Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: Igranje sa više računala u mreži

Član foruma
    Registriran
    Dec 2007

Uobičajeno Igranje sa više računala u mreži

Imam mrežu koja ide sa istog ADSL izlaza prema van. Što ako netko želi igrati sa računala u toj mreži. Nema cookiesa, nije isto računalo s kojeg ja igram. Hoće li me MH izbrisati ili kazniti.

Deathmaster
    Gost

Uobičajeno

kolko ja znam iz ostalih igrica i tih net stvari svaki komp ima svoj cookie key iliti onaj koji dobiješ prvi put kad se logiraš sa svog kompjutera na tu igricu...
    a isto tako svaki browser dobije posebni taj cookie key

taj cookie ostaje na tvom kompu stalno i tako te mogu kazniti ili ne...

bio sam mod na ogame-u i jedno vrijeme

Extremist
    Gost

Uobičajeno

Deathmaster Travian nije ogame. Ti si bio mod, ja sam bio GO. I čudi me da ti nisu rekli da o tehnologiji igre ne smiješ pričati okolo (ok, bio si mod pa ne znaš detalje). Ali neke stvari se mogu reć jer ih i sami možete provjerit.

Postoje razlike:
    1. Travian kontrolira tko si ti preko cookieja
    2. ogame kontrolira tko si ti preko IP adrese

Ne vjeruješ?
    a) Disablaj cookije i vidjet ćeš da ti ogame i dalje radi sve, bez obzira što nema cookieja, dok kod traviana nakon što se prijaviš, čim na nešto klikneš vraća te na početni ekran.
    b) Logiraj se i na travian i na ogame, ali enabliraj cookieje. I onda tako logiran promijeni svoju IP adresu (ako možeš, točnije ako si na dial-upu, diskonektaj se, pa se za par minuta ponovo spoji). Ogame će te izbacit van jer ti se promijenila IP adresa, ali zato će Travian radit ko da si cijelo vrijeme bio na internetu.

Ok, kad uhvatim vremena napisat ću sve razlike ovih dviju igara, a nije samo u pitanju enable/disable cookies.

I odgovor koji čovjek i pita...
    Matron, dozvoljeno je igranje sa više računala u istoj mreži. Igranje više osoba sa istog računala, računala dakle, ne sa iste mreže, je međutim ograničeno - pogledaj u pravilima što se smije, a što ne kod igranja s istog računala.
    Uređeno od strane Extremist (24.12.07 um 14:40 Uhr)

Slične teme

1. Igranje bez cropa
    By Mentalist in forum Općenito
    Odgovori: 4
    Zadnji post: 16.12.14, 15:26
  2. Odgovori: 3
    Zadnji post: 15.11.10, 00:15
  3. Igranje dva računala preko istog DSL routera
    By bumblebee in forum Stara pitanja
    Odgovori: 20
    Zadnji post: 04.02.08, 19:07
  4. Igranje s različitih računala