Nisam našao neki pravi Tut o preživljanvanju u sivom području,a vidim da se ljudi raspitivaju o tome..pa nadam se da mi je dopušteno napisat ga..

Ne selite tamo ako niste golder, a nestrpljivi ste(mislim netrebate bit golder,ali strpljenja kao i obično trebate)..trebat će vam vremena za izgradit selo i čekat resse da dođu u njega..Dobro je da imate selo razvijeno neko pokraj sivog tako da možete brže slat resse i brže će naseljenici stići..Tako da ako taj dan niste svježi odmoreni i spremni biti strpljivi nemojte se tad upuštat u to..

Ne preporučam na početku servera odlazak u sivo ako nemate dobro razvijenu ekonomiju u selu ili ako niste offer..

Dobro sad dosta o tome...znači trebaju vam:

-->3 naseljenika i kulutralni bodove.. ofc ...znači naselite(ja uvijek crop/polucrop uzimam..neznam zašto bih radi običngo sela išao u sivo barem ima dovoljno sela na zelenom...tako da s običnim selo idite u sivo tek kad imate crop/polucrop tamo već..)

--->imate 24h vremena od tad kad su sjeli naseljenici i naselili se..

--->počnite odmah graditi ressursna polja..sva na 1..

--->imate glavnu zgradu u selu..to vam je 19 zgrada ukupno sa ress poljima(trebate ih imati 29 (natari šalju napade iz 13 WW naselja i jednog iz glavnog na 0|0..po 2 mete/napad)):to victory::palčina:

--->još izgradite: -1 skrovište ressa na 10 i još 9 skrovišta na 1

-ili skladište na 1, žitnicu na 1(da vam stane više ressa ako ste daleko od sivog),1 skrovište na 10,6 skrovišta na 1, okupljalište na 1

-ili(tako sam ja prvi put išao i previše ressa potrošio._.:blabla:
sladište na 1 ,žitnicu na 1, zamku na 1(sa 1 zamkom ),skrovište na 1,
glavnu zgradu na 5(za to nema potrebe..ali ja sam imao golda viška i ressa dosta je na 3..ako ste gal..ako niste treba na 5 jer nemate zake),tržnicu na 1,vojarnu na 3, okupljalište na 1,akademiju na 1,radionicu na 1,rezidenciju na 1,veleposlanstvo na 1--->30 zgrada

--->preostaje vam još samo čekati

Ima još mogućnosti,ali..ko bi ih sve pisao..

Nadam se da sam sve točno napisao..nadam se da ćete sve shvatiti..

Sve su greške ubačene s namjerom

:lock: