u crveno (prema gore) i jedini nacin (osim NPC) da brzo dodes do resursa je da dajes takve ponude na trznici, a sigurno je da ce netko to uzeti, pa i svaki dan ako hoce (moze).