Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: [FAQ] Forum

Član foruma i542's Avatar
    Registriran
    May 2008

Uobičajeno [FAQ] Forum

Forum FAQ

1. Registrirao sam se na forum i vidim puno linkova, podlinkova, sublinkova, nadlinkova i dolinkova... ma što je sve to?
    Mudri ljudi koji su radili ovaj forum su zaključili da bi on trebao funkcionirati kao stablo, i, vodeći se tom divnom analogijom, zaključili su iduće. Početna stranica je glavni forum (ilti stablo). Unutar njega se nalaze podforumi (ilti deblje grane). Podforumi su, dakle, divna mjesta u kojima možete raditi teme. Iz tih podforuma se mogu granati teme (tanje grane) ili još podforuma, a iz svega toga idu komentari (postovi, dakle nešto tipa listovi).
    Kako biste napisali neki post, otvorite pripadajući podforum, nađite (ili napravite) neku temu i napišite vaš post.
    2. Dok sam radio džumbus po forumu našao sam da neki članovi imaju obojana imena... jel to znači da su bolesni, ili što? :blink:
    Neki uvaženi članovi imaju poseban status na forumu, a oni su objašnjeni dolje:
    Zeleni - obični članovi.
    Rozi - to su članovi FA voting tima, više o tome par redaka ispod.
    Narančasti - Spam police (kako lijepo hrvatsko ime), oni čiste spam zonu.
    Plavi - su moderatori, koji čiste podforum za koji su zaduženi.
    Crveni - su super moderatori, koji čiste cijeli forum, i grizu (daju banove).
    Crni - nije Darth Vader nego je administrator - trenutno ih imamo troje (bravo gabrielle), a više o tome ispod
    3. Dok sam surfao forumom, naišao sam na neke bisere kojima ispod piše "mali medo" ili "medvjed brundalo" :lol2: Tko su ti cirkusanti?
    Oni nisu cirkusanti nego se svi obični korisnici sa određenim brojem postova penju na viši rank. A ti su...

početnik 0 postova

mali medo 30 postova

★★
    medvjed 150 postova

★★★
    smeđi medo 300 postova

★★★★
    crni medo 500 postova

★★★★★
    polarni medo 800 postova

★★★★★★
    medvjed Brundalo 1300 postova
    4. Vidio sam da se sve vrti oko postova ili tako nečeg, što je to, neki novac? Ili se pretvara u novac?
    Ne, nije novac niti se pretvara u novac. To je broj postova kojeg je neki korisnik napisao. Doduše to ne znači da je netko sa 1000 postova bolji, mudriji, jači, ljepši, pametniji od nekoga koji ima 300 postova.
    Postovi se ne broje u kategoriji "Razgovor i igra". To je napravljeno kako bismo vam zagorčali život. Mi smo zli. Ha ha ha.
    5. Što znači kada nekomu ispod imena piše Zli medo?
    To znači da je kršio pravila foruma ili podforuma. (Svečano prisegnite da ćete pročitati sva pravila foruma i podforuma i pokušati ih shvatiti, jer nije to ništa puno, samo opća kultura! Hvala!) U tom slučaju, super moderatori (crveni) mu mogu dati ban, zabranu pristupa forumu na neko vrijeme. Banovi se daju, ovisno o prekršaju, na rok od 1 dan pa sve do neodređenog trajanja (pesimisti ga zovu ban4life), i, bez brige, većina moderatora će vas prvo opomenuti.
    6. Dobio sam opomenu od moderatora! AAAAA! ŠTO JE TOOOO????? POMOČČČČČ!!!!!
    Prvo, bez panike, ili ćemo zvati brodskog liječnika (ili Kazonce). Postoje dvije vrste opomena, a to je, opomena sama, i upozorenje. Upozorenje ne donosi nikakve bodove, dok opomena donosi jedan kazneni bod. Stanje vaših opomena možete pogledati klikom na Korisnički panel (gore... gore... gore... lijevo). Na prvoj stranici, ispod popisa praćenih tema, vam piše "Zadnja opomena (puno razmaka) x bodova ukupno. Svaka opomena, ili upozorenje, traje 10 dana, i kada istekne vam se briše jedan kazneni bod.
    Kada budete imali tri aktivne opomene, super moderatori će vas najvjerovatnije banovati. I to prema idućoj ljestvici:
    3 aktivne opomene: od 1 do 3 dana (ovisi o težinama opomena)
    4 aktivne opomene: tjedan dana
    5 aktivnih opomena: dva tjedna
    6 aktivnih opomena: ban na neodređeno vrijeme
    Napomenimo i da super moderatori mogu dati kraći ili duži ban od ovoga što piše ovdje, a to ovisi o tome kakvu ste reputaciju stekli i kakvi su vam bili prekršaji.
    7. Kul frajeri uvijek citiraju. I ja hoću citirati!

Za citiranje stisnite . Ako želite citirati više postova, stisnite kod svih postova koje želite citirati i onda stisnite Post Reply.
    8. Što je to HoF, kako da ga napravim i zašto ga nema kada ga napišem? :mad:
    HoF je neka slavna bitka koja se dogodila tada i tada u Travianu. Kako bi vam najbolji igrači mogli nabijati na nos kako su dobri, oni tamo daju linkove na svoja izvješća o napadima (a tamo se potom okupljaju vrhunski server tračeri kako bi kimali glavom i govorili "Da, da. KATE će fakat sravniti PUŠKE sa zemljom kada izvuku svoj off na sunce."). I vi možete napraviti svoje izvješće slijedeći korake u idućem vodiču: http://forum.travian.com.hr/showthread.php?t=7246
    HoFovi se prije objave moraju pregledati od strane moderatora zaduženih za taj podforum. Zato ga nema u popisu odmah pri objavi.
    9. Kak da napravim, da piše zeleno, i da kad se to klikne, da se otvori neka stranica, i kak da ubacim sliku?
    Da napravite poveznicu, stisnite na i upišite link. Potom unesite naziv linka. Npr. ovo:
    HTML-kod:
    [url=www.travian.com.hr]Travian[/url]
    će rezultirati ovime: Travian.
    Sliku ubacite klikom na ovaj gumb: . Nakon što vas pita URL slike, unesite ga i stisnite OK.
    10. Surfajući forumom naišao sam na pravi biser - spam zonu ! Ali, kada sam pokušao otvoriti temu - NEČE MI!!!!!!!!!!
    Ne možete otvoriti temu dok niste u spam grupi (to smo napravili zbog dječice koja se registriraju na forum kako bi spamala). Kako biste se učlanili, (zbog ovog što ću sad reći ću se vjerovatno mrziti do kraja života) morate spamati ali samo, I ISKLJUČIVO U SPAM ZONI! Potom kliknete ovdje, kliknete na "Učlaniti se u grupu" pored texta Spam Club i kliknite "Učlaniti se u grupu".
    (nastavak dolje)
    Uređeno od strane i542 (20.08.09 um 19:54 Uhr)
    Sijem strah i trepet i nakon četiri godine....

Član foruma i542's Avatar
    Registriran
    May 2008

Uobičajeno

11. Što zapravo rade moderatori i super moderatori?
    Kako bi rekli Parafi, "nijedne nema bolje od naše policije" . Na forumu su "policajci" moderatori i super moderatori. To ne znači da će vas zatočiti u mračnu sobicu i ispitivati vas dok se ne slomite i priznate, nego će vam samo dati kaznu (ili pohvalu) po brzom postupku. A evo što oni zapravo mogu:
    Ovlasti moderatora
    - zaključavanje, premještanje, skrivanje, brisanje i uređivanje tema u podforumima koji oni moderiraju
    - uređivanje i brisanje postova, također u forumima koji oni moderiraju
    - davanje opomena i upozorenja

Ovlasti super moderatora
    - zaključavanje, premještanje, skrivanje, brisanje i uređivanje tema u svim forumima
    - uređivanje i brisanje postova, u svim forumima
    - davanje opomena i upozorenja, banova, mijenjanje avatara i potpisa

Također tu su i administratori...

Ovlasti administratora
    - apsolutno sve što mu padne na pamet
    12. Što to znači da je tema zaključana?
    Kada je tema zaključana, više nitko ne može pisati u nju. To se najčešće radi sa odgovorenim pitanjima, pravilima i temama kojeg nemaju veze sa vezom.
    13. Što je to Fan Art?
    Poseban dio foruma u kojem čarobnjaci dočaravaju manje ili više dobre slike koje možete smjestiti u potpis. Više o tome u samom podforumu
    14. Ja želim staviti ref link za Travian u sig... baš OČU OČU OČU OČU OČU OČUUUU!!!!
    Nažalost u potpise je moguće stavljati samo do dva reda teksta i slike. Sve ostalo je zabranjeno.
    15. Kul frajeri imaju ankete. Kako da napravim anketu?
    Pri izradi teme moguće je označiti opciju "Da, kreiraj anketu uz ovu temu" (u okviru Dodatne opcije, skrolajte). Pritom ćete doći na opciju za izradu ankete
    16. Što su to privatne poruke?
    U forum je ugrađen sistem razmjene poruka između članova. Da biste poslali poruku nekom članu, odite u vaš kontrolni panel i odaberite "Pošalji novu poruku" (dakle ovo). Unesite ime primatelja, naslov i sadržaj a zatim Pošalji poruku. Primatelj će biti obaviješten da ima novu poruku.
    17. Što je ovo neka pravna knjižnica a ne forum :blink: Pa kako ću ja popamtiti sva ova pravila?
    Nije teško, samo bacite pogled svakih par dana na njih. Osim toga, nije sramota dobiti opomenu ili upozorenje, svakome se dogodi ali pripazite na bodovno stanje, i na to pravilo o koje ste se zgriješili.
    18. Hej! Hej, negdje mi je nestala tema! [update 1]
    Moderatori mogu brisati i premještati teme. Ako vam je vaša tema nestala, prvo provjerite u podforumu u kojem bi trebala biti, a onda u podforumu Otpad. A ako ste izvalili težu glupost, tema je najvjerovatnije izbrisana.
    19. Mogu li promijeniti nick na forumu? [update 2]
    Da. Preduvjet je da na forumu trebate biti najmanje 6 mjeseci. Za promjenu nicka obratite se gabrielle ili FNM na PP sa vašim novim nickom. VAŽNO: Administratori vam ne žele, a ni neće, mijenjati nick svakih pet dana ili kad vama puhne! Jednom kad izaberete novi nick, TO JE TO.
    20. E fala stari fakat sam extra naučio/la u ovom tutu, zakon si!!!!11111 lololololololololol hahahahehehe xD lmao lmao :lol2: :ban:
    Nema frke Ako budete imali pitanja pošaljite mi PP (dakle, privatnu poruku).
    Uređeno od strane i542 (27.09.09 um 20:29 Uhr)
    Sijem strah i trepet i nakon četiri godine....

PdN Boy
    Gost

Uobičajeno Kako slika postane link

Pa, vjerujem da mnogo vas ne zna to, pa sam mislio da napišem tutorial.

Primjeri: (kliknite na sličice)

-______________________________________-

Znači prvo trebamo URL websitea na koji će nas sličica odvesti.
    Drugo, potrebna nam je sličica koja će voditi na taj url kada ju se klikne.
    -----

Sad kad imamo to (www.google.com i ) možemo se baciti na posao.

Kliknemo URL ().
    Dobijemo prozorćić u koji trebamo upisati naš url. UPIŠEMO: www.google.com .
    Sada imamo neki kod i jedan označeni dio. Pristisnemo Delete. Umjesto tog dijela utipkamo ovo:
    [img*][/img*] - bez zvjezdica.

Onda, nađemo url svoje sličice. (http://www.elrst.com/wp-content/uplo....thumbnail.jpg) i zalijepimo između onih [img*] kodova.

I to je to. Nadam se da je sve jasno.
    Uređeno od strane i542 (26.09.09 um 15:27 Uhr)

Član foruma qertz's Avatar
    Registriran
    Mar 2008

Uobičajeno

Kako otvoriti novu temu?

Tut by ...Sky...

http://www.pic4ever.com/images/121fs725372.gif

Banned
    Registriran
    Sep 2009

Uobičajeno [Tutorial] Forum FAQ

Prvo kliknete ovu tipku kraj tipke za citirati kraj posta:

Onda će vam se pojaviti ovakav prozor:

I samo trebate pratiti upute napisane na slici!!!

Slične teme

1. Pitanja: Forum
    By D3r3d3v1l in forum Stara pitanja
    Odgovori: 583
    Zadnji post: 11.07.11, 03:06
  2. Forum
    By Munjar in forum Greške u igri
    Odgovori: 2
    Zadnji post: 14.03.11, 14:24
  3. link za forum
    By Špoca in forum Stara pitanja
    Odgovori: 4