Prikaz rezultata 1 do 3 od 3

Tema: [Tutorial] Kako ne biti farma

Extremist
    Gost

Uobičajeno [Tutorial] Kako ne biti farma

Pa stvarno mi je dozlogrdilo već, ljudi ili ne znaju igrat, ili neće da nauče ili potpuno promašeno nastupaju. Ja barem zasad nisam ničija farma, ali da jesam, onda bih napravio ovako...

1. Predostrožnost

Počeli ste igrati. U prvoj poruki piše vam koliko dana traje vaša zaštita - za to vrijeme nitko vas ne može napasti iako vi možete napadati one koji nisu pod zaštitom.
    Ako ste izbrisali tu poruku, zamolite nekoga da vas pokuša napasti i javi što mu piše, a to će biti točan datum i vrijeme dokad vam traje zaštita. Ako taj netko nema vojske nema veze, nek stavi 1 u bilo koju jedinicu kao da je ima, svejedno će mu pisati.
    Koje god da jeste pleme, potrudite se da zadnji dan izgradite skrovište na dovoljno visok level da pokrije kapacitet skladišta/žitnice + 1/3 (zbog teutonaca).

2. Prvi opljačkani resursi

Niste pazili i nije vam skrovište spriječilo prvu pljačku vaših resursa. GRADITE GA!!! Još, još i još. Ne štedite resurse za nešto drugo, sve što ste uštedjeli nestat će vam preko noći. Ako treba napravite i 10 skrovišta level 10.

3. Polja u gradu popunjena*

Jednostavno ste popunili sva polja, nemate vojsku, krknuli su vas i skrovište ste morali srušiti pa sad ne pokriva ono što ste proizveli te vas pljačkaju dan-noć.
    Pristojno i kulturno zamolite osobu koja vas pljačka da vas barem neko vrijeme pusti na miru. I to učinite samo jednom. Ako vas ne pusti na miru, NE ŠALJITE NOVU PORUKU. Samo ćete ga namamit da vas krši još više. Još gore, meni se događa da osoba uopće ne napiše ništa, nego mi se netko od glavnih iz nekoga saveza prijeti, pa šta su nepismeni možda? U tim slučajevima nema šanse da prestanem s napadima.

4. Ništa nije urodilo plodom

Počnite raditi vojsku. Malo po malo. I radite "spašavanje" vojske dok ona ne naraste koliko treba za krknut bezobraznika koji vas gnjavi. Dakle šaljite vojsku preko noći na nekog dalekog neaktivca ili nekoga sa malo populacije - ali NE NIKAD NA GALE! Kad vam vojska naraste, iznenadit ćete lika. Vrlo ugodno. Će mu bit.

* Ovo "kulturno" u poruki nemojte shvatit doslovno. Primjer poruke koju sam ja dobio od igračice sa 5 puta manje populacije od mene:

ekhm...napast ću i ja vas kad budem znala napravit vojnike!
    Na ovako nešto šaljivo pa ja je jednostavno nisam htio više napasti, čak sam joj i pokoji savjet dao. Regana je na forum, može potvrdit.

A ovo je poruka od glavnog iz jednog saveza koju sam dobio danas:
    prestani napadat <nick>
    A ovo mu je moj odgovor:
    Ljubavi moja dakle, tvoj je <nick> od danas moja farma. Molim da me poštediš bilo kakvog pisanog odgovora. Zbogom i ugodnu zabavu.

floosh
    Gost

Uobičajeno

I još nešto što može pomoći --- SAVEZ
    Nađete neki fin, zamolite par igrača da vam na dan dva pošalju pojačanje u selo i čekate napad

Član foruma hzg's Avatar
    Registriran
    Aug 2007

Uobičajeno

Evo ja bi dodao neka si pronadu sittera, ima sigurno igraca u okolici (uglavnom) s istim problemom, pa si mogu medusobno pomoci i pripaziti na acc.-ove, trositi rese i raditi FS-ove ako treba!

A i neka se probaju kontaktirati ostale igrace svog ranga u okolici jer vjerojatno jos njih trpi napade od istog igraca, pa mu mogu napraviti sacekusu njih par, tak ce biti jaci!

I jos jedna dopuna, neka rade obrambenu vojsku, da nebi neki rimljanin napravio 100-ak impa i pokusao se braniti s time tj. neka malo prouce jedinice!

Slične teme

1. [Tutorial] Kako biti uspješan trgovac
    By Amen Tetec in forum Upute - FAQ
    Odgovori: 0
    Zadnji post: 05.01.11, 14:24
  2. Kako biti dobar pljačkaš?
    By Flickerix in forum Stara pitanja
    Odgovori: 12
    Zadnji post: 23.12.10, 12:06
  3. [Tutorial] Kako NE SMIJE izgledati tutorial
    By Dr_Evil in forum Upute - FAQ
    Odgovori: 0