PDA

View Full Version : Imam napade, u što da ulažem Falange ili Mačevalac?

sju
17.10.07, 13:40
Imam jedno pitanje, napast će me večeras pa me interesira jel bolje uložit u falangu ( imam ih 10, btw) na lvl 1 ( ONO GDI TREBA IMAT RESURSA 800, 1010...) ili u mačevaoca?! Help!!
BRZOOOOO
Thanx :confused:

marko1795
17.10.07, 13:45
za obranu su ti bolje falange...mačevalci su za napad :sjekira:

ali ako misliš da se nemožeš obraniti potroši resurse a vojsku sakrij negdje...pošalji u napad na nekog slabog

sju
17.10.07, 13:56
thanx, probat cu onda dic falange na lvl 1, ili mozda i 2 ako uspijem. ne znam hocu se uspijet obranit, drugi put me netko napada, al ovaj dolazi izdaleka?! trebaju mu 24 sata do mene, a ima cca 30, 40 stanovništva vise od mene... Gdi mu je tu logika... a kako sam nova tu, valjda i on zna kaj radi.. :D Valjda to nisi ti?! HA ha

Vaygr
17.10.07, 14:12
Nemoj bezveze dizat te lv to ti se ne isplati ako imas 10 falangi to ti se tek isplati ako imas preko 1000 vojnika. Na par vojnika nema nikakvog ucinka. Dizi skrovista i pravi FS, to ti je najbolja taktika za pocetak.

Pozdrav.

Extremist
17.10.07, 14:13
Čekaj on izdaleka napada? To on "spašava" vojsku. E sad, pogledaj u simulator - falange su odlične u obrani, a ti kako kažeš on ima samo 40 populacije više od tebe. To znači da nema neku veliku i jaku vojskurinu.
Pa napravi ovako - nakrcaj 2 levela zamki - njih 20- i ostavi svoje falange da ga dočekaju. Inače meni idu na živce ti krelci koji šalju "spašavanja" na aktivne igrače. E da, nemoj mu oslobodit zarobljenu vojsku dok ne plati!

I ne treba ti lvl 1, 2, 3 itd. falange ispočetka. Radije potroši te resurse na nešto drugo.

Što se mačevalaca tiče, moj ti je savjet da njih dugo dugo ne gradiš! Kad malo ojačaš idi direktno na gromove.

[EDIT]
Pošto si početnik, ovo što Vaygr spominje FS, to je skr. za fleetsave, a zapravo se odnosi na spašavanje vojske. O čemu se tu radi? Kad znaš da nećeš bit online nekih recimo 10 sati, pošalješ vojsku na nekoga udaljenog 5 sati tako da ta vojska preživi dok se vratiš online.

sju
17.10.07, 14:23
malo sam fulala, ima 60 tak ljudi vise od mene, al je na totalno drugoj strani, po dijagonali! imam zamke, i zid, i cekam znaci?! Necu onda dizat falange na lvl 1, on dolazi s rimljanima, ja Gal!! Pa cemo vidjet.....:mad:

sju
17.10.07, 14:25
kako znam koliko je ko udaljen? I kako znam da ce prezivjet? Kaj ih saljem u napad, pljacku, or what!?!?! Ovo su mi neki novi pojmovi, hvala na savjetima...

Extremist
17.10.07, 14:31
Ma ko ga šiša, ako ti i skrši svih 10 falangi njegovi će gubici bit veći pa će drugi put pazit na koga šalje FS.

Mislim pa stvarno sad sam živčan kao da je na mene poslao FS. Jer napravio je 2 kardinalne greške:
1. Od potencijalnih igrača na koje šalje FS on je baš izabrao aktivnog igrača
2. Šalje FS na Gala koji stvar lako riješi sa zamkama

Ajde baš me zanima što je bilo u vojsci koju je poslao, pa napiši kad stignu (nemoj pisat ime igrača, to nije dopušteno).

kako znam koliko je ko udaljen? I kako znam da ce prezivjet? Kaj ih saljem u napad, pljacku, or what!?!?! Ovo su mi neki novi pojmovi, hvala na savjetima...

1. Kad ideš na upute, onda ideš na FAQ pa moš vidjet koliko je koja jedinica brza - po satu. Prema tome tvoja falanga recimo prijeđe 7 kockica na mapi za jedan sat. Onda ti je lako otprilike izračunat. E a kad šalješ vojsku na neku lokaciju, onda dvaput moraš potvrdit slanje - prije nego potvrdiš drugi put, piše ti vrijeme u jednom smjeru.

2. Ne znaš da li će preživjeti. Kako ćeš znat? Mogu ti pomoć izviđači/tragači kojima ćeš špijunirat lokaciju, ali nemoj nikad to uzimat za 100% točno jer ne mora značit da je nekome sva vojska bila na lokaciji u trenutku špijuniranja.

3. U napad ili u pljačku ih šalješ. Ako šalješ u napad, borba će trajati sve dok jedna strana potpuno ne izgine. U slučaju pljačke borba ne mora završit fatalno za jednu stranu (probaj u simulatoru). U oba slučaja pljačkaš resurse. Ako su ti vojnici zapeli u nečiju zamku, možeš ih oslobodit samo normalnim napadom, ne možeš pljačkom. To su ti osnove, neću još filozofirat. Ali imaj na umu - NE NAPADAJ JOŠ GALE!!! Osim ako su neaktivni i ispod 60 populacije.

sju
17.10.07, 23:58
Došao je s dva legionara.... zanimljivo

Ludonja
20.10.07, 16:43
Došao je s dva legionara.... zanimljivo

:D početnik kao i ti...
p.s kad šalješ npr.2 vojnika kao i u ovom slučaju bar 1 pogine,zatuku ga seljačine i lokalne pijančine u selu,pa mu se još i dobro narugaju,,i te priče pričaju svojim unucima....:p
a ako imaš visoko zid i dvorac možda riknu oba 2 (oba su pala)

za tebe:pošto si početnik pljačkaj samo neaktine sa malom populacijom i ne šalji ispod 10 falangi..možeš i po 4 min. neće ti poginit niti 1 ..u pravilu,,,,ako selo koje napadaš ima 50-60 stanovnika max:ovan:.

Extremist
20.10.07, 17:05
Nije baš 10... Ja sam slao po 4-5 i nijedan ne bi poginuo.

Doduše nisam se ni napljačkao s falangama. Čak mislim da je pljačkanje falangama potpuno neefikasno, barem je bilo meni. Ok, ako blizu sebe imaš 843258943 neaktivnih, onda je to super, ali kad imaš samo 2-3 ko ja...

Ludonja
20.10.07, 19:05
pa pročitaj post do kraja,reka san da možeš pljačkat i sa 4 ako selo ima cca manje od 60-ak stanovnika..sigurno postoje tablice i koeficijenti...možda ima ode negdi http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=420&s=400

pa sad zavisi koliki je njemu koeficijent obrane itd....;)

Extremist
20.10.07, 19:48
Ma nije to baš bitno u ovom mom postu gore. Zapravo je bitno to što mislim da se rijetkima isplati raidanje s falangama, a ti rijetki su oni koji imaju sreće da su okruženi s jako puno neaktivaca.