PDA

View Full Version : naseljavanja-ressi koje naseljenici nose

Ludonja
22.10.07, 00:33
Etoga došlo vrijeme i da ja napravim 2 naselje...
Zanima me:

Kap pošaljem naseljnike oni uzmu po 750 resa.
Sad me zanima jeli to automatski ili postoji neka opcija u dvorcu..itd..
Molim malo pojedinosti..ipak su 3 naseljenika jaka investicija!

Mogu li mi poginuti ...itd...trebali im pojačanje možda(sumnjam ali eto...)

Najviše me zanima ovo sa resama?!?

Extremist
22.10.07, 00:44
Automatski uzmu resurse kad ih pošalješ na lokaciju kroz opciju "Izgradi novo naselje". Ako nemaš svega po 750, naseljavanje se neće sprovesti.

Mogu poginuti. Ne prilikom naseljavanja nego samo ako sudjeluju u obrani ili napadu (da, s njima se može farmat, ali ne šalji ih same niti ih šalji daleko osim ako nije u pitanju izbjegavanje napada).

Ludonja
22.10.07, 00:47
aha..a kad napravim novo naselje koji je njihov status u naselju,jesu li još uvjek pod vojne jedinice?
..ili kako? jeli mi proizvodnja isto kao i na početku igre..i koliko resa smijem slati iz glavnog grada u novo naselje,ima li kakvih ograičenja?
..mogu li ih opet poslati da nasele novu lokaciju?

Extremist
22.10.07, 00:58
Auuuuuuuuuuuuuuuuu, puno pitanja, al ajd, ionako proučavam neke statistike nekih igrača...

Dakle recimo da si napravio sva 3 naseljenika i imaš 750 drva, 750 gline, 750 željeza, 750 žita, 750 vina, 750 kapule, 750 coca-cole, 750 pilića, um... Oprosti, zaletio sam se...

I sad odabrao si mjesto koje hoćeš kolonizirat... Jel jesi odabrao? Druga ti je kolonija? Mislim da ti je najbolje uzet za drugu koloniju mjesto sa najvećim brojem polja za najvažniji resurs tvoga plemena, recimo ja kao Gal sam uzeo mjesto sa 5 gline. I nemoj slat naseljenike negdje u nedođiju!!! Nek ti budu blizu, barem to drugo naselje.

Stisnuo si dakle na mjesto i odabrao opciju "Izgradi novo naselje (3/3 Raspoloživi naseljenici)" i oni su otputovali i kasnije su došli i ti si dobio novo naselje.

U tom trenutku naseljenici - nestaju. Novo naselje ti ima po 750 od svakog resursa i kapacitet skladištenja 800 za svaki resurs te glavnu zgradu. Nema više naseljenika, oni su nestali. Dakle za novo naselje morat ćeš napravit nove naseljenike. I vrlo vjerojatno ćeš ih napravit u tom novom naselju. Jel ti trebam napisat zašto?

Koliko ressa možeš slati... Koliko god te volja! Samo pazi da ne premaše osnovnih 800 kapaciteta dok ne sagradiš skladište i žitnicu. Isto tako nije protiv pravila napadati svoje vlastito naselje - evo da te preduhitrim prije nego pitaš i to. ;)

E da, sva polja resursa će ti bit prazna. Dakle imat će neku minimalnu proizvodnju kao tvoje naselje na početku igre (čini mi se 2 na svakom polju).

Ludonja
22.10.07, 01:07
a prelud si...ko će mi dat coca cole,ovi moji gali loču samo C2H5OH :D

Izabra san 2 koloniju,odmah do sebe,ima 9 farmi,tu ću hranit ročnike..
Znam zašto ću od tu slati druge(ipak nešto i znam ;))..radi rezidencije na 10. obrane od starješina itd,,jer ako nije glavni grad onda može biti osvojen,,,za forumaše koji još manje znaju LOL)
ma...malo me zbunilo kad si reko da s njima mogu farmat..valjda si mislija ,dok su još u selu..od tu se probudiše sumnje,,;)

Extremist
22.10.07, 01:20
Drugo naselje 9cropper? Nemoj! Nek ti to bude treće! Ozbiljno. Resursi od drugog će ti pomagat trećem naselju. Točnije drugo naselje bi ti trebalo bit blizu 9croppera.

Sa naseljenicima dok nisu u fazi naseljavanja se može farmat, da. I imaju najjači kapacitet, odnosno da nisu onako spori, bili bi ultimativne jedinice za raidanje. Ali ako ćeš to raditi, ne šalji naseljenika samog nigdje u napad da ga ne bi seljaci u praznom gradu krknuli.

E a zašto ćeš nove naseljenike slat sto posto iz novog sela? Zato jer kad pošalješ ove iz prvog sela, sljedeća 3 uopće ne moš izgradit u prvom selu dok ne podigneš level rezidencije, odnosno ovako ti piše: "Kako bi ste izgradili ili pokorili novo naselje, trebate imati Rezidenciju razine 20." Pa sad, lakše je u novom naselju imat rezidenciju 10, jel tako? ;)

Ludonja
22.10.07, 01:30
hm..sad si mi da mislit.....a baš mi se sviđa ova lokacija a i blizu je mene,odmah polje do..strah me da mi se neko drugi ne naseli tu....a i vanjskopolitički odnosi su na nestabilnom nap-u.
Ode mi je dobro ako izbije rat,,,Gal jesam,ali di ću sad tražit polje sa 6 polja gline?
....logično razmšljaš,,dugoročno....ali ne znam...sa hranom sam skroz slab i u prvo, selu..tako da ću najvjerovatnije ode se naselit,pa će forsirat rezidenciju na 10. uz malo pomoći iz metropole ,,naravno,,,
onda da idem na polja sa 6 gline,,,hm,,?:confused:

Extremist
22.10.07, 01:40
Nema mjesta sa 6 gline! Samo sa 4 ili sa 5. Jasno?

A čuj, strah je i mene da mi se netko ne naseli, ali rizik je rizik i najkasnije kad malo razmisliš, treće naselje bi trebao imat vrlo brzo iza drugog. Ne znam procijenit točno iliiskustveno, ali meni se čini da bi za 7 dana treće moglo ići iza drugog. Kako? Pa napraviš gradsku vijećnicu, zapartijaš par puta i stekneš kulturalne bodove kojih sigurno još nemaš dovoljno za treće naselje, resursima iz prvog naselja odmah gradiš u drugom glavnu zgradu i rezidenciju na level 10 za što ti treba nekih par dana samo, a nije ti onda problem opet skupit resurse za nova tri naseljenika što od svoje ekonomije, što od pljački, što od trgovine 1:2. Pazi, meni se čini da je tako, drugo sam naselje izgradio tek jučer. Pa vidjet ćemo, baš ću probat sljedeću subotu već imat treće. Postat ću je li uspjelo ili ne.

Ludonja
22.10.07, 01:52
ma ima milijun varijanti,ako ti je priša napravit 3. naselje,,možeš i iz 1. napravit naseljenike.ali ne vidim gdje je priša..osim ako ti 2. nema 9 farmi :D..
Onda tek moraš dić dvorac na 20. za iduće naselje,ako sam dobro skužija...
pa isplati se šta....
a najvažnije da nema ograničenja u slanju resa.....
tržnica je dobra stvar...a ako si u savezu,,može i neki dogovor o jednosatnom slanju resa itd..
zasad mi ne pada na pamet farmat sa naseljenicima...mogu nositi 3000 resa vau!
ali prespori su,i ne želim riskirat,,toliko sam ih čeka..pa da sad život daju na oltar Galicije,no way...
Ova ekipa Slovaka se namjerno nastanjuje oko mog saveza...malo smo se kačili pa je sad mir...ali zar ti nelogično..da ako hoće mir da se naseljavaju baš kraj nas..na polja koja nisu baš nešto posebna po resama....?
Ja ne virujen u te priče;da žele mir....zato mi je najbolje utvrdit se,i osigurat hranu za vojsku!..a polje baš do mene hello!!!
Zamisli da mi tu dođe taj lik šta me napada ...:sjekira:

Toranaga
22.10.07, 12:43
Bok ekipa, novi sam pa imam jedno pitanje.
Koliko sam shvatio iz Uputa, za širenje na novi grad trebam sagraditi Okupljalište. Pod opisom Okupljališta sam pročitao sa se ono može graditi samo na mjestu u sredini naselja. E sad, u unutarnjem krugu imam 5 mjesta za građenje - na jednom je glavna zgrada, a na drugom (najbližem središtu) sam sagradio Skrovište resursa. Niti na jednom praznom polju mi ne nudi opciju gradnje Okupljališta. Što da radim?? POMOĆ!!!

Ludonja
22.10.07, 12:46
Sve na je mučilo to okupljalište kad smo započimali igru..ne boj se..ono ti se ne radi u krugovima nego pogledaj di:
http://help.travian.com/index.php?type=faq&mod=348&s=300

urban girl
22.10.07, 19:07
klikneš na on travnjak u sredini i tamo možeš gradit okupljalište

evo ni ja nisam znala malo do prije:)

Toranaga
24.10.07, 04:13
Tnx Ekipa. Uspio Sam.

Extremist
30.10.07, 18:03
...Pa vidjet ćemo, baš ću probat sljedeću subotu već imat treće. Postat ću je li uspjelo ili ne.
Pošto sam obećao napisati, evo, na žalost zbog zbivanja opisanih u HoF-u i još nekih sitnica koje neću nabrajat jer sve je to dio igre, nisam uspio u subotu, ali zato jesam danas. Dakle trebalo mi je 10 dana za treće.

PUKOvnikTX
08.12.07, 07:47
koliko daleko mogu poslat naseljenike?

WW-p
08.12.07, 09:32
koliko god želiš...

moji jučer krenuli i treba im 105h do cilja

nanobot
09.01.08, 17:49
jedno pitanje od mene na koje nigdje nisam nasla odgovor...

poslala sam naseljenike za moje trece naselje i putovat ce do tamo 10 sati...
zanima me sto ce se desiti ako je netko prije mene poslao svoje naseljenike na to isto naselje i njegovi dodju prije mojih.. sto ce biti s moja 3?

jer vidim da je ta moja odabrana lokacija sasvim slobodna iako moji putuju prema tamo i netko tko je blizi moze ju brze zauzeti...
znaci sto se desi s mojima ako ju netko zauzme dok su moji naseljenici na putu? hoce li zginuti ili ce se vratiti kuci?

Extremist
09.01.08, 17:51
Vratit će se.

nanobot
09.01.08, 17:57
thx na ultra brzom odgovoru! ;)