PDA

View Full Version : Novi grad-što da odaberem?

Valnjes
26.10.07, 00:56
Dakle, prije nego li počnem graditi naseljenike, trebao bi naći pogodno mjesto na novi grad...

Dakle, planiram 3/3/3/9, ali nema nigdje u mojoj blizini...

Nalazim se na: -18|8

Može li mi netko pronaći mjesto koje je jako blizu, sa bar 3/3/3/9? Može i 1/1/1/15! :D

PS - Teutonac sam, pa mi recite koji su mi resursi najpotrebniji (vidio sam polja u kojim variraju drvo, glina i željezo).

Nekako mi se čini da mi najviše treba drva...

Ustvari, preporučite mi šta da napravim!:)

Extremist
26.10.07, 01:32
Teut? Najvažniji resurs? Drvo. Točno.

Kako pronać 9 ili 15 cropper? Imaš Firefox? Drži CTRL tipku i poklikaj sva prazna polja na mapi 7x7. Onda pregledaj sve tabove. I to je to, pronać ćeš polje koje ti treba vrlo brzo, vjeruj mi ni 9cropper ni 15cropper nisu rijetki.

Valnjes
26.10.07, 20:05
Dobro, našao sam ali 80 polja dalje od mene, prema gore...

Al reci mi nešto:
-To mi je prvi grad, pa dali je bolje 9 ili 15 crop?
-Dali da bude blizu, ili može biti daleko?
-Dali se resursi spajaju u jedan ili moram slati trgovce s jednog na drugog?

Extremist
26.10.07, 22:14
Ma ja ti nemam o tome mišljenje ko drugi, pa riskiram da me popljuju, ali nije me briga.

Prvo smatram da 9croppera ne treba uzimat za glavni grad - ali nakon svakih 4-5 "normalnih" naselja valja naseliti i jedno takvo polje te ga pretvoriti u "vojni centar".

Blizu ili daleko ovisi, jako ovisi, ovisi o okružju u kojem se nalazi. Ako pored njega nema nitko, pa što će ti to? Ako su pored njega sama naselja sa po 500 populacije, opet, šta će ti to? Najbolja mjesta trenutno su ona gdje su se tek počeli naseljavati novi ljudi. Zašto? Ti ćeš njega brzinski izgradit, a onda slijedi raid i samo raid. But ćeš mali kralj u toj okolini. ;)
OVO VRIJEDI SAMO ZA TEBE, dakle ti si slučaj koji hoće imat drugo naselje croppera. Ali mi ne ide u glavu da ga stavljaš tako daleko od prvog naselja.

Ja revimo sam tip koji hoće imat croppera tek kao treće naselje.
E sad... ako ćeš se i ti predomislit, onda biraš mjesto pored croppera koje ima najviše resursa koji tvom plemenu najviše trebaju. Dakle meni bi pošto sam gal to bilo mjesto sa 5 gline. I onda to mjesto u samo nekoliko dana podigneš na nekakav pristojan nivo (koliko mi se čini najbolje je sve resurse podić na 5), a onda ćeš jednostavno otud naseliti croppera kad za to dođe vrijeme. To vrijeme varira, ali najviše bi ti trebalo 10 dana pod uvjetom da radiš partyje u prvom naselju.

Ovo zadnje s trgovcima nisam razumio. Ali trebat će ti puno trgovaca. ;)

Valnjes
26.10.07, 23:11
Ok hvala na infu, kod mene sve jaki tipovi, budem si napravi grad sa 5 drva, a za treći uzeo kropera! :D

Fala!