Prikaz rezultata 1 do 10 od 10

Tema: osvajanje sela

kokoshar
    Gost

Uobičajeno osvajanje sela

situacija A1
    dva covjeka iz istog saveza.
    jedan napada drugoga sa senatorima. rezidencija i zid sruseni, vojske nema. napad stigne, vojska se okrene i ode kuci. obojca dobiju poruku:
    ne moze se oduzimati selo od igraca iz istog saveza. (ili tako nesto)
    ociti pokusaj varanja je sprijecen, i nitko nije kaznjen

situacija A2
    dva covjeka medjusobno siteri.
    jedan napada drugoga sa senatorima. rezidencija i zid sruseni, vojske nema. napad stigne, vojska se okrene i ode kuci. obojca dobiju poruku:
    ne moze se oduzimati selo od igraca kojem ste siter.
    ociti pokusaj varanja je sprijecen, i nitko nije kaznjen

- zakljucak:
    ovo gore sve spada u "friendly fire", sto je zabranjeno. server to ne dozvoljava i nije moguce to izvesti.

-----------------------

situacija B1
    dva covjeka iz istog saveza osvajaju selo nekom trecem, koji nije u nikakvom savezu s njima.
    iz xxx razloga (smanjena lojalnost od prije, upaljene proslave, razlika u populaciji...) predzadnji napad oduzme selo, a nedugo nakon njega stize i napad od drugog igraca iz istog saveza, koji ponovo oduzima selo. bitno je da su svi napadi krenuli prije nego je selo oduzeto.
    dakle dogodila su se dva oduzimanja, s time da je drugo oduzimanje bilo unutar saveza.

tehnicki imamo istu stvar kao i u prvoj situaciji. razlika je ta da je ovoga puta to server dozvolio.

situacija B2
    dva covjeka medjusobno siteri osvajaju selo nekom trecem.
    iz xxx razloga (smanjena lojalnost od prije, upaljene proslave, razlika u populaciji...) predzadnji napad oduzme selo, a nedugo nakon njega stize i napad od drugog igraca, koji ponovo oduzima selo. bitno je da su svi napadi krenuli prije nego je selo oduzeto.
    dakle dogodila su se dva oduzimanja, s time da je drugo oduzimanje bilo izmedju sitera.

tehnicki imamo istu stvar kao i u prvoj situaciji. razlika je ta da je ovoga puta to server dozvolio.

pitanje:
    da li je ova gore situacija zabranjena porema pravilima? ako je, po kojem kriteriju server dozvoljava ovakve situacije?
    u situaciji A server NE dopusta prevaru i nema kazne.
    u situaciji B server dopusta "prevaru", ali MH kaznjava.
    zasto multihunter i server rade po suprotnoj logici?
    zasto u situaciji B nema poruke da se to ne moze, a vojska se okrece kuci?
    zasto je napravljena iznimka na serveru, a mh to onda kaznjava? ja tu ne vidim nikakvu logiku. ocito je da nije isplanirano nikakvo varanje, vec se dogodila pogreska. senatori oduzimaju 25-35% lojalnosti. zasto nije postavljena konkretna vrijednost ako je gornja situacija zabranjena? ne vjerujem da je server konfiguriran tako da radi zamke za igrace. u igri NIJE predvidjena kazna za ovo gore.

Attacking accounts connected to your own account via the sitter function or ‘same pc usage’ is not permissible when there is no obvious benefit to the attacked account. This also applies to accounts in the same alliance.

dakle postoje situacije u kojima je dozvoljen "friendly fire", ostavljeno je MH-u da procjeni radi li se o zloupotrebi.
    da li se u situaciji B radi o zloupotrebi?

Extremist
    Gost

Uobičajeno

Fali ti tu još nekih "siva zona" situacija.
    Npr. gdje se pošalju administratori na osvajanje nekog naselja, dok oni putuju tog se čovjeka recimo nekim slučajem recruta u savez koji je saveznik napadačima, ali kako nije bio član saveza u trenutku slanja admina, ovi ipak spuste odanost pa čak i osvoje naselje. Je li to kažnjivo? Ja ne znam. Ako ćemo pratit pravila strogo kako pišu - onda jest kažnjivo. Ispada po tome da je bolje onda potpisivati NAP-ove.
    Pa onda imaš foru di cijeli savez kicka van pa poosvaja sva naselja od graditelja svjetskog čuda tako da on onda ima bonus na malu populaciju, a onda ga vrate u savez. Jelda da je i to "sumnjiva rabota"? Ali je li kažnjiva? Uz pauzu 48 sati van saveza, pa osvajanje, pa vraćanje u savez... Iako odrađeno po pravilu 48 sati, nije i po pravilu da igrač ne smije dopustiti/dogovoriti osvajanje naselja, ali i dalje jest po pravilu da igrač treba igrati kako je najbolje za njegov account, a najbolje za njega i jest da ima bonus od male populacije jer će mu ionako svi slat resse i vojsku.

A ima takvih još "sumnjivih" i pravilima nedovoljno definiranih stvari. Pravila su trebala definirati je li se ona riječ "osvajanje" odnosi na trenutak slanja administratora ili na trenutak stizanja administratora. A ako je već dopušteno neograničeno slanje resursa graditelju čuda, zbog čega nema jasno zacrtano pravilo da je dopušteno bilo kome osvajati naselja od tog graditelja bez obzira na savez?

Kako god, odgovor kako se svaka od situacija točno tretira može dati samo MH ili game admin.
    Uređeno od strane Extremist (19.03.08 um 14:13 Uhr)

Član foruma hzg's Avatar
    Registriran
    Aug 2007

Uobičajeno

Kako "ucinkovitost" senatora nije strogo definirana, niti ne postoji mogucnost simuliranja istoga, vrlo lako moguce je da se dogodi da netko uzme selo prije nego sto je trebao... jer je moguce sa samo 3 rimska senatora uzeti selo, ali isto tako je moguce da je potrebno i do 6 teutonskih... tak da nije bas jednostavno to izvesti, a a cilj kod preuzimanja je da se uzme u "jednom" napadu!!

Sad, ako su vezani sitterskom vezom dva igraca, a oba su bila online (sto ocito jesu) a dogodilo se takvo duplo preuzimanje, mislim da MH to vidi po vremenu napada da nije bila namjera preuzimanja!!

Ali zato ljudi radite sami svoje senatore

Phive
    Gost

Uobičajeno

Citat Citat od hzg Vidi post
    Sad, ako su vezani sitterskom vezom dva igraca, a oba su bila online (sto ocito jesu) a dogodilo se takvo duplo preuzimanje, mislim da MH to vidi po vremenu napada da nije bila namjera preuzimanja!!
    Slazem se, i ne vidim zasto bi doslo do kazne u takvom slucaju.
    Dosta mojih osvajanja je zavrsilo nepredvijeno zbog premalo/previshe senatora. Ili bi morao slat ponovo jos jednog senatora ili bi potrosio 2 senatora za preuzimanje jednog sela, ali to je jednostavno nemoguce znati i sasvim je normalno da se takve stvari dogadjaju.
    Ovaj konkretan slucaj sa dva covjeka iz istog saveza ili dva covjeka koji su si siteri je najcesci, jer nitko ti ni nece pomoc nego kolega iz saveza ili siter pa je najcesce da se s njima desavaju ovakva "ilegalna" preuzimanja.
    Po meni, kazniti nekog radi ovog je glupo.

Član foruma hzg's Avatar
    Registriran
    Aug 2007

Uobičajeno

leonchek opomena zbog krsenja pravila foruma!!!
    Genoland opomena zbog krsenja pravila foruma!!!

postovi obrisani!

-hzg-

Timberjack
    Gost

Uobičajeno

Citat Citat od Extremist Vidi post
    Fali ti tu još nekih "siva zona" situacija.
    Npr. gdje se pošalju administratori na osvajanje nekog naselja, dok oni putuju tog se čovjeka recimo nekim slučajem recruta u savez koji je saveznik napadačima, ali kako nije bio član saveza u trenutku slanja admina, ovi ipak spuste odanost pa čak i osvoje naselje. Je li to kažnjivo? Ja ne znam. Ako ćemo pratit pravila strogo kako pišu - onda jest kažnjivo.
    Pa ne mogu se snositi konzekvence zbog toga što je igrač u međuvremenu ušao u savez (zašto ne bi?), dakle poslije moga napada, a koji je u tom trenutku neponištiv, jer takav je kod igre.
    Nisam nigdje našao da decidirano piše IF (u međuvremenu uleti u neki savez) THEN to je kršenje pravila. Pa tko može biti vidovit, možda Čudina je, ali ja zasigurno nisam, a vi?

Prvo kažeš da ne znaš jel to kažnjivo, a onda se pozivaš na pravila da je kažnjivo. Ne mogu se pravila gledati strogo ili blago. Ako se smije onda se smije i obratno, sve ostalo je nepoznavanje istog.

Zaključak, jedini ispravan u ovom slučaju je: naravno da nije i ne smije biti kažnjivo.

Extremist
    Gost

Uobičajeno

Zaključek jedini i ispravan u svim nabrojenim slučajevima u temi znaju MH. Ti si MH?

Timberjack
    Gost

Uobičajeno

Ti si MH?[/QUOTE]

Bilo je ponuda, ali nije bilo vremena, mislim kad pitaš, pa da ti odgovorim.

Gornji post nije bio osobne već općenite naravi, stoga svako dobro u poslu za kojeg mislim da ga odlično obavljaš. Pozdrav i laku noć.

Googlebot Sheep
    Gost

Uobičajeno

Citat Citat od Extremist Vidi post
    Kako god, odgovor kako se svaka od situacija točno tretira može dati samo MH ili game admin.
    koji ocigledno ignoriraju thread

kokoshar
    Gost

Uobičajeno

hvala svima na odgovorima.
    MH je odgovorio na ovo pitanje kroz igru, tj. skinuo ban bez kazne.

:lock

Slične teme

1. WW igrac i osvajanje sela
    By illblader in forum Stara pitanja
    Odgovori: 6
    Zadnji post: 23.01.10, 22:35
  2. Osvajanje sela-kako?
    By CezarIvanAnubis in forum Stara pitanja
    Odgovori: 6
    Zadnji post: 13.12.08, 19:56
  3. Osvajanje svog sela
    By Zli Pijanac in forum Stara pitanja