Stranica 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 ZadnjaZadnja
Prikaz rezultata 31 do 40 od 45

Tema: EI vs EC

Član foruma Toso's Avatar
    Registriran
    Apr 2010

Uobičajeno

Citat Citat od filozof Vidi post
    potpis! pogotovo za prvu recenicu.

situacija izmedju ei i ec je gotovo ista onoj izmedju gromova i haeduana, samo sto se to kod gala malo jasnije pokazuje. kao sto je grom za pljackanje, a haeduan za ciscenje i ww off, isto tako je i kod ei i ec.

kod ovog matematickog problema iz dodatne nastave za osnovnoskolce problem rijesavas na drugi nacin.

prvi faktor na koji ne mozes utjecat je čukica koja ide tika taka. imas mjesec dana a cilj ti je u obje konjusnice (ne uzimam vojarne i radionicu u obzir jer je to ovdje nebitno) proizvest maksimalno off bodova, a to znaci x2 ec. ako uzmes ei umijesto ec gubis cca 11% snage offa, sto nikome ne moze bit zanemarivo.
    za daljnju razradu zadatka prvo moram rec našoj vučiteljici da nije dobro postavila zadatak. ovisno o satnoj proizvodnji mozemo imat situaciju da se moze i ei radit, ali dok god nije tocno preciziran problem i situacija odgovor je samo jedan. a koji, heh, zna se

well, ne gubis 11% snage offa, nego 11% snage konjickog offa
    sto u kolicini ukupnog ipak iznosi nesta manje, ovisno o broju kati i imperiana.

takoder, satna/garaze su ovdje presudan faktor. a i cemu se sluzit. ako je jedina svrha offa WW, onda nista osim EC, dok ako zelis i mogucnost lova offa, EI se pruza kao dobra zamjena.
    ''Večernja šetnja je najbolje vrijeme za razmišljanje o složenoj funkciji i ulančanom deriviranju''

Kifla, ~WWW~, SISA i TBC

Član foruma
    Registriran
    Jun 2009

Uobičajeno

ljudi ja sam samo htio dokazati da je EI bolji od EC u farmanju hvatanju tuđeg offa ali ako imate ressa
    rasite EC pokazalo se da u 30 dana može napravit dosta jači off od EC ali kad radite EI možete uštedit rese nezzz za kate ili imperijane ili proširit famre u kropu s 17 na 18 :sleepy moon:
    http://travian-reports.net/tr/img/69bca842c.png
    da nebi mislili da imate više vojske

Član foruma
    Registriran
    Dec 2010

Uobičajeno

Ajme brale, što se ova diskusija oko EI i EC razvukla. K'o kakva trakavica, hahaha, svatko želi nesebično podijeliti svoje znanje... A ja mislio da sam zabrijao s objašnjenjem na početku priče...
    Zapravo, nije to loše. Vraća nam se život na forum, kad već ne možemo objavljivati hof-ove, dobra su i ova naklapanja oko rimske konjice 8)

Član foruma Skorpija's Avatar
    Registriran
    Aug 2009

Uobičajeno

Zavisi...

Ako gledate resurse, mnogo isplativiji je :ei: , pogotovo kada je u pitanju velika konjusnica, a ako imate sve spremljeno, veliki broj support sela, onda je :ec: bolji.

Glupo je diskotovati koja je konjica za shta(ciscenje WW-a ili hvatanje offa), jer napad je napad, i svaka jedinica ima samo 2 vrste od brane, od konjice, i od pjesadije, a ne od TE I TE konjice i TE I TE pjesadije

Pitanje je samo to, s cim ko raspolaze.
    " It is better to die for the Emperor than to live for yourself. " :paladinko:

Registriran
    Aug 2009

Uobičajeno

Opet se ti nakachi na mene

Citat Citat od filozof Vidi post
    @ skorpija
    zasto bi bilo glupo diskutirat o tome za kaj je koja jedinica? kaj nije to sjajan nacin ucenja? i napad nije uvijek napad! imamo i pljacku
    nije tocno da je ei mnogo isplativiji! ako smo se slozili da ovdje pricamo o napadackoj konjici onda je ei malo jeftiniji a ec isplativiji. kada ides gledat koliko resursa ti treba za 1 off bod (jer to ubiti kupujemo s resima kod napadacke konjice) onda kod ei 1 off bod kosta 11,75 resa a kod ec 12,06. to znaci da ako stancas ei off ti je jeftiniji za 2,5% ali i manji za 11%. to nikako nije isplativije!

i sam da bacim bubu..za ostalu napadacku vojsku cijena po jednom off bodu je:
    tv - 10,17 resa, grom - 12,11, haed - 14,04
    tak da kad ljudi kazu da je rimska konjica preskupa pricaju bedastoce. galska je preskupa.

Pa jer je glupo, i tu se nema shta nauchit, jer je na travianu u napadu bitna kolicina i brojke, a ne vrsta jedinice.

Mi smo ovde pricali o napadu, i za svaku jedinicu je napad isti, samo ako se zna racunat. Pa neki kazhu Cezar je bolji za ubijanje WW deffa? Tako nesto je bilo.. to je glupost. Ne moze biti bolji, ako postignes istu napadacku snagu sa bilo kojom drugom jedinicom, dolazi na ISTO.

Jeste, tacno si napisao ovo, jeftinije je za 2,5% a i manji je za 11% (no ne spominjes razliku u resursima), tako da, kada racunas resurse za isti broj resursa(uzmimo 21700) se moze dobiti 10 :ec: = 1800 napadacke snage, a s druge strane, 15.4 :ei: sto daje, TRUN vishe, 1848 napadacke snage.

Dakle, na svakih 10 jedinica, razlika u napadu je u korist :ei: i svaki put se povecava za 48. Sto izgleda malo, ali na nekim OGROMNIM brojevima, no, k`o uspije napravit i prehranit 100k konjice, onda je za njega :ei: najisplativiji.

Sa druge strane, po ovoj logici, za 10 000 :ec: , dobio bi 1.800.000 napadacke snage, a za iste te resurse, sa :ei: 1.846.808.

U ovom sluchaju, :ei: je veci potroshach od EC, naravno, za malo vecu NS.

Tako da,za sta god da se neko odluci, ne moze pogrijesiti, kao sto rekoh, sve u skladu sa razvojem accounta i nachinu igre.

Kao sto i FAQ kazhe, kod romana, svaka skupa jedinica je opravdana, a to se odnosi i na njih medjusobno.

Član foruma Superhik's Avatar
    Registriran
    Dec 2008

Uobičajeno

Citat Citat od Skorpija Vidi post
    Opet se ti nakachi na mene

Pa jer je glupo, i tu se nema shta nauchit, jer je na travianu u napadu bitna kolicina i brojke, a ne vrsta jedinice.

Mi smo ovde pricali o napadu, i za svaku jedinicu je napad isti, samo ako se zna racunat. Pa neki kazhu Cezar je bolji za ubijanje WW deffa? Tako nesto je bilo.. to je glupost. Ne moze biti bolji, ako postignes istu napadacku snagu sa bilo kojom drugom jedinicom, dolazi na ISTO.

Jeste, tacno si napisao ovo, jeftinije je za 2,5% a i manji je za 11% (no ne spominjes razliku u resursima), tako da, kada racunas resurse za isti broj resursa(uzmimo 21700) se moze dobiti 10 :ec: = 1800 napadacke snage, a s druge strane, 15.4 :ei: sto daje, TRUN vishe, 1848 napadacke snage.

Dakle, na svakih 10 jedinica, razlika u napadu je u korist :ei: i svaki put se povecava za 48. Sto izgleda malo, ali na nekim OGROMNIM brojevima, no, k`o uspije napravit i prehranit 100k konjice, onda je za njega :ei: najisplativiji.

Sa druge strane, po ovoj logici, za 10 000 :ec: , dobio bi 1.800.000 napadacke snage, a za iste te resurse, sa :ei: 1.846.808.

U ovom sluchaju, :ei: je veci potroshach od EC, naravno, za malo vecu NS.

Tako da,za sta god da se neko odluci, ne moze pogrijesiti, kao sto rekoh, sve u skladu sa razvojem accounta i nachinu igre.

Kao sto i FAQ kazhe, kod romana, svaka skupa jedinica je opravdana, a to se odnosi i na njih medjusobno.

Ako si ti neš točno tu napisao to bi bilo čudo
    S4 round 1 ---> 4fun ---> http://vimeo.com/9214574
    S4 round 2 ---> PC ---> http://www.youtube.com/watch?v=M3j_65z2OAc
    S3 round 4 ---> Valhalla
    S1 2013/14 ---> PD

Registriran
    Aug 2009

Uobičajeno

Blah, kako jadno..

Dobro, hajd recimo da nemam pojma.

Sad me lijepo ispravi i objasni mi, kad ja vec nisam u stanju da to sam vidim.

Sta sam netacno napisao?

Vi svi izmisljate neku politiku oko traviana, a to je cista FILOZOFIJA, sto ti i nick kazhe, na travianu mane nishta drugo osim malo matematike.

Član foruma hzg's Avatar
    Registriran
    Aug 2007

Uobičajeno

ubaci u tu matematiku i vrijeme kao faktor

Registriran
    Aug 2009

Uobičajeno

Ma malena je.. nije neophodna

Član foruma hzg's Avatar
    Registriran
    Aug 2007

Uobičajeno

vrijeme ti na kraju ima najvazniju ulogu

Pravila postanja