PDA

View Full Version : slanje ressa pod napadom

Bozanic
27.10.07, 09:24
dali je dopusteno slati rese pod napadon nekom savezniku koje ti on poslije samo vrati

Extremist
27.10.07, 11:17
Najiskrenije nisam siguran, ali mislim da je osim slanja jednosatne proizvodnje sve protiv pravila. Jer igra ti omogućuje da imaš skrovišta. Pa gdje su ti?

Bozanic
27.10.07, 12:37
da samo cesto imam situaciju da mi treba jos pola sata za skupit ress za nesto sta treba po 3 k ressa a mene neko napada za 15 min, i onda moran trosit resse na nesto sto mi jos ne treba samo da ne odu uzalud

hzg
27.10.07, 12:58
Nije dopusteno prelaziti jednostanu proizvodnju resa, jedino hrane, ako netko tko salje ima pojacanja u tom naselju!

Bozanic
27.10.07, 16:55
da li se pod jednosatnu proizvodnju racuna sva proizvedena hrana ili se oduzima potrosnja populacije i vojske?

Extremist
27.10.07, 17:02
Oduzima se potrošnja. Ako hoćeš da se ne oduzima, ubij svoju vojsku.

[EDIT]
Krivo sam rekao. Deviant posta točnu definiciju dolje ispod.

Ludonja
27.10.07, 18:55
Mislim da je u slučaju napada dopušteno poslati 3* jednosatna proizvodnja,pitaj multyhuntera nisam 100 % siguran-tako san čuja od 1 igrača na nekom drugom serveru....

Deviant
27.10.07, 18:59
dali je dopusteno slati rese pod napadon nekom savezniku koje ti on poslije samo vrati

Nije dopusteno "obicnom" igracu slati kolicinu resursa koja premasuje tvoju jednosatnu proizvodnju. Medutim, u pravilima (jos malo i dopuna je tu) postoji jedan dio koji se odnosi na na Cuvare racuna i/ili Korisnike istog racunala - "Razmjena resursa mora biti obavljena u omjeru 1:1 i transfer resursa mora biti okončan unutar 48 sati."

Samo jedno malo upozorenje uz to pravilo... Nemojte slucajno-nekako-usput-nenamjerno zaboraviti vratiti resurse.

da li se pod jednosatnu proizvodnju racuna sva proizvedena hrana ili se oduzima potrosnja populacije i vojske?

Jednosatna proizvodnja obuhvaća ukupnu proizvodnju svih resursa u svim naseljima bez oduzimanja troškova uzdržavanja vojske. Znaci, to je zbroj svih iznosa koji stoje uz Drvo, Glinu, Zeljezo i Hranu plus Hrana koju trosi vojska.

Extremist
27.10.07, 18:59
Slanje 3-satne proizvodnje jest dopušteno na travian.us serverima. Na nekim drugim, npr. na travian.co.uk NIJE dopušteno. A ni kod nas nema ni riječi o tome u pravilima, stoga... Zaboravi.

Ionako će se u sljedećih par dana pojavit nova pravila pa ćemo vidjeti.

Black Revenger
27.10.07, 19:55
da, to se tretira kao posudba,
vidi tocnije pravilo oko tog.

Deviant
27.10.07, 22:40
da, to se tretira kao posudba,
vidi tocnije pravilo oko tog.

mogu dobiti link od tog pravila?
ne mogu pronaci

Black Revenger
27.10.07, 23:08
http://www.travian.com.hr/spielregeln.php

Resources may only be traded at a ratio of 1:1 and the resource transfer has to be finished within 48 hours.
znaci imas 48h da vrati resurse ili das neki drugi resurs po omjeru 1:1 ukoliko ta posljka prelazi jednosatnu proizvodnju. ako ne prelazi onda si je ovaj drugi moze zadrzat ak hoce.

floosh
27.10.07, 23:19
"§2.1 Dopuštena razmjena resursa ukoliko se radi o korisnicima istog računala ili čuvarima
Jednostrano slanje resursa igračima koji su navedeni kao korisnik istog računala, nije dopuštena. Ovo se također odnosi i na igrače navedene kao čuvari.
U ovom slučaju resursi se mogu razmijenjivati i to isključivo u omjeru 1:1 (razmjena resursa mora biti obavljena unutar 48h). "

Dakle, ako se 'razmjene' ressi unutar 48 sati sve je ok. Ako ovo vrijedi za sittere i igrace s istog kompa onda bi trebalo vrijedit i za sve ostale. A ako ne vrijedi, jednostavno se igraci prijave da igraju s istog kompa cak iako to nije slucaj i stvar rijesena.
Znaci, razmjenim s nekim 100k ressa cak iako mi je produkcija 2 resa na sat. :)
Sve dok je svih 100k ressa vraceno unutar 48h sve ok. Ili se varam?

Dok se sve to dogodi unutar 48h sve je ok, ali ako ne :D e onda ste gotovi :D i naravno treba biti 1:1

Deviant
28.10.07, 00:59
"§2.1 Dopuštena razmjena resursa ukoliko se radi o korisnicima istog računala ili čuvarima

Jednostrano slanje resursa igračima koji su navedeni kao korisnik istog računala, nije dopuštena. Ovo se također odnosi i na igrače navedene kao čuvari.
U ovom slučaju resursi se mogu razmijenjivati i to isključivo u omjeru 1:1 (razmjena resursa mora biti obavljena unutar 48h).

evo i engleska verzija

"§3.2 Sitting & same pc usage

You may not make lopsided transfers of resources to another player entered as ‘same pc usage’.
Accounts that are connected by the sitter function may not make lopsided transfers, either. It does not matter whether an account is sitter or sitted.

Resources may only be traded at a ratio of 1:1 and the resource transfer has to be finished within 48 hours. ..."

To vrijedi samo za Cuvare racuna i Korisnike istog racunala.

Ispricavam se na "vikanju" sa tim fontovima i boldanim dijelovima... ali ovakvo izvlacenje iz konteksta ne funkcionira. Pa da ne bude "nismo znali".

A ako ne vrijedi, jednostavno se igraci prijave da igraju s istog kompa cak iako to nije slucaj i stvar rijesena.

Ako se ide na takav nacin rjesavanja stvari, treba paziti na sljedeca pravila:

In the event of a one-sided transfer, you should wait 48 hours after the last lopsided transfer has been successfully delivered before connecting with each other using the sitter function or ‘same pc usage’.
Additionally, you must wait 48 hours before making a lopsided transfers after canceling sitter status or ‘same pc usage’.

Prevedeno:

U slučaju jednostranog slanja resursa, potrebno je pričekati 48 sati od zadnjeg transfera prije međusobnog imenovanja čuvarima i/ili upisivanja u opciju "Korisnici istog računala".
Također, nakon prekida statusa čuvara i/ili brisanja iz opcije "Korisnici istog računala" potrebno je pričekati 48 sati prije jednostranog slanja resursa.

I tu da ne bude "nismo znali".

Ali svi cete znati, samo da ta pravila vec jednom osvanu i na nasim stranicama, ne samo na .com i inim. Eh da... ova zadnja dva pravila... to je vec u starim pravilima, ali nazalost krivo prevedeno. Sjecam se da sam jednom rekla da je nejasno napisano pa mi je netko rekao da je tako kako je. E pa nije. Evo tog krivog prijevoda: "Ukoliko se radi o jednostranom slanju igrači navedenom kao čuvar ili korisnik istog računala, tada između pošiljaka trebate čekati 48h."

Nadam se da ce, cim stignu ta dopunjena pravila, biti otvorena tema u kojoj cemo moci sve to lijepo raspraviti, odlomak po odlomak, kako ne bi bilo jos krivih tumacenja. Ovo moze posluziti kao lijep uvod.

Vaygr
28.10.07, 14:04
Najbolja zastita za rese dok te neko napadne je da trgujes s nekim iz saveza iste rese u omjeru 1:1.
Npr. ja njemu 1000 drva on meni 1000 drva, tako da dok napad projde opet imas iste rese sto si imo prije napada, nigdje nepise da je to zabranjeno. :p:p

Black Revenger
28.10.07, 16:28
ja bi to isto ovak protumacil.

Dakle, ako se 'razmjene' ressi unutar 48 sati sve je ok. Ako ovo vrijedi za sittere i igrace s istog kompa onda bi trebalo vrijedit i za sve ostale.

Deviant
28.10.07, 16:31
ja bi to isto ovak protumacil.

onda bi to na .com pravilima (i nasim uskoro) bilo pod opcenito, a ne samo za sittere i korisnike istog racunala

Extremist
28.10.07, 16:41
Deviant, ali ako to vrijedi isključivo za korisnike istog računala i sittere onda se time potiče "varanje" koje to zapravo i nije. Točnije svatko može onda otvoriti dodatni account i tvrdit da nije njegov, a koji neće služit ničemu nego će imati samo izgrađeno do maksimuma skladište i skrovišta kako bi ljudi mogli u principu čuvat i/ili spašavat resurse u tom naselju.

Radije zato dopustit 48satnu posudbu svima iako nije napisano, jer nije napisano ni da se ne smije.

Deviant
29.10.07, 16:39
Deviant, ali ako to vrijedi isključivo za korisnike istog računala i sittere onda se time potiče "varanje" koje to zapravo i nije. Točnije svatko može onda otvoriti dodatni account i tvrdit da nije njegov, a koji neće služit ničemu nego će imati samo izgrađeno do maksimuma skladište i skrovišta kako bi ljudi mogli u principu čuvat i/ili spašavat resurse u tom naselju.

Svaki igrač može posjedovati isključivo JEDAN korisnički račun po jednom poslužitelju.

To je prvo pravilo koje docekuje igraca vec pri registraciji. I s razlogom je tu. Nema "varanja" koje to zapravo i nije. Sve je to varanje. I sve spada u posao Multihuntera.

One ljude kojima je stalo do igranja po pravilima, doticno pravilo nikada nikako nece potaknuti na varanje. Samo oni koji su sposobni prekrsiti pravila, to ce i napraviti (a mozda i nece), bez obzira o kojem se pravilu radilo.

Radije zato dopustit 48satnu posudbu svima iako nije napisano, jer nije napisano ni da se ne smije.

Ne, ja necu dopustiti da se pravilima dodaje ono sto se cini ispravno kako bi se sprijecilo varanje ili nesto trece. Ako nema toga u pravilima, onda nema. A ima. I to samo u clanku koji se odnosi na Cuvare racuna i Korisnike istog racunala.

Extremist
29.10.07, 17:58
Deviant, svaka ti čast! Bez obzira što sam ti naveo razlog zašto mislim da treba dopustit, u prvom postu sam rekao da mislim da to nije dopušteno iz razloga što postoje skrovišta i dakle ko hoće gomilat resurse treba imat skrovišta, a ne se služit trgovcima.

Deviant
29.10.07, 18:47
Meni se svida i nacin koji je naveo Vaygr:

Najbolja zastita za rese dok te neko napadne je da trgujes s nekim iz saveza iste rese u omjeru 1:1.
Npr. ja njemu 1000 drva on meni 1000 drva, tako da dok napad projde opet imas iste rese sto si imo prije napada, nigdje nepise da je to zabranjeno. :p:p

Naravno, uz sve to idu i skrovista koja je spomenuo Ex i postena obrana koja ce sprijeciti napadaca da ih katapultira u slucaju da igrac s kojim se trguje nema onoliko resursa koliko se zeli poslati na put dok ne prode napad. A opet, ako on nema, sigurno ce imati drugi igrac s kojim se moze na isti princip spasiti resurse.

Vjerujem da je ovo jednostavnije od opcije vracanja resursa unutar 48h zbog raznih ljudskih faktora kojima se mogu zametnuti resursi u tom vremenu. Kad bi svakom igracu bilo dopusteno takvo spasavanje resursa, nastao bi kaos na serveru jer bi resursi bili razbacani na sve strane. Ovako samo Cuvari racuna i Korisnici istog racunala moraju voditi brigu o tome. Zajedno sa Multihunterima.