PDA

View Full Version : Zašto moram nadograđivati žito

dimges
21.10.07, 12:38
igra je jako dobra na ovom serveru, osobito sto izracunava termin kada ces moci izvrsiti neki posao; nije dobro sto nedozvoljava neke gradnje s argumentom da treba najprije povecati proizvodnju hrane, a naprimjer ja imam jako puno zita, a i ne mogu aktivirati novo polje jer mi nedostaje neceg drugog; takodje kad odem na trznicu zito je najslabije cjenjeno ??

Extremist
21.10.07, 15:00
Dobro je što ti ne da gradit dalje bez da imaš dovoljno žita, jer bi ti ljudi počeli crkavat od gladi. Dakle diži levele žita.

Žito je najmanje cijenjeno iz nekoliko razloga:
- Neki ga previše podignu pa nemaju u što potrošit
- Neki ostanu bez vojske (a i zgrada) pa im se gomila baš žito koje je dotad trošila vojska

Dakle diži žito koliko ti je nužno, a količine za nove zgrade kupuj ili pljačkaj.

dimges
21.10.07, 17:14
Dobro je što ti ne da gradit dalje bez da imaš dovoljno žita, jer bi ti ljudi počeli crkavat od gladi. Dakle diži levele žita.

Žito je najmanje cijenjeno iz nekoliko razloga:
- Neki ga previše podignu pa nemaju u što potrošit
- Neki ostanu bez vojske (a i zgrada) pa im se gomila baš žito koje je dotad trošila vojska

Dakle diži žito koliko ti je nužno, a količine za nove zgrade kupuj ili pljačkaj.

..skuzio sam, on racuna da ces kad dignes drugi resurs doci do povecanja populacije i past ce visak zita na 0 (mada i to nije problem ako imas zalihu, n.pr. u pocetku); sve se ovo da rjesiti
trgovanjem, ali na ovom (HR serveru) sve neki Zidovi, tesko se trguje, a osobito je ovdje zito potcjenjeno..
..a naci cu i tu modus..
p.s. vojska je pusiona u pocetku, na nizim levelima..

Sugar
21.10.07, 21:30
ali na ovom (HR serveru) sve neki Zidovi, tesko se trguje, a osobito je ovdje zito potcjenjeno..
.

ja imam dosta zita i uvjek stavljam razumne cijene tako da mi uvijek netko kupuje zito.najcesce stavim trgovinu 1:1 i uvijek dobijem neke resurse,za razliku od ostalih koji ne razmisljaju i traže 2000 zeljeza za 1000 žita.to zeljezo im nitko (pametan) nece dati.zato je najbolje trgovat u omjeru 1:1 ili ti daš 750 zita a trazis 800 (cisto da budes u malom bonusu)i svi ce kupovat od tebe,probaj i uvjeri se sam :)

Extremist
21.10.07, 21:47
...ali na ovom (HR serveru) sve neki Zidovi...

Jel? Evo ja sebi još nisam to izgradio. Valjda svi grade te zidove. Recimo Rimljanima zidovi daju velik bonus obrani, a teutoncima zidovi ne daju veliki bonus, ali ga je teško srušit. Pa lijepo umjesto da žugaš ljudima poruči im: NEĆU ZIDOVE NA HR SERVERU!!!

:p:D

P.S. Ne zanima me što ti tipkovnica nije HR, izvoli je namjestit ako ne želiš da se sprdam s tim. A ne da tvoje pisanje ujedno znači i vršenje nužde.

robofish
21.10.07, 23:51
Jel? Evo ja sebi još nisam to izgradio. Valjda svi grade te zidove. Recimo Rimljanima zidovi daju velik bonus obrani, a teutoncima zidovi ne daju veliki bonus, ali ga je teško srušit. Pa lijepo umjesto da žugaš ljudima poruči im: NEĆU ZIDOVE NA HR SERVERU!!!

:p:D

P.S. Ne zanima me što ti tipkovnica nije HR, izvoli je namjestit ako ne želiš da se sprdam s tim. A ne da tvoje pisanje ujedno znači i vršenje nužde.

Da nije možda mislio Židove?

Extremist
21.10.07, 23:53
Jest mislio je. Zato su gore smajliji i onaj P.S. gdje je s=š. ;)

Black Revenger
22.10.07, 00:13
zato je najbolje trgovat u omjeru 1:1 ili ti daš 750 zita a trazis 800 (cisto da budes u malom bonusu)i svi ce kupovat od tebe,probaj i uvjeri se sam :)
da sam gal nikad nebi kupil za 800 neceg jer bi moral za tih dodatnih 50 resa koristit jos 1 trgovca.