Stranica 3 od 5 PrvaPrva 12345 ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 21 do 30 od 45

Tema: EI vs EC

Član foruma
    Registriran
    Jun 2009

Uobičajeno

mislio sam napraviti oko 6-7k imperiana i 2-4k konjice oko 200 kata i ovnova....ne mislim sa time rušiti ww već tuđa sela

Član foruma jel te strah?'s Avatar
    Registriran
    May 2009

Uobičajeno

Citat Citat od uuu Vidi post
    mislio sam napraviti oko 6-7k imperiana i 2-4k konjice oko 200 kata i ovnova....ne mislim sa time rušiti ww već tuđa sela
    ROTFL a svi otegli pricu i tesku filozofiju
    jedva docekali da prospu znanje

svima 5 iz zalaganja

700 kata bar ..to ti je taman )
    s 200 nemos nis

Član foruma hbudimir's Avatar
    Registriran
    Mar 2010

Uobičajeno

Samo kratki komentar na sve:
    Mislim da je glupo uopce spominjat trosak ressa za pojilo između lvl15 i lvl20. Pojilo sa svakim lvl ubrzava izradu konjice, pa ce ga svak tko radi konjicu svakako dignit na lvl20, prema tome tu nema nikakve ustede ako se netko odluci za EI

A stvar je jednostavna kao sto su neki to vec rekli:
    AKo se ide hvatat offove - EI i nista vise
    WW - EC

Ako mislis radit 2k konjice, napravi EI da mozes s njima farmat malo i jer ti za toliki broj vojske ne treba pojilo na 20.

Član foruma dadyo's Avatar
    Registriran
    Mar 2009

Uobičajeno

Citat Citat od jel te strah? Vidi post
    na kraju krajeva uvijek je bitna off snaga jedinice
    a ec je tu nedostizan za jednog ei-a
    ei je farmerska jedinica ak se vec nekom radi...iako osobno ja da se izbaci iz igre u potpunosti.
    ...ideja izbacivanja EI-a ili bilo koje jedinice je bedastoća, jedna od većih...uz onu da bi gali trebali igrati samo deff.. :banned:
    ...najbolje je onda da ostane samo jedna off i jedna deff jedinica tako da se do kraja ubije taktiziranje i vrednuje se samo koliko netko može držati svoju guzicu za ekranom... :cerek:

...ontopic: EI ili EC?
    ....ovisi o stilu igre, tj namjeni te konjice; ja dajem prednost brzini u odnosu na def vrijednost off konjice
    ...ne igram rimljane i nisam radio neke računice ali misim da se ostale razlike između EI i EC međusobno poništavaju (više hrane veća off vrijednost i obrnuto)
    ...hedonizam jača organizam....

Trofex
    Gost

Uobičajeno

ak nemaš gold ne gledaj v konjušnicu

ak nemaš gold nemreš ti imati tak puno resa na accu i pljačkati tak dobro da bi to bilo ostvarivo

barem ne 24/7

uglavnom, ako radiš vojsku za rušenje, probijanje i te gluposti, odaberi EC, jer manje ih se napravi, je da su skuplji, ali u istom vremenskom razdoblju proizvodnje su puno jači nego EI

ec definitivno

xd

Član foruma overdose's Avatar
    Registriran
    Aug 2009

Uobičajeno

ako radiš ww-off ec bez diskusije,
    ja osobno prvu fazu servera radim ei (radi gradnje vojske i ekonomije brže dođem do ressa s njima)
    kad je crop pri kraju startam sa ec
    preferiram raditi u vk ei i u konjušnici ec 7/24
    i to se da sa accom koji je iole pristojan
    šta se pojila tiče ako misliš igrat off obavezno mora bit na 20 bez obzira na jedinicu
    i rimski off po meni ako je ec u pitanju mora imat omjer pješaka konja blizu 2/1
    ec se radi krače od tv-a a deffovi su u 90% slučajeva bolje pokriveni na pješadiju
    i to mislim da je prednost rimskog offa

sve u svemu pitanje nije šta je bolje jel ec ili ei
    pitanje koje si mora postavit svaki igrač je kako želi igrat
    i prema tome se ravnat

Član foruma
    Registriran
    Jun 2009

Uobičajeno Ei vs EC

Evo malo igranja travian toolom i digitronom :to victory::to victory::to victory::to victory::lovju:

Evo jedan matematički problem:
    "Ivica je odlučio raditi hammer 30 dana prije kraja servera. Igra se off rimljanina, ali ne zna koje su mu jedinice isplativije EI ili EC pomozi mu riješiti taj problem "

kad bi radio EC 24/7 u vk ii k 30 dana imao bi 40883 EC to je 9510003 napadačke snage ima pojilo na 20 pa je potrošnja "samo" 122649 hrane/h

kad bi radio EI 24/7 u vk i k 30 dana imao bi 54511 EI što je 8569922 napadačke snage ima pojilo na 20 pa je potrošnja "samo" 109022 hrane/h manje od EC

ali ajmo gledati resurse EC bi ga stajao svega 177433511 dok bi EI 153721199 NPC resursa
    razlika je 23712312 NPC resursa

1 imperijan je 600 resursa (NPC) to znaći da možemo još 39521 imperijana što je 2766470 napadačke snage kad tome dodamo 8569922 dobijemo 11336392 napadačke snage što je više od 9510003 napadačke snage

ali je potrošnja hrane 148543 hrane na sat takav off mora pokrivati ovakav KROP

što i nije nemoguče
    čini se da je za speed ipak bolji EI možda sam ja mogao još računati ali bi opet ispalo ovako nekako
    još kad dodam veću brzinu i veći kapacitet nošenja resursa jasno je k'o dan da je EI bolja off jedinica
    iako EC isto nije za bacit

pozzzz od mene :postcount:
    http://travian-reports.net/tr/img/69bca842c.png
    da nebi mislili da imate više vojske

Član foruma Superhik's Avatar
    Registriran
    Dec 2008

Uobičajeno

Citat Citat od apara98 Vidi post
    Evo malo igranja travian toolom i digitronom :to victory::to victory::to victory::to victory::lovju:

Evo jedan matematički problem:
    "Ivica je odlučio raditi hammer 30 dana prije kraja servera. Igra se off rimljanina, ali ne zna koje su mu jedinice isplativije EI ili EC pomozi mu riješiti taj problem "

kad bi radio EC 24/7 u vk ii k 30 dana imao bi 40883 EC to je 9510003 napadačke snage ima pojilo na 20 pa je potrošnja "samo" 122649 hrane/h

kad bi radio EI 24/7 u vk i k 30 dana imao bi 54511 EI što je 8569922 napadačke snage ima pojilo na 20 pa je potrošnja "samo" 109022 hrane/h manje od EC

ali ajmo gledati resurse EC bi ga stajao svega 177433511 dok bi EI 153721199 NPC resursa
    razlika je 23712312 NPC resursa

1 imperijan je 600 resursa (NPC) to znaći da možemo još 39521 imperijana što je 2766470 napadačke snage kad tome dodamo 8569922 dobijemo 11336392 napadačke snage što je više od 9510003 napadačke snage

ali je potrošnja hrane 148543 hrane na sat takav off mora pokrivati ovakav KROP

što i nije nemoguče
    čini se da je za speed ipak bolji EI možda sam ja mogao još računati ali bi opet ispalo ovako nekako
    još kad dodam veću brzinu i veći kapacitet nošenja resursa jasno je k'o dan da je EI bolja off jedinica
    iako EC isto nije za bacit

pozzzz od mene :postcount:
    Totalno si u krivu

Ne računaš koliko UKUPNO šta košta već koliko ti je satna i prema njij radiš kalkulaciju offa. Po tvome sam ja mogao ubacit 0-24 imperiane uz EC jer se meni to tak sviđa

Ako se držiš omjera 2:1 pješadija/konjica onda i znaš koliko ti je satna po bilo kojoj matematici ako je točna EC će uvijek u toj kombinaciji dat više off snage. Isto tak sa EI ne možeš imat puno više imeriana jer se podrazumijeva da ovak i oank radiš u obje vojarne imperiane 0-24 bez obzira koju konjicu radio.

EC će uvijek biti bolji i jači off za probijanja i WW offove.
    S4 round 1 ---> 4fun ---> http://vimeo.com/9214574
    S4 round 2 ---> PC ---> http://www.youtube.com/watch?v=M3j_65z2OAc
    S3 round 4 ---> Valhalla
    S1 2013/14 ---> PD

Član foruma overdose's Avatar
    Registriran
    Aug 2009

Uobičajeno

tako je
    naime ako uzmemo u obzir da pričamo o accu koji je ekonomski razvijen i koji je organiziran na način da radi off, onda vojska ide 7/24 uvjek i to ako imamo off selo ide sve u punom režimu
    ec daje uvjek veći broj off bodova/sat
    uostalom igrajuči rimljana imaš definitivno najjaču konjicu koja se i najbrže radi (uz pojilo)
    dakle šteta to ne iskoristiti
    druga stvar je šta ovisi o stilu igre
    naime meni paše uvjek imat i ei u kombinaciji
    nauštrb off bodova čisto radi opskrbe i brzine
    al to je drugi par rukava
    matematički gledano ec je u rimskom offu koji ima ambicije biti ww off

Banned
    Registriran
    Apr 2010

Uobičajeno EI vs EC

bolje se isplati EC radit dok je dobro imat i dobar broj EI-a

Pravila postanja